De Fijne Engelse Melange Kleuterdagverblijf voor gehandicapte kinderen eerlang een feit KVOB-voorzitter Van Leeuwen gispt bonding van KVP-gemeenteraadsfractie Verolme bouwt werf in Indonesië Dictatoriaal beleid van gemeente in rioolkwestie Schippersvaart DONDERDAG 22 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ICCI? Adrianus Jacobus z.v. C. S. v. Rui- L.ioat» ten en M. M. Duineveld; Roelof An- PLANTGOED VEILING tonius Gerardus z.v. J. J. v. d. Poll; De aamvoer van plam/fcgoed was Johannes Wilhelmus Theodorus z.v. minider dan vorige week: Er waren j q. j. Wijnands en M. J. C. de echter prima partijen bij van goede Groot, handelssoortan, welke voor beste prijzen werden verkocht. ^ve:rieden: L. Hoogkamer 6'6 j., e.v. TULPEN PER HL.: John Gay 120; ^ndoorn 73j" w"v' Her Grace 110; Ornament 80; Cou- M' iurnnout- leur Cardinal 140; Oranje Nassau 110; Topsoore 210; Joffre 150; Roland „ol 185; China Pink 80; Grand Due 215; legd en reeds gebleken was dat door Ine?SLT^SSilSf»Golden Harvest 125; Edith Eddy 85; de gemeente ondeugdelijke materia- st^d ^n. doch de Imdere heWt P^ium 150; Red Giert 130; Van len worden toegepast De polder is De aid. Bollenstreek van „Philadelphia", de Prot. Chr. Ver. van ouders en komt ten goede aan de drie organi- d®£ BerdSi 1ï!'i,Aure<lïL 16dj. ^or: bereids van deze toestand ln kennis vrienden van het afwijkende kind, is nog wel een jonge afdeling, maar saties in de Bollenstreek. Ook de Besteld. Indien een ingeland van de naar alle kanten tracht men activiteiten te ontwikkelen. Een zeer belang- kinderpostzegelactie is dit jaar spe- 9®\. p,55i,^nn^Pi,ïriï" Pürh!t rino hettii donr Middel van rijk punt is geworden de stichting van een Klenterdagverhljj, voor hit 1 voor de srrg voor het ZS^h^doSTdrSS'wT «vakzmnige kind. In samenwerking met de Kath Vereniging „Het zor- k ™T™Sachte I het wlnnler men 14°: Ptnk G*"1 7°; P1™06 Charles den door de polder afdoende waar- genkind en de neutrale veremgmg „Helpt Elkander" werd een stichting aeerde |®da=?reis net wanneer men 15Q. 0|afj zaiad 100. 01al beneden borgen geëist en het deponeren van VOOR HET ZORGENKIND Samenwerking van drie organisaties in Bollenstreek in het leven geroepen, welke met grote voortvarendheid aan de slag is 11 160. gegaan om tot het gewenste doel te geraken. Naar wij vernamen heeft |edoeld worden. Ieder kind dat een men al een daarvoor uitnemend geschikte villa in het centrum van de afwijking heeft, in welke vorm of Bollenstreek voor dit doel aan kunnen kopen waaromheen een grote tuin gelegen is met een oppervlakte van 5000 m2 grond. Wanneer bepaalde onderhandelingen zijn afgerond hoopt men spoedig met definitieve plan nen voor het voetlicht te treden. meent, dat bijvoorbeeld alleen „mon- TT 10a - TT 1fin een waarborgsom verlangt. Vastge steld moet worden dat de polder aan aivv ivlii iicca ua Geboren: Elisabeth Cornelia Jaco- de gemeente afwijkende voorwaar- Bollenstreek voor dit doel aan kunnen kopen waaromheen een grote welk opzicht ook, valt onder de „zor- b® d.v. N. J. A. Boekei en M. E. M. den heeft gesteld, in ieder geval veel tuin gelegen is met een oppervlakte van 5000 m2 grond. Wanneer bepaalde genkinderen". Jong; Petrus Johannes Maria z.v. J te laat en dat ook de polder de be- Tijdens de vergadering werd over A. M. v. Nobelen en M. J. Paarde- langen van haar ingelanden secun ie bestuursverkiezing gesproken, koper; Hendrik Jacobus z.v. H. J. dair acht in vergelijking met die van aangezien de secretaresse, mevr! Zanen en P. Lelij; Jacqueline Mar- de gemeente. Hier constateren wij Kramer-Limburg, wegens vertrek garetha d.v. J. W. E. Nieuwenhuis een verminking van het recht van de uit de Bollenstreek deze werkzaam- en N. J. Vos; Sonja Maria d.v. A. G. ingelanden. In een daartoe strek heden eerlang gaat neerleggen. Turnhout en G. M. C. de Ridder; kend onderhoud dat voorzitter P. S. 11UC Voorts