JUDOKWAI DREIGT MET UITTREDEN UIT FNJJB Weerbericht DINSDAG 3 NOVEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 GETORN AAN FEDERATIE Het bestuur van Judokwai-Neder- land heeft zich onlangs namens de leden van deze judo-organisatie met een brief tot het bestuur van de Fe deratie van Nederlandse Jiu-Jitsu en Judo Bonden (FNJJB) gewend, waarin onder het aanvoeren van en kele bezwaren tegen de gang van za ken in de FNJJB wordt medegedeeld, dat men van de zijde van Judokwai tot half december wil afwachten of de Federatie van Judo-organisaties en zo neen, dat men dan uit de FNJJB wil treden. Afgezien van enkele ondergeschik te punten komen de bezwaren van Judokwai op het volgende neer: a. De districtsbesturen en de com missies van districten van de FNJJB dienen te worden samen gesteld uit een gelijk aantal func tionarissen van de vier bonden, die in de Federatie samenwerken; b. Judokwai wil geen overleg ple gen over de status van oefenmees- ters en judoleraren, voor zo ver deze thans in functie zijn. In ver band hiermede weigert Judokwai het verstrekken van gegevens over deze leraren. Het bestuur van de FNJJB is van oordeel, dat uit de genoemde bezwa ren blijkt, dat Judokwai-Nederland niet bereid is zich te houden aan vroeger gemaakte afspraken. Het gaat er thans niet om te wer ken aan een ideale judofederatie, al dus de FNJJB, maar aan één sterke nationale judobond voor de toekomst. De federatie draagt slechts een tij delijk karakter en wel voor de duur van twee jaar. Uit de brief van Judo kwai blijkt, dat deze bond de hui dige tijdelijke federatie belangrijker Donderdag opening van Raiffeisenbank te Oegstgeest Geschiedenis van bijna' veertig jaar Zoals men zich zal herinneren zal op donderdag 5 november a.s. het nieuwe bankkantoor te Oegstgeest of ficieel worden geopend. In 1926 werd te Oegstgeest opge richt de Neutrale Coöperatieve Boe renleenbank. Zoals bij deze banken gebruikelijk werd in de beginjaren kantoor gehouden ten huize van de kassier, dit om de kosten zo laag mo gelijk te houden. In 1948 werd het pand Deutzstraat aangekocht en ver bouwd tot kantoor en kassierswo- ning. Teneinde een betere service te kunnen verlenen had in 1962 een fu sie plaats met'de in 1910 opgerichte bank te Leiden, wat een vergroting der mogelijkheden en een belangrijke kostenbesparing betekende, mede door de gezamenlijke verwerking van de administratie.. Thans luidt de tenaamstelling: Coöperatieve Raiffei senbank „Leiden-Oegstgeest". De uitbreiding van de cliënten kring en daardoor de toeneming van de werkzaamheden maakte vergro ting van de wacht- en werkruimte noodzakelijk. Door aankoop van een open terrein aan de Kempenaerstraat hoek Terweeweg te Oegstgeest werd een centraal gelegen punt voor de bank verkregen en aldaar een door het Architectenbureau Kraan Van Nieuwkoop ontworpen bank ge bouwd. De Coöperatieve Raiffeisenbank „Leiden-Oegstgeest" is één van de 700 bij de CoÖp. Centrale Raiffeisen bank te Utrecht aangesloten banken. De spaarsaldi hebben de 4 miljard overschreden. De grootte van de spaarbank „Lelden-Oegs. geest" ligt ver boven het landelijk gemiddelde. Het balanstotaal heeft de 16 mil joen overschreden. JUBILEUM