Bouwfonds Ned. Gemeenten! komt overeenkomst niet na REM richt omroepstiching op visie televisie BIOSCOPEN TE LEIDEN NYLONS jBE VRIJDAG 6 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Het Bouwfonds houdt zich niet aan de overeenkomst, die het aanging. De prijs van de Prefab-bungalow was vorig jaar becijferd op 48.000 en zou niet hoger worden. Thans wil het Bouwfonds er 59.000 voor hebben. Dit bracht mr. F. L. F. Altmann uit Den Haag gistermiddag in het kort geding voor de president van de Haagse rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, naar voren. Het geding was aangespannen door de Rotterdamse journalist M. W. van Eijk tegen de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeen ten. De journalist eiste, dat het Bouwfonds de aangegane overeenkomst nakomt op straffe van een dwangsom van duizend gulden per dag. Mr. M. Drielsma uit Den Haag, pleitend voor het Bouwfonds, stelde, dat het fonds aich slechts had verbonden te beginnen met de bouw- en financie ringsvoorbereidingen. Dat het fonds gebonden sou zijn aan de genoemde bedragen voor de geldlening en voor de totale kosten, ontkende hij- Jhr. mr. Witsen Elias bepaalde op 12 november uitspraak te zullen doen, tenzij hij tot het oordeel zou komen, dat nog getuigen zullen worden gehoord. 1 Dl wordft doorban van de keizer tot de muur". We maakten kennis met de voormalige Duitse hoofdstad en met de thans leten stad met de muur, die juiet opnieuw georganiseerd wordt doorbroken. In Amsterdam is vandaag ten over- Woensdag. De NTS heeft duur staan van notaris mr. P. J. Blauw- gel;d moeten neertellen om van hoff de akte verleden van de Tele- DWS gedaan te krijgen, dat de in. visie en Radio Omroep Stichting ternationale voetbalstrijd tegen de (TROS). Het voorlopig bestuur wordt Denen op de beeldbuis kon komen, gevormd door de N.V. REM. Gelukkig in elk geval, dat de kijkers De TROS stelt zich ten doel Lan- waar voor hun geld hebben gekre- delijk en regionaal radio en televi- gen, in de vorm van vijf fraaie doel- sieprogramma's te gaan verzongen punten voor de Amsterdammers. Wat van culturele en ontspannende aard. ons weer eens ergerde, waren de Bij de minister van O.K. en W. zal vele reclames, die in het Olympisch zo spoedig mogelijk zendmachtiging stadion tegenover de opgestelde t.v, camera's waren aangebracht. Van aangevraagd worden. WEL LAGER. NIET HOGER Rotterdam om aan te tonen, dat de kostenstijgingen ongemotiveerd Boerenpartij boos op „Zo is het al die gratis reclame kregen we echt te veel en we vragen daarom de NTS, of in de boekomst geen maatregelen kunnen worden getroffen. Intussen verdient de NTS eon compliment voor de wijze, waarop de beelden van de presidentverkiezing in Ame rika werden overgebracht. Henk Prinses Beatrix op vliegbasis Als onderdeel van die werkbezoe ken diie prinses Beatrix brengt aan de onderdelen van de strijdkrachten, bezocht zij gisteren de vliegbasis „Twenthe" van de Koninklijke Lucht macht. Deze basis maakt deel uit van het commando tactische luchtstrijd krachten. De prinses liet zich uitvoerig voor lichten over de opleidndg van vlie gers en technisch grondpersoneel, die bestemd zijn voor de „Star Fighter" squadrons. Ten behoeve van deze op leiding bevinden zich op de basis „Twenthe" verschillende faciliteiten, zoals een vluchtnabootser en een oefeninstallatie voor de technische opleiding. Later in de middag keerde primes Beatrix met de „Friendship" naar Soesterberg terug. De heer Van Eijk, aldua mr. AU- ïïrtSÏÏK™arS"gouden zijn" JwalrZd T A°°k w T, man. kwam overeen, dat het houw- Bovendien schreef het fonds in zijn VAR4 feleAsienrmrrammi OyL i? Van ,e fonds voor hem in Heerjansdam een blad „bouwmotelijkheden" van een .het yAKA-televisieprogramnia avond