VEERTIG KINDEREN GEDOOPT TIJDENS EUCHARISTISCH CONGRES Tiara van Paus Paulus op toernee door de V.S. Bonn bereid graanprijzen voor EEG te verlagen LAND- EN TUINBOUWBOND (LTB) WIL STRUCTUUR VERANDEREN Algemene vergadering K.V.0 B. niet eens met vermalen van surplusbollen Vakgroepen worden vakbonden PERON MORGEN NAAR PARAGUAY? DINSDAG 1 DECEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Cwnhoiiktm tmnr beweging, die zich Umdum noemt en vele niet - christenen, deelnamen. In XjtïNUIltZllftVil UI/UI ,ift Schiwa aanbidt, oncesteld. een korte toespraak tot de aanwe- ziekenhuizen De derde dag van het 38ste Eucha ristische Congres te Bombay is giste ren begonnen met een plechtige Eucharistieveiring in de kathedraal van de stad, opgedragen door de ge ünieerde Malabaarse bisschop van Palai in India, Mgr. Vayalil. Aan de ingang van de kathedraal hadden zich aanhangers van een nieuwe Hindoe- WEEK VOL SPANNINGEN IN DE BEIDE KAMERS vain de Sta- ten-Generaal komt deze week een agendia op tafel, waarin een aantal p unit en met nogal wat explosieve stof worden vermeld. De senatoren be ginnen vandaag met een debat over de zgn. „anti - REM - wet", waarbij de gelegenheid wel niet onbenut zal worden gelaten aan minister Bot de vraag te stellen, hoe hij zich na de ontvangst van het bekende interim - rapport van de pacificatie - commissie het beleid met betrekking tot 't vraag stuk van de TV - reclame heeft ge dacht. Wanneer de minister met con crete mededelingen op zulke vragen zou ingaan, heeft hij daarmee tevens dankbare materialen geleverd voor een debat, dat de OKW - commissie van de Tweede Kamer midden deze week gaat opzetten, wanneer ze in een openbare vergadering de behan deling van de onderwijs - begroting voortzet en daarbij onder meer op het radio- en televisiebeleid stuit. WAT DE GANG van zaken voorts vandaag betreft: de Tweede Ka mer neemt de wetsvoorstellen van minister Witteveen onder de loep, waarin hij enerzijds verlaging van de loon- en inkomstenbelasting beoogt en van de andere kamt een besten diging van de destijds als tijdelijk opgediende verzwaring van de, ac cijnzen op benzine en sigaretten. Niet al te ver verwijderd van -„Het Bin nenhof" deelt verder de minister van Sociale Zaken dr. Veldkamp aan de Stichting van de Arbeid (op dat mo ment nog in leven) mee, welke be slissing het kabinet ten aanzien van dé lornen voor 1965 heeft genomen, waaruit naar alle waarschijnlijkheid wel een debat in de Tweede Kamer al dan niet in de vorm van een interpellatie zal voortkomen. Voor het overige staat deze week ook nog het „weggeld" op de nominatie voor openbare behandeling. Alles bijeen ruim voldoende om ieders politieke belangstelling volop gaande te maken. Wie door zulke zaken nog niet is ge alarmeerd of geen belangstelling voor de publieke zaak en derzelver behar tiging kan opbrengen, is niet eens waard een politieke anafabeet te worden genoemd jyiAAR ALLE SCHERTS terzijde: het zijn in aillle geval voor het kabinet - Marijnen en niet alleen voor dit team zorgelijke dagen. En onze opsomming is op dit punt nog niet eens volledig. Er liggen ook nog kwesties als verhoging van college geld en kleuterschoolbij dragen, de-' fensie - perikelen, prijsbeleid, bouw- problemen te over, internationale zorgen, kwesties van algemeen eco nomisch evenwicht etc. 1UU HOORT MEN IN bepaalde krin- gen stemmen opgaan, die de tijd rijp achten om maar weer eens van kabinet te verwisselen en een van de kwestieuze zaken van deze week maar meteen zouden willen zien aan gegrepen om een orisis te forceren. Merkwaardigerwijs schijnen sommi gen daarbij in grote opwinding de voorkeur te geven aan het