AcEeve kzorgers B. en W. bepaalden nog geen standpunt t.a.v. voorlopig kamerverslag Leidse politie arresteerde drie vechtersbazen LEIDSE AGENDA Dodencijfer van Nederlanders in Kongo stijgt nog Zr. HOOGVLIET (Leiderdorp) NAM AFSCHEID VAN „GROENE KRUIS" Weerbericht Het weer in Europa PAUZE MAANDAG 30 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 DE LEIDSE GRENSWIJZIGING Burgemeester en wethouders van Leiden hebben nog geen gelegenheid gehad hun standpunt te bepalen ten aanzien van de tekst van het voor lopig verslag over het door de minister van binnenlandse zaken inge diende wetsontwerp tot wijziging der grenzen van de gemeente Leiden en een aantal omliggende gemeenten. De hieromtrent in de pers ver schenen publicaties hebben het college evenwel de indruk gegeven, dat de strekking van het verslag voor Leiden niet ongunstig mag worden genoemd. De vragen en suggesties der leden van de vaste commissie voor binnenlandse zaken hebben het college de overtuiging gegeven, dat de commissie diep doordrongen is van de ernst van de situatie waarin Leiden zich bevindt en van de noodzaak daarvoor op korte termijn een oplossing te vinden. Vader en zoontje uit BEURSOVERZICHT Agent werd in het gezicht getrapt In het afgelopen weekend heeft de Leidse politie drie mannen aange houden, omdat zij voorbijgangers hadden mishandeld. In de nacht van zaterdag op zondag werd een 24-ja rige metselaar uit Leiden op de Ma- redijk aangehouden, nadat hij daar een onbekend gebleven man had mishandeld. Bij zijn arrestatie ver zette de man zich hevig: hij gaf de hoofdagent, die hem wilde arreste ren een trap in het gelaat. Bijna 24 uur later werden in de Van 't Hoffstraat een 22-jarige mon teur en een 20-jarige bontwerker, beiden uit Hazerswoude aangehou den. Zij hadden op de Boerhaavelaan een 21-jarige Leidse koopman mis handeld en van 25 gulden beroofd. Matig cabaret voor personeelsvereniging Clos Leembruggen Zaterdagavond vond in de Stads gehoorzaal de jaarlijkse feestavond van de Personeelsvereniging P. Clos en Leembruggen plaats. Op deze avonden worden de jubilarissen van het afgelopen jaar nog eens geme moreerd. Zilveren jubilarissen waren de he ren A. Taverne, P. v. Houten, J. J. v. Putten en J. Vermond. Mej. E. Ver houten was veertig jaar werkzaam op de afdeling spinnerij. Haar werd namens de personeelsveren. een tuin- ameublement aangeboden, hetgeen haar overhandigd werd door de heer L Harteveld. Daarna werd een programma ver zorgd onder de titel „Anoviteiten", waar maar weinig goeds van te zeg gen valt. De conférences van de heer Ger. Roeland waren weinig origineel en doorspekt met botte grapjes. Ook de accordeonisten, deze keer onder de naam „De Frontalini's", konden die zaal maar nauwelijks boeien. Gino Manelli was de enige die belangstel ling wist te wekken voor zijn optre den als jongleur. In dit gezelschap was hij een uitschieter. Connie van Bergen bleef als zangeres voor ons gevoel onder de maat. Of men moet het enorme volume, dat zij bezit als norm nemen. Daarna werd een groep je van vier jongens met electrische gitaren met veel verve aangekondigd. Zelden hebben we jonge mensen in xo'n statische voordracht, geluid zien produceren. Somber en zich nauwe lijks bewegend keken zij de zaal in, alsof het geen feestavond betrof maar een stemmige bijeenkomst. Het kon zelfs de tieners niet