De oude stoepen langs Rapenburg mogen niet weg GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Brahms „Requiem" uitstekend uitgevoerd door „Con Amore" Nieuwe uitgaven VRIJDAG 27 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 21 DIPLOMA ZWEMMEN Een aantal leden van zwemvere niging „De Zijl" zijn gisteravond in het Zweilandbad geslaagd voor het behalen van diploma A: Meisjes: Marry Montagne, Greetje Schreuder, Corry Montagne, Irepe Haasbroek, Anja Sieval. Jongens: Hans Rodenburg, Nico Olivier, Bram Siera, Lucas Koenen, Aad de Vos, Jos Bavelaar, Bob Schra- ma, Ton Bavelaar, Tonny v. d. Broek, Peter Rodenburg. Diploma B Meisjes: Willy Keyzer, Merike Zaal berg, Karin Bergman, Tineke Fal- laux, Marian Fallaux, Beppie Ju, Hanja Fopma. Jongens: Jan Steen, Jurco Planjer, Hans Klink, Henny Schouten. Leidse stap m.b.t. 'oecumenisch experiment' Twentse T.H. De vier confessionele studenten verenigingen in Leiden hebben een actie ondernomen om het „oecume nisch experiment" aan de Technische Hogeschool Twente, dat in het slop dreigde te raken, op korte termijn te verwezenlijken. In gelijkluidende brieven hebben zij gisteren aan hun nationale unies een adires gezonden waarin zij krach tig aandringen op snelle verwezen lijking van het plian om aan de nieu we Hogeschool één confessionele stu dentenvereniging te stichten. Volgens de organisatoren van de introduc tietij d moesten alle initiatieven voor een dergelijke oecumenisch georiën teerde vereniging van de Twentse studenten zelf komen, met het ge volg dat van het plan tot nu toe niets terecht is gekomen. Men is daar zelfs reeds bezig de oprichting van een af deling van de Sociëtas Studdosorum Reformatorum voor te bereiden, het geen geheel zou indruisen tegen de bedoeling van het „oecumenisch ex periment". De Leidse confessionele verenigin gen kondigen in hun advies aan, dat als het plan niet op korte termijn wbrdt gerealiseerd, zij zelf de uit voering van dit project ter hand zul len nemen. Wilde en fam., chauffeur, Langestr. 2b. M. Letterman en fam., directeur sociëteit, Stationsplein 198. C. Dolie- slager en fam., automonteur, Haar- f lemmerweg 4. G. J. Louter en fam./ weg- en waterbouwkundige, Mahler- straat 88. M. C. W. van Gent en fam., Zaanstr. 79. A. M. KortlandLancel en fam., Noordeinde 49. L. Holler- man en fam., huisschilder, De Goeje- straat 13. J. M. Korsten en fam., ass. bedrijfsleider, Paramaribostr. 33. G. J. M. Schneiders, verpleegster, Tul- penstr. 11. J. B. Meijer, bakJcer, P. C. Hooftlaan 1. B. Luttik, leraar, v. d. Brandelerkade 13. A. Gevers, Klik- spaanweg 18. F. S. Cheng, kok, Bree- straat 16. J. G. J. M. Wellink, Heren gracht 45a. H. Leendertse, Lammen- schansweg 32. H. Werges, Rich. Hol straat 83. P. C. Q. Heemskerk, Wei-/ dehof 17. G. H. van Leeuwen, Thor- beckestr. 48. A. C. Duke, Hoge Rijn dijk 35. T. S. Man, kok, Breestr. 16. W. J. Voogd, 1.1. verpleegster, Rijns- burgerweg 10. I. S. Piekart, Hoge- woerd 120. M. LuijkenDaalder, Ma- riënpoelstr. 21a. J. T. F. ten Broek, Buys Ballotstr. 5. H. J. van der Rhee, Klikspaanweg 46. M. J. Gouwenberg, verpleegster, Resedastr. 22. C. J. Baerveldt, v. Galenstr. 