Leiderdorp op papier reeds sterke Leidse randgemeente Alle uitbreidingsplannen door b. en w; gepresenteerd Mm LENINGEN Plaat van 1500 kg viel op Leidse arbeider Zaterdag a.s. Klaproosdag DONDERDAG 12 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Velen weten, dat Leiderdorp een grote toekomst tegemoet gaat. Er is al eens eerder door ons bericht en ook onlangs bij de geboorte van de 9000ste inwoner werd het nog een verklaard, dat Leiderdorp binnen af zienbare tijd ruim 10 jaar zegt het gemeentebestuur zelf een in wonertal zal hebben, dat zal liggen tussen de 30 en 40.000 zielen. Waar Leiderdorp echter deze enorme bevolkingsaanwas voornamelijk uit de Leide agglomeratie zal gaan huisvesten, zal velen niet duidelijk zijn. De laatste jaren heeft een indrukwekkende serie grondaankopen plaats gevonden, talrijke uitbreidingsplannen in hoofdzaak en uitbreidingsplan nen in onderdelen werden door de raad goedgekeurd, doch door de veel heid van gegevens zal menigeen het hoofd zijn omgelopen. Gisteravond heeft het gemeentebestuur voor persvertegenwoordigers 'n overzicht gegeven van de plannen, die in het uitvoeringsstadium gekomen zijn en uitbreidingsplannen in onderdelen, die binnenkort aan de raad ter goedkeuring worden voorgelegd. terwijl het grootste gedeelte van de huizen slechts via wandelpaden te bereiken is. Gemakkelijk en vlug bereikbaar, doch voldoende rust rond de huizen is hier het devies van de stedebouwkundige geweest. Op een van de eerstvolgende raadsvergade ringen zal dit plan in dé raad ge bracht worden. Direct na het Bin nenhof komt het Buitenhof, gelegen achter de Touwfabrieken aan de beurt. Aan de randen van de verschillen de hoven zijn de meergezinswonin gen, flats geprojecteerd, van 3, 4, 6, 8 en zelfs twaalf lagen. Ter ontsluiting van de Munnikenpolder zal tenslotte de Engelendael worden aangelegd, een meerbaansweg geflankeerd door hoge flats, die de verbinding vormt tussen de provinciale weg 5 bis en de Persant Snoepweg. Park Meer nieuws werd ook bekend Nieuwe opzet over het 20 ha. grote park De Hout- Van. het Binnenhof werd derhalve kamp. Aan „De Houtkamp" komt ook het plan voorgelegd, dat binnenkort het nieuwe gemeentehuis te liggen. Uit de veelheid van tekeningen, in de raad zal worden gebracht. Dit Het gemeentehuis zal front maken welke ons werden voorgelegd en wel- pla-n heeft een voor Leiderdorp ge- naar een grote vijver, waarin een ke wij binnenkort nog uitvoeriger heel nieuwe stedebouwkundige op- restaurant is gepland. Andere recrea- hopen te bespreken, is direct te dis- zet. Er zullen zowel eengezins- als tiemogelijkheden in „De Houtkamp tilleren, dat Leiderdorp op papier ge- me^ezinswontngen gebouwd wor- een kinderboerderij, een Robinson- reed is de sterke randgemeente te den. speeltuin, een verkeerstuin en 'n hal, zijn in de Leidse agglomeratie. Voor Het plan is verdeeld in blokken, te ge bruiken voor verenigingsacti- alle grondendie de gemeente thans Rond de blokken komen ringwegen, viteiten. in eigendom heeft zijn plannen ge- maakt, reeds goedgekeurd door de gemeenteraad of binnenkort goed te keuren. Katholieke kerk Grond is verder gereserveerd in de Munnikenpolder voor een R.K. kerk Deze zal komen te liggen op de hoek Engelendael-Vronkenlaan (Vronken is de naam van een abt van het oude Engelendaelklooster) Tevens werd bekend, dat Leider dorp op haar gebied binnenkort 98 woningen uit het Leidse contingent zal laten bouwen door de Leidse Ver- eeniging van Industriëlen. Deze wo ningen komen te liggen in de Zijlhof- laan op de hoek van de Van der Valk Boumanweg. Waardering De burgemeester