bekoren. Een groot gedeelte van hen verliet voor de pauze de zaal. Het ingelaste sketchje van Tonnie Huurde man en Ger Roeland ken merkte zich door een zouteloze tekst. Bueno de Masquita fungeerde ken nelijk als de vlag die de lading moet dekken. Hij stond als laatste nummer op het programma vermeld. Hopelijk opgefrist door het vakmanschap van Bueno hebben de aanwezigen zich na afloop nog vermaakt tijdens een ge zellig samenzijn met het dansorkest „The five Just Men". GELD VERDWEEN UIT KISTJE Een bedrag van 550 gulden is tus sen woensdag 25 en zaterdag 28 no vember gestolen uit een geldkistje, dat stond opgeborgen in een kast in een perceel aan de Thorbeckestraat te Leiden. Wanneer de diefstal heeft plaats gevonden en door wie is nog niet met zekerheid bekend. Geslaagd Aan het Nutssemina- rium voor pedagogiek aan de Univer siteit te Amsterdam is geslaagd voor de middelbare akte pedagogiek A, de heer C. J. de Graaf te Leiden. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor het kan didaatsexamen psychologie, de heer A. Buyk te Leiden. KATHOLIEK VROUWENGILDE Het bestuur van het Katholieke Vrouwengilde, afd. Leiden, herinnert haar leden aan de bak- en kookde monstratie, morgenavond om 19.45 uur in het gebouw van de Huishou delijke- en Gezinsvoorlichting, Le vendaal 1. A. Gerritse verlaat Kamerlingh Onnes-lab. na 40-jarige dienst Hedenmiddag heeft de heer A. R. B. Gerritse, leraar in het glasblazen aan de in het Kamerlingh Onnes La boratorium gevestigde Leidse Instru- mentmakersschool in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zijn functie neergelegd en afscheid genomen van zijn colle ga's, van de leerlingen en van de medewerkers van het laboratorium. De heer Gerritse, die van 1915 tot 1918 leerling van de Instrumentma- kersschool was, werd op 1 oktober 1919 als tweede ieraar naast de heer Kesselxing aan het laboratorium ver bonden. Van 1 juli 1921 tot 1 decem ber 1924 was hij in functie bij de Veeartsenijkundige Hogeschool (nu faculteit der diergeneeskunde van de Rijksuniversiteit) in Utrecht, waar hij op het natuurkundig laborato rium werkzaam was onder prof. Keesom, de latere hoogleraar in de natuurkunde in het Kamerlingh On nes Laboratorium. Op 1 december 1924 keerde de heer Gerritse naar Leiden terug, waar hij opnieuw werd aangesteld als leraar aan de Instru- mentmakersschool welke functie hij dus nu, na 40 achtereenvolgende ja ren, neerlegt. Dit afscheid is voor velen aanlei ding geweest om uitdrukking te ge ven aan de grote waardering, welke men voor hem had, enerzijds als le raar, anderzijds als uiterst bekwaam vakman die in vele gevallen onder zoekingen, waarvoor zeer ingewik kelde glazen toestellen of onderdelen nodig waren, heeft mogelijk gemaakt. Maar bovenal heeft men de prettige wijze waarop hij degenen die met hem samenwerkten tegemoet trad,, op hoge prijs gesteld. BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De uitslagen van de le ronde uit de viertalcompetitie van de bridge club „Sans Atout" luiden: Groep A: team Huls-team Goutier 0-6, team Le Lau-team Crama 0-6, team Eling-team Bousie 6-0, team v. d. Drift-team Bonnet 1-5. Groep B: team v. Egmond-team v. d. Oever 0-6, team Smits-team Kop 0-6, team Wendt-team Altink 6-0. Aalsmeer verdronken De 41-jarige heer W. Willems uit Aalsmeer en zijn vijfjarig zoontje Jan zijn zaterdagmorgen