4. S. C. Schoemaker, Melch. Treublaan 34. C. van der Leest, Hoge Rijndijk 242. J. A. den Hollander, P. de la Court- straat 70. M. L. SeverijnsVreede, Valeriusstr. 4. W. H. Boidin, Lange Mare 67a. M. H. BrouwerPenning de Vries, Haarlemmerstr. 70. A. Wes terink, werkster, Wolmaransstr. 9. C. E. M. van Os, 1.1. verpleegster, Hooi gracht 15. W. G. van Dorp, Groenho- venstr. 26. H. P. de Boer—Bedier de Prairie, Plantsoen 45. M. C. Vrou- wenvelderVerhaar, kantoorbedien de, Haarlemmerweg 69. P. A. Offers, Klikspaanweg 11. C. G. Verhage, Ka- naalstr. 22. P. L. Meenhorst, Klik spaanweg 9. E. M. J. Corsrnit en A. S. Brederode, Morsweg 138. R. W. Petri, Plantsoen 15. M. J. A. A. Ram- bonnet, Oude Ryn 25. W. F. C. Har deman, Rapenburg 79. H. J. Wes- sels, Marienpoelstr. 65. A. Stroosnij- derHoek, Toscaninilaan 5. H. L. v. Bommel, Klikspaanweg 8. R. A. Holl Duyvendakstr. 30. J. ten Hoope, Wit te Singel 27. N. van der Torre, Lan gebrug 2a. M. E. H. Vorfeld, Klik spaanweg 12. J. J. W. Lankhorst, Anna Paulownastr. 41. I. M. de Jong Breestraat 33a. F. Bosgraaf, militair, Noordeinde 2a. C. G. van Baaien, Witte Singel 29. P. A. van Wijk, Wit te Singel 44. W. J. M. van Rijswijk, jeugdleider, P. C. Hooftlaan 1. M. L. Kars, directiesecretaresse, Haagweg 57. R. v. d. Laar, loodgieter, Oude Singel 8. L. J. v. Rooijen, ass. direc teur, Stationsplein 146. D. Neogy, fysicus, Herengracht 61. W. J. van Blitterswijk, Rijn- en Schiekade 2. M. van Egmond, verpleegster, War- monderweg 45. E. J. Holtrop, Bui tenruststraat 13. Verbod van Monumentenzorg De stoepen langs het Rapenburg, veelal voorzien van pilasters en hek werk, maken deel uit van de desbe treffende panden, en geven aan de bebouwing en de gracht als ge heel een zekere voornaamheid. Het Rapenburg is een van de weinige goed geconserveerde oude grachten in den lande. Verwijdering van de stoepen zou o.i. dan ook op ontoe laatbare wijze afbreuk doen aan het karakter van het Rapenburg, aldus menen B. en W. van Leiden naar aanleiding van vragen van raadsle den in de memorie van antwoord De meeste stoepen behoren tot ge bouwen. welke voorkomen op de voorlopige lijst van Nederlandse Mo numenten van Geschiedenis en Kunst Voor de verwijdering van de stoe pen, in belang van het verkeer, zou derhalve vergunning moeten worden verkregen van de minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen. Ook deze zal zich met een plan tot vervanging van de monumentale stoepen door trottoirs niet kun nen verenigen. Het ligt bovendien in de lijn der verwachting, dat he' gehele Rapenburg zal worden aange wezen als beschermd stadsgezicht in de zin der Monumentenwet. Er dient voorts rekenig mede te worden ge houden, dat de aanwezige stoepen een verschillende hoogteligging heb ben, hetgeen mede van invloed is op de hoogte van de dorpels der toegangsdeuren. De kans op het op treden van wateroverlast is bij ver wijdering der stoepen daardoor niet denkbeeldig. Wel zijn B. en W. be- Vrijspraak in kwestie stuwdamramp Ingenieur Jacques Dargeou is gis teren door de rechtbank te Draguig- nan vrijgesproken van dood door schuld. Hem was nalatigheid ten laste gelegd bij de bouw van de stuw dam van Malpasset bij Frejus, die in de nacht van 2 op 3 december 1959 bezweek. 