KARDINAAL ALFRINK PLEIT VOOR EEN GESPREK MET COMMUNISTEN Pan-Orthodoxe conferentie dankt Paus voor boodschap „CRISISTOESTAND" IN E.E.G. IS MOGELIJK Niet met banvloeken blijven slingeren een STERK STAALTJE Onduidelijk nieuw bewind in Bolivia GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE MELD KORTE VERGADERING VRIJDAG 6 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 PAUS PAULUS BEZOEKT VERGADERING Kardinaal Bernard Alfrink, aarts bisschop van Utrecht, heeft gister morgen op de Concilievergadering gepleit voor een gesprek met de com munisten. Bij de debatten wees kardi naal Alfrink erop, dat zeer velen te genwoordig het marxistische atheïsme aanhangen. Men moet het atheïsme met alle kracht blijven afwijzen, zo zei de kardinaal, maar tegelijkertijd toch bereid zijn tot de dialoog met individuen. Het is niet nodig, aldus kardinaal Alfrink, opnieuw het com munisme te veroordelen omdat ieder een weet welk standpunt de Kerk tegenover het communisme inneemt. Daarentegen ligt het wel op de weg van het Concilie het gesprek te bevorderen met alle mensen van goede wil en niet met banvloeken te blijven slingeren. Zij, die hun godsdienstig leven in vrede kunnen leiden, moeten hun geloof nog meer uitdiepen. Zij moe- JONGENS PULLOVER Leeftijd 512 jaar. alle maten 5.95 OVERAL KIJKEN MAAR KOPEN BIJ... HAARLEMMERSTRAAT 172—174—179 HERENSTRAAT 9 MIDZA ten zich erop toeleggen om de maat schappelijke verhoudingen te verbe teren, vooral die welke kunnen bij dragen tot de vermindering van de krachten van het kwaad. PAUS BIJ MISSIE-DEBAT Paus Paulus heeft vandaag voor de eerste maal sinds zijn verkiezing een algemene vergadering van het Conci lie bijgewoond. Vanmorgen begon het debat over het schema over de missie- arbeid van de Kerk. De Paus heeft bij het bekend maken van zijn voor nemen naar Bombay te reizen ge zegd, dat hij daar als missionaris heen wil, na als pelgrim het Heilige Land bezocht te hebben. Het korte voorstel over de missie heeft bij de deskundigen niet zo'n goed onthaal gevonden. De Paus heeft de vergadering, die een nor maal verloop had, gevolgd zittend aan de tafel van de Conciliepresiden ten, onder wie kardinaal Alfrink. Voor de behandeling werden de de batten over schema 13 even opge schort. Mgr. Felici heeft de Concilie vaders meegedeeld, dat de Paus het op prijs stelt hen allen nog eens te ontvangen voor een „vaderlijk ge sprek". Deze ontvangsten zullen vol gens taalgroep geschieden. Vanavond beginnen de Franstalige bisschoppen. Tijdens de werkvergadering van donderdag keurden de Concilievaders vrijwel eenstemmig het tweede hoofd stuk van het schema over de bis schoppen goed. Het grootste aantal tegenstemmen kregen de paragrafen, handelend over de religieuzen en hun verhouding tot de bisschoppen, namelijk 172. AMERIKAANSE LEEK SPRAK De Amerikaan James Norris van het Intern. Kath. Migratiebureau in Genevè, een lekentoehoorder, gaf een overzicht van de armoede in de we reld en drong er bij de Concilie vaders op aan te bevorderen, dat de katholieken ten volle deelnemen aan de bestrijding van de honger en de ellende in de wereld. Kardinaal Frings van Keulen nam deze oproep over en stelde voor, dat in elke kerkprovincie een hulpver lening op touw zou worden gezet, die meer een sociaal dan charitatief ka rakter zou mogen hebben en erop gericht zou moeten zijn de onder ontwikkelde landen te helpen zich zelf te helpen. Verscheidene andere Concilievaders voerden hierover het woord. Het tweede hoofdstuk van het schema over de bisschoppen, dat gis teren werd goedgekeurd, behandelt gedetailleerd de positie van de bis schop als hoofd van het bisdom. On der meer wordt voorts de bisschop pen en pastoors aangeraden, wanneer zij te oud geworden zijn of wegens ziekte hun ambt niet goed meer kun nen uitoefenen, vrijwillig af te treden of dat te doen op verzoek van