verdronken, toen de auto, die de heer Willems had gehuurd, bij sluis 4 van de weg Den Hulst-Balkbrug na een slip in de Dedemsvaart was gereden. Het ne genjarig zoontje Johannes, dat ook in de auto zat, kon worden gered. LEIDERDORP ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „SPARTA" Gedurende de afgelopen week zijn bij de gymnastiekvereniging „Sparta" de jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehouden met de volgende uitslagen: Jongens 8 jaar: 1 Bouwe Sprey 23.5 p; 2 Osoar Meyers 22.9 p; 3 Paul van Straaten 22 p; Henry Turnhout 22 p. en Wim van Zwieten 22 p. Jongens 9 jaar: 1 Eddy van Arkel 23.4 en Wil Verhoog 23.4 p; 2 Paul Theunissen 23.0 p; 3 Frits Koolbergen 22.6 p. Jongens t/m 11 jaar: 1 Frits van Arkel 23.5 p; 2 Hans Dijkman 21.5 p; 3 Rien van Es 21 p. Jongens 12 t/m 13 jaar: lGé Diseraad 23.5 p; 2 Hans van Evers 21.5 p; 3 Gert v. d. Zwan 21 p. Meisjes 8 jaar: 1 Joyce Smith 22.7 p; 2 Ireen van Leeuwen 22.5 p; Kris- tina de Ruiter 22.5 p; Linda Schmid 22.5 p; 3 Wilma Zwemmer 22 p. Meis jes 9 jaar: 1 Adidie Limburg 23.7 p; 2 Mieke Kuitens 22.7 p; 3 Greet je Ma- rijt 22 j. Meisjes 10 jaar: 1 Marijke de Jeu 24 p; 2 Wil Kisman 23 p; 3 Loes Hulsebos 22.7 p. Meisjes 10 jaar: I Ria Roest 23.3 p; 2 Truus Uithol 22.9 p; 3 Ans Vintges 22.8 p. Meisjes II jaar: 1 Emilia Szitas 23.9 p; 2 Ma rijke van Polanen 23.9 p; Emilie Tie- ken 23.7 p; 3 Marijke de Koning 22.9 p. Meisjes 12 t/m 13 jaar: le graad: 1 Joke Plankeen 23.6 p; 2 Anneke Hagenaars 23 p; 3 Leneke van Eg- mond 22.8 p; 2e graad: 1 Corrie Roest 22.5 p; 2 Hanneke Rasser 21 en Anita van Schendel 21 p; 3 Nicolette Ham 20.7 p.; 3e graad: 1 Hanneke Soek 21.5 p; 2 Jolanda Janssen 21.2 p; 3 Hennie van Winkel 21 p. Dames le graad: 1 Coby Plomp 45.0 p; 2 Greet van Aalst 43.9 p; 2e graad: 1 Ada Habraken 41.1 p; 2 Bep Roest 40.7 p; 3e graad: 1 Corry v. d. He den 36.9 p. Aspirant dames: le graad: Gerda van Meeteren 32.2 p; 2e graad: 1 Ineke Janssen 30.6 p; 2 Cobi Roest 30.2 p; 3e graad: Sennj? Slimmers 28.9 p; 2 Ingrid Keuzekamp en Annie v. d. Kroft 28.8 p. De j unior-wisselbeker werd ge wonnen dor Marijke de Jeu en Cobi Plomp kwam voor de tweede keer in het bezit van de senior-beker. RCLAmeide In een harde en onprettige wedstrijd heeft RCL de? punten aan het bezoekende Ameide moeten l/aten. De niet altijd even gelukkige scheidsrechterlijke beslis singen droegen er bepaald weinig toe bij om deze sfeer te verbeteren, en zo ontaardde het geheel in één forse gooi- en smijtpartij, waarbij beide partijen zich niet onbetuigd lieten. Het enige doelpunt ontstond uit een vrije schop tegen Gordijn. De bal werd na een boogje over de verdediging onhoudbaar ingekopt. Met deze stand kwam tevens het einde van deze wedstrijd, die alleen het snel vergeten waard is. Geboren: Jacob z.v. W. J. Nagte- gaal en P. Kranenburg. Ondertrouwd: Robert Nicolaas Ri chard Groen, 25 jaar te Leiden en Ellen Sddonde Elizabeth Plesman, 22 jaar te Leiderdorp; Jan Visser, 27 jaar te Leiderdorp en Marry Yvonne Stouten, 21 jaar te Leiderdorp. Getrouwd: Augustinus Pieter Bos man, 25 jaar en Helena Hdllegonda Bloemend aal, 22 jaar. Overleden: Wilhelmus Johannes Snel, 65 jaar te Leiderdorp, echtge noot van Cornelia van der Kooy. Gedrukte stemming Amsterdam, 30 nov. De stem ming voor praktisch alle internatio nale waarden is vanmiddag gedrukt geweest. Hierbij