421 mensen kwamen on^ Er is komen vast te staan, dat niet Dargeou verantwoordelijk was voor het ontwerpen en bouwen van de diam, maar de inmiddels overleden ingenieur Coyne, een van 's werelds grootste specialisten op het gebied van stuwdammen. Amerikaanse school in Frankfort bedreigd Onder de Amerikaanse gezinnen in Frankfort heerst sinds begin deze week onrust. Veertien dagen gele den werden in Hanau 49 kinderen ten dele ernstig gewond door een ont ploffend stuk oorlogstuig. Maandag en dinsdag werden anonieme tele- foonjes ontvangen, dat er in een Amerikaanse school en een dito kin- derbewaarplaats op een bepaalde tijd bommen zouden ontploffen. Nauw keurig onderzoek leverde niets op. HOESSEIN IN BONN Koning Hoessein van Jordanië en zijn echtgenote prinses Moena zijn gisteren voor een officieel bezoek in Bonn aangekomen. Op het vliegveld werden zij begroet door onder meer president Lübke en diens echtgenote en een aantal Westduitse ministers. reid ter bevordering van de ver keersveiligheid op het Rapenburg verdere verkeersmaatregelen te overwegen. Met betrekking tot de stoepen langs de Oude Singel merken zij op, dat de breedte van de weg het maken van een smal trottoir wel toelaat. Ook in dit geval zou een verwijde ring van de stoepen echter het stads gezicht in hoge mate schaden, terwijl wateroverlast zich hier in zeker niet geringere mate kunnen voor doen. Vertrokken van 11 t/m 18 nov. H. T. Wijsman en fam., Roomburger- weg 5, Uithoorn, Valeriuslaan 6. J. G. Binnekamp en fam., Apothekers- dijk 11a, Voorschoten, Rembrandtin 32. W. Ekker en fam., Burggravenln 68, Noordwijk, Vuurtorenpl. 68. W. Serdijn en fam., Thorbeckestr. 76, Zoetermeer, Vondelstr. 48. C. A. Oliemans en fam., Joubertstr. 26a, Noordwijk, Zoutmanstr. 40. A. Brus en fam., Boshuizerkade 85, Arnhem, Korte Slag 11. G. Brinksma en fam., Valeriusstr. 1, Voorschoten, Molen laan 71. M. Meijers en fam., Lam- menschansweg 343, Breda, Marialn 2C. W. Verbeek en fam., Boshuizer kade 5, Leiderdorp, Bernhardstr. 8. E. J. Ditters en fam., Witte Singel 27, Nijmegen, Dennenstr. 111. G. H. A. Kabel en fam., a.b. ws. Sweilandlaan A'dam, Corantijnstr. 5hs. A. Macken zie, Rijnsburgerweg 159, Gr. Brittan- nië. J. G. Raaymakers, Wasstr. 21, Voorschoten, ab ws ligg. bij Veurse- weg 215. Y. M. Dumoulin, Galgewa ter 8, Den Haag, v. Lennepweg 71. G. H Boezaard, Varkenmarkt 7, Noordwijk, Dan. Noteboomstr. 6. M. L. Kroeze, ab ws Haagweg t.o. 200, Nijmegen, Broerdijk 164. B. J. W. v. d. Water, Mauritsstr. 30, Lisse, Ko- ningstr. 18. M. B. Bolle, Langebrug 19 Heemstede, Joh. Wagenaarln 43. A. R. E. L. Graaf van Rechteren Lim- purg, Langebrug 19. Den Haag, van Kijfhoeklaan 40. W. Brounts, Plant- JAN PASVEER heeft zijn toehoor ders in de Stadsge hoorzaal te meiden kunstzinnig en innerlijk bewogen door met zijn uit stekend gecultiveerd gemengd koor Brahms' „Requiem" uit te voeren, hierin in homogeniteit van klank ge- secundeerd door het Gelders Orkest. Dit Requiem „nach Worten der Hei ligen Schrift" is een soort koorcan tate, ondergebracht in zeven delen, naar Bijbelse teksten, door de com ponist geselecteerd. Het eerste deel is, wegens het „facet" van de violen, donker van kleur, maar niet somber: „Selig sind, die da Leid