Gemeenteraad begroting van Zoeterwoude nam 1965 in ogenschouw WAARDERING MAAR OOK WENSEN KWAMEN NAAR VOREN KVP-fractie heeft nog veel verlangens 400 Europeanen in Kongo bevrijd Verlanglijstje van gemeente Zoeterwoude KRITISCH MAAR VOL VERWACHTING Duitse toeristen leefden van diefstal VRAGEN ROND PARK „DIE LEYTHE" DONDERDAG 3 DECEMBER 1964 DE l.EIDSE COURANT PAGINA Gisteravond kwam de gemeenteraad van Zoeterwoude onder leiding van burgemeester J. A. Detmers bijeen, ter behandeling van een agenda met als voornaamste punt de begrotingen voor X965. Afwezig waren de heren L. v. d. Geest (KVP) en Joh. v. Vliet (Pr. Chr.). Tijdens deze bijeenkomst werden de algemene beschouwingen gehouden. Hierop zullen b. en w. antwoorden in een vergadering, die werd vastgesteld op woensdag 9 december a.s. Slechts twee leden hielden algemene beschouwingen, t.w. de heer J. v. d. Ploeg namens de katholieke fractie en drs. Westermann, die de wensen van de fractie der zgn. Vrije lijst vertolkte. De heer v. d. Ploeg begon met te verrijzen, en het is vanzelfsprekend verklaren, dat er bij de KVP nog dat wij vragen, wanneer de woning- wel wat wensen leven. Maar ook bouw daar kan starten, wat tot stand kwam nam deze spre- De heer v. d. Ploeg sprak de waar- ker onder de loep, onder meer de dering van zijn fractie uit voor de verbouwing van het raadhuis. Dit is plannen van fr. Kessler. die voor het de schu tie bleven varen en a n": in het raam van de mogelijkheden Instituut Stad en Landschap onze schuitje bleven varen en al ne een volledig succes geworden, aldus gemeente zeer grondig aan het be- BEPERKTE DIJKBEWAKING. Rijkswaterstaat heeft vanmorgen om 8 uur beperkte dijkbewaking in gesteld in distrikt zuid, omvattende de provincies Zeeland, Noord-Bra bant, Zuid-Holland en Noord-Hol land tot Callantsoog. Er wordt als gevolg van de storm verwacht, dat het hoogwater een stand van 1.30 me- dorp van de kern door de geproje- ter boven normaal zal bereiken. teerde rijksweg aldaar. Dat de door- trekking van de Weipoortseweg naar de Dr. Kortmannstraat van 1965 naar 1967 verschoven is hangt vermoede lijk met het bovenstaande samen. Misschien komen hierdoor gelden vrij om de Weipoortseweg nog wat te verbeteren? Hoe staat het met het Industrieschap Aan het slot van zijn beschouwin gen sprak de heer Westermann nog deeld, hoeveel Belgen zich onder hen over het Industrieschap. Hoe staat bevonden. het daarmee? In de raadsvergadering van 22 januari jongstleden hebben b. en w. gezegd, dat de kansen om tot een vergelijk te komen vrij groot waren en dit hebben wij toen be twijfeld. Al constateerde het college toen, dat wij maar steeds in hetzelf- Volgens het ministerie van buiten landse zaken in Brussel heeft het nationale Kongolese leger sedert het vertrek van de Belgische para-com mando's 400 blanken uit de handen van de opstandelingen gered. Zij be vonden zich in het noorden en oos ten van Kongo. Er werd niet meege- sen op sanitair gebied, maar we mee. Maar wat ons in deze zaken drl Westermann. meenden, dat dit beter op zijn plaats steeds opvalt zijn de vele maanden. die nodig zijn voor het uitbrengen au,len en w. de raad woensdag van adviezen door de verschillende december a.s. van repliek dienen. was in de commissie openbare wer ken. We noemen de nieuwe kleuter- school aan de Noordbuurtseweg, instituten en bureaus. We hebben de waardoor de tweede zolder