lagen aandelen Kon. Olie beslist flauw in de markt. Na een opening op f 157.60 daalde dit fonds tot f 156.60. De slotkoers van de laatste tape van vrijdag was f 159.30. De handel in de olie-aande len had echter weinig te betekenen. De flauwe stemming in dit fonds was geheel voor rekening van Wall Street, alwaar deze stukken vrijdag flauw sloten. Philips en Unilever noteerden eveneens lager, Philips daalde van f 156 tot f 155.50. Unilever verloor bijna een gulden op ca f 146. AKU ca drie punten lager op 481Vz, ter wijl voor Hoogovens een advieskoers van 550 (549) werd opgegeven. In alle hoofdfondsen ging zeer weinig om. Het publiek, de beroepshandel alsmede de arbitrage voelden er nog niets voor met kooporders in de markt te stappen. Dit is de voor gaande beursdagen ook steeds prak tisch het geval geweest. Hierdoor heeft het geringe aanbod de laatste tijd bijna steeds de overhand gehad, vandaar de koersafbrokkelingen. Hiervan getuigt het algemeen index cijfer van ANP-CBS, dat sinds 11 augustus 1964 vorige week vrijdag weer beneden de 400 is gekomen. Het Damrak maakt zich overigens over de koersafbrokkelingen van de laat ste dagen weinig zorgen. Men is van mening, dat de ongunstige stemming voor de aandelenmarkt in zeer korte tijd kan draaien naar een gunstige stemming. Wall Street was vrijdag gedrukt in verband met de vrees voor duurder geld. Er gingen namelijk geruchten dat dé banken de „prime rate" zou den verhogen. Dit is de rente die aan eerste klas cliënten wordt berekend. Deze verhoging heeft echter niet plaatsgevonden. In de scheepvaartsector was de stemming nauwelijks prijshoudend eveneens met zeer weinig zaken. Het is in jaren niet meer voorgekomen dat aandelen Holland-Amerika Lijn beneden pari werden verhandeld. Dit geschiedde vanmiddag op een koers van 99 7/8. Ook de leidende cultures lagen iets gemakkelijker in de markt. Het intrekken door de gemeente Rot terdam van de aangekondigde 5,/2 pet lening groot f 75 min, tegen 99% pet is mede van invloed geweest op de koersen van de, staaisfondsenmarkt die iets lager sloten. Gezien de aan gekondigde lening van de Ned. Gas unie, die volgens de beurs goed ge klasseerd in de markt ligt, vond men het normaal dat de gèmeente Rotter dam de aangekondigde lening introk. Ook in de lokale afdelingen was het wederom uiterst stil. Voor de introductie van aandelen Beleggings Maatschappij Interwaarden bestond een bevredigende belangstelling. De koers werd geadviseerd op 138'/2. M.PHEN 4AN DEN RIJN Te jeugdige bromfietser kreeg aanrijding Op de Raadhuisstraat, nabij de op rit van de Rijnbrug over het Aar- kanaal, vond zaterdagmorgen om streeks half twaalf een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een bromfiets, waarbij de duopassagier, de 14-jarige Alphenaar M. K. der mate gewond raakte, dat hij in het Academisch ziekenhuis te Leiden moest worden opgenomen. Voor het bedrijf van de firma Ydo in genoemde straat stond op het tijd stip van het ongeval uiterst rechts een vrachtauto met aanhangwagen geparkeerd. Uit de richting van de Westkanaalweg naderde een vracht auto, bestuurd door de heer C. K., wonende te Bodegraven. Toen de heer K. zich met zijn wagen bij het passeren ter hoogte van de combi natie bevond, kwam van achter de aanhangwagen, een bromfietser A. S. (14), ingezetene van Bodegraven, plotseling te voorschijn. De