VEERTIG JAAR VOOR DE KLAS Weerbericht Geen deelnemer voor de hoofdprijs Het weer in Europa Burgerlijke Stand Marktberichten Vm-W3DAG 21 OKTOBER 1964 pg LEIDSE COURAI\ HET FEEST VAN DE JUFFROUW: Dt SPORTTOTO Het aantal deelnemers aan toto ne- GEM. AANKONDIGING Voorschriften ^et betrekking tot de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden in de bebouwde kom. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat Gedeputeer de Staten der provincie Zuid-Hol land bij besluit van 7 oktober 1964, G.S. no. 241, hebben goedgekeurd gen was 639.368, die voor een bedrag de door de gemeenteraad in zijn van f755.580,50 inlegden. Dit bete vergadering van 2 maart 1964 vast- kende 'n prijzenbedrag van f 249.342. gestelde verordening, houdende voor- Voor de eerste prijs, f 137.138,10, wa- schriften als bedoeld in artikel 43 ren geen gegadigden, zodat 2/3 van der Woningwet, betreffende de aard dit bedrag bij de tweede en 1/3 bij van de verbouwing en het gebruik de derde prijs werd gevoegd. De 38 van gronden in een gedeelte van de deelnemers die slechts een uitslag bebouwde kom der gemeente Leiden, fout voorspelden deelden dus in to- met een daarbij behorende kaart. taal f 166.228, hetgeen ieder een bru- De goedgekeurde verordening ligt to bedrag van f4374 opleverde. Voor met de daarbij behorende kaart voor de derde prijs bleek meer animo: een ieder ter inzage ter gemeente- liefst 596 personen vulden de eerste secretarie, afdeling Openbare Wer- acht uitslagen feilloos in, hetgeen 'n ken, kamer 112, Stadhuis. netto bedragje van f138 betekende, Leiden, 20 oktober 1964. aangezien zij in totaal f83.114 moes- De burgemeester voornoemd, ten delen. F. H. van Kinschot. (Advertentie). Voor de goaltips was de belangstel ling zoals gewoonlijk heel wat min- Hoogendoom het wtaende lot trek- d- deelne- ken. Helt was nummer 1214. mers een gokje. Er kwam aan prijzen beschikbaar: f 56.268 en de inleg be- ri t uescn.LK.uacul uo.<soo en ue inicg uc- r vivJw.n: droeg f 170.512. Er kwamen geen mei- Oranjeboomstraat 6, Voorschoten, werd met het heuglijke nieuws in dingen binnen van zes goede tips, wèl van vijf goede. Ieder van deze - - - wei V <111 V1JJ. CUCUC. KUCl van kennis gesteld. De grote prijs, ee gg deelnemers toucheerde een netto buitenlandse reis voor twee Perso- bedrag van tm. Voor de 1176 ge nen ter waarde van 1000.- is toch jukkigen die viermaal juist tipten beslist wel een pracht presentje. De werd de spoeling heel wat dunner: heer Vissers was zeer mgenomen met zij werden ieder f 24 rijker, de prijs. Medegedeeld door het KNMI, geldig van woensdagavond tot donderdag avond, opgemaakt te 11.15 uur. MINDER KOUD Aanvankelijk plaatselijk enige regen of motregen, morgen overdag enkele opklaringen. Zwakke tot matige wind tussen west en noord. Minder koud Pauselijke onderscheiding voor mej. Debets te Leiden Honderden kinderen hebben in Lei den gedurende 40 jaren hun eerste onderwijs genoten bij mej. C. M. Debets; 25 jaar aan de school aan het Rapenburg en sinds 1949 aan de Don Boscoschool in de Franci- montlaan 20. Hoewel 1 oktober j.l. de heuglijke datum was, werd de viering wegens ziekte van mej. De bets verschoven naar gisteren. Voor de kinderen van de gehele school was 't 'n aparte feestdag. Klas na klas kwam met een eigen cadeau aandragen, daarin nog aangespoord door vele ouderen, die zelf in veel ge vallen ook bij mej. Debets in de klas hadden gezeten. Gisteravond vierden de leerkrach ten met een intiem diner dit jubi leum in de „Gouden Leeuw" te Voorschoten. Voor de feestelinge had dit diner echter nog een heel onver wacht vervolg. Om half negên kwa men pastoor W. E. Blok en kapelaan Van Egmond, vergezeld van drs. J. Wierts, secretaris van het Katholiek Schoolbestuur, en