Reeds veel winnaars in de sporttoto KLACHT INGEDIEND BIJ KNVB Roodenburg acht zich door Quick belasterd Feiienoord vertoont weer kampioensaspiraties Koningin Juliana sprak met leden van Olympische ploeg Koningin Juliana heeft zich zaterdag in Eindhoven in hotel „Cocagne" ongeveer een uur op ongedwongen wijze onderhouden met ruim 30 leden van de Nederlandse Olympische Ploeg die in Tokio in de finales een van de eerste zes plaatsen veroverden. De ontmoeting van de landsvrouwe met de deelnemers en deelneemsters aan de Olympische Spelen had min of meer een besloten karakter en er was van te voren geen enkele publi citeit aan gegeven, zulks op uitdrukkelijke wens van hare majesteit zelf. De „club van 144" had voor deze avond een bijeenkomst belegd in hotel Cocagne waarop de Nederlandse deelnemers en -neemsters in Tokio die het tot een van de eerste zes plaatsen hadden gebracht, waren uitge nodigd. Deze „club van 144", die drie jaar geleden werd opgericht en onder voorzitterschap staat van generaal Pahud de Mortanges, bestaat uit prominente figuren die veel presteren voor de sportbeoefening. Het aan tal leden is beperkt tot 144. Ook Prins Bernhard is lid van deze club. zij begroet werd door burgemeester ir. H. B. Witte en het bestuur van de Club van 144. De zwemster Ada Kok bood de Koningin een boeket orchi deeën aan. In de wintertuin werd Koningin Juliana met luid applaus begroet door leden van de club zij waren per extra trein uit Utrecht naar Eindhoven gekomen die zich daar in een erehaag hadden opge steld. Uitgeleide gedaan door het be stuur van de club, begaf de Koningin zich vervolgens onder luide toejui chingen naar haar auto. Slechts en kele toevallig passerende Eindhove- naren waren van haar vertrek ge tuigen. De leden van de Club van 144 verenigden zich daarna met zijn allen aan een diner waarna zij tegen tien uur weer met een extra trein zover ze niet met de auto waren ge komen, Eindhoven verlieten. Ongedivongen „Waarschijnlijk heeft hij Koningin Juliana geattendeerd op deze bij eenkomst in Eindhoven, die als het ware een uitgezochte gelegenheid was om haar wens te verwezenlijken enige tijd op ongedwongen wijze te vertoeven in de kring der Olym pische sportlui, met hen kennis te maken en met hen te praten, zoals eerst Prins Bernhard en Prinses Beatrix dat in Tokio konden doen", aldus vertelde ons ir. P. F.-Otten uit V alkens waard president-commissa ris van de n.v. Philips), een van de bestuursleden van de club. De koningin, die vergezeld werd door haar hofdame, mevr. W. A. Re pelaar van Driel, geboren Van der Willigen, arriveerde tegen vijf uur per auto voor hotel Cocagne, waar Schwartz blijft het grootste „swerte schoep" Elek Schwartz, de vroegere coach van het Oranjeteam is in Nederland nog lang niet ver geten. Toen een commissie van academisch-gevormde heren in Nijmegen opdracht kreeg voor de plaatselijke carnavalsvereni ging „Het swerte schaep" een geschikt ere-lid op te sporen, dacht men direct aan de man in Portugal. Elek Schwartz werd als meest bekritiseerde persoon in pers, radio en tele visie uitgeroepen tot 't grootste „swerte schaep" van Neder land. Hij werd uitgenodigd op kosten van de carnavalsvereni-- ging de prijs in ontvangst te ko men nemen. Schwartz kon zich echter niet vrijmaken, zodat Roel Wiersma zaterdag in Nij megen de honneurs waarnam. Namens de Benfica-trainer nam de oud-aanvoerder van 't Ne derlands elftal de hulde-blijken in ontvangst; o.m. een foto boek en een beeldje „Marieke van Nimwegen". Schwartz werd voorts