door de indruk, dat men daar niet altijd even kinderen ontruimd gaat worden, wat snel werkt", weer een grote stap vooruit bete kent en de start van de bouw voor - de nieuwe gymzaal. We noemen de een nieuw plan van Zonnegaarde, weg. 15 woningwetwoningen in de klaarkomen van de 13 premiewo- Zuidhof, 13 premiewoningen in Zon- ningen is een zeer ongewenste toe- negaarde, 34 woningen in het nieu- stand ontstaan door het ontbreken we gebied aan de Hoge Rijndijk, 5 van straten en toegangswegen, aldus OPENBARE VEILIGHEID Bogaerswoningen aan de Korte Mie- de fractieleider van de K.V.P. ningstraat en 4 eensgezinswoningen langs de Weipoortseweg, een tweetal bungalows in aanbouw of bijna klaar. Het wordt nu toch wel een Drs. C. M. Westermann roerde als beetje gevaarlijk om vol te houden, woordvoerder van de zg. „Vrije Lijst" de sloop van een 5-tal woningen aan stuk „Openbare veiligheid' Dorpsstraat, wat negatief lijkt, maar bijzonder met betrekking in feite de positieve ontsluiting wordt voetpad Noordbuurt. voor het plan Westeinde, en daar zijn wij toch wel heel gelukkig mee. BEGROTING niet dezelfde factoren in het spel zijn, die destijds in de Zuidbuurt een be vreugde over de sluitende begroting gangers niet onnodig de'drukke W wel wat zal temperen. Wat wij ech- weg tweemaal behoeven over te ste- - - --- - ter missen bij deze begr.otmg en ken» 0m nog even in de buurt van m het vervolg maandsalaris ontvan- tarie vanaf heden niet meer voor het we hebben hier ook meerdere keren de Zwetkade te blijven wees spr. op gen; d©genen die tot nu toe weekloon doen van aangifte voor de Burver- om gevraagd is een begeleidende d_ moaeliikheid parkeergelegenheid gen°ten zullen twee weken extra uit- liike Stand op de zaterdagen geopend wit Tpnpn etH^elein VwL?e^Kllegei te scheppen door het brede pad tus- gekeerd krijgen. zijn Wij menen, dat wij daar toch wel aX k,, recht op hebben, want het is eigen- achtertuinen lijk de basis voor onze algemene be- geweest, om t.a.v. de vele grote wer ken, die in voorbereiding zijn en dit zijn stuk voor stuk urgente za ken een uiteenzetting van de stand van zaken op dit moment te geven. SPORTBEOEFENING het Schenkelstraatje en de zuidbuurt- seweg is dit achterpad gemakkelijk bereikbaar te maken, waarmee dan In verband met de gemeentebegro- én de Schenjcelweg én de Zwetkade ting hebben b. en w. van Zoeterwou- van langparkeerders bevrijd kunnen de het volgende investeringsprograrn- worden. Verder meent spr. dat de ma voor de jaren 1965 tot en met verlichtingen bij de splitsingen van 1968 opgesteld, tot een geraamd be de Zwetkade, de Schenkelweg, en de drag van ruim zes en een half miljoen Eloutstraat met de provinciale weg gulden. Voor het komende begrotingsjaar staan op het programma: Nieuwe R.K. meisjesschool 400.000 Als eerste punt zou ik willen be- d« nodige aandacht moet hebben, spreken, zo vervolgde de heer v. d. alsmede de ,yerlichting van de Vliet- Ploeg, de aanleg van sportterreinen weg. aan de Nieuwe Weg en de bouw van Ook spraks drs. Westermann over Reconstructie Zuidb.weg een instructiebad. Hoe staat het op waterleiding, instruktiebad en zwem- Voetpad Oranjelaan, 5 Mei dit moment met de voorbereiding onderricht aan de kinderen van de laan, idem Noordb.weg voor de sportterreinen en, waar zijn lagere scholen. Hoe denkt het col- Waterleiding Geerpolder de plannen op dit moment. Welke lege over