ook Triomfantelijke thuisreis van goudwinnaar Cor Prins VOOR JOU Half jaar lang 80 procent van loon voor werklozen Rijdende fabriek versnelt wegenbouw aanzienlijk Forse boete geëist tegen zwart loon betalende aannemer Gaan Portugezen Zandvoortse pier bouwen V/CENÜDAG 13 NQVLMBER 1964 DE LEID SE COURANT P \GINA 1' Cor Prins in de bloemetjes, temidden van familieleden en bestuursleden van „De Sleutels" en „St. Liduina" tijdens de huldigingsbijeenkomst op Schiphol D« Nederlandse invaliden-sportploeg, die gisteravond half negen door de gillende KLM DC-8 „Sir Alexander Fleming" op Schiphol aan de grond werd gezet, na een reis uit Japan, die bijna een etmaal duurde, heeft een overweldigend welkom gehad op de Luchthaven. Een van de eersten van de zichtbaar vermoeide, doch gelukkige en met medailles overladen ploeg, die triomfantelijk zijn armen kon opsteken naar het legertje supporters op het dak van het restaurant van de luchthaven was Cor Prins, de 22- Leidse jongen, die vorige week dinsdag goud veroverde op de 50 meter borstcrawl en de 50 meter rugslag. Begeleid door zijn trainer, de Leidse politie-sportinstructeur Joop Westbroek, daalde Cor Prins via de vliegtuigtrap af naar het gewoel van vele fotografen en verslaggevers op het platform. geduld van de belangstellen den in de Meidoornstraat zwaar op de proef gesteld is. CADEAUS Het was inmiddels al hailf elf ge worden voor mevrouw Vos, leidster van een inderhaast gevormd comité, en de buurtgenoten de kams kregen Cor en trainer Westbroek op de stoep te huldigen. Nadat mevrouw Vos de trots van de buurt onder woorden had gebracht kwamen de cadeaus: De kleine Arnja Buis overhandigde een boeket bloemen en mevrouw Buis het buurtoadeau, een gouden ring en zilveren bestek met inscriptie. r1 WFT KOM aan d>e ontw^Lköling van geestelijke Ook de moeder van de kampioen trAl/l/ O rf en lichamelijke mogelijkheden, die werd niet vergeten: Een zilveren eenieder nog zal bezitten", aldus de bonbon-schaaltje, een fraaie ruiker Het Is een overweldigend welkom heer Van Leeuwen, geweest. Eerst voor de gehele Ne derlandse ploeg elf sportlieden en vijf begeleiders op Schiphol, waar vele autoriteiten woorden van lof en hulde richtten tot de sportlieden, die in totaal vijftien plakken verover BURENHULDE en een spontaan hoeraatje. De heer A. van der Pluym bood namens de woningbouwvereniging een plaid aan voor het Dafje, dat Cor Na de huldiging op Schiphol na- onlangs kreeg van het Prinses Bea men de supporters en familieleden trix-Poliofonds. Ruud de Geer sprak bezit van de feestelingen. Cor Prins namens de jongens van de buurt en den op de Olympische Spelen voor Werd hi ijltempo naar Leiden, naar overhandigde een cheque, ter waar invaliden in Tokio. In de filmzaal van Meidoormstraat, gebracht, waar 't de van 55.- het Atoomgebouw werden de sport- jeugdorkest en drumband ,De Burcht' lieden opgewacht door hun familie- gedurende enige uren de honderden Een verrassing van de eerste orde leden en bestuursleden van de Ne- geduldig wachtenden met pittige mu- was ook het gelukstelegram van prin- derlandse Invaliden Sportbond. 