HET tmw% Ei DUET Nederlanders voor algemene ontwapening „POLITIE MOET WAPEN HEBBEN" NYLONS BIOSCOPEN TE LEIDEN Douwe Egberts procedeert tegen prijsbrekers VRIJDAG 30 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Opinie-onderzoek wijst uit t üit een onderzoek, dat door de stichting „Volk en Verdediging" en het „Nederlands Instituut voor Publieke Opinie" is ingesteld blijkt, dat de Nederlanders in hun oordeel over oorlog en vrede niet zo heel veel ver schillen. De Stichting „Volk en Verdediging" wil namelijk de dialoog over volk en verdediging bij burger en militair meer bevorderen. Zij heeft daartoe enige mensen laten praten over „de soldaat" en „verdediging". Over het algemeen bleek men te zijn voor algehele ontwapening (84 pro cent), maar tegen eenzijdige ontwapening (80 procent). Verdediging en strijdkrachten vormen een noodzakelijk kwaad. De strijdkrachten worden niet toegejuichd en aanmerkingen zijn er genoeg op de organisatie, de discipline, het kader, de slaapzaal, de eerste oefentijd, de vrijetijdsbeste ding en de herhalingsoefeningen. ZINLOOS Slechts 3 procent kan volgens het onderzoek tot de defaitisten worden gerekend. Zij reageerden met op merkingen als: „Wanneer er een oorlog komt gaat toch de hele we reld eraan; waanzin, een leger, want je kunt immers toch niks tegen de atoombom doen". Behalve degenen die meenden dat verdediging zinloos is, bleken er toch nog heel wat méér ondervraagden van mening te zijn, dat Europa bij een grote oorlog vernietigd zal wor den. „Niemand overleeft het", verklaar de 25 procent „We worden bezet", meende 16 procent. „Chaos en paniek", zei 9 procent. „Nederland wordt als springplank gebruikt", oordeelde 6 procent. Wat minder emotionele geluiden bij de vraag wat er zal gebeuren bij een oorlog in Europa, bleven ver in de minderheid. Dertien procent rea geerde met: „Mobilisatie, iedereen wordt opgeroepen". VREEDZAME OPLOSSING Ondanks de tegenstellingen in de wereld meent een kleine meerder heid (59 procent) toch, dat op den duur de ontwikkeling zal leiden tot een vreedzame oplossing. Dat het tenslotte op een oorlog zal uitlopen dacht 12 procent van de mannen en 17 procent van de vrouwen. Zij die een vreedzame oplossing verwachten verklaarden dit met: „De wapens van nu zijn zo gevaarlijk, dat ze een oorlog niet gauw begin nen" (13 procent). „Ze zijn bang voor elkaar" (7 procent), „Zij zijn even sterk" (5 procent), „De men sen worden wijzer" (7 procent), „Men begrijpt elkaar beter" (9 pro cent), „Het communisme vervlakt" 2 procent, die wel meenden dat er weer een oorlog zal komen, gaven de volgende verklaringen: „Er is in de geschiedenis altijd oorlog ge weest", „Gods woord zegt, dat er al- tyd strijd zal blijven". VRAAG BLIJFT De conclusie hieruit is, volgens „Volk en Verdediging" dat de Ne derlanders realistische mensen zijn, die zich niet laten verontrusten door iedere politieke gebeurtenis. Een nieuw onderzoek in een meer ge spannen periode zal moeten uitwij zen of men dan nog even rustig denkt of dat er dan een paniekstem ming komt. Dat zal van groot belang zijn voor het moreel van ons volk en de strijdkrachten. Discussie in Kamercommissie Een voorzichtig gebruik van het vuurwapen, gebaseerd op de huidige instructies, is geboden. Aldus minis ter mr. Y. Scholten (Justitie) tij dens de openbare vergadering van de commissie voor Justitie uit de Twee de Kamer over de begroting 1965 van dit departement. In deze vergadering werd o.m. ge pleit voor een verscherping van de thans geldende instructies voor het wapengebruik. De minister wilde zo ver nog niet gaan. Er werd