Vlugger klaar en beter uit met moderne Erdal-produkten Uit het vertrouwde Erdal-Huis voor prettiger huishouden LISSE HEEFT VOOR 1965 WEER EEN SLUITENDE BEGROTING Kostenstijgingen voelbaar op elk terrein AFSLAG KIP v. d. KROGT Voor uw vloeren Uw voordeel: 41 ct Voor meubelen en parket Uw voordeel: 13 ct Uw voordeel: 16 ct Uw voordeel: 55 ct DONDERDAG 22 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Ondanks een sterke stijging van het algemene ultgavenpeil is het b. en w. van Lisse gelukt de raad een sluitende begroting voor 1965 aan te bieden, zonder dat behoefde te worden beschikt over de saldireserve. Wel kon dit resultaat slechts met moeite worden bereikt, aldus schrijven b. en w. in hun nota van toelichting aan de raad, en het moet betreurd worden, dat het resultaat slechts kon worden bereikt na verhoging van verschillende inkomstenramingen van belastingen en retributies. Het totaal van de ge wone dienst bedraagt in ontvangst en uitgaaf 4.720.170,60, hetgeen ten opzichte van de primitieve begroting 1964 een stijging van 520 duizend gulden betekent. De post voor onvoorziene uitgaven is voor 1965 geraamd op circa 79 duizend gulden. De kostenstijgingen gedurende de IflTTrifirTVHfïE1 laatste jaren, vooral door de loon- JYILIJlYIlilNxlJJr explosie van begin 1964, zijn voel baar op alle terreinen waarop de ge meente uitgaven heeft te doen. B. en w. wijzen slechts op de subsidies, die zich richten naar salaris- en loon kosten, zoals op het gebied van de sociale- en gezondheidszorg. Daarbij is het h.i. beslist niet voldoende wan neer compensatie wordt gegeven voor algemene loonsverhogingen, voor de uitgavenverhogende werking van de Algemene Bijstandswet en voor de verhoogde bijdragen aan het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. tentoonstelling bleef gehandhaafd, met dien verstande echter, dat deze thans is bepaald op een derde van de opbrengst, in tegenstelling met voor gaande jaren, toen de helft werd ge reserveerd. BELASTINGVERHOGING In vergelijking met het merendeel van met Lisse vergelijkbare gemeen ten, kan Lisse zich gelukkig prijzen met het bezit van Keukenhof en de daaruit voortvloeiende vermakelijk heidsbelasting, door het feit dat met behulp van de opbrengst dezer be lasting die voor 1965 weer hoger werd geraamd de begroting slui tend gemaakt kon worden. Hoewel Lisse zich dus in een gunstige uit zonderingspositie bevindt, zal het naar het oordeel van b. en w. toch noodzakelijk zijn, dat het uitkerings percentage der algemene uitkering volgens de wet financiële verhouding rijk en gemeenten verder wordt op getrokken. FINANCIëLE VERHOUDINGSWET De toepassing van de financiële verhoudingswet 1960 werkt naar het oordeel van b. en w. van Lisse weinig bevredigend en geeft onvoldoende zicht voor het uitzetten van 'n wel overwogen financieel beleid. Kenne lijk is de regering niet in staat tijdig en nauwkeurig te bepalen welke fi nanciële eisen aan een gemeente voor het komende begrotingsjaar worden gesteld en daarom blijft voor een gemeente het vaststellen van de be groting en het uitstippelen van een daarop gebaseerde beleidslijn een hachelijke zaak. Een en ander neemt niet weg, dat b. en w. van Lisse gemeend hebben de beleidslijnen van de laatste jaren ook in de begroting voor 1965 zoveel mogelijk te moeten doortrekken. Dat betekent o.m., dat de reser vering voor sportvoorzieningen uit de opbrengst van de vermakelijk heidsbelasting van de Keukenhof B. en w. van Lisse handhaven hun standpunt, dat de stijging van de kos ten van door de gemeente verrichte diensten moet leiden tot evenredige verhoging van de daarvoor te betalen retributies en rechten. Een verhoging van de beerputrechten, de beltrech ten en de marktgelden legt weinig gewicht in de schaal, daarom hebben b. en w. gemeend slechts een ver hoging van de reinigingsrechten te moeten voorstellen en met die van de andere vormen van dienst nog te wachten tot er meer mogelijkheden zijn. Behalve aan een verhoging van de reinigingsrechten zal niet te ont komen zijn aan een verhoging van de straat- en rioolbelasting, dat laat ste vooral met het oog op de bouw van 'n kostbare rioolwaterzuiverings installatie. De raming van de ver makelijkheidsbelasting is verhoogd met 20 pet., doch uitsluitend om be grotingstechnische redenen. GEEN ONGERUSTHEID B. en w. besluiten hun begeleidend schrijven aan de raad met vast te stellen, dat de begroting 1965 nog geen aanleiding geeft tot ongerust heid, maar dat het tekortschieten van de gemeentefondsuitkeringen moet worden betreurd. Hierdoor immers wordt het voeren van een welover wogen gemeentebeleid niet gemakke lijk gemaakt. B. en w. blijven echtér vertrouwen, dat nog vóór of gedu rende het begrotingsjaar een verdere verhoging van deze uitkeringen zal worden vastgesteld. ,JIet leven begint bij 40" bestaat tien jaar De stichting „Het leven begint bij 40" heeft gistermiddag met 'n noen maal, gevolgd door een receptie, in de Gijsbrecht-kelder van de Amstel Brouwerij, haar 