THE BONA STARS EN VOLLEYBALLERS VOORLOPIG IN DE KOKSSCHOOL HYACINTHEN KUNNEN NU REEDS IN HUISKAMER BLOEIEN BE i t l WBM ■r - V <r: V - 5 ip& 5* 3- 8 ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 t* IHiMIMMl III i Mil iiliillMlIM^ V •Jr •jy - V tl* jfig" w Deze week zijn de eerste bloeien de hyacinten al geëxposeerd. De fa. Georg v. d. Veld uit Lisse liet ze zien op de wekelijkse keuring in het Krelagehuis te Haarlem. Het was de rose Autumn Surprise, die in heel goede kwaliteit ten tonele werd ge voerd. Kan men hyacinten dan zo vroeg in bloei trekken? Ja, maar al leen als men de variëteiten van het ras Fairv-hycinten heeft. Een ras. dat de fa. v. d. Veld uit Lisse des tijds heeft gewonnen en waaraan een aardige geschiedenis is verbonden. HALF OM HALF achter het kweken van bollen. M en liet alles „groen" veilen. Er werd toen ook een half bed „multiflora"-hy- acinten te koop aangeboden. En de heer Georg v. d. Veld had veel zin in dat partijtje. Het bollenvak be leefde een „hausse" als nooit tevo ren en de prijzen, die op die veiling werden besteed, waren allesbehalve laag. Om het risico een beetje te ver delen kocht de Lisser dat halve bed hyacinten samen met een andere kweker, die er óók wel brood in zag. Hoe het nu allemaal verder precies liep, doet er hier minder toe, maar in het kort gezegd komt het hier op neer, dat de andere kweker, toen de dag van afdelen aaribrak, zich plot seling van de gemaakte half om half afspraak niets meer wist te herin neren en het partijtje helemaal zelf hield WINTER SLOEG TOE Dat was voor de Lisser natuurlijk 'n tegenvaller. Hij wist echter dat men bij de fa. van Waveren-Kruyff des tijds had gekruist met de zeer vroeg bloeiende Romeinse hyacint, die een kleine en zeer open tros heeft. Hij v/ist ook dat de grootbloemige va riëteiten Dr. Lieber (blauw) en La dy Derby (rose) bij deze kruising betrokken waren geweest. De heer v. d. Veld nam de proef op de som. En ziet: ook hij kreeg zeer vroegbloei- ende hyacinten, die meerdere sten gels per bol produceerden. De zaai lingen werden een paar jaar doorge- kweekt, maar toen kwam de grote tegenslag. In het voorjaar van 1929 had men na de strenge winter de zaak „losgedekt". De bollen staken hun tere neuzen net boven de grond en toen sloeg de vorst opnieuw toe. Van de paar honderd zaailingen ble ven er maar een stuk of wat over. Vermoedelijk waren dat ook de sterk, sten. INGREEP Waarom men in Lisse'zo veel zag in deze hyacinten met meer sten gels op één bol? In die tijd was n.L Burgemeester van Uithoorn gaat heen De burgemeester van Uithoorn, de heer C M A. Koot, heeft gisteravond in een speciale raadsvergadering de mededeling gedaan, dat zijn gezond heidstoestand hem noopt eerder heen te gaan dan het tijdstip waarop hij pensioen gerechtigd wordt Hij heeft de Koningin verzocht hem om ge zondheidsredenen per 1 maart a.s. eervol ontslag te verlenen De heer Koot is op 27 oktober Jl. 64 jaar geworden Het is zijn bedoe ling op 16 februari aanstaande af scheid te nemen. Op die dag is het precies dertig jaar geledeti dat hij tot burgemeester van Uithoorn werd benoemd Uithoorn, dat toen ongeveer 4000 inwoners telde en in de eerste helft van het volgend jaar de 14 000ste verwacht, heeft in die tijd een com plete gedaanteverwisseling onder gaan. De 66-jarige heer C. Engels uit Nijmegen is op het Mariaplein in zijn woonplaats aangereden door een vrachtauto met aanhangwagen en zo ernstig gewond dat hij op weg naar het ziekenhuis is overleden. Volgens de politie heeft de heer Engels, die een bromfiets bereed, geen voorrang verleend aan de vrachtauto. net uitgevonden, dat men door bepaalde ingrepen een hyacint veel kleine bloemstengels