een subsidiëring daarvan? en Gelderswoude en ver- maatregelen worden er genomen om De volkshuisvesting was ook voor ndeuwing waterleiding zo snel mogelijk tot realisatie te ko- deze spreker een brandend vraagstuk Instructiebad om tenslotte te komen bii de recon- men? Wij hebben een toezegging van structie van de Zuidbuurtseweg. maart van dit jaar, dat het plan voor een instructiebad ons in mei zou be- De Zuidbuurt reiken. Waarom is dit niet gebeurd, waar is de plaats voor dit instructie bad en waar zijn de plannen? Hoe staat het met de grondverwer ving voor de nieuwe R.K. Meisjes school. We weten, dat er op dit punt problemen zijn, zijn er al lichtpun ten? De verbetering van de Zuidbuurt- In verband hiermede vroeg spr. of Voor 1966: deze reconstructie niet ten nauwste Bouwr. maken Loethe-geb. samenhangt met de plannen die er Aanleg weg Hoge Rijndijk ten aanzien van de Zuidbuurt be- Europaweg staan, daar het toch wel vaststaat d'at Voor 1967: nóch de nieuwe meisjesschool, nóch Archiefruimte raadhuis 100.000 de nieuwe R.K. kerk, nóch het be- Doortrekking Weip.weg n. jaardencentrum daar ter plaatse ge- Dr. Kortmannstraat bouwd worden. De Zuidbuurtseweg Tweede kleuterschool dorp verliest daardoor belangrijk aan be- En tenslotte voor 1968: 80.000 seweg is eveneens een kwestie van LV1"?1 öeid7JBryK, v u u i erondverwprvine. Ter nnln*,i„<r van al moeten w« <Mwent Vervanging openb. school grondverwerving. Ter oplossing van deze kwestie nam de raad een be sluit, waardoor een groot obstakel werd weggenomen en een volledige oplossing in zicht kwam; onze vraag is: hoever is dat inmiddels gevor derd? We geven toe, dat de urgentie van de Zuidbuurtseweg wel wat minder is geworden door de brand van de kerk, maar de toestand van de weg is dermate, dat dit geen blij vende toestand kan zijn. De brand blijven ten aanzien van het gevaar gadering van Zoeterwoude, die gis- of zij bereid waren hetzij een jaar- teravond vreri gehouden, vroeg de lijkse hetzij een éénmalige bijdrage Romiln en g" M^Van^GijIswyk heer F. W. Pet (Vr.L.) aandacht voor te wililen geven voor de aanleg van het plansoen. Dit nu is naar mijn mening geen geschapen en dit heeft consequen- begroting 1965", aldus de heer Pet, juiste gang van zaken, omdat toch van de kerk heeft overigens voor de voorgenomen amil^» van n plant- gemeente verschillende problemen soen in het park „Die Leythe „In de irz Knfrr/vtino 1 CWW' alrfXllc VlfWafr Pfat Paus schenkt gift aan nabestaanden van persfotosraaf wroa.-1-c De Paus schonk vijfduizend dlr De heer v. d. Ploeg nam nog ver- dierhoud over te nemen, bevestigend het park in orde gemaakt worden en aa" de nabestaanden van de veron- schillende grote werken in het oog, geantwoord op een vraag van de heer kan pas daarna, indien nodig, om een S^iukte persfotograaf. Zijn gewonde ties voor het te bouwen bejaarden- ..wordt de aanleg van dat plantsoen op 17-10-1962 de raad het voorstel centrum en de meisjesschool. Dit zijn voor memorie geraamd". om het park in eigendom en onder- feiten, die onze gemeentenaren sterk Dit nu begrijp ik met, want in de houd over te nemen heeft goedge- veel raadsvergadering van 17-10-1962 heb- keurd. Als dan nog bovendien voor ben b. en w., na een voorstel om het de beplanting een krediet van 2500.- park voor 1.