leden van het Ou- der-comiué de feestelijk versierde zaal binnen. De heer N. J. Witteman nam als hoofd van de Don Bosco-school het woord, verwelkomde de familie van mej. Debets, waarbij ook de 80- jarige moeder aanwezig was en feli citeerde ook hen met deze gedenk waardige dag van dochter en zuster en stelde Pastoor Blok gaarne in de gelegenheid de jubilaresse toe te spreken. GOUD De pastoor memoreerde, dat mej. Debets al deze jaren in de Petrus- parochie, eerst in de oude en later in de nieuwe, haar beste krachten ge geven had aan de parochiële scholen en speciaal het werk der parochie- geestelijkheid met betrekking tot de voorbereiding tot de Eerste H. Com munie op sublieme wijze had ver licht. Speciaal bewonderde spreker in haar de wijze, waarop zij steeds was bijgebleven in de ontwikkelin gen, die er de laatste jaren gaande is op godsdienstig gebied. Zij had dit op bewonderenswaardige wijze in haar lessen verwerkt. Juist voor de ze arbeid had de pastoor daags te voren een cadeau ontvangen uit Ro me en wel de gouden medaille van de Pauselijke onderscheiding „Bene Merend". Hij nodigde de moeder van mej. Debets uit deze op te spel den. SCHOOLBESTUUR Drs. Wiertz getuigde hierna van de trots van het gehele schoolbestuur, dat het mej. Debets onder zijn leer krachten mocht stellen. Bij allerlei Geen voorrang Om half vier gistermiddag vond op de hoek van de Zeemanlaan en de Van het Hofstraat te Leiden een aan rijding plaats tussen een bromfietser en een automobiliste. De automobi liste gaf geen voorrang aan de brom fietser, de 54-jarige constructeur C. v. d. Reyden uit Leiderdorp, toen zij van de Zeemanlaan naar de Van het Hoffstraat wilde afbuigen. Door de val liep de constructeur hoofdwon den op. De EHD bracht hem naar het Ac. Ziekenhuis. Met hoofd op klinkers Om 2 uur gistermiddag is de 9-ja rige Gerard Devilee, wonend aan de Houtmarkt, op de Houtmarkt van 'n berg zand gevallen. Hij kwam met zijn hoofd op die kliinikers terecht en moest voor onderzoek naar het Ac. Ziekenhuis worden overgebracht, hoewel hij geen zichtbaar letsel had opgelopen. Verkeerde duik in Overdekte Gisteravond om tien over half ne gen is de 15-jarige Truus Zwaan uit Rijnsburg in de Overdekte bij het duiken met haar hoofd tegen de rand van het bassin geslagen. Zij liep bloe dende hoofdwonden op. De EHD bracht haar naar het Ac. Ziekenhuis. personeelsproblemen ook op het ge bied van het onderwijs was het altijd prettig te weten, dat er zulke leer krachten zijn, die zonder moeilijk heden op te werpen in alle eenvoud hun taak verrichten. Het was voor hem een prettig taak niet alleen de felicitaties van het schoolbestuur over te brengen op deze dag, maar tevens hun buitengewone erkente lijkheid voor al dit werk te betui gen. VERDIEND De heer Witteman meende, dat de Pauselijke Onderscheiding voor de wijze waarop mej. Debets de ou de kathegése had onderwezen dub bel en dwars verdiend was. Steeds is zjj met haar tijd meegegaan. Dra ma's kwamen bij dit onderricht niet voor. Zonder show, maar in alle rust en eenvoud bracht zij haar kin deren de eerste lessen bij. En het zegt Mej. Debets in haar vertrouwde omgeving. Bridgen De uitslagen van de door de bridgeclub „Voorschoten" ge speelde vierde ronde parenwedstrijd luiden voor wat betreft groep A (meesterklassesysteem)v. d. Meer- Verrips 44 pet, Auer-Rutten 49^, v. d. Post-Bom 47*£, De Lannoy-Van Oosten 46, Wassenaar-Goddijn 42. Huijskens-Jaspers 54, Lamboo-Ver hoef 50 y,v. Alphen-Korpershoek 58, wel iets als de bisschoppelijke in- Riksman-Klaassen 56, De Beer-Slie- specteur van het onderwijs de wens ker 52 y2. uit om zulke lessen op een geluids- Groep B (Howellsysteem)Dooren band te bezitten. Spreker wenste bos-Doorenbos