tragen". Een soort dodendans volgt: „Denn alles Fleisch es ist wie Gras". Het derde deel klinkt hevig bezorgd: „Herr lehr doch mich, dass ein En de mit mir haben muss". Dit werd onovertrof fen gezongen door Herman Scheij. Als antwoord hierop de geweldige fuga: „Der gerechten Seelen sind in Gottes Hand". Het vijfde deel klinkt troostend: een milde sopraan-solo. Hoezeer heeft Annette de la Bije re den tot bewondering gegeven om haar sereen geluid en devote, voor dracht. Als deel zes de grandioze dubbelfuga in C gr. t.: „Herr, Du bist würdig". Het koor was voortref felijk. Johan Pasveer is een kundige, gedecideerde dirigent voor zijn koor en orkest, evenwicht scheppend tus sen de koorleden onderling en tussen koor en kundig spelend instrumen taal ensemble. Hij laat Brahms zin gen met een gevoelige terughoudend heid. Het contrapunt vlekkeloos, dui delijk en gedurfd. Een van de hoogte punten van het Requiem is de grote fuga, waarna Brahms besluit met: „Selig sind die Todten", edel vertroos tend, zo ook opklinkend voor de toe hoorder. De vele luisteraars zullen hun aanwezigheid zeker niet hebben betreurd. Het Gelders Orke9t bege leidde fraai van toon en toegewijd. l^A DE PAUZE de prachtige mu- ziek van Bach in de Cantate „Ich will den Kreuzstag gerne tra gen", bestemd voor de negende zon dag na het Drievuldigheidsfeest, voor bassolo, slot-koraal en strijkorkest, versterkt met twee hobo's, alt-hobo en orgel. De eerste aria „Ich will den Kreuz- stab gerne tragen" is een fugato, in zijn geledingen het kruis en het dra gen ervan symboliserend. Dan een recitatief met obligaat cello, de gol ven van de levenszee weergevend. Overtuigend heeft de grote zanger Herman Scheij de aria met obligaat hobo voorgedragen, de aria, waarin de vaste overtuiging wordt uitge sproken, dat het juk van moeilijk heden en levensbezwaren zal worden opgeheven. Dan grijpt Bach in het laatste recitatief terug naar tekst en muziek van de eerste aria. Onnavolg baar heeft Scheij gezongen, fascine rend van klank, dictie en doorleefde muzikaliteit. Met een voortreffelijk gezongen slot-choral werd de can tate besloten. Jan Pasveer heeft be zield gedirigeerd en met Simon C. Jansen aan het orgel en de solo- instrumentalisten werd tot een voor treffelijk geheel gekomen, in beide werken door koor en orkest gereali seerd. J. KORTMANN soen 37, Renkum, Doorwerth, Kas- teelweg 39. I. H. M. Verhaar, Hooi gracht 15, Alkemade, Pr. Bernhard- laan 6. F. W. v. Rossen, Hyacinthen- straat 29a, Groningen, Martinikerk- hof 11. J. Vermeulenv. Veen, Pr. Wilhelminastr. 47, Leiderdorp, B. G. Cortslaan 1. A. de Sitter, Roombur gerlaan 2, Wageningen, Salverdapln 17. M. J. S" brij ver, Joh. de Wittstr. 31, Schiedai.., Singel 70. H. de Vries, Rijnsburgerweg 10, Groningen, Zui derpark 9. G. C. M. Kleijweg, Rijns burgerweg 10, Den Haag, Spaarne- dwarsstr. 1. J. Langerak, Duinhof 22, Den Haag, v. Bijlandtstr. 161. D. H. Oh. Klikspaanweg 10, Katwijk, Lijs- terbesstr. 8. F. R. Ankersmit, Klik spaanweg 38, Groningen, Heereweg 19. G. E. Overdijk, Tit. Brandsmaln 35, Horstj Gasthuisstr. 16. J. A. de Koster—Sijthoff, Witte Singel 24, Oegstgeest. L. de Colignyln 1. M. Daanen, Formosastr. 30, Voorhout, Herenstr. 