o.m. op gewezen, dat „een waarschuwings schot in veel gevallen een schot in de roos blijkt te zijn." De minister stelde zich achter de opvatting, dat niet kan worden overgegaan tot „ont wapening" van de politie en douane. Hij vroeg de aandacht voor de dik wijls moeilijke positie, waarin de „mannen in het veld" verkeren. De AR-afgevaardigde dr. mr. J. Meulink (Enschede) bracht begrip op voor het feit, dat in sommige ge vallen misschien wel eens te vroeg wordt geschoten. „Ik kan begrijpen, dat een agent niet altijd de juiste positie inneemt", zo zei hij. Van „ontwapening" wilde ook hij niets weten. Hij vertelde, dat zeer onlangs bij hem thuis was ingebro ken. „Wij, mijn vrouw en ik, wa ren toen maar wat blij, dat de poli tie gewapend was", aldus de heer Meulink. koner ruimte. Fells motor met laag ben zineverbruik. Veilige voorwielaen- drljvlng. Inepectlebeurten om de 10.000 km. Veel ruimte voor 5 per sonen; Air-condltionlng, verwar ming en defroster*. Tochtruttjee, zonneklep en vel* andere snuf}*». Gesynchroniseerde 4-versnel lingsbak. Stuurschakellng. Sublie me wegligglng." MAAK *N 0NTDCKKIN6SRIT BW: Automobielbedrijt GEBR. HUISMAN Levendaal 80, Tel. 22962—34000. LEIDEN. (Advertentie) WRAK VAN SOLENT WORDT OPGERUIMD Rijkswaterstaat gaat 't wrak van de Solent. de Nederlandse kustvaarder, die vorige week donderdag gezonken is in de mond van de Nieuwe Water- wag, opruimen. Vermoedelijk heden al wordt met behulp van twee ber gingsvaartuigen, de Jam van Gent en de Zeewolf, van het bergingsbedrijf Van den Akker uit Vlissingen, een begin gemaakt met het aanbrengen van stroppen en kabels. In een later stadium zal een drij vende bok de stukken van de So lent aan de oppervlakte brengen. deze voortreffelijke reportage, loog er niet om. Een andere documentaire ging over de binnenvaart en ook hier resulteerde een voortreffelijk stuk werk in het leggen van de vinger op wondeplekken. Cor Steyn was met een muziekgezelschap je te gast in de t.v.-studio van München. Wat daar gepresteerd werd was niet bepaald groots om representatief te zijn. En het leek er op, dat het applaus tel kens werd „bijgemengd". Was het misschien tóch een opname in eigen Nederlandse t.v.-studio? Komende uitzendingen Vanavond komt Willem Duys op NI met een nieuwe aflevering van „Voor de vuist weg". Vooraf gaat een show van Danny Kay; de zoveelste. Op N2 is de VPRO, met de oude draaidoos en een eigen documentaire over het blinde kind. De Vara is er zaterdag, onder meer met „Top of flop", een muziekprogramma, „Zo is het toevallig ook nog eens een keer" en een spel met de familie Walden- Kievits. Op N2 biedt ook de NCRV een muziekprogramma, daarna een film over Ceylon en tot slot de Praag se symfonie van Mozart. A.s. zondag heeft de KRO een nieuwe aflevering van „Stadhuis op stelten", een show met Undine von Medvey en een Sla visch concert door het Kunstmaand- orkest. Op N2 gaat de politiefilm „Moordenaar X gezocht". Wist u, dat Conny en Walter van de Engelse les reeds meer dan honderdduizend „ge organiseerde" leerlingen in ons land hebben? spaar plezierigmet met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. •t helpt en't is lekker ftED BAtfÖ- ROOSENDAAL De films in de week van 29 okt. tot 4 nov. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Mondo Cane (volw.). Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7 00 en 9.15 uur. Vanaf vrijdag 2.30 uur: Sjors van de rebellenclub (al.) Lido: Mensen van Morgen (18 j.) Prol. Amsterdam (a.l.) prol. Dagelijks 2 30. 7 15 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Wie past er op de winkel (a.l.) Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Marnie (volw.) geprol. Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De rose panter (a.l.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: do. t.e.m. zo.: Ivanhoe (14 j.). ma. t.e.m. wo.: Cairo (18 jr.) Dagelijks; 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. De lange reeks korte gedingen, die de N.V. Douwe Egberts de laatste tijd aanhangig heeft gemaakt tegen afnemers die haar produkten onder de vastgestelde prijs verkopen, is van ochtend wederom verlengd. Vanoch tend diende voor de president van de rechtbank te Amsterdam, mr. U. W. H. Stheeman, een kort geding te gen de Amsterdamse marktkoopman J. F. Hermsen, die op de Albert Cuyp- markt Moccona-poederkoffie voor 20 (Advertentie), cent onder de door eiser vastgestelde prijs had verkocht. Douwe Egberts, voor wie mr. J Martin Muller optrad, ei$te stopzet ting daarvan op straffe van een dwangsom van f 250 per overtreding. Tegenover mr. Stheeman verklaarde de marktkoopman: „Ik ben ermee opgehouden nog langer artikelen van Douwe Egberts te verkopen. Er zijn ook fabrieken die geen prijzen vast stellen. Voorts zijn er andere firma's die wel prijzen vaststellen, maar bij overtreding niet tot een gerechtelijke vervolging overgaan". GIJZELING OPGEHEVEN De Amsterdamse marktkoopman P. den Bosch, die zich sinds 20 oktober in gijzeling in het Huis van Bewa ring te Amsterdam bevond, omdat hij geen gehoor had gegeven aan een vonnis na een kort geding, is vrij. Dit kort geding was door Douwe Egberts tegen hem aangespannen, omdat ook hij zich niet aan de vast gestelde prijs had gehouden. Toen de marktkoopman ondanks het vonnis zich niet aan de vastgestelde eis hield, vroeg en kreeg Douwe Egberts zijn gijzeling. Nadat de man had gezegd, dat hij niet meer onder de vastge stelde prijs zou verkopen, werd hij vrijgelaten. Heyermans-herdenking Wie donderdagavond variatie bij het kijken wilde bereiken, kon eerst op N2 terecht bij een nieuwe show van de vlot-geestige Amerikaanse ac trice Lucille Ball en daarna over schakelen op NI. Daar herdacht de NCRV het feit, dat de Nederlandse toneelschrijver Herman Heyermarfs honderd jaar geleden werd geboren en veertig jaar terug was gestorven. Dat gaf regisseur Gerard Rekers aan leiding twee van de negentien een- acters van Heyermans op de beeld buis te brengen- Blindheid was zowel in „Het kind" als in „Brief in de schemer" het hoofdmotief. Ank van der Moer en Han Bentz van den Berg verbeeldden op tragische wijze het doktersechtpaar in het eerste stuk. In het tweede spel dicteerde zij als oude blinde moeder een brief aan de eveneens bejaarde buurman; ook hier waren beiden de groten van ons he dendaags- toneel. Er waren bijrollen voor Kitty Janssen, Riek Schagen en Frans Vorstman. Vooraf gaf de do cumentaire „Mal informado" over Castro's invloed in Guyana een staal tje van bekwaamheid van het eerder beproefde team Nico van Vliet en Didier van Koekenberg. Ook Surina me werd in het gesprek betrokken. KRO op woensdag Na de onverwoestbare Flintstones hebben we in „Brandpunt" uiteraard iets naders vernomen over de Bijl mermeer. Helaas haalde Frits v. d. Poel niet alles uit het gesprek met de KVP'er dr. Aerden en de heer Scheps van de PvdA. Daarna hebben kwistig getoonde beelden duidelijk gemaakt, dat „Stadhuis op stelten" is gesitu eerd in Oudewater en daar speelden de Blij dorpse avonturen van Hans Keuls zich verder af De auteur bleek niet geheel op de hoogte te zijn van de gang van zaken tijdens een raads vergadering. Hij liet namelijk ge meente-secretaris Herbert Joeks rus tig meepraten. En waarom was aan Johan Kaart, bedoeld als klapstuk in deze serie, zo'n kleine en povere rol toebedeeld? Hij had nauwelijks een functie in het spel. Het t.v.