w Nieuwbouw Zoeterwoudse Raiffeisenbank in gebruik genomen Voor rokers met een eigen stijl GOLDEN FICTION Bloemenvaktentoonstelling in Rijnsburg groter dan ooit Rijdt veilig met melk Jaarvergadering KVP-Hoogmade donderdag 19 november 1964 de leid:-: courant pagina 3 U kunt 'n Amerikaan roken... U kunt ook 'n Virginia roken... Maar u kunt ook een eigen stijl kiezen: de onvergelijkbare Golden Fiction melange Waarom onvergelijkbaar? De tabakken van Golden Fiction zijn meer uitgerijpt, warmer van kleur en dus zachter van smaak. Ze worden niet gesausd. Geen extra aroma wordt toegevoegd. Alleen GF heeft deze aparte, pure melange. Voor rokers met een eigen smaak. Zonder officieel vertoon dezer dagen de aangebouwde kan een bij de kantooruitrusting behoorde. De 81-jarige heer J. Berk, mede door de verschillende funkties welke hij vele jaren bij de bank bekleedde algemeen bekend, verscheen als eerste aan de loketten van het nieuwe kan toor van de Raiffeisenbank te Zoeter- woude (foto Van Bemmelen) Na het overlijden van de heer De toorruimte van de Raiffeisenbank te Boer moest er op korte termijn naar Zoeterwoude in gebruik genomen, een ander onderdak gezocht worden, de tafel kon afwerken. Door de grote Dit is aanleiding om eens een blik De keus was niet groot en door de toename van het werk en later door terug te slaan op de huisvestingsge- 0_0_ oorlogsomstandigheden was nieuw- uitbreiding van het personeel was schiedenis van de Raiffeisenbank. De bouw niet mogelijk. Een tijdelijke het in 1962 niet meer mogelijk de ouderen zullen zich nog herinneren oplossing werd gevonden op de boer- klanten te helpen in de kantoorruim- dat tot 1940 het kantoor gevestigd derij van de heer Jac. van Leeuwen, te. Vanaf die tijd is men er toe over- was in het huis van de toenmalige Zuidbuurtseweg 44. Het z.g. zomer- gegaan de mensen te woord te staan kassier, de heer C. H. de Boer, het huis werd als kantoor ingericht en aan een (nood)loket. Deze toestand tegenwoordige „Huize Emmaus". Het een vertrekje ernaast deed dienst als was echter erg primitief en naarstig kamertje, wat nu bewoond wordt wachtkamer. Wat door het bestuur werd gezocht naar verdere verbete door de heer Jansen, was toen als als tijdelijke oplossing was gedacht ring. Door de nu voltooide aanbouw kantoor ingericht. De overlevering werd echter een oplossing voor lange is men er in geslaagd tot een behoor- yertelt, dat er toen driemaal in de tijd. Gedurende ongeveer 15 jaar lijk resultaat te komen, week twee uur zitting werd gehou- deed men in Zoeterwoude zijn bank- Het buitenaanzicht is hetzelfde ge- den. Met het oog op de veiligheid zaken in genoemd zomerhuis. bleven, maar via een ruime wacht- werd de zitting gehouden door twee In 1955 werd toestemming verkre- kamer betreedt de klant nu een zeer volwassen personen en zelfs is er 'n gen het drie jaar eerder aangekochte ruime kantoorruimte, waar een drie- tijd geweest, dat de geladen revolver pand Zuidbuurtseweg 71 te betrek- loketten de mogelijkheid bicden ken. Dit is dus het pand waarin het zaken vlug en gemakkelijk af te kantoor nu nog is gevestigd. werken. De oude kantoorruimte gaat Hoewel aan de buitenzijde geen nu dienst doen als spreekkamer. wist men door een De opening van de nieuwbouw is een dus in stilte en rust verlopen, maar EEN LAURENS PRODUCT (Advertentie) AI.PHE1N AAN DEN RIJN Bezoek van St.