2Üek bezig hield. Reeds vroeg in de ses Beatrix, dat door de heer A. van aivond hadden de eerste buurtbewo- Wijk, voorzitter van de afdeling Lei- Nadat de ploeg in kennis was ge- nerg zich al verzameld voor het huis den van de NKIB „St. Liduina", werd steld van de telegrafische welkomst- Meidoornstraat 29, doch Cor Prins overhandigd, groet van koningin Juliana en prins ZaX toen nog hoog boven de Noord- Bernhard is door velen het woord zee en moest eerst nog een tussen- Het was niet ver meer voor mid- gevoerd. Daar waren o.m. de gene- landing maken in Londen, waar de dernacht ,toen Cor Prins eindelijk het raals Van der Giesen en Pahud de Engelse ploeg van boord ging. In vertrouwde edgen huis kon binmen- Mortanges, bestuursleden van de NIS, Londen kreeg het toestel nog eens stappen en de rust weerkeerde in de mr. Ruys, secretaris van de bur ge- ecn kwartiertje vertraging, zodat het Meidoornstraat. meester van Amsterdam. Het dankwoord voor het grootse welkom, het enthousiasme, de bloe- mensohat, die ieder kreeg aangebo den en de vijftien invalidenwagentjes voor iedere medaille één werd gesproken door chef de mission, de heer Van Leeuwen. „Wij zijn enorm trots, dat wij deze resultaten hebben kunnen behalen. In totaal werden vijf gouden, acht zilveren en twee bronzen medailles Twee lezers van Daarna nog twee jaar 75 Een groot aantal deskundigen op Deze reus, die het voorlopig in veroverd. Wij mogen echter niet stil het gebied van de Wegenbouw heeft Nederland nog met zijn uitheemse blijven staan. Het is te hopen, dat dit zich gisteren in Utrecht uitvoerig naam „slip-vorm paver" moet doen, prachtige resultaat een voorbeeld zal laten voorlichten over de jongste is de verpersoonlijking van een sys- zijn voor alle invaliden van Neder- ontwikkelingen op hun terrein. Een teem dat in de Verenigde Staten is land. Een voorbeeld wat gedaan kan groot deel van de dag werd besteed ontwikkeld. De werking ervan komt worden en wat gedaan möèt worden, aan een gigantische machine, die op neer op een ingenieuze toepassing Teveel invaliden in Nederland heb- het ogenblik in Frankrijk wordt ge- van het ook bij ons in de bouwnij- ben de weg naar de sport nog niet bruikt bij de aanleg van autosnel- verheid bekende principe van de gevonden en komen daardoor niet toe wegen. glijdende bekisting. Aan de voor- kant van de machine - eigenlijk een T rijdende fabriek - wordt specie ge- Competitie KNBB Stort, die na tal van bewerkingen De Bollenstreek 1-0 voor De treffers kwamen op de achter2jjde als keurig alge. naam van Henk Hainja (Heereveen) werkte betonplaat tevoorschijn komt en Peper (RCH), die tweemaal na en dan maar alleen hard behoeft de hervatting scoorde. De uitslagen van de teamcompe- ATLETIEK titie van het biljartdistrict Bollen streek KNBB luiden: Klasse C IA: VIOS-Amicitia 4-4, Sport-Oude Haven 2-6, Centraal-De Turk 2 4-4. Klasse C 1B: Luto-Royal Sport 6-2, Soldaatje-Amicitia 2 3-5, De Turk 1- Oude Post 4-4. te worden. Alles gaat automatisch via elektronische stuursystemen. Verschillende Nederlandse aanne mers zijn onder de indruk gekomen van de prestaties van de „slip-vorm paver". Zij hopen de machine bin nenkort naar ons land te halen voor proefnemingen tussen Tilburg en Eindhoven. De gigant kan per dag Tweevoudig Olympisch kampioen 700 a 1000 meter autosnelweg (met Peter Snell heeft dinsdag in Auck- een breedte van 7.50 meter) produ- van Peter Snell weer sneller op mijl naar Herman Stok Een groot aantal OOK VOOR JOU- lezers heeft gereageerd op de „Her man Stok-prijsvraag", die in de edi tie van zaterdag 7 november jl. werd gelanceerd. De meeste inzenders, die zoals bekend hun mening over Her man Stok en het door hem gepre senteerde programma „Top of