beide bestuurders konden el kaar niet ontwijken. De bromfiets botste tegen de linker voorkant -van de vrachtauto en de beide berijders sloegen tegen het wegdek. De duo passagier K. werd zo ongelukkig van het voertuig geslingerd, dat hij zijn linker bovenbeen brak. Dr. M. E. v .d. Steen verleende ter plaatse de eerste medische hulp en liet de jongen per ambulance over brengen naar het Academisch zie kenhuis te Leiden. Het aantal Nederlanders, dat in Kongo door de rebellen om het le ven is gebracht, bedraagt volgens de laatste berichten zeven. Vandaag is bekend geworden, dat ook de 55- jarige pater Henricus van der Vegt en de 40-jarige pater Henricus Ma thijs Verberne te Stanleys tad een gewelddadige dood zijn gestorven. Van de zijde van de missieprocuur in Rotterdam vernemen wij, dat de paters Van der Vecht en Verberne, evenals de paters Ten Bosch en Bra- bers, wier dood al eerder werd ge meld, behoorden tot de congregatie van de Priesters van het Heilig Hart. Er bevinden zich in het bisdom Stanleystad en het bisdom Wamba nog 31 Nederlandse missionarissen, over wier lot nog niets is bekend. Op de missieprocuur maakt men zich over hen ernstige zorgen. Van deze 31 Nederlanders hadden de meesten hun post in 't bisdom Wam ba. Het is reeds bekend, dat deze pa ters ernstige moeilijkheden hebben ondervonden. Zij zijn gevangen ge nomen en in de stad Wamba samen gedreven. Over de paters op buiten posten in het bisdom Stanleystad is in het geheel nog niets vernomen. Indonesisch beheer voor Britse maatschappijen Bij een besluit van president Soe- karno zijn thans alle Britse maat schappijen en hun filialen in Indo nesië onder rechtstreeks bestuur van de Indonesische regering gesteld. In het besluit wordt niet gesproken over „onteigening" of „verbeurdverkla ring". De maatschappijen, waartoe Unile- ver-bedrijven, tabaksplantages, rub berplantages en verzekeringsmaat schappijen behoren, zijn onder be heer van verschillende ministeries geplaatst. Veel van de Britse directies die niet in Djakarta zetelen, heeft men verzocht „voor hun eigen veiligheid" te vertrekken. Provinciale bijdragen maandag 30 november in restauratie van oude Leidse panden Voor de restauratie van het pand Nieuwsteeg 31 te Leiden, dat ge bouwd werd in Lodewijk XVI-stijl, is een bedrag geraamd van f 45.000,-. Dit pand is eigendom van de Stich ting Leidse Studentenhuisvesting. De stichting heeft aan Provinciale Sta ten van Zuid-Holland een verzoek gericht om subsidie. De Provincie kan een subsidie verlenen van 10 pet. in de restauratiekosten. Gedepu teerde Staten stellen aan Provinciale Staten voor een subsidie te verlenen tot een maximum van f4.500,-. De Stichting Leidse Studenten huisvesting deed ook een verzoek tot subsidie in de restauratiekosten van het 17e eeuwse pand Papengracht 8 te Leiden. De kosten worden ge raamd op f57.712,-. Gedeputeerde Staten stellen ook in dit geval voor 10 pet. subsidie te verlenen, een be drag dus van f 5.771,20. R.K. Bond van Melkhandelaren „St. Paschalis" Bijeenkomst in Den Burcht. Aanvang 20 uur. DINSDAG 1 DECEMBER Kath. Vrouwengilde, afd. Leiden Bak- en kookdemonstratie in „De Hoeksteen", Levendaal 1. Aanvang 19.45 uur. Kath. nat. bond voor EHBO, afd. Leiden. Aanvang cursus 19.45 uur, gebouw G.G. en G.D., Roodenburger- straat. AVOND- EN NACHTDIENSTEN APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. v. Breest Smallen- burg te Leiderdorp wordt eveneens waargenomen door Apotheek Her- ding Blanken. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Apotheek Voor schoten is zondag 29 november geslo ten van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur. Na gedurende 12 jaar in Leider dorp voor het Groene Kruis werk zaam te zijn geweest heeft Zuster Hoogvliet vorige week afscheid ge nomen. Het afscheid vond plaats in het clubgebouw van De Muimik en werd door velen bijgewoond. De voor zitter van Het Groene Kruis, burge meester mr. R. M. Gallas, noemde dit een bewijs van waardering voor al hetgeen Zr. Hoogvliet als wijkzuster heeft gedaan. Als afscheidscadeau bood hij haar een gouden armband aan. Namens de moeders sprak mevr. Van Klaveren die zei, dat er over dit afscheid eigenlijk maar één geluid werd gehoord: „Wat jammer dat zij weggaat". Zij bood een hele serie cadeaus aan, een Perzisch tafelkleed, een zilveren vaas, een vulpenset, plantenbakken en bonbons. Het hoofd van de dienst Zelfbe scherming, de heer E. Kronenburg, bracht dank aan Zr. Hoogvliet die ge durende tien jaar dienst heeft gedaan als B.B.'ster en blokwachtster. Hij reikte haar daarvoor de medaille voor tien jaar trouwe dienst uit. Zuster S. van Leer, de collega van de scheidende zuster, dankte voor een tweejarige prettige samenwer king en bood samen met de assistente op het consultatiebureau, mevrouw Proper, een schilderij aan van oud- Leiderdorp. Sinaasappelen werden aangeboden door mevrouw Nagtegaal namens de bejaardensociëteit en de heer D. de Jong, namens de E.H.B.O. Maar op de aangeboden sinaasappelen stonden letters, die tezamen de naam vorm den van het aan te bieden geschenk, een projectiescherm. Namens de plaatselijke artsen en de entgemeenschap sprak dokter P. van 't Woud, die dankte voor de deskundige hulp en zijn dank verge zeld liet gaan van een boekenbon. Nadat nog het woord gevoerd was door zuster Willingen Prins, hoofd verpleegster van de afdeling Zuid- Holland en de heer Bax, dankte zuster Hoogvliet voor alles en zei, dat ze deze twaalf jaar niet graag zou heb ben gemist. OFO^TGFFST OegstgeestHazerswoudse Boys De door vier invallers gehandicapte Hazerswoudse Boys hebben na felle strijd in Oegstgeest him meerdere moeten erkennen. Dat kwam echter niet door die invallers, maar hoofd zakelijk door het gebrek aan een man in de voorhoede, die van de ve le kansen gretig gebruik kon maken. Wat er ook van zij, Hazerswoudse Boys gaf in de eerste helft volko men de toon aan. Beter nog: de club van trainer Piet van Heusden kwam zelfs met 01 voor te staan, en dat dank zij een beheerst gemaakte tref fer van midvoor De Gelder in de achttiende minuut. Niettemin wist de Oegstgeestse ploeg, die wat meer ge routineerd speelde, de ruststand op 21 te brengen, via doelpunten van linksbuiten Jansen en midvoor Selier. De Boys uit Hazerswoude kwamen echter ook na het bakske thee terug: nu via de Ruiter, die een misverstand in de achterhoede van Oegstgeest af strafte (22). Tien minuten voor tijd tekende Selier echter het derde, naar later bleek, winnende doelpunt aan. (32). Wel kreeg voorhoedespeler Ruis van de Boys nog een dot van een kans, maar dat bleef bij een kans, die niet benut werd Marktberichten AMSTERDAM, 30 nov., vee Aanvoer 308 runderen; prijzen 3.3C 4.20. Aanvoer 139 