W. VAN OORDE Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer W. v. Oorde (apparaten- bouwer) bij de N.E.M. in dienst trad. De jubilaris werd met z'n echtge note ontvangen in de conferentieka mer van de N.V., 's middags om 4 uur, waarbij de directie en de jubi leumcommissie aanwezig waren. De adjunct-directeur, de heer P. Stokman, sprak woorden van waar dering en bood de jubilaris de ge bruikelijke couvert met inhoud aan. Verder spraken de heer L. v. Es namens de jubileumcommissie, welke ook een couvert met inhoud aanbood, de heer v. Groningen als baas van de ketelmakerij, de heer Bloemzaad namens de personeelsvereniging DSB welke aan de jubilaris een kistje si garen aanbood. DR. KALLENBERG LECTOR Dr. G. W. M. Kallenberg, voorzit ter van de Stichting R.K. Scholen te Leiden, is benoemd tot lector in de wiskunde aan de Technische Hoge school te Delft. Vrijdag 13 november aanstaande zal hij zijn lessen in de collegezaal A van het gebouw voor wiskunde Julianalaan 132 te Delft aanvangen met een voordracht over „Meetkunde en meten". Dr. Kallen berg blijft in Oegstgeest wonen en blijft ook voorzitter van het Katho liek Schoolbestuur. PROTESTFOLDERS Vandaag worden aan het hek van het Academie gebouw folders uitge reikt, waarin de studenten worden opgewekt hun steun te geven aan de actie tegen collegegeldverhoging. M Alleen daadwerkelijk optreden vindt dan de nationale judobond voor de toekomst en dat Judokwai in af wijking van reeds gemaakte afspra ken niet bereid is mede te werken aan de totstandkoming van een ge zonde situatie op het gebied van de opleiding en de werkzaamheid van judoleraren. Het bestuur van de FNJJB heeft Judokwai-Nederland thans uitgeno digd aan zijn leden het antwoord van de FNJJB bekend te maken en van hen een uitspraak te vragen of Judo kwai bereid blijft krachtens de ge maakte afspraken in de FNJJB sa men te werken. Het bestuur van de FNJJB heeft Judokwai verzocht vóór 19 november a.s. een definitief ant woord aan de FNJJB te geven. Burgerlijke Stand Geboren: Erik Johan zn van L. Cornet en A. J. Brussee. Kristel Ro salia dr van T. H. Vlootman en N. van der Meij. Sandrina dr van E. A. Kiderlen en M. van Beelen. Ewout Pieter zn van W. Heijbroek en K. J. Dreeuws. Marinus zn van M. de Kleijn en M. C. van Eijgen. Johannes Eduard Maria zn van J. C. Nozem an en J. J. M. Körber. Pieter zn van zn van P. Verwoerd en A. Schraven. Johanna Willemina dr van A. Haas broek en J. W. Vergeer. Nanda dr van W. A. Wijsman en A. C. van den Berg. Nicoline dr van N. J. de Tombe en M. Teijn. Joost zn van E. Raimond en F. L. Bouwman. Alida dr van J. van Duijn en L. van Duijn. Roland Martinus Hendrikus zn van P. T Bos en M. E. T. van Rijn. Rudolphus Hendrikus Pieter zn van A. C. Buik stra en P. C. Hoogervorst. René zn van C. de Weger en P.Vlasman. Mar cus Petrus Maria zn van B. T. M. Kraan en C. A. M. Dofferhoff. Rein zn van J. J. van Houte en A. C. Vink. Maria Petronella Lydia dr van H. J. J. Mentink en J. M. van der Klaauw. Agnes Christine dr van J. Buis en G. J. Boezaard. René Helenus Adrianus zn van F. J. Rewijk en J. B. Was senaar. Bernardus Hendrik zn van B. Üevilee en I. van der Maas. Karin Jane dr van