-Nicolaas De jaar- bankgebouw, lijkse intocht van Sint-Nicolaas zal £lmke,. verbouwmg "^ern air-.iion can Hon Riin 7atprHacmiH- bevredigende toestand te k< IJJüöC utiuuii van uiiil-i.icv.uuj in Alphen aan den Rijn zaterdagmid- ^^fer^ar^Tng'ericht; dat elke verlate, Raiffeisenweek extra feeste- komen. wel wordt volgende week de dit jaar dag plaatsvinden. Ook dit keer komt de Goed Heiligman de Alphense klant zijn zaken jeugd weer bezoeken op uitnodiging van de v.v. „Alphen". Voor hij zijn tocht te paard door de gemeente van af het terrein bij de watertoren in de Prins Hendrikstraat begint, maakt de Sint eerst met zijn knechten een boottocht vanuit de Hoorn over de Oude Rijn tot aan de watertoren waar het gezelschap om half drie hoopt te arriveren. Het muziekkorps van Cressendo zal aan het geheel medewerking ver lenen. In de Nutszaal zal Sint te 't kantoor en aan lijk gevierd. VAN 25-28 NOVEMBER gast zijn bij de jeugdleden van de De 2200 m2 die de grote hal van veiling „Flora" te Rijnsburg telt, zal over v.v. Alphen. Succesvolle opvoering van kels" Het Nutsgebouw was gister avond geheel gevuld bij de opvoering van Herman Heijermans' „Schakels". Deze aangename verrassing is een extra aansporing voor de afdeling vooralte zien. AJphen va het Nutsdepartement, dat zich ieder seizoen beijvert om een aantal avnoden op hoog kul-tureel peil te brengen, 't Toneelstuk „Scha- precies één week getooid zijn met vele duizenden fraaie bloemen. Want op 25 november te 15.30 uur opent ir. A. de Zeeuw, directeur-generaal voor Scha- de Tuinbouw van het Ministerie van Landbouw, de twaalfde bloemen- aktentoonstelling Rijnsburg. In een persconferentie, gisteravond in „Flora" gehouden, lichtte de voorzitter van het organiserend comité, de heer J. Schild, toe wat er op deze tentoonstelling zoal te beleven valt en OVERZICHTELIJK exotische bloemen zullen worden ge rangschikt. tOm met het laatste te beginnen: Een kweker uit het Westland ex- kels" is niet bepaald nieuw,maar de tentoonstelling is zeer overzich- poseert de fraaie Strelitia's in grote het blijft boeien, als het op 'n wijze télijk ingedeeld, waardoor de volle hoeveelheden. Als bijzonderheid kan gebracht wordt, zoals Kunst en aandacht op de bloem kan worden hierbij vermeldt worden, dat deze Vriendschap het gisteravond deed. gericht. Het pièce de milieu is een Strelitia's in drie jaar in bloei zijn Het spel was van uitstekend gehalte grote waterpartij, ter hoogte van de getrokken, tegen normaal zes jaar. en de decors waren realistisch ge- T" Rhkstninhnnw- schilderd. Met een gul applaus dank te het publiek voor het gebodenen. veilingklok. In de stand van dè Rijkstuinbouw- Midden in de fontein zal een we- voorlichtingsdienst zullen tulpen op reldbol draaien, waaromheen fraaie glas te zien zijn. Deze tulpen zijn Gymnastiek in Alphens bejaarden-soos Alphen aan den Rijn heeft sinds een tiental jaren een soos voor be jaarden van alle gezindten. Zij staat onder leiding van de dames van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers (U.V.V.). Sinds jaar en dag komen de bejaarden eens per week, op woensdag, in het ijsclubgebouw bij een. Mevrouw J. J. Bruins Slot-Pad- ding is de presidente. Onder haar al gemene leiding genieten dan de be jaarden van ontspanning in vele va riaties; er worden gezelschapsspelen gedaan en een lekkere tractatie ont breekt er ook niet. Vredig en wel zijn zo vele