45. R. B. van Barrelo, Noordeinde 2a, Den Haag, Koningstr. 38a. H. A. Verheij, Noordeinde 2a, R'dam, ab HM Karei Doorman. E. v. d. VoorstOudshoorn, Kaarsenm.str. 7, Woubrugge, Weteringpad 3. H. M. v. d. HeijdenKoreman, Buys Bal lotstr. 47, Helmond, Dijksestr. 64. H. A. van Zwigten, P. J. Blokstr. 32, Bussum, Meerweg 48. M. MayerAr- noldus, Julianastr. 81, Den Haag, Hoefkade 414. F H. M. A. v d Ploeg Dooijenburgh, Oosterstr. 55, Voor schoten, Veurseweg 86. W. P. Wij- nans, Trompstr. 70, Noordwijk, Lan- gevelderlaan 1. D. van Berk,, Con- radstr. 10, Coevorden, Joh. Vermeer straat 93. Y. J. van Dam, Lage Mors weg 77, Groningen, Zwanestr. 26. T. SchaaijVeltman, Boshuizerkade 51, Utrecht, Vlechtplantsoen 96. C. v. d. Plas, De Genestetstr. 120, Leidschen- dam, Plaspoelstr. 16. H. E. Jonker Roelants, J. v. Goijenkade 1, Wasse naar, Wilhelminaln 5. J. C. T. Bast, J. v. Goijenkade 1, Den Haag, Riouw- straat 129. C. W. Huizing—v. Haarlem Jan van Goijenkade 31, Hoogeveen, Bouwmeesterstr. 70. C. W. Claassen, Rapenburg 24, Hoogeloon, Provin- cialeweg 62. A. D. den Haan, Pieters kerkhof 36, Deventer, Th. a Kempis- straat 73. L. G. L. M. Poell, Lam mermarkt 39, Voorschoten, Rem brandtin 48. A. J. de Cler, Appelstr. 15, Voorschoten, v. Kempenstr. 17. F. W. E. Veldhuizen, Duyvendakstr. 14, Sneek, Wijde Noorderhorne 1. A. M. E. Kromhout, Resedastr. 8, R'dam, Gordelweg 160. J. Roeloffse De Rid- derstr. 3, R'dam, Rozenburglaan 86. J. G. Kievit, Zoeterw.singel 68, Baarn Eemnesserweg 56. J. J. Nievaart, Kortenaerstr. 65, Ermelo, Nassauln 19. A. Fortanier, Rijnsburgerweg 23, A'dam, Reguliersgrt. 65. N. Kooij- man, Tit. Brandsmalaan 50, Den Hel der, Nieuweweg 3. B. J. A. Kitselaar, Rijnsburgerweg 56, Ridderkerk, Mr. Kesperweg 108. A. M. F. Poellv. d. Braak,, Rijnsburgerweg 119a, Voor schoten, Rembrandtin 48. R. M. KluckMeinders, Roodenburgerstr. 72, Maastricht, Wolkammerdreef 43D Gevestigd van 11 t/m 18 nov. J. G. de Beer en fam., electro-tech- nicus, Zaanstr. 135. J. P. A. Smulders en fam., voller textielfabr., Mahler- straat 114. E. J. Wyers en fam., hoog leraar, Boshuizerlaan 13. A. v. Rui ten en fam., militair, Nieuwe Rijn 94 M. J. van Egmond en famt, analist, Mahlerstr. 78. L. Kievit en fam., pre dikant, Zoeterw. singel 68. A. J. Ja- wad en fam., wetensch. ambtenaar, Stationsplein 126. W. F. J. Edelaar en fam., zonder, Faljerilstr. 16. H. de De toverwereld van de muziek instrumenten en het orkest, tekst J. Bunche, illustraties A. en M. Provensen. Uitgeverij „Helmond". Een bijzonder aantrekkelijk uitge geven boek, dat de jeugd bekend maakt - in woord en beeld - met de wereld 'van de muziek; de geschie denis van de muziekinstrumenten vanaf de primitieve trom tot het mo derne symfonie-orkest. Op deze ma nier uiteengezet zal het „mysterie" van het instrument en het orkest voor de jonge lezer volledig duide lijk worden. Wouter Muis zoekt een thuis door Marjorie Flack Prisma Kinderpockets, Utrecht. De vermakelijke avonturen van 'n muis, die zo ontzettend lui is, dat er de vreemdste dingen met hem ge beuren. Muize-belevenissen in kleur voor het jonge kind. René door Louis Schutte; N.V. Uitgeversmij. Kosmos, Amsterdam. Een bekroonde roman van de jon ge schrijver