„Philips niet in strij met verticale prijsbinding" Hoofdagent krijgt geen ontslag Winst KLM in derde kwartaal 8 miljoen hoger Medische diensten Noordvietnamees eiland door Amerikanen gebombardeerd VAN en OVER DE KLUBS KASSEN EN WARENHUIZEN BEZIEN ALS „LANDSCHAPPELIJK SCHOON" Wereldraad van Kerken ontevreden mei- VRIJDAG 27 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 Staatssecretaris houdt zaak in het oog Staatssecretaris Bakker (Economi sche Zaken) ziet geen aanleiding thans reeds stappen te ondernemen tegen de onlangs uitgevaardigde ver- koopregels van „een grote gloeilam penfabriek in het zuiden des lands", wel zal van zijn zij de de uitvoering van die verkoopregels nauwlettend worden gevolgd. Mocht die uitvoe ring in strijd zijn of komen met het verticaal prijsbeleid van de over heid, dan zal daartegen worden op getreden. „In welke vorm is thans npg niet te zeggen", aldus de be windsman. Hij beantwoordde gistermiddag in de Tweede Kamer met deze opmer kingen de mondelinge vragen van mevr. Brautigam (PvdA), die o.m. had geïnformeerd of het uitvaardi gen van de verkoopregels „door een groot concern te Eindhoven" de staatssecretaris aanleiding geven tot enigerlei optreden. In haar vragen had mevr. Brautigam erop gewezen, dat het bedoelde bedrijf (Philips) met ingang van 1 december „de de tailhandelaren zal binden aan zeer strenge regels voor de verkoop van bepaalde produkten van dit concern en dat bij niet-naleven daarvan de detailhandelaren een deel van hun korting kunnen verliezen of van le vering uitgesloten kunnen worden". Door het ambtenarengerecht is het ontslag van de hoofdagent Van de Weg van de gemeentepolitie van Den Helder nietig verklaard en de hoofdagent in ere hersteld. Het ont slag dat gebaseerd was op verre- gaandie slordigheid was niet gerecht- vaamdiigd. De hoofdagent was ml. niet slordig maar bleek de Nederlandse taal niet voldoende te beheersen. Van de ruim negentien jaar dat de heer Van de Weg agent is heeft hij de laatste vier jaar een zelfstandige functie bekleed. Ofschoon dit gebeurd is tot voille tevredenheid van zijn su perieuren is tooh gebleken dat hij lei ding moet hebben. MILJOENSTE TOERIST IN ADAM Begin volgende week wordt de mil joenste toerist van dit jaar in Amster dam verwacht. Het is voor het eerst in de geschiedenis dat Amsterdam meer dan een miljoen overnachtende toeristische bezoekers in één jaar re gistreert. De hoofdstedelijke WV ziet met enige spanning de komst van deze „miljonair" tegemoet. Zij wil hem (haar) op een aan dit gedenkwaardi ge feat aangepaste wijze begroeten. Grote juivelenroof Niet op losse schroeven Staatssecretaris Bakker merkte in de beantwoording o.m. nog op, dat de verkoopregels ten dele in over eenstemming zijn met de on verbin dendverklaring van bepaalde vormen van individuele verticale prijsbin ding. Deze regels hebben, aldus de staatssecretaris, per se niet de be doeling tegen die verticale prijsbin ding in te gaan. Dit was tevens door de directie van het betrokken bedrijf verzekerd. De uitvoering van de ver koopregels zullen evenwel „sterk on ze aandacht" hebben. Naar de me ning van staatssecretaris Bakker komt zijn streven door de maatregel van Philips niet op losse schroeven te staan. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms. Algorab (2-12), Australië: ms. Münsterland (2-12); Brazilië: ms. Cap San Marco (2-12); Chili: ms. Buchenstein (29-11), ms. Banggai (2-12); Kenya, Oeganda, Aanganjika: ms. Jean Laborde (29- 11); Ned. Antillen: ms. Medon (1-12); Nieuw-Zeeland: ms. Mombasa (29- 11), ms. Southern Cross (2-12); Ver. Staten van Amerika: ms. Kamperdijk (2-12); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W. Afrika: ms. Windsor Castle (29-11), ms. Zaankerk (2-12). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. De KLM heeft in het derde kwar taal altijd de beste periode voor het bedrijf 24,8 miljoen gulden winst geboekt tegen 16 miljoen vo rig jaar in hetzelfde tijdvak. Bij een produktiestijging van twee procent nam het vervoer op de lijndiensten toe met vijftien procent. Daardoor waren de toestellen voller bezet; de beladingsgraad verbeterde van 50,6 procent tot 57 procent. Voor geheel 1964 wordt het ver lies geschat op twintig miljoen gul den vergeleken met 55,3 miljoen vo rig jaar en 75,5 miljoen in 1962. EEN STERK STAALTJE ZUIVER WOLLEN HEREN SJAALS vanaf 3.90 NATUURLIJK BIJ.... HAARLEMMERSTRAAT 172174179 HERENSTRAAT 9 MIDZA LEIDEN EN OMGEVING i Aa verten tie) GEEN VUIL OP STRAAT IN ROTTERDAM Zonder hoofdelijke stemming heeft de Rotterdamse gemeenteraad het voorstel van b. en w. om aan per soneel van de dienst van het markt wezen en van de afdeling plantsoe nen en begraafplaatsen een beperkte opsporingsbevoegdheid te geven ten aanzien van de artikelen van de al gemene politieverordening, die be trekking hebben op de straatveront reiniging, aangenomen. Dit houdt in dat bovengenoemd personeel, dat hiervoor een korte opleiding bij de politie zal volgen, gerechtigd is procesverbaal op te maken bij een eventuele overtreding van die artikelen van de APV. Binnenkort is de benoeming te verwachten van mr. P. V. Putman Cramer, laatstelijk ambassaderaad aan H. Ms. ambassade te Stockholm, tot H.M.'s buitengewoon., en gevol machtigd ambassadeur te Addis Ab'e- Leiden Gedurende het komende weekend zullen waarnemen (wijzi gingen voorbehouden) de artsen Pie- terse, Hoge Rijndijk 4, tel. 24403; Te gelaar, Burggravenlaan 14, tel. 34092; Brand, Zocherstraat 1, tel. 26946; Plei ter, Fruinlaan 11, tel. 31337; Postel, Witte Singel 69, tel. 23089. Voor wee kenddiensten van de tandartsen zie de raamborden. Geopend voor spoed eisende gevallen apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, telef. 20502. Alkemade en Leimuiden Dkt. Van der Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712-202; dkt. Van Ha- selen, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. 01713-217. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noordstraat, tel. 2030. Zuster A. de Groot, Irenestraat, tel. 2599. Dieren arts J. van Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038. Voor wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tandarts Bollenstreek H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse, tel. 3126. Apo theek voor Hillegom en Lisse, Vier kant, Lisse. R.K. Wijkverpleging zus ter M. C. Glas, Meerlaan 206, telef. 5351. Katwijk aan den Rijn Dkt. E. E. van der Laan, tel. 2810. Apotheek Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee Dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek zie Kat wijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Zuster Van Leeuwen, Hoge Rijndijk, Zoeter- woude, tel. 01710-34673. Ook voor Zoeterwoude en Hazerswoude, beide Rijndijk, en Leiderdorp. Bij ongeval len aan de Hoge Rijndijk tol. 01714- 278. Langeraar en Nieuwveen Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Wit-Gele Kruis zuster Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-245. Leiderdorp Dkt. A. Th. Over- gaag, Wilhelminastraat 30, Leider dorp, tel. 23885. Apotheek zie Leiden. Leidschendam Dkt. J. W. Lud- wig, Voorburgseweg 4a, telef. 