vraagstuk van de TV - reclame, omdat naar hun vreemde oordeel deze zaak nu maar aanstonds behoort te worden door gedrukt. Ook wij heben er enkele malen blijk van gegeven, dat ons een verwezenlijking van de adviezen, zo als men die in het interim - rapport van de pacificatie - commissie kan le zen, welkom zou zijn, maar daarbij behoort ten allen tijde naar onze overtuiging wel de voorwaarde te worden gesteld, dat daarmee geen andere en vooral geen grotere poli tieke moeilijkheden worden veroor zaakt. Zou men thans en onder de gegeven omstandigheden een onmid dellijke invoering van TV - reclame willen forceren, dan moet men daar bij voor lief nemen, dat een aantal andere gewichtige zaken grote schade wordt berokkend. HET IS NAMELIJK gebleken, dat in liberale kringen en in een deel van de CHU eveneens een gedeelte lijke invoering van TV - reclame door die aan omroepen toe te staan, van de hand wordt gewezen. Men vreest daarvan een eventuele bestendiging in een reeks van jaren en uitsluiting van het bedrijfsleven. Hoe zeer men die opvatting ook zou kunnen be strijden, het kan op een gegeven moment in de politiek verstandig zijn niet tot het forceren van een oplos sing over te gaan, maar te trachten desnoods met enig tij dsverlies tot een aanvaardbaar compromis te komen. Daarvoor lijkt ons echter allereerst een gespek nodig, dat de basis voor zulk een compromis schept. Wij hopen, dat minister Bot en niet minder de beide Kamers deze week die overtuiging delen en het niet op explosies laten aankomen. Men kan ten aanzien van één zaak wel triom fantelijk doen na zijn zin te hebben doorgedreven, maar naderhand grote spijt voelen opkomen om de brok ken, die elders zijn gemaakt. de godin Schiwa aanbidt, opgesteld, een korte toespraak tot de aanwe- Zij verspreiden onder de kerkgangers zigen verklaarde de kardinaal dat de pamfletten met een vriendelijke in houd. 0.a. was er een welkomst boodschap bij voor Paus Paulus. „arme, in twee kampen verdeelde wereld" het ideaal van de christe lijke broederlijkheid dringend nodig heeft. Vertegenwoordigers van 40 Een honderdduizend belangstellen- naties droegen tijdens de plechtigheid Kardinaal Spellman nam hem uit Rome mee Volgens het Israëlische legerhoofd- kwartier in Tel Aviv openden de Syriërs het vuur met machinegewe ren op een Israëlische patrouille bij het dorp Dan. De Israëlische militai ren hadden het vuur beantwoord. Aan Israëlische zijde vielen geen slachtoffers, zo werd gezegd. ACTIE „HUN LAATSTE KANS" Paus Paulus VI heeft zijn kro- denden bjj de tentoonstellingen zal inspireren tot schenkingen ten bate van het werk van diverse hulporga- De actie „Hun laatste kans" ten nisaties. behoeve van vluchtelingen in Grie- De kardinaal vertelde nog, dat hij kenland en Turkije heeft in totaal bij zijn aankomst uit Rome op het 3 562.198,84 gulden opgebracht, aldus Kennedy-vliegveld van New York het verslag van de Stichting Neder- den hebben gisteren de openbare brood en wijn aan. Duizenden gelovi- ningstiara, welke hij op 13 november de 7n~wit-ièren "koffer" verpakte tiara lands Comité Vluchtelingenhulp 1963 gen ontvingen tijdens de H. Mis de tijdens een plechtigheid in de Sint bij de douane als „kerkelijk sierstuk" over deze bliksemactie op 21 okto- ai,„„i Pieter zoals toen werd meegedeeld doop vain veertig zuigelingen gade geslagen. Dit geschiedde in de reus aohtdge openlucht - kathedraal in het gres werd bij de „statio orbis" een ten bate van de armen ter beschik - communie. Als symbool van het con- Pieter zoals toen werd meegedeeld aanpeeeven j l:: j. itf.pn hatf* van de armpn ter hpsehik- hart van Bombay. Congresleiders hadden tevoren be