LEIDSE BRUG KAN ZIJN DRAAI NIET VINDEN Medische diensten RECEPTIE VAN HALVE EEUW OUDE H.C.W. TE LEIDEN Ontploffing Lorentzkade ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAUL;A 4 TURFMARKT WACHT OP OPLOSSING De Turfmarktsbrug levert een pro bleem op voor het gemeentebestuur van Leiden. De brug dateert uit rus tiger jaren, in een tijd, dat slechts paard en wagen de straten van de stad vulden. In 1896 al is de brug in de huidige gedaante gelegd. Hoewel men er van overtuigd is, dat dit an tieke geval al lang vervangen had moeten worden door_ een stevige, eigentijdse brug, staat het gemeente bestuur thans voor een dilemma. De brug is gerepareerd. De oude toe stand is hersteld, maar het mecha niek is niet berekend op het zware en intensieve verkeer van deze tijd. Het probleem dat zich tevens voor doet is het vraagstuk van de vaar- omlegging rond Leiden. Zoals be kend, wil men de schepen door de Korte Vliet van Rijn naar Rijn- Schieknaal brengen. Dan echter kan de vaarroute door de bin nenstad vervalllen. De beweegba re bruggen kunnen dan vervangen worden door een vaste oeververbin ding. Daarom voelt men er op dit moment weinig voor op de plaats van de Turfmarktsbrug een dure beweeg bare brug te leggen. Intussen biedt de opengedraaide Turfmarktsbrug 't beeld van een wachtende die niet weet welke kant hij uit moet. De steeds toenemende vehkeeschaos ter plaatse vraagt echter om een oplos sing op korte termijn. Religieuze Kunsthandel Haarlemmerstraat 123 leideo Tel. 01710-22889 Ook uw adres voor Leidse Lichtweek van 28 nov.-5 dec. Op uitnodiging van het Lichtweek- comité te Leiden kwam een aantal straatcommissies bijeen in een der r i k„„„Lnndimnnan straatcommissies bijeen m een dei Geboorte-aankondigingen zalen van Restaurant Van der Hey den om de plannen te bespreken voor (Advertentie). d<e komende Leidse Lichtweek. Benoemingen aan Leidse Universiteit Bij onderscheiden besluiten van Curatoren der Rijksuniversiteit te Leiden zijn benoemd: Drs Ch. P. J. H. Baks tot wetenschappelijk ambte naar in tijdelijke dienst bij de cultu rele anthropologie; mevr. mr L. A. Barendsen-Cleveringa, wetenschap pelijk ambtenaar le klasse in tijde lijke dienst bij de faculteit der Rechts geleerdheid, tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in vaste dienst; drs A. G. M. Gribnau, hoofdassistent, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst; de heer J. J. M. Her-- mans, arts, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de thorax-chirurgie; dr M. N. v. d. Heyde, wetenschappelijk hoofd ambtenaar in tijdelijke dienst bij de thorax-chirurgie, tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de heelkunde; dr H. A. M. Hulsmans, hoofdassistent bij de in wendige geneeskunde, tot weten schappelijk hoofdmedewerker in tij delijke dienst; dr. E. M. J. Jaspers, wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst bij de bioche mie, tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar in tijdelijke dienst; mej. drs H. M. G. Levelt, tot wetenschappe lijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de sociale psychologie; drs P. Maas kant, tot wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de bibliotheek; mej. M. C. v. d. Wal, arts, hoofdassi stente bij de anaesthesiologie, tot we tenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst; drs E. Wisse, as; sistent bij de botanie, tot wetenschap pelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de electronenmioroscopie. De openingsdatum van de Licht week werd vastgesteld op zaterdag 28 november a.s. Van deze dafium af hoopt de Leidse Middenstand weer op het bezoek van vele duizenden uit Leiden en verre omgeving, die genie tend van de feeërieke straatverlich ting, hun Sint-Nicola as inkopen zul len doen. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werden de navolgende percelen ge veild t.o.v. notaris W. S. Jongsma te Leiden: Woonhuis Haarlemmerweg 22 op 17.201 door J. C. G. Alkemade q.q.; woonhuis Timorstraat 29 niet verkocht; woonhuis Schutterstr. 18- 18a op 5501, door de heer van Ree- nen; woonhuis Schutterstraat 23-23a, en 21-21a op 11.000 door K. A. v. Aller; woonhuis Willemstraat 12 op 5550 door de heer Kühn; woonhuis Spaargarenstraat 42, Oegstgeest op 27301 door de heer v. Reenen; woonhuis Hoogmadeseweg 9, Leider dorp op 15.000 door de heer Van Leeuwen q.q.; Woonhuis Poelgeeststr. 16 op 5300 door G. Hendriks; id. nr. 18 op 4600 door de heer Bous- sie; id. nr. 20 op 4700 door de heer Sloos; id. nr. 22 op 4900 door G. Hendriks; id. nr. 24 op 4600 door J W. Goddijn. Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telef 23405 LEIDEN EN OMGEVING Leiden Gedurende dit week end nemen waar de artsen Van Gent, Plantage 14, tel. 22538; Wy- dicks, Witte Singel 17, tel. 30177; Jansen, Rijnsburgerweg 29B, telef. 53024; Meel, Thorbeckestraat 5, tel. 22522; Van Alphen, 'Noordeindsplein 29, tel. 22260. Voor spoedeisende gevallen is geopend apotheek Van Driesum, Ma re 110, tel. 20406. Voor weekend diensten van de tandartsen zie de raamborden. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166, Roelof- arendsveen, telef 01713329; dkt. Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Lei muiden, tel. 01721—269. Alphen a. d. Rijn Dkt. H. van Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. Tandarts J. S. Vroege jr. Apotheek Allart, Raadhuisstraat 206. Bodegraven Dkt. D. Ragay, Noordstraat, tel. 2030; zuster Faber, Irenestraat, tel. 2599. Dierenarts G. Hofland, Vijverlaan, tel. 3798. Boskoop Dkt. De Wilde, tel. 2040 Wijkverpleging zuster Beks, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Wijkverpleging zie Koudekerk aan den Rijn. Hillegom Tandarts Bollenstreek zie Noordwijkerhout. Katwijk aan den Rijn Dkt. H. M. Hueting, tel. 2102; Apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee Dkt. P. A. Vis ser, tel. 2023; apotheek zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rijn Zuster Hoogvliet, Kom van Aaiweg 7, Lei derdorp, tel. 01710-24909, b.g.g. 01710 -31297, alléén voor Koudekerk, Lei derdorp en Hazerswoude- en Zoeter- woude-Rijndijk. Bij ongevallen aan de Rijndijk tel. 01714—278. Langeraar en Nieuwveen Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729 104. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis zuster Eijs, tel. 01725-^777. Leiderdorp Dkt. Hennink, Mau- ritssingel 166, tel. 33686. Wijkverple ging zie Koudekerk aan den Rijn. Apotheek R. van Breest Small en- burg is geopend. Leidschendam Dkt. J. H. Uhl, Schout van Eijklaan 82, tel. 3039. Tandarts, tel. 070543035. Wijkver pleging zuster Lyckama, W. Pijper- laan 49, tel. 4161. Ambulance telef. 3923. Apotheek Geestbrug 14, Rijs wijk, tel. 118623. Lisse Dkt. F. L. J. M. Haase Jr., Heereweg 337, tel. 3685. Tandarts Bollenstreek zie Noordwijkerhout. Nieuwkoop en Noorden Dkt. M. Sanders Nieuwkoop, tel. 01725555. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, telef. 2030. Wit-Gele Kruis zaterdag zuster Brouwer, tel. 2388, zondag zuster Van Stigt, tel. 3388. Groene Kruis zuster Roemeling, tel. 2907. Apotheek alleen De Duinrand, op zondag van 12-13 en 17-18 uur. Noordwijkerhout Dkt. H. C. de Groof, Eijken Donck 52, tel. 02533 2910. Zilk: dkt. A. G. T. van der Lugt Hoogduinweg 20, tel. 025205707. Tandarts L. Caris, Herenweg 20, Noordwijkerhout, telef. 025332417. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis Rust hof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Joh. Evertsenlaan 14, tel. 50394. Wit- Gele Kruis zuster v. d. Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Apotheek zie Lei den. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn Sassenheim Dkt. G. L. van Raay J. P. Gouverneurlaan 40, tel. 7777. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis en „Bethesda" zuster Groenesteyn, Hoofdstraat 82, tel. 7645. Wijkverple ging „Groene Kruis" Sassenheim en omstreken zuster Muhlhaus Dr. Kuy- perlaan 3, Voorhout, tel. 025328122. Tandarts Bollenstreek zie Noordwij kerhout. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dkt. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 1, telef. 025327393. Tandarts Bollenstreek zie Noordwij kerhout.. Voorschoten Voorschotense apo theek is geopend. Dkt. W. v. Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Tand arts, alleen voor spoedgevallen, B. v. Wijk, Kon. Julianalaan 22. Warmond Zie Voorhout. Wassenaar Dkt. J., A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dkt. H. S. Boogaart, Storm van 's Gravesan- deweg 1, tel. 4466. Apotheek Schouw- weg 32, tel. 2402. Woubrugge Zie Langeraar en Nieuwveen. Zwammerdam Dkt. P. K. van der Ent Braat, Aarlanderveen, telef. 01725—308. Vier gemaskerde bandieten dron gen donderdagavond het postrijtuig van de boottrein van Manchester naar Heysham binnen, overmeesterden 2 bewakers, maar slaagden er niet in het afgesloten gedeelte waar zich de meeste poststukken bevonden in te komen. Toen zij hun tijdschema in de war zagen lopen lieten ze te Farn- worth bij Bolton de trein stoppen door aan de noodrem te trekken, waarna ze er vandoor gingen. Er wordt niets vermist Leidse Agenda ZATERDAG 7 NOVEMBER P.V. „De Royalisten'' Feestavond met cabaretprogramma. Stadsge hoorzaal. Aanvang 20 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden. Jeugd-EHBO-cursus 15.30 uur. Gebouw G.G en G.D., Rooden- burgerstraat. ZONDAG 8 NOVEMBER Rijksmuseum voor Volkenkunde Vertoning van film „Traditionele mu ziek van Japan", ingeleid door dr. C. Ouwehand. Aanvang 3 uur. Kath. Kappersbond Jaarviering: avondmis in Kapel van zusters Car- melitessen, Oude Vest 45, 5.30 n.m.; jaarrede door de voorzitter in paro chiehuis Oegstgeest, 19.00 uur; fees telijk samenzijn, parochiehuis Oegst geest, na afloop jaarrede. „De Reünie" Reünie van oud- leerlingen van het St. Bonaventura- lyceum: 10.00 uur H. Mis in Kapel aan Mariënpoelstraat; 11.00 uur ont bijt; 12.30 uur algemene ledenver gadering; 16.00-24.00 uur thé- en soi- rée-dansant. MAANDAG 9 NOVEMBER LAFV Vergadering met eerste ronde kleurendia's en bespreking zwart-wit-bondscollectie, Rapenburg 2, 20.00 uur. DINSDAG 10 NOVEMBER Kon. Ned. Middenstandsbond Restaurant Van der Heijden, Bree- straat, vergadering. Aanvang 20.00 uur. Kath. Bond voor Personeel in de Handel Buitengewone bijeenkomst i.v.m. huldiging van jubilarissen, Rest. Van der Heijden. Aanvang 20.00 uur. Jeugd Kamerorkest Leiden Aan melding en proefspelen voor adspi- rant-leden, Aula Oranje Nassau-ULO, Asserstraat 1, van 18.30-19.00 uur. De Natuuvriend Vergadering in het St. Petruszaaltje, naast St. Pe- truskerk, Lammenschansweg. Aan vang 20.00 uur. Rijksmuseum van Oudheden Lezing van dr. H. J. Franken over de opgravingen in Deir Alla. Aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 11 NOVEMBER Centrum culturel Francais de Ley- de Lezing van André Chamson over „La genèse d'une oeuvre; entre le hasard et la fatalité". Universi teitsgebouw, Rapenburg. Aanvang 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde Lezing van J Kalf over „Kinder- en zedenpoli tie", in rest. Bernsen, Breestraat 157. Aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 12 NOVEMBER Ver. Oud-Leiden Lezing van dr. W. C. Braat over „De oudste kaste len in Nederland", Lakenhal, 20.00 uur. VRIJDAG 13 NOVEMBER Mondaccordeon-orkestver. „Cres cendo" Jaarfeest met cabaret in Antonius Clubhuis. Aanvang 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: apotheek v. Driesum, Mare 110, tel. 20406. Apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apo theek Voorschoten zijn geopend. De Oegstgeestse Apotheek is op zondag 8 november gesloten van 8.00-24.00 Vele honderden hebben gistermid dag de twee directeuren van de jubi lerende HCW, gefeliciteerd met het vijftigjarig bestaan van de HCW: de N.V. Hollandsche Constructiewerk plaatsen te Leiden. In de gangen van de Lakenhal aan de'Oude Singel slingerde zich de rij van receptiegangers als de arm van een inktvis. Op sommige momenten was de lengte van deze rij aange groeid tot vijftig meter en meer. Het duurde dan ook wel even voor de wachtende via gang en trap in het heilige der heiligen van de historische „Grote Pers" was doorgedrongen. De directieledén ir. E. F. E. Bon- gaerts en ir. O. J. Schreuders, druk ten hier van half vijf tot bij zeven uur handen, hoewel de receptie al om zes uur beëindigd moest zijn. Onder de velen waren vertegenwoordigers van sociaal-economische organisaties, zoals werkgevers- en werknemers verbonden, vertegenwoordigers van gemeentebesturen, culturele vereni gingen, zakenrelaties etc. Ook Lei- dens oud-burgemeester en het col lege van wethouders van Leiden wa ren aanwezig. Voorts burgemeesters en wethouders van nabuur-gemeen ten. Op de foto drukt de burgemees ter van Leiderdorp, mr. R. M. Gal las, de directeuren de hand. Vandaag werd voor werknemers van de HCW in de Haagse Dieren tuin een groot feest gegeven, waarbij het geschenk van het personeel werd overhandigd. fit HERMAN DIJKSTRA GAAT IN LAKENHAL EXPOSEREN Van 14 november tot 14 december houdt Herman Dijkstra een tentoon stelling van zijn werken in het ste delijk museum De Lakenhal. Vrij dagavond 13 nov. zal de expositie geopend worden door de heer J. B. Charles. J. BROUWER 40 JAAR JOURNALIST De heer J. Brouwer, hoofdredac teur van het Leidsch Dagblad, her denkt op 10 november aanstaande het feit, dat hij veertig jaar in de journalistiek werkzaam is. Het feest wordt op dinsdag 10 no vember aanstaande gevierd, onder meer met een receptie in „In den Vergulden Turk" te Leiden, 's mid dags van 46 uur. Jacobus Brouwer is op 21 juli 1903 te Leeuwarden geboren. Na aldaar de H.B.S. doorlopen te hebben deed hij eindexamen in 1923 aan de Indische Pestschool te Leiden. Daar er in die tijd geen behoefte meer bestond aan ambtenaren bij de Indische Pos terijen werd hij op wachtgeld gesteld. In 1924 op 10 november trad de heer Brouwer in dienst bij het Leidsch Dagblad als jongste redac teur. Spoedig klom hij op tot stads- cedacteur. Enige tijd is hij in de oor- lagsdagen, toen het Leidsch Dagblad niet meer verscheen, in dienst ge weest van de firma Johan Enschedé te Haarlem. Op 1 juli werd hij hoofdredacteur tezamen met de heer B. W. Menkhorst. Na diens pensio nering voorde hij alleen de hoofdre dactie. Nevenfuncties van de heer Brouwer zijn onder meer: bestuurs lid 3 Oktobervereeniging, speciaal belast met uitdeling van haring en wittebrood, bestuurslid van biblio theek Reuvens en voorzitter van de afdeling Leiden van de Ned. Journ. Kring, tevens Md van het hoofdbe stuur. Voorts is hij ereHd van de voetbalvereniging A.S.C., van welke vereniging hij vele jaren bestuurslid en lid van de elftalcommissie is ge weest. De heer Brouwer is in de veertig jaren van zijn journalistieke loop baan geheel en al „verLeidst", in de zin van één geworden met Leiden en omgeving. Hij heeft zich een brede vriendenkring verworven, waartoe zich ook de redactie van De Leidse Courant mag rekenen. Hij is al die jaren een bekwaam en hulpvaardig journalist en een voortreffelijk col lega gebleken, die wij met zijn 40- jarig jubileum van harte gelukwen- LEIDERDORP IJsclub stelde nieuwe kantine in gebruik In besloten kring is