-dansant van Fred Rombouts verliep op de gebruikelijke gezellige manier. De deskundige Wim Voeten verklaarde de slow-fox en de quick-step en Gerard Heystee loofde een wissel- beker uit ten gunste van dansparen in deze en volgende uitzendingen. Verdeelde aandacht De avond tevoren moesten we onze aandacht verdelen tussen Vara en NCRV, en aan het slot het Convent van Kerken. Dit laatste bracht een gesprek tussen deskundigen over de Joodse oorsprong van het christen dom. Daarin kwamen opmerkelijke verklaringen voor, die de christenen iets te zeggen hebben. Het zwaarte punt van de avond lag bij een do cumentaire over Ceylon, samenge steld en gefilmd in het kader van de anti-hongeractie. Er kwamen boeiende beelden aan te pas en wat dr. L. de Jong zei ter toelichting bij 4ethprklanken ZATERDAG 31 OKTOBER 1964 HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het leven de woord. 7.15 Klas. gram. 7 45 Ge wijde muziek (opn). 7 55 Overwe ging. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Djinn: gev. progr. (11.00 Nieuws). 12.00 Angelus. 12 04 Kath. Nieuws. 12.10 Country and Western Express (gr). 12.30 Mededel. t.b.v. land- en tuinb 12 33 Lichte gram. 13.00 Nieuws. 1315 Marktber. 13.18 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten. 14.30 Voor de kleuters. 14.40 Franse les. lb 00' Lichte orkest muziek en zangsolisten. 15.30 Grens land: uitz. voor jonge mensen. 15 45 Lichte gram. 16.30 Spiegelbeeld (gr). 17 00 Gevar. muziek (opn). 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Dansork. 18.20 Lichte gram. 18.50 Lichtbaken, praatje. 19.00 Nieuws. 19.10 Actuali teiten. Aansl.: Conciliejourn. 19.35 Stereof. uitz.: Londens Symfonie orkest: semi klas. muziek. 20.30 Rieleksen: amusementsprogr. 21.30 Zangsolisten en instrumentaal en semble: Liedjes uit Vlaanderen en Nederland. 21.50 Roulette: muz. spel- létje. 2215 Wereldoorlog I: docu mentair progr. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 2245 Kruispunt: gesprek over Christen-zijn in kerk en we reld van vandaag. 23.15 Nieuwe klas. gram. met commentaar. 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM n. 298 M. 7.00 VARA. 9.40 VPRO 10.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ocht. gymn. 7.20 Social, strijdlied. 7.23 Lichte gram. (7.30 Van de voorpagi na, praatje). 8.00 Nieuws en social, strijdlied. 8.18 Balletmuziek (gr). Een vervolgverhaal van Suske en Wiske vraag vooral om de DUET-spaarkaart (Advertentie) 8.40 Elektronisch orgelspel. 9.00 Loon naar werken, praatje. 9.10 Piano duo: klas. en semi-klas. muziek (gr). VPRO: 9 40 Richtlijnen, lezing over De Tien Geboden in onze tijd. 9.55 Gezin en welvaart, lezing (V). Vara: 10 00 Buitenl. weekoverzicht. 10.15 Z.O. 135: gevar. progr.. (Om 11.00 Nieuws). 12.33 Actueel sportnieuws, 12 55 VARA-Varia. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereof. uitz.: Lichte orkest muziek en solisten. 13 40 Uitlaat: programma voor de twintigers. 14.15 Radio Jazzclub. 14.15 Voor nu en la ter. lezing. 15.0 Radiokamerorkest en solist: klas. en mod. muziek. 16.00 Nieuws. 16 02 Boekbespreking. 16.20 Amateursprogr. 16 45 Stereof uitz.: Tango-rumba orkest en zangsolisten 17.10 Stereof. uitz.: Instrumentaal septet. 17.30 Weekjournaal. 18.00 Nws. en commentaar, 18.20 Tijd voor teenagers. 19.20 Onbewoond: inter view en gram. 20.00 Nieuws. 20 05 Trammelant in Loeren a. d. Hor: licht progr. 