werd het bestuur uitgebreid Adriana Elisabeth Maria d.v. W. L. van Leeuwen gevoerd heeft ten ge- kind dringend nodig is, aldus de met de dames mevr. Enthoven, Lisse, v. Dijk en E. Steenbakker; Leom- meentehuize is uitvoerig geattendeerd Wanneer alles naar wens verloopt voorzitter ,toen hij sprak over de en mevr. Hoek, Sassenheim. Na de tine Bernardine d.v. C. Willëmse en op de lekken welke in het gelegde wat de voorbereidingen betreft, zal grote te houden collecte van 28 pauze werden twee films vertoond, J. K. v. Weering; Suzanna Maria d.v. riool voorkomen. Er is toen uiting dan in de Bollenstreek het derde nov., moge blijken uit het feit, dat de z.g. „Philadelphia"-films over de J A. M. Bon en M. Kleiweg; Fran- gegeven aan ernstige ongerustheid Kleuterdagverblijf voor zwakzinnige ieder jaar 8000 kinderen met een vakantie-huizen te DERDE DAGVERBLIJF IN NEDERLAND Dat de zorg voor het afwijkende kinderen in Nederland een feit wor den! Dit is op zichzelf al een blijk van grote activiteit van de drie sa menwerkende organisaties. Voorzitter J. H. Clement memo reerde in zijn openingswoord dan ook met dankbaarheid dat allerwege de belangen van het zwakzinnige kind of, beter gezegd, het afwijkende kind in het middelpunt van de be langstelling komt te staan, hoewel er niettemin toch nog velen zijn, die ternauwernood weten welk doel de drie verenigingen nastreven. SASSENHEIM lichamelijke of geestelijke handicap Nunspeet. NOORD W IJK F.RHOUT Bennekom en ciscus Leonardus z.v. A. H. Grim- over de gevolg voor de waterhuis- bergen en J. M. v. Dam; Cornelis houding voor de aangrenzende per- celen. Van de zijde van de gemeente is toegegeven dat de lekken optre den als gevolg van het gebruiken van ondeugdelijke materialen. Huifkargezin wilde Chroesjtf jow bezoeken Zich niets bewust van de po litieke gebeurtenissen in het Kremlin is gisteren de Ameri kaanse familie Gillis, die per huifkar een reis door Europa maakt, in de Russische hoofd stad aangekomen. Zij verzoch ten onmiddellijk te mogen wor den ontvangen door de heer Chroesjtsjow. Vader Gillis, die reist in ge zelschap van zijn vrouw, zijn 18-jarige dochter en zijn 9-ja- rige zoon, toonde zich zeer ver rast toen hij vernam, dat Chroestjsjow niet meer in het Kremlin aanwezig was en hem niet kon ontvangen. Toen men hem had verteld waarom Chroestjsjow hem niet kon ontvangen, zei hij flegmatiek: „Dan hoop ik zijn opvolger te ontmoeten". Zijn verzoek droeg overigens niet bij tot een hartelijke sfeer. In plaats van toestemming té krijgen om op het Rode plein te kamperen, zoals oorspron kelijk in zijn bedoeling lag, werd vader Gillis met zijn huifkar naar een buitenwijk gestuurd. GROTE ZORG Oprichtingscomité nieuw zwembad gevormd Kort daarop is het leegpompen van het riool stopgezet en dank zij de 100 mm water welke in afgelopen 14 dagen is gevallen is het gevaar van grote schade althans voor het mo- - ment verminderd. De toekomst ver- is uitgesloten omdat het hier gaat ons echter met grote zorg. Zou nieuwe werf in Tandjong Friok de over een betrekkelijk klein aantal de buis niet te dichten zijn dan kar. eerste paal geslagen. Het eerste schip gevallen, dat de gemeente in de vorm bij 0f Worden gebruikt of de dat J 1 J 1 ""1 Op 17 januari 1965 wordt voor de gebouwd zal worden, zal van proceskosten een aanzienlijk ho- iangs gelegen gronden worden tot Plus minus 50.000 ton dw groot zijn. In zijn openingswoord bij de leden vergadering van de LTB/KVOB heeft voorzitter P. S. van Leeuwen, aan Dinsdagavond had voor de derde verschillende aspecten in het bloem- rrtaal een bijeenkomst plaats van de bollenvak in het algemeen en aan de Sportraad Sassenheim, om te komen belangen van de Noordwijkerhoutse tot de oprichting van een Zwemver- kwekers^ in het bijzonder, uitvoerig enigkvg. In zijn openingswoord zei Zo meldt „Verolme nieuws", het personeelsorgaan van