;a hoogovens ijmuiden Deze elf mensen vonden hun plaats bij Hoogovens Ontvluchtingspoging liep uit op smijten met dakpannen WOENSDAG 18 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Eaidenverxorger H. Mem Zomaar elf voorbeelden uit de vele die aan tonen dat er voor mensen, komende uit de meest verschillende beroepen, bij Hoogovens tal van mogelijkheden zijn. De mosselvisserb. v. die vast werk met een vast inkomen en vaste werktijden prefereerde. De kapper die zijn zaak moest opgeven en daarom goed betaald werk zocht. De walvisvaarder die na negen jaar Wil lem Barendsz meer thuis wilde zijn bij zijn gezin. Het is mogelijk dat u met soortgelijke wensen rondloopt. Wéét dan, dat erbij Hoogovens door zijn zo veelzijdig karakter vele, vele mogelijk Tandtechnicus A. de Meijer heden zijn. Voor inlichtingen kunt u altijd bel len, schrijven of even langs komen bij de afdeling Personeelszaken, gebouw „Buitenhof", Staal- straat in Velsen-Noord. Elke maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur bent u welkom. Telefoon: 02550-6611, toestel 1111. Gemeente-ontvanger van Chaam meldt zich bij justitie De gemeente-ontvanger van de Noordbrabantse gemeente Chaam de 45-jarige heer J. R., die vorige week donderdag korte tijd na een bezoek van controleurs van de veri- ficatiedienst van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten verdween, heeft zich gisteravond gemeld bij het huis van bewaring in Breda. Hij heeft bekend zich gedurende enkele jaren door allerlei manipulaties gel den uit de gemeentekas te hebben toegeëigend. Hoe groot het ontvreemde bedrag is, is nog niet bekend, maar de dis trictsrecherche van de rijkspolitie te Breda die het onderzoek leidt neemt aan dat het minstens om enige tien duizenden guldens gaat. De gemeente-ontvanger was in een eerste opwelling de Belgische grens over gevlucht doch heeft zich na zich op zijn daad te hebben be zonnen, vrijwillig bij de Nederland se Justitie gemeld. Vrijdag zal hij voor de officier van Justitie te Bre da worden geleid. Uithoorn eert stedebouwkundig adviseur prof. Wieger Bruin In een buitengewone raadsverga dering heeft de Uithoornse gemeen teraad gistermiddag aan professor Wieger Bruin te Amsterdam het ere burgerschap van Uithoorn verleend, onder gelijktijdige toekenning van de erepenning in goud van de ge meente. Prof. Bruin is reeds bijna dertig jaar stedebouwkundig advi seur van het gemeentebestuur van Uithoorn en heeft in die tijd alle uitbreidingsplannen van de gemeen te ontworpen. Deze plannen, met name die voor de woonwijken Tha- merdal en Zijdelwaard, hebben in binnen- en buitenland sterk de aan dacht getrokken. Tevoren had prof. Wieger Bruin de eerste paal gesla gen in het vierde en grootste kwar tier van de door hem ontworpen woonwijk Zijdelwaard en een bord onthuld van de naar hem genoemde „Wieger Bruin-laan". Ke'tiiïgbotsingen op nieuwe Rijksweg Utrecht-Amsterdam Drieëndertig auto's zijn gistermid dag tussen vijf en zes uur beschadigd bij kettingbotsingen op de nieuwe rijksweg Utrecht - Amsterdam in de gemeenten Loenersloot, Breukelen en Vïnkeveen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het verkeer op deze drukke snelverkeersweg onder vond belangrijke vertraging. De botsingen ontstonden onder meer in de directe nabijheid van de spoorwegovergang bij Breukelen, waar dagelijks goederentreinen op de lijn Breukelen - Aalsmeer passeren. De overgang, die met automatische halve overwegbomen is beveiligd, wordt 150 meter eerder aangegeven. Er is overleg gaande over een betere Geen zin in matjes vlechten De film, die dinsdagmorgen in de grote zittingzaal van het Rotterdamse Paleis van Justitie werd gedraaid, zou het als pauze-filmpje in de bios copen beslist niet onaardig hebben gedaan. Bij minnaars van de „sus- pence" was het amper vijf minuten durende rolprentje ongetwijfeld in de smaak gevallen. Helaas, de beelden die gistermorgen tijdens een straf zitting van de rechtbank werden vertoond zullen wel nooit voor de com mercie vrij gegeven worden. De maker van het filmpje, een cameraman van de Rotterdamse