Paul van Tienen wordt weer op de korrel genomen Toekomst van de vrijwillige verzekering niet rooskleurig MAANDAG 26 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Verkoop boeken waarin Joden worden beledigd De Utrechtse justitie gaat in sa menwerking met de politie in Utrecht een oriënterend onderzoek instellen naar de vraag of de thans in Utrecht wonende ex-SS-officier en oostfront strijder Paul van Tienen zich mei het verspreiden van het boek „Adolf Hitier, sein Kampf gegen die Minus- seele" aan belediging van een bevol kingsgroep (de Joden) heeft schul dig gemaakt. Het boek werd door een zekere W. von Asenbach geschreven. Achter deze naam verschuilt zich volgens het Brusselse informatiecentrum van de internationale organisatie van ex- verzetsstrijders de oorlogs-adjudant Van Goebbels, Von Leers, die thans in Egypte woont. In dit boek komen passages voor als: „Is het niet opvallend, dat wij in iedere voorstelling van satan de jo- denkop vinden". Publikatie in de pers (Het Parool; heeft de nieuwste activiteiten van Paul van Tienen openbaar gemaakt. Hij woont thans in Utrecht, nadat de Haagse grond te heet onder zijn voe ten was geworden. In de residentie Zeeman uit Leidschendam in Noordzee verdronken In de vroege ochtenduren van zon dag meldde schipper Den Heyer van de treiler Sch 167, nadat zijn schip de IJmuidense vissershaven was bin nengelopen, dat een van de opvaren den werd vermist. Het is de 21-jarige matroos W. Spaans uit Leidschen dam, die zaterdag op de Noordzee tijdens het reven van het achterzeil overboord sloeg. Er werden onmid dellijk reddingsmiddelen overboord gezet, maar matroos Spaans, die niet kon zwemmen en die bovendien ge hinderd werd door dikke werkkle ding en lieslaarzen, slaagde er niet in deze te grijpen. De treiler heeft nog geruime tijd op de plaats van het ongeval gezocht. NIEUW PLAN VOOR DE BIJLMERMEER Een nieuw plan om een oplossing te geven aan de Bijlmermeerkwestie is vandaag, in de vorm van een amen dement van de heer P. C. Elfferich (ARP) op het wetsvoorstel van mi nister Toxopeus, ter tafel gebracht. Dit plan voorziet in een wettelijk voorgeschreven plicht van de betrok ken gemeenten om binnen zes maan den, nadat de voorgestelde gemeen telijke herindeling van kracht is ge worden, een gezamenlijke regeling tot stand te brengen, die tenminste de volkshuisvesting, verdeling yan woonruimte en de vestiging van be drijven omvat. Het amendement-Elfferich is mede ondertekend door de fractieleiders van ARP, CHU en VVD, de heren Smallenbroek, Beernink en Geertse- ma, alsook door de katholieke kamer leden Albering en Van Heivoort. Deze nieuwe ontwikkeling gaat in tegen het amendement van de socia listische heer Scheps om de Bijlmer meer bij Amsterdam te voegen. Het plan zou wellicht een voorloper kun nen zijn voor de in september door een speciale commissie van Ged. Sta ten van Noord-Holland ontwikkelde idee om een „stadsgewest" van negen of tien gemeenten rond Amsterdam te scheppen, met een gezamenlijk top- bestuur tussen gemeenter-aden en provinciale staten in. Het is in politieke kringen geen geheim, dat minister Toxopeus bij aanvaarding van het amëndement Scheps het wetsontwerp Bijlmermeer zal intrekken. Mocht tijdens het ka merdebat van a.s. dinsdag blijken, dat het wetsontwerp verworpen zou kunnen worden, dan wordt eveneens intrekking verwacht. Net van „call boys" Omvangrijk zeden- schandaal ontdekt had Paul van Tienen een boekwinkel tje, waarin nagenoeg uitsluitend neo- nazistische lectuur verkrijgbaar was. Ook deed hij van zich spreken als leider van de later verboden natio naal Europese beweging en de Hiag, een club van otid-SS'ers. De Utrechtse politie is door het Amsterdamse dagblad attent gemaakt op het omstreden boek, dat twee ver slaggevers van deze krant in handen kregen, nadat zij zich als studenten