DUET Man die vrouw vermoordde in Vlaardingen niet krankzinnig Promoties bij PTT zullen beter geregeld worden K oud weer Draad-televisie over drie jaar in grote steden Aantal telefoons wordt in acht jaar verdubbeld Griep...? BIOSCOPEN TE LEIDEN NYIONS VRIJDAG 13 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 NU GEARRESTEERD ONDER VERDENKING VAN MOORD zocht liad gewaarschuwd te wor den als haar man vrijgelaten zou worden, omdat hij hem als agressief beschouwde en dat hij niet op de hoogte was dat de man weer los rond liep. Gebleken is echter, dat deze huisarts door de vrouw zelf ingelicht is en dus wist dat de man die avond opnieuw in Vlaardiny i zou zijn. Dr. .j _x_ j Bii! van psychiatrische inrichting avond overtrad hij al-de hem op ge- heeft tegenover mr. Van Leeuwen legde voorwaarden en ging hij verklaard, de districtspsy chiater, de Vlaardmgen met het doel kleren te nazorg van de geneeskundige dienst halen. Hij had echter geen koffer jn Rotterdam en de betrokken socia- De 43-jarige pijpfitter W. v. d. S., die op 27 oktober, tijdens een voor bij zich en tijdens de reis naar Vlaai-- dingen, zo heeft hij gistermiddag te „,v, genover mr. Van Leeuwen verklaard, g, was verleend, rijpte bij hem het plan zijn vrouw van het leven te beroven. Toen hij up ai uivivucr, iijuciis een voor- jij lopig ontslag uit de psychiatrische ieJ%±er? - inrichting Rozenburg in Loosduinen zf JÜ? v 1 poging om hen ais <je huisarts van v. d. S. be- zijn vrouw met een schier ontelbaar jt* 9 en< m^slukte. Na- schouwd en hem wa6 de raad gege aantal messteken van het leven be- affPra5k roofde, en daarna weer in de inrich- tine werd oneenomen is ^isterpn avond r0.u terugkeren voor de kle- volkomen eenezen verklaard en uit de ï6™" 13 teruSSeeaan naar Rotter- daad pleegde was zijn krankzinnlg- inrichtine onWaëeV. da« daar°P' d€ 27e- heeft verklaring nog steeds van kracht en hij in de omgeving van zijn Rotter- dat is dan ook de reden geweest De officier van Justitie in Rotter- damse kosthuis een mes gekocht en dat de justitie na het plegen van zijn dam, mr. J. M. van Leeuwen, heeft in een andere winkel een glassnij- daad geen rechtsvervolging heeft daarop de man onder verdenking van der. Volgens zijn zeggen, om zo zijn ingesteld en'de man naar de inrich- moord laten arresteren en hem doen vrouw hem niet binnen wilde laten, ting heeft laten terugbrengen. Het opsluiten in het Huis van Bewaring een ruit uit te snijden om bij zijn kle- Nederlandse strafrecht maakt het in Rotterdam. ren te komen. Ditmaal had hij wel namelijk onmogelijk iemand die een koffer bij zich. Zijn vrouw vroeg krankzinnig is strafrechtelijk te ver- v. d. S. werd op 12 juni van dit jaar hem een aantal papieren te tekenen, volgen. Die situatie is met ingang van in de inrichting in Loosduinen opge- wat hij deed, waarna zij zich samen gisteren veranderd, nu de man, zes- nomen nadat hij, o.a. op grond van naar boven begaven om de in de tien dagen na het plegen van zijn een attest van zijn huisarts, krank- slaapkamer klaargelegde kleren in daad, volledig genezen is verklaard, zinnig was verklaard. De behande- de koffer te pakken. Toen de vrouw Men heeft niet meer met een krank- ling in Loosduinen had tot gevolg even met haar rug naar hem toestond, zinnige te doen, dus kan de justitie dat men hem daar begin oktober zo- heeft hjj zyn mes getrokken en haar nu wel ingrijpen, wat dan ook prompt danig genezen achtte dat besloten gedood. tt:«.j i u:j le werkers te hebben doen inlichten over het voorlopige ontslag dat v. d. De huisarts werd door de medische staf