n.g., Hameetman- haar nog vele jaren toe in naam van Klein 50,69 pet, Schulp-Klein 56,94, alle medewerkers. v. Someren-v. Someren 46,5, v. He- Tot slot dankte mej. Debets de teren-v. Heteren 36,81, Oosterbaan- aanwezigen. Op een dergelijk gran- Oosterbaan 40,28, Bronsgeest-Brons- dioos feest had zij met gerekend. geest 49 31> Wempe-v. Delft 62,50. Speciaal dank bracht zij aan haar collega's voor de prettige omgang en de grote steun bij haar werk. Als curiositeit zij vermeld, dat 'n bruidspaar uit de Petrus-parochie, dat in de „Gouden Leeuw" te mid den van hun familie 'n feest vierde, binnentrad om beiden juffrouw De bets te feliciteren met haar grote feest. OEGSTGEEST K.A.V.-ochtend gewijd aan het moederschap ATTE NTI E! Haarlemmerstraat 207 Onze zaak is GESLOTEN vanaf maandag 19 oktober tot en met woensdag 28 oktober WU openen onze nieuwe zaak Haarlemmerstraat 181 (hoek Hooglandse Kerksteeg) op Donderdag 29 oktober 's middags om 3 uur. (Advertentie) W etenschappelijke tweelingf' vandaag gepromoveerd Aan de Leidse Universiteit hebben vandaag twee zeer bijzondere pro moties plaatsgevonden. Om drie uur is drs. C. P. van den Berg bevorderd tot doctor in de wiskunde en natuur wetenschappen. Een van zijn para- nymfen is drs. G. M. J. v. Kempen. Diens promotie is begonnen om vier uur; bij hem is de jonge dokter C. J. van den Berg paranymf. Hun pro motor is prof dr. H. Veldstra. De proefschriften handelen over twee opeenvolgende processen in de her senen. De ene dissertatie is een lo gisch vervolg op de andere; zij ci teren elkaar dan ook doorlopend. De verhandelingen vormen zo'n eenheid dat de ene zonder de andere on bruikbaar is. Hiermee wordt de wetenschappe lijke kroon gezet op een periode van gezamenlijk onderzoek. Vaak be schouwt men het proefschrift als het werk van een enkeling, terwijl het in vele gevallen het resultaat is van teamwork. Deze „tweeling-pro motie" geef uitdrukking aan een in tensieve samenwerking bij het on derzoek op het gebied van de bio chemie van de hersenen. De bio chemie is de wetenschap die zich be weegt op het raakvlak van medicij nen, scheikunde en biologie. Op het gebied van de hersen-biochemie zijn in ons land naar verhouding, nog weinig onderzoekingen gedaan. De heer Van den Berg, die als biochemicus verbonden was aan het Centraal Nederlands Instituut voor Hersenonderzoek te Amsterdam, gaat binnenkort naar Amerika om daar een jaar te werken aan de psychiatri sche afdeling van de universiteit van Columbia. Waarschijnlijk zal de heer Van Kempen als biochemicus ver bonden worden aan een psychiatri sche inrichting in ons land. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voo<r die examens: Doet. ex. Geschiedenis Mej. N. E. Deel en (Rotterdam), Doet. ex. Wiskunde de heer M. N. Spijker (Leiden) C.L., de heer A. H. Taase (Leiden), de heer A. C. van Eijnsbergen (Leiden), Doet. ex. Biologie de heer A. M. Mennes (Leiden), de heer W. J. Wolff (Bies- bosch). Kanid. ex. J. W. en N. de heer A. Pokan (Valkenburg), F.W. en N. Mej. C. Joutes (Leiden), F.W. en N. de heer R. Ch. D. E. Hosohomp (Leiden), B.W. en N. de heer A. Greve (Leiden), B.W. en N. de heer J. van Weizen (Leiden), F.W. en N. Mej. S. van Wijk (Leiden), H.W. en N. M, J. M. Bless (Leiden), K.W. en N. de heer W. Lub bers (Leiden), K.W. en N. de heer J. B. van Biezen (Leiden). Géboren: San-dra d.v. C. Klinken berg en H. S. Wassenaar; Johanna Christina Ad-riana cLv. A. P. Verdel en P. M. Weijers; Lijdia Adiriana d.v. W. Ouwehand en A. Groen; Erwin z.v. W. F. de Goeij en P; J. Chaudiron; Dieda Agneö d.v. C. Daalbergen en A. C. Andrdeesen; Manon Gerardina Lau- BEURS0VERZ1CHT INTERNATIONALS VRIENDELIJKER Amsterdam, 21-10 De interna tionale waarden zijn vanmiddag over SOLGLYTT WEER