jaren voorbijgegaan. Maar deze woensdagmiddag hebben de UVV-dames voor een revolutio naire afwisseling zorggedragen. De bejaarden kregen nu voor het eerst gymnastiekoefeningen te verwerken, die afgestemd zijn op hun leeftij den, lichamelijke mogelijkheden en krachten. De oefeningen worden ge leid door heilgymnastiekleraar en masseur, de heer F. v. d. Berg te Al phen aan den Rijn. 70 èt 80 bejaarden durfden het de eerste keer al aan. Zij variëren in de leeftijden tussen de 65 en 90 jaren, spreidden een aanste kelijk enthousiasme ten toon, waar mede zij zich op de gymnastiekopga- ven wierpen en het welhaast met een jeugdig elan vijftien minuten volhielden. De eerste sportbeoefening vond mevrouw Bruins Slot zo goed ge slaagd en die sloeg ook bij de be jaarden zo goed in, dat besloten werd dit evenement als een vast program mapunt te aanvaarden voor de derde woensdagmiddag van elke maand. volgens de jongste inzichten volgens de z.g. 5° behandeling, gekoeld. Veiling Flora heeft een gedeelte van haar koelhuizen al op deze nieuwe ontwikkeling ingesteld. OPMARS VAN DE ANJER Een firma uit Aalsmeer laat de anjer Fahra Diba zien, een recente aanwinst die in vakkringen al veel belangstelling heeft ontmoet. De stand van veiling „Flora" krijgt een feestelijk karakter in verband met het 50-jarig bestaan van de veiling. Een informatrice zal in deze stand voorlichting geven over de veiling „Flora" en en-passant ook wat leden trachten te Winnen voor de Konink lijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. De Maatschappij werkt nauw samen met het tentoon stellingscomité. De heer Georg Kiersch zal de stand verfraaien met Aziatisch bloemwerk. Een tiental plantgoedkwekers zullen in evenveel stands laten zien, dat met hun plant goed mooie bloemen kunnen worden gekweekt. Voor de Rijnsburgse kwe kers zijn die stands het belangrijkst. Daar worden zaken gedaan, waar van de gevolgen volgend jaar onder Flora's veilingklok te zien zullen zijn. De invloed van de bloemenvak tentoonstelling op het sortiment is zeer groot. „Flora" dreef tot voor 10 jaar voor een zeer groot deel op de bolbloemen. De bolbloemen blijven het belangrijkste produkt, maar in het afgelopen jaar werden toch al 20 millioen anjers geveild en Vit millioen bosjes freesia's. In deze produkten zal de verdere groei wat geleidelijker gaan verlopen. Grote uitbreidingen zijn echter nog moge lijk in de teelten van Gerbria, Euphorbia en Rozen. Ook deze bloe- mensoorten zijn op de tentoonstel ling vertegenwoordigd. FOTO'S Arrangeur Cock Veldhuis uit Lisse heeft getracht de optische werking van de tentoonstelling te vergroten door plaatsing van een aantal levens grote foto's, ter beschikking gesteld door Kodak en het Ministerie van Landbouw. Na de openingsrede van ir. De Zeeuw zullen de genodigden plaats nemen op de tribune, waar bloemen geveild zullen worden per bos. De opbrengst is bestemd voor een lief dadig doel. Gedurende de tentoon stelling zal een film over de bloe misterij worden gedraaid in de tribunezaal. De openingsdagen zijn 25 t.m. 28 november. De openings tijden zijn 10-23 uur. Er worden 10.000 bezoekers verwacht. De zeer geringe belangstelling van de leden voor de jaarvergadering van de Kath. Volkspartij, afd. Hoog- made-Woubrugge, die gisteravond in hotel-restaurant v. d. Ploeg te Hoog- made werd gehouden, was voor het bestuur aanleiding in overweging