kon laten ma ken. Men noemde ze de multiflora- hyacinten. Deze methode wordt ook vandaag de dag nog wel toegepast. Eenvoudig is het niet en bovendien vraagt het veel werk en veel voor zichtigheid om de bollen zo te ver pakken, dat ze onbeschadigd de over kant van de Atlantische Oceaan be reiken. Vandaar dat de heer v. d. Veld een ras hyacinten wilde win nen, dat dezelfde eigenschappen had als multiflora's, maar die minder zorgen eisten. Toen hij dat nieuwe ras won, gaf hij het de naam Fairy Sprook j es-hyacinten. SELECTIE De laatste jaren is er .een strenge selectie toegepost. Er vonden ook enige naamsveranderingen plaats. Een blauwe Fairy, die zeer prozaisch „Frans" heette, werd om gedoopt tot Christmas Bells, maar tot de grote favorieten behoort nog altijd Autumn Surprise. In Lisse verwacht men dat voor deze hyacinten een grote toe komst is weggelegd. Vooral omdat men ze zonder hokus-pokus-behan- deling ook reeds in november in de huiskamer in bloei kan trekken. Men heeft er tot nu toe niet veel propa ganda voor willen maken, omdat de partijen, die men van deze variëtei ten kweekt, nog te klein zijn. Maar in de loop van de eerstvolgende jaren zal men voor het eerst flinke hoe veelheden van deze hvacinten kun nen aanbieden. 'De liefhebbers zullen er stellig belangstelling voor heb ben. Want begin november bloeien de hyacinten in de huiskamer, dat is nog nooit vertoond! Bij de foto: De heer Jac. v. d. Veld uit Lisse bij de bloeiende Fairy- hyacint Autumn Surprise. WEEKELYCKSE CRONYCKE Ons Neêrlands bloed gaetef weer sneller loopen, door de verrassingh, die de K.L.M. ons bood. We syn toch altyd weer in cleyne daeden groot en laeten ons t citroentjen niet voor knol verkoopen. *t Verlies der K.L.M. daelt tot een dieptepunt het is waarschynlyck slechts een 15-tal miljoenen Dat is tenminste nogh ereis te doen en écht dat vinden we maer weer een reusenstunt. Wat's vyftienduysent mille nu voor een snertbedragh, laet onse K.L.M. (vind ick) maer rustigh loopen, die weet de eyndjens aen elkaer te knoopen. Soo sienwe weer wat energie vermagh. lek wil als vaederlander graegh myn deel betaelen aen dit nietswaerdighe verlies. Maer 't heb één grief: Wy syn toch aendeelhouder per belastinghbrief? Maer n vrye-vlieghcaert mooghen we niet haelen. 143 woningen boven stadhuis in Beverwijk Origineel gebouw Beverwijk krijgt een nieuw stad huis, dat deel zal uitmaken van een torenfat van In totaal 15 verdiepingen. De twee onderste lagen van dit ge bouw sullen het stadhuis vormen, op de 13 andere verdiepingen komen 143 woningen. Dit voor ons land unieke stadhuis (het heeft ook een unieke naahi, want het wordt in deze plaats „stadskan toor" genoemd) zal woensdag 16 ja nuari a.s. door de Commissaris van de Koningin in Noord-Holland, mr. F. J. Kranenburg, worden geopend. Het stadhuis staat aan het John Fitzgerald Kennedyplein en voordat het wordt geopend zal de Amerikaan se zaakgelast Fisher Howe gedachtenis op dit plein Voorschotuitkeringen melkprijstoeslag verhoogd De minister van Landbouw en Vis serij heeft besloten, de voorschotuit kering op de melkprijstoeslag 1964— 1965 met vijftig cent per 100 kg. melk te verhogen. Deze voorschotuitkering bedraagt thans 5.per 100 kg. melk. Hieraan voorafgaand heeft het produktschap voor zuivel besloten, het voorschot op de uitkering uit het saldo van het zuivelfonds XV met een gelijk bedrag te verhogen De uit deze verhogingen voortvloeiende be dragen zullen aan het eind van deze maand aan de veehouders worden uitgekeerd. De 83-jarige Amsterdammer H Sternes wilde vrijdagmiddag circa half drie bij het oversteken van de Lutmastraat nabij de Tweede van der Helststraat juist op de vlucht