besloot zijn uit eenzetting met een woord van dank en hulde aan de beide wethouders Meerburg en Nievaart, die hoewel werkzaam in een part-time functie, toch voor een grootsteedse taak zich hebben ingezet. Een woord van bij zondere waardering richtte hij ook tot de gemeente-secretaris de heer Hobo en de gemeente-architect, de heer Buitendijk, die met een staf van slechts twaalf man de gedachten van b. en w. en de stedebouwkundige vorm gaven en voor de praktische uitvoering van de vele plannen staan. Plannen, die over 10 jèar verwezen lijkt zullen zijn. Burgemeester Detmers van Zoeterwoude reikte verkeersdiploma's uit aan schooljeugd Ook woningwet. Ook valt er uit op te maken, dat Een «™»tigtal jongens en meis- alle geslaagden het verkeersdiploma Leiderdorp het oude Leidse Leer: 3es, resp. leerlingen der 6e klassen uit. .Jullie bouwen wel, vooral mooi, St. Aloysiusschool en de H. - Vervolgens Tigchelaar sprak adjudant D. Rijkspolitie een maar niet voldoende'in de sociale Hartschool .foetemvoude-Dorp wa. sector om mensen uit Leiden te kun- ren dinsdagmiddag in de kleme zaal kort w00rd waarin hij eveneens de nen opvangen" heeft tenietgedaan. J"1?. hJ' ®on SjSSïï,™tï geslaagden zijn hartelijke gelukwen- Woningwetbouw, premiebouw en de het behaaIde verkeersdiploma in ont- sen deed toekomen, vrije sector zullen na uitvoering jji van«st te nemen' Na even te hebben gepauzeerd De heer J. W. Vink, hoofd van de voor een traktatie werden enkele in- St. Aloysiusschool opende deze bij- struktieve en komische films, uitge- 0eenkomst met een inleidend woord, bracht door het Verbond voor Veilig «n in staat van uitvoering zijnde uit- waarin hij in het bijzonder de gasten Verkeer te Utrecht vertoond tot groot breidingsplannen: Ouderzorg, Beren- van deze middag t.w. burgemeester plezier van de kinderen. gelijke hoeveelheid aanwezig zijn in Leiderdorp. Behalve de reeds goedgekeurde eenkomst met een inleidend woord, DE GESLAAGDEN drecht, Ter Meij, Zijlhof 1 en 2 wer- J. A. Detmers, adjudant D. Tiche den ook de plannen getoond, die men laar en wachtmeester A. Knul van heeft in de Munnikenpolder, de pol- de Rijkspolitie, groep Hazerswoude, der, die zich vanaf de Persant Snoep- mej. E. de Vrind en de héér A. A. Geslaagde van de St. Hartschool: weg (afrit Leiderddorpse brug) uit- Edelaar, die de leerlingen voor het Tineke v. d. Akker, Trees Ammer- strekt tot de provinciale weg 5 bis examen hadden opgeleid en enkele iaan Cobie Berg, Ellie Berg, Lida (afrit te bouw brug over de Zijl>. heren van het V.V.V. te Utrecht, wel- - - ~'- Deze polder wordt in het noorden be- kom heette. grensd door de Dwarswetering, in het zuiden door het park „De Hout Berg, Marijke Berg, Ada Borst, Ria Captein, Thea v. Diemen, Anneke' den Elzen, Bertientje Elderhorst, Ria de Groot, Bea Heemskerk, Maria de Klink, In overleg met de heer J. E. Maes, w „„v.... kamp"] pïan~Zyïhof ïïn" Zyihofï hoofd van de H. Hartschool was be- jong* Toos"dë Jong. Nelly en de Touwfabrieken. sloten aan deze eerste uitreiking de:" - - - diploma's een feestelijk tintje te ge j ven, waarna hij allen een prettige Eir*Paardekooper, Ria" v"d. Ploeg, middag toewenste en de burgemees- -- 120 Winkels Willie v. Rijn, Marian v. Rijt, Nelleke De Munnikenpolder, waarin veel *er verzocht de diploma s te willen Roessen) Corrie v. d. Salm, Martje v. gebouwd zal worden in de sociale overhandigen. Salm, Jeanne v. Santen, Rina sector (in totaal zullen er ongeveer Burgemeester Detmers bracht dank Straathof, Bertha v. Teylingen, Lenie 4500 woningen komen), is door de aan hét onderwijzend personeel voor v. Teylingen, Thea