PANTOFFELS 'n goed idee! BONTMANTELS met garantie uj de v't BONTHUIS J van ecmond C. VAN DIJK h. van Prooijen geïnstalleerd als lid van gemeenteraad van Sassenheim I poppenwagens - driewielers Gasfornuizen - Koelkasten - Verlichting skelters - keükenuitzetten LANGEZAAL herenhuis bekwaam machinezetter DINSDAG 1 DECEMBER 1964 DE T.EIDSE COURANT PAGINA 10 In de maandagavond gehouden raadsvergadering van Sassenheim, onder voorzitterschap van burge meester J. Baron van Knobelsdorff, werd allereerst de heer H. v. Prooijen Sr., geïnstalleerd als lid van de raad, als opvolger van de heer Schrama. Na het afleggen der eden werd hij verwelkomd door de voorzitter, die er op wees, dat wellicht in het begin onwennig doch spoedig geacclamati- seerd, de heer v. Prooijen zou mogen bijdragen om Sassenheim een aan genaam woonklimaat te geven. De heer Van Prooijen dankte de voor zitter voor de sympathieke woorden. Spr. had de benoeming gaarne aan vaard en hoopte in goede verstand houding met de raad in het belang van de gemeente te mogen arbeiden naar ieders zin. J. KORTEKAAS WETHOUDER Aan het slot van de vergadering werd tot wethouder gekozen de heer J. W. Kortekaas (KVP), die van de dertien uitgebrachte stemmen er elf op zijn naam kreeg. Nadat hij achter de tafel van het college had plaats genomen, werd de heer Kortekaas allereerst door de voorzitter gelukgewenst met zijn be noeming. Spreker wees op het feit, dat de heer Kortekaas, jong begon nen en vele jaren zitting gehad heb bend in de raad, daar als woordvoer der van de KVP vele woorden had gesproken. Uw taak van thans is moeilijker, maar laten wij als colle ge met elkander werken aan wat uit de raad naar voren komt. Spr. wenste dat Gods zegen hem hiervoor de kracht moge geven- Vertrouwen Als nestor van de raad sprak de heer G. Verschoor (P.C.). Deze wees op het grote vertrouwen van de raad in de persoon van de heer Kortekaas. Hij feliciteerde de nieuwe wethouder met diens benoeming en sprak de wens uit dat de thans ingegane pe riode moge zijn een dienende, in het belang van de gemeente. Tussen de bedrijven door, ging de raad accoord met de vaststelling ma ximum bedrag vlottende schuld 1965, zijnde 1 mill., en max. krediet 500.000.- zijnde het bedrag, dat de Bank, van Ned. Gemeente voor 1965 beschikbaar stelt. Aan de tennisver eniging STV werd een krediet ver leend van 10.000.-, voor uitbreiding van het clubgebouw. De heer Ver schoor merkte hierbij op dat hij, al droeg hij de sport een goed hart toe, het bedrag nogal hoog vond en vroeg of er dan iets werd gebouwd, vol doende voor de toekomst. Hij kreeg ten antwoord, dat STV dan voor de eerste jaren is gered. De heer Ver schoor en de raad gingen toen ac coord. Begroting. Dinsdag 8 en donderdagavond 10 december a.s. komt deraad van Sas senheim bijeen, ter behandeling van de begroting 1965. Dinsdagavond worden de algemene beschouwingen op deze begroting gehouden, terwijl donderdavond burgemeester J. baron Van Knobelsdorff, de verschillende HUISEIGENAREN BESPRAKEN PLANNEN VAN MINISTER De Vereniging van Huiseigenaren „Sassenheim en omstreken" hield in het Bruine Paard haar 50e jaarver gadering. De voorzitter, de heer J. Dijkstra verwelkomde in het bijzon der de heer Schram, directeur van gemeentewerken. B. en w. zonden schriftelijke gelukwensen, de zuster vereniging van Leiden een fruit mand. De heer Dijkstra zei met vreugde te kunnen constateren dat de vereniging reeds 50 jaar haar werk ten dienste van de leden heeft mogen verrichten. De vereniging is uit nood geboren, doch uit de werk zaamheden over al die jaren bleek hoe noodzakelijk ze was. Hij her dacht het overlijden van de vorige voorzitter, de heer E. Dijkstra, die jarenlang zijn beste krachten aan de vereniging heeft gegeven. Voorts bracht hij dank aan het ere-lid de heer J. Oudshoorn en diens