Rhodesisch referendum levert overwinning op voor premier Smith Haagse moeder laat vijf kinderen in de steek ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Het referendum in Rhodesië (het voormalige Zuid-Rhodesië) over de vraag of het land onafhankelijk móet worden onder de huidige grondwet (met bestuur van een blanke min derheid) heeft een overwinning op geleverd voor premier Ian Smith. Volgens de definitieve uitslag waren er 58.081 ja-stemmen tegen 6096 neen- stemmen. Er was een hoog percentage weg blijvers, vooral in districten met een groot aantal van de 12.729 ingeschre ven Afrikaanse kiezers. 955 Stembil jetten waren ongeldig. Slechts 61.6 procent bracht een stem uit. Het kiezerskorps bestond uit 105.444 personen, van wie 89.886 blanken, een aantal Aziaten en personen van verschillende rassen, alsmede ge noemde Afrikanen. Premier Smith verklaarde kort voor het referendum, dat een „ja"- stem geen mandaat voor een een zijdige ona f h ankelij kheiidsv er klaring zou betekenen. De Britse regering had Rhodesië al gewaarschuwd voor de ernstige gevolgen van een derge lijke verklaring, die zij als rebellie zou beschouwen. Premier Smith zei, dat hij al blij zóu zijn als 68 procent van de-kie zers zou 9temmen. Dit was ook de op komst bij de jongste algemene ver kiezingen. In de Britse kroonkolonie Rhode sië, tot voor kort Zuid-Rhodesdë ge heten, wonen ongeveer vier miljoen Afrikanen en ruim tweehonderddui zend blanken. Hoewel het land ver antwoordelijk is voor zijn eigen bin nenlandse aangelegenheden moet Groot-Britttannië grondwetswijzigin- T.E.E.-NET WORDT UITGEBREID Met ingang van de 30ste mei van het volgend jaar zal de Rheingold, die nu van Amsterdam-Hoek van Holland via Utrecht-Duisburg naar Bazel pleegt te rijden, met een zij tak van Duisburg naar München, als TEE-trein gaan rijden. Dat betekent tevens, dat hij van Amsterdam-Hoek van Holland over route Utrecht-Bazel-Bern naar Ge-» nève wordt doorgetrokken. Ook de zijtak van Duisburg naar München wordt een TEE-traject. Met de nieuwe TEE-trein zal men 's-morgens om half acht uit Amster dam kunnen vertrekken om 's-avonds nog voor zeven uur in Genève te arriveren. Een bijzonder snelle ver binding dus. gen goedkeuren. Engeland hecht geen waarde aan de uitspraak van de stamhoofden, die zich voor een on afhankelijk Rhodesië onder een blan ke regering verklaarden. Deze ver tegenwoordigen niet de mening van de vier miljoen negers, aldus de Britse regering. Succes voor Nederlandse Himalaja-expeditie De Nederlandse Himalaja-expeditie onder leiding van Jan Boon heeft de noordelijke piek van de 8125 meter hoge Manasloe-berg in Midden-Nepal bedwongen, aldus een gisteren in Kat- mandoe ontvangen boodschap van de expeditieleider. De bergbeklimmers hadden op 25 oktober de top be reikt. Een 34-jarige moeder heeft don derdagavond in Den Haag haar vijf kinderen, in de leeftijd van 1 tot 7 jaar, in de steek gelaten. Haar echt genoot had reeds in juli de woning verlaten De politie heeft de moeder nog niet kunnen opsporen. Omwonenden meldden gisteravond de politie, dat in de Jacob Catsstraat vijf kinderen alleen thuis waren De politie, kon via een aangrenzende wo ning in het huis komen, waar zij een mededeling vond, dat de moeder het gezin niet meer aan kon en dat zij was gevlucht. De politie trof de kleintjes aan in een onverzorgd huis. De kinderen zijn ondergebracht in een tehuis. NAAR V.S. Luns gaat luisteren Vondeling gaat praten Naar de Tel. verneemt gaat