van de inrichting niet langer ven een nieuwe huisarts te zoeken. Toen v. d. S. zijn afschuwelijke De centrale directe van de PTT heeft zich gisteren, in de vergade ring van de bijzondere commissie van overleg bij PTT, akkoord ver klaard met een betere promotie regeling voor het administratief-per- soneel. Voortaan kunnen employé's met ulo- of lts-diploma en een vakdiplo ma promoveren tot hoofdemployé, ook al is er niet direct een taak als hoofdemployé, zoals tot dusverre de eis was. Zij moeten dan wel tien jaar dienst hebben gedaan als employé eerste klasse of vijftien jaar na het vakexamen te hebben afgelegd in dienst zijn geweest. Gegeven is de eis, dat men geschikt is om als hoofd employé werkzaam te zijn. Deze nieuwe regeling heeft de naam „loopbaan-uitzicht" gekregen Reeds vanaf februari van dit jaar hebben de vakorga isaties met de bedrijfsleiding van de PTT over dit loopbaan-uitzicht onderhandeld. De laatste weken toonden de ongeorga niseerden zich ongerust over 't uit blijven van een beslissing en gingen demonstreren. In de bijzondere commissie van overleg bij PTT hebben de KABO, de katholieke organisatie en de NCBO, de christelijke bond van over heidspersoneel, instemming betuigd met het akkoord. De socialistische ABVA was evenwel tegen, in ver band met de geschiktheids-eis voor promotie tot hoofdemployé. Bij de NCBO wordt het bereikte resultaat een stap in de goede rich ting genoemd. Er zou voortgegaan worden met het streven naar ver dergaande taakwaardering voor het administratief personeel, aldus het commentaar bij deze bond. Ambassadeursbenoeming thans officieel Het XradJo-nesisehe ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren of ficieel die benoeming bekendgemaakt van Sudrjarwo Tjondronegoro tot am bassadeur van Indonesië in Den Haag. Hij zal tegen het einde van dit jaar naar Nederland reizen. De Indone sische regering heeft voorts haar goedkeuring gehecht aan de benoe ming van de Nederlandse ambassa deur in Djakarta, mr. E. L. C. Schiff. !n PUROL werd hem op 11 oktober een eerste kort proefverlof te gunnen. Dit ge beurde een tweede maal op 21 okto ber en een derde maal op 23 okto ber. Zijn gedragingen in de inrich ting als tijdens het proefverlof wa ren van dien aard dat de medische is gebeurd. Uiteraard zal,, bij het vooronderzoek een psychiater wor den ingeschakeld, aldus mr. Van Leeuwen. Deze heeft verder ver klaard van het gehele geval een uit voerig rapport te hebben opgesteld, waarvan hij afschriften heeft gezon- Er heerste, zo vertelde mr. Van den aan de procureur-generaal M Verwarring rond figuur van huisarts staf van dé inrichting de conclusie Leeuwen, enige verwarring rond de Den Haag en aan de officier van Jus titie in Den Haag. Deze autoriteiten zullen eventueel nagaan of naast het trok dat hij weer in de vrije maat- figuur van de huisarts dr. Haspel. schappij zou kunnen worden ge- die behalve huisarts ook een ver- plaatst. Zijn oude werkgever was tronweling van het gezin was en die strikt strafrechtelijk onderzoek, dat bereid hem terug te nemen en er met de vermoorde vrouw in de mid- vandaag begonnen is, ook nog byko- werd voor hem huisvesting in Rot- dag voor haar dood nog contact heeft mende onderzoekingen nodig zijn, zo- terdam gevonden. De verhouding tus- gehad. Aanvankelijk had de huis- als bijv. door het medisch tuchtcol- sen de man en de vrouw was name- arts namelijk beweerd, dat hij ver- lege. lijk zo slecht, dat tot een echtschei- ding was besloten. Bij zijn voorlo pige terugkeer in de maatschappij was nog bepaald, dat hij niet naar Vlaardingen