in de geschiedenis hadden uitgegeven. De Utrechtse politie bezit evenwel geen exemplaar van het. boek en kan dus ook nog niet beoordelen of inder daad van belediging van een bevol kingsgroep sprake is. Wel gaat zij proberen het boek te bemachtigen. Zaterdagavond is aan de Prins Hendrikkade in Sneek bij een par- keermanoeuvre een personenauto te water geraakt. Een van de twee in zittenden, het zestienjarige meisje H. Couperus uit Veenklooster, trachtte de auto te vérlaten, maar kwam on der de wagen terecht en verdronk. De bestuurder, de 21-jarige M. de Jong uit Drogeham kon bijtijds door omstanders worden gered. SLACHTOFFER ONTPLOFFING OVERLEDEN In het Dijkzigtziekenhuis in Rot terdam is zaterdagmiddag overleden de 37-jarige constructieschilder J. v. Hengst uit Rotterdam. Bij een ont ploffing, die met een korte felle steekvlam gepaard ging, vrijdagavond jl aan boord van de aan de afbouw - kade van Verolme's werf op Rozen burg liggende L.P.G.-tanker „Joseph P. Grace", liep de heer Van Hengst ernstige brandwonden op. Bouwvakkers nog niet aan het werk 80 Stakende Amsterdamse bouw vakarbeiders van Van der Vorm's aannemingsbedrijf, die vanochtend krachtens het vonnis van de presi dent van de Amsterdamse Recht bank, hun werk bij de bouw van de torenflats in Slotervaart hadden moe ten hervatten, zijn niet aan het werk gegaan. Vorige week hadden zij al laten weten dat zij het vonnis van de president naast zich neer zouden leg gen. De president had hen vorige week in- zijn vonnis bevolen het werk te hervatten de eerste werkdag na de betekening van het vonnis op straffe van een dwangsom van 25 gulden per dag per man, bij niet na koming van dit bevel. Voorts wer den de arbeiders elk veroordeeld tot betaling van 75 gulden proceskosten, DAGGELD VERLAAGD Het tarief voor daggeld (call mo ney) is, ingaande heden, met een half procent verlaagd tot 3% pro cent. Vandaag vindt de kwartaalbe taling plaats van het rijk aan de ge meenten. Hiermede is een bedrag gemoeid van circa f 500 min., waar door de geldmarkt wat ruimer wordt. Op 21 oktober werd genoemd tarief met een half procent verhoogd tot vier procent. Mr. Geertsema „Amendement- Scheps ontkracht het wetsontwerp inzake de Bijlmermeer" Het door minister Toxopeus van Binnenlandse Zaken gevolgde sys teem, dat een sterke randgemeente de voorkeur verdient is ook het standpunt van de VVD in de zoge noemde Bijlmermeer-kwestie. Je kunt de grote gemeenten in ons land niet eindeloos laten uitdijen", aldus mr. W. J. Geertsema, die zaterdag in Assen heeft gesproken op een plaatselijke bijeenkomst van deze partij. Sprekende over het door de heer J. H. Scheps, lid van de Tweede Ka mer voor de PvdA ingediende amen dement op dit wetsontwerp, zei de heer Geertsema o.m., dat - wanneer dit amendement wordt aangenomen - hierdoor het gehele wetsontwerp wordt ontkracht. Hij herinnerde er aan, dat minister Toxopeus het ont werp van wet zal terugnemen als( het amendement-Scheps wordt aan genomen. Als dat het geval is, aldus de heer Geertsema, is het niet denkbeeldig, dat er een motie wordt aangenomen, waarin wordt voorgesteld stukken van westelijk Weesperkarspel, Die- men en Ouder-Amstel aan Amster dam toe tevoegen. Dan kan men echter ook verwachten dat de minis ter ook die motie niet aanvaard. In Reeuwijk heb ik gezegd, dat de mo gelijkheid niet is uitgesloten dat er dan gezegd wordt, dat de minister maar weg moet Wij van de VVD en naar ik geloof ook de PvdA, zouden dat betreuren. Als het echter onver hoopt wel tot een aftreden van de betrokken minister zou komen, zie ik niet waar dan de VVD-minister vandaan zou moeten komen om het Bijlmermeerplan er wel door te krijgen, aldus mr. Geertsema, die met deze woorden zijn propagandaredë over het bestaansrecht van de VVD besloot. VERBETERING STAATSLOTERIJ Lees bij prijs van f 200.: 13200 in plaats van 13202. Lees bij prijzen van 200.