varkens; prij zen 2.37—2.42. ROTTERDAM, 30 nov., vee Totale aanvoer 1784. Vette koeien en ossen 1233, varkens 551. Prijzen: vette koeien: 370-405, 330-360, 300- 325, varkens (lev. gew.) 198, 196, 194. Overzicht aanvoer handel en prijzen: vette koeien: als vorige week, levendiger, even hoger, pri ma's 405-415 per kg., worstkoeien 280-300 p. kg. Varkens (lev. gew.): korter, vlot, ruim prijshoudend, pri ma vleesvarkens boven notering, slachtzeugen 155-165 p. kg., zware varkens 185-187 p. kg. Medegedeeld door het KNMI. Gel dig van maandagavond tot dinsdag avond. Opgemaakt te 11.15 uur. ZUIDELIJKE WIND Half tot zwaar bewolkt met voorna melijk in het westen van het land plaatselijk enige regen of sneeuw en vooral aanvankelijk ook nog mistgebieden. Zwakke tot matige, later aan de kust af en toe krachtige zuidelijke wind. Enige stijging van temperatuur, maar in de nacht en ochtend plaatselijk lichte vorst. HELSINKI onbew. 7 —13 STOCKHOLM sneeuw 4 0 OSLO sneeuw 1 3 KOPENHAGEN 1. bew. 4 —2 ABERDEEN zw. bew. 4 —2 LONDEN mist 5 —4 AMSTERDAM mist 5 —1 BRUSSEL mist 5 0 LUXEMBURG mist 4 —4 PARIJS 1. bew. 5 0 BORDEAUX geh. bew. 8 3 GRENOBLE zw. bew. 2 0 NICE onbew. 12 2 BERLIJN mist 4 —1 FRANKFORT zw. bew. 3 —2 MUNCHEN sneeuw 2 0 ZURICH sneeuw 1 1 GENEVE sneeuw 4 0 LOCARNO onweer 4 3 WENEN regen 10 4 INNSBRUCK sneeuw 4 —1 BELGRADO zw. bew. 18 9 ROME regen 19 9 BARCELONA 1. bew. 10 6 MADRID 1. bew. 9 3 MALLORCA 1. bew. 13 8 LISSABON 1. bew. 13 6 WENNEN AAN DE NIEUWE LITURGIE Alleen kniesoren zullen kniezen op hun kiezen of op hun oren bij het liturgisch grapje, dat we gistermor gen kregen te horen. De mis-bege- leider, of hoe zijn betiteling in de nieuwe liturgie luidt, zei tot het volk Gods, dat ook in de drievoudige aan roep: „Heer, ik ben niet waardig een wijziging was gekomen: „Het dak is eraf en de ziel is eruit". Het was een geslaagd droog uitje, waar niets anders achter stak dan dat. Het is immers te vroeg om al over de litur gie-wijziging een mening te hebben. Het moet nog wennen. Wij hebben de indruk kunnen ons echter ver gissen dat de formuleringen niet uit de boezem van de zielzorgende geestelijkheid zijn opgekomen en niet aan haar ter toetsing zijn voorgelegd. De geestelijkheid, met het kerkvolk samen het volk Gods vormend, moet maar denken: het zal wel wennen, al zijn sommige formuleringen onwen nig en onpraktisch. PUZZEL No. 517. Horizontaal: 1. lichaams deel, 4. bundel, 6. vlaktemaat, 7. voorzetsel, 9. rechten inbegrepen, 10. nachtgewaad, 11. familielid, 12. plaats v. duiven, 13. soort café, 14. nobel, 16. vaartuig, 17. oude lap, 18. getroffen ,19. emeritus (afk.), 20. voegwoord, 22. snoer om papieren aan te rijgen, 23. rivier in Italië, 24. tweetal, 25. korte degen. Verticaal: 1. plaats in Utrecht, 2. jongensnaam, 3. scheik. element (afk.), 4. mandje, 5. voorvoegsel, 7. doortochtgeld, 8. stijf, houterig per soon, 10. dikke boterham, 11. vreem de munt, 12. voorzetsel, 13. berrie, 15. traag van begrip, 16. chef van het personeel, 18. vreemd, 20. meisjes naam, 21. soort van hond, 22. mu zieknoot, 23. familielid. Oplossing morgenavond. PUNT DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden Hoge honorering. Sollicitaties aan abonnementen-afdeling Papengracht 32. Telef. 20935 „Och mevrouwtje, Lex vindt het alleen wel...."

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3