Zilveren wethouder H. A. Volgering door gehele gemeente hartelijk gehuldigd OOK BURGERU DEELT MEE IN LUSTRUMFEEST VAN V.V.S.L. gQ|£|>DAG^3^0VEMBEI^_19&4_ De viering van het zilveren jubi leum als wethouder van Ter Aar, van de heer H. A. Volgering, is een mooi en stemmig feest geworden, geheel naar de aard en karakter van de jubilaris zelf, die van veel op- schip en uitbundigheid beslist niet gediend was geweest. Het mooie van deze viering was, dat uit alle lagen en richtingen van de bevolking me deleven met dit jubileum werd be toond. In de voormiddag werd een bijzon dere raadsvergadering belegd, waar behalve de raadsleden ook de amb tenaren ter secretarie en de staf en het personeel van de dienst gemeen tewerken. benevens de leden der Rijkspolitie aanwezig waren. Verder waren eveneens aanwezig ir. Ykema, direkteur van de N.V. Lugdunum en de heer De Kruif, di rekteur van de Drinkwaterleiding De Elf Gemeenten. Huldigende toespraak van de burgemeester Nadat de jubilerende wethouder met zijn gezin was ontvangen door de burgemeester en wethouder Den Hol lander, nam de burgemeester het woord. Hij sprak van een zeldzaam jubileum en had in de historie der gemeente ontdekt dat in de vorige eeuw de heer C. Veldhuizen zelfs 31 jaar de funktie van wethouder had vervuld. Ook toen had men met we gen te maken, want in een van de notulen stond ook vermeld, dat er een verordening werd vastgesteld voor het gebruik van hondenkarren op de wegen in de gemeente. Toen wethouder Volgering in 1939 deel uit ging maken van het college van b. en w. der gemeente, was het geen rooskleurige tijd. De crisisjaren wa ren pas voorbij en men had te doen met werkverschaffingsaangelegen heden; bovendien moest een ambte naar voor de distributie worden be noemd. Daarna volgden de oorlogs jaren waarin de mede-wethouder, de heer Van Vliet, meende te moeten bedanken voor zijn funktie, wat ech ter geheim werd gehouden, maar wethouder Volgering bleef op zijn post. In geheel deze periode was de gemeente in haar ontwikkeling ach terop geraakt en er was dus over vloed van werk voor het gemeente bestuur. Vooral na 1950 volgde een tijd van snelle ontwikkeling, waar door de werkzaamheden danig wer den uitgebreid. De burgemeester prees de jubilaris om zijn geweldige steun die hij bij hetleiding geven aan de gemeente had gegeven. Wethouder Volgering was ook de gene, die de burgemeester moest ver vangen bij diens afwezigheid. Voor dit alles hebben uw gezin en uw bedrijf U veel moeten missen; con cludeerde de burgemeester. Wij heb- Burgemeester B. J. Hogenboom biedt zilveren wethouder Volgering het geschenk van de raad aan, een gou den armbandhorloge. ben veel waardering voor uw werk, want er worden nog niet zoveel men sen gevonden, die zich uit idealisme geven willen voor het algemeen be lang. Als dank voor uw arbeid voor onze gemeenschap en als waardering willen wij U een cadeau aanbieden, waarbij U altijd bij de tijd zal kun nen blijven." Daarna deed de burgemeester de jubilerende wethouder het gouden polshorloge om de pols en bracht hem daarmede de hulde over van heel de gemeente. Mevr. Volgering ontving bloemen. Breed zicht Wethouder N. den Hollander, die mede het woord voerde namens de fracties van AR en CH zeide, dat het hem een waar genoegen was geweest met de jubilaris samen te werken, ïlij gewaagde ook van een goede sa menwerking tussen de fracties in de raad, omdat de heer Volgering de zaken altijd breed wist te zien. Voor al de woningnood had de bijzondere aandacht van de jubilaris steeds ge had en heeft dit nog. Bovendien dankte de heer Den Hollander zijn collega voor de vriendschap, die hij steeds van de jubilaris had onder vonden. Prettige samenwerking Namens de KVP-fractie voerde de heer F. Sassen het woord. 