- in eigendom en on- beschikbaar is gesteld, moet éérst interesseren, omdat hierdoor mensen getroffen zijn. zoals de vernieuwing van de water- Koek of het nu mogelijk was het bijdrage in het onderhoud gevraagd leiding, de rioolwaterzuiveringsin stallatie, de voetpaden Hoge Rijn plantsoen aldaar te beplanten. Wet- worden", aldus de heer Pet. houder Kraan wees er daarbij op, dat dijk, Noordbuurtse Weg en Miening beplanting ook in het voorjaar kon en het uitbreidingsplan Westeinde. plaats hebben. hierop, dat G.S. het voorstel afge- Paus Paulus en verbleef gedurende vijftien minuten in het huis van de Wij kregen eerder de mededeling, een raa4s" keur? hebben, «odat de bewoners de aaJrtsbisschop van Bombay, waar de dat bet mogelijk zou zijn, dat nog in a™ -11-1963 is miede- meeste baat bij een aan te leggen Paus tijdens zijn verbiijf logeert deze maand met het bouwrijp maken gedold, dat de wegen en het plant- plantsoen hebben. Daarom is bij ver- Radhakrisjnan, ie van zijn gast uit van een gedeelte van het plan be- eigendom van de gemeente schillende bewoners reeds voor de Rome twee zilveren kandelaars en gonnen zou worden. Een gebied waren overgedragen en heeft de raad derde maal een rondschrijven be- een kostbaar exemplaar van de bij voor de bouw van woningwet won in- een krediet van 2500.- voor de be- zorgd om een vrijwillige bijdrage, bel ten geschenke had gekregen planting en afwerking van het park echter tot nu toe zonder resultaat, overhandigde de Paus tien delen won ingwetwonin- gen, premiewoningen en R.K. meis jesschool. Gaat dit inderdaad gebeu- verleend, ren? Wij hebben uiteraard met B. en W. overwegen dan ook om van Van een filosofisch werk, dat de In- Op 12-6-1964, dus weer ruim een de bewoners van het „Park die Ley- diase president heeft geschreven »]f iaar liatar rtn.tvin.ffpn dp hpwn. Ihp" n>n cnnrt van haathalaclintr 1» Ji Nederlandse Concilie-waarnemers Teleurstelling over toenemende autocratie van de Paus RLJNSBLJRG Exportcursus Engelse taal Maan dagavond 30 nov. en dinsdagavond 1 dec. werd in de tuinbouwschool het examen afgenomen van de drie jarige exportcursus in de Engelse men wij aan dat u ons toen niet in de taal, uitgaande van de Vereniging de heer v. d. Ploeg. Resteert nog een kijken is ên" van welke"plLnnen "de *?.Rijnsburg-.„ verbouwing op de verdieping, en on- raad voor een gedeelte gezien heeft. a tot nn 'oe het Industrieschap De heer H. P. den Haan, voorzitter zerzijds zijn er nog bepaalde wen- Wij zijn er achteraf erg gelukkig ,eh3k tussen wal en sch|P m 2,t' aldus van d« vereniging feliciteerde na af- -i-t- i-f.j - -- Hr<" WA«ti».-mnnn loop van het examen de geslaagden, Zoals reeds in de aanhef vermeld reikte de diploma's uit en sprak de wens uit, dat de gediplomeerden in de toekomst er aan mee mochten werken de export van bloemen te ALLERHANDE bevorderen. Hij dankte de leraar, de heer G. Docter, voor de lessen, die Bij de ingekomen stukken was een in het belang van het exporteursvak Voorrang vroeg spr. tenslotte voor bericht van G.S. dat wegens een be- gegeven waren. stedinigsbeperking slechts 180.000.- De namen van de geslaagden zijn: zuiveringsinstallatie aan de Hoge want nu én de meisjesschool en het m plaats van 200.000.