gisteravond het nieuwe clubgebouw van de Leider- dorpse IJsclub in gebruik genomen. Zoals bekend is het yorige gebouw tje door brand verwoest en moest er derhalve een nieuw onderkomen worden geplaatst. En met de bouw van dit nieuwe kantinegebouw is te vens rekening gehouden met de ge breken van het oude, dat, aan de praktijk getoetst, meerdere tekortko mingen vertoonde. Door een praktische indeling is op de eerste plaats meer ruimte verkre gen. Bovendien is er een bestuurs kamer, waar het bestuur inderdaad kan vergaderen - de vorige leek meer op een opslagplaats van de kan tinehouder - en die bovendien ge zellig is gemeubileerd. Over de zeer praktische bar zal de kantinehouder zich zeker verheugen. Niet minder praktisch is de bergruimte voor de veegmachine, die vanuit deze ruimte direct op de baan kan worden ge reden. In tegenstelling met de oude kolenkachel die, in het midden van de kantine, een echte sta-in-de-weg was is de nieuwe kantine voorzien van een moderne oliekachel, die over voldoende capaciteit beschikt om de gehele ruimte te verwarmen Met de gezellige tafels en stoeltjes, door de vereniging aangeschaft, is er een zeer praktische maar ook comforta bele accommodatie verkregen, waar de schaatsenrijders gezellig kunnen vertoeven. Het was de voorzitter, de heer W. C. Hendriksen, die in een korte toe spraak zijn vreugde uitsprak over het gereedkomen van het nieuwe club gebouw dat, dank zij de juist dezelfde middag tot stand gekomen electrische aansluiting, des avonds in gebruik kon worden gesteld. Helaas was bur gemeester, mr R. M Gallas, die Uier toe was uitgenodigd, verhinderd deze opening bij te wonen. Wel was aan wezig de gemeente-opzichter, de heer Oldenhof, onder wiens toezicht de Het bestuur van de NKV, wijk pa rochie Herensingel nodigt de leden met hun echtgenote c.q. verloofde uit om deel te nemen aan de Kerstwed strijden klaverjassen en sjoelen; waarvan de eerste avond zal worden gespeeld op maandag 9 november a.s. in de parochiezaal Maria Gij- zensteeg, aanvang 8 uur. Het bestuur rekent evenals vorige jaren op een grote deelname. „Wij stellen u tevree, doch doe dan allen mee met de NKV". Op woensdag, 4 november werd in het 11e kiesdistri.ct (hoofdplaats Reeuwijk) een verkiezing gehouden voor een hoofdingeland-plaatsver vanger van Rijnland voor het onge bouwde eigendom, ter voorziening in de vacature, die per 1 januari 1965 zou ontstaan door de periodieke af treding van de heer M. D. D. L. van Leeuwen te Waddinxveen (post Gouda). Een en ander was noodza kelijk, omdat de op 21 oktober 1964 voor die funktie gehouden verkie zing geen gevolg had. De heer Van Leeuwen werd opnieuw als hoofd ingeland-plaatsvervangend benoemd. DE CATHARINA- EN AGNES-SCHOOL Naar aanleiding van het verslag in de Leidse Courant over het jubileum van mej. C. v. d. Kaay, reageerde een van onze lezeressen met de me dedeling, dat de Catharinaschool in de tijd, dat zij er leerlinge was, ze ker geen school 'was voor minder - begaafde kinderen. Zij heeft gelijk, de Catharinaschool en de Agnes- school waren z.g. volksscholen. Oor spronkelijk waren voor een deel deze scholen bestemd voor minder-be- gaafde kinderen in een zeer wijde betekenis. De Agnesschool is later opgeheven. De Catharinaschool werd na het invoeren van het BLO- onderwijs elders een gewone lagere school en is dit tot voor kort met de opheffing van de school gebleven. nieuwe kantine is gebouwd. Een in teressante bijkomstigheid is het nieu we starthokje, dat ondergronds met een permanente geluids- en verlich- tingskabel is aangesloten Dit zal bij ev. te houden wedstrijden een grote verbetering blijken. Een bijzonder woord van dank richtte de spr. aan het adres van b. en w. en ook tot de heer Oldenhof, die speciale aandacht heeft gewijd aan de speciale