3352. Wijkverpleging zuster Van Ruiten, Burg. Veldhuyzenstraat, tel. 6059. Tandarts tel. 070-543045. Ambulance tel. 3923. Lisse Dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Tandarts Bollenstreek en apotheek zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders, Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwijk Dkt. De Beer, tel. 2751. Wit-Gele Kruis zuster v. Stigt, tel. 3388. Groene Kruis zuster Roe- meling, tel. 2907. Apotheek alleen De Duinrand, zondag van 1213 en 17 18 uur. Noordwijkerhout Dkt. H. C. de Groof, Eijken Donck 52, N.W.hout, tel. 02533-2910. Zilk: A. G. T. van der Lugt, Hoogduinweg 20, De Zilk, tel. 02530-3126. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. J. B. Hugen- holtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. Wit-Gele Kruis zuster Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g. 52426. Apotheek Oegstgeest is geopend. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Voorschoten Dkt. A. M. Kosten- se, Voorstraat 23, tel. 2493. Tandarts Kengen, Kon. Wilhelminalaan. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527. Woubrugge Zie Langeraar en Nieuwveen. Ernstige Russische waarschuwing Volgens het Noordvietnamese persbureau hebben in de nacht van 25 op 26 november Amerikaanse en Zuidvietnamese oorlogsschepen een uur lang het Noordvietnamese eiland Con-Co ten noorden van de 17de breedtegraad, gebombardeerd. Noord-Vietnam heeft bij de inter nationale wapenstilstandscommissie geprotesteerd tegen het bombarde ment. De Sowjet-Unie is bereid aan Noord-Vietnam de nodige hulp te verlenen, „want zij kan niet onver- schilig blijven voor de voortdurende bedreiging van Noord-Vietnam" door de Verenigde Staten, aldus een ver klaring van het Russische persbureau Tass. De Sowjet-Unie veroordeelt de Amerikaanse bombardementen op Noord-Vietnam ten scherpste en eist de onmiddellijke beëindiging van de provocaties tegen dit land, aldus de verklaring. ERNSTIG Waarnemers in Moskou merken op, dat de nieuwe Russische waarschu wing dreigender en preciezer is dan die van augustus na het incident van de Golf van Tonkin. Een 50-jarige Poolse vrouw is in nacht van dinsdag op woensdag met vier kleine kinderen van Zuid-Slavië naar Italië gevlucht. Zij wil zich bij haar man voegen, die enkele maan den geileden met drie kindieren naar het Westen vluchtte en een betrek king vond in Londen. De vrouw be reikte Italië via de Sowjet-Unie, Roe menië, Bulgarije en Zuid-Slavië. opgelost De Amsterdamse recherche heeft vannacht een woensdag in Antwer pen gepleegde roof van een partij ju welen ter waarde van ruim 10.000 dollar tot klaarheid gebracht. Zij heeft In de hoofdstad drie mannen en een vrouw gearresteerd. Deze bende was enige tijd geleden in een nachtclub met een oosterling in contact gekomen, die juwelen wil de verhandelen. Men hield de man een poosje aan het lijntje, stelde hem aan psendo-kopers voor die „geen in teresse" toonden. Tenslotte vertelden de rovers hem dat zij in Antwerpen wel iemand kenden waarmee stellig goede zaken konden worden gedaan. Met hem reisden zij daarheen. Een der bendeleden huurde een kamer en wist alras het nummer van de kamer, die de oosterling had betrok ken. Toen woensdagmiddag een van de medeleden van de bende met de oos terling aan de lunch zat, vroeg hij bij de portier de sleutel van diens kamer en tezamen met de overige leden van de bende heeft hij daar de juwelen weggeroofd, waarna het drie tal verdween. Kort na de lunch vond het vierde bendelid een voor de oosterling aan vaardbare reden om zich even van hem te verwijderen en maakte ook hij zich uit de voeten. De Amsterdamse recherche heeft tot nu toe circa driekwart van de buit in beslag kunnen nemen. SAMENWERKING ANP-ANTARA Het Algemeen Nederliaodsch Pers bureau ANP en het Indonesische Na tionale Nieuws Agentschap instituut Anibana heben een overeenkomst tot wederzijdse bijstand gesloten. In een gezamenlijke verklaring, welke te Djakarta werd ondertekend, wordt gezegd dat de basis is gelegd voot verdere contacten en betrekkingen in bet belang van de beide agentschap pen bij de uitvoering van hun taak als nationale nieuwsbureaus. 