kendgemaakt, dat slechts kinderen van katholieke ouders zouden wor- Behalve een groep van 50 Neder landers bevinden zich in Bombay o. king stelde, aan Francis kardinaal Spellman, de aartsbisschop van New York, gegeven als bewijs van dank baarheid voor de manier waarop het Amerikaanse volk geld bijeenbrengt ber van het vorig jaar. Na aftrek van de kosten werd 2.390.000 gulden bestemd voor hulp verlening in Griekenland en 651.340 gulden voor hulpverlening in Turkije. Verder werd een bedrag van 334.480 In het gebied waar op 13 november gulden uitgetrokken voor hulp aan WEER SYRISCH-ISRAELISCH GRENSINCIDENT den gedoopt. Dit om de vrees der pelgrims uit Ceylon (1500), Amerika ®m 1de behoeftigen in andere landen een ernstig Syrisch-Israëlisch grens- vluchtelingen buiten Griekenland en Hindoe's voor bekerineen od erote (1300). Italië (700) en Frankrijk. te helpen. incidpnt nlaats had. is vandaae od- Turkiie en wel voornamelijk in Ne- Het voornaamste deel dier plech tigheid werd dioor aartsbisschop Ge- (1300), Italië (700) en Frankrijk. Duitsland en Engeland elk met 400 bezoekers. Vanachter het IJzeren Gordijn zijn Tsjechoslowaken, Hon garen. Polen en Oostduitsers naar orge Andrew Beck uit Liverpool in Bombay gekomen, het Engels verricht. Enkele zuigelin- Paus Paulus heeft kardinaal Aga- gen werden door hulpbisschoppen in gdamdan opgedragen 4 december een de Indische Konkani- en Marathi- bezoek aan Goa te brengen in ver talen gedoopt. Na de doopplechtig- band met de feestelijkheden ter ere ua heid werd aan vijfduizend in het wit van de Apostel van India, Franciscus y^nber geklede jongens en meisjes door een Xaverius. Zelf zal de Paus Goa n.l. 35-tal bisschoppen het vormsel toe- niet bezoeken. Gisteren heeft de Paus de directeur von de Air India voor Europa, Bertoli ontvangen, met en- Deze mededeling deed de kardinaal gisteren op een lunchbijeenkomst bij gelegenheid van de wijding van een nieuwe hulpbisschop. Óp een onver wacht moment toonde hij de met veel diamanten, safieren en robijnen bezette wit-gouden driekroon aan de vierhonderd aanwezige priesters en zei, dat de Paus hem deze op 18 no- zijn vertrek uit Rome, had overhandigd. incident plaats had, is vandaag op- Turkije en wel voornamelijk in Ne- nieuw een vuurgevecht geleverd. derland. gediend. Leken en priesters bezochten zie- Inspiratie tot schenkingen kenhuizen en deelden geschenken kele vooraanstaande figuren van de uit. Katholieke arbeiders verzamel- maatschappij. „de Zij hebben de Paus een verkleind De Duitse minister van economische voorgesteld) tot een gemeenschap zaken, Schmücker, heeft vanochtend pelijke graanprijs komt, dan dienen De tiara zal tentoongesteld worden op een rondreis door de Amerikaan se bisdommen, o.a. in de Newyorkse °P. de hoogte gesteld de ministerraad van de Europese op deze datum ook de Kennedy-ronde Economische Gemeenschap officieel voor internationale verlagingen van Ecuador sprak over de sociale en hij de reis zal maken getoond. Later godsdienstige problemen van Azië op de dag ontving de Paus de zaak de bereid- douanetarieven, de volledige afbraak de onderlinge douanerechten tus- waar Mgr. Chiriboga uit model van de Boeing 707, waarmee st. Patrick-kathedraal, komend jaar heid van de bondsrepubliek om de ua -a t ket Vaticaanse paviljoen op de graanprijzen te verlagen. Daarmede sen de „zes" en de volledige ophef- wereldtentoonstelling in die stad en is een belangrijke stap gezet op de fing van de belastinggrenzen te zijn imi— verwezenlijkt", zei hij. en Latijns - Amerika. Terzelfdertijd gelastigden van India bij de H. Stoel tenslotte worden toevertrouwd aan we& naar een gemeenschappelijke