19 Jaar had dit raadslid met deze wethou der samengewerkt, ook in de fractie en die samenwerking was altijd heel prettig geweest. Behalve een geluk wens bracht de heer Sassen ook de dank van zijn fractie over. De heer J. Treur sprak namens de protestants-christelijke groep 'n gè- lukwens uit en memoreerde het vol le vertrouwen, dat de jubilaris ge noot ook bij de protestantse christe nen. Hü hoopte dat de heer Volge ring in hetzelfde spoor voort zou gaan. Namens de ambtenaren bood de gemeente-ontvanger, de heer N. A. J. Robertz, een grote kist sigaren aan. Hij vertelde daarbij, dat hij behoorde tot degenen die wethouder Volge ring zijn intrede had zien doen. In al die jaren had hij ondervonden dat de jubilaris een hoge opvatting van zijn taak als gemeentebestuurder had. Ir. Ykema van Lugdunum had in zijn omgang met de heer Volgering opgemerkt dat deze een grote ken nis van de gemeente bezat. Dat was hem duidelijk gebleken in de ver gaderingen die hij met deze wethou der had mogen hebben. „Daarom zor gen wij er ook voor dat we, als dat mogelijk is, goed beslagen ten ijs komen in zulke vergaderingen". De heer De Kruif, sprekend voor de Stichting Drinkwaterleiding, had met de heer Volgering prettig sa mengewerkt in het dagelijks bestuur van deze stichting, waarvan de heer Volgering sinds 1947 deel uitmaakt. Beide sprekers boden een zilveren kandelaar aan. De zilveren wethouder met zijn echt genote en zes kinderen rondom het geschenk van de burgerij, dat hem gistermiddag in het R.K. Parochie huis tijdens een drukbezochte recep tie werd aangeboden. Allen waren er zeer verheugd mee. Beter begrijpen De jubilerende wethouder liet blij ken, dat hij onder de indruk was gekomen van alle lof die hem was toegezwaaid. „Wij zijn elkaar hoe langer hoe beter gaan begrijpen. Mijn taak was het algemeen belang te dienen en er voor te zorgen dat ook de minderheid in de bevolking de rechten kreeg die haar toekwam". Het pas geopende dorpshuis vond hij daarvan een sprekend bewijs, wat samenwerking in deze geest kan tot stand brengen. In de eerste plaats wilde de jubi laris dank brengen aan God, die hem al die jaren de gezondheid en de ta lenten had gegeven om dit werk te kunnen doen. Hij dankte alle spre kers voor hun waarderende woor den en voor alle medewerking die hij in deze periode had ondervonden. Ongedwongen bleef men daarna nog wat bijeen. Receptie In de middag was door een comité, gevormd uit de gehele gemeente, een receptie georganiseerd in het paro chiehuis. De keurig versierde zaal, vol met genodigden en afgevaardig den van verschillende verenigingen, bood een feestelijk aanzien, toen de jubilerende wethouder met zijn echt genote en gezin binnenkwamen. Onder de aanwezigen zagen we o.a. burgemeester B. J. Hogenboom, wet houder N. den Hollander, leden van de .gemeenteraad, de geestelijkheid van alle kerken in de gemeente, hoofden van de lagere scholen, enz. Het meisjeskoor van „Looft den Heer", onder leiding van de heer Kurpershoek, opende de bijeenkomst met enkele liederen, waarna de voor zitter van het huldigingscomité, de heer C. Hoogervorst, zich tot de ju bilaris richtte, namens de gehele bur gerij. V ertrouwensman Het comité, gevormd uit alle politie- ke schakeringen, aldus de voorzitter, heeft gemeend om U deze receptie aan te bieden uit waardering voor uw werk als wethouder. Een derge lijk jubileum behoort wel tot de bij zonderheden en mag niet ongemerkt voorbijgaan. In 1935 werd U 't ver trouwen geschonken van de kiezers en van de raad om dit ambt te ver vullen. U hebt zich de vertrouwens man geweten en U daarnaar gedra gen. Uw eerste begin was niet zo vrolijk, want de bezetting vormde voor een gemeentebestuurder een moeilijke taak. Na de bevrijding kwam de opbouw, men schreeuwde om huizen. Verbetering van wegen, uitbreiding van scholen, ontsluiting van bedrijven en tal van andere za ken dienden zich aan. De moderni sering van de straatverlichting en uitbreiding van sportterreinen vroe gen uw aandacht. U hebt voor uw taak een lawine van voorschriften en circulaires moeten lezen, terwijl een ander zijn vrije tijd kon besteden naar hartelust. Bij de opbouw van een geheel veranderde gemeente hebt U de volle steun gegeven die men vroeg. De voorstellen, die aan de raad werden voorgelegd, waren me de door uw werk geformuleerd. Kri tiek is U daarbij niet bespaard ge