mocht gaan en niet bij zijn vrouw op bezoek mocht komen. In de loop van de ochtend van 26 oktober verliet de man de inrich ting en begaf zich naar zjjn kosthuis in Rotterdam. Maar nog' diezelfde Systeein-Krebbers in onderzoek IWA&OU4S C/J Rillerig? Onprettig Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. tteïlïoour C/) In de komende tijd zal de telefoon- nood met hernieuwde grimmigheid worden aangevat. Pas over drie jaar zal de PTT so ver zijn, dat er een stilstand is in de groei van het aan tal abonnees. De wachtlijst telt op het ogenblik 124 duizend aspirant abonnees. Wanneer deze achterstand Oldenzcud heeft liever N.A.M. van De films in de week van 12 tot 18 nov. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Plantage Tamarinde, 14 j. (Geprolongeerd). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30 4.45 7 00 j>n 9.15 uur. Lido: Mondo Cane 2 (Volw.) Dagelijks 2 30. 7 15 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4 45 7 U0 en 9 15 uur Luxor: Het meisje dat de Eifeltoren stal. (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Deze week ontraden door KFC. Trianon: Tom Jones (18 jaar). Dagelijks. 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.15 4 30. 7.00 en 9.15 uur Rex: Het masker van Scaramonche (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. stadhuis De gemeente Oldenzaal heeft gis teravond in een spoedeisende raads vergadering besloten de rijksgoed keuring, die zij gekregen heeft voor de bouw van een nieuw gemeente huis, aan te bieden aan de Neder landse aardoliemaatschappij, op voorwaarde dat de NAM in Olden zaal gevestigd zal blijven. Zoals bekend heeft de NAM onge veer een maand geleden meegedeeld dat zij een onderzoek instelt naar de mogelijkheid van vestiging in Assen. De spoedeisende raadsvergadering is gehouden op verzoek van vier raadsleden. Met vrijwel alle stem men voor heeft de raad het besluit genomen dat deel van de rijksgoed keuring voor de bouw van een nieuw gemeentehuis in Oldenzaal aan de NAM aan te bieden, dat zij nodig heeft voor haar op 20 september 1962 aangevraagde rijksgoedkeuring voor de bouw van een kantoorgebouw te Oldenzaal. In de raad is tevens be sloten dat dit aanbod tot 5 decem ber 1964 van kracht zal zijn. geheel verdwenen zal zijn durfde minister Van Aartsen (Verkeer) gis termiddag in de begrotingsvergade ring van de 2e Kamer-commissie nog niet te voorspellen. Veel geld zal er moet.en komen, maar waai' dit uit geput moet wor den is de minister nog niet bekend. Hij zal hierover gesprekken voeren met zijn collega van financiën. De eerste fase van het plan is al door een voorgenomen investering van 250 miljoen gulden verzekerd. Reke ning wordt er mee gehouden, dat de PTT in 1972 2.6 miljoen telefoon aansluitingen heeft. Dat is het dub bele van het aantal van nu 1.3 mil joen. Over eventuele verhoging van PTT-tarieven Icon de minister nog niet mededelen. Ge inform eerd werd ook naar de onrust onder het PTT- personeel Honderden PTT'ers in Den Haag hebben de vorige week nog geprotesteerd tegen de geringe pro motiekansen bij verschillende afde lingen. De minister vertelde, dat het overleg hierover nog gaande is. Over drie jaar kan er in de grote wooncentra al draad-televisie be slaan, volgens het centraal antenne systeem. Minister Van Aartsen kon digde dit gisteravond aan in de com missievergadering voor de PTT in de Tweede Kamer. Men mag geen al te optimistische verwachtingen heb ben, aldus de minister. Verwacht over drie jaar geen draad-TV in de gehele randstad. Technisch en finan cieel is het moeilijk om draadtele