dochter voor hun activiteiten. Het aftredend bestuurslid, de heer C. W. Heyl werd herkozen. Spreker was de heer A. W. Hermse te Rotterdam, secretaris van de Ned. Bond. Deze had ais onderwerp de plaats van de particuliere huiseige naar in deze en de toekomende tijd. Spr. gaf een globaal overzicht met veel cijfermateriaal over de woning situatie van voor de oorlog en thans. Hij sprak van een revolutionaire verschuiving van de woningvoorraad in vergelijking met 1940. In ronde percentage's was er in 1940 van het woningbezit 7% in handen van de gemeenten en woningbouwvereni gingen. Eind '63 was dit 25%. Ais de plannen van min. Bogaarts doorgang vinden zal dit percentage nog aan zienlijk stijgen. De wijze waarop de minister zijn plannen van doorstro ming wil bevorderen, had 't hoofdbe stuur met schrik vervuld. Spr. was van mening dat de verhoudingen dusdanig scheef getrokken zijn dat achterstand in de huurprijzen in het particulier woningbezit blijft be staan, maar hij was in ieder geval er kentelijk voor de morele moed van minister Bogaarts, die duidelijk te kennen geeft welke plannen hij heeft. fJRVilSCHFNIMM GESLAAGDE MONDBEADEMING Op de Stompwijkseweg .moest een personenauto, bestuurd door de heer A. L. B. uit Den Haag, plotseling uitwijken omdat de 14-jarige school jongen C. uit Stompwijk met de fiets aan de hand op de weg stond. Door het zeer gladde wegdek gleed de auto door en botste tegen de zij kant van een met flessen geladen tegenligger, bestuurd door de 23-ja rige H. M. N. uit Alphen a. d. Rijn. Door de schok van de botsing be landde de bestelauto in de vaart. Achterin de laadruimte van de auto bevonden zich de 16-jarige Fien- tje Janson en de 14-jarige Zuidgeest uit Stompwijk. Door het kordate optreden van de 23-jarige Kees v. d. Krogt, gehol pen door Nico en Theo v. d. Geest, konden Fientje, die reeds bewuste loos was en ook Wim uit de auto gehaald worden. De drie jongelui pasten direct mond- op mondbeademing toe en slaagden er in de levensgeesten bij Fientje weer op te wekken. Dokter Ludwig heeft zich verder met de drenkelingen bezig gehouden. De bestelwagen werd zwaar be schadigd. De bestuurder van de per sonenauto werd aan het hoofd ge wond. Nieuwe Rijn 54 (bij het Gangetje) Telef. 23308—22768 Bijverdienste. Bezor gers gevraagd voor och tendblad. Geen wijkin- casso. Aanmelden: Dag blad De Telegraaf, Bree- straat 30, Leiden. Wij schilderen binnen- en buitenwerk tegen bil lijke prijzen. Het werk wordt vakbekwaam en netjes opgeleverd. Br. on der no. 156 bur. v. d. blad. St.-Nicolaas voor 5 en o dec. met Piet, prachtig gekleed. Voor 6 dec. ook de gehele dag. Voor Lei den en omstreken. Telef. 01719—3918. Divanbedden, wentel bedden; stalen ledikanten. Een pracht collectie tegen de laagste prijzen vi-tt "1 bij De Klei Winst, Haar lemmerstraat 51, Leiden *2 Elektrische guitaren en versterkers, alle merken o.a. Schalier. Fox. Jennen enz. enz. Korevaarstraat 5, Leiden (boven herenmode- magazijnen H. Trossèl). <5? Ouderejaars student zoekt per 1 januari of 1 februari a.s. rustige zit- slaapkamer in Leiden of directe omgeving. Br. on der no. 150 bur. v. d. blad. Gebroken ruiten, glas in lpod reparaties worden door mij met spoed her steld. Glasreparatiebedrijl D. Galjaard. De Sitterlaan 76. tel. 32916. Jongeman biedt zich aan voor avondwerk, in bezit van Mulo A, Mid denstands- en typedipl. en rijbewijs BE. Br. onder no. 2356 bur. v. d. blad. Fijn om te ontvangen! Originele, suède moccasin met rand van echte lamsvacht. Div. kleuren. y Een makkelijk mohair pantof feltje met 3/4 hak. Ocelot A bontkap. Flessengroen yy en bordeaux. Altijd welkom Voor moeder deze extra warme kraag- A pantoffel. X' Luxe Nappalino met nylonbontkraag en goud opdruk, div. pasteltinten. 