Flop" moesten weergeven, waren het vol komen eens met de ideeën van de populaire tiener-disco-jockey, soms wel eens iets té eens. Leo Onderwater, Ommedijkseweg 9 te Zoeterwoude en J. de Winter, Van Beverningkstraat 9 te Warmond brachten hun mening tot uiting in de meest geschikte bewoordingen, terwijl zij ook duidelijk te kennen gaven dat zij Herman Stok en zijn tv-programma niet alleen maar goed vinden omwille van onze prijsvraag. De twee winnaars krijgen hun toe gangsbewijzen voor „Vijf seconden van Woef", dat Herman Stok op vrij dagavond a.s. in de Leidse Stadsge hoorzaal zal presenteren, in de loop van morgen thuis bezorgd. De feestelijke huldigingsbijeenkomst in de Meidoornstraat door de buurtgenoten Minister voelt voor verhoging maximum Gedurende een half jaar zullen alle werknemers, die werkloos zijn geraakt tachtig procent van hun dagloon ontvangen. Daarna zullen de uitgetrokkenen nog twee jaar een uitkering ontvangen van 75 procent. Datum van invoering is 1 januari 1965. De Tweede Kamer heeft gis termiddag deze beslissing genomen bij de behandeling van de nieuwe wettelijke regeling voor de werke loosheidsverzekering en de daarop aansluitende werkeloosheidsvoorzie ning, welke laatste uit de schatkist zal worden betaald. Weinig moeite had de minister overigens met de voorstellen van de socialist Brands- ma en mej. Kok (KVP), die de zaak eenvoudiger maakten dan de uiteen lopende percentages. die de minister eerst had voorgesteld. Ook de kosten van deze aanvul lende voorstellen vormden geen be zwaar, het ging slechts om enkele tienduizenden guldens meer. HOGER Men berekent de uitkeringen over een dagloon van ten hoogste 27 gul den. De Kamer stelde zich echter achter een motie van de heer Rool- vink (AR), waarin van de regering werd gevraagd het maximum zo gauw mogelijk op 42 gulden te bren gen. Dit idee heeft de Kamer over genomen van een adres, dat door de Nederlandse journalisten is inge diend. De minister nam een en an der in overweging. Nu de werkloos heidswet gaat dienen voor alle werk nemers, dus ook voor de beter be taalden, was de Kamer van mening, dat de grondslag van 27 gulden voor deze groep te laag is. 5 PROCENT MEER De maximumgrondslag komt dan met een uitkering van 33.60 per dag op dertienduizend gulden. De socia list Brandsma heeft een poging ge daan om de uitkering van de werk loosheidsvoorziening met vijf pro cent te verhogen, wat ongeveer een miljoen gulden moet kosten, maar haalde het niet. Met 60 tegen 55 stemmen werd dit voorstel van de hand gewezen. Naast de PvdA-leden waren de CH-leden, de PSP'ers en de communisten voor. Het gaat niet aan, aldus meende afgevaardigde Roolvink, om het verschil tussen de uitkeringen en die van de verzeke ring weg te werken. Voor men voor de werklozenuitkering in aanmer king komt moet men zes weken aaneengesloten in loondienst zijn geweest of in totaal gedurende 78 dagen per jaar. Aldus stelden de KVP-afgevaardigden Van der Ploeg en mej. Kok voor. Beide regelingen gaan eveneens 1 januari in. De pre mie van de werklozenverzekering zal omlaag gaan van 1.2 naar 1 pro cent. De officier van Justitie bij de eco nomische politierechter te Dordrecht heeft gistermorgen tegen de directie van een aannemingsmaatschappij (de N.V. Vlissingse Aannemings maatschappij Vlam) te Papendrecht een boete van f 10.000.-, waarvan f 5000.