visie overal toe te passen. Voorts bestudeert men op het mo ment het systeem-Krebbers, de uit vinding van een Deventerse radio- en TV-handelaar. De minister noem de het niet uitgesloten, dat dit sys teem zal gebruikt worden voor min der dicht-bevolkte streken van ons land. De heer F. Krebbers uit De venter heeft gisteren besprekingen geVberd met het hoofdbestuur van de PTT te Den Haag. Hij stelt voor op een groot aantal plaatsen in Ne derland zendertjes met klein ver mogen te plaatsen. De opgevangen programma's worden door deze spe ciale zendertjes op een andere fre quentie uitgezonden. Zijn systeem zou goedkoper moeten zijn. De PTT laat zich voorlopig over de resulta ten van het gesprek niet uit. De exploitatie van het centraal an tenne-systeem komt niet in handen van de PTT. De minister heeft hier over contact opgenomen met de No- zema, de Nederlandse Omroepzend- maatschappij, een overkoepelend or gaan, dat de technische kant van de radio- en TV-uitzendingen verzorgt. spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUKT-spaarkaart (Advertentie) 1 Pt herklonken ZATERDAG 14 NOVEMBER 1964 HILVERSUM I, 402 m, 746 kc/s 7.00 KRO: 14.45 - 24.00 NCRV KRO: 7.00 Nws; 7.10 Het levende Woord; 7.15 Oude muziek (gr.); 7.45 Gewijde muziek (gr.); 7.55 Overwe ging; 8.00 Nws; 8.15 Voor de jeugd; 8.20 D j in, gevarieerd progr.; 12.00 Angelus; 12.04 Religieus nieuws; 12.10 Country and Western Express; 12.30 Meeled. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Licht ensemble met zangsol.; 13.00 Nws; 13.15 Marktberichten; 13.18 Voor de jeugd; 14.10 Musicerende dilettan-, ten: harmonieorkest; 14.30 Voor de kleuters; 14.40 Lichte gram.; NCRV: 14.45 Feest: gevarieerd jubileumpro gramma; 17.00 Amusementsmuz (gr); 17.45 Wereldradio week: filmmuziek; 18.15 Ensemble Parade (opn.); 19.00 Nws; 19.10 Raddokrawt - feesteditie; 19.30 De Messias, oratorium (opn.); lol de pauze 20.20): Inleiding over de oorspronkelijke uitvoeringsprak tijk van Handels Messias; 22.00 Een week vol vreugde: hoogtepunten uit de feestelijke viering van het 40-jarig jubileum van de NCRV; 22.30 Nws; 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Be- Het 4-jarig zoontje Th. Wingens uit De Reek, gemeente Schaijk, is gis teren met zijn halsslagader in een glasscherf gevallen en doodgebloed. roemde Weense walsen (gr.); 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM H, 298 m, 1007 kc/« 7.00 VARA; 9.40 VPRO; 10.00 - 24.00 VARA VARA: 7.00 Nws; 7.10 Ochtend- gyrnn.; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpagina, praat je); 8.00 Nws. en soc. strijdlied; 8.18 Amusementsmuziek (gr.); 8.40 Elec- tronisch orgelspel; 9.00 Loon naar werken, praatje; 9.10 Stereofondsche uitz.: Klassieke gram.; VPRO: 9.40 Richtlijnen over de tien geboden in onze tijd, lezing; 9.55 Kunstzinnige vorming van de jeugd (II), lezing; VARA: 10.00 Buitenlands weekover zicht; 10.15 Z.O. 1035: gevarieerd pro gramma; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb.; 12.33 Actueel sportnieuws; 12.55 VARA-Varia; 13.00 Nws; 13.15 Stereofondsche uitz.: Lichte orkest muziek en zang; 13.40 Uitlaat, progr. voor de twintigei's; 14.15 Radio Jazz club; 14.45 Voor nu en later, lezing; 15.00 Weens Filharmonisch orkest: mod. muziek; 15.40 40 jaar NTVON, reportage; 16.00 Nws; 16.02 Stereo- fonische uitz.: Licht instrumentaal septet; 16.20 Boekbespreking; 16.40 Amateurs, de microfoon is voor u; 17.05 Stereofondsche uitz.: Tango- rumba orkest en zangsol.; 17.30 Ra dio week journaal; 18.00 Nws. en commentaar; 18.20 Tijd voor teen agers; 19.20 Nieuwe gram.; 20.00 