de Paus. Het schema over de bisschop pen schaft ook elk recht van voor dracht bij de benoeming van pastoors af. Het schema adviseert verder onder meer intensief overleg tussen bis schoppen en oversten van de orden en congregaties. Snelle, comfortabele en goedkope familie wagen met enorme koffer ruimte. Felle motor met leeg zinevcrbrulk. Veilige voorwiel drilving. Inspectlebeur" 10.000 km. Veel ruimte ii Alr-conditioning, mlng en defroster». Tcfchtruitjes, Automobielbedrijf GEBR. HUISMAN Levendaal 80, TeL 22962—34000. LEIDEN. JUNTA BEHEERST DE HOOFDSTAD Generaal R. Barrientos, voormalig vice-president van de Boliviaanse re publiek onder het bewind van Paz Estenssoro, is thans het enige hoofd van de militaire junta die woens dag de macht in La Paz in han den nam. Generaal Ovando Candia, de leider van de strijdkrachten, die met generaal Barrientos het voorzit terschap van de junta deelde, legde korte tijd later deze functie onder nog weinig duidelijke omstandighe den neer. Dit besluit is de menigte van het balkon van hét regeringspaleis door generaal Barrientos verkondigd. Slechts kort tevoren evenwel waren (Advertentie) Sowjetspion posthuum onderscheiden Sorge kondigde aanval op Rusland aan De Sowjet-Unie heeft gisteren een van haar vroegere spionnen, Richard Sorge. posthuum onderscheiden door toekenning van de titel „held der Sowjet-Unie" Sorge, zoon van een Duitse vader en Russische moeder, was de man die desrijds Stalin op de hoogte stelde van Hitiers plannen voor een aan val op Rusland. In 1933 ging hij als dagbladcorrespondent naar Japan, waar hij later persattaché bij de Duitse ambassade werd. Als zodanig kreeg hij geheime documenten onder de ogen. hetgeen hem mogelijk maak te in 1939 Moskou te waarschuwen voor de op handen zijnde aanval op Polen en later voor de Duitse plan nen voor de invasie in Rusland. Sorge werd in 1941 door de Japan ners gearresteerd en in 1944 terecht gesteld. Enige tijd geleden wijdde de Praw- da reeds een artikel aan Sorge, aan wiens inlichtingen door Stalin geen aandacht werd geschonken. Het blad merkte daarbij op. dat men daar voor wel zwaar heeft moeten boe ten. Bestand in Jemen In Jemen wordt met ingang van zondag een bestand van kracht. Dit werd gisteren officieel in Cairo be kendgemaakt. De elkaar bestrijden de groepen, royalisten en republikei nen, voerden al enige tijd in het ge heim onderhandelingen. Het akkoord werd bereikt tijdens besprekingen van een commissie, die door president Nasser van Egypte en koning Feisal van Saoedi-Arabië in september in het leven was geroe pen. De revolutie in Jemen een land met een bevolking van tussen vier miljoen en vijf miljoen zielen be gon in september 1962 nadat Imam Mohammed el-Badr zijn overleden vader was opgevolgd. Kolonel Ab- doellah el-Sallal riep een republi keinse regering uit. De imam vlucht te met getrouwen de bergen in en deed van daaruit aanvallen op de re publikeinse troepen. Hij kreeg indi recte steun van Saoedi-Arabië, ter wijl Sallal door Egypte werd gehol- POMPIDOUWIJ TREDEN NIET UIT ATLANTISCH BONDGENOOTSCHAP „Maar Washington moet ons zijn politiek niet opleggen" Premier Pompidou van Frankrijk heeft vandaag tegen verslaggevers gezegd, dat Frankrijk niet van plan is uit het Atlantisch bondgenootschap te treden. De manier waarop dit bondgenootschap werkt voldoet ech ter niet aan de verdedigingsbehoef-. ten van Frankrijk en het Westen. „Het moet worden gereorganiseerd en geheel opnieuw worden gevormd". „Wanneer de multilaterale atoom strijdmacht zou eindigen in het slui ten van een Duits-Amerikaans bond genootschap, zal dat onverenigbaar zijn met het Frans-Duitse verdrag en met de noodzaak van een verdedi- gingspolitiek. Geen enkel bondgenootschap is iets waard zonder gelijkheid Het kan al leen bestaan wanneer een verenigd Europa bestaat en wanneer dit ver enigde Europa