- voorwaardelijk, met 'n proef tijd van twee jaar gevorderd. Het bedrijf werd ervan beschul digd in april en mei van dit jaar in Delft zwarte lonen te hebben uitbe taald. De officier van Justitie kwam tot de conclusie dat boven het maxi male toegestane loon 9y2 pet. meer was uitbetaald. Hij meende, dat in het belang van de rust in het bouw bedrijf dergelijke overtredingen streng moeten worden gecorrigeerd. Van de zijde van het bedrijf werd aangevoerd, dat het arbeidsbesparen de bouw verricht. Daardoor wordt er harder gewerkt dan op de meegte andere objecten. In vier dagen tijd zijn de werknemers aan het plafond van hun loon. Dan zouden zij dus de vijfde dag in feite voor niets wer ken. De directie deed een beroep op overmacht omdat een staking had gedreigd. De officier achtte dit be roep echter niet aanvaardbaar om dat zowel werknemers als werkge vers zich hebben gebonden. Uit spraak 30 november. rrT7Tr>Q 9 9 R reier oncii neen uiusuag ui een Dreeaie van /.ou meter; pn Turk4 2 6 Flora-Piet ,and blijk eegeven van zij?. grot® oer en. De aanschaffingskosten Jc Dortr'pn rial fi-9 klasse door zijn eigen wereldrecord de moloch bewegen zich in de buurt Gi)S 4-4, Soldaatje 6^op de mijl te brengen van 3 min 54.4 van de drie kwart miljoen gulden. Klasse C 3A: De Engel 2-Amicitia 3 aa t t->q p,roi fi o vin^Vpa.?- sec op 3-54-1- Het oude r®cord. De kans is groot dat het apparaat al 4-4, Luto 2-De P e hij in januari 1962 gevestigd. „Eigen- na deze winter in ons land in actie sagez b-z lijk ging het veel te hard, want de komt Klasse C 3B. H°ra2~Oude P°st 2 halve mijl liepen we in 1 min. en 54 5-3, Concordia 2-Royal Sport 2 1-7, secon{jen", zei de Nieuwzeelander Soldaatje 2-KOT 2-6. na afloop. „Maar ik werd meege- Klasse C 4A: De Beurs-De Zee- sleept door de sfeer en het gewei kant 2 8-0, Sportrust-De Engel 3 4-4, d- pukiiek hier en daarom is het Luto 3-De Zeekant 3 6-2, Sport 2-Berg ondanks de moeilijkheden, die ik op en Dal 2 6-2, De Beurs-De Poedel 2 hct lsaistt gedeelte had, toch ge- 6-2. lukt" Klasse C 4B: Amicitia 4-KOT 3 3-5, Piet Gijs 3-De Parel 2 6-2, De Zee kant 4-Amicitia 4 uitgest., Concordia DAMMEN 3-Sport 3 4-4, Sportrust 2-Centraal 2 PRIJSUITREIKING KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN De gemeenteraad van Zamdvoort heeft gisteravond met tien tegen drie stemmen besloten zich in een adres tot die Tweede Kamer te wenden met het verzoek er bij de minister van Donderdag, 19 november wordt om Volkshuisvesting en Bouwnijverheid 8 uur de prijsuitreiking gehouden op aam te dringen de rijksgoedikeuring voor het persoonlijk kampioenschap voor de bouw van een wandelpier Vnethal Het Nederlands stu- van de stad Leiden in hotel-restau- aam een Portugese bouwonderneming dentenelftal heeft dinsdag op het rant „Bellevue", hoek Steenstraat - te vartenen. Hierdoor zal de woning- Haakse Ouiek-terrein met 3—0 ge- Morsstraat, Leiden. Tevens bestaat bouw, zo meent men, meit nadelig SoS van huJLuxemburgse col- er gelegenheid om tegen de kam- beïnvloed worden. Mato-ialen, werk- lega's. Bij de rust stonden onze pioen, W. Heemskerk, simultaan te tuigen, arbeiders en techmaci zullen landgenoten in deze sfeerloze en spelen. 6-2, Centraal 2-Oude Haven 3 6-2. Klasse C 4C: Amicitia 5-Luto 4 2-6, Passage 3-VIOS 4 8-0, De Poedel 3- Oude Post 3 0-8, Piet Gijs4-De En gel 4 4-4, Luto 4-Soldaatje 3 2-6, De Zeekant 5-Amicitia 5 4-4. uit Portugal worden betrokken.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11