H. Swanenburg en M. M. de Vrind. Helena Jacoba Maria dr van N. M. D. van Benten en G. J. C. Lelieveld. Maria Johanna dr v. W. F. Glasbergen en J. C. van Betuw. Gehuwd: A. Hofman en J. A. Schouten. T. J. van Adrichem en C. A. C. de Haas. B. Kijk in de Vegte en N. van den Berg. Overleden: C. J. M. T. Klinkhamer 59 jr, man. D. Beemster 83 jr, wed. van R. Spaans. C. M. Abbink 79 jr, wed. vain J. Heyne. S. de Vet 67 jr, wed. van A. Keyzer. J. H. F. Heuse- veldit, 2 dagen, zoon. J. Petersen, 69 jaar, man. E. de Zepuw, 66 jr, vrouw H. G. Wessel 86 jaar, man. Schoolzwemwedstrijden in Zweilandbad geslaagd Het experiment van de gemeente lijke schoolsportcommissie de jaar lijkse schoolzwemwedstrijden te hou den in het instructiehad aan de Zwei- landstraat is volledig geslaagd. De organisatoren hadden de wedstrij den verdeeld over vier groepen van ruim honderd deelnemers. De accom modatie van het bad kon een derge lijke groepsgewijze zwemwedstrijden verwerken. Om kwart voor negen doken de eerste deelneemsters in het water en het tijdschema is van dat moment af geen enkel ogenblik in gevaar ge weest. Men bleef zelf binnen de tijds limiet, zodat om vier uur gistermid dag de uitslag al bekend was. De wedstrijden werden bijgewoond door de inspecteur van het lager onder wijs de heer Boogaard, de rykscon- sulent voor lichamelijke opvoeding, de heer W. J. Roggeveen, dr. M J. Roosenschoon, wethouder S. Sannes en de heer Riesen namens de gemeen telijke inspectie. Ook van de zijde van het onderwijzend personeel van diverse scholen was er belangstel ling. De wedstrijden werden gewonnen door de Driftschool voor de Pesta- lozzischool en de Oppenheimschool. De strijd was bijzonder fel en de on derlinge verschillen waren met uit zondering van de drie eerste scholen niet erg groot. De uitslag luidt: 1 Driftschool 337 p., 2 Pestalozzischool 358 p., 3 Op penheimschool 368,6 p., 4 St. Joseph- school 379.4 p., 5 Kooiparkschool 6 Damlaanschool 380,3 p., 7 Karel Doormanschool 382,2 p., 8 Ldrenz- school 390,8 p., 9 St. Petrusschool 395,5 p., 10 Du Rieuschool 396,1 p., 11 en 12 Dr van Voorthuyzenschool en Aalmarktschool 411.3 p., 13 O 0c- toberschool 411.8 p., 14 school Tel- derskade 418.9 p., 15 Prinses Mar- grietschool 426.8 p., 16 Prinses Bea- trixschool 428.2 p., 17 Eerste lagere schoolvereniging 431.7 p., 18 Pedalo- gisch Instituut 440.7 p., 19 Da Costa- school 463.7 p., 20 Willem de Zwijger- school 477 p., 21 Prins Bernhardschool 484.9 p., 22 Chr. Nat. school 499.7 p., 23. H. Hartschool 505.1 p. van de studenten kan het reeds in de Tweede Kamer getoonde onbeha gen concretiseren tot een ondubbel zinnige afwijzing", staat in de folder te lezen. Betoogd wordt dat de colle gegeldverhoging niet alleen een on gemotiveerde aanslag is op het stu denten-budget, maar ook in strijd is met de sociale rechtvaardigheid. Bin nenkort zal ook in Leiden aan dit protest concrete vorm worden gege- B. Weeda 25 jaar bij de VERTO De heer B. Weeda, getouwstellers- baas bij de N.V. Vereenigde Touwfa- brieken vierde gisteren zijn zilveren jubileum in dienst van dat bedrijf. Ter gelegenheid daarvan werd hij vergezeld van zijn vrouw en dochter door de directie