- geleend mag G. Ravensbergen, H. C. Ravensber- Rijndijk, die voor de helft klaar is bejaardencentrum een andere plaats worden. Akkoord ging de raad met gen te Rijnsburg, J. Braun, E. Pex en in een grote behoefte voorziet, gevonden hebben zal daar een nieu- een heffing vam vervoerskosten t.b.v. en H. van Schooten te Noord wijk; H De reconstructie van de Schenkel- we opzet moeten komen; door het eerste hulpverlening, een vast bedrag Hogewoning en W. Korpelshoek te ",os 1R klaarkomen van de 13 premiewo- 5..t 1.50 per kwartier en 0,40 Katwijk en E. F. Knoppert te Voor- ningen is een zeer ongewenste toe- per kilometer, dit bedrag wordt met hout. J verhoogd indien een ongeval plaats vindt tussen 22.00 en 7.00 uur AR MO NT) zomede op zon- en feestdagen. Volleybal NVC-WVC 0—3 In Tot onderwijzeres aan de open- een 2eer matige wedstrijd heeft WVC bare schwl werd benoemd mej. M een 3_o overwinning behaald op J. C Both (thans m tijdelijke dienst) NVC> dat op alle punten van het spel per 1 januari 196o. Behalve voor de haar meerdere in WVC moest erken- ueeije gevaanijK om voi ie nouaen, wuwuvueiuei van ue ^g. „viije i-iijM narkeerhavens ?aat on de Schenkel- dat er niet gebouwd wordt in onze eveneens verschillende belangrijke we« een wachtverb^d Veld^ Het P6?" vormden da" °°k Seen en- - we een wacnxverooa geraen. nei kej€ bedreiging voor de Warmonders, uitbreidingsplan Westeinde werd on- die niet eens in hun sterkste h gewijzigd goedgekeurd zodat bunnen iina behoefden uit te komen x nwiuuuui t. zeer korte t'jd de bouw van 57 wo- 0e ie set werd gemakkelijk ge- Wij vinden de onderhandelingen wonnen met 15—2. In de 2e set scheen met de eigenaren wel érg lang duren P** wordt ge- nvc terug te komen want na 10—3 en vragen ons al of hier misschien TOrmd door een woonblok met een wijten zij. veelal door slordig spelen ----- voetgangersruimte in het hart hier- vlm de Warmonders. in te halen tot van. Het plan behelst naast verschil- 129. Doch toen WVC de touwtjes >mngtypen ook een tweetal scholen. enkel punt meer te scoren zodat WVC B. en W. stelden ook voor de we- deze set won met 15—9. In de 3e set gen in PLan-Westeinde voor de prijs kon NVC meekomen tot 6—5. Toen uiic uebu us ui ue iiuiuuuui i ccu uc- Heel erg verheugd bleek spr. te paalde eigenaar zo kopschuw maak- lePd^ womngtypen ook een tweetal strakker aanhaalde wisten zij peen zijn over het feit, dat er dit jaar ten. Op het voetpad Oranjelaan-5 sc3lolen- „het is de eerste keer, dat ik het Meilaan behoeven wij de aandacht meemaak" een sluitende begro- niet meer te vestigen, maar wel wil- - ting is. Daar moeten we echt nog ien wij vandaag nog een derde voet- nemen (71/« had) hadden zii sl hun kruit verschoten wel even aan wennen, maar als we pad op het verlanglijstje geplaatst gemeente mag over 196F ook en won WVC ook deze beslissende goed zijn ingelicht, dan krijgen we zjen jj. een voetpad vanaf de Zwet- weer e?n kasgeldleninig aangaan van set en daarmee de wedstrijd met 15-5. nog wel een mededeling, die de kadó naar de Dorpsstraat zodat voet- 500.000.- Het gehele personeel in Sluiting raadhuis In verband 1- - gemeentedienst zal in verband met met de inwerking treding van de al- vereenvoudiging in de administratie gemene termiinenwet zal de secre- „Dit is een grote crisis in de Kerk, laat ons nu niet in de steek", zei mgr. dr. J. Willebrands, secretaris van het Secretariaat voor de Christelijke Eenheid, een van de laatste dagen der afgelopen zittingsperiode van het Concilie tegen de waarnemers der Christelijke Kerken. „En ik ge loof", zo zei prof. H. A. Oberman, hoogleraar aan de Harvard-Univer sity, toen hij dinsdag