te nemen een voorstel om in overleg met de plaatselijke vak-, stands- en jeugdorganisaties wegen te zoeken om de afdeling te behoeden voor de impasse, waarin zij dreigt te geraken. Ondanks het geringe aantal aan wezigen (het bestuur, de propagan dist, de heer Slingerland en vijf van de 269 leden) werden twee van de drie bestuursvakatures aangevuld. Daar er in het afgelopen jaar geen verkiezingen hebben plaats gehad, waren de werkzaamheden minder zwaar. Desondanks is het bestuur nog vele malen met verschillende werk groepen bijeen geweest, waarbij vooral jeugdige personen zeer wel kom zouden zijn. De uitgebreide notulen en h^t jaar verslag van de secretaris, de heer G. W. v. d. Laan, brachten verschil lende problemen nog eens voor het voetlicht. Ook werd melding gemaakt van het feit dat de ledenwervings actie tien nieuwe leden heeft opge leverd. De secretaris tekende hierbij Mist, gladheid, duisternis. En soms alle drie tegelijk. Man achter 't stuur, denk aan melk. Melk houdt fit, spitst ogen en oren, verhoogt concentratie- en reactievermogen. Drink een glas extra, thuis of onderweg. Dat is verstandig, veilig en nog lekker óók. Vraag per briefkaart aan het Nederlands Zuivelbureau, postbus 4530, Rijswijk (Z.H.) het zelfklevende M-embleem (7x8 cm) voor de achterruit van uw auto. Dan steunt u de nuttige aktie Rijdt veilig met melk". (Advertentie) aan, dat het teruglopen van 't leden tal als een landelijk verschijnsel ge zien moet worden. In een binnengekomen schrijven van het Kringbestuur werd gemeld, dat er voor de jongeren in Leiden een kadercursus wordt gegeven. De kosten voor deelname bedragen 5.- per persoon, die voor rekening van de afdeling genomen zullen worden. Het financieel overzicht van mej. A. v. d. Geest meldde een batig saldo van 31.57, wat door de heer J. H. Zwetsloot namens de kascommissie werd bevestigd. Deze commissie, be staande uit de.heren J. Zwetsloot, C. Colijn Az. en C. v. d. Lubbe, zal ook het komende jaar haar werkzaam heden voortzetten. Het voorstel van het bestuur, om het bestuur van zes op negen leden te brengen werd aangenomen. Door de geringe belangstelling konden maar twee vakatures worden aange vuld, waarbij de heren C. Colijn Az. en C. v. d. Lubbe bij enkele kandi daatstelling werden gekozen. Had de voorzitter reeds bij vorige vergaderingen te kennen gegeven zijn zetel beschikbaar te stellen, ook deze avond ging zijn wens niet in vervul ling en zag hij zich genoodzaakt de leiding voort te zetten. Was voorheen de contributie ge steld op ƒ4.50 per persoon per jaar, in verband met de verhoogde af dracht aan de kring, statenkring en partijbureau, welke in het vervolg 4.75 moet bedragen, zag het bestuur zich genoodzaakt de contributie op ƒ6.per persoon per jaar te stellen, mede, omdat er voor eigen kas ook geld nodig is. Desgewenst kan de contributie' ook in termijnen worden betaald. Leidse Universiteit De heer H. J. den Hertog, geboren te Deventer, en thans wonende te Leiden, promoveerde heden tot doc tor in de wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift, getiteld „Enolisatie, deuterering en autoxyda- tie van acetofenon in azijnzuur". Prom, was prof. dr. E. C. Kooyman. Aan de universiteit zijn geslaagd voor de volgende examens: Kand.ex. Japanse taal- en letter kunde, de heer D. Bins, Zwolle; doct.- ex. Ned. Recht, vrije studier., de heer P. B. E. Umeh, London. SASSENHEIM Het K.S.A.