ontvangen. In zijn toespraak tot de jubilaris ging de directeur, de heer H. B. Haan appel, in gedachten terug naar 2 no vember 1939, op welke datum de heer Weeda zijn intrede deed in het be drijf. Gedurende de afgelopen 25 jaren heeft de heer Weeda zich doen ken nen als een medewerker, die niet al leen stond voor de hem opgedragen werkzaamheden, maar die ook, toen na de bevrijding de kans geboden werd zich aan de Textielavondschool verder te ontwikkelen, deze gelegen heid gretig aangreep. In 1952 behaal de hij daar, als beste leerling van dat jaar, het einddiploma. Aangezien hij aan zijn vakkennis ook nog andere karakterkwaliteiten paarde, volgde zijn promotie tot ge- touwstellersbaas. Ook deze functie vervult hij tot grote tevredenheid van directie en van al zijn superieuren. Als stoffelijk blijken van waarde ring bood de directeur hem aan de zilveren V.T.-draagspeld, ae zilveren legpenning met inscripte, alsmede 'n geschenk onder couvert. Gesproken werd nog door de be drijfsleider der vezelafdelingen, de heer I. Vogelenzang, de heer A. Smit, chef der Weverij, hoofdgetou\ystel- lersbaas, de heer D. J. de Jong en de heer A. de Kruiff, als vertegenwoor diger van de bazen in de Onderne mingsraad. Wat lezers schrijven Ondergetekende is maair een een voudig main, maar desondanks kunt u mij misschien toch duidelijk ma ken wat het voor nut heeft 's nachts om drie, vier uur de stoplichten te laten branden op het kruispunten- complex Plantage-Hoge Rijndijk- ZyLsingel? Menige nacht ben ik omstreeks die tijd het kruispunt gepasseerd; slechts een enkele keer waren er andere voertuigen, die over het al gemeen rustig door het rode licht heen reden, waarin ik ze nog gelijk geef ook. Stoplichten zijn goed als de situatie het vereist, maar gevaarlijk als er zo goed als geen verkeer is, (en re delijkerwijs ook niet verwacht hoeft te worden), want zij brengen de men sen gemakkelijk tot het begaan van overtredingen. Ik stel voor om die lichten om 12 uur 's nachts uit te schakelen. P. J. F. VAN POPPEL Uit het oommentaar, dat de ver keerspolitie te Leiden desgevraagd gaf, bleek ons, dat men voor dit kruispunt zoekt naar de meest ideale oplossing. In het huidige systeem ter plaatse van uiterst links voorsorteren is men echter aan de verkeerslichten (ook 's nachts) gebonden, omdat er zonder dat gevaarlijke situaties ont staan van weggebruikers, die de pij len volgen en dan op het linker- weggedeelite terecht komen. NEDERLANDSE BRIDGEBOND DISTRIKT LEIDEN De standen na de 5e zitting van de Districts-paren-eompetitie van de Ned. Bridge-Bond luiden (tussen haakjes scores 5e zitting): HOOFDKLASSE: 1. Echtp. v. Winigan 525 96) 2. Eliing-Ooijendijk 501 94) 3. Schalks-Beijer 492 99) 4. v. Rhijn-v.d. Star 478 92) 5. Echtpaar Kaptein 475 (94) 6. Staal-v. Wingen sr. 467 94) 7. De Jong-v.d. Plas 466 (108) 8. Echtpaar Brakel 464 89) 9. Wagenaar-Marcelis 463 91) 10. Van der Burg-v. Ingen 445 91) le KLASSE: 1. Bekooij-Schuurmans 537 (131) 2. Vrijenhoek-Rompes 518 (99) 3. Demmenie-Bekooij 511 91) 4. Echtpaar De Wilt 495 99) 5. Pauw-v. Leeuwen 475 96) 6. Baarda-Bos 472 92) 7. v. Ommen-v.d. Weterink 465 (117) 8. Dik-Versteeg 464 65) 9. Hage-Klos 457 91) 