101-JARIGE IN ROTTERDAM Gisteren vierde mej, Elizabeth Gij- zen uit Rotterdam haar honderden eerste verjaardag. Burgemeester en mevr. Van Walsum brachten haar een feJicitaitiebezoek en boden haar een fruitmand aan. Kassen en warenhuizen, veelkleu rig en landschappelijk schoon als de bollenvelden. Dit is thans reeds te verwezenlijken. Wellicht een toeris tische attractie, terwijl tevens agra rische belangen worden gediend. Gedeputeerde Staten van Z.-Hol- land werd dit beeld gistermiddag voorgetoverd door het Statenlid, de heer A. P. J. v. d. Weijden (KVP) uit Zevenhoven. Hij kwam op voor de belangen van de agrariërs, waar mee in het streekplan rechter-Maas- oever naar zijn mening meer reke- De Wereldraad van Kerken heeft in Genève een verklaring uitgegeven waarin uiting wordt gegeven aan „werkelijke teleurstelling" over het feit, dat het tweede Vaticaanse Con cilie op zijn vorige week beëindigde derde zitting nog niet gestemd heeft over de ontwerp-verklaring omtrent de godsdienstvrijheid, welke kwestie een van de moeilijkste problemen in de betrekkingen tussen de katholieke en andere Kerken wordt genoemd. De verklaring van de Wereldraad, aldus een functionaris, is gedaan in antwoord op verscheidene verzoeken na het protest, dat door meer dan duizend Concilievaders zelf vorige week tegen verdaging van de stem ming werd uitgebracht. Toelatings- en Eindexamens De staatssecretaris van O., K. en W. mr. J. H. Rosheide, heeft be paald dat het schriftelijk examen voor toelating tot een openbare HBS of Lyceum of tot de eerste klasse van de gesubsidieerde HBS of bijzonder Lyceum zal plaatsvinden op 1 juni aSDe datums voor de schriftelijke eindexamens van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs zijn thans eveneens bekend. Wegens de late Pasen vallen ze kort na de va kantie. De HBS A en B en de Han delsdagscholen beginnen reeds op 7 De datums voor de verschillende scholen zijn: HBS A 7 mei en 10 t/m 14 mei; HBS B 7 mei en 10 t/m 13 mei; Gymnasium 11 t/m 14 mei; MMS 11, 12 en 13 mei; Handelsdagschool met 3-jarige cur sus 7 mei en 10 t/m 12 mei; Handelsdagschool met 4-jarige cur sus bovendien op 13 en 14 mei; Handelsavondscholen 10 t/m 13 mei en 17 t/m 19 mei. ning had kunnen worden gehouden. Zoals vele veehouders uit Noord en Zuid-Holland op hun grond een bestaan voor hun kinderen verzeker den door over te schakelen op bol- lenkweken, zo zal het ook mogelijk zijn in Zuid-Holland meer agrariërs een toekomst te bieden als er meer tuinbouw komt en er meer kassen en warenhuizen mogen worden ge bouwd. De heer v. d. Weijden had verno men, dat de kassen niet meer wit behoeven te worden geverfd om de warmte te weren. Er is volgens hem een verffabriek, die voor dit doel de fraaiste kleuren verf levert. Daar mee zou zelfs kunstzinnig kunnen worden omgesprongen. Hij kon zich voorstellen, dat men kassen en wa renhuizen langs de rijkswegen an ders wilde hebben dan die langs de rijwielpaden. „Vliegende onderzeeboot De Amerikaanse marine is van plan, zich uit te rusten met een „vliegende onderzee boot" en