Verolme's Ver enigde Scheepswerven. Dit is het eerste nieuws over acti- ger bedrag kwijt zal zijn dat tenslot- op aanzienlijke diepte ontwaterd. Bij te de kosten van aanleg nodeloos de aanleg van het werk heeft de ge- verzwaart. Al deze kosten vmden be- meente duidelijk doen blijken dat zij stuur en ontwikkelingen, welke trokkenen in de vorm van baat- of met betrekking tot de grote belangen de actualiteit tot dat gesprek de- straatbelasting weer terug. den verminderen. Een daarvan is de onteigening Schippersvaart- 0ok RIJNLAND EN POLDER bonden, beslist niet de zorg in acht financiële directeur, de heer H. weg. genomen heeft die van een goede ge- Hofsbra, en de directeur vanjle werf Rest ons nog een opmerking over meente in de bollenstreek mag wor- RIOOL bet leggen van het riool in de Schip- den verwacht. i T ins, J J J persvaartweg. Vastgesteld moet wor- die voorzitter van de Sportraad, de teerde met dankbaarheid, dat het al- In april 1963 deed de gemeente een den dat zowel Ryniand ais de Hooge- WelUcht dat van de zijde van de heer A. Arentshorst, dat de avond &el°Pen seizoen een goed seizoen is ingezetene rondgaan bij eigenaren veense polder de belangen van de in- gemeente hiertegen zal worden aan- sagiers-vlaggeschip „prinses Irene" een tweeiedig karakter droeg In de Seweest. De gewassen waren aan- en grondgebruikers van de .Schip- geianden hebben achtergesteld bij gevoerd dat via de Belemmeringen- van de „Oranje Lijn" door Verolme eerste plaats te komen tot de op- zienl*Jk beter dan het vorstjaar persvaartweg en hun een prqs bie- die van de gemeente. Zonder dat af- wet schadevergoeding zal worden is gekocht met de bedoeling het schip richting en ten tweede vertoning van 1363/ ,HetJ hyacinthengewas gaf een den voor de weg zowel als voor de doende waarborgen zijn gesteld is de gegeven, maar het gaat niet aan dat te verbouwen en daarna aan het eind films de het nut van het zwemmen Ultstekende opbrengst, de tulpen bo- cultuurgrond benodigd voor het in- gemeente begonnen met de aanleg de gemeente alle burgers voor scha- van het jaar door te verkopen aan die voor bloembollenbedrijven aan viteiten van de heer Verolme in In een goede waterhuishouding zijn ver- donesie sinds hij tezamen met zijn in IJsselmonde, de heer A. Rijke, in april-mei van dit jaar Indonesië be zocht. Gisteren werd bekend, dat het pas tot uitdrukking brachten Hii bena- den een vrii "ormaal beeld, alleen brengen van een diep riool en voor De Hoogeveense polder heeft de be- de laat opdraaien welke met 'n be- Indonesië, H» d» erAta^lr «n eet. de narcissen vielen vooral in de verbreding, van de weg. Door de nodisde verdunning pas afgegeven hoorlijk beleid voorkomen had kun- lijk onder drukte de noodtzaak van een grote zwemvereniging. Pas dan is het mo- d,kke maten te8en' geiijk om plannen te maken om te EXPORT STEEG door betrokkene zelf diende" te wor- komen tot een zo hoog nodag nieuw den opgegeven. Enkele gegadigden zwembad. Met boze woorden over jqjken wy naar de uitvoerstatistiek hebben daarop niet alleen monde- het huidige zwembad komen wij er dan er reden tot grote tevreden- ling maar ook schriftelijk geaccep- met, als particulieren bereiken wij beid. Is de stijging van de uitvoer- teerd en dit de gemeente in casu niets. De weg om tot verbetering te cjjfers gedurende een reeks van ja- haar woordvoerder onmiddellijk me- komen, is een flinke vereniging met reil) met uitzondering van het jaar degedeeld. Dat alles gebeurde vóór een krachtig bestuur. Verder zei hij, een vertrouwd beeld geworden, juni 1963. Op dit aanbod werd niets dat de structuur van de vereniging de stijging voor dit seizoen met 6 vernomen totdat omstreeks half mei zo moet zijn, dat deze toegankelijk is miljoen kilogram en een bedrag van 1964 een briefje verscheen van de voor ieder. Oud, jong en van iedere 30 miljoen gulden is niet minder dan gemeente