hebben we om kunnen ont- bungalow zou bouwen of laten hou- paar maanden geleden nog over het "ïo ke' n. ri spannen by een nieuwe Perry Ma- wen voor een totaal bedrag van tvpe bungalow, zoals de heer Van "n ke.er oktober. Daarin is, sonfüm, waarbij we opnieuw hebben ruim f 48.000. Bij het overleg met Eijk er een wilde hebben. Deze wo- 3ldus 6" he»r ,n schriftelijke geconstateerd dat het speurwerit ambtenaren van het Fonds was ge- ning werd aangeboden voor een be- vragen aan de minister van O, K. en van de verdediger wel wat al ta vlot zegd, dat de prijsberekening ruim drag, dat dicht bij de som lag, die w-> k''sl)0l met het middelaarschap verloopt, was genomen, zodat de prijs mis- met de heer Van Eijk was af ge- ya" Chnstus en is de geestelijkheid schien wel lager maar zeker niet sproken. belachelijk gemaakt. Dinsdag. Leidenaars onder om, Mr. Altman deelde nog mee, dat Nu de VARA op geen enkele wUze 6i® blaken i1®^®1* "if*. De bouwvergunning werd aange- de heer Van Eijk een enquête had de wil tot verbetering toont, alduz Sie^bèteven de ATOo" vraagd en kwam in augustus van dit gehouden onder mensen, die een het Kamerlid, dient het verder uit- ufASdiM^deTcte tit^ mLT töien jaar af. De woning zou op 26 oktober bouwfondswoning hebben. De en- zenden vain dit progrtmma te worden (®?®r a® UM" J®*®1 worden opgeleverd. De vergunning Quête zou aantonen, dat de mensen verboden. Het heeft naar zijn me- aange- is intussen verlopen. Het Bouwfonds Jn de mening verkeren dat het Bouw- ning geen zin Radio Veronica en TV i kwam met een nieuwe kostenbegro- fonds bouwt, hetgeen met het geval Noordzee buiten het rechtsgebied van „SE?™ ting. De woning zou meer dan f Het fonds suggereert meer te Nederland te houden om mogelijke .S.fS 59.000 kosten. Dit had de heer Van doen, waardoor willekeur mogelijk, ongeoorloofde praktijken tegen te Eijk helemaal niet verwacht. Hij had wordt, meende mr. Altmann. De gaan wanneer een programma als iaLmtsA^.£mi™SAi, in de tussentijd besloten een ander, heer Van Eijk heeft steeds de af- „Zo is het toevallig ook nog eens de shlteJtofv^kb^ goedkoper type bungalow te bou- spraken en overeenkomsten, ook de een kern-» van een erkende omroen- en de «uaemyvMDt- Aether klanken (Advertentie) wen. Mr Altmann berekende, dat nadere overeenkomsten, bevestigd, het totaal der zuivere bouwkosten ruim 45 procent hoger was dan oor spronkelijk. SOCIALE INSTELLING van een erkende omroep vereniging ongehinderd kan door gaan. ENQUêTE De heer Van Eijk verzamelde ge gevens van de Stichting Bureau Do- Mr. Drielsma ging hierop in. Hij wees er op, dat de heer Van Eijk steeds contact had gehad met een technisch ambtenaar van het Fonds, die de bevestigingen niet op zijn ju- cumentatie van het Bouwcentrum in ridlsche consequenties beoordeelde. Het fonds, dat door mr. Drielsma werd geschetst als een sociale in stelling, beoogt geen winst zoals een WT, 1 r I* sicuuig, uouugi geen wmai wais een meuwe verloiregcling bouwer, maar keert vijf procent uit D aan de aandeelhouders 646 ge- voor beroepspersoneel landmacht bij parate meenten terwijl de overige winst moet worden besteed voor de volks huisvesting. Het fonds verleent hy pothecaire leningen en technische diensten. op weging behandelden. Er was veel tweestrijd en die maakten we ook nog de volgende ochtend in de trein mee, namelijk over de vraag, of de rijks vergoeding tot 4800 moet worden opgevoerd. In elk geval was men het er over eens, dat er geen verhoogd collegegeld moet komen. Van arbiter Piet Beishuizen, toch wel een routineur bij de t.v., hadden we meer routine en ingrijpen ver wacht. Vooraf kregen we de Vlaam se omroepster Demise Maes weer eens te zien en te horen in een Do mino-programma, waarin de 34-ja- rige Brusselse Anny Cordy als chan- soranière en virtuose de nodige hu mor ontwikkelde. ZATERDAG 7 NOVEMBER 1964 HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het leven de woord. 