heuvel stappen toen hij struikelde en door een personenauto werd aange reden. Later in de middag is hij in het Wilhelminagasthuis aan de opge lopen verwondingen overleden. Oud-Leidenaar Paul van Vliet start met eigen cabaret in Den Haag „Er zat al sfeer in. Dat deed weldadig aan. En die sfeer blijft, of schoon er onnoemelijk veel moest worden verbouwd". Paul van Vliet zegt het, terwijl bouwvakkers met pneumatische boren en klauwhamers te keer gaan. Hij wijst naar de ronde gietijzeren oude vensters. Hij voelt er zich heer en meester, zoals hij het is van het Haagse cabaret „Pepijn", dat half december van start gaat. „Het programma zit lekker. Dit wordt een piekfijn, sfeervol thea tertje. Ja ik ben er hardst ikke gek van". De twee oude pakhuizen voor con sumptie-ijs aan de Nieuwe School straat in de oude Haagse binnenstad worden het onderdak voor het splin ternieuwe cabaret. „Iets nieuws voor Den Haag", zegt mr Paul van VLiet, die zijn loopbaan als cabaretier be gon bij het Leids Studenten Caba ret. Hij leerde er zijn vrouw Liselore Gerritsen kennen, die ook aan „Pe pijn" meewerkt. De andere mede werkers zijn Judith Bosch uit Am sterdam, Ferd Hugas, die de to neelschool van Will Spoor volgde, en pianist Rob van Kreeveld uit Den Haag. Voor de Leidse basketbalclub The Bona Stars en Leidse topvolleybal- teams is een voorlopig einde in zicht van de moeilijkheden. Zoals bekend hadden The Bona Stars en Leidse volleybalteams moeilijkheden gekre gen met hun bonden over hun accom modaties, die niet aan de eisen vol doen. Er werd zelfs gedreigd, dat officiële wedstrijden geen doorgang meer zouden kunnen hebben. De Leidse Sportstichting, die zo lang de Veemarkt-Sporthal nog niet is verwezenlijkt geen uitkomst kon bieden is daarop in onderhandeling getreden met de commandant van de Leidse Koksschool kolonel Th. Wes- sels, die binnenkort voor zijn perso neel de beschikking krijgt over een nieuwe sportzaal aan de Morssingel, op het terrein van het voormalig Hos pitaal. De Leidse Sportstichting kon tot overeenstèmmirrg komen met kolo nel Wessels. Nu is nog het wachten op de toestemming van het Departe ment van Defensie en de afbouw van de sportzaal. Wat het laatste betreft: de zaal zal begin volgend jaar wor den opgeleverd. Hoelang men van de gastvrijheid van de Koksschool gebruik zal moeten maken kan de Sportstichting nog niet z.eggen. Het hangt allemaal af van de Veemarkt-Sporthal. In de loop van volgend jaar hoopt men de goed keuring te ontvangen voor de bouw van de Veemarkt, die eerste op de lijst van te bouwen projecten staat bij het Departement van Landbouw Met de bouw van de Veemarkthal hangt ook samen een oefengelegen heid voor wielrenners. WIELERCIRCUIT Op deze oefengelegenheid werd on langs de aandacht gevestigd door drs. J. van der Reijden. de voorzitter van de Sportstichting, tijdens de huldi ging van Gerben Karstens en Bart Zoet. Er is nogal wat verwarring ont staan over de uitdrukking „wieler baan", die gebezigd werd. Onder wie lerbaan wordt in de vaktaal een hel lend circuit verstaan, doch een ver hoogde baan, zoals aanvankelijk was gepland in de Kikkerpolder, moest vanwege de ontstellend hoge kosten (vooral fundering) van het program ma afgevoerd worden. Voorzitter Van der Reijden doelde in zijn speech op het 1000 meter lange trainingspar- cours, dat de Sportstichting wil la ten aanleggen rond het toekomstige marktcomplex. De voetbalverenigingen die spelen aan de Boshuizerkade, zullen om streeks St. Nicolaas de beschikking krijgen over een verlichting voor de trainingen, zo werd ons medegedeeld Met het aanleggen van een drainering zal gewacht worden tot het einde van de competitie. Wanneer en waar dit