Louis Schutte, die helder en op vaak ontroerende manier de oorlogsjeugd beschrijft van de bijna 10-jarige René. Een kanp geobser veerde beschrijving waarin de eigen ervaring van de jonge acteur een sterke factor is geweest. Door het verhaal heen loopt de grote gene genheid van deze jongen voor een meisje, een belevenis, die in de ogen van een kleine jongen al zo over stelpend ingrijpend kan zijn. De Capteintjes met een C (Joop en zijn hond) door M. Clarenbeek-van Klaveren: De Spaarnestad. Haarlem. Weer nieuwe avonturen in de reeks Capteintjes (met een C). Ditmaal gaat het over Joop en zijn hond. Dolle avonturen, leuk geschreven en geïllustreerd voor de kleintjes die pas hebben leren lezen. Biggies speelt het klaar door W. E. Johns Uitgave „Het Spectrum" Utrecht. Als iemand op Biggies een beroep doet, is dat nooit vergeefs. De schijn baar onmogelijkste opdrachten weet hij tot klaarheid te brengen. In deze pocket dwaalt hij door enige landen en raakt verwikkeld in elf verschil lende avonturen en allemaal vol spanning. De kleine krantenman door Truus Sparla uitg. De Spaar nestad, Haarlem. Voor de niet meer al te kleine kinderen schreef Truus Sparla in poëzie, heel aantrekkelijke poëzie, vinden wij, de geschiedenis van een oud krantenmannetje, die langs het strand en de straten dwaalt en kunst jes met kranten uithaalt. Het is een echte tovernaar, zegt Evert, een jon gen. Vroeger was de krantenman een klein, dom jongetje. Nu hij oud is heeft hij nog slechts een hondje als vriend en ja, ook nog Evert. Smidje Verholen en de sport- computer 76. Onopvallend schoof de berelei- der met zijn beer een stil zijstraatje in, doch wie kwamen ze daar toen plotseling tegen? Niemand minder dan de plichtsgetrouwe Eelco Eelke- ma, die op zijn ronde was. „Dnjestrrr dondrrskiü" siste de kleine beer. „De veldwachter!" „Dansen!!" beet de bereleider zijn zoogdier toe en hij gaf een ruk aan het touw. Met een getraind gebaar sloeg hij een roffel op zijn tamboerijn en de beer ging onmiddellijk op de achterpoten staan, klaar om te dansen Maar Eel co Eelkema kende de voorschriften en zei bars: „Halt! Stopp'n! Jullie hebb'n geen vergunning om op te treed'n! Je naam!" „Wladimir Kot- sof," antwoordde de kleine beer arge loos „Stommerd!" siste Kid Sucker. „Juist," zei Eelco tevre den. „Kotsof en Sucker, dat benn'h dus de naam'n!" Maar toen drong plotseling tot hem door wat daar nu eigenlijk plaats vond. „Wat!?" zei hij. „Een beer, die praat'n kan? Dat moet bedrog weez'n! Jullie benn'n de si gaar, vriendd'n!" En bij het den ken aan zo'n smakelijk rokertje schoot hem te binnen, dat het model van de gummiknuppel wel wat weg had van een sigaar. Daarom trok hij nu dit nuttige en opvoedkundige appa raat met de bedoeling de bereleider en de beer er eens een lesje mee te leren. Met rappe hand legde hij de gummilat er tegen aan en in een oogwenk had hij het tweetal 't dorp uitgetimmerd. Het wilde de twee ge heime agenten dus niet zo heel best lukken (Wordt vervolgd) Biggies maakt korte metten door W. E. Johns Uitgave „Het Spectrum" Utrecht. Een voorbeeld van moed, doorzet tingsvermogen, vindingrijkheid en energie is hier weer de graag gelezen Biggles-uitgave. Hij vecht tegen on