onderscheiden met het ere-teken van de carnavals vereniging „Het swerte schaep" Op de foto: doelman Bekkering keert een harde kogel op de PSV-veste; vlnr: Swart (Ajax), Bekkering (PSV) Wiersma (PSV), Pijs (PSV), Don- ners (PSV) en Nuninga (Ajax). Medaille van Gerben Karstens De vorstin begaf zich meteen naar de Pieter Brueghelzaal waar zich 34 leden van de Olympische ploeg had den verzameld. Zij nam plaats aan een ronde tafel, waar telkens met tussenpauze van ongeveer tien minu ten een groepje sportlui aan haar werd voorgesteld en vervolgens bij haar aan tafel ging zitten. De eersten waren Ahton Geesink en de wielrenners Gerben Karstens en Evert Dolman, winnaars van de gouden medaille. Hare majesteit be wonderde de medaille, die Gerben Karstens had meegebracht. Geboeid luisterde zij naar de verhalen die haar over Tokio werden verteld en lachte spontaan om leuke voorval len, die de jongelui vertelden. Tot besluit werd de wachtende DRIE VOLTREFFERS Het aantal deelnemers aan de sport toto bedraagt deze week 669.792. Zij legden voor een totaal bedrag van f 815.050 in. De eerste, prijs bedraagt f147.932, de tweede f80.690 en de derde f 40.345. Zondagavond waren er reeds drie meldingen van dertien en dertig van" twaalf goedvoorspelde uitslagen binnen. 12 3 MVV-DWS X Sparta-ADO X NAC-Go Ahead X Heracles-Spcl. Enschede X Sittardia-Fortuna '54 X Telstar-Feijenoord' X Ajax-PSV X DOS-GVAV X Excelsior-Alkmaar X DHC-VW X Holland Sport-NEC X Blauw Wit-Elinkwijk X Eindhoven-Velox X Twee scheidsrechters voor Sparta-ADO Drie en twintig minuten voor het einde van de wedstrijd Spaifca-ADO onderbrak scheids rechter Van Leeuwen het spel voor zichzelf. Hij bleek zijn kuit te hebben geblesseerd en kon zich moeilijk verplaatsen. Na consuilt met zijn beide grens rechters probeerde hij door te gaan, doch dat bleek onmoge lijk en daarom verliet Van Leeuwen de atrena. Omdat beide eerstaangewe zen grensrechters niet aanwe zig waren, en een oproep onder het publiek naar een voor be taald voetbal bevoegd scheids rechter onbeantwoord bleef, werd invaller - grensrechter Beek na een intermezzo van tien minuten de verdere leiding opgedragen. De heer Beek, mis schien geïnspireerd door het aipplaus, waarmee hij werd be groet, deed het overigens even voortreffelijk als de heer Van Leeuwen daarvoor. Zowel door het juist hanteren van de fluit als door zijn optreden wekte hij bewondering. Op de foto: Hare Majesteit geeft aan wijzingen voor het opstellen van de ploeg voor een groepsfoto Voor de tweede maal dit sei zoen heeft Piet de Haas (Metro, Rotterdam) zijn stadgenoot De Bruyn in een nationale cross versla gen. Zondagmiddag zegevierde De Haas in de eindsprint van de Trip- pelenberg-cross, die in Breda wordt gehouden. De Haas legde de ruim 6000 meter af in 22 minuten en 20.2 sec. De Bruin finishte 1.3 sec. later en Jacques van Eekelen (Thor), die lange tijd ook in de kopgroep had ge lopen bezette de derde plaats. De Haagse voetbalvereniging „Quick" meent „ontdekt" te hebben hoe de Leidse voetbalvereniging „Roo denburg" zo'n goede plaats en zo veel punten heeft weten te verga ren in de tweede klas. Deze „ontdek king", waarvan mededeling wordt ge daan in het clubblad „Chantecler" zal voorlopig de Haagse vereniging echter weinig voldoening schenken, want Roodenburg heeft direct, nadat zij de onthullende „Chantecler" in handen had gekregen, een klacht in gediend bij de KNVB. BESCHULDIGING Roodenburg, dat onlangs een nieuw sportcomplex in gebruik nam, zendt aan alle verenigingen, die bij Rooden burg moeten komen voetballen een ■ihr.fdSa.