21.00 Social, commen taar. 21.15 Metropole-orkest en zang solisten: amusementmuziek. 21.45 Als de klok dertien slaat: 2. Op ho ger niveau, hoorspel. 22.15 Franse chansons 22.30 Nieuws. 22.40 Kinf, kind, cabaretprogr. 23.10 Even na- platen: licht muzikaal programma. 23.55-25.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NTS: 15.00 Weekjournaal. VARA: 15.25 Avontuur - De grotten van Gautry, filmrep. 15.50 Rawhide - De droge wellen, TV-film. NTS: 16.40 Bespied - Zeehonden, filmreportage. VARA: 17 00-17.45 Voor de kinde ren. 19.30 Top of Flop. NTS: 20 00 Journaal. VARA: 20 20 Achter het nieuws. 20 45 Reactie op reacties. 20 50 Oktober 64: muz. programma 21.30 Zo is het toevallig ook nog 's een keer. satirisch progr. 22.10 Thea ter thuis, licht progr. NTS: 22.40- 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort 20.01 Die Karte mit dem Luxkopf. detectivefilm. NCRV: 20.25 Acht plus de Spotlights, muzikaal pro gramma. 20 50 Ceylon en het ge schenk uit China, filmreportage. 21.30 Tsjechisch Filharm. orkest: klas. muziek. (opn). 21.50-22.10 Attentie. TV-Noordzee heden- en morgenavond VRIJDAG 30 OKTOBER 1830 Mijn drie zonen („Opa pakt zijn biezen"); pl.m. 18.58 Mr. Ma- goo; pl.m. 19.06 La grande aventure („Les Dieux de l'Asie"); pl.m 19 29 Hollywood star playhouse. Pauze 22.00 L'Amant de Paille; pl.m 23.30 Einde. ZATERDAG 31 OKTOBER 18.30 Rin Tin Tin („De Onbesuisde Rekruut"); pl.m. 18.50 Popey the Sailorman; pl.m. 19.06 Kunstlicht op Ad Selhorst, schilder-beeld- houwer, die non-figuratieve werken Eroduceert; pl.m. 19.20 De onzicht- are man. (Een blinde vrouw is de enige „getuige" van een moordaan slag. Pauze. 22.00 Jacht op het jungle goud. (Keiharde gevechten om een goudschat in het oerwoud pl.m. 23.30 Einde. - 34 - Toen hij een schor gegrinnik hoor de, liet hij zijn arm zakken en keek op. Hij zag niet wat hij verwacht had. Geen man in nachtgewaad naast zijn bed met de ene hand aan het lichtknopje en in de andere hand een wapen. Midden in de kamer stond een groot mahoniehouten bureau. En daarachter zat een man. En wat voor een man!! Zijn hoofd was massief. Zijn wangen kwabberig. Zijn ogen waren klein, scherp en zwart. Zijn zwarte haar scheen rechtop te staan. Zijn lippen waren dik en hy Likte ze voortdu rend af. Zijn handen lagen voor hem op het schrijfblad, reusachtige dikke, bijna vuurrode handen. De man achter dait bureau was een monster. Uit zijn keel steeg een schor gerochel op en zijn zwarte ogen flikkerden. „Goedenavond", zei het monster. De indringer stond met zijn rug tegen de muur, hijgde naar adem en was doodsbleek van angst ge worden. Hij hield zijn half gebalde vuisten in de hoogte. „Waaraan dank ik de eer van dit nachtelijk bezoek?" vroeg de man achter het bureau. „Ik ik denk, dat u het wei snapt. Ik geloof dat u me te pakken hebt". „Ha, ha! Ja, ik snap je zeker wel, maar ik weet noch niet, wat het doel van je bezoek is". „Waarvoor dringt iemand gewoon lijk een huis binnen des snachts als hij er geen recht toe heeft?" „Juist. Je bent dus een inbreker?" „In vredesnaam, speel niet met me!" riep de. jongeman uit. „Veel lef heb je niet, wel? Ik vind je een stumperd van een inbreker. Ik veronderstel, dat je er niet veel mee verdient. Geen droog brood." „Dit. dit is. de eerste" „Bespaar me dat oude praatje, alsjeblieft!" „Ik heus ik heb nog nooit een misdaad begaan." „Waarom ben je er dan aan be gonnen?" „Ik heb geld nodig." „De gewone klacht van de mas sa. Maar iedereen, die geld nodig heeft neemt toch niet zijn toevlucht tot inbraak? En nu heb je nog niets, wel?" „U zult de politie zeker wel roepen, niet waar?" „Ik geloof, dat het