recht en misdaad waar ter wereld deze ook wordt bedreven. Negen avonturen geven voor de jonge le zers enige spannende uren. Bellen blazen door Jules de Corte en Jan Schipper uitg. De Lanteern. Onder alle sprookjesboeken die de laatste tijd op de markt verschijnen is dit weer een uitschieter. Zowel de verhalen van Jan Schipper als de liedjes van Jules de Corte en de te keningen van C. van Velsen munten uit door frisheid en vrolijkheid. De verhalen komen uit de bellen die het mannetje in de maan heeft geblazen; elke zeepbel bevat een liedje of een vertelsel en op aarde gekomen spat ten de bellen uiteen. De inhoud werd gelukkig door de schrijvers opge vangen. Een kostelijk Sint Nicolaas- geschenk. Tim en Sim door Rie Kooyman en Toos Blom; Kris Kras Uitg. Mij. N.V. Amsterdam. Sim krijgt een vriend, heet dit span nende deelfje, speciaal gewijd aan het aapje, dat een leeuwenwelpje ont moet in het oerwoud en er dikke vriendschap mee sluit. Vertellen uit de Bijbel (De de len 9, 10, 11 en 12) door A. M. Cocanac. Uitgeverij Helmond Wij kenden reeds de voorafgaande delen van deze kleurrijke en aantrek kelijke, in prettige verteltrant ge schreven serie Bijbelse vertellingen. Hieraan zijn thans toegevoegd (met een voorwoord aan de ouders) de geschiedenissen van Noach, Elia en het vuur uit de hemel, De doop van Jezus en Paulus ontmoet Jezus. Aan het werk voor Kerstmis door Ursula Knief Uitg. Cantecleer, De Bilt. Nog even en dan gaan we weer aan de slag om van het Kerstfeest ook thuis weer iets moois te maken. Voor jonge knutselaars is er weer veel werk aan de winkel. Dit boekje is daarbij een prima handleiding. Adventshuisjes, Kerscboomversierin- gen, Kerststal, tafelversieringen en allerhande tooisels voor in hqis le veren nu geen moeilijkheden meer Verhaaltjes rond de klokketoren door Theo Luysterburg Uitg. Cantecleer. De Bilt. Voor kinderen van 4 tot 9 jaar is hier (er verschenen reeds 9 boeken in deze sprookjesserie) een aantal prachtige verhalen met leuke teke ningen, die de kinderen voor het naar bed gaan weer een ogenblik zullen boeien. Het kleine verschil door Jan Mens N.V. Uitg. Mij. Kos mos. Amsterdam. Voor wie de auteur Jan Mens kent zal dit nieuwe boek, met op de ach tergrond het oude Amsterdam, weer een meeslepende gebeurtenis zijn. Mens snijdt hier een probleem aan, dat door zijn uitwerking voorbe houd voor volwassen lezers vraagt Het betreft een vrouw, Marleen, die haar huwelijksgeluk veilig wil stel len door het krijgen van een door haar zo vurig begeerd kind. Omdat de manier waarop dit gebeurt niet de gewoonlijk bewandelde weg is, heeft het boek terecht veel kritiek ondervonden, maar Mens behandelt de problematiek eerlijk en op een sterk aangrijpende wijze. Ravenel, getrouw tot in de dooddoor Peter Bour ne Uitg. Ad. M. C. Stok, Den Haag. Het Mexicaanse avontuur van kei zer Maximilliaan, dat voorafgegaan wordt door de gevaarlijke weg die gegaan wordt door de hoofdfiguur van deze boeiende roman, Martin Ravenel. Een reeks van stormach tige gebeurtenissen tot Maximiliaan de Mexicaanse bodem betreedt. Het is een bundeling van liefde van een man: voor zijn vorst en voor een vrouw.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 21