— als volgt: 4912 5278 5547 5950 5959 6743 7137 8303 8372 8497 8661 8768 8786 8881 9155 9162 9790 9952 10148, enz. „Vergrijzing van het verzekeringsbestand" De toekomst van de vrijwillige zie kenfondsverzekering ziet er volgens de heer H. L. Hougée niet rooskleurig uit. In „De Ziekenfondsgids", het or gaan van de federatie van door ver zekerden en medewerkers bestuurde ziekenfondsen V. M. Z., voorspelt hij dat vroeg of laat het rijk en het be drijfsleven de meerdere lasten van de bejaarde vrijwillig verzekerden voor hun rekening moeten nemen. Er is sprake van een toenemende vergrijzing van het verzekeringsbe stand, zo meent de heer Hougée. Be hoorde in 1957 ongeveer vier pro cent van de verzekerden tot de 65- jarigen en ouderen, thans vormt deze groep acht procent. Een bejaarde ver oorzaakt twee maal zoveel kosten als de doorsnee vrijwillig verzekerde, wat per betalende verzekerde uitkomt op dertig procent hogere kosten. De heer Hougée vindt het een vreemde zaak, dat de meeste van deze ouderen in hun goede jaren tot de verplicht verzekerden behoorden, maar dat de verplichte verzekering zich bij beëindiging van hun dienst verband niets aan hen gelegen laai liggen. De overheid denkt er kenne lijk anders over, want de heer Hou gée meent te weten dat het in de bedoeling ligt gepensioneerde ambte naren straks wel in de ziektekosten regeling voor ambtenaren op te ne men. LANDELIJKE AFSPRAAK Om te voorkomen dat de premie steeds verder moet worden opgetrok- Sonneveld-fans vielen in een luchtkoker Tijdens het optreden van Wim Sonneveld in de Schouwburg in Eindhoven hebben twee studenten, die in de garderobe werkten, enige consternatie veroorzaakt. Zij wilden een plaatsje zoeken vanwaar ze een goed gezicht op het toneel zouden hebben. Bij het openen van een deur bemerkten ze niet, dat daarachter een afstap was: Het gevolg was dat ze samen in een luchtkoker vielen De studenten - een jongeman en een meisje - moesten door de brandweer worden bevrijd. Het meisje bleek bewusteloos te zijn en werd op aan raden van een arts naar het zieken huis overgebracht. De jongeman heeft de val van vier meter goed doorstaan. Hij liep slechts een lichte hoofdwond op. ken, waardoor tegenover de vrijwil lig verzekerden een grote onbillijk heid blijft bestaan, moeten rijk en bedrijfsleven wat doen, zo meent de heer Hougée. Maar daarvoor is eerst een daad van de ziekenfondsen no dig, die elke twijfel over de premie stelling uitsluit. De heer Hougée pleit daarom voor een landelijke afspraak geen hogere premies te vragen dan voor een sluitende begroting nodig is. Regionaal gelijke premies voor iedereen moeten volgens de heer Hou gée de rust in het ziekenfondswezen- verzekeren. Sommige fondsen zullen dan een lagere premie heffen dan zij nodig hebben. Om toch de garantie te hebben dat de rechten der verze kerden dan voldoende gewaarborgd zijn zullen volgens de VMZ-functio- naris de ziekenfondsen over en weer bereid moeten zijn elkanders begrote en onverwachte tekorten op te van gen, waardoor automatisch een zo groot mogelijk draagvlak wordt ver kregen. ZENDTIJD VOOR CPN Een motie om leden van de Twee de Kamer uit te sluiten van betaalde nevenfuncties werd met ruime meer derheid aangenomen, de FJG id PvdA (socialisten) bleek sterk tegen deze motie gekant. Ook aangenomen werd een motie van de ANJV (com munisten), die beoogde de CPN zendtijd te geven. Bijzonder hoog liep de discussie over het bestaansrecht van confes sionele partijen. Overeenstemming bleek echter te bestaan t.a.v. de wen selijkheid de kiezers meer bij het politieke gebeuren te betrekken. Wat dit betreft werd voornamelijk een taak gezien voor de bestaande politieke partijen om de bevolking voor te lichten en te activeren. OPNIEUW KLACHT VAN CAMBODJA De Cambodjaanse regering