zijn eigen politiek volgt, die niet door elders, bijvoor beeld Washington, is opgelegd", al dus de Franse premier. Kongolese troepen heroveren Kindoe Kindoe, de hoofdstad van de Kon golese provincie Maniema, 400 km ten zuiden van Stanleystad, is gister middag door troepen van het Kongo lese leger heroverd, aldus een mede deling van premier Tsjombe. Tsjom- be heeft een beroep gedaan op de opstandelingen hun wapens neer te leggen en gijzelaars vrij te laten. Nobelprijscommissie zit met een tekort De Nobelprijscommissie voor de vrede komt 48.650 Noorse kronen (f 24.320) tekort en heeft het Noorse parlement om aanvulling van dit be drag verzocht. Lonen en prijzen zijn zodanig gestegen, dat de commissie niet meer toekomt met de jaarlijkse bijdrage van 91.000 kronen uit de rente van het 38.4 miljoen tellende Nobelfonds. De leden van de commis sie worden door het parlement be noemd. alle leden van de junita, generaal Ovando Candia incluis, beëdigd. De twee voorzitters van de junta wa ren vervolgens op het balkon van het paleis verschenen en spraken een menigte van naar schatting 3000 mensen toe. Generaal Ovando Can dia werd herhaaldelijk door sommi gen uit het publiek uitgejouwd De toespraak van generaal Barientos daarentegen vond grote bijval. Generaal Barrientos is de eigen lijke leider van de opstand tegen Paz Estenssoro geweest. Generaal Ovando Candia had zidh pas woensdag bij de opstand aange sloten toen de crisis een hoogtepunt bereikte. Hij wordt er door uiterst links van beschuldigd de vlucht naar Lima van Paz Estenssoro toegelaten te hebben. Volgens de tot duver opgemaakte „balans" hebben de gevechten tus sen voor- en tegenstanders van Paz Estenssoro 40 doden en meer dan 150 gewonden geëist. De junta beheerst nu de hoofdstad geheeL Zij heeft de 9teun van de oppositiepartijen onder het voorma lige bewind. In -Lima (Peru) heeft de gevluchte en afgezette president Paz Estens soro gisteren op een persconferentie generaal Ovando Candia geprezen en generaal Barrientos als „verrader" gebrandmerkt. Moslims willen moskee in Rome Islamitische leiders in Italië heb ben de hoop uitgesproken, dat de 50^ Moslims van Rome in de toe- kc t een eigen moskee zullen kun nen bouwen. Zij wijzen erop, dat dit weliswaar een delicate kwestie is „in de stad waar de zetel van St. Petrus geves tigd is". Zij zijn echter de mening toegedaan, dat de vestiging van een Mohammedaans bedehuis zeer wel past bij het universele karakter van Rome. Bovendien, zo zeggen zij, heeft Paus Paulus VI meerdere ma len de nadruk gelegd op de nood zaak van een dialoog tussen chris tenen en niet-christenen. De Amerikaanse federale dienst voor de burgerluchtvaart heeft de luchtvaartmaatschappijen, die Lock heed Electra turboprop vliegtuigen van de typen l-188a en l-188c ex ploiteren, opdracht gegeven het bo- venoppervlak der vleugels op scheur tjes te controleren. Bij een controle van verscheidene Electra's zijn op een bepaalde plek scheurtjes aangetroffen, die vermoe delijk veroorzaakt werden door harde landingen. Chinezen hielden „vriendsehapsavond" De Chinese ambassadeur in de Sowjet-Unie, Pan Tsoe Li, heeft gis teren in Moskou een „vriendschaps avond" georganiseerd ter gelegenheid van de 47-jaardag van de Russische oktober-revolutie. Van Sowjet-zijde waren aanwezig vice-premier Roed- nev, de minister van buitenlandse handel Patolitsjev, ambtenaren van verscheidene ministeries en openbare instellingen, wetenschapsmensen, vertegenwoordigers van het culturele leven en militairen. Er werd een film vertoond over het leven van de Chinese plattelands- jeugd. Metropoliet Meliton van Ilioupolis heeft namens de pan-orthodoxe con ferentie, welke momenteel op het eiland Rhodos bijeen is, geantwoord op boodschappen van Paus Paulus VI, Patriarch Athenagoras van Con- stantinopel, aartsbisschop Ramsey, hoofd van de