heeft in verband daar mee een contract van 36.000 dollar gesloten met de „Gene ral Dynamics Corp.", die een studie van het project zal ma ken. Het toestel zou zich op een diepte van 8 tot 22 meter onder water met een snelheid van 5 tot 10 knopen kunnen voort bewegen en in de lucht een snelheid moeten kunnen be reiken van 275 tot 420 km per uur. Het gewicht ervan zou on geveer 600 kilogram moeten bedragen. ,Hovercraft"-dienst over het Kanaal De Britse scheepvaartmaatschap pij „Townsend Ferries" heeft don derdagavond meegedeeld, dat moge lijk spoedig een geregelde dienst over het Kanaal tussen Dover en Calais zal worden geopend met „Hover crafts", toestellen die zich op een luchtkussen over het water voort bewegen. De plannen zullen binnen kort aan de Britse regering worden voorgelegd. Elke „Hovercraft" zal 250 passagiers en een 30-tal autotmet een snelheid van 60 knopen kunnen vervoeren. Meerburg Meerburg c2 speelt zaterdag tegen RCL c2, aanvang 1.15 uur te Leiderdorp, Meerburg cl- LDWS cl, thuis om 1.45 uur, Meer burg b2-UVS b5, eveneens thuis om 3.15 uur en Meerburg bl gaat naar de Boshuizerkade no. 6 te Leiden en speelt tegen VNA bl. Vertrek 1 uur vanaf de Meerburgerbrug. Leider G van Velzen. Zondag: Alphen a3- Meerburg a2 Vertrek per bromfiets 11 uur vanaf de Rijnegommerstraat. Leider G. v. d. Hoom. Meerburg 5 soeelt thuis tegen Alphen 5 om 12 u. Meerburg 3 gaat naar Alphia 4. Ver trek vanaf de Riinegommerstraat om 11 uur. Leider W. v d Geyn. Meer burg 2 speelt thuis tegen Foreholte 3 Aanvang 2.30 uur. Het eerste elftal heeft weer rust. Vanaf deze week is de training zowel voor .junioren als senioren in de zaal in verband met de slechte toestand van het oefen terrein. De training is voor allen op woensdag en wel van 6 307.30 voor de junioren c2. cl en B2. van 7.30— 8.30 voor de junioren Bl en Al. van 8.309.30 voor laffere senioren en junioren A2, om 9.30 voor de selectie- groep. SJZ Voor zondag teeen Altior komt SJZ binnen de lijnen in de vol gende opstelling: doel: G. van Crom- voirt, achter: G. Overdevest en L. v. d. Ham. midden: G. v. d. Geest. L. Bosman en J Olsthoorn, voor: Fr Pieterse. R BackevoTl. P. Beerehoom, Jac. Sliinfferland en J. v. d. Geest. Res.: W Vink en T. Zaal. SJZ 2 gaat naar Rodenburg 4 en speelt om 2.30 uur. Vertrek op eigen gelegenheid. Voor de juiste ligging van 't nieuwe soortcomolex raadplege men A. v. d. Voort. SJZ 3 speelt tegen VVO A 2. aanvang 2.30 uur, vertrek om 1.30 uur vanaf café Paardekoper per bus je. Voor het 1ste vertrekt er om pre cies 1.15 uur een extra bus ook vanaf café Paardekoper. Docos Zondag speelt Docos te gen Schevenineen op het terrein Duinhorst in Den Haag. Aanvang 2 uur. De opstelling van Docos: doel: P. Dubbeldeman; achter: P. Brasker en A. Vink; midden: H. Stuifzand, J. M. van Marwijk en J. van Polanen; voor: P. Dubbeldeman. J. Krom, A. van Dinten. M. v. d. Broek en J. van Marwijk. Res.: J. la Rivière en J. van Rossenberg. Vertrek om half één van af het Stationsplein. Op de Docos- terreinen zijn er om twaalf uur drie wedstrijd en en om half drie twee. Op zaterdagmiddag vangen de wed strijden aan om kwart voor twee in de Kikkerpolder. Weteringse Boys Wet. Boys 1 speelt zondag thuis tegen Rijpwete- ring 1, aanvang 2.30 uur. De opstel ling is als volgt: doel G. de Rijk, achter: Joh. TAmi en P. Bouwmees ter; midden H. v. d. Zwaan. C. Boers en E. van Es. Voor: Jac. v. Haasteren, J. Wolken, Fr. Berbiers, H. Schoo en P. v. d. Bosch. Wet. Boys 3 gaat per eigen geleeenheid naar Oegstgeest en speelt te 12 uur tegen UDO 4. terrein Laan van Alkemade. Het 