te Utrecht tij dens een gesprek over het Concilie deze woorden van mgr. Willebrands citeerde, „ik geloof, dat wij als re formatorische Kerken deze woorden zeer ter harte moeten nemen. Bij alle schaduwzijden die er aan het Tweede Vaticaanse Concilie geble ken zijn, moeten wij zorgen, dat de meerderheid der bisschoppen onze steun blijft krijgen". Prof. Oberman vervolgde: „Velen op het Concilie hebben geijverd, dat de Katholieke Kerk een open Kerk zou worden. Laten wij helpen de deur open te houden. De gang van zaken op het Concilie biedt perspec tieven". Prof. Oberman, waarnemer op het Vaticaanse Concilie voor de wereldfederatie van Congregationa- listen, samen met prof. dr. L. van Holk, namens de vrijzinnige Kerken en met prof. dr. P. J. Maan, namen6 de oud-katholieke Kerk, spraken in het secretariaat van de Oecumeni sche Raad van Kerken te Utrecht over hun indrukken van het Conci lie. Zij behandelden oecumenische perspectieven. Verlies- en winstpunten Alle drie de waarnemers somden een aantal winstpunten op, die op deze zitting van het Concilie voor de oecumene behaald waren. Maar zij noemden ook de verliespunten of onopgeloste problemen. Prof. Van Holk meende, dat de Katholieke en andere Kerken elkaar op vele pun ten nu weer kunnen vinden. Maar het wordt wel zo, dat veel '.zeker heden" van vóór 1962 volgens prof. Oberman vloeiend zijn geworden. De leer is dynamisch geworden en wij moeten gaan aftasten. Het gesprek wordt moeilijker vond hb". „Maar ook gemakkelijker", zei prof. Maan, „men staat in heel veel punten niet meer zo diametraal tegenover el kaar". Voor de reformatie zijn be langrijke voordelen dat de leiders nu met gegronde argumenten het slui merende antipapisme te lijf kunnen gaan en dat vele katholieke waar heden, die binnen het protestantisme sluimeren, weer te voorschijn komen. Maar prof. Oberman vond de cor recties, die de Paus in het oecumene- schema had laten aanbrengen kwet send: het was alsof de protestanten niet tot de Kerk behoren en in het avondmaal niets van Christus bezit ten. Daarentegen vond prof. Van Holk de waarschuwing, die de Paus op een recente audiëntie tegen de protes tantse en modernistische tendenzen in de Katholieke Kerk had gericht zich daarbij beroepend op Rous seau een bewijs van onbegrip van de protestanten en van de moderne wereld. Ten slotte waren alle waar nemers het eens over de toenemende autocratie van de Paus en betreurden zij, ondanks het derde hoofdstuk van het Kerkschema, dat de collegiali teit van de bisschoppen vastlegde, de afwezigheid van collegiaal handelen bij de Paus zelf. Alle drie waarnemers tenslotte hoopten, dat voor de nieuwe bewer king van schema 13 over Kerk en Wereld contact met de Wereldraad van Kerken zal worden opgenomen. De problemen van alle christelijke Kerken zijn zo gemeenschappelijk, dat het Concilie alleen maar voordeel kan hebben bij een gemeenschappe lijke samenwerking. NOORDWIJKERHOUT St.-Bavoheeft eigen brandweer 400.000 Na een lange tijd van voorbereiding 600.000 is het eindelijk zo ver. De St.