7.15 Klas. gram. 7.45 Gees telijke liederen. 7.55 De Kerk zijt gij, lezing. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Djinn: gevar. progr. (Om 11.00 Nieuws). 12.00 Angelus. 12.04 Kath. nieuws. 12.10 Liedjes over het Verre Westen. 12.30 Mededel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Instrument, kwartet en zangsoliste. 12.50 Rege- ringsuitz.: Voor de landbouw. 13.00 Nieuws. 13.15 Marktber. 13.18 Voor de jeugd 14.10 Musicerende dilettan ten: Mannenkoor. 14.30 Voor de kleu ters. 14.40 Franse les. 15.00 Lichte orkestmuz. en zangsolisten. 15.30 Brussel in de Nederlandse letteren, klankb. 15.55 Karakteristiek: mu zikaal progr. 16.30 Sportperiscoop. 16.40 Jazzmuziek. 17.00 Lichte ork. muz. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Licht instrumentaal ensemble. 18.20 Jazz muziek met comment. 18.50 Licht baken, praatje. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.35 Radiokamerork. en bariton: klas. muz. 20.30 Rielek- sen.... amusementsprogr. 21.35 In strumentaal ensemble en zangsolis ten: Liedjes uit Vlaanderen en Ne- Komende uitzendingen. In ver- troepen Donderdag. Het tv-spel, dat don derdagavond bij de KRO op het Bovendien had het fonds de heer scherm van NI verscheen, was de band met de terugkeer van judo- Van Eijk eind vorig jaar laten weten toneelbewerking van eon novelle van kampioen Anton Geesmk uit Japan, dat, gezien de te verwachten ont- Uoatojewski „Oompjes Droom".. De zal avanavond na het tweede jow- Het Tweede - Kamerlid Walburg wikkeling van de lonen en prijzen, ^S^iTar0 d«bÏÏtvra "sTOrt^m^eld^liinS^^woidM ^R^Llftemif:g^Sgd ™hJu,!ut D?efserahaderdaaUrultÊkunnën^onclm l™ladel in een kleineRussische rtad. besteed aan deze sportkampkwn, zal beraepspersoneel van de Koninklyke s((md Zq kQn het oQk gebeuren dat ging voornamelijk om een „handige" men en zal een herhaling worden ge- Landmacht, dat bij de parate troepen dg geldienjng onder hypothecair moeder van lagere adel, die trachtte geven van Geesinks wedstrijd te- «kent. een andere verlofregeling van verband werd gewijzigd door het haar dochter hogere regionen bin- gen de Japanner Kaminaga. Vooraf kracht wordt waarbij werkdagen, fQnds yar) f 35,000, looptijd dertig nen voeren. Hoofdpersoon was een hebben beide zenders allerlei op het due vallen in de algemene verloftoe- rente 4 5 procent m f 42 000 geconcentreerde Loudi Nijhoff als programma. Zaterdagavond komt Me- kenning geldig voor pasen, pinks te- - - xw ij v-i»w ren. kerstmis en oud- en nieuwjaar, in het vervolg afgetrokken kunnen op"/^59.375" kwam." worden van het vakantieverlof. Het Kamerlid vreest, dat beroeps- personeel dat van deze regeling geen gebruik wil maken, in vrijwel lege kazernes en legerplaatsen zal moe ten verblijven en dat het dain geen nuttig en efficiënt werk kan ver richten. Het dienen bij de parate troepen wordt hierdoor niet aantrek kelijk gemaakt, meent de heer Wal* burg, die tenslotte nog de reactie» ,- van het betrokken personeel wil werkgroep Ruimteonderzoek van Zon gramma gebracht rondom „Berlijn den. Nederlands ruimte-experiment in Sahara geslaagd weten. De films in de week van 5-11 nov. zijn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Plantage Tamarinde, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: Geen alibi voor moord, 18 j. Dagelijks 2 30, 7 15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Het Huwelijksleven, volw. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Studio: Marnie (volw.) geproL Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag. 