opende kardinaal - legaat Agaianian en in Italië, alsmede de president- het heiligdom van de „Onbevelkte graanprijs in de „zes", de eerste studiebijeenkomst van het directeur van de Alitalia, graaf Ca- Ontvangenis" van de katholieke uni- Congres, Zondagavond, de tweede congres dag, droeg kardinaal Agagianian randini. Mgr. Van Lierde, sacrista versiteit in Washington. Men ver van de Paus, heeft erop aangedron- wacht, dat de driekroon - afscheids- gen dat overal godsdienst-oefeningen geschenk aan de Paus van het bis- worden gehouden voor een Tot dusver heeft de regering in Bonn zich steeds verzet tegen het „Plan - Mansholt" voor de eenmaking van de Russell en Chroesjtsjow Een paar dagen voor zijn val heeft dom Milaan waarvan hij aartsbis- graanprijzen omdat dit een daling Chroesjtsjow. Bertrand Russell, de de „Ovaal" een plechtige H. Mis op loop van de Pauselijke reis naar schop was - als symbool van de zorg van de prijzen en dus een lagere op- bekende Britse filosoof en strijder waaraan 80.000 mensen, onder wie Bombay. van Paus en Kerk voor de noodlij- brengst voor de Duitse boeren zou tegen kernbewapening, dringend ver zocht een brief te mogen publiceren die Russell hem in augustus had ge- betekenen. Minister Schmücker noemde het een uitzonderlijk geval, dat zoals stuurd en waarin de Brit hulde bracht ttanTis g'rtï'urd-"eot een bepaalde aan Chroesjtsjows pogingen om aan Door de algemene vergadering van besturen van de vakgroepen en de Kath. Land- en Tuinbouwbond de bondsraad. (LTB) van 12 december 1960 werd een voorstel aangenomen, inhouden de, dat het hoofdbestuur in overwe- tegenwoordigen. Immers, de kringen hondsrwrerira» waarin naast »"J f' Rijgen het karakter van vakkringen „lf, mmoRnSa.t£? JS' kil tornen, «ren wanneer hij wilde. Russell groep producenten wordt gevraagd ^nkoude oorlog een einde te ma* Dit is zondag in Londen onthuld Russell had Chroesjtsjow terugge schreven, dat hij de brief kon publi- Mede aan de hand van de ontvan- en zullen als zodanig ondergeordend <»mpensaties voor het inkomen- w gen opvattingen van deze bestuurs- zijn aan de vakbonden. Daarenboven v®rllfs va" d'e °°k vergoedingen brief in het Westen verkeerd uitge- ----- - organen heeft het hoofdbestuur be- is te verwachten dat het aantal krin- de natl(>nale schatkist zyn voor- legd zou worden ging werd gegeven de samenstelling sloten aan de algemene hondsjaar- gen zal toenemen. Om deze redenen zien te winnen. en tevens een ze- van het hoofdbestuur en in verband vergadering van 14-12 a.s. een voor- ook is het niet meer mogelijk de kere parlementaire meerderheid te daarmede de indeling in kringen na- stel voor te leggen tot wijziging van bondsraad te handhaven. verzekeren. der in ogenschouw te nemen en om de statuten, met welke wijziging be- De boven geschetste gedachtengang De Duitse minister legde voorts de naar bevind van zaken daarin wijzi- oogd wordt de structuur van de or- is verwerkt in een statutenwijziging, nadruk op de noodzaak van een har- ging aan te brengen. ganisatie aan te passen aan de toe- 'welke aan de algemene^ vergadering momsche ontwikkeling-'van de ge- Naar aanleiding van dit verzoek nemende belangstelling van de leden* van 14-12 a.s. ter beoordeling wordt meensehap Indien het op l turai' 19Ö7 voor specifieke vak-aangelegenheden, voorgelegd. Na vaststelling van de (een jaar later dan de Europese heeft Het hoofdbestuur heeft bij zijn statuten door de algemene vergade- van de algemene bondsjaarvergade- ring heeft het hoofdbestuur in 1961 er wel bang voor geweest, dat zijn Lawine van felicitaties voor jarige Churchill een commissie ad hoe ingesteld onder standpuntsbepaling ten