Nws; 20.05 Trammelant in Loeren a/d Hor, licht progr.; 21.00 Soc. commentaar; 21.15 Wereldradöoweek 1964: Euro pese jazzmuziek; 21.45 Als de klok dertien 9laat: Blauw bloed, hoorspel- 2.215 Franse chansons; 22.30 Nws: 22.40 Instrumentaal septet en zang sol.; 23.10 Even naplaten: licht mu zikaal progr.; 23.55 - 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 13.00 - 14.00 Fees telijke intocht van St. Nicolaas in de haven van Hoom; 14.30 Weekjournaal NCRV: 15.00 Feest, gevarieerd jubi leumprogramma; 17.00 - 17.45 Voor de kinderen; NTS: 19 00 Weekjour- naai; NCRV: 19.30 Barend de Beer. 19.35 Lassie. TV-feuilleton; NTS: 20 00 Joujnaal; NCRV: 20.20 Pa Pinkel man en Tante Polilewop. beeldver haal; 20.25 Attentie; 20 50 Vadertje Langbeen, muzikale TV-comedie: 22.30 Is God er om in te grijpen?, lezing; NTS: 22.40 - 22.45 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort; VPRO: Wat zegt zo'n naam u nog, documentaire; 20.20 Komt vrienden in den ronde, muzikaal pro gramma; 20.35 - 22.10 Slachtvee, TV- spel. TV-Noordzee heden- en morgenavond VRIJDAG 13 NOVEMBER 18.30 Mijn drie zonen: Alles op zijn tijd; pl.m. 19.00 Popey; pl.m. 19.08 Podium II: Leerling beiaardier; pl.m 19.23 Hollywood Star Playhouse: De verstoorde illusie. Pauze. 22.00 Sangaree; pl.m. 23.30 Einde. ZATERDAG 14 NOVEMBER 18.30 Rin Tin Tin en het goud transport; pl.m. 19.00 Mr. Magoo; pl.m. 19.08 Lastige gevallen: „Het kind van de buren"; pl.m. 19.22 De onzichtbare man: Gevaarlijke scha duw. Pauze. 22.00 Argwaan (Gary Grant in een spannende thril ler van Alfred Hitchcock)pl.m. 23.30 Einde. 46 „Sst!" zied Warwik. „Zeg Silvia, ga jij vast de gang op en haal de sleu tel uit de deur. Stop hem aan de bui tenkant in het slot, dan kunnen we deze heren opsluiten, als we weg gaan. De deur is wel niet al te best, maar om die in te trappen heb ben ze allicht een tijdje nodig en dat is voor ons genoeg". Silvia haalde vlug de sleutel uilt het slot en Warwik liep met het pis tool op de mannen gericht rugge lings de deur uit. „In de kamer hiernaast", zei hij nog, ligt een van jullie soort gebon den op bed. Misschien kunnen jul lie hem na ons vertrek wel los ma ken, want erg gemakkelijk ligt hij er niet bij. Misschien stellen jullie er nog belang in, dat ik jullie door het sleutelgat van die verbindingsdeur een poosje heb begluurd en afge luisterd. En nu voorzichtig Dwing me niet dit pistool te gebrui ken." Silvia had de sleutel intussen aan de buitenzijde in het slot gestoken. Ze wachtte nu op wat Warwik doen zou. Ze bewonderde hem om de ma nier, waarop hij die twee kerels be handelde. Maar de gedachte aan Cur ly en wat hij doen zou, als zij dat meisje lieten ontsnappen, scheen hun plotseling moed te geven. Op het zelfde ogenblik vlogen ze op Warwik af. Hij wilde liever niet schieten. Hij wilde niet graag iemand verwonden, als het niet noodzakelijk was en nog minder de andere bandieten in het huis op zijn dak krijgen. Hij duwde Silvia opzij en trok de deur achter zich dicht en bleef er met zijn rug tegenaan staan. Toen de kerels hem bereikten, deed hij vlug een stap opzij, zodat de eerste tegen de deur vloog. Snel gaf hij de tweede een geweldige opstopper tegen zijn kin en de man sloeg tegen de grond. Daarop vloog hij op de andere man af. Twee slagen waren genoeg om ook hem tegen de grond te slaan en nu hield hij hen verder in bedwang met zijn pistool. „Opstaan! Terug in die hoek!" be val hij. „Handen omhoog tegen de muur en wees dankbaar, dat ik niet bloeddorstig ben. Maar als een van jullie zich verroert, dan schiet ik. Sta op!" Hij trok