de gewone ma nier van doen is in dergelijke geval len," merkte de man achter het bu reau op. „Heb je een revolver in je zak?" „Nee meneer." „Een ander soort wapen?" „Niets." „Niet veel vertrouwen in wapens dragen wel? Dan kryg je meer straf als je gepakt wordt is het niet?" „Ik had er geenen ik had ook geen geld om er een te kopen." „Juist. Je hebt geen uitrusting voor je vak. Een werkman zonder gereedschap, is het niet zo? Geen wonder dat je zo weinig succes hebt. Ga zitten!" „Maar meneer?" „Daar op die stoel tegenover me. Leg je handen op het bureau. Kijk me nu recht aan. Juist. En maak geen enkele verdachte beweging, als je niet vernietigd wil worden. Goed begrepen?" „Ja meneer, ik begrijp het." „Je zegt, dat dit je eerste misdaad is, niet waar?" „Jazeker, mijnheer." „Ik veronderstel, dat je er een hele geschiedenis over kunt vertel len." „Waar zou dat goed voor zijn, me neer?" ,Het zou van groot belang kun nen zijn. Hoe ben je er bijvoor beeld toe gekomen, juist mijn huis met je heimelijke aanwezigheid te vereren?" „Ik wist van uw huis niets af," zei de jonge inbreker. Het.nu ja, het zag er zo echt uit als een rijke- luishuis. Ik meende hier geld of sie raden te kunnen vinden, die ik ver panden kon." „Het is een heel grappige samen loop van omstandigheden, al snap je daar niets van. Je bent immers geen beroepsmisdadiger?" „Nee mijnheer. Ik heb u heus de waarheid verteld. En, ziet u, ik „Laat dat verhaal nu maar rus ten. Je zegt, dat je geen beroeps misdadiger bent. Heb je ooit wel onder dat soort lui verkeerd?" wel in een arme wijk wonen, waar je voor een paar centen slapen kunt en hier en daar wat eten voor een stuiver. Ik wist natuurlijk wel dat sommige mensen uit mijn omgeving misdadigers waren. Ik heb hen wel eens een en ander horen bepraten." „En je meende, dat het een ge makkelijke manier was om aan de kost te komen?" „Ik heb eerst alles geprobeerd wat me mogelijk was," „Hoor eens jonge man, voor iemand van jouw leeftijd en gezondheids toestand zijn er dagelyks duizenden baantjes te vinden." „Zeker mynheer. Maar ik kan het nooit langer dan een dag of twee op dezelfde plaats uithouden." „Drink je dan?" „Ik? Geen druppel, mijnheer! Maar er is iemand, die me belet werk te krijgen." „Dat is zeker het verhaaltje, dat je me vertellen wilit. Dat kan wach ten. Heb je in gesprekken met mis dadigers hier in de stad ooit wel eens de naam gehoord van de Spin?" „De Spin? Ik heb hem hier nooit horen noemen, maar ik weet wel het een en ander van hem af." „Toch waar? En wat weet je van hem?" „Ik heb over hem in Europa horen praten vooral in Parijs, mijnheer. Ik was in Parijs, toen de politie daar zowat half dol was, omdat ze hem niet in handen konden krijgen." „En wat weet je van hem af?" „Ik geloof, dat hij een soort bende leider is, die een groep mannen en vrouwen in zijn dienst, heeft. Hij scheen glles te weten, volgens de kranten dan altijd en de grootste gentleman-boef t e wezen, die er ooit bestaan heeft. Hij en zijn ben de haalde enige bijna ongelofelijke stunts uit." ,Zo heb je dat allemaal van hem gehoord? Nu zal ik jou eens vertellen, waarom ik zat te grinne- ken, toen ik het licht aandraaide. Ik zat hier in het donker te denken ik zit graag te denken, als het stormt en ik hoorde je de trap opkomen. Ik heb heel scherpe oren. En ik vond het iets heel ongewoons en bijzonders, dat een gewone inbreker zich in mijn huis waagde. En toen ik zag, dat je niet eens een degelijke inbreker was, werkte dat op mijn lachspieren. Want, zie je, jongeman, ik ben de Spin!" (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2