-gebouw te Sassenheim Het R.K. Kerkbestuur St. Pancra- tius te Sassenheim heeft enige tijd geleden aan Gedeputeerde Staten het verzoek gericht om een bijdrage in de verbouwingskosten van het K.S.A.- gebouw. Het ingewonnen advies van G.S. bij de Stichting voor Maatschap pelijk Opbouwwerk in Zuid-Holland toonde echter aan, dat er geen vol doende zekerheid bestond, dat het gebouw of in hoofdzaak zou dienen voor ideële doelstellingen, als bedoeld in art. 2 van de subsidieregeling voor jeugd-, dorps-, en buurthuizen en dergelijke, daar de exploitatie geheel verpacht was aan de beheerder. De •stichting adviseerde G.S. dan ook de aanvrage af te wijzen. Wat geschied de* Het kerkbestuur heeft tegen deze afwijzing beroep aangetekend. G.S. hebben hierop nadere inlichtingen ingewonnen en gebleken is, dat de wijzigingen in de plannen voor de verbouwing door 't kerkbestuur aan gebracht, meer overeenkomen met de mening van G.S. Zij zien dan ook geen redenen meer aanwezig, om aan de aanvrage van het kerkbestuur niet tegemoet te komen. G.S. stellen Prov. Staten dan ook voor, aan het kerkbestuur een bijdrage te verle nen in de verbouwingskosten van het K.S.A.-gebouw van 10% tot een maximum van 13.491,70. SINT-NICOLAAS KOMT VROEGER Sint Nicolaas zal niet, zoals eerder werd gemeld, om kwart over twee, maar om twee uur per boot arriveren aan de Oosthaven te Sassenheim op a.s. zaterdagmiddag 21 november. Op weg naar het gemeentehuis, zal de drumband „Adest Musica" zijn medewerking verlenen. Geboren: Imgrid Catharima Hen- rica d.v. Wilhelmus Petrus Franc is- cus Huijts en Johanna van der Star ren; Johannes Albertus Maria z.v. Johannes Cornelis Rewijk en Johan na Jacoba van Egmond. Ondertrouwd: G er ar dus Kerkvliet 29 jaar te Noordwij keriiout en Maria Hendirika van Tol 26 jaar te Sassen heim; Norbert Gottlob Zeumer 26 jaar te Duitsland en Maria Cornelia Eist- geest 27 jaar te Sassenheim. Gehuwd: Petrus Beuk, 28 jaar te Noordwijkerihout en Maria Louisa Grada Wessellimg, 22 jaar; Jelte Klaas Bakker, 22 jaar en Berendiiina Grietje Sohoemaker, 23 jaar; Cornelds Adria- nus Kuipers, 25 jaar en Petronella Maria Jozephina Carola Holtman, 23 jaar; Anitondus Petrus Jozef de Goeij, 25 jaar en Adriana Maria Cornelia van Steijn, 15 jaar te Lisse. ROELOFARENDSVEEN Bridgeclub DWB De bridgeclub DWB speelde in rest. „De Woelige Baren" voor de onderlinge compe titie. De uitslag met tussen haakjes de totaalstand was al volgt: 1 gebr van Klink 133 (539), 2 Turk-Klein 130 (640), 3 Ant. en E. Koek 128 (597), 4 echtp. v. d. Meer 123 (569), 5 Koek-Straver 121 (523), 6 dames Koek-Straver 111 (148), 7 v. Haas- tregt-v. Veen 108 (505), 8 v. Berkel- Vroegh 106 (562), 9 Muskens-v. d. Meer 76 (517), 10 Casper-v. Klink 94 (528), 11 Huigsloot-Bakker 58 (511). KAARTEN VOOR BEJAARDENKAS De in café J. Heemskerk gehouden kaartavond ten behoeve van de kas voor de uitgaansdag der bejaarden trok een goede belangstelling. De wedstrijden hadden wederom een ge animeerd en gezellig verloop. De uit slag werd: 1 D. v. d. Meer 5305 p., 2 mevr. v. d. Meer-Verdel 5163 p., 3 Jan v. d. Wereld 5154 p„ 4 P. Koot 5064 p., 5 Peter van Diemen 5004 p., 6 Nic. van Berkel 4988 p., 7 Adri Hoogenboom 4974 p., 8 Joh. l'Ami 4943 p. De volgende wedstrijd wordt morgenavond gehouden in café „De Vier Heemskinderen".

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3