eisen van deze kantine en aan alle bezwa ren is tegemoet gekomen. Jaarviering R.K. Kapperpatroons Morgen, zondag 8 november, houdt de Nederlandse Katholieke Kappers patroonsbond afdeling Leiden en Om streken zijn zevende officiële jaar- viering, die zal worden geopend met een gemeenschappelijke H. Mis in de Nederlandse volkstaal. De H. Mis ■zal worden opgedragen door pater Francino (Kruisheer) in de kapel van de zusters Carmelitessen aan de Oude Vest, te Leiden, om half zes n.m. Na afloop van het H. Misoffer zal het gezelschap zich naar het pa rochiehuis te Oegstgeest begeven, waar de voorzitter van de Leidse afdeling, de heer E. M. Langezaal, zal spreken over „Is afdeMngswerk actueel in 1964". De muzikale om lijsting zal worden verzorgd door het Studenten Seminariekoor uit War mond, onder leiding van Jan van der Stok. Hierna zal voor de genodigden een geestelijk samenzijn worden ge houden, dat onder leiding zal staan van de heer Ger Roeland uit Am sterdam. Het bestuur dringt er bij alle leden op aan, bij deze jaarvie- ring aanwezig te zijn. BIJBEL-AVONDEN DOOR DR. L. L. TERSTROET S.M.M. In huisgezin en vergadering, in be roep en zaken komt bij velen de wens naar voren meer kennis en be grip van de H. Schrift te bezitten. Maak daarom gebruik van de gele genheid die Leiden biedt in de bij bel-avonden, door dr. L. L. Terstroet S.M.M. Vooral de heren worden aan gespoord tot deelname. Kom a.s. dinsdag 10 november om 8 uur in de Romanuszaal, of geeft u nog schriftelijk of telefonisch op aan het adres: Plantsoen 29, Leiden, tel. 24186. DE KWADE DRONK Een 29-jarige spinner uit Leiden demonstreerde op 18 april zijn kwa de dronk, door, toen twee politieman nen in zjjn woning verschenen om dat de man zijn vrouw mishandelde, met een mes naar hen te gooien. Te gen hem was vier maanden gevan genisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk geëist. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte conform die eis veroordeeld. In een huis op de Lorentzkade is gistermiddag om half drie een ont ploffing ontstaan. De kraan van het gasfornuis stond wijd open, zonder dat het gas brandde, terwijl in de keukep een kolenkachel van de cen trale verwarming brandder Het ge volg was een explosie, waardoor de buitendeur werd ontzet en een glas ruit in scherven ging. Bovendien ontstond het begin van brand, waar-, bij de gordijnen verbrandden. De brandweer heeft het vuur geblust. De schade was niet groot. JUBILEUM BIJ L.D.M. Op 12 november a.s. herdenkt de heer W. Serdijn, administratief amb tenaar van de Leidsche Duinwater Maatschappij, het feit dat hij 25 jaar bij dit bedrijf in dienst is. LEIDSCHE SPAARBANK In de maand oktober 1964 werd er bij de Leidsche Spaarbank ingelegd 3.251.975,97 en terugbetaald 2.796.080.42. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 576 en het aantal afbetaalde boekjes 314. Op 6.197 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd 218.030.25 bijgeschreven. Er werden 1.273 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza menlijke inhoud van 45.596,95. Het tegoed der 57.762 inleggers be droeg aam het einde der maand 64.244.374,72. Bur»erlüke Stand Geboren: Anneke Yvonne, d.v. H. Hoencamp en A. J. van Laar; Da niël Willem, z.v. D. H. van den Berg en M. C Plu; Evert, z.v. H. Heems kerk en S. M. Waleson; Elisabeth Jo hanna, d.v. J. T. de Haan en C. J. A. Groenendijk; Johanna, d.v. P. Slin gerland en J. van Eek; Monique An na Helene, d.v. W. J. Bull en B. We ber; Nathalia Maria, d.v. A. J. Cue- lenaere en N. S. van Gelder; Patri cia, d.v. H. Solleveld en G. N. H. Versluis. Overleden: J. Philippo, 67 jaar, man; M. G. E. Spanjaard, 5 maanden, dochter. Gehuwd: R. Hoek en D. Favier; N. J. Langezaal en D. L. Sjardin.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3