heeft gisteren in een communiqué opnieuw melctag gemaakt van een Zuidviët- namese aanval op het Cambodjaanse dorp Anilonigkres, een aanval die dit maal zou zijn uitgevoerd door twee supersone straaljagers. Deze aanval is volgens Cambodja de derde in vijf dagen. In totaal zouden daarbij negen doden en dertien gewonden gevallen zijn. Uit het toenemende aantal aan vallen blijkt, zo staat in het commu niqué, dat „onze buren- en hun bond genoten" het tot een algemeen con flict in geheel Zuidoost-Azië willen laten komen. PRINS RAINIER DOET (NIEUWE) JACHT VAN DE HAND Prins Rainier van Monaco heeft zijn zo goed als nieuwe jacht, de in Nederland gebouwde „Albecaro", ver kocht aan een prins van Saoedi-Ara- bië, zo werd gisteren van goed inge lichte zijde in Monaco vernomen. De Arabische prins heeft met een aantal leden van zijn gevolg de af gelopen dagen een aantal proeftoch ten met het jacht gemaakt langs de kust van de Rivièra. Het schip lag daarna weer in de haven van Monaco gemeerd, maar de prinselijke vlag wapperde niet langer vanaf de boeg. Prins Rainier heeft deze zomer slechts twee tochten met de „Albe- caro" gemaakt. Hij voer toen beide keren met prinses Gracia en hun kinderen naar de Griekse eilanden, en Athene, waar hij het Griekse ko ninklijk huwelijk heeft bijgewoond. Het schip heeft toen verscheidene malen met windvlagen te kampen gehad. Dat wordt nu als een reden tot verkoop aangevoerd. Japanse prenrer Ikeda treedt af Het bestuur van de regerende libe raal-democratische partij in Japan heeft vandaag ingestemd met het af treden van premier Ikeda, die in het ziekenhuis wordt behandeld voor een niet-kwaadaardig keelgezwel. Hij zal zeker nog drie maanden in het zie kenhuis moeten blijven. De premier maakte om die reden zondag bekend, dat hij wil aftreden. Politieke waarnemers voorspellen, dat de 63-jarige Eisakoe Sato, die in november j.l. zonder succes naar het premier- en partijvoorzitterschap dong, tot opvolger zal worden geko zen. Paus Paulus Ontploffingen in Met ingang van dinsdag 3 novem ber wordt eenrichtingverkeer inge voerd in de gehele oude binnenstad van 's-Hertogenbosch. Het gaat hier om enkele tientallen straten. Drie meisjes „kidnapten" baby Anderhalf uur lang is zater dagmiddag een kinderwagen met een negen maanden oude baby zoek geweest. De moeder, een 34-jarige huisvrouw, had de wagen met het kind, toen zij ging winkelen, voor een waren huis in Amsterdam-Oost laten staan. Toen zij om ongeveer 15 uur naar buiten kwam bleek de wagen te zijn gestolen. Drie meisjes, resp. van 4, 6 en 9 jaar, bleken de wagen met in houd te hebben meegenomen zij wilden graag wat met een baby spelen. Om ongeveer 16.30 uur werden zij, terwijl zij parmantig langs het Amstel- station liepen, opgemerkt door een politiepatrouille. Op het politiebureau kon de ongeruste moeder haar tranen drogen. De kinderen kregen een schrobbe ring. Geen verrassingen bij verkiezingen in Oostenrijk De verkiezingen die gisteren zijn gehouden voor de Landdag van Ne- der-Oostrijk, hebben geen verande ring in de toestand gebracht. De bei de regeringspartijen, christen-demo craten en sosialisten, behouden hun resp. 31 en 25 zetels, Zij wonnen beide stemmen, ten koste van libera len en communisten, die geen zetels behaalden. Ook in Wenen zijn verkiezingen gehouden, voor de gemeenteraad. De volkspartij won hier twee zetels ten koste van liberalen en communisten, die er elk een verloren. De socialis ten bleven gelijk, Josephine Baker in ziekenhuis Smakeloze propaganda Amerikaanse fabrieken Republikeinen voorspellen dood van Johnson in 1965 De beroemde Franse musical-artieste Josephine B-aker is vrijdag j.l. in het ziekenhuis van Perigueux opgeno men, zo werd gisteren bekend. Zij liig' in de afdeling voor operaitiepa- tiënten. Steeds smakelozer wordt de repu blikeinse propaganda, die