waarin stond dat de ge leven so vertuigmg. spectaculair. Bemoedigend temeer, meente haar aanbieding terugnam, De heer Boek, van de Ned. Zwem- omdat een groot aantal landen tot dat „in de geboden prijs voor de bond sprak vervolgens over de vor- de stijging van deze cijfers heeft bij- grond mede de bedrijfsschade was men van exploitatie en bouwkosten gedragen. Ook de prijs per kg uitge- verdisconteerd en dat zal worden van verschillende typen zwembaden. Voerd gewicht blijkt te zijn toegeno- onteigend". Deze mededeling van de Een overdekt bad van 50 m komt op men, zeer noodzakelijk overigens om gemeente dat in de geboden grond- 2 a 3 miljoen te staan, een 25 m bad de snei gestegen en nog stijgende prijs mede de bedrijfsschade zou zijn de helft goedkoper. Overdekte in- kosten te kunnen opvangen. verdisconteerd is in flagrante strijd nodigde verdunning pas afgegeven hoorlijk beleid voorkomen 1 woordvoerder van de gemeente werd t 1/3 van het riool was ge. nen worden. gezegd dat eventuele bedrijfsschade waar het schip waarschijn lijk onder de vlag van de „Djakarta Lloyd" zal gaan varen. struetiebaden kosten 156.000.- tot 1 miljoen. Uit de discussie hierop volgend bleek, dat men van mening was dat elementair zwemmen het meest belangrijke was. Eén der aan wezigen suggereerde het Annakloos- ter, dat niet meer in gebruik is, te bestemmen voor instructiebad. Daar alle aanwezigen doordrongen waren van die noodzaak van een vereniging werd besloten tot de instelling van een oprichtingscomité. Hierin kregen zitting de heren C. P. Bartel, G. H. Th. Berk, L. A. Co- ldjm, K. Molenaar Wzn., J. J. Gorter, J. C. de Gruil en Mevr. Nieuwen- huysen - Kerkhoff. Dit comité zal binnenkort nader van zich laten ho ren. Van de zijde van de jeugd was er deze avond veel belangstelling. KATWIJK AAN DEN RIJN RECTIFICATIE Ons bericht van dezer dagen be treffende de diverse jeugdorganisa tie eist een belangrijke rectificatie. In de beschouwing over het gepres teerde tijdens de bijeenkomsten in het kamp in Noord Brabant stond o.m. dat door de brand in het kamp voor de jeugdorganisaties een scha depost was ontstaan van 149.10 Dit zou niet van zo'n groot belang zijn, maar de schadepost was aan merkelijk groter n.L ƒ1249.10 het geen door geen enkele verzekering gedekt werd. Wij hopen en vertrou wen dat de leiders en leiders die voor geen teleurstelling terugdein zen, ook dit bedrag wel met mede werking van de parochianen gedekt zullen krijgen. NOORD WUKERHOUT Geboren: Petronedlla J. d-v. P. G. Weijers en C. A. van Tongeren; Mar cus C. z.v. J. B. Duivenvoorden en M. W. G. Nulkes; Sven T. H. z.v. F. T. J. Jansen en J. M. van Valkenhoef; Jacqueline M. d.v. G. J. die Groot en H. A. van Baaien. Ondertrouwd: T. P. van Kesteren en H. G. M. Augustinus; F. P. A. Jansen en M. W. Jonkheer; H. T. M. Koek en M. J. van Veldhuizen. Getrouwd: P. H. Aarts en G. A. M. Witteman; J. F. M. E. van Gijls- wjjk en W. Hamming; J. Hasenoot en C. van der Meer. Overieden: Hubertus H. M. Bak ker, 81 jaar, wednr. van L. W. van der Aar. OVERHEIDSBELEID met de waarheid. Wij zijn in staat om deze bewering van de gemeente met onweerlegbare bewijzen te lo- Over het beleid van de Over- genstraffen. heid zei spreker, reeds in een vergadering in mei 1963 gewezen DEURWAARDER te hebben op het beleid, dat de gemeente Noordwijkerhout voert, Doch begin juni verschenen de be- wanneer het gaat om aankoop kende deurwaardersexploten waar van grond voor openbare doel- bij zijdens de gemeente een aanbie- einden. „Wij hebben daarbij ge- ding werd gedaan om binnen 8 da- steld, dat de overheid, dus de gen te accepteren. Zo niet dan zou gemeente, de belangen van de het onteigening worden. Het was dus grondeigenaren en grondgebrui- slikken of stikken. Nu hebben wij kers zal erkennen en deze op bil- altijd gedacht dat wanneer iemand lijke wijze zal behandelen." om iets te koop