Anglicaanse Kerk en Dr. Visser 't Hooft, secretaris-gene raal van de Wereldraad van Ker ken. In de boodschap aan Paus Pau lus VI wordt gezegd, dat zijn bood schap met vreugde op Rhodos is ont vangen. „Wij waarderen eerlijk", aldus het schrijven, „de woorden van liefde en vrede in de Heer, welke gij uit uw naam, uit naam van het Vaticaans Concilie en van de gehele Katho lieke Kerk van Rome tot ons hebt gericht". Mgr. Meliton dankt daar voor uit naam van de gehele pan orthodoxe conferentie en groet de Pans insgelijks in de liefde en vrede van Christus. De conferentie richtte haar ant woord aan „Zijne heiligheid de Paus van Rome, Paulus VI". De Paus had zjjn brief niet zoals gebruikelijk on dertekend met „Paulus VI Paus", maar met „Paulus VI, bisschop van Rome". De dialoog met Rome. Metropoliet Nicodemus, de leider van de delegatie van het Russische patriarchaat naar de pan-Orthodoxe conferentie, heeft gepleit voor een vierde pan-Orthodoxe conferentié, waarop een commissie van theolo gen zou moeten worden benoemd die tot taak krijgt de dialoog met Rome te voeren. Deze dialoog zou dan „op theologische en niet op kerkelijke basis" gevoerd moeten worden. In de commissie zouden alle Orthodoxe Kerken vertegenwoordigd moeten zijn. De afvaardiging van het oecume nische patriarchaat van Constanti- nopel naar de huidige conferentie op Rhodos en de vertegenwoordigers van de patriarchaten van Alexan- drië. Jeruzalem en de Orthodoxe Kerk van Cyprus willen, dat de dia loog met Rome zo spoedig mogelijk begint. Tijdens rondvraag kwamen vele wensen ter tafel Bij afwezigheid van de heer J. van Vliet (Pr. Chr.) heeft de raad van Zoeterwoude een korte vergadering gehouden, waarin de agenda tot aan de rondvraag weinig tijd vergde zij het dan, dat er zes stemmingen en een herstemming nodig waren om leden van de commissie van bijstand ingevolge de per 1 januari a.s. in werking tredende Algemene Bijstands wet te benoemen. De gespreksstof bleek eerst bij de rondvraag, waarin een aantal wensen naar voren kwamen, die vooral betrekking hadden op de nog steeds niet voldoende veiligheid voor kleine en grote voetgangers aan de Hoge Rijndijk. Alles bij elkaar had men slechts een uur voor de open bare zitting nodig. Om acht uur begonnen, stonden wij om 9 uur weer op straat. Couve de Murville Brits lidmaatschap niet ver meer De Franse minister van buiten landse zaken, Couve de Murville, heeft gisteravond in Brussel ver klaard, dat in de Euromarkt een „crisistoestand" kan ontstaan, in dien in de komende maanden geen oplossing wordt gevonden voor de voltooiing van de ge meenschappelijke landbouwpoli tiek. Sprekende voor leden van de „Grande conference catholi- que" aan het einde van een een daags officieel bezoek aan de Belgische hoofdstad zei hij, doe lende op het uitblijven van een beslissing over gemeenschappe lijke graanprijzen in de „zes", dat deze situatie .onbevredigend' is. De Franse minister wees er op, dat Frankrijk alleen destijds het verdrag van Rome heeft goedgekeurd op voorwaarde van een gemeenschappelijke land bouwpolitiek en voegde hier aan toe, dat „alles opnieuw moet worden bezien" indien een oplos sing zou uitblijven. Couve de Murville ging in zijn lezing voorts ondermeer In op de moeilijkheden in de verhouding tus sen West-Enropa en de Verenigde Staten, die vooral betrekking heb ben op de in de „Kennedy-ronde" te treffen maatregelen op het gebied van het handelsverkeer in landbouw- produkten en op wat de Franse mi nister de „zogenaamde" multUatera- le kernmacht noemde. Hij betoogde, dat de Amerikaanse militaire aanwezigheid in Europa „geen permanente oplossing" kan zijn en dat het moet komen tot een militair evenwicht tussen West- en Oosteuropa. Hij noemde dit ook in het belang van de Verenigde Staten zelf. De Franse minister van buitenland se zaken verklaarde voorts, dat de Europese