dr. ir. A. Vondeling, fractievoorzitter van de Partij v. d. Arbeid in de Tweede Kamer, donderdag naar de Ver. Sta ten op uitnodiging van de Ameri kaanse regering, teneinde van ge dachten te wisselen met vooraan staande regeringsfunctionarissen over zaken als de Navo, Kennedy ronde. STREEKPLAN BOLLENSTREEK Met erkentelijkheid hebben Ged. Staten ervan kennis genomen, dat algemeen met het voorstel tot par tiële herziening van het streekplan Bollengebied kan worden ingestemd. Nochtans dient daarbij ook h.i. zoals uit het voorstel blijkt reke ning te worden gehouden met het nieuwe tracé van de geprojecteerde spoorlijn Leid en-Amsterdam. Ged. Staten zijn bereid een voor stel tot wijziging van bovengenoemd streekplan, waarbij de nodige ter reinen voor de vestiging van de ESTEC te Noordwijk worden aan gewezen, voor te bereiden. multilaterale kernmacht en EEG. Dr. Vondeling zal ook contacten hebben met leden van de Senaat en van het Huis van Afgevaardigden. Minister Luns, die reeds in de V.S. is, vliegt morgen van Washington naar New York voor een lunch met Rusk. Hij zal daar geen nieuwe kwes ties aanroeren, doch alleen te weten trachten te komen welke standpun ten de Amerikaanse regering in neemt, nu ze weer vier jaar aan het bewind blijft. Amerikaanse communisten mochten naar Moskou Verscheidene Amerikaanse commu nisten zijn naar Moskou gereisd om daar de feestelijkheden ter gelegen heid van de 47ste verjaardag van de Russische revolutie bij te wonen. Voor de eerste maal sedert 14 jaar kregen zij van het Amerikaanse mi nisterie van buitenlandse zaken hier voor vergunning. Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft n.l. deze zomer een bepaling in de wet op de binnenlandse veilig heid, die het afgeven van paspoorten aan leden van communistische orga nisaties verbood, in strijd met de grondwet verklaard. Sprak Adenauer met prinses Irene over EEG Prins Charles Hugues van Bour bon Parma en prinses Irene, die mo menteel in Bonn verblijven, zijf» gis termiddag door de voorzitter van de Westduitse christendemocratische partij en oud-bondskanselier, dr. Konrad Adenauer, ontvangen. Men zou van gedachten hebben gewisseld over vraagstukken als toe treding van Spanje tot de gemeen schappelijke markt en over Spaans- Duitse samenwerking bij de ontwik kelingshulp aan Latijns-Amerika. Tsjechische militairen wilden naar het Westen vluchten Twee OostduitSe grenssoldaten en een Tsjechische militair zouden ge dood zijn tijdens een vuurgevecht, dat ontstond toen zes gewapende Tsjechische militairen, die aan een oefening in Oost-Duitsland hadden deelgenomen, in de vroege ochtend van de 15de september j.l. bij Babels- berg naar West-Berlijn wilden vluch ten. Naar gisteren uit betrouwbare Oostduitse bron vernomen is, waren de Tsjechische militairen gewapend met machinepistolen, pistolen en handgranaten. Of de resterende vijf erin geslaagd zijn, naar het Westen te ontkomen is niet bekend. In West- Berlijn hebben zij zich in ieder ge val niet gemeld. VROUW VERMOORD IN BELGIë Uit het kanaal van Brussel naar Charleroi is het zwaar verminkte stof felijk overschot van een tot nog toe onbekende vrouw van ongeveer 30- jarige leeftijd opgehaald. Door 't ge hele Belgische politie-apparaat wordt op het ogenblik gespeurd naar de moordenaar. De moord zou kortge leden gepleegd moeten zijn. Een 17-jarig meisje is vrijdag van de 57 meter hoge eerste verdie ping van de Eifeltoren gevallen en op het dak van een auto terechtge komen. Het meisje is in