deze ook nog ring en de daarop verkregen beno- voorzitterschap van de heer Jac het inmiddels door het bestuur van digde goedkeuringen zullen de vak- Groen Azn. De opdracht die deze de KNBTB ingenomen standpunt bonden hun reglementen dienovër- kort samengevat: hartiging van vakbelangen het hoofdbestuur te adviseren om- agrarisch bedrijfsleven kunnen be- trent de vraag of de structuur van trekken, onze organisatie nog voldoet aan de daaraan te stellen eisen in betrekking tot een juiste behartiging van de he dendaagse belangen van de leden. In mei 1962 heeft de commissie haai advies aan het hoofdbestuur doen langstelling van de leden voor spe- toekomen. cifieke vak-aangelegenheden, welke belangstelling voortkomt uit de toe- Dit rapport heeft het hoofdbestuur nemende specialisatie op de bedrij- ter beoordeling voorgelegd aan de ven. Gezien de verscheidenheid in teel- gezet in vakbonden, daarmee tot uit ten, die door de leden beoefend wor- drukking brengende, dat er een meer den, is de LTB reeds uitgerust met directe binding zal zijn tussen een vakgroepen, aan wie de behartiging vakbond en de daartoe gerekende van hun vakbelangen is toever- leden. Deze binding gaat niet zover trouwd. Bij deze belangenbehartigen- dat iedere vakbond voortaan indivi- WennerstroemBritse luchtverdediging voorbeeld voor Russen commissie werd meegegeven, luidde m.b.t. samenwerkingsvormen ter be- eenkomstig kunnen aanpassen Het hoofdbestuur merkt voorts nog op, dat de reorganisatie een verwe zenlijking van het standpunt van de De beoogde structuur-aanpassing *™BTB °m *f. komen tot vaktechni- ordt noodzakelijk geacht om daar- sche organisatie van de 3 Centrale „oor tegemoet te kunnen komen aan Landbouworganisaties (3 CLO s) niet In mei 1962 heeft de commissie haar de hand over hand toenemende be- ln Ge®t^ mzag lel^'woi-den, dat het str.°em, die in Stockholm wegens dat hij - zoals hij zondag had formeren van vakkringen nu. straks vaorfde, ®®w^*eLLnie is ver- de verwezenlijking van de idee van de KNBTB zal kunnen bevorderen. De Zweedse kolonel Stig Wenner- Met drie verjaardagstaarten, een zee van bloemen, het luiden van de kerkklokken en 60.000 felicitatiekaar- ten en -telegrammen heeft sir Winston Chrurehill gisteren zijn 90ste ver jaardag gevierd. Lang voordat de grote staatsman tegen het middaguur uit zijn bed kwam, hadden zich velen verza meld op de daken en in de straat rond Hyde Park Gate 28 in de hoop, daan even het raam zou ver oordeeld, heeft tijdens zijn verhoor schijnen. Ze werden teleurgesteld, meegedeeld, dat de Russen de Britse Churchill bleef in huis en verscheen luchtverdediging na de oorlog als niet- voorbeeld beschouwden en hem op dracht gaven achter geheime gege- Tot de blijken van belangstelling die de staatsman ontving, behoren te vens hierover te komen ten behoeve legrammen van koningin Elizabeth van de Russische defensie. De verklaring van Wennerstroem is Goede resultaten van Leidse klaverjassers In de halve finale van het Natio naal Klaverjastoernooi dat zondag in - Utrecht werd gehouden hebben twee 1952 Moskou als standplaats had, zei, persoonlijk. Ook oppositieleider en van regeringsleiders. Eén van de taarten woog ruim 50 kilo en droeg het opschrift: „In oor- door de Zweedse regering aan de log-vastberaden. bij nederlaag-uitda- Amerikaanse verstrekt en nu door gend, bij overwinning-grootmoedig, een Amerikaanse senaasteommissie bij vrede-wel willend", vrijgegeven. Premier Wilson feliciteerde de 90- Wennerstroem, die van 1949 tot jarige mede namens het kabinet de taak treden de vakgroepen echter dueel aan te sluiten leden zal krijgen. Lejdse teams zich weten te plaatsen dat