IN LEIDEN rentia Maria d.v. G. J. M. Desar en De KA V-afdeling Oegstgeest heeft M. E. J. Brouwers; Robine Jeannette zondagochtend, rond het feest van d.v. M. R. van Gils en M. L. Dlaisse; Maria's Moederschap een bijeenkomst Anid-ré Martin z.v. A. Roos en H. F. gehouden in het parochiehuis, die M. Berbee; Maria Clara d.v. H. J. B. geheel in het teken van het „moeder Aarts en C. J. M. van Hezik; Robert zijn" stond. Na de hoogmis, opge- Franik z.v. J. van 't Loo en J. van der dragen voor de levende en overle- Meijd-en; Rowdy z.v. J. K. Ras en M. den KAV'sters begaf men zich naar praktisch de gehele linie vriende van der Benit; Rinigo zJ. K. Ras de Jozefzaal waar de leden een kof- üjker geweest ten opzichte van het en M. van der Bent; Robert z.v. A. fietafel wachtte. De presidente, me- voorgaande slotniveau. Vooral Phi- H. van Rossum en H. A. Ouwehand; vrouw Mooy-Werkhoven, opende Rp.s jag gevraagd in de markt, ter- Jacobus Johannes Dick z.v. J. J. van met gebed waarna zij allen hartelijk wijl de beroepshandel het oog had Duijn en A. J. van der Plas; Johan- welkom heette, in het bijzonder een gericht op de AKU-hoek. Philips liep nes Anthonius z.v. J. C. Hoogeveen viertal jongedames van de R.K. Vak- 0p van 159,40 tot 159,70. Dit als en T. S. H. M. van der Staak. school uit Leiden, die hun beste gevolg van lokale vraag, terwijl aan- Overieden: P. J. Pauëlsen, 80 jaar, beentje hebben voortgezet bij de ver- ^od Van Amerikaanse zijde in- deze zorging van de Oegstgeester Moe- hoek uitbleef. De slotkoers van gis- ders. Na het ontbijt werden de da- teren was 158,70. AKU verbeterde mes, die gedurende het afgelopen circa vier punten tot 491V2, waarna verenigingsjaar moeder zijn gewor- een koersreactie intrad tot 490. De den, in het zonnetje gezet. Met een beurs tracht de koers van dit fonds toepasselijk woordje van de presi- omhoog te krijgen. Dit lukt de laat- dente kregen zij een boeket bloemen 'ste dagen, ondanks de verkopen van met wit-blauwe linten en een her- zekere zijde. Hoogovens werden twee Vanmiddag om half zes hopen dé denkingsplaatje van de hand van de punten hoger op 590 geadviseerd, varende gasten van rusthuis Sol- bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Kon. Olie ontmoette goede lokale glytt weer in Leiden te zijn. Het Janssen. Mej. Jac. Leferink zong vraag waardoor de prijs opliep van schip zal ligplaats kiezen aan de hierna het „Ave Maria" van Cesar 163,20 tot 163,60 163). Uni- Roomburgerweg. Gisteren vertrok 't Frank, op de piano begeleid door lever lag goed gedisponeerd in de gezelschap om half tien uit Arnhem. Mar ja Stalenhoef. Ook zong zij een markt op 148, plus twintig cent. Het was stralend weer en dus ge- a^a Van Handel, hetgeen door de Kon. Olie noteerde gisteren in Wall noot men dubbel. Alle opvarenden anawezigen zeer gewaardeerd werd. Street 3/4 dollar lager, daarente- hadden het zo naar de zin, dat men Mej. Jörgens droeg een tweetal gees- gen lagen Philips en KLM er hoger het einde van de tocht eigenlijk met tige gedichten voor van Annie M. G. in de markt. Hierdoor werden de lede ogen zag naderen. Maar heel Schmidt: „En dat had ik toen moe- aandelen KLM vanmiddag hoger ge- optimistisch werden al plannetjes ge- ten iezen" en „Opruimingskoorts", adviseerd. De markt op het Damrak maakt voor de reis van volgend jaar. voordrachtje „Film in carica- ondervond vandaag steun van de ho- Om kwart over vier kwam men in tuur", gespeeld door Marja Stalen- gere slotkoersen uit Wall-Street, de Rotterdam aan. Vandaar wordt van- boef en Toos Warmerdam, was bij- goed prijshoudende tendentie van de daag naar Leiden gevaren. zonder geestig. Geestelijk adviseur Westduitse beurzen, terwijl Londen pastoor N. A. Commandeur, die aan- zelfs aan