10. Bosse-Hillligehekken 406 79) LETPERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De strijd om de leiding is na de 10e ronde heviger geworden. De he ren Tijssen-Klein staan nog steeds aan de leiding, maar hun voorsprong is kleiner geworden en de heren Jans-Pouw, Zwanenburg-van Kins en de dames Jans-van Zonneveld zijn geduchte concurrenten geworden, zo dat de komende weken nog 'd span nende strijd verwacht kan worden. Een ere-saluut mogen we wel bren gen aan het echtpaar Van Klaveren sr., dat tot de zesde plaats is opge klommen. Hier kan men terecht zeg gen: de oudjes doen het nog best Ook het echtpaar v. d. Pool houdt zich kranig. Een verdiende 9e plaats is hun deel met slechts geringe afstand op de hoger geplaatsten. Het echt paar v. d. Bijl heeft de laatste plaats verlaten en is tot de 16e plaats op geklommen. Hekkesluiter is nu het echtpaar Frinten, maar laten wij ho pen niet voor lang. De stand luidt nu: 1 Tijssen-Klein 6251/», 2 Jans-Pouw 606'/!, 3 Zwanenburg-v. Kins 603Vt, 4 dames Jans-Van Zonneveld 598' 5 echtpaar v. Klaveren jr. 58fr't, 6 echtpaar Van Klaveren sr. 568J/s, 7 echtpaar Wessels 562, 8 dames Van Gelder-de Jong 557Vt, 9 echtp. v. d Pool 554, 10 Witkamp-v. Leeuwen 544, 11 Kruidenier-de Winter 537. 12 De Koning-v. Zonneveld 534, 13 da mes Zwanenburg-Zwarts 524, 14 echtp. Schutte 514V2, 15 Brummel- kamp-Brummelkamp 511V2, 16 echtp. v. d. Bijl 493V2, 17 echtp. Van Achter- bergh 482Vs, 18 Veldhuyzen-v. Vliet 470l/t, 19 echtp. Stokhuyzen 465V», 20 echtp. Frinten 4601/». BEURSOVERZICHT Leidse familie uit woonwagenkamp in Amsterdam aangehouden Ex-verloofde neergestoken IN AFWACHTING VAN DE VERKIEZINGSUITSLAG AMSTERDAM, 3 nov. - Voor de internationale effectenhandel was er vandaag één allesbeheersende vraag: wie wordt president van de Ver. Staten? Morgenochtend zal men het weten en dan zal het voor de beur zen zaak zijn te wachten op de ope ning van Wall Street, waaruit de in vloed kan worden opgemaakt die van de uitslag der verkiezingen zaïl uit gaan, Vandaag bleef New York we gens Election Day gesloten. Hoewel de affaire aan het Dam rak in deze periode van afwachting beperkt was, viel de stemming erg mee. De aandelenmarkt was meren deels vaster gestemd en werd daarbij gesteund door de hogere koersen van Londen en Wesf-Duitsland. Op merkelijk was het lichte herstel in de soheepvaarthoek, waar gisteren door plotseling aanbod de koersen omlaag gingen. Dit herstel kwam vooral tot uiting voor Maatschappij Nederland, Nievelt Goudriaan, Rot- terdamsche Lioyd en Scheepvaart- Unie, doch slechts in geringe mate voor de KNSM, die gedaan werd op 135 tot 136 (gisteren slot 135). Internationale Fondsen hadden een rustig en goed prijshoudend ver loop. Philips noteerde twee kwart jes hoger op f 158. Op 19 november zal Philips zijn resultaten over het derde kwartaal bekendmaken. Uni lever liep op naar f 147. AKU was twee punten hoger, Hoogovens werd geadviseerd op 567. Kon. Olie ken merkte zich eveneens door een bete re stemming en wist bijna een gul den op te lopen. Er ontstond enige discussie naar aanleiding van het bericht dat de Hoge Raad de beschikking van het Haagse Gerechtshof inzake de Pier prijs