de bronnen van zijn inlichtingen Alec Douglas-Home bracht een bezoek unnrnampl 11 Ir or» nlc arivipcnrnaan «an Het hnnfrthpcf hui- *a1 xnn «Hun o 1 voornamelijk op als adviesorgaan van Het hoofdbestuur zal zijn leden, al het hoofdbestuur In dat verband naar het vak dat zij beoefenen, bij hebben zij geen direct contact met de vakbonden indelen. Leden, die de leden die zij vertegenwoordigen meerdere teelten op hun bedrijf uit en treden zij ook niet zelfstandig naar oefenen, kunnen bij meerdere vak buiten op. Teneinde nu een meer op het vak gerichte belangenbehartiging moge lijk te maken en deze dan ook doel matiger en bewuster te doen verlo- bonden worden ondergebracht. Teneinde deze vakbonden in de ge legenheid te stellen de belangen ic behartigende taak ook op een meer doelmatige wijze te kunnen verrich- voor de finale, die op 20 december a.s. in Utrecht wordt gehouden. Ie prijs: H. van Dijk-mevr. v. Dam, afgev. van café Rustoord-Harmeien: 2. T. J. v. Mourik-Lamboo, Linden- bar-Culemborg; 3. J. Sierat-M. Sierat, Pelikaan-Leiden; 4. G. Schinkel-C. H. v. Uum, De Windhoek-Utrecht; C. Stavleu-J. Slingerland, Amstel- o.m. de Britse ambassadeur en de aan Hyde Park Gate 28. Britse luchtmacht-attaché in Moskou geweest waren. Wennerstroem zou de Russen in gelicht hebben over Britse plannen. In het station van Saigon zijn gisteren minstens tien personen ge- polaris-onderzeeboten te bouwen. Hij dood en velen gewond, toen een ver kreeg ook opdracht gegevens in han den te krijgen, die door de V.S. aan moedelijk door opstandelingen op gang gebrachte en onbemande loko- Engeland voor de vervaardiging van motief zich in het station te pletter kernwapens werden verstrekt. reed. pen wordt het nodig geoordeeld dat ten, wordt voorgesteld de vakbonden ook de mogelijkheid te geven tot zelfstandig optreden inzake hun spe cifieke vak-aangelegenheden, zodat zij in dit kader in contact kunnen treden en ook samenwerken met or ganisaties en instellingen, die dezelf de belangen nastreven. ADVIESORGAAN de bestaande vakgroepen worden om- KORT BEZOEK VAN PAUS PAULUS AAN LIBANON M.b.t. de meer algemene (vak)- De Paus zal niet rechtstreeks van aangelegenheden, waaronder ook die Rome naar Bombay vliegen, zoals welke een bepaald vak betreffen, voorgenomen was, maar op nitnodi- blijft de vakbond als adviesorgaan ging van de Libanese premier Helou van het hoofdbestuur optreden, waar een korte tussenlanding maken op bij het hoofdbestuur de functie be- het vliegveld van Beiroet. In verband houdt van coördinator van de stand met dit verzoek is het reisprogram punten van de diverse vakbonden. de bloembollen beneden de kostprijs vredigende oplossing van dit pro- verkocht moeten worden. bleem zal blijven zoeken. Hij zag de toestand op het ogenblik niet be- AFWACHTENDE HOUDING paald rooskleurig in. Volgens hem zal de toekomst moeilijk zijn voor de De afgevaardigden van de Katho- Tijdens de discussie werd van de bloembollenkwekers. Een aanwijzing lieke Vereniging van Ondernemers in zijde van „Bloembollenstreek-Cen- was volgens.hem de slechte resulta- VREES VOOR REM OP VERKOOP van de Paus gewijzigd. Deze omzetting van vakgroepen in vakbonden heeft geen gevolgen voor het Bloembollenbedrijf (K.V.O.B.) hebben gistermiddag tijdens de alge trum" naar voren gebracht, dat uit- ten bij de teelt van hyacinten dit jaar. voering van het bestuursvoorstel Het overschot aan hyacin-ten is na- mene vergadering, die onder leiding misschien een rem op die verkoop van melijk verontrustend te noemen. De Het grote toestel kan ook niet vol- de samenstelling van het hoofdbe- stond van de voorzitter, de heer C. bloembollen zou zetten. Velen