Verdegaal en Jan- stedebouwkundige verdeeld in vier de moeite aan de opleiding besteed nie Vervoorn. Afgewezen: 2. sector: Het Buitenhof, het Binnenhöf, en eveneens aan de politie, die zich belast had met het afnemen van het examen buiten de toch werkzaamheden om. Hij St. Aloysiusschool: Joost Belt, Jan drukke Berg, Piet Berg, Jan Berk, Theo den vroeg de Blanken., Jan Borst, Leo den Elzen-, het Winkelhof en het Voorhof. In het Winkelhof is het reeds veel besproken winkelcentrum van 120 Winkels, bankgebouwen, leeszaal, bio- ^^'JLhr™?^'of^n6U1riifawfnv»in elk jaar "zeker wel 500 kinderen maat, Gerard de Jong, Jan Koek, Jos het slachtoffer worden van ongere- Koek, Ton van Leeuwen, Jan Lelie- geldheden in het verkeer. „Let al- veld, Gerard Lubbe, Paul Mooyman, kinderen zich het verkeer goed be- Leo v. d. Geest, Jan v. d. Hoeven wust te zijn en op te letten, omdat Jzn., Hans v. d. Hoeven, Peter Jan- ALKEMADE Ondertrouwd: L. J. P. Pelgrim en C. H. Bocxe; A. H. Hillebrand en M. C. T. van der Meer; P. Th. den Elisen en C. A. M. Roos; G. C. Kraakman en A. H. #Schoo; J. F. Fransen en M. M. E. Hogenboom. Gehuwd: G. C. van der Meer en G. J. M. van Hameren; J. G. J. Ouds hoorn en M. A. P. Kuiper. BOSKOOP 50 jaar getrouwd Op woensdag 18 november a.s. her denkt het echtpaar C. van Horzen - A. Kloot het feit, dat 50 jaar geleden in Gouda hun huyrelijk werd gesloten. Het paar vestigde zich toen in Bos koop. De jontge Van Horzen was vanaf zijn twaalfde jaar boomkweker in hart en nieren. Dit werk heeft hij tot zijn 71ste jaar volgehouden. De bruidegom telt 75 en de bruid 76 jaren en zijn beide voor hun leeftijd nog kras. Het gouden echt paar, dat aan de Ridderbuurt 74 woont, heeft twee zoons en acht kleinkinderen. Spreekuur De loco-burgemees ter, tevens wethouder van sociale zaken, mr. dr. J. F. Taat, houdt vrij dagavond 13 november van 18.30 tot 19.30 uur spreekuur voor ingezetenen, die hem met betrekking tot de Al gemene Bijstandswet wiillen raad plegen. Indien hieraan behoefte blijkt te bestaan zal hiervoor nog meerdere malen de gelegenheid worden open hof sluit aan op de uitbreidingsplan- tijd op "en hang "het diploma boven Wil v. d. Poel, Joop v. d. Ploeg, Jan weg, doch b. en w. hebben gemeend hpr^ nm hpt 7ien daarvan Rotteveel, Simon v. d. Salm, Aad Teylingen, Frits v. Tongeren, Kees v. Veen, Peter vap eerst een woningbouwproject te moe- aan je^ naaste herinnerd te Slingerland, Kees worden", tenslotte, feliciteerde h* nenhof. Dit voornamelijk keihof vanaf het begin een redelijk verzorgingsgebied te garanderen. haalde resultaat. Theo Versteegen, Jan Vink en Rut Hierna reikte hij persoonlijk aan Vlasveld. Afgewezen: 6. Het gebied van Leiderdorp, waar over tien jaar bijna 30.000 mensen gehuisvest zullen zijn. 1. Ouderzorg, dat voor een groot gedeelte reeds be woond is en waar nog enkele projecten in aanbouw zijn. 0.m. een flat met 53 woningen. In 1965 hoopt men te beginnen met de bouw van 98 huizen van het\ Leidse contingent, bestemd voor de werknemers van Leidse bedrijven. 2. Berendrecht. 138 eensgezinswoningen in de ge subsidieerde sector zijn er in aanbouw. De eerste opleveringen zullen nog dit jaar zijn. 8. Ter Meij, geheel gereserveerd Voor bouw in de vrije sector. Bebouwing van dit plan wacht op goed keuring van het Ministerie. 4 en 5 Zijlhof II en I, dat op het ogenblik bouwrijp wordt gemaakt. Men wil hier gaan bouwen volgens arbeidbesparende systemen. 