ernstige toe stand in een ziekenhuis opgenomen. In Zuid-Korea is gistermiddag een autobus met 28 inzittenden in een afgrond gestort. Eenentwintig mensen vonden de dood, de zeven anderen werden ernstig gewond. BODEGRAVEN Zonde van het geld", luidde de verzuchting van een bakker uit Bo degraven, die zich voor de Haagse politierechter had te verantwoorden, wegens overtreding der voorschrif ten inzake de prijsaanduiding. Dat kostte hem 35 en die prijs vond hij echt hoog. De controleurs had den geconstatlrd, dat een aantal ar tikelen op de toonbank in de win kel niet van prijsjes waren voorzien zoals dat nu eenmaal is voorgesche- ven. „U weet hoe dat gaat in ons be drijf, we halen de spulletjes uit de bakkerij en zetten die neer. Als we dan tijd hebben, doen we er prijs jes op" zettè de bakker uiteen. Maar hij had geen tijd kunnen vinden om aan het goede voornemen uitvoering te geven; de prijsjes bleven dus ach terwege. ,Het was echt geen opzet" betoog de verdachte en dat wilde de Offi cier van Justitie best geloven. „Maar het gebeurt al te veel dat winkeliers iets dergelijks vergeten en dus moest het flink geld kosten als dat wordt geconstateerd". De eis luidde daarom 75 boete of 15 dagen hechtenis. Omdat het de eerste maal was en het dus nu een goede les was, verminderde de rech ter de boete. WARMOND Voorzieningen park „Huys te War- mont" Ged. Staten stellen voor in te gaan op het adres van de Stichting Het Zuid-Hollands Landschap om 'n subsidie van 50% ofwel rond 15.740 in de kosten, welke gemoeid zijn met het aanbrengen van enkele recreatie ve voorzieningen in het park van 't kasteel „Huys te Warmont" te War mond. Deze werkzaamheden behel zen een verbetering van de oprij laan en de aanleg van 2 bruggetjes en van enige parkeerruimte. OUDEKERK a. d. RIJN Raadsag'enda. De., raad der ge meente Koudekerk aan den Rijn komt op maandag, 9 november des namid dags te 8.00 uur bijeen. De agenda bevat onder andere de volgende pun ten: Vaststelling getal wekelijkse lesuren vakonderwijs nuttige hand werken aan de openbare lagere school over 1965. Regeling krekiet in rekening-courant met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten voor 1955. Wijziging Bezoldigings- verordening 1964. Intrekking en vast stelling premie spaarregeling ge- meentepersoneel. Intrekking en op nieuw vaststelling van de Legesver ordening. Wijziging verordening op de heffing van hondenbealsting (ver hoging met 5.Wijziging veror dening reinigingsrechten (verho ging tot 12.—). Wijziging besluit van 25 mei 1964 tot verstrekking van voorschotten aan de woningbouwver eniging „Goed Wonen", voor de bouw van 16 bejaardenwaningen. Be noeming commissie voor de bezwaar schriften bedoeld in artikel 16 van de verordening ingevolge de Algeme ne Bijstandswet. Aankoop grond enz. van R. Dorrepaal Wzn., ten behoeve van de wegverbetering van de Hooge- waard. Kosteloze inenting. Op donder dag 12 november des middags om 4 uur wordt in het Groene Kruisge- bouw gelegenheid gegeven tot koste loze inenting tegen pokken. Wanneer men omtrent de gezondheidstoestand van het kind twijfelt, in overleg met de huisarts wenselijk. Bij de inen ting moet het oranje inentingsboekje, wolfden. meegebracht. BOSKOOP Tafeltennis. In de uitwedstrijd tegen „Vriendenschaar 8" heeft het eerste team van het Boskoopse „Ro salia" het in de competitie van het distrikt Gouda NTTB in de aanvang wat te gemakkelijk opgevat en dit leidde er toe, dat de beide punten door de gastheren werden