bleven. Ook aan de verfraaiing van onze gemeente hebt U medegewerkt. Dat U telkens werd herkozen, be wees dat U het vertrouwen waardig was. Hartelijk dank, namens de in gezetenen voor al uw arbeid. Dank zij de giften van verenigingen, in stellingen en particulieren kunnen we onze dankbaarheid ook tonen. Dit televisietoestel zij U een blijk van on ze waardering". Vervolgens overhandigde de voor zitter het televisietoestel aan wet houder Volgering en een boeket aan mevr. Volgering. Na het aanbieden van een kopje thee sprak de heer J. Zwirs namens alle politieke partijen in de gemeente. Bijzondere kwaliteiten Om zulk een jubileum te kunnen vie ren moet de persoon toch wel over bijzondere kwaliteiten beschikken. Eer men hier aan toe is, wordt men ettelijke malen gewogen door de kie zers en U werd uiteraard niet te licht bevonden. U bleef het vertrouwen krijgen wat nodig was, en zelfs in de oorlogsjaren bleef U op uw post. U werd mede-voorzitter van de afde ling van de KVP en voorzitter van de raadsfractie, drie funkties, die voor velen niet met elkaar zijn te verenigen, maar die bij U alle in goe de handen waren. Tijdens uw wet houderschap is onze gemeente uiter lijk sterk veranderd, maar ook in nerlijk is er wat veranderd, namelijk er is een heel goede samenwerking HET 55-JARIGE BRUIDSPAAR M NOORDWIJKERHOUT-VOORHOUT Over het echtpaar P. van de Raad-Heemskerk, die aan de Piet Gijzenbrug in Noordwijkerhout-Voorhout wonen en op 23 november 55 jaar zijn ge trouwd, hebben wij u gisteren reeds bericht. Door een misverstand zijn echter niet de foto's afgedrukt. Daarom nu de foto's van het kerngezonde 55-jarige bruidspaar P. van de Raad-Heemskerk. tot stand gekomen tussen de ver schillende richtingen. Daaraan is uw persoonlijkheid verbonden. Bewijs daarvan is dat ik mag spreken na mens alle politieke partijen, aldus de heer Zwirs. Er wordt vaak laatdun kend gesproken over de politiek en soms amusant, maar het bedrijven van politiek is een verheven zaak. Uw loopbaan heeft dat bewezen. Dan is politiek tot een zegen. Daarom brengen alle politieke partijen uit de gemeente U hierbij hun gelukwen sen over. Moge God U de kracht schenken om uw talenten in dienst van onze gemeenschap te blijven stellen. Namens alle verenigingen in de gemeente bracht de heer C. Verzaal de gelukwensen over. Vele vereni gingen hebben veel aan U te dan ken, en U maakte geen onderscheid, daarvoor zijn we U allemaal dank baar". Aan het slot van de receptie sprak wethouder Volgering een dankwoord tot het huldigingscomité voor al hun werk en het prachtige cadeau. Het was voor hem een buitengewoon aan gename middag. Tot zijn kinderen zei de heer Vol gering, dat het televisietoestel een cadeau voor hem was en bij het ge bruik zou hij proberen zulk een be leid te voeren, dat past bij het ge zinsleven. Zeer getroffen was de ju bilaris dat er slechts één vertegen woordiger voor alle politieke partijen had gesproken, dat spreekt van de geest van samenwerking die goed is. In zijn dank betrok de jubilaris ook zijn echtgenote, die hem altijd zo trouw terzijde had gestaan bij het ver vullen van zijn funktie. Er zijn gelukkig nog wensen voor de gemeente, waaraan spr. graag zijn krachten wil geven. Daarna kwamen velen de jubilaris de hand drukken. De Vereniging voor Vrouwelijke Studenten te Leiden is niet over één nacht ijs gegaan met de voorberei ding van de festiviteiten ter gele genheid van haar 65-jarig bestaan en de uitwerking van het lustrum motto „Stampijs":* een feestelijke stampijs in een ijskoude winter. De V.V.S.L.-leden zullen gewapend met stampijsmutsen om Koning Winter het hoofd te kunnen bieden op 26 januari a.s. de lustrumweek openen met het inhalen van de reünisten. Ook de Leidse burgerij zal in al haar geledingen in de feestvreugde kunnen delen. Politie, hospita's, kleuterleidsters, schoolkinderen, be jaarden en zelfs hondjes zullen aan den lijve gaan ondervinden, wat de grootste vereniging voor vrouwe lijke studenten in Nederland aan festiviteiten en activiteiten kan uit denken en organiseren. BURGERIJ STAMPIJ Eersteklassers van de Leidse lage re scholen zullen de burgerij week op 20 januari a.s. openen door na het startschot van de burgemeester 1000 balonnen op te laten en Nederlands laatste „gediplomeerde" dorpsomroe per zal het programma van de bur gerij week in de stad bekend maken. In die week zal er een feestmiddag voor leerlingen van de Mythyl- en B.L.O.