6. Het park „De Houtkamp". Dit park wordt het centrum van het nieuwe Leiderdorp. Hier komt ook het nieuwe gemeentehuis. Vanuit de Houtkamp komt men via een wandelweg in het Winkelhof. RUPWETERING Dansavond en filmmiddag De W.S.V. „De Rippers" zal evenals vo rig jaar, gedurende het winterseizoen weer eens per maand een gezellige dansavond organiseren in de zaal van café „Rustoord". De opbrengst hiervan komt ten goede aan haar ei gen jeugdwerk. Zondag 15 nov. a.s. zal de eerste dansavond plaatshebben, die om 20 uur begint. De muzikale verzorging van deze eerste dansavond is in handen van „The Flying Birds", uit Roelofarends- veen. Deze nog jonge, maar talent volle band, is in de omliggende plaatsen al enkele malen met zeer veel succes opgetreden. Het kan dus a.s. zondag bijzonder gezellig wor den. Zie hiervoor ook de adverten tie in dit blad! Voor de leden organiseert de W.S.V. „De Rippers" ter opening van het winterprogramma a.s. zondag middag een leuke en boeiende film middag waarbij de leden gratis toe gang hebben. Niet-leden zijn echter ook van harte welkom, mits zij 25 cent entree betalen. Er worden prachtige films ver toond. Aanvang half drie, eveneens in café „Rustoord". HTLI.EGOM Schaakclub „De Uil" In Groep A was de grote verrassing dat W. Peet de man op de bovenste plaats, J. v.d. Zwet, in een spannend duel versloeg. In groep B bleven twee spelers zonder vermelding van redenen weg. Th. Jonkheer blijft zijn opmars voort zetten. Deze keer was Th. Brands- ma het slachtoffer. In groep C werd W. Möhlmann vlug afgemaakt door J. de Vries, die er steeds beter inkomt. De uitslagen zijn: Groep A: W. Peet-J. v.d. .Zwet 1-0, M. Rood-J, Brauckman 0-1; J. Staats-J. Ph. v.d. Berg V1-V2; H. Hulsman-J. H. Veen- stra Vi-Vj; Groep B: B. Hartman-L. C. Zonnèveld 0-1; Th. Jonkheer-Th. Brandsma 1-0; H. Keijzer-J. van den Berg 0-1; J. van Lierop-D. Balken ende Vi-V»; Fl. van den Berg-B. Win- kelaar 1-0; Groep C: J. de Vries- W. Möhlmann 1-0; P. Schrama-J. Scheepmaker 1-0; S. Möhlmann-J. van der Wolf 0-1; W. Cigaar-J. Salier 0-1; G. Denijs, H. Telkamp 0-1; G. van Heusden-D. Kaptein Vt-1/»; J. L. Pijnakker-H. Telkamp 0-1. NOORDWIJK VOGELSHOW VAN „KLEIN AVIFAUNA" De vogelvereniging „Klein Avi fauna" te Noordwijk opent vrijdag avond, 13 november a.s. in hotel- rest. „De Zeeleeuw" weer haar jaar lijkse vogelshow. Deze tentoonstel ling zal het gehele weekeinde voor het publiek toegankelijk zijn. De vo gelshow van „Klein Avifauna" be hoort tot de mooiste en best georga niseerde exposities, welke in deze omgeving gehouden worden. Velen komen daar ieder jaar de vogel- pracht bewonderen. Ook ditmaal zullen er weer bijzonder mooie en zeldzame soorten te bezichtigen zijn, onder meer weinig voorkomende ka narievariëteiten, parkieten en papa gaaiensoorten, en andere slechts zel den geziene vogels. De opening vindt plaats te 8 uur nam. HONDEN BETEN SCHAAP DOOD Twee honden hebben danig huis gehouden onder de schapen van de gebr. Hoogeveen te Noordwijk. Een der schapen werd zo zeer gewond, dat het moest worden afgemaakt. Het gelukte de politie na lang zoe ken de vierbenige moordenaars op te spoten en te volgen. De schade werd door de eigenaars van de hon den met de betrokken veehouders geregeld. STRAATSCHENDERIJ Enkele jongelui in de leeftijd van 16 tot 19 jaar werden betrapt toen zij bezig waren aan de Nieuwe Zee weg de straatverlichting uit te trap pen. Er werd schade toegebracht aan de mantels van de lantaarns. Behalve een eventueel proces-ver baal 'wacht hun ook nog een fikse schaderekening. BEJAARDEN VRAGEN VRIJSTELLING VAN RIOOL BELASTING De besturen van de plaatselijke afdelingen van de Alg. Bond van Bejaarden, de Kath. Bejaardenbond en de Chr. Bejaarden vereniging be legden een gecombineerde vergade ring, waarin o.m. werd