-Bavo- stichting heeft een eigen bedrijfs- 80.000 brandweer. Vijf en twintig leden van het verplegend en technisch perso neel, die werden opgeleid door de in- 300.000 structeur Klaassen uit Leiden, hebben 80.000 het examen brandwacht 2e klasse ge daan en zij zijn allen geslaagd. Het examen werd afgenomen door een commissie, bestaande uit de heren Bouwrijpmaken plan West einde Rioolwaterzuiveringsinstal- la tie Westeinde 2.000.000 Aaldijd, Jansen en Huisman van de Aanleg sportv. Nieuweweg 500.000 Rijksinspectie voor het Brandweer wezen en de heren Van den Broek uit Voorburg, Verloop uit Katwijk en Van der Veer uit Gouda, in tegen- 2.000.000 woordigheid van de commandant der vrijwillige brandweer der gemeente, F. H. Stikkelbroek. Burgemeester P. M. M. van der OA "aaa We ij den gaf vam zijn belangstelling blijk door geruime tijd bij het exa men tegenwoordig te zijn. De geslaagden zijn de broeders Paulus, Hypolitus, Marius, Cyrillus, voor afsnijding van dit deel van het Totaal 6.590.000 Fabianus, Thedorus, Castulus, Corne lius, Willibrordus, Aretas en Nicetas en de heren C. van Dam, G H. van Dam, J. P. Prins, M. F. M. Marnoth, E. A. M. Oostdam, W. J. Duyndam, Bij de rondvraag van de raadsver- schrijven waarin hen^gevraagd werd ^Slobbe, M.*J. ^on^N. collega's zullen bezoek krijgen van een pauselijke vertegenwoordiger, 's Middags beantwoordde presi- Burgemeester Detmers antwoordde grote voldoening in plan West- half jaar later, ontvingen de bewo- the" een soort van baatbelasting te een in ivoor gebonden misboek en' einde de nieuwe kleuterschool zien ners van park „Die Leythe" een heffen, 1 «en bronzen lamp. Wegens het plegen van een groot aantal diefstallen uit geparkeerde auto's in Katwijk, Wassenaar en Zandvoort heeft de rechtbank in Den Haag vanmorgen een 27-jarige los arbeider en een 21-jarige los arbei der beiden afkomstig uit Aken, tot tien maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest veroor deeld. In de maanden augustus en sep tember had het tweetal tal van goe deren en geld gestolen. De opbrengst van de buit gebruikten ze om hier hun vakantie door te brengen. Twee weken geleden had de offi cier van justitie tegen ieder van hen een jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. i.rssE KAJ-toneelavond. De Kath. Ar beiders Jeugd (KAJ) van Lisse heeft woensdagavond een bijzonder goed geslaagde avond gehad met het op treden van de toneelvereniging „Nut en Vermaak" in het parochiehuis in de Bondstraat. Deze vereniging had voor de KAJ in studie genomen het dramatische stuk „Sloeb zonder vis ser" van Alejandro Casona in drie bedrijven. De KAJ-jeugd heeft avon den van jolijt en ontspanning, maar legt ook belangstelling aan de dag voor een stuk als door „Nut en Ver maak" op de planken werd gebracht, waarin het menselijk leed en de te leurstelling uitgebeeld wordt. Met grote aandacht heeft men het mooie spel der tonelisten gevolgd, die alles hebben gegeven om het toneelstuk naar juiste waarde te vertolken. Daarvoor past eem woord van grote waardering. Terecht merkte de voor zitter Ham Baak op, dat het een zwaar stuk was, doch het werd met vaart gebracht. De voorzitter bracht hen allen dank waarop een daverend applaus volgde. Na de pauze bleef men nog gezellig bijeen. St. Nicolaas-feest bejaarden. Het KAB-gebouw \vas woensdagmid dag tot in alle hoeken bezet met kath. bejaarden voor de viering van het St. Nicolaasfeest. Voorzitter J. van der Lans verwel komde de vele bejaarden, waarna mevr. De Bruin een propagandistisch woord sprak om in eigen kring an deren op te wekken lid van de mooie bond te worden. Het programma was met veel zorg samengesteld en gaf zang te horen van de „Drie zingende Zusjes", de mede werking van „onze