geboekt. Na vijf wedstrijden met 50 ach ter, hield voor de Boskopers de ge nadeslag in, ook al werd tenslotte met 't kleinst mogelijke verschil ver loren. Het laatste was te. danken aan het feit, dat resp. R. van Tol, E. Haas en A. Kaandorp zich na de grote achterstand van een betere zijde toon den. Van Tol won tweemaal en Haas en Haandorp beiden eenmaal. Het dubbelspel werd als vanouds verloren. Rosalia 2 verloor met dezelfde cij fers bij het Waddinxveense Kwiek 3 en Rosalia 3 zag het Bodégraafse BOK 3 met een zege 37 vertrek ken. Al met al kunnen de Boskopers op een teleurstellende week terugzien. Dammen. Voor de competitie van de Goudse distriksdambond werd de wedstrijd Boskoop 2-Bleiswijk 3 gespeeld. De Boskopers kwamen met 37 adem tekort. De gespecificeerde uitslag: Boskoop- Bleiswijk: C. Keiser-K. v. d. Velde 02; W. A. van Otterloo-B. Biemond 20; W. van Rijs wij k-W. Noordhoek 11; D. W. v. d. Zeeuw-S. Huisman 02; G. Boer-A. de Boer 02. De strijd om het persoonlijk kam pioenschap van „Boskoop" werd voortgezet met de volgende wedstrij den: M. Vuyk-H. Glazenborg 20; H. van Klaveren-G. Boer 20; D. v. Wijk-D. v. d. Zijden 20; C. Keizer- W. A. van Otterloo 20; W. van Rijswijk-D. W. v. d. Zeeuw 20; E. J. Hoogerbrug-C. A. Metselaar 20; H. Glazenborg-D. v. d. Zijden 11. Biljarten. Voor de competitie van de Verenigde Biljartverenigingen behaalde Boskoop A een 62 zege op Centrum A. Boskoop C verloor met dezelfde cijfers van KAJ en Boskoop D wist een 44 gelijkspel te behalen tegen Gouwe Vrienden. In klasse A gaat Boskoop nu aan de kop met 29-11 uit 5 en wordt ge volgd door Donk met 28-20 uit 6. Geboren: Bastiaan zv J. J. Tref fers en M. C. Blanken. Ondertrouwd: Cornelis Dominicus van der Meer en Adriana M. E. van der Maat; Hendrikus Gijsbertus Mul der en Johanna Sophia Romijn. In volle overgave aan Gods H. Wil overleed na een kortstondig lijden voorzien van de H. Sacra menten der Zieken, onze zorgzame man en vader, behuwd en grootvader Thomas Rutgrinh in de ouderdom van 83 jaar. Wij bevelen de ziel van de overledene aan in Uw gebeden en goede werken opdat het Eeuwige Licht hem verlichte. Uit aller naam: A. Rutgrinh-Verhoeven. Lisse, 6 november 1964 Herenweg 384. De gezongen H Mis van Requiem zal gehouden worden op dinsdag 10 november a.s. om 9.30 uur in de parochiekerk van de H.H. Engelbewaarders te Lisse waarna begrafenis op het kerkhof aldaar Rozenkransbidden s avonds 8 uur. Tot onze diepe droef- Nsj.d overleed heden na een langdurig geduldig gedragen lijden, voor zien van de Genade middelen der zieken, onze lieve zuster en tante, mevrouw CATHARINA CORNELIA MARIA KRIEK weduwe van Jacobus Hendrikus Schrijver, in de gezegende ouder dom van 83 jaar. Uit aller naam: J. LANGEZAAL De gezongen H. Mis van Requiem zal ge houden worden op dins dag 10 november a.s. in de parochiekerk van de H. Lodewijk (Steen- huur). om 10 u., waar- schuur), om 10 uur, waarna de begrafenis vanuit de Kerk op het r.k. Kerkhof .Zijlpoort' om 11.45 uur. De overleden is opge baard in de rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Bezoekuren 10-11. 