gesproken over de ingevoerde rioolbelasting. Door deze heffing zal wederom een last op de schouders van vele bejaarden worden gelegd, zo luidde de gemeenschappelijke conclusie. Reeds eerder was dit het geval door de verhoging van de reinigingsrech ten, de waterleidingtarieven, de straatbelasting en ook de niet-ge- meentelijke, personele belasting. Tijdens de discussie werd nog ge wezen op het feit, dat verhogingen van de AOW geen gelijke tred hou den met de stijging van de kosten van het levensonderhoud en die van de lonen. Besloten werd gezamen lijk een verzoek te richten tot het gemeentebestuur om aan de minst draagkrachtige bejaarden geen aan slag voor de rioolbelasting op te leg gen. TAFELTENNIS T.O.V. Voor het eerst in deze competitie kon TOV 1 (heren) met een volle dige ploeg uitkomen, met gevolg dat het sterke Haagse team van „Steeds Hooger" het hoofd heeft moeten buigen voor de kracht van onze heren. Dat het in deze ontmoe ting gespannen heeft bleek wel uit de tussenstand van 4-4, doch door een tactisch volhouden van onze jongens werd de eindstand 4-6. Als TOV 1 in de komende wedstrijden volledig kan uitkomen zal dit team een serieuze kandidaat worden voor het kampioenschap in zijn afdeling. Niettegenstaande TOV 2 met twee invallers moest uitkomen behaalden zij een 6-4 overwinning tegen Bat- swingers 4. Het damesteam liet zich ook van de goede zijde zien want met niet minder dan 10-0 gingen de dames van Den Burcht ten onder. De overige uitslagen zijn: AVA 2- TOV 4 0-10, TOV 3 Salamanders 6 6-4, Gossina 10-TOV 5 2-8, TOV 6- De Valken 5 10-0. De junioren TOV 1 kregen tegen Salamanders een ge voelige 1-9 nederlaag, jongens door meer trainen krijgen jullie een be tere concentratie en zullen succes sen niet uitblijven. Het programma voor het weekend is: vrijdag 13 nov. dames TOV 1-Baronie 3, heren TOV 2-Steeds' Hooger 2, TOV 3-Detas 1, VVSB 4-TOV 6; zaterdag 14 nov. heren Scylla 3-TOV 1. Er is nog steeds voor jongens van 9-15 jaar gelegenheid om zich op te geven voor de tafeltennissport bij TOV in de gymzaal aan de Bronckhorst- straat. Raadsagenda De raad van Noord wijk komt dinsdag 17 nov. des avonds aohit uur iin openbare vergadering bijeen. Aan de agenda ontlenen wij o.m.: Hernieuwde vaststelling veror dening op de heffing en invordering van reinigingsrechtenVaststelfling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van leges; Aan koop grond aan de Bronckhorststraat hoek Pickéstraat; Aankoop grond aan de Zwairteweg; Beschikbaarstelling grond aan de R.K. ULO-school; Ver koop bouwgrond in uitbreidingsplan Vinkeveld"Verpachting teelland aan de Beeklaan; Verpachting teel land aan de Beeklaan/Oude Zeeweg; Verhuur pand Hoofdstraat 143/145; Aanvullend krediet spanndngsverbe- tering; Aanbieding begrotingen 1965 en aanwijzing der afdelingen. Geslaagd De heer Jac. Alphe- niaar silaagde bij het te Den Haag aS- genomen examen door die Federati l van Daimslenaren Organisaties en on der toezicht van het Ministerie van O. K. en W., voor dansleraar in Mo derne, Latin American en Olid Time Dances met lof. Ondertrouwd: A. J. Hooger vorst, 25 jaar en D. M. die Jong, 24 jaar. Gehuwd: J. P. Hoogervorst. 