hen overeind en dwong hen in de hoek te gaan staan. Door de raak uitgedeelde slagen scheen hun vechtlust geheel verdoofd. „Met jullie gezicht tegen de muur. Ik ga de kamer uit, maar als jullie je omdraaien, voordat ik weg ben, schiet ik. Begrepen?" Achteruitlopend ging hij naar de deur, maar hij was nog pas halver wege, toen hij een kreet van Silvia en een vreemde stem hoorde. „Ik heb je onder schot! Laat dat pistool vallen. Draai je om. Jullie daar tegen de muur blijf staan, zoals je staat." Warwik wendde zich om naar de nieuwe vijand. Een jonge man die hij nog nimmer gezien had, stond voor hem. Het was de jonge man, die hem uit het nachtlokaal gevolgd was. „Laat vallen!" commandeerde hij nogmaals. Warwik gehoorzaamde. Hij had de ondervinding, dat dit het beste was, wat hij in dit geval doen kon. Bo vendien scheen die jonge man geen handlanger van de twee andere boe ven te zijn. XXX Een onverwacht gevecht De jonge man, die met drie met gezellen in de nachtkroeg had ge zeten, en de beide boeven in- het hokje had bespied, terwijl ze de pa pieren en juwelen uit het huis van Cardlew gestolen bekeken, had die nacht heel wat avonturen beleefd. Het had hem weinig gekost zijn ge zelschap té verlaten en de twee man nen op straat achterna te gaan. Hij was hen gevolgd met het vaste voor nemen zich van de bundel papieren meester te maken. Pas toen de twee kerels het steegje ingingen, was het hem opgevallen, dat ook John War wik die lui scheen te volgen. Hij had er niets van gesnapt. Een poosje had hij zich schuil gehouden in het don ker aan het begin van het steegje. Hij had de boeven het huis zien bin nengaan. Hij kende dat huis buiten gewoon goed, omdat hij er zelf ook in woonde. Hij had eveneens het licht op een kamer der tweede verdie ping zien opsteken en een der boe ven het gordijn omlaag zien trekken. „Dat is vlak naast mijn kamer", mompelde hij. „Nou, dat komt prach tig uit. Ik zal er nu wel achter ko men en die papieren moet ik in elk geval hebben." Hij voelde een tikje op zijn arm. „Wat doe je hier?" vroeg een bar se stem. Hij keek op en zag, dat een politieagent hem beetgegrepen had. „Nou, vertel op!" snauwde de agent. „Ik ik wilde juist naar huis gaan", antwoordde de jonge man. „En waar is je huis?" „Ik woon daar in <iat huis op ka mer zestien, tweede verdieping. „Waarom ga je dan niet naar bin nen in plaats van hier rond te han gen? Je komt me verdacht voor. Als ik niet wist, dat daar niks te halen is, zou ik je voor 'n inbreker- aan zien. Maar als je daar wat weghaalt, dan steel je toch van dieven Ga maar liever naar bed." De jonge man mompelde, dat hij dit ook van plan was en liep het steegje in. De agent ging verder. Tij dens dat gesprek met de agent was het de jonge man ontgaan, dat War wik het huis binnengestapt was. Maar hij ontdekte de goedgeklede man niet meer in zijn donkere hoek je, waar hij hem eerst had zien staan en maakte daaruit op, dat hij wel naar binnen gegaan zou zijn. Langzaam liep hij naar de zijdeur en ging de benauwde gang in. Toen hij aan de tweede deur gekomen was en de knop omdraaide, werd die plot seling tegen hem opgeduwd en hij week snel achteruit. De man, die de deur opengegooid had, was Curly. Hij greep de jonge man bij de schou ders, keek hem scherp aan en duwde hem tegen de muur. „O, ben jij het, jochie", bromde hij. „Dat is wel in orde. Kom maar eens mee." „Waarvoor? Ik wou naar mijn ka mer gaan." „Je doet, wat ik je zeg, begrepen? Ik moet er niets van hebben, dat je hier rondhangt. Snap je? Kom mee!'' (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2