heeft vernietigd. In de hoek van de E.M.S. vroeg men zich af welke conclusie hieraan dient te worden verbonden. Aandelen Kon. Zout/ Ketjen werden 15 punten hoger ge waardeerd op het bericht over de nieuwe Zout vondst bij Veendam. Voor ARCH werd voorshands een adviesprijs van 50 vernomen. Giste ren is een koers tot stand gekomen van 50 gl. Wijers noteerde zes punten hoger op de aanmerkelijk betere net towinst in het afgelopen boekjaar. Laatste Berichten RAY CHARLES GEARRESTEERD De bekende zanger en pianist Ray Cfiarles is zaterdag op het vliegveld van Boston gearresteerd. De 34-jarige blinde musicus werd beschuldigd van het in bezit hebben van heroine, marihuana en een injectienaald. Don derdag zal hij voor de rechter ver schijnen. Beschikking hof inzake pierprijs vernietigd De Hoge Raad der Nederlanden heeft in het belang der wet beslist, dat het gerechtshof in Den Haag op onjuiste grond het door de officier van justitie aan Zwolsman gegeven bevel inzake de Pierprijs heeft op geheven. Deze uitspraak mag geen nadeel toebrengen aan de door par tijen verkregen rechten. Op het beroep van de procureur- generaal bij de Hoge Raad tot cas satie in het belang der wet heeft de Hoge Raad de beschikking van het gerechtshof in Den Haag van 9 ok tober vernietigd. HAAKON STOTIJN OVERLEDEN Vannacht is in de Boerhaave-kli- niek te Amsterdam na een langdurige ziekte overleden de heer Haakon Sto- tijn, eerste solo-hoboïst van het Con certgebouworkest. Haakon Stotijn werd 11 februari 1915 te Den Haag geboren. Hij genoot zijn opleiding aan het koninklijk con servatorium in zijn geboortes+ad en studeerde hobo bij zijn vader Jaap Stotijn. Van 1935 tot 1937 was hy als solo-hoboïst verbonden aan de Ber- ner Orkestverein. In 1935 trad hij voor de eerste maal als solist op met het Concertgebouworkest. Op 1 sept. 1940 werd hij aangesteld als eerste solo-hoboïst van het Concertgebouw orkest. Hij maakte voorts deel uit van het Concertgebouw-kwintet en van het ensemble Alma Musica. VERTONING „MENSEN VAN MORGEN" GESTAAKT (Vervolg van pag. 1) Mr. Stheeman overweegt in zijn vonnis, dat hem niet is gebleken dat Loeki bij het sluiten van de overeen komst door zijn vader was vertegen woordigd en meent dat ook niet kan worden gesproken van een oehoor- lijke mondelinge of schriftelijke machtiging, dan wel uitdrukkelijke of stilzwijgende toestemming of be krachtiging van de vader achteraf Voorts stelt de president, dat als de vader had geweten, dat het in de film ging om een door de jongen zelf ge brachte portret van zichzelf en het ouderlijk huis, deze geen medewer king had verleend en de arbeidsover eenkomst derhalve nietig zou zijn ge weest. Mr. Stheeman besluit zijn vonnis met de conclusie, dat hel vo renstaande een onrechtmatige daad oplevert op grond van de in burger lijk Wetboek neergelegde grondbe ginselen van ons familierecht. De ge daagde werd veroordeeld tot beta ling van de kosten van het geding ad 350 gulden. De 21-jarige textielkoopman Jan K., wonende in het woonwagenkamp te Leiden, is door de Amsterdamse politie aangehouden, omdat hij zijn vroegere verloofde, Octavia Louisa Smit, die hij toevallig in Amsterdam ontmoette, met een mes in