ïrvb rifa plattegrond, waarop keurig en juist is aangegeven hoe het sportcomplex is te bereiken uit de richting Den Haag of Utrecht. De schrijver van Quick nu beschuldigt Roodenburg er van, dat Roodenburg op deze plat tegrond een verkeerde route aan geeft. zodat bezoekende spelers aan het dwalen raken. Het gevolg, aldus de „Chantecler" is. dat de tegenstan ders dan te laat komen, het hek van Noord gesloten vinden en Rooden burg weer twee punten rijker is ge worden door het niet opkomen van de tegenstander. Maar zegt „Chantecler": „Deze vlie ger ging bij Quick niet op. Quick kwam op tijd en de verbazing van de reeds hartstochtelijk aan de drank zijnde Roodenburgers valt te begrij pen. In het bijzonder de Leidse doel wachter Keereweer was reeds over tuigend door de alcohol overmeesterd. Op simpele wijze wist ons Eerste dan ook tegen dit onvoorbereide Rooden burg beide punten binnen te halen". Roodenburg is door dit artikel diep geschokt en kwalificeert het als las ter. Het is voor Roodenburg onbegrij pelijk, dat een vereniging als Quick, die zich schaart onder de elite van het Nederlandse voetbal tot een derge lijk artikel kon komen. EEN RAADSEL Hoe de Haantjes tot hun uitspraak hebben kunnen komen is volmaakt een raadsel. Het is namelijk op de eerste plaats een onwaarheid te stel len, dat Roodenburg reeds punten veroverd heeft door het niet opko men van een tegenstander. Er kwam tot nu toe niet één eerste elftal te laat op Roodenburg aan. Er was wel een lager eilfbal (niet van Quick), dat te laat kwam. doch dit was een gevolg van het feit, dat men nog dacht, dat Roodenburg in de Leidse Hout speelde. Wat tenslotte de drank betreft dat vooral Keereweer zich diep ge krenkt voelt zal iedereen duidelijk zijn Roodenburg verklaart uit drukkelijk, dat nimmer getolereerd zou worden, dat spelers vóór een wedstrijd drank gebruiken. Roodenburg heeft alle KNVB-ver- endgingen in West II in kennis ge- 9telld van het bewuste artikel en van de stappen, die het heeft onderno men. TelstarFeijenoord 02 (01); 25. Venneker 01. 47. Groot 02. Scheidsrechter Van Oostrom; 18.00Jtoeschouwers. In een op redelijk peil staande, maar weinig enerverende wedstrijd heeft Feijenoord een regelmatige 20 zege behaald op het defensief sterke, maar aanvallend ver onder de maat blijvende Telstar. Het team uit de IJmond, zich bewust van zijn geringe aanvalskracht, zocht zijn heil voornamelijk in de verdediging en volhardde daarin om onbegrijpelijke redenen zelfs toen de Rotterdammers met 20 de leiding hadden. MVVDWS 2—0 (1—0). 44. Mares 1—0. 88. Brokamp 2—0. Scheidsrechter Dorpmans. Toeschouwers 16.400. Een goed en onverzettelijk MVV heeft DWS de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De Amsterdammers, die woensdag nog in Oslo voor de Europese beker speelden, waren matig op dreef. MW zette alles op alles en werd beloond met doelpunten vlak voor het rust- en het eindsignaal: 20. De Maastrichtenaren werden daarmee naar redelijkheid beloond. Zij werkten harder en durfden meer. HeraclesSportclub Enschede 12 (01). 40. Ten Donkelaar 01. 59. Greving 11. 78. Janssen 12. Scheidsrechter Roomer. Toeschouwers 12.000. Het duel tussen de beide Twentse groótmachten heeft een uitermate span nend verloop gehad en is ook als kijkspel zeer boeiend geweest. Beide ploegen hebben fel op winst gespeeld, schakelden onmiddellijk van de verdediging over op het offensief en daardoor bleef het tempo hoog. Vooral de Enschedeërs hebben gevochten als leeuwen en dat hield hen op de been, toen Heracles in de tweede helft een duidelijk overwicht kreeg. Sittardia—Fortuna '54 2—2 (1—2). 