komt het tot het Deze uitlating is mij zeer kwa- goed recht van de eigenaar behoort lijk genomen, aldus de voorzit- om te weigeren dan wel om tot za- ter, en bij de behandeling van ken te komen. de gemeente-begroting eind de- Wij hebben altijd gedacht dat het cember van dat jaar heeft de recht op persoonlijk eigendom een woordvoerder van de KVP-frac- onvervreemdbaar recht was, erkend tie, zonder evenwel man en paard en gewaarborgd door de grondwet, te noemen, gemeend mij te moe- Wij weten echter ook dat wanneer ten terechtwijzen. Zijn grief was de Overheid om redenen van alge dat ik daardoor en hier citeer meen belang de beschikking behoeft ik „aan de ongeoorloofde prak- over de eigendom van haar onderda- tijken van zgn. adviseurs steun nen, zij beducht dient te zijn voor de te hebben verleend". rechtszekerheid van haar onderda- Nu heb ik altijd gedacht dat nen en dat de zorgvuldigheid in het waar misbruiken bestaan het de maatschappelijk verkeer medebrengt plicht is van een organisatie als In ieder geval wordt gewaar de onze die te signaleren en er borgd dat een behoorlijk gesprek ge- zonodig publiekelijk de aandacht voerd wordt met de belanghebben- op te vestigen. Dit nu is gebeurd. den. Dat het hier gaat om de reële belangen van onze leden, ontgaat Temeer nog daar de Overheid be- kennelijk de woordvoerder en schikt over het de particulier ontbre- met hem de fractie. In een on- kende machtsmiddel „de onteige- derhoud, dat ondergetekende op ning". Dit behoorlijke gesprek echter 10 januari van dit jaar heeft ge- beeft nimmer plaats gehad. Wat ech- had met de fractie zijn een groot ter nu te denken van die gevallen aantal grieven, het gemeentelijk die ook nu onteigend worden en die beleid betreffende, ter tafel ge- op de aanbieding van de gemeente weest. Zag het er aanvankelijk zijn ingegaan? naar uit dat er een vergelijk mo- Wat voorts over dat geval dat ont- gelijk zou zijn het bleek na- eigend wordt zonder dat ooit van de melijk dat men van diverse fei- zijde van de gemeente van haar voor- ten en bijzonderheden slecht op nemen tot aankoop laat staan van de hoogte was in de kort daar- onteigening is gebleken? op gehouden raadsvergadering bleek, dat de fractie niet bereid Wij zijn van menmg dat dit met was door een correctie op de ge- alleen strijdig is met iedere norm dane uitlating de goede ver- van fatsoen maar ook regelrecht kan standhouding te herstellen. Daar- worden gesignaleerd als machtsmis- mede gaf de fractie echter even- bruik wat alleen maar door het ont- eens te kennen, dat zij niet be- breken van administratieve recht- reid was haar beleid te herzien, spraak straffeloos kan passeren.Der- Het is duidelijk dat dit van onze gelijke praktijken past men niet toe zijde niet kan worden geaccep- als men als Overheid prijs stelt op teerd. Een poging onderzijds om het handhaven van een goede ver- middels een gesprek onder lei- standhouding tussen Overheid en ding van het plaatselijk KVP- burgerij, bestuur, waarbij ook de fractie moest worden uitgenodigd de Dit optreden van de Overheid geschillen uit te praten, strand- brengt voor belanghebbenden veel de door het verschuiven van de kosten mee, die na een behoorlijk datum voor dit gesprek, ver- gevoerd overleg hadden kunnen wor- keerd begrip bij het KVP-be- den voorkomen terwijl het juist niet Douwe Egberts Pickwick Thee! U proeft het zo: dat is een thee met een eigen karakter. De smaak is bijzonder fijn en verkwikkend, de geur zeldzaam krachtig. Een verrassing apart is wel de afschenk: diep van kleur, zeer rijk en royaal. Niet voor niets heeft deze fijne Engelse melange zich bij zo vele gezinnen als een echte tractatie ingeburgerd Doe wat meer thee in de pot, en een scheutje melk in de kop. Ongelooflijk, hoe zó'n kop thee smaakt en geurt! Ceylon Melange Ceel etiket) 104 cl

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4