politie, had zijn product slechts bestemd voor de officier van justitie, mr. P. A. H. Bos, die het als bewijsmateriaal zou aan voeren in het proces tegen de 19-jarige matroos John S. uit Rotterdam. IJVERIG Op het witte doek in de rechtzaal verschenen, tijdens de zaak tegen de matroos, de beelden van drie jonge lui die op het dak van het Huis van Bewaring in Rotterdam stonden. Eén van hen, John S„ gooide ijverig met dakpannen naar een brandweer man, die met een brandslang een tegen het dak, waarop de jongelui stonden, geplaatste magirusladder opklom. Het filmpje toonde voorts vele honderden belangstellende Rotter dammers rond de ladderwagen van de brandweer en veel druk gebaren de politiemensen. Met deze scènes wilde mr. Bos dinsdagmorgen aantonen, dat John S. zich had schuldig gemaakt aan „enige bedreiging tegen het leven". Die bedreiging gold het leven van de brandweerman, die de uitgeschoven brandweerladder opklom. De brand weerman had van zijn superieuren de opdracht gekregen de drie jonge lui van het dak van het Huis van Bewaring te halen. Het drietal was daar beland na de geslaagde eerste fase van een ontsnappingspoging uit het Huis van Bewaring. Dat gebeur de in de middag van de 20e jüli. De delinquenten verdwenen tijdens het luchten via de scheidingsmuur tussen de vrouwen- en mannehafdeling van het H.V.B. uit het gezicht van de bewakers. Kort daarop echter werd hun verdwijning ontdekt. VERSTEEND Het alarm, dat daarop volgde le verde al spoedig succes op. Een be waker ontdekte de mannen op het dak van het gebouw waar zij al enige tijd waren opgesloten. Toen men er met overreding niet in slaag de het drietal weer in de cel te krij gen werd de brandweer ingescha keld. Met de komst van een enorme ladderwagen begon voor de vele be langstellenden de sensatie. De brand weerlieden waren nog niet van de wagen gesprongen of John S. ver zamelde een serie dakpannen en be gon deze successievelijk van het dak te smijten. De overige twee deden daar niet aan mee. Zij stonden naast de matroos als versteend toe te kijken. Mr. Bos, zei in zijn toelichting op de (stomme) rolprent, duidelijk te willen stellen dat is komen vast te staan dat John, terwijl hjj de dakpannen gooide, ernstige bedreigingen heeft geuit. Twee brandwachts kwamen ter zit ting vertellen dat zij John duidelijk hadden horen roepen: „Als jullie de ladder uitschuiven gooi ik je hard- stikke dood". De brandweermandie de ladder opklom kreeg iets derge lijks te horen. BEWEZEN Mr. Bos achtte de ten laste gelegde bedreiging tegen het leven bewegen. Hij eiste tegen John S. twee maan den gevangenisstraf. De officier zei nog geen aanleiding te hebben ge vonden de twee anderen te laten vervolgen. Volgens hem is komen vast te staan dat zij niet, zoals de matroos, met dakpannen naar brand weerlieden hadden gegooid. Hij ver telde nog dat alle drie in het Rotter damse Huis van Bewaring tuchtrech telijk zijn gestraft in verband met de ontvluchtingspoging. Zij hebben 28 dagen in de strafcel moeten door brengen. Op een vraag van rechtbankpresi dent, mr. A. R. Jolles, aan John S. waarom hij wenste te ontvluchten, antwoordde de matroos: „In het Huis van Bewaring hebben ze me tegen gewerkt. Ik wilde in de gevangenis een vak leren, maar niemand hielp me daarbij. Nu hebben ze me over geplaatst naar een gevangenis in Alkmaar". President: „Wat doe je daar nu?" Verdachte: „Matjes vlechten, edel achtbare". De rechtbank zal over veertien da gen uitspraak doen. ONTSPOORDE WAGON BELEM MERT TREINVERKEER In Nieuwe Schans is gistermiddag even na twee uur bij het rangeren een goederenwagon gedeeltelijk ont spoord. De wagon verspert de lijn (Advertentie) Nieuwe Schans - Winschoten. Bus sen hebben 't treinverkeer tussen de twee plaatsen tijdelijk overgenomen. In de loop van de middag is de wagon weer in het rechte spoor gebracht. In het hoofdpostkantoor te Amers foort heeft de burgemeester van die plaats, de heer J. de Wit, dinsdag ochtend de eerste serie kinderpost zegels 1964 bij een speciale stand gekocht.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9