mogelijk is zal intussen een nood- drainering worden aangelegd. De Sportstichting kon niet eerder komen tot de uitvoering van een algehele en permanente drainering, omdat de goedkeuring op het daartoe strekken de besluit van de gemeenteraad af kwam vier dagen nadat de competitie was begonnen. SINTELBAAN Op het verlanglijstje van de Sport stichting staat onder meer uitbrei ding van de sintelbaan in de Leidse Hout van 349,85 meter tot 400 meter. Voor gehandicapten Gift van f 140.000 van Radio Veronica Radio-Veronica heeft de Stichting Geestelijk en Lichamelijk Gehandi capten voor de tweede maal een be drag van f 100 000 toegezegd waarvan iedere maand een deel zal worden uitgekeerd. De stichting Vrienden van Veronica heeft de stichting daar bij nog f40.000 aangeboden. Mede dank zij deze steun kon de stichting binnenkort opnieuw extra uitkeringen doen onder de zes bij haar aangesloten verenigingen onder meer ten behoeve van de bouw en inrichting van observatieklinieken, vakantiehuizen en tehuizen voor al leenstaande zwakzinnigen. De gift van ƒ40.000 van de stich ting Vrienden van Veronica zal de stichting zoveel mogelijk gebruiken voor voorziening in acute behoeften. De stichting GLG, die sinds vorig jaar mei een lucifers-aktie voert, doet uit de opbrengst hiervan periodiek uitkeringen aan de zes aangesloten organisaties. Van de laatste uitkering heeft de protestants-christelijke ou dervereniging „Philadelphia" drie zomerkampen voor geestelijk gehan dicapten gefinancierd. De Nederland se vereniging voor Sociaal Pedago gische Zorg heeft 'n aanzienlijke bij drage geleverd in de aankoop, samen met de algemene oudervereniging „Helpt Elkander", van het vakantie- tehuis voor zwakzinnigen „Het Pol letje" te Olst. De Katholieke Ouder vereniging „Voor het Zorgenkind" reserveerde het uitgekeerde bedrag voor de aankoop van een vakantie tehuis. De Nederlandse Katholieke Inva liden Bond St Liduina" organiseer de een Rijnboottocht, een reis naar Lourdes en een vakantie in Zwitser land In Nederland organiseerde zij acht vakantiekampen van ieder een week, waaraan in totaal ruim 180 lichamelijk gehandicapten konden deelnemen. Een reconstructie en herindeling van het complex Leidse Hout zal daar voor nodig zijn, zodat de Sportstich ting niet denkt aan een maatregel van vandaag of morgen. Mogelijk zal dit project gekoppeld kunnen worden aan de uitbreiding van het sportcom plex Kikkerpolder. Hoe goed het met de atletiek in de Sleutelstad gesteld is tonen de resultaten aan van een onderzoek, dat dit jaar werd gehouden. In het afgelopen seizoen had de Leidse baan een bezetting van ruim 8300 wed strijd-atleten. De gemiddelde bezet ting van de Nederlandsë atletiekba nen daarentegen is slechts 5000. Naast de wedstrijden maakten nog eens 10.000 atleten voor training gebruik van de baan. Enerzijds zijn deze cijfers verheu gend, anderzijds beginnen zij te wij zen op overbezetting. In het achter hoofd van het bestuur van de Sport stichting begint derhalve nu reeds de gedachte aan een tweede atletiek- complex te rijzen. Tot slot nog een nieuwtje voor de schaatsliefhebbers: Dit jaar zal be halve op het sportcomplex Roomburg weer geschaatst kunnen worden op de tennisbanen van de Leidse Hout. DAMMEN Bronstring in het Nederlands tiental tegen België Voor de op zondag 29 november te Eindhovèn te houden twaalfde lan- denwedstrijd tussen de damtiental- len van Nederland en België is de Nederlandse ploeg als volgt samen gesteld: Drs. P. Roozenburg (Haaksbergen), E. Holstvoogd (Zaandam), E. P. Bronstring (Leiden), T. Sijbrands (Amsterdam), J. Dallinga (Gronin gen), Ch. A. Mulder (Den Haag), D. de Jong(Groningen), W. E. A. van Beek (Zeist). J. Bus (Heemstede) en F. C. H. Ivens (Den Haag). KORFBAL SELECTIE JONG ORANJE Voor de centrale training van Jong Oranje die volgende week dinsdag in Zeist wordt gehouden, zijn de vol gende 15 spelers uitgenodigd: Thie (ADO), Stuy (Telstar), De Groot (Sparta), Eijkenbroek (Spar ta*), Pijlmans (DWS), v. d. Bogert (DOS), Van Gorp (NAC), De Vries (Spel. Enschede), Burgers (DWS), Adelaar (Sparta),. Nuninga (Ajax), Koens (PSV), Kleinjan (DFC), v. d. Kuilen (PSV) en Lenz (DWS). Prognoses Duindigt Quicksilver S heeft handicap van 140 m. Op de Wassenaarse renbaan Duin digt worden zondagmiddag voor de laatste keer in dit seizoen negen koersen gegeven. Stuk voor stuk zijn de nummers bijzonder zwaar bezet, zelfs de rennen maken hierop geen uitzondering. Het hoofdnummer Is Duindigts Grote Stayersprijs, een dra verij over 3200 meter, waarin Walter Hollandia en Quicksilver S waar schijnlijk de hoofdrollen zullen spe len Allebei hebben ze ten opzichte van de andere negen deelnemers een zware handicap; Walter moet de kop- paarden honderd meter geven, het vijftienjarige wonder van Otterloo staat zelfs honderdenveertig meter uit de kop. Op deze lange afstand kunnen deze grote handicaps nog wel worden goedgemaakt. Toch is bijvoorbeeld een paard als Athos the Saint, dat vooraan ver trekt, door zijn geweldige kracht ge vaarlijk. Wanneer Quicksilver en Walter zich in de eindstrijd storten hebben zij in tegenstelling tot Al hos al heel wat gedaan. Misschien dat Athos the Saint het grote verschil in klasse dan met pure kracht kan over bruggen. Aannemelijk is het echter niet, de strijd zal zich vermoedelijk beperken tot het duel Walter Hollandia-Quick- silver S. Dat kan een hard gevecht worden. Voorwaarde is echter dat Walter geen fouten maakt. Gedraagt de heftige ruin zich voorbeeldig dan heeft hij in zijn formidabele speed een wapen om Quicksilver neer te slaan. De eerste koers begint om kwart over een en onze prognoses zijn: Prijs van Parijs: Curas Charlotte Six - Bird van Hiddum. Tot ziensprijs, ren derde afdeling: Mysterious Promise - Mowgli - Flo- karin. Sluitingsprijs, met trio: Aureola - Anaconda - Allegonda's Juweel. Prijs van Luxemburg: Coco S - Allstar Boy - Bngetta Norton. Tot ziensprijs, tweede afdeling: Whitefoot - Fair Umber - Escurial. Duindigts Grote Stayersprijs: Wal ter Hollandia - Quicksilver S - Athos the Saint. Outsider: Young Six. Tot ziensprijs, eerste afdeling: Sam bo - Peeler - Lovely Surprise. Prijs van Rome: Barones Spencer K - Anaconda - Zambezi. Outsider: Zanto. Prijs van Madrid: Bella Marieza - Bianco Old Gold - Zilver Kid. Olympische film komt in maart Niet minder dan 130.000 meter film een draaitijd van 72 uur is er gemaakt van de Olympische een draaitijd van 72 uur zijn er gemaakt, .van de Olympische Spelen in Tokio. Behalve regisseur Kon Ichikawa en zijn 42 produktie- leiders werkten hieraan 562 camera mensen en assistenten. Het ruwe ma teriaal wordt nu ontwikkeld, waarna hieruit een keus wordt gemaakt voor een film van 2 y3 uur, die een lengte zal hebben van 4200 meter. Men ver wacht, dat de officiële Olympische film in maart 1965 in roulatie zal kunnen worden gebracht. De kosten van de film zullen omstreeks vier miljoen gulden bedragen. VAN en OVER de clubs HOCKEY SISEO Gezien het wedstrijdprogramma kunnen de vier seniorenteams weer voor een succesvolle Siseo-dag zor gen. Indien de beide meisjesteams en het jongensteam voltallig in het veld komen en zich tot het uiterste in spannen zijn er ook redelijke winst kansen aanwezig. Het wedstrijdprogramma luidt als volgt: Dames IHBS III; Groen Geel IV Dames II; Heren IDSHC VII; HDS V—Heren II; Meisjes AHGC A; HDM B—Meisjes B; HDM E— Jongens A. De