4e elftal vertrekt naar Leiden met een extra busje vanaf café Klein te Oude We tering t« 11.15 uur, vanaf Nieuwe Wetering viaduct te 11.25 uur en speelt tegen Lugdunum 10. terrein Haarlemmertrekvaart, aanvang 12.15 uur. Voor het zaterdagprogramma en de opstellingen raadplege men de raambiljetten. Vanavond wordt de eerste kaart avond van dit seizoen gehouden in café Klein. Aanvang 7.45 uur. Er wordt op aller aanwezigheid gere kend. Haz. Boys Het eerste elftal van Haz. Boys komt zaterdagmiddag in de volgende opstelling binnen de lij nen voor de uitwedstrijd tegen Oegst geest: doel: Van Arkel; achter: Priem en Lomans; midden: Kouwenhoven, Schellingerhout en De Gelder; voor: De Haas, Raaphorst, De Gelder, Ruis en Van Soest. St. Bernardus Het eerste elftal komt zondagmiddag om twee uur in de volgende amenstelling ujt: doek Zandvliet; achter: Ossevoort en Ver tegaal; midden: Van Wetten, Van der Zwaan en Kaptein; voor: Menken, Pennings. Hogervorst, Van Wetten en Wortman (mits genezen van bles sure). De wedstrijd vindt plaats aan de Rijndijk. SJC Van de senioren zullen 6 van de 7 elftallen moeten aantreden terwijl 7 jeugdelftallen staan opge steld. Het eerste speelt thuis tegen ZLC in de volgende opstelling: A. de Lange, A. de Winter, N.N., Jacq. Hiep, G. v. d. Berg, G. Brekelmans, Q. Caspers, J de Haas, A. Weijers, J. Wabbijn, J. Alkemade. De vertrek tijden van de uitspelende elftallen zijn: SJC 2 per bus 10.45 uur, SJC 3 per fiets 1.30 uur, SJC 5 per fiets 1.30 uur, SJC 7 per fiets 1.45 uur. Jeugdafd. (zaterdag) b4 per fiets 2.15 uur; zondag: c2 per fiets 11 uur, a2 oer fiets 11 uur. a4 per fiets 11 uur Dinsdag 1 dec. vergadert de elftal commissie ten huize van de heer P. Weijers. Houtkrocht 19. Spelers van het eerste elftal worden verzocht a.s. zondiag om 2 uur aanwezig te zijn in de kleedtent op het sportpark. Om ernstige been-blessures zoveel moge lijk te voorkomen heeft de jeugd commissie het dragen van scheen beschermers verolicht gesteld voor de jeugdleden. Elk jeugdlid is ver plicht per 1 januari a.s. beenbe schermers te dragen. Jeugdleden, die zonder deze beschermers op wed strijden verschijnen zullen van deel name worden uitgesloten. Foreholte Voor de uitwedstrijd tegen VOC komt Foreholte in de volgende opstelling: doel: D. v. Dijk; achter: C. Warmerdam en J. v. Dijk; midden: P. van Wouw, P. Warmer dam en H. Koppe; voor: W. Borst, J. van Wouw, M. van Dijk, P. van Res teren en P. van Werkhoven. Res. J. van Schooien en J. Spierenburg. Aan vang 2.30 uur, vertrek om 12.45 uur vanaf de kerk. UVS Tegen Unitas komt UVS als volgt uit: doel: Vermeer, achter: Balkhoven en v. d. Kaay, midden: Witteman, Lardé en Koren, voor: Kantebeen, Zuma, Teske, v. d. Starp en Van Schooten. Nieuwkoop Het eerste elftal heeft zondag wederom een thuiswed strijd en wel tegen GDS uit Boskoop. Aanvang 2.30 uur. De opstelling is nog niet bekend. Het 2e gaat naar Noorden tegen NSV 2, aanvang 2.30. Om 12 uur speelt Nieuwkoop 3 op eigen veld tegen Olympia 5, terwijl Nieuwkoop 4 tegen Gouda uit speelt. Om 10.45 in de kantine. Altior Zaterdag vertrekt bl per fiets om 2.15. Zondag vertrekt Altior 2 met C. Lek om 1.30, Altior 4 ver trekt met C. Lek om 11 uur, Altior 6 vertrekt om 1.30 met eigen vervoer en de a2 junioren om 11 uur. Ver trekplaats van alle elftallen is het parochiehuis. RKAVV Het Leidschendamse eerste elftal gaat zondag naar Gouda om te proberen winst te behalen tegen Olympia, dat 9 punten heeft uit 8 wedstrijden. Vertrek van de autobus om 13 uur vanaf de Dam- laan. De verdere senioren hebben op het programma staan: 12 uur Quick 2-RKAW 2, 12 uur RKAW 3-SJC 2, 12 uur RKAVV 4-Wassenaar 4, 13 uur HDV 5-RKAW 6. De junioren spelen dit weekeinde de volgende wedstrijden: 13.45 RKAVV 2-Blauw Zwart 2, 13.45 RKAW 3-DWO 1. 