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Eddie slaat alles, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Goud voor de heersers, 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. tegen een rente van 6,5 procent, en Alexandrowna, het prototype van de red Laseur de bekende Franse zan- dat de totale bouwsom van 48.111 vrouw, die niets en niemand ontzag geres Catherine Sauvage inleiden. als het er om ging haar dochter Zina Later komt Maya Bouma en daar- (Shireen Sbrooker) een rijk huwe- na iets over „mensen kijken". Op N2 lijk te laten aangaan met een prins, is de KRO met „vrouwenlevens en voorgesteld door Jan Teulings. Deze een uur met Hitchcock. Zondag op drie, evenals Maxim Hamel en de an- NI brengt de NCRV een spel over deren, hebben in hun spel, mede Koning David, o.a. met Johan dank zij de indringende regie van Schmitz en Ellen Vogel. Vooraf is er Frits Butzelaar, een sfeer gelégd, die weer George Noordhoff, nu met een ons kon doen geloven in zoveel uit- programma over geluidsgolven. Op N2 eenlopende personages,Het was een is de NTS onder meer met jazz in de fraai coetuumstuk tevens. Op N2 dertiger jaren en met een film, die Nederlandse onderzoekers van de beeft mr. Hil terman een actueel pro- op hét filmfestival werd onderschei- erkgroep Ruimteonderzoek van Z< en Sterren van de Sterrewacht Utrecht hebben meegedeeld, dat zij in de Sahara een succesvolle meting hebben gedaan van de röntgenstra ling der zon. De metingen werden uitgevoerd met behulp van instru menten vervaardigd te Utrecht. Het instrumantarium werd gisteren te 16.31 uur gelanceerd in een Franse Veronique-raket. De raket bereikte een hoogte van 150 km. Dit is het tweede dergelijke expe riment. Het eerste had plaats op 18 april vain dit jaar. Toen bereikte de raket een hoogte van 118 km. In ver band met de grotere hoogte die bij de laatste Lancering bereikt werd, wordit dit experiment geacht beter te zijn geslaagd dan het vorige. De werkzaamheren van de werk groep ruimteonderzoek te Utrecht zijn geinitieerd door de commissie van geophysica en ruimteonderzoek der Koninklijke Nederlandse Acade mie van Wetenschappen. De lancering in de sahara had plaats in het kader van een samenwerking tussen de Franse en Nederlandse com missies van het ruimteonderzoek. spaar plezierlgmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om d* DUET-spaarkaart iTtl IV Een vervolgverhaal van Suske en Wiske derland. 22.00 Roulette: muzikaal spelletje. 22.15 Wereldoorlog I, do cumentaire. 22.30 Nieuws. 22,40 Epi loog. 22,45 Kruispunt, religieus ge sprek. 2315 Nieuwe klas. gram. met commentaar. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.20 Social, strijdl. 7.23 Lichte gram. (Om ca. 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en social, strijdlied. 8.18 Operamuziek (gr). 8.40 Orgelspel: lichte Ned. muziek. 9.00 Loon naar werken, lezing. 9.10 Stereof. uitz.: oude en klas. muziek (gr). VPRO: 9.40 Richtlijnen, lezing. 9 55 Kunstzinnige vorming van de jeugd (I), lezing. VARA: 10.00 Bui- tenl. weekoverz. 10.15 Z.O. 10.35 gevar progr. (Om 11.00 Nieuws). 12.30 Me dedel. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.35 Sportnieuws. 12.55 VARA-Varia. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereof. uitz.: Licht orkest met licht vocaal en semble en zangsolisten. 13.40 Voor de jeugd. 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 Morele buitelingen op fiscaal ter rein, lezing. 15 00 Operamuziek (gr). 16.00 Nieuws. 16.02 Boekenwijsheid. 16.20. Stereof. uitz.: licht orkest. 16.45 Stereof. uitz.: licht instrumentaal kwintet. 17.05 Stereof. uitz.: Sal on- orkest en zangsoliste. 17.30 Actuali teiten. 18.00 Nieuws en commentaar. 18.20 Voor de jeugd. 19.10 Je neemt er wat van mee veertiendaags# hobbyquiz. 