-scholen worden verzorgd door de Arnhemse toneelschool. Voorts is er een hospita-avond met mede werking van o.a. Bob Spaak, Ger- ben Karstens en de Leidse Sleutel tjes gepland en zullen Anton Gee- sink en echtgenote de klaverjasstrijd aanbinden met de Leidse politie, hetgeen zal worden gevolgd door een judodemonstratie. De vrijdagse markt zal worden geopend met de verkiezing van een schaap tot Miss V.V.S.L." Op de foto: de lustrumcommissie: v.l.n.r.: M. Heyink, F. O. v. Manen, M. Kranenburg, R. M. E. W. M. van Woensel Kooy, M. E. Beukema Toe Water, H. G. Tuijn. De sfeer van de jaren twintig zal worden herschapen op een bal voor alle inwoners van Leiden, die in ja nuari 65 jaar zijn geworden. Met een balboekje zullen zij in de gele genheid worden gesteld om de Polka, de Veleta, de Weense wals en alle dansen van topn, nu nog eens ohder de leiding van een „dansmeester" te beoefenen. Hondjes van het vuilnis- bakkenras zullen de kans om gere habiliteerd te worden in een hon denshow speciaal voor hen. Op maandag 25 januari zal een fakkel optocht met taptoe en vuurwerk de Burgerijdagen besluiten en de lus trumweek inluiden. DE ELE IN HAAR ELEMENT Het programma van de laatste drie lustrumdagen vertoont een zeer ge varieerd karakter: naast een café- chantant en een cabaret zal er een wedstrijd zijn tussen studenten-zi- geunermuziek-orkesten en een con cert van het Nederlands Studenten Orkest, waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan het Neder lands Studentensanatorium en het Universitair Asyl Fonds en dat door de radio zal worden uitgezonden. Een buitendag met een puzzle-rit gaat vooraf aan de slotdag van het lustrum. Het vroegere Gulden Vlies, nu tij delijk sociëteit van het Leids Stu denten Corps, zal tijdens haar lus trum geheel ter beschikking staan van de VVSL. Show Een Pluis-commissie heeft intensief archieven doorgezocht en kamerver slagen doorgelezen, om voldoende materiaal bijeen te krijgen voor het lustrumstuk „Showcumentaire", dat een combinatie is van show en docu mentaire en is getiteld: „Gek wijf, je most op je donder krijgen; ga liever je kousen stoppen!" Het is een satire over de geschie denis van de vrouwen-emancipatie onder regie van Luc Lutz en Jac Bow en in de voor Nederland nog onbe kende toneelvorm van het Théatre- total. Dit stuk, waaraan 60 WSL- leden heel wat inspanning en tijd be steden, zal door de televisie worden uitgezonden. BRIDGECLUB DE SLEUTELS Uitslagen pareneompebitie bridge club „De Sleutels", na de zevende ronde van 10 november 1964. Groep A: 1. Mr. Kuyt-EMering 1012 2. Vrij enhoek-van Helvert 909 3. Echtpaar die Vrdnid 893 4. Echtpaar Tijssen 881 5. Riesot-Ptiouvier 881 6. Bloemhoff-de Jong 830 7. v. Ravenswaay Claassen-Lie 830 8. Dames Sder-van Zijl 811 9. Janson-Rip 783 10. Selier-Koning 777 11. Echtpaar Jansen 740 12. Dames Derogee-Winitóler Prins 712 Groep B: 1. Dames Stigter-van die Ende 1089 2. Tan-Philips 1083 3. Mevr. Vrijenhoek-Rompes 1041 4. Robbers-Lepelaar 1040 5. Dames Bernard-Bon 1038 6. v. d. Steen-Kappers 1033 7. die Vries-Blansjaar 1017 8. Engels-Vogel 1014 9. v. d. Meulen-van Duyneveld 1005 10. Middelham-Ooms 991 11. de Vries-Lodder 982 12. Klinkenberg-Smibtenaar 978 13. Bernard-Biesot 944 14. Mevr. Harlioff-Hartloff 857 Groep C: 1. v. d. Burg-van Lngen 993 2. Wesseling-Rodenburg 909 3. Baas-van Hemmen 854 4. Koningen-Verwey 842 5. v. d. Maat-van Dijk 829 6. Echtpaar v. d. Plank 824 7. Echtpaar vam Kempen 819- 8. Echtpaar Leppers 803 9. Echtpaar Verhoeff 799 10. V anihord ck - van Soherpenzeeï 776 11. Jansen-Bon 774 12. Mevr. Vroom-Foppe 695 13. Echtpaar de Kier 677 14. Dames Litjens-Spaas 576

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3