de rug heeft gestoken. Jan K. liep met zijn ouders en 'n 13-jarige broer door de Amsterdam se binnenstad, toen de oudste van de twee aan de overzijde van de straat waar zij liepen, plotseling zijn vroe gere verloofde en haar moeder ont waarde. Hij stak over en begon een woordentwist, die steeds heviger werd en tenslotte ontaardde in een steekpartij. Toen de moeder haar he vig bloedende dochter te hulp wilde komen, sloeg Jan K's moeder haar met een eind. hout op het hoofd Nog voordat passanten in staat waren het gewonde meisje te helpen en achter de familie K aan te gaan, was deze reeds verdwenen. De Amsterdamse politie hield de Leidse familie later aan in een tex tielwinkel, waar Jan zijn mes bleek verborgen te hebben onder een stapel lappen stof. Ook een tweede mes, dat Jan K by zich gedragen had. werd in de winkel gevonden. De gehele familie is ingesloten. Volgens de Amsterdamse politie is de ontmoeting tussen de beide fami lies louter toevallig geweest. De fam. Smit, die in een woonwagenkamp te Velsen woont, was niet op de hoogte van het verblijf van de familie K. te Amsterdam. (Advertentie) VOORSCHOTEN Geboren: Ralf John zn van J. van Giffen en A. J. van der Zwart. Gwen doline dr van A. M. Reitsema en A. Verschoor. Marjolein dr van L. van der Zwan en A. J. Braggaar. Johan nes Theodorus Maria zn v. C. Schef- fers en A. M. A. P. Duivenvoorde. Annette dr van L. de la Rie en C. Bosch. Diana Louise dr van G. J. Jongkind en G. Posthumus. Ondertrouwd: Floris Taal, assistent administrateur, 25 jr en Mijntje Kla- zina van den Nieuwendijk, 24 jr, col- liermonteuse. Jan Willem Stolk, 29 jr, schrijfmachinemonteur, en Apo- lonia Johanna den Hollander, 25 jr, hulp in de huishouding. Overleden: Johanna Catharina Lo- man, wed. v. Barneveld, 89 jr. Eli zabeth Helena van Abswoude, 73 jr. (Medegedeeld door het KNMI. Geldig van dinsdagavond tot woensdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) DROOG WEER Bewolkt en droog weer met plaatselijk enkele opklaringen en voornamelijk gedurende de nacht en ochtend hier en daar mist. Matige tot zwakke in hoofdzaak noordoostelijke wind. Weinig verandering in tempera tuur. Het weer in Europa Marktberichten ROTTERDAM, 3 nov. Vee. To tale aanvoer 2869, weekaanvoer 4647 Vette koeien en ossen 275, gebruiks- vee 632, vette kalveren 410, graskal veren 328, nuchtere kalveren 861, lo pers 57, biggen 44, paarden 21, veu lens 5, schapen en lammeren 206 bok- en geiten 30 Prijzen le, 2e en 3e kw.; vette koeien 370-400, 330-360, 300- 330, vette kalveren 330-350, 310-330, 300-310, graskalveren 570, 470, 380, nuchtere kalveren 240, 230, 220. lo pers 110, 95, 85, biggen 55. 50. 45, slachtpaarden 300, 250, 230, schapen 125, 100, 90, lammeren 130, 120, 100, kalf- en melkkoeien 1550, 1350, 1100, vare koeien 1100, 960, 860, vaarzen 1160, 950, 850, pinken 850, 750, 650 Overzicht aanvoer, handel en prijzen Vette koeien korter, traag, vooral niet hoger dan gisteren, worstkoeien 2701290 per kg.; vette kalveren even groter, redelijk, prijshoudend, prima's van 350-360 per kg., graskalveren iets minder, kalm, als vorige week, nuchtere kalveren wat korter, leven diger, staande prijzen, mestkalveren 180-260 