0\. De Sint geeft graag dit leuke witte rendierpantoffeltje, jfc Spiegel met groen/rode yf Noorse motieven. a Een apart damespantoffeltje van lichtgrijs Astrakan. Hier maakt de Sint 'n A0M goede beurt mee. Ar A. Deze winter de grote mode! Koket Ocelot pan toffeltje met heerlijk y& warme voering. Charmant Nappalino muiltje. Div. pasteltinten, nylon voering, grote bont- pompoen 0 - f Een echte jongenspan toffel van bruin peau de pêche. Warm gevoerd. h RA 25-30 Geef Uw kleuter dit warme rendierpantoffeltje. Elastiek-inzet. A? Eskimo sierbies. Extra warme wollen voering. Kameelhaar bottillon. In effen JwSjÊk bruin of grijs. /-aftap Zuiver wollen kameelharen damespantoffel, fantasie dessin. Warme A nylon voering. aa^' "t/m vrijdag 4 december iedere avond l gezellig winkelen! Heel apart! Nappalino kinder-poulain met leuke sierbies. Diverse kleuren. Voor Uw kleinste dit ritslaarsje van rood^ nylon met Ocelot afgebiesd. /Jf h OS 20-24 jgf- Iets moois! Suède damespan toffel in Havannabruin met echte lamsvacht- y voering en kap^„ Een lief en warm meisjes- pantoffeltje met vacht- kap en gekleurde bies. Kinderanklets en sportkousen v.a. I.*5 Tiener-kiltkousen v.a. 2.ï0 Noorse sokken v.a. 2.60 BAMA haarviltsokken de ideale laarzendracht v.a. 2.90 Maillots in nylon of wol-mousse v.a. 3.90 Nylons met of zonder naad, reeds v.a. 98 ct Teenager-nylons "Libelle" I.98 Zwarte kantnylons 3/4 3.95 Zwarte kantnylons lang 4.95 Laddervrije Runex nylons 2.95 Stretch nylons naadloos I.98 Crêpe-mousse nylons 2 x 30 denier v.a. 2.50 Steunkousen "Libelle" Supphose 17." Herenanklets en sokken cotton, wol of nylon v.a. Kuilen breng kassabon mee en kom liefst voor 12 uur v.m. Hier heeft de Sint succes mee! Heerlijk warm teddy gevoerd. Kameelharen heren pantoffel. In bruin en grijs. Geef hem deze luxe echt leren herencosy. Met stevige contrefort en inge- bouwde hak. y In deze kameelharen pantoffel heeft vader altijd warme voeten! Grijs ruitdessin. A Zeer voordelig. ,^0 Een prachtgeschenk voor vader! Luxe "Pantolux" herencosy, geheel leer gevoerd. In zwart en bruin. y Heerlijk soepel. Ay Deze exclusieve herenpantoffel is met echte lamsvacht gevoerd, leren zool. a Camelkleur suède. HAARLEMMERSTRAAT 53 StUle Rijn 3—4 Tel. 26545 Gevraagd: flink beschaafd MEISJE circa 17 jaar, liefst uit on- middelijke omgeving. Zij, die prijs stellen op goed loon, prettige sfeer en waardering komen even voor informaties bij: WAAYERS' Zelfbediening 5 Meiplein 138-146 Leiden Telef. 33937 Uitslag verloting v.v. „De Diamantvink" Roelofarendsveen 952 498 220 132 239 279 77 867 25 382 715 231 44 678 821 850 751 622 968 516 Te koop gevraagd: binnen Leiden of in directe omgeving. Verhuurd geen bezwaar. Br. onder no. 2336 bur. v. d. blad. Gevraagd voor directe indiensttreding een Voor een gezin met enkele kinderen is een 4-kamerflat beschikbaar. Wij bieden een behoorlijk loon met compen satie voor zaterdagwerk en een jaarlijkse winstdeling. N.V. De Leidsche Courant LEIDEN - PAPENGRACHT 32 - TEL. (01710)-20935 3T Hoogovens Ümuiden kan direct tijdelijk be schikbare arbeiders plaat sen, 23-50 laar Tel. tot s avonds 5.30 uui 02550— 6611. toestel 1111 Week- loon 154. bruto in ploe gendienst Opzegging uwerzijd- per dag AGENTSCHAP SASSENHEIM DE LE1DSE COURANT voor; ABONNEMENTEN ADVERTENTIES DRUKWERKEN LINDELAAN 10 7 Rijkbij Van Zijp voor de ideale bil /erwar ming: Butagaskachel v.a f 114.1 kompleet met gas- vulling. Van Zijp. Bene- gasdealer. afdelni* Haar den. Kachels. Haarlemmer straat 295-311. Leiden. Praktische geschenken: wandbusopener, iets aparts 3.95; metalen boekenrek, grote maat 2.65; rolveger, grote uitvoering, pracht kwaliteit 8.75; roomklop- per, compleet met glazen pot 2.95. Victorie-mag., Hoge woerd 22. 'S DAF de Luxe 1959. In uitst. staat,, nwe banden, ADVERTEREN DOET VERKOPEN 1350.-. Garage Stol, Lan- gebrug 91.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10