Jan" en vooral niet te vergeten de mooie zang van het Dameskoortje van de KAV waar van veel genoten werd. Natuurlijk was er ook een „ephte Sinterklaas", werden allen royaal 'getracteerd, kre gen een grote speculaaspop mee, ter wijl ook aan de zieken werd ge dacht! Zij kregen allen een mooie surprise thuisbezorgw. Er was een collecte voor de „ziekenipot", welke gewoonweg fantastisch was! Aan het einde sloot voorzitter Van der Lans met een dankwoord aan alle medewerkers, vooral aan alle autobezitters die altijd klaar staan om die bejaarden te halen en te bren gen. Telefoontjes G? Verloren gouden scha kelarmband op 25 novem ber gaande van Tromp straat 83 naar halte Maar- se en Kroon, Lage Rijn dijk. Tegen beloning terug te bezorgen. Trompstraat 83. Leiden. 3? Het veilig verkeersge- zelschapsspel. Dit ver- keersspel werd uitgewerkt door een verkeersdeskun- dige in samenwerking met het Verbond voor veilig verkeer. Prfjs f 9.75. Een welkom Sinterklaasge schenk! Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. Bambino-bouwstenen f 1.98 Fraaie goed klem mende stenen, dakpannen enz. van zacht plastic, sa men met voorbeelden. Voor kleine en grote bouwers. Geheel compleet f 1.98. IVA, Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43. Lei den. Sint-Nicolaasmarkt, donderdag, vrijdag, Hoog straat. Italiaanse looppop- pen, lang 70 cm. Leuk ge kleed, slaapogen en stem 27.50 nu 15 gulden. Grot% kiDkarren 6.98, Grote tractors met oplegger 6.98. Japie. 3? Prima Sinterklaaspapier vierkleurendruk. 50x65 cm. twaalf vel f 0.60. Hon derd vel f 4.50. Rollen 50 cm breed, drie meter f 0.30. Honderd rollen f 23.75. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Monopoly. Gezelschaps spel voor iong en oud. Koop en verkoop van gronden, huizen, huur en verhuur. Handige spelers worden rijk en verwerven het monopoly. Prijs f 8.50. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Sinterklaas-rijmpjes- boek. Nieuwste uitgave. Bevat 127 rijmpjes, toepas selijk voor elk geschenk. Voor slechts één gulden. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Het meest gesorteerde en voordelig ste adres voor Sinterklaas surprises. 3? Geweren - pistolen!!! Prachtig metalen dubbel loops kurggeweer met wit te kolf f 2.98. Groot mo del 100 schots pistool 98 cent, compleet met 6 rol len klappertj es enz. IVA, Haarlemmerstraat 48, No va, Noordeinde 43, Leiden. Grote Mozaïekdoos f 1.50 met groot aantal fraaie gekleurde knikkers. Fraaie stevige doos com pleet met voorbeelden. Prijs f 1.98. Alleen met de ze advertentie voor f 1.50. IVA, Haarlemmerstraat 48, Nova, Noordeinde 43, Lei den. S? Luxe kruimelveger f 9.95. Merk „Kura Super". Deze rolveger is zeer so lide en handig. (Druk op de knop en hij is leeg). IVA. Haarlemmerstraat 48. Nova, Noordeinde 43. Leiden. Sluit Uw Sinterklaas- pakjes met ons prima, glashelder cellofaan plak band. Rollen van tien me ter, 1 cm breed f 0.40. V/2 cm f 0.60. 2 cm f 0.80. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Kamer gezocht met stookgelegenheid met of zonder pension. In Leiden of omeeving. Liefst cen trum. Weekends afwezig Brieven onder no. 184 bur. van dit blad. Geef als St.-Nicolaas- geschenk zo'n prachtige Kerstster waarin een elec- trisch lampje kan branden. Slechts f 1.60. Electrische snoeren met fitting en stekker 2'/» meter f 1.30. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10