10-jarig bestaan ge vierd. Bij de vele ontvangen geluk wensen, waarvan de voorzitter, kol. van de Kon. Marechaussee B. B. J. Waning er enkele voorlas, bevond zich het volgende telegram van prins Bernhard: „Gaarne zend ik u mijn gelukwensen bij uw 10-jarig jubi leum en ik wens u veel succes toe in de komende jaren ten bate van hen die uw hulp behoeven". Tijdens de maaltijd werd met vol doening geconstateerd dat de staats secretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid zich in beginsel er mee akkoord heeft verklaard, dat ook elders in den lande de samenwer king van de gewestelijke arbeids bureaus met de stichting tot stand wordt gebracht zoals die in Amster dam is gegroeid. In verband hier mede zal de stichting plaatselijke co- mité's installeren. Gedurende de 10 jaar van haar be staan heeft de stichting meer dan 20.000 boven-de-40'ers aan een pas sende werkkring kunnen helpen. Tot degenen die de stichting persoonlijk kwamen feliciteren behoorden mr. H. R. Zaaijer, procureur-generaal te Amsterdam, de heer G. F. Fortanier, directeur van het GAB te Amster dam en de oprichter-ere-voorzitter van de stichting, de heer M. Reek- man. De secretaris, jhr. H. C. W. Goc- kinga, tevens redacteur van het or gaan van de stichting, zal een pocket boek schrijven over zijn ondervindin gen. NOORDW1JK Politiemannen boekten Puzzel-suc ces. De heren W. Rendering en P. F. Mertens van die verkeerspolitie te Noord wijk namen deel aan een puz zel tocht van de Amsterdamse Politie- sportvereniging. In het zwaar bezette parcours wist de heer Mertens beslag te leggen op de derde en de heer Rendering op de vierde plaats. KIJK NIET IN DE LUCHT! Op de Vogelaardreef kwamen twee personenauto's met elkaar in bot sing, toen een der bestuurders ter hoogte van het zweefvliegveld niet naar de weg, maar naar een machine in de lucht keek. Bedde wagens wer den min of meer ernstig beschadigd. Onze winkel ligt vol met verse kippen en niet duur. Botermalse braadstukken 2.— kg. Hele soepbraadkiDpen ƒ1.25 kg. Een heerlijke kip voor soep of div. gerechten Braadkippen f 2. Poulardes 3'/2 p. ƒ2.00 Kiouenpoulet heerlijk 1.75 Kippenlever f2.— Kippen- maag.ies 0.75 alles p. l/2 kg. Tamme konijnen v.a. 2.75 l/s kg. Haas en wilde eend. POEL1LKSBEDRIJF Oude Rijn 11 80 m. hoek Faam, Leiden tel. 32510 ZOETERWOUDE Wegens omstandigheden gaat de dansavond a.s. zondagavond NIET DOOR WELK GEZIN wil de taak op zich nemen een moeilijk meisje van 7 jaar dat thans in een kinderpsychiatrische kli niek verblijft op të voeden met hulp van des kundigen. Br. onder no. 8914 bur. v. d. blad. NAAIMACHINES Electr. Pfaff Electr. Singer Singer hand Naumann hand 155.— 165.— 65.— 55.— 5 jaar garantie. A. F. Broekhuizen G. van Dijkstraat 16 Langeraar - Tel. 01722-429 Gevraagd: een Automonteur bekend met dieselmotoren zelfstandig kunnende wer ken. GARAGE L. DOBBE Stompwijkseweg 6 Leidschendam Gevraagd: le en 2e VERKOOPSTER 5-daagse werkweek. Sporthuis VAN DELFT Steenstraat 45, telef. 22479 Voor een prima perma nent, dan moet U hem bij ons laten zetten. Ook voor coupe knippen, wassen, watergolven en onduleren is hier het adres. Ook voor heren haarknippen het adres bij de kapper voor lastig haar. Het Kap pershuis, Apothekersdijk 8 tel. 26218. Ja, veel van vroeger is verbeterd. En daaraan heeft het vertrouwde Erdal-Huis ook meegewerkt. Met steeds weer nieuwe vindingen, met steeds de modernste produkten. Voor sneller en beter, maar vooral voor prettiger huishouden. Moderne vloeren, ook van 'plastic' vragen een modern onderhoud. Peli Zelfglanswas hoeft u alleen maar dun op te brengen. Niet uitwrijvenl Uw vloer gaat vanzèlf glanzen en... is langdurig beschermd. Peli Zelfglanswas hoeft u gemiddeld maar éénmaal per twee maanden op te brengen. Tussentijds reinigen met een vochtige doek. Peli Zelfglanswas beschermt langdurig, maakt anti-slip, is dus veilig. Grote bus tijdelijk van 270 Ct voor 229 ct. grote flacon tijdelijk van 145 ct voor 129 ct (16 ct voordeel) Zet uw meubelen goed in de Peli wrijfwas. Denk ook aan de onbescherm de onder- en achterkanten. Peli wrijf was bevat Vlidosol tegen houtworm en juist de onder- en achterkanten zijn het terrein waar deze parasiet zijn slag slaat. Peli wrijfwas heeft glansherstellende kracht en tovert zonneglans in huis. Dit geldt ook voor uw kostbare parket vloeren, die met Peli tegen een stootje kunnen. grote bus tijdelijk van 140 ct voor 127 ct grote doos tijdelijk van 70 ct voor 64 ct (6 ct voordeel) plastic bus tijdelijk van 165 ct voor 149 ct. grote bus tijdelijk van 145 ct voor 129 ct Bankstel reinigen? Stoffering goed en gemakke lijk schoonmaken. Tapijt opfrissen? Druk op de knop van uw Kek Droogschuim bus. Het ac tieve kant-en-klaar schuim sneeuwt op bekleding en stoffering. Even laten inwerken en met een droge doek afnemen. Alles is weer mooi en fris volgens de veilige, droge methode van Kek Droogschuim. grote spuitbus tijdelijk van 350 ct voor 295 ct.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5