zullen heer Meskers meende (daarvan doende brandstof meenemen aange- stUur, zodat dit opgebouwd blijft op Meskers- druk gediscussieerd over dan een afwachtende houding aan- oorzaak te moeten aangeven, dat vele zien het in Rome gebruik moet ma- de vakbonden, ken van een niet voor zware toestel len bestemde landingsbaan. De baan een voorstel van het bestuur, volgens nemen. Als anderen dan hun bollen kwekers in deze een overmoedig be- welk de bloembollenoverschotten laten vernietigen, krijgen zij kans leid hebben gevoerd. Ondanks een In deze constructie is het met mo- de zogenaamde surplusbollen na 1 een flinke prijs te haken. Een an- toenepiend overschot i die wel voor deze toestellen geschikt §elUk gebleken om ook de zgn. krin- september vernietigd moeten worden, der argument; tegen het bestuursvoor- teelt steeds uitgebpfcid. i- - z een in het hoofdbestuur te noen ver- i_ de hyacinten- is werd vorige week beschadigd toer «en in het hoofdbestuur te doen ver- een Amerikaans vliegtuig in brand vloog en ontplofte. Op het vliegveld van Beiroet zal premier Helou van Libanon de Paus begroeten. De Paus vertrekt morgen in de vroege ochtend van hét vliegveld Fiumicino van Rome met een vlieg tuig van de Air India. De ontmoeting stel was, dat het toch nog vaak voor- De meerderheid van de vergadering komt, dat bollen, die in het surplus- ging met dat voorstel niet akkoord fonds zijn terechtgekomen, door de het werd verworpen. Voordien handel worden verkocht. Zelfs na 1 BEDRIEGELIJK had de heer Mskers ter verdediging september goed op gang komt. van het bestuursvoorstel nog betoogd, dat het niet de bedoeling was zon De heer Meskers had reeds laten blijken, dat volgens hem de resulta ten van het afgelopen seizoen niet De heer A. Nijssen, oud-voorzitter bepaald bemoedigend waren geweest. der meer na 1 september de molen van de K.V.O.B., stelde daarenboven, Hij achtte het onjuist, als een ver te laten draaien voor alle bloembol- dat men moet proberen alle bollen De minister van buitenlandse za- len, die tweemaal door de veiling te verkopen. Als we ze vernietigen, gelijking werd gemaakt met 1963, dat het nu eenmaal 'n uitzonderlijk slecht met de Libanese regering vindt plaats ken van Uruguay heeft gisteren me- rijn gedraaid en in het surplus terecht zo zeide hij, en later blijkt, dat we ze jaar was geweest. Wel moet een ver om ongeveer kwart voor acht in de degedeeld, dat ex-president Peron zijn gekomen. De vermaling tot vee- toch hadden kunnen verkopen, heb- gelijking gemaakt worden met het naar Bombay. ochtend. Daarna reist de Paus verder van Argen/tindë morgen, woensdag, uit voeder, zoals nu veelvuldig moet ge- ben we ons eigen geld vergooid. normale jaar 1962, en dan bijkt, dat Madrid naar Asuncion, in Paraguay, schieden, zou alleen gebeuren, als er er dit jaar een grote achterstand ge- een groot overschot is. Op die ma- OPLOSSING ZOEKEN boekt is. Het aantal geëxporteerde nier, aldus de voorzitter, zou voor- kilo's bloembollen is namelijk min- Alitalia steeds voor eventuele reizen hebben ontvangen van de ambassa- komen kunnen worden, dat de markt Het bestuursvoorstel werd dus ver- der geworden. Dat de omzet was ge- De terugreis Bombay-Rome maakt zal vetrekken. de Paus met het vliegtuig, dat de De minister zei deze inlichting te nier, aldus de voorzitter, zou voor van de Paus beschikbaar gesteld deur van Uruguay in de Spaanse wordt ontwricht. De bedrijven zijn worpen. De voorzitter verklaarde stegen, noemde de heer Meskers be- heeft. hoofdstad. ei toch allerminst mee gebaat, als daarna, diat het bestuur naar een be- diriegelijk.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5