de kandi datuur van senator Goldwater voor het presidentschap steunt. Ditmaal gaan de republikeinen zover, dat zij de „dood van Johnson in 1965" voor spellen. Aan 500 kranten in Texas werden advertenties gezonden met een tekst over de spoedige dood van de huidige president. Sommige kran ten weigerden de advertentie, maar verscheidene andere hebben het ver haaltje opgenomen. De republikeinen, die steeds meer grond onder de voeten voelen weg zinken, zeggen in hun tekst, dat „een man als president Johnson gedurende zijn ambtsperiode zal sterven als hij straks herkozen wordt". Volgens de opstellers van de advertentie hebben de medische statistieken aangétoond, dat de gemiddelde levensduur van een man als Johnson, die een hart infarct heeft gehad, nog slechts tien' jaar bedraagt. De republikeinen baseren de waar de van hun voorspelling op het feit, dat Johnson in 1955 aan een hart infarct leed. Daarom zou hij het jaar 1965 niet overleven. In twee chemische fabrieken nabij Orange in de Amerikaanse staat Texas heeft zich zondagavond een serie krachtige ontploffingen voor gedaan als gevolg van een lek in een gasbuis. Een persoon kwam om het leven. Negentien mensen liepen ver wondingen op. Bij de brand die volgde schoten vlammen vijftig meter omhoog. Na enige uren was men het vuur mees ter. „Weerpraatje" tussen V.S. en Sowjet-Unie De V.S. en de Sowjet-Unie zijn overeengekomen inlichtingen over 't weer, die door hun satellieten zijn vergaard, uit te wisselen. Dit heeft president Johnson zaterdag bekend gemaakt. Hij zei, dat de uitwisseling ge schiedt via een directe verbinding tussen Moskou en Washington. Hij sprak de hoop uit, dat andere lan den zich bij deze samenwerking zul len aansluiten. In de nabije toekomst, zo deelde hij verder mee, zal er in Washington een wereldcentrum voor gegevens over het weer worden ge opend. De Amerikaanse oud-president Hoover is zondag in zijn geboorte plaats West Brach (Iowa) begraven in het bijzijn van 60 familieleden en vrienden. Er waren ongeveer 75.000 belangstellenden. in België Een uitgebreid zedenschandaal in België is aan het licht gekomen door de aanhouding van een minderjari ge Nederlandse jongen in Knokke. Het centrum van het zedenschandaal, waarbij vooraanstaande figuren zou den zijn betrokken, bevindt zich in Knokke, maar het onderzoek strekt zich over heel België uit. Er zijn reeds acht personen in deze zaak ge arresteerd; nog meer arrestaties wor den verwacht. De zaak kwam aan het licht, toen rechercheurs te Knokke een inval deden in een verdachte gelegenheid. Hier werd de Nederlandse jongen, die van huis was weggelopen, aan getroffen in twijfelachtig gezelschap. De jongen was naar België gegaan en daar in contact gekomen met een groepje mannen die hem voor zich inpalmden. Uit uitlatingen van de aangehouden jongen kwam vast te staan, dat zich in Knokke een cen trum had gevormd dat zich bediende van een net van „call boys", die over het hele land voor het merendeel ge fortuneerde cliënten aantrokken. Smid je Verholen en de sport- computer 48 Het geheime hol van Mokumse Jen was een verborgen spelonk ach ter een geheime spleet van het rots plateau, waarop het Gravendrechtse Bos sinds eeuwen gelegen was. Gijs Kaaskorst, beroepsbrandstichter van zijn vak, ontstak een houtvuur, en de boeven ontdeden zich snel van hun drijfnatte, gestreepte goed. Toen wik kelden ze zich in warme deken en zetten zich een kringetje om 't knap perende vuur. Achter hen, tegen de rotswanden, glinsterden de lopen van geweren en pistolen „Mannen en kameraden!" zei Mokumse Jen toen plechtig. „Op een vreemde en voor mijn onbegrijpelijke manier de den zich deze avond in de gevange nis twee ontploffinge voor. De mure benne ingestort en wij hebbe kenne ontvluchte. Voorlopig sitte we hier dus veilig. Een vreemde zaak. ja ja.. maar nog