14.30 Wilhelmus 7-RKAW 5. 14.30 RKAW 6-VCS 8, 14.30 CSVD 12- RKAW 7, 14.30 RKAW 8-DWO 4, 14.30 GDS 12-RKAW 9. GDS Zaterdag gaat GDS Al op bezoek bij Nieuwkoop Al, aanvang 2.30 uur, leider W. v. Es. Vertrek vanaf Florida om 1.45 uur. GDS B ontvangt Boskoop B, aanvang 1.30 uur, leider H. Boekraad; Cl speelt thuis tegen Woerden Cl om 2.45 uur, leider B. v. d. Nieuwendijk, terwijl C2 op bezoek gaat bij DONK C5, aan vang 1.30 uur, vertrek om 12.45 uur vanaf Florida. Zondag: WSE 3-GDS 3 .aanvang 12 uur; GDS 2-Zwervers 2 aanvang 2.30 uur. Het eerste staat - voor de zware taak Nieuwkoop in eigen huis te weerstaan. Vertrek 1.30 uur vanaf Florida. Opstelling: doel: Th. de Wit, achter: A. Vermeulen en C. Bontje; midden: A. Benschop, J. de Wit, G. Snabel; voor: J Bontje, J. Verbakei, J. Streng, A. v. d. Maat en W. v. d. Werf. VVSB. Zondag speelt WSB in Lisse tegen de ploeg van die naam. De wedstrijd begint om 14.30 uur en VVSB komt in de volgende opstel ling uit. Doel: P. Peeters; achter: E. Slingerland en A. Zonneveld; mid den: J. van Paridon, H. van Paridon en C. Appelman; vóór: G. Rotteveel, Th. Oostdam, J. Hasenoot, C. van Zeist en J. van der Voort. WSB 2 speelt om 14.30 uur op het terrein aan de Zeestraat tegen Altior 2, terwijl VVSB 3 om 12 uur bezoek krijgt van Rouwkoop 2. WSB 5 reist naar SJZ 4 en WSB 6 speelt in Alhpen tegen Alphen 5. Het eerste elftal van de zaterdag- middagcompetitie, WSB ZM 1 speelt m Leiden tegen Sleutels om 14.30 u. en WSB 3 ontvangt op eigen terrein RCL 7. J eugdaf delingzaterdagmiddag VVSB blTer Leede bl. Aanvang 3.15 uur. VVSB clTer Leede cl. Aanvang 1.45 uur. Verder worden alle pupillen verwacht om 2 uur. Zondagmiddag: WSB alForeholte al. Aanvang 2.30 uur; VVSB a2ASC a2è Aanvang 12 uur. Lisse b2VVSB b2. Vertrek 12.30 uur. Lisse b4VV SB b3. Vertrek 11.15 uur. Roodenburg1. De opstelling voor de uitwedstrijd tegen DCL is als volgt: doel: Keereweer; achter: B. de Jonge en Wiggers; midden: Van Roijen, Hensen en Van Weerlee; vóór: Kdink- hamer, Den Os, De Klerk, Van Leeu wen en Eè de Jonge. VNL. Alleen VNL C2 speelt uit, n.l. tegen ASC C2. Vertrek: 1.15 uur. UDO. De opstelling voor de uit wedstrijd tegen Unitas L. is als volgt: doel: H. Heemskerk; achter: P. Kniest en J. van Werkhoven; midden: H. van Haastea^en, A. v. .d Voort en P. Bogaards; vóór: C. v. d. Klaauw, G. Oudshoorn. C. Kemp, M. Bremmer en H. Swaak. Lugdunum. In de uitwedstrijd tegen „Gouda" komt Lugdunum zon dag a.s. als volgt uit: doel: Kerk vliet; achter: Van Meygaarden, Cra- ma; midden: Bavediaar, Teeuwen, Le- get; vóór: De Oler, Collé, Bekke ring, Redel, Pet. „Rijpwetering". Rijp wetering 1 speelt uit een vriendschappelijke wedstrijd tegen Wet. Boys 1. De op stelling is als volgt: doel: G. ten Cate; achter: J. Heemskerk en P. 'v. d. Geest; midden: Th. Hoogen- boom, G. Schrijvers en G. Weenink; vóór: N.N., N.N., L. v. d. Zwet. J. Jansen en C. Zoetemelk. Aanvang 2.30 uur, vertrek 2.00 uur. Rijpwebering cl vertrekt om 2.00 uur naar ARC c2 te Alphen aan den Rijn; terr. Alphia 2. Zondag: Rijpwe tering 2 vertrek om 2 uur naar MMO 2, Rijpwetering 3 vertrekt om 10.45 uur naar Alph. Boys al. Op het Rijp- weteringterrein speelt VVOA de thuiswedstrijd tegen MMO 1, aan vang 2.00 uur. Mededeling: zondag a.s. gelegen heid om contributie te betalen in café Bakker van 10.30 tot 11.45 uur.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 13