2. Gruisen 1—0. 5. Carlier 11. 16. Kohn 12. 65. Quix 22. Scheidsrechter Horn. Toe schouwers: 23.000. FortunaSittardia had alles wat men van een voetbalwedstrijd mag ver wachten: goed, mannelijk voetbal, 100 procent inzet, prachtige doelpunten en spanning tot het einde. De derby werd in een opmerkelijk goede sfeer gespeeld. Na het vroege doelpunt van Gruisen liep Fortuna in de eerste helft dankzij twee uitzonderlijk mooie omhalen van Carlier en Kohn vlot naar een voorsprong. Maar nog voor de rust was het gedaan met het veld- overwicht van Fortuna. DOSGVAV 2—3 (2—2). 2. Wery 1—0. 4. Van Tilburg 1—1. 27. Alma 12. 30. Wery 22. 71. Renders 23. Scheidsrechter Van Ravens. Toeschouwers 7500. Een aantrekkelijke wedstrijd, die in de tweede helft wat minder interes sant werd, maar die toch de volle 90 minuten het aanzien waard was. Het was eigenlijk een duel tussen twee volkomen verschillend opererende ploegen. GVAV speelde het oer-Nederlandse voetbal: harde passes in de vrije ruimte, terwijl DOS het meer in de korte combinaties zocht, die trouwens ook niet van gevaar ontbloot bleven. Dat de aanvalslinies de verdedigingen meer dan eens voor problemen plaatsten, blijkt wel uit het feit, dat alleen al voor de rust GVAV acht corners mocht nemen tegen DOS vier. In de tweede helft was DOS veelal oppermachtig, hetgeen uit de corner verhouding (80) spreekt. NAC—Go Ahead 2—0 (0—0). 46. Saris 1—0. 87. Visschers 2—0. Scheidsrechter H. Gennissen. Toeschouwers 7000. De aanval van Go Ahead was zo mogelijk nog inproduktiever dan die van de gastheren, bij wie Mul en Pelkmans de uitblinkers waren. Een drietal minuten voor het einde zorgde Visschers, die in de tweede helft wat op de rechtervleugel meehinkte, voor de grote verrassing door een slecht door Van Zoghei verwerkte bal op te vangen en in het doel te schieten. Ajax-PSV 5—0 (3—0). 3. Nuninga (1—0). 30. Swart 2—0. 34. Swart 30. 48. Kruyff 40. 53. Nuninga 5—0. Scheidsrechter Schalks. Toeschouwers 14.000. Een schijnbaar herboren Ajax heeft de fouten van de PSV-verdedigers, die opvallend slordig plaatsten, meedogenloos afgestraft. Bij de Eindhove- naren moest het vrijwel geheel- van Willy van der Kuylen en de veel besproken Bert Theunissen komen. Het schieten van het tweetal was echter ronduit slecht. Zeker na rust, toen Van der Kuylen voor open doel overschoot en even later de lat trof. Met talloze „open doekjes" beloonden de Amsterdamse supporters voor het eerst sinds vele weken hun favorieten. SpartaADO 10 (00). 46. Bouman 10. Scheidsrechter Van Leeuwen en Beek. Toeschouwers 17.000. Door het ontbreken van de geblesseerde De Groot en Eykenbroek was de Rotterdamse verdediging zeer zwak gebleken. Temeer daar Ter Horst als rechtsback beneden peil bleef. De gasten schoten echter zeer slecht en hetzelfde deed Sparta, toen later het evenwicht werd hersteld. Verrassend was daarom dat na de grauwe eerste helft, de eerste Sparta-aanval succes opleverde. Na rust werd wegens een niet ernstige arm-blessure Doesburg in Sparta's doel vervangen door Den Hartog. fotografen gelegenheid geboden een groepsfoto te maken met de Koningin midden tussen de sportmensen. An ton Geesink bood namens de gehele Nederlandse ploeg een gouden her inneringsmedaille van de Olympi sche Spelen aan, waarvoor de koningin met een „dit is heel mooi" allervriendelijkst dankte.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9