vreemder was het feit, dat mijn in het park een geheim zinnig briefie in me hand gefrommeld werd. Een eenvoudige rekenkundige waarheid leert ons nu, dat een pluszelfde inhoud! Hier staat: Gij hebt een twee is!" „Wat heb dat ermee Uw bevrijding te danken aan mij, te make?" informeerde Gijs Kaas- geheim agent X 13-11. Kom morge- korst. „Het mag wel allervreemdst middag om twee uur achter de slot- genoemd worde, dat mijn in het park ruïne „Benne ze allebei van effe later nóg zo'n briefie in me hand X dertien-ellef, baas?" wilde Vosse gefrommeld werd. Ik bezit dus nu Jopie weten. „Het andere briefie twee briefies, en die sal ik gaan voor- is van B 47-11. antwoordde Jen. leze...." Mokumse Jen opende de „We motte d'r toch maar heen, twee briefjes en begon ze te bekij- want het benne onze bevrijders," ken, verwonderd glurend van de een vond Gijs Kaaskorst. naar de ander. „Wel verhoppieü" zei hij. „Ze hebbe allebei letterlijk de- (Wordt vervolgd) Paus Paulus heeft zaterdag de ge restaureerde basiliek van de abdij van Monte Cassino geconsacreerd en de H. Benedictus, die de abdij in 529 heeft gesticht, tot patroon van Europa uitgeroepen. Abdij en basiliek waren in 1944 bij de opmars van de geallieerde troepen naar Rome, gro tendeels verwoest. Rond 200 bischoppen en Benedci- tijner abten woonden de plechtigheid bij. Wegens het slechte weer was de Paus niet per helikopter, zoals aan vankelijk in de bedoeling had gele gen, maar per auto naar Monte Cas sino gereisd. Paus Paulus hield een toespraak, waarin hij de historie van de beroemde abdij schetste en opriep tot „eenheid en geloof". Hij zei, dat Benedictus een „vredesapostel" was geweest en de eenheid had bevor derd. LAMPEN VOOR KERKHOVEN De Paus schonk de abdij een kelk. een kazuifel en een kostbare bijbel uit de renaissance. Hij gaf ook geld voor de behoeftigen in deze streek en zes bronzen lampen voor de kerkho ven in de omtrek van de abdij, waar geallieerde en Duitse soldaten begra ven liggen die daar bij de gevp"1_fen om het bezit van de heuvel zijn ge vallen. SPD-WINST BIJ WESTDUITSE RAADSVERKIEZINGEN Een jaar voordat de verkiezingen voor de Westduitse Bondsdag zullen worden gehouden hebben de sociaal democraten in vijf deelstaten een spectaculaire vooruitgang geboekt. Gisteren geschiedde dit bij versierin gen voor gemeente- en dïstrmtsrpden in Hessen. Rijnland-Palts en Saar land, op 27 september j.l. - een iear na het overnemen van de re^'^ng door Ludwig Erhard - in Noordrijn- Westfalen en Neder-Saksen. De sociaal-democraten (SPD) ver- verbeterde in Hessen hun positie met 3,9 pet de absolute meerderheid (51.7 pet), verbeterden in het christen-de mocratische bolwerk Rijnland-Palts hun positie (42.9 tegen 37.7 pet in 1960) en maakten hun grootste sprong in Saarland (39.9 tegen 29,6 pet in 1960). De christen-democratische partij (CDU) bleef in Rijnland-Palts met 43,7 pet de grootste partij maar zl.i verloor 1,6 pet aan stemmen. In Hes sen won zij 1,8 en in Saarland 1.5 pet. De vrije democraten (FDP) - in Bonn regeringspartner van Erhard - verbetrede'in Hessen hun positie met 0,6 pet maar verloren in Rh'nland- Palts 2,3 en in Saarland 4.3 pet. De kleine partijen gingen in alle drie deelstaten aanzienlijk achteruit Tachtig pet der in totaal 6,6 milioen stemgerechtigden bracht zijn stem uit. VONNISSEN IN NOORD-VIETNAM Een Noordvietnamese militaire rechtbank heeft volgens een bericht van het Noordvietnamese persbureau „een spion van de V.S. en van Chan" ter dood veroordeeld, die deel uit maakte van een op 30 juni in Noord- Vietnam gelande overvalgroep. Ver der zijn veroordeeld tot gevangenis straffen variërend van 5 jaar tot le venslang „8 andere spionnen, die in de nacht van 19 juni 1964 in 't berg achtige gebied van het district Tuyen Hao landden".

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7