gemeenschappen in ieder geval Frankrijk en de Dnitse Bonds republiek dienen te omvatten, maar dat „niets de toetreding van Groot- Brittannië kan verhinderen", in dien althans de Britten dezelfde doel stellingen en bereidheid hebben als de huidige zes landen, die de gemeen schap vormen. Persoonlijk zag hij de mogelijkheid van een Brits lidmaat schap niet ver meer af. Couve de Murville bestreed ten slotte de mening van de drie „kleine" EEG-partners de Benelux dat supernationale organen een betere behartiging van hun belangen zou den garanderen dan organen, waar in nationale vertegenwoordigingen optreden. Hij wees er daarbij op, dat in de huidige Euromarkt-com- missie van de negen leden er drie van de Benelux zijn en dat bij rechtstreek se verkiezingen van het Europese parlement het aantal Benelux-afge- vaardigden belangrijk zou verminde- Saturne inspireerde tot juwelenroof De juwelenroof in het Badhotel in Zandvoort is opgelost. Gisteren arres teerde de Zandvoortse politie de tweede verdachte, de 22-jarige kan toorbediende J. R. H. uit Zandvoort. Twee dagen eerder was de 21-jarige Haarlemse student P. P. C. al gear resteerd. De beide verdachten heb ben bekend en verklaarden de roof beraamd te hebben tijdens het spe len van „Saturne" in het Badhotel te Zandvoort. De gehele buit van 37 mille (diamanten ringen, armbanden en bróche.O is term?gevonden. Commissie van Bijstand A.B.W. gekozen In de Commissie van Bijstand in gevolge de Algemene Bijstandswet werden gekozen de heren G. P. Koek en C. J. van Leeuwen, beiden als lid van de raad, alsmede mevr. L. A. v. Diemen-v. d. Veldt (Weipoortseweg 93a), alsmede de heren J. W. v. d. Drift, Rodenburgerstraat 1 (na her stemming). P Koning, Hoge Rijndijk 61 en A. R. van der Heyden, Hoge Rijndijk 100. Wethouder J M. Kraan is ambtshalve voorzitter van deze commissie. Het presentiegeld voor vergadering dezer commissie werd en passant vastgesteld- op 7,50 per zitting. VARIA Goedgekeurd werden achtereen volgens: de ontrekking aan het open baar verkeer van de oude Leider- dorpse brug en het wacht verbod in de Bruggestraat. De oude brug moet een half jaar na de opening van de nieuwe worden afgebroken, maar dat is geen Zoeterwoudse aangele genheid, zei burgemeester J. A Det- mers in antwoord op een vraag van mevr. Neuwahl-Sanders. Gewijzigd werden de instructies voor de ge meenteontvanger en de kassier van de bedrijven. In de Commissie van onderzoek der begroting over 1965 - die waar schijnlijk 2 december a.s. in open bare behandeling zal komen - wer den aangewezen op voorstel van de heer v. d. Ploeg de beren G P Koek, J W Vink (beide KVP), drs C Wes- termann (V.L.) en J. van Vliet (Pr. Chr.). In dit verband vroeg de heer Koek aandacht voor het feit, dat de reke ningen zo laat kunnen worden goed gekeurd: nu pas de rekening 1961 Voorts was nogal wat slordiaheid in de administratie geconstateerdver schillende posten stonden nog open, hetgeen het onderzoek van de com missie belemmerde Spr acht het ge wenst zo Veel mogelijk en vroegtijdig gegevens aan de commissie te ver strekken. De burgemeester wil daar zoveel moaelfjk rekening mee houden en hoopt. dat. de achterstand zo spoe dig mogelijk kan worden wegge werkt. RONDVRAAG Voor het gebruikelijke laatste agendapunt, de rondvraag, hadden de leden nogal wat gesprekstof in petto gehouden Zo vroeg de heer C. Straver (Vr Lijst) naar de oorzaak van het niet branden van zo veel straatlantaarns De burgemeester ver telde. dat er regelmatie -mntróle was door de dienst van openbare werken, maar dat het onderhoud van de ver lichting in particuliere handen ligt. ..Wij ziin daar ontevreden over", al dus de voorzitter, „weken, soms maanden gaan er overheen eer een euvel verholpen is. Maar uitvoering in eigen dienst ceeft nogal wat finan ciële consequenties" De heer A Paardekoper (KVP) roerde de ontsluiting