20.00 Nieuws. 20.05 Tram melant in Loeren aan de Hor, licht progr. 21.00 Social, comment. 21.15 Stereof. uitz.: Metropole orkest en solisten. 21.45 Als de klok dertien slaat: De ballade van Bliksem Billy, hoorspel. 22.15 Lichte gram. 22.30 Lichte gram. 22.30esi.-èèoe Nieuws. 22.40 Te waar om mooi te zijn, cabaretprogr. 23,10 Even napla- ten: lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I. NTS: 15.00 Weekjournaal. VPRO: 15.25 Zet 'm op George, film. 17.00- 17.45 Voor de kinderen. NTS: 19.30 54.. Antwoordt!, politiefilm. 20.00 Journaal en weerber. VPRO: 20.20 Actualiteiten. 20.30 Bonjour Paris: zang en ballet. 21.05 Muzikaal progr. 21.25 Sjootijm, cabaret. 22.00 Mensen kijken: interviews. NTS: 22.40-22,45 Journaal, NEDERLAND II. NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: Een Tiroler Bruiloft: muzi kaal amuaements-progr. 20.45 Vrou wenlevens: Water en zeep, voordr, 21.10 The Alfred Hitchcock Hour: Death of a cop (De dood van een nplitie-agent), Hitchcockfilm. 22.00- 52.10 Epiloog. TV-Noordzee heden- en morgenavond VRIJDAG 6 NOVEMBER 18.30 Mijn drie zonen („Een valse noot); pl.m. 18.59 Mr. Magoo; pl.m. 19.07 Jazz Noordzee; pl.m, 19.31 Hol lywood Star Playhouse. Pauze. 22.00 Boekeniers der 7 zeeën; pl.m. 23.30 Einde. ZATERDAG 7 NOVEMBER 18 30 Rin Tin Tin en de Bloed- ?iAe„drer?:,plim' 19'00 Popey; Pl.m. 19.08 Lastige gevallen: Het zakdoekje; pl.m. 19,22 De onzichtbare man: Bankroof. Pauze. - 22.00 Gekooi- 7 jnaiajes (Plaats van handeling, 'n tuchtschool voor meisjes); pl.m. 23.00 nen achterna. Hij had verwacht de aandacht be trekken en bemerkte al spoedig, dat dit dan ook het ge val was. Maar hij vervolgde rustig zijn weg als voelde hij zich in die buurt volkomen thuis en op zijn ge mak. Misschien dachten sommigen, die hem zagen gaan, dat hij een de tective was, die hier een of ander spoor volgde. In elk geval bleven de lui hem uit de weg en keken hem slechts verwonderd en benieuwd na. De twee mannen bleven bedaard doorlopen en maakten nu en dan een praatje met voorbijgangers. Ze gingen geen enkel kroegje of eethuis binnen. Ze bleven voortdurend een eind van elkaar af lopen en sche nen zich er niet van bewust, dat ze gevolgd weiden. Ongetwijfeld meen den ze hem kwijtgeraakt be zijn op hun vlucht, voordat ze in de tram waren gestapt. Ze keken in geen ge val om of ze wellicht nagegaan wer den. Eindelijk sloegen ze een zij straat in en braden een kroeg binnen. Warwik liep zo gewoontjes moge lijk voorbij en zag dat de mannen voor de toonbank stonden te drin ken. Hij stak de straat over en liep langs de overkant berug. Hij zag de mannen van de bar weggaan en zich naar een achterlokaal begeven. Ach ter de gelagkamer bevond zich en smal zaaltje met afzonderlijke hok jes, die door smoezelige gordijnen afgesloten konden worden Warwik zag hoe ze aan een tafeltje in een hokje, dat 't dichts Ibjj de straat was, gingen zitten en daar een druk ge sprek begonnen. In de gelagkamer bevond zich op dat ogenblik nie mand mer, maar Warwik wist niet, of er nog mensen in de hokjes konden zitten. Hij ging naar 'n steegje toe, dat langs het huis liep en vond daar een deur, die, naar hij vermoedde, toegang tot het achterzaaltje geven moeet Voorzichtig du wde hij die deur open. Het kwam uit, zoals hij verwacht had. Vlug stapte, hij in het hokje naast die deur en bleef daar wachten, tot hij er zeker van was, dat er zich in het nevengelegen hokje niemand bevond. Daarna sloop hij naar binnen. Op die wijze wiet hij ongemerkt verder te komen, tot in het hokje naast dat waarin zich de beide man nen bevonden. Tegenover dat hokje stond een tafeltje, waaraan vier mannen zaten. Ze waren binnenge komen in de tijd, dat Warwik naar de achterdeur gelopen was en zaten nu, ieder met