opstellingen zijn: Dames I: Ral ly Wohl, Nel. v. Brussel, Joke Aal- ders, Thea Nieman, Olga Kruisman, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind Ma rijke Aalders, Joke de Vrind, Els van Brussel; Dames H: Marijke Le lieveld, Ludy v. Brussel, Marian Zandbergen, Truus Verschragen. Jo sé Kriek, Hanny Meijer, Ieteke Kriek, Joke v. d. Meer, Ank v. Putten, Car- la v. d. Meer, Beatrijs Hillebrandt. Heren I: Frans v. Adrichem, Hans Malmberg, Ben v. Adrichem, Gijs Groenewegen, Hans Smiet, Theo van Schaik, Pim Ramakers, Jacques Ger- ris, Chris Malmberg, Evert Bus; Heren II: Jan Stolwijk, Ben Rama kers, Vincent Bus, Frans Stikkelo- rum, Carl Köllmann, Aad Rosier, Nan v. Brussel, Dick Hoogeboom, Cees v. Dijk, Michiel Gerris en Wim Ouwerkerk. OPSTELLING UVS Tegen Overmaas komt UVS als volgt in het veld: Doel: Vermeer; achter: Van Koo peren en v. d. Kaay; midden: Witte- man, Balkhoven en Koren; Voor: Kantebeen, Zuma, Teske, v. d. Starp en Van Schooten. KORFBALPROGRAMMA Het eerste twaalftal van Crescen do speelt zondagmiddag om 2 uur op eigen veld tegen Overkanters I en moet in staat worden, geacht om op deze Rotterdamse ploeg 2 winst punten te veroveren. De opstelling ziet er als volgt uit: de dames Ank v. Dam, Riekje de Heiden, Marian Luystreberg, Leny Kok, Joke Haze- broek en N.N. alsmede de heren: Kees en Frans Cornelissen, Wim Mul der, Ton Ouwerkerk, Jan Hensen en Aad Schouten. Voor de overige Crescendo-teams ziet het wedstrijdprogramma er als volgt uit: Zuiderkwartier 3Crescen do 2; Vicus O. 4Crescendo 3; Vi tesse 2Crescendo 4; Junioren: Crescendo AZuiderkwartier B. Programma Leidse Clubs. KNKB-Overgangsklasse: Groen GeelVicus Oriëntis; 1ste kl.: Zui derkwartier—HSV; Fluks—Ons Ei bernest 2; 2de kl.: De Algemene Eureka; De DanaidenOlympiaan; derde klasse: KNSHoutsnippen; NoorderkwartierSchiebroek. Leidse Korfbalbond: 1ste kl.: Zui derkwartier 3Crescendo 2: Madloe IDe Algemene 3; Vicus O. 4Cres cendo 3; Fluks 4—KNS 3; 2de kl.: Vitesse 2Crescendo 4; Fluks 5 Vitesse I; Vicus O. 5De Danaiden 4, KNS 4Zuiderkwartier 4; Junio ren A: DKCOns Eibernest; De Da naiden ADe Algemene A; Fluks A —Zuiderkwartier A; Jun. B.: Cres cendo AZuiderkwartier B; De Da naiden BNoorderkwartier A: Adspiranten: 1ste kl.: Crescendo ADe Algemene A; Fluks ANoor derkwartier A; Zuiderkwartier A— Vicus O. A; KNS ADanaiden A; 2de kl.: Madjoe A—De Algemene B KNS BDe Danaiden B; Fluks B —Vicus O. B; Zuiderkwartier B— Crescendo B; 3de kl.: De Danaiden C—Vitesse A; Vicus O. C—KNS C; Zuiderkwartier CNoorderkwartier B; 4de kl.: CrescendoZuiderkwar tier D: De Danaiden EDe Algeme ne C. Sfhee»»sheri«h(pn Acmaea 5 v. Tripoli n. Port de Bouc; Aludra 6 v. Rotterdam n. Bue nos Aires; Area 6 v. Aden n. Port Sudan; Bovenkerk 4 te Beira; Cala- mares 5 350 wzw Fayal n. Kingston; Castor 6 v. Rotterdam n. Tunis; Co- lytto 5 160 w Malinhead n. Montreal^ Eerbeek 5 dw. Goeree n. Vlaardin- gen; Garaet 1 te Rangoon; Japara 5 v Wismar n. Hamburg, pass. 6 Bruns- buettel; Katsedijk 7 te New York verw.; Kennemerland dokken Am sterdam; Kloosterdijk 5 v. Antwer pen n. Savannah; Korenia 5 v. Hong kong n. Pladju; Loppersum 5 900 wzw Landsend n. Bremen; Maasdam 5 130 no Fastnet n. Cobh; Maasha ven 5 150 n Dakar n. onbekend; Me- don 6 te Ponce verw.; 'Memnon 5 v. Hamburg n. Bremen; Montferland 6 te Las Palmas; Nw.-Amsterdam 5 v. New York n. Curasao; Rotterdam 5 500 o New York n. Southampton; Sar- pedon 6 v. Port of Spain. 7 te Ma- tanzas verw.; Scheldelloyd 5 te So- rong; Ulysses 5 600 w Aazoren n. Curagao; Willem Ruys 5 v. Singa pore n. Fremantle; Wonosobo 5 180 nnw Singapore rt. Suez; Zafar 6 te Curasao verw.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10