per stuk, lopers en h'ggen korter, tamelyk, gedrukt, slachtpaar den klein, lui, onveranderd, schapen en lammeren gewoon, kalm, vooral niet hoger, kalf- en melkkoeien ma tig, flauw, niet geheel prijshoudend," vare koeien als vorige week, stroef, onveranderd, vaarzen en pinken ge woon, stil, gedrukt. BODEGRAVEN, 3 nov. 1964 - Kaas - Aanvoer 59 partijen Goudse kaas. Prijzen (in per kg): le kwal. 3.06 3.11, 2e kwal. 3.00—3.05, extr^ kwal. 3.40. Handel goed. RIJNSBURG, 2 nov., BLOEMEN Chrysanten: Superform 110-115; Sy- bille 120-160; Golden Glint 140-150; J-'weeltje 80-120; Subliem 130-135* Popscora 105-110; Preludium 130; Ja cob Maris 130-140; White Hope 130- 140; Indian Polis 150-160 per bos. Am. Anjers: Sim rose 3200-3600; Sim wit 3100-3500; Sim rood 4600-4800; Corinne 3500; Dusty 3400; Arthur 3000-3200; Rozen Baccara, eerste soort 6400; Geplozen Chrysanten: Born- holm 4000-4300; Diplomaat 5200-5400; Clingendaals Elite 6000-6300; Saskia 4700 per 100. HELSINKI zw. bew. 8 3 STOCKHOLM half bew. 7 -0 OSLO licht bew. 4 -2 KOPENHAGEN onbew. 9 6 ABERDEEN motregen 9 7 LONDEN licht bew. 11 5 AMSTERDAM zw. bew. 11 4 LUXEMBURG geh. bew. 7 -1 PARIJS regen 11 3 BORDEAUX mist 13 -0 GRENOBLE geh. bew. 7 5 NICE regen 17 10 BERLIJN mist 8 2 FRANKFORT regen 9 6 MüNCHEN mist 6 2 ZüRICH regen 7 4 GENEVE geh. bew. 8 3 LOCARNO regen 13 8 WENEN regen 6 3 INNSBRUCK zw. bew. 6 3 BELGRADO regen 7 6 ROME onbew. 16 12 BARCELONA geh. bew. 19 8 MADRID licht bew. 17 1 MALLORCA licht bew. 20 8 LISSABON regen 23 15 PAUZE EEN KNOOP IN DE VETER Een mens kan wel 'ns ergens mee of met zichzelf in de knoop zitten. In zulke gevallen vindt men baat bij, wat we huiselijk noemen: de hond uitlaten. We verlaten het huis, zonder hond, we hebben er geen, en gaan een straatje en nog 'n straatje om. We vrezen nu door het katho lieke volksdeel te worden uitgejouwd en weggehoond, als we zonder schijn van schroom bekennen daarbij de ro zenkrans te bidden. Het gelukkig toe val wil dat we 10 vingers hebben en dat klopt dus met een 10-tje. Het kan ons bij deze hondewacht niet in 't minst schelen of we een rozen hoedje bij elkaar vingeren en nog minder of we het erg precies doen. We verwachten er geen wonderen van, maar de knoop in de veter blijkt er altijd wel losser door te worden, zodat, met een beetje handigheid. P.S. We hebben wel een geheim instrument bij ons; kunnen dat ech ter op straat niet gebruiken! PUZZEL Nr. 536. Hor.: 1 kanton in Zwitser land, 5 muzieknoot, 6 ontkenning (Eng.), 7 boom, 9 patroon, 10 vogel, 11 baljuw (geschiedenis), 13 holte in een muur, 15 eer, 17 berg, 19 lid woord (Fr.), 21 bekende afkorting, 22 wijze leidsman. Vert.: 1 komt van de schapen, 2 muzieknoot, 3 meisjesnaam, 4 alleen zang, 5 woedend, 8 zijtak Seine, 9 stad in Italië, 12 hoofddeksel, 14 graafwerktuig, 16 soort van hert, 18 oude lap, 20 jongensnaam. Oplossing morgenavond. Oplossing nr. 535. Hor.: 1 rob, 4 dag, 7 open, 8 le, 9 lus, 10 sim, 11 stop, 14 adé, 15 nerf, 17 ned, 19 wal, 21 Ir, 22 Vere, 23 eek, 24 rot. Vert.: 1 rol, 2 opus, 3 bestand, 5 Ali, 6 gemet, 10 sperwer, 12 ode, 13 manie, 16 faro, 18 ere, 20 Let. PUNT

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3