van de Zuid- buurt-Oost aan De bouw van de dertien woningen aldaar, verkeert in vrij vergevorderd stadium, dus ont sluiting is nu toch wel nodig, meende spr. Dat von'd' de burgemeester ook. Aan „Stad en Landschap" is opge dragen een nieuw ultbreidinesnlan voor te bereiden De te bouwen brug is echter afhankelijk van deze nieu we opzet. Dezelfde vraagsteller drong ook aan op urgentie van de door trekking voetoad Noordbuurtseweg, temeer daar de bouw van de kleu terschool vordert De voorbereiding van deze doortrekking is reeds opge dragen; onderhandelingen met de grondeigenaren zijn gaande en de burgemeester meent, dat de bereid- PUBLICATIE BURGEL1JKE STAND De heer J. Vink (KVP) heeft al eens eerder gevraagd om publicatie van de burg. stand in de pers. Oor spronkelijk meende de burgemeester, dat de kranten niet bereid waren daarvoor leges te betalen, doch bij informatie was hem nu gebleken, dat zulks wel het geval is. Vanaf volgende week zullen de gegevens aan de pers worden verstrekt, be loofde hij. De heer J. v. d. Ploeg (KVP) wilde wel eens horen hoe de parkeersitua tie nu was aan de Schenkelweg na de aanleg van de parkeerhavens. De heer Paardekoper vond de situatie daar, verkeerstechnisch gezien, wel verbeterd, maar ten aanzien van de veiligheid van de kinderen verslech terd. Deze spr. pleitte voor éénrich tingsverkeer. Nog namen aan de dis cussie deel de heren Van Leeuwen, Vink en v. d. Ploeg. De laatste vroeg het parkeren door vrachtauto's van zonsopgang tot zonsondergang te ver bieden. De burgemeester zegde toe alle suggesties in b. en w. te zullen brengen. Mevr. Neuwahl en de heer Koek klaagden over de situatie aan de Hoge Rijndijk ten opzichte van het voet gangersverkeer. Hoever is het plan van het voetpad al gevorderd; kan het binnenkort worden aanbesteed? Helaas niet, aldus de burgemeester. De onderhandelingen zijn nog niet zo ver gevorderd en het uitbreidings plan nog niet goedgekeurd. Wanneer wél weet spr. niet, maar het zal nog wel drie tot vier maanden duren. We hebben met drie eigenaren te maken, maar één der percelen is herhaalde lijk van eigenaar verwisseld. Mevr. Neuwahl constateerde moei lijkheden bij 't oversteken van voet gangers bjj de nieuwe brug. Men moet onder de brug doorlopen, over steken is naar de mening van spreek ster daar veel te gevaarlijk. Dat laat ste moet de burgemeester tegenspre ken. Het verkeer over de brug is niet zodanig, dat het oversteken van de 7 meter brede rijbaan moeilijkheden oplevert. De voorzitter beloofde ech ter een en ander te zullen bekijken. En hiermee was de - althans open bare - koek op en bleef de raad zo als gebruikelijk nog in comité-gene raal. P.l.T.-nieuws Aanvullend op het programma van de Senioren, volgt hier het wedstrijd programma van de Junioren voor zaterdag a.s. en tevens de enigszins gewijzigde team opstelling. Meisjes; Play Fair 1-PIT '54; PIT'54 2-PÏT '54 3. Jongens: PIT '54 1-Scherpschutters 1; Play Fair 2- PIT'54 2; Play Fair 3-PIT'54 3. Opstelling: Meisjes le team: Ria Ammerlaan, Marian v. d. Helm, Toos de Jong: 2e team: Annie v. d. Ploeg, Anneke Koek, Truus v. Veen; 3e team: Cobi Kraan, Ria v. Leeuwen. Riet Versteegen. Jongens: le team: Henri v. Teylingen, Gerard v. Vel- zen. Cas Koemans; 2e team: Leen v. d. Hoeven, Theo v. Velzen, Theo v. d. Helm; 3e team: Wim v. d. Wiel, Wim van Veen, Leo Mooyman. Mededeling Maandagavond 16 november kan er niet getraind wor den wegens het niet beschikbaar zijn van de zaal. De training is nu op dinsdagavond 17 november. LETDSCHFNTMM Klompenritbeker Op het parcours alhier is de eerste rit verreden om de Klompenritbeker De eerste rit werd gewonnen door Fred. v. d. Werff, die de 100 km aflegde in 2 uur en 33 minuten. Een aspiranten wedstrijd over 40 km werd gewon nen door Herman Jansen. Als tweede

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10