3-4 en van 6-7 u. Rozenkransbidden terdag- en zondagavond om 7 uur in de rouw kapel en maandagavond om 7 uur in de ker' Voorzien van het H Oliesel overleed na een kortstondige ziekte op de gezegende leef' 'id van 75 jaar onze lieve moeder en oma, mevr Weduwe van Hendricus van Veen Uit aller naam: A. J. VAN VEEN lijpwetering, 6 november 1964, Achterdijk 5. De plechtige H. Uit vaartdienst zal worden ^ehoudi_.i op dinsdag 10 november a.s. te 10.45 uur in de parochiekerk O.L. Vr. Geboorte te Rijpwetering, waarna de begrafenis qp het R.K. Kerkhof aldaar. Gevestigd A. HILLEBRAKD ZENUWARTS Spreekuur maandagavond 7-8 uur. Dinsdag t.m. vrij dag van 1-2 uur en volgens afspraak. Tel. 54923. Rijns- burgerweg 31a, Leiden. Na 5 maanden geleefd te hebben nam God weer op in zijn enge- lenrij ons lief dochter tje en zusje JOLANDA L. F. Koek E. M. T. Koek v. d. Wereld Paultje en Marjan. Roelofarendsveen, 6 november 1964, Zuidhoek 9. Te koop* van particu lier, een in- en uitwendig als nieuw uitziende Peu geot 403 1958. Elk deskun dig onderzoek toegestaan. Ericalaan 12, Leiderdorp. Heden overleed, na een langdurige ziekte, mijn innig geliefde zorgzame vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder, zuster, behuwdzuster en tante JANNETJE STARRE— DE GRAAF op de leeftijd van 69 jr. I. Starre Sr. I. Starre Jr. J. Choufour-Starre J. H. Choufoer P. Starre J. M. Starre Hermsen kleinkinderen en verdere familie. Leiden, 6 novemb. 1964 Alexanderstraat 30. De teraardebestelling zal plaats hebben dins dag 10 november a.s om 12.30 uur op de be- ü-i--*- JRhijnhof". Voor de dooi U betoonde deelneming bij het over lijden van onze lieve moe der en grootmoeder CORNELIA ANNA VAN RIJN— VERSTEEGEN betuigen wij U onze op rechte dank. FAMILIE VAN RIJN Zoeterwoude, nov. 1964 Zuidbuurtseweg 16 Voor de bewijzen van deel neming ondervonden bij 't overlijden van onze dier bare broer, zwager en oom JOHANNES CORNELIS OMTZIGT betuigen wij hiermede on ze hartelijke dank, in het bijzonder aan de Zeereer- waarde Geestelijken, Eer waarde zusters en dokter. Familie Omtzigt. Leimuiden, nov. 1964. De vele bewijzen van medeleven na het overlijden van mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader en behuwdvader. LAURENS VERHOEVEN zijn voor ons een grote steun geweest. Wij betuigen U daarvoor onze welgemeende darde. G. M. VERHOEVEN—KRAMP en kinderen Leiden, 7 november 1964 Constantijn Huygenslaan 47 DANKBETUIGING Uw medeleven bij de ziek te en 't overlijden van m'n lievè vrouw heeft mij zeer Betroffen. Ik blijf er U ankbaar voor. G. L. HARTVELD Voorhout, november 1964 VOOR BETER AUTORIJDEN RIJSCHOOL CEES SLEWE Roomburgerlaan 41 b.g.g. Haarl.straat 261 Telef. 26911 Telefoontjes AANGEBODEN tg Muzieklessen. Gitaar accordeon-, saxofoon-, trompet-, klarinet-, uke- lille-. mandoline-, piano-, electrisch gitaar-, basgi taar-,' drumcursussen. In strument in bruikleen of op gemakkelijke condities Muziekschool Zwaag dir J. Nederlof), Korevaarstr. 5, Leiden. tg Te koop z.g.a.n. kamer- steiger, verrolbaar en uit- neembaar, werkhoogte tot 6 meter. Tel. 52677. tg Postzegels. Grote keu ze albums, insteek boek en, blanco albums en gom- strookjes voorhanden. Ca talogus 1965 Nederland en O.R., Yvert, en van vele afzonderlijke landen. Van Leeuwens postzegelhandel, Lokhorststr. 27 (Pieters- kerkgr.) tg Kapsalon „Cora" v/h Teske, Korevaarstr a at 7. Ter kennismaking met on ze 3de dameskapsalon een prima coldwave perma nent voor 13.-; kleurspoe- lingen v.a. 3.-. Al ons werk onder volle garantie. Tel. 23666. g Gothische huiskamer tafel met 6 gestoff. stoelen. Resedastraat 51, Leider dorp. Tel. 22260. g Aangeboden mahonie houten eetkamerameuble ment, n.l. dressoir, tafel, 4 stoelen, 2 armstoelen 150. Ronde mahonie salon tafel 25, 2 fauteuils en bank 25, 2 gr. plafonniè res 20 per stuk. Kastan- jelaan 26, Leiderdorp, tel. 26772. passelijk rijmpje, b.v. over huishoudelijke werkjes, zal Sinterklaas dit jaar aan brave huisvaders een schitterende ridderorde uitreiken. Een originele Sinterklaas-surprise 0.35. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. tg Alt op de Mare 112 Rust-end en Tectyl be schermen uw chroom de hele winter; spuitbus 4.95, 5.95. Condensruiten die niet afvallen 6.50. 7.70 en 11.-. Antievries 3.-. Volks wagen achteruitrijlamp. tg Alt op de Mare 112 Damesfiets 32.50; jongens fiets 37.50; Union dames, trommelrem 95.-; idem Veeno heren 87.50; drie- wielfietsje 12.50; Joco da- messport versnellingen 97.50; rijwielrekken 2.50 en 3.- per plaats. tg Te koop: Opel Caravan 1960, niet van nieuw te onderscheiden 2750.-. Fi nanciering mogelijk. Ge rard Doustr. 10, Hazers- woude Dorp, tel. 01728 510. tg Portable schrijfmachi nes, compleet met tvpe- lessen, papier en carbon. Keuze uit vele merken en modellen. Financiering mogelijk. Vakkundige be diening en eigen werk plaats. Hees kantoorma chines, Hogewoerd 92 (bij de Kraaierstraat), Leiden, telef. 31983. tg Te koop in Voorscho ten: solide woning, welke binnen afzienbare tijd leeg zal komen. 5 kamers, schuur, enz. Prijs 26.000.- k.k. Br. onder no. 438 bur. v. d. blad. tg Alt op de Mare 112 Boormachines 6 m.m. bo rend 4.55, idem 10 m.m. 12.20. Handige gereed schappen v. electr. boor machines. 3 rol isolatie band 1.25. per rol 0.50 (9x 15x2 cm.). Staartbank- schroef 125 m.m. 32.50. tg Te koop: wegens aan schaffing v. e. grotere wa gen: Anglia de Luxe 1963 met Philips radio (druk- knopsyst.), zeer goed on derhouden, le eigenaar, prijs 3850.-. Te bevr. telef. 34753, na 6 uur. tg Sinterklaas-rijmpjes- boek, nieuwste uitg. Be vat 127 rijmpjes, toepas selijk voor elk geschenk. Voor slechts één gulden. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Het meest gesorteerde en voordelig ste adres voor Sinterklaas surprises. kleinverbruikers en we derverkopers. Koopt nü Sinterklaas-papier! Nü is onze sortering nog com pleet. Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. Hét adres voor al uw ver- fs- en bindmateria- pakkings- len. tg St. Nicolaaspapier. Prima sneeuwwitte, hout vrije kwaliteit; vier-kleu- rendruk; vellen 50x65 cm. Zes cent per vel; twaalf vel 0.60; honderd vel 4.50. Papierhandel Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. tg Te koop: mooie kinder wagen met uitneembare bak, merk Koelstra 85.-. Telef. 32438. kwaliteit, nieuwste dessins aan rollen van drie meter, 50 cm, breed, 0.30 per rol; honderd rollen 23.75. Al leen bij Papierhandel Pad denburg, Nieuwe Rijn 11. tg St. Nicolaaspapier. Pri ma geperst papier met goud bedrukt; vuurrode of rose ondergrond, 50x65 cm. 9 ct.; twaalf vel 0.90; honderd vel 6.40. Papier*- handel Paddenburg, Nieu we Rijn 11. tg St. Nicolaaspapier. Pri ma geperst papier, met goud bedrukt; vuurrode of rose ondergrond; zeer fijne dessins. Rollen drie meter, 50 cm. breed 0.45; honderd rol 34.-. Papier handel Paddenburg, Nieu we Rijn 11. tg St. Nicolaaspapier. Pri ma kwaliteit; vier-kleu- rendruk, aan apparaatrol- len van 30 en 50 cm. breed 2.90 per kg. Zö goed en zó voordelig alleen bij Pa- Sierhand el Paddenburg. rieuwe Rijn 11. TE HUUR g Huur Philips-televisie voor 25 95 per maand zon der vooruitbetaling maar met recht van koop Mor gen al bij U thuis? Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en s avonds 070-863977 Uw adres voor het hu ren en kopen van 1ste klas bruidstoilet en trouwkos- tuums is Fa. Sloos, Stille Rijn 11, tel. 20868. Be spreekt vroegtijdig. tg Fluwelen Sint- en Piet kostuums te huur, met of zonder grimeren, billijke prijs. v. Velsen, toneel kapper, Haarlemmerstraat 234, tel. 20714, s.v.p. vroeg tijdige opgave. g Wasmachineverhuur Edy. Huurt nu een was machine, blijvend in uw huis voor slechts 2.-. Cen trifuges 1.50 en 1.75 per week aan huur. Ook com binaties. Kan ook eigen dom worden. Bernhardka- de 23. telef 32039. tg Te huur: Morris 1100. Telef. 34255. Hoge Rijn dijk 106, Leiden. PERSONEEL tg Katholieke Gezinszorg Morssingel 8, Leiden, vr. nette r.k. helpsters voor halve of hele dagen. Aan melden: maand. t.m. vrij dag tussen 9-10 uur en 1-2 uur. tg Gevraagd een nette jon gen van 14 16 jaar voor licht, schoon werk, eventu ele reiskosten worden ver goed. Vernakkingsindustrie v. d. Meulen, Oude Rijn 36, Leiden. 3? Bijverdiensten. Bezor- .v Voor goede draaiers is er bij ons altijd plaats. Machinefabriek Den Hol der n.v., Rooseveltstr. 12, Leiden. 25.- per week. Aanmelden Dagblad De Telegraaf, Breestraat 30, Leiden. tg Gevraagd zelfstandig meisje voor de dag of dag en nacht. Gezellige kamer met radio. Ieder weekend vrij. Adres: Bloemcamp- laan 82, Wassenaar, telef. 01751—8552. tg Gevraagd bij bejaarde gezonde dame, huishoud ster-huisgenote, leeftijd 65 jaar. Oude Singel 76, telef. 21701. tg Gevr. huishoudster r.k. bij bejaarde alleenstaand heer. Vrijstaand huisje en rustige omgeving. Br. on der no. 472 bur. v. d. blad. tg Gevraagd: flinke hulp in de huishouding, die kan koken. Werkster aan wezig. Aardige zit- en slaapkamer beschikbaar. Weekend vrij. Mevrouw Keesom, Meij van Streef kerkstraat 57. tg Gehuwde vrouw vraagt thuis-inpakwerk. Br. on der no. 7451 bur. v. d. bl. tg B.z.a, net meisje, 19 jr, voor 3 dagen per week, als hulp in de huishouding Goed kunnende naaien. - Br. onder no. 475 bur. bl. ding voor hele dagen, in Leiden of omstreken. Br. onder no. 7454 bur. v.d. bl. sS* Gevraagd: enige nette meisjes voor onze deken ateliers. Hoog loon; pret tige werkkring. Aanmel den. n.v. v/h R. M. Beuth Zonen, Kaiserstraat 23. Leiden, dagelijks van 8 tot 5 uur. tg Werkster gevraagd v. 2 ochtenden in de week. Sitterlaan 96, tel. 33310, Leiden. GEVRAAGD tg Grammofoonnlaten te koop gevraagd, alle toeren Ook oude en linguaphone- cursus. Brieven aan post bus 3045, Voorburg. tg Gevraagd een flinke huish. hulp voor enige ochtenden per week. Zoe- terwoudse Singel 17. DIVERSEN g Behangwerk. Wilt U uw kamers laten behan gen? Bel dan eerst 25813 en wij komen kijken en prijs opgeven. Keuze uit 1000 dessins. Verfhandel Pelikaan. Pelikaanstr. 27. ooi Frans Goddijn. Lee destraat 8. Les m Opel Rekord en Kadett. Telef. 34430, b.g.g. 25574. •S? Gediplomeerd, erkend auto- en scooterrijschool „Diana", Veilingkade 13. Leiden, tel. 22928, geeft rijles met volledige ga rantie in de nieuwste Simca's 1964. tg Bijlessen: Grieks, La tijn. Engels. J. Bakker, Schoutenburgstraat 25, Oegstgeest, tel. 52323. tg Verloren een tas met studieboeken t.n.v. J. Vin- kesteyn. Wil de vinder con tact opnemen met de ver liezer. Joh. Verhulststr. 3, Leiden. 5IKKEN5 vraagt B Een assistente voor haar afdeling Order-controle Haar taak zal bestaan uit het vermelden en controle ren van prijzen op orders. Opleiding: U.L.O.-diploma. Leeftijd:totongeveer25jaar. Enige kantoorervaring is wel gewenst, doch niet beslist noodzakelijk. sikkens lakfabrieken n.v. sassenheim afd. Personeelszaken Adverteren in dit blad, U heeft nimmer zo'n

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5