een glas voor zich, druk te praten. Na zich ervan verge- gewist te hebben, dat ze In rijn hokje niet konden zien, ging Warwik dicht tegen het tussenschot aanzit ten en probeerde af te luisteren, wat er in het nevengelegen hokje bespro ken weird. „We moeten het zaakje hier lie ver niet bekijken," zei een der man nen. „Laten we wachten tot we thuis zijn. We hebben een pakje bankbiljetten en juwelen dat staat in elk geval vast." „Maar wat zou dit voor rommel zijn?" vroeg de andere. Warwik had een kier tussen de planken van het beschot gevonden en tuurde daar nu doorheen. De kleine man had de pa pieren uit zijn zak gehaald en liet ze aan zijn makker zien. „Nou, laat eens kijken." De man maakte het touwtje loe, dat om de documenten zat. Hij keek de papieren in. „Ik denk niet, dat die veel waard zijn," zei hij. „Ik dacht, dat het aan delen of, zo zouden zijn maar dat is het geval niet." „Hier is een brief en een lijst met effecten.en dit is naar het schijnt een soort oonitract. Misschien wat waard voor de eigenaar maar in geen geval vqor ons. Niks dan scheur papier, denk ik zo." „Ik had gedacht, dat we or wat aan zouden hebben", zei de andere man, „waarom zou die kerel ze an ders meegenomen hebben?" „Hij heeft ze gewoonweg in don ker meegepakt, denk ik. Hy aal net gedacht hebben, als wij.dat het effecten waren of iets dergelijks." „Klets! Hij had toch een lan taarntje bij zich. Je kunt er op re- kenen, d«t hij ze goed bekeken heert. Die kerel is een slimmerik, wat ik je zeg. Ik heb zo'n idee, dat ze hem heel wat geld waard zijn." „Ik snap niet goed waarom." „Bekijk ze nog eens goed. We mo gen geen kans verloren laten gaan." „Hier heb je een brief van en vent, die Peikngham heet." zei de ander, „daarin staat, dat 'n zekere George het vermogen moet beheren en aan de jongen overgeven. Maar wie dat is, staat er niet bij. Ik kan me niet voorstellen, dat daar geld voor ons in kan zitten." „Maar die knul moet toch een re den gehad hebben, om die papieren weg te halen." „Och, hij dacht natuurlijk, dat het effecten waren." „Misschien doen we toch het beste ze te bewaren en te zien of er nok wat uit kan komen." (Wordt vervolgdx n 40 De tram reed de zakenwijk door stopte nu en dan en Warwik hield de wagen zorvuldig in het oog, om geen der beide mannen te laten ontsnap pen. De wagen vervolgde rijn weg door de armere wijken en kwam ten slotte in de echte achterbuurten, die het verblijf van veel misdadigers waren, terecht. Hier slopen mannen en vrouwen rond, als waren ze bang gezien te worden. Smoezelige eet huizen stonden naast sombere kroe gen. Op iedere straathoek stond een politieagent en Warwik wist, dat er ook nog geheime agenten rond dwaalden. Hij was in avondcostuum, droeg een hoge hoed en een wandelstok. Hij kon zijn kraag wel opslaan om zijn overhemd te bedekken, maar zijn hoed en stok kon hij niet ver bergen. Zijn kleding zou in die om geving natuurlijk terstond de aan dacht trekken. Iedereen, die hem zag, zou zich afvragen, wat hij om twee uur snachts in die buurt kwam doen. En hij kon natuurlijk onmo gelijk van kleding verwisselen. Bru taal optreden kon zijn enige redding zijn. Mochten een agent of detec tive hem aanhouden, dan zou hij gewoontjes zeggen, dat hij eens wilde weten, hoe de andere helft van het mensdom woonde en leefde. Dat hij na de opera geen zin meer in rijn club had gehad en daarom eens naar de achterbuurten gewandeld was. De tram stopte op een donkere straathoek en de beide door Warwik achtervolgde mannen stapten uit en slenterden langzaam de straat op, als hadden zij de hele nacht nog niets anders gedaan. Warwik liet de chauf feur stoppen betaalde en ging met zijn kraag omhoog de beide maai-

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2