26 jaar en C. J. C. Pieterse, 26 jaar. Overleden: H. Q. A. Vaneman, 4 jr. Bedragen van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTEL IJ KE DIEHST VOOR KASBEHEER ER KREDIETWEZEN STADHUIS. LEIOEN. POSTBUS 160. IEL 20210 (Aa verten tie» Ernstig gewond Gisterochtend omstreeks kwart over tien heeft zich op het terrein van de scheepswerf Boot aan de Su- matrastraat te Leiden een bedrijfs ongeval voorgedaan, waarhij de 61- jarige ijzerwerker G. Rodenburg uit Leiden vrij zware inwendige kwetsu ren heeft opgelopen. De heer Rodenburg was samen meit collega's bezig met het waterpas zet ten van een 1500 kg. zware metalen huidplaat. De plaat was reeds over een afstand van vijf meter vastge- last, en werd ondersteund door twee ijzeren stutten. Vermoedelijk tenge volge van een te grote druk op de stutten of materiaaknoeheid van de lassen, brak de plaat af, en kwam, anderhalve meter lager, terecht op de heer Rodenburg, die geheel on der de plaaits werd bedolven. Met be hulp van een takel wist men de plaat te verwijderen, zodat de heer Ro denburg kon worden bevrijd. De E.H.D. bracht het 'slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den, waar werd geconstateerd, dat de man wel ernstige verwondingen had opgelopen, maar niet in direct levensgevaar verkeerde. Elk jaar in november dit jaar a.s. zaterdag is het „Klaproosdag." De klaproos is de symbolische bloem van het oorlogsgraf en op „Klaproos dag" worden deze bloem-emblemen verkocht ter gelegenheid van de jaarlijkse collecte van het Neder landse Oorlogsgraven Comité. Deze organisatie besteedt de op brengst van de inzameling om nabe staanden van geallieerde gevallenen gesneuveld in de jaren 1940-1945 en in ons land begraven gast vrijheid te verlenen, zodat zij in staat zijn hier de graven te bezoeken. Bijna 40.000 nabestanden zijn se dert de bevrijding in 1945 op deze wijze in Nederland geweest. Daar echter in ons land meer dan 30.000 geallieerde militairen begraven zijn, wachten nog vele tienduizenden an dere nabestaanden-gezinsleden tot ook zij worden uitgenodigd. Dit zijn veelal de bejaarde ouders, de we duwen en kinderen der gevalle nen, die de reis en het verblijf in ons land niet zelf kunnen bekostigen. Hun enige kans om naar Nederland te komen, is via het Nederlands Oor- logsgravencomité. Hoeveel nabestaanden dit comité in 1965 kan uitnodigen, hangt af van de Klaproosactie, die zaterdag ook in Leiden wordt gehouden. Laat het een dankbaarheidsoffer zijn jegens de nabestaanden van de velen, die uit het buitenland kwamen en voor onze vrijheid in Nederland de dood vonden. Het grafbezoek, zoals dit in ons land door het Nederlands Oorlog graven Comité wordt mogelijk ge maakt, ondervindt in de voormalige gealliëerde landen veel waardering. Daarom biedt The Britisch Legion (de grote organisatie van Britse oud strijders en nabestaanden uit erken telijkheid aan 22 colleccanten van de Klaprooscollecte 1964 een gratis reis naar en vakantie in Engeland aan. Uit elke provincie worden twee col lectanten door het lot aangewezen. Collectanten, die zaterdag één of meerdere uren willen helpen, kunnen zich die dag van 's-ochtends acht uur af melden in gebouw „De Hoeksteen" aan het Levendaal/Garenmarkt. Leidse Universiteit PROMOTIES De heer F. H. Cramer, geboren te Haarlem, en thans wonende te Was senaar, promoveerde heden tot doc tor in de wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld. „Mi- croplsainkton from three palaeozoic formations in the province léon (Nw- Spaiin)" Prom, was Prof. Dr. A. Brouwer. De heer' P. M. Arkenbout, geboren te St. Oedenrode, en thans wonende te Nijmegen, promoveerde heden tot dioctor in de geneeskunde op proef schrift getiteld „Het epitheel van gal blaas en galwegen". Prom, was Prof. Dr. Th. G. van Rijssei. De heer F. de Groote, geboren te Gent, en thans wonende te Ophuysen, promoveerde heden tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „Over neurofene blaasaandoeningen". From. was Prof. Dr. M. Vink.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3