de vaste kant was. Toch vankelijk verhinderd was, stapte tot bleven de omzetten op Beursplein 5 ieders verbazing toch nog even bin- opnieuw aan de schrale kant. nen. Voor dit onverwachtte bezoek De leidende cultures, alsmede de was ieder dankbaar gestemd en het scheepvaartwaarden waren goed was voor mej. Leferink de aanleiding prijshoudend met weinig zaken. De COÖPERATIEVE RAIFFETSENBANK nogmaals het „Ave Maria" ten ge- staatsfondsenmarkt was lager met hore te brengen. afnemende affaire. Aandelen Centra- Bij gelegenheid van de Raiffeisen- presidente nievr Mooy-Werkho- le Suiker Maatschappij werden op spaarweek, die elk jaar in oktober yen bedankte tot slot voor de grote 402 (405) geadviseerd, wordit gehouden, als een dankbare opkómst De dames, die het program- 111 <*e lokale afdelingen viel de stem- herinmerimg aan burgemeester F. W. ma verzc>rgd hadden, werden beloond ming zeker niet tegen. Er waren Raiffeisen, die in 1849 de eerste on- met een bloemetje. v,fo,*"Qn derlimge bank stichtte, ontvingen alle spaarders van de Radffeisenbank ti Voorschoten een gratis lot, waarop }f dt [sZGFS SCiirilVGTl een buitenlandse reis naar keuze was J te' winnen. NOG EENS; Gisteravond vond in het babkge- DE KATECHISMUS bouw ten overstaan van notaris G. Leiden, 21 oktober 1964 de introductie op de officiële J. Boom de trekking plaats. Voorzit- In uw blad schrijft de heer J. H. beurs was 165- ter B. Hoogwerff Kroon opende de Ponsioen, dat „alleen het memorise- bijeenkomst en liet weten dat de ren der katechismus tot het verleden spaarweek van oktober altijd wel behoort". één van de hoogtepunten van de En dan volgt als troostprijs: Er banik is. Sparen is een noodzakelijk komt zelfs een nieuwe katechismus iets. Ook dit jaar was de inleg weer voor volwassenen, aanzienlijk. Waren in 1963 de omzet- VOORSCHOTEN HELSINKI, regen 9 9 STOCKHOLM, geh. bew. 12 10 OSLO. onbew. 12 —0 KOPENHAGEN, geh. bew. 11 8 ABERDEEN, onbew. 14 4 LONDEN geh. bew. 15 3 AMSTERDAM, zw. bew. 13 4 BRUSSEL, mist 12 1 LUXEMBURG, zw. bew. 9 0 PARIJS, mist 12 1 BORDEAUX, onbew. 14 1 GRENOBLE, geh. bew. 9 5 NICE, half bew. 13 10 BERLIJN, geh. bew. 7 5 FRANKFORT, geh. bew. 9 2 MüNCHEN, geh. bew. 5 3 LOCARNO, licht bew. 16 7 WENEN, geh. bew. 8 5 INNSBRUCK, geh bew. 6 2 BELGRADO, geh. bew. 10 8 ATHENE, licht bew. XX 19 ROME, licht bew. 17 3 BARCELONA, half bew. 20 11 MADRID, onbew. 21 2 MALLORCA, licht bew. 21 9 LISSABON, mist 28 16 PAUZE EN DAN? Aan de nieuwe directeur-generaal van politieke zaken, jhr. mr. De Ra- nitz, werd gevraagd of hij al dat rei zen prettig vond. Zijn antwoord rond uit: „Neen, Het hoort er nu eenmaal bij. Als je zoveel hebt moeten reizen als ik, dan is het geen lolletje meer". Een veelbelovende jongeman vertel de aan Leo XIII wat hij op zijn le vensreis van plan was te gaan doen. „En dan?" vroeg Leo telkens. Toen de jongeman aan het eind van zijn verhaal gekomen was, vroeg de paus nog een keer: „En dan?" Het onge wisse van het leven is het doorlopend op reis zijn. Het hoort er nu eenmaal bij. Hoe sportiever men dat opneemt, hoe beter. Tot die eerlijke sportivi teit behoort ook de vraag: waar gaat de reis heen en de droge opmerking van Leo XIII: „En dan?". PUZZEL echter uitzonderingen. Een hiervan was de koers voor aandelen Arch N.V. op 90 laten, tegen gisteren 105 laten en een laatstgedane notering van 124V2 gedaan laten op 15 okto ber. De stukken noteerden ter beur ze het hoogst 202. De eerste koers LEIDERDORP RAADSAGENDA De gemeenteraad komt op maan- T_T1.„...rv.. Waar het, meen ik, rector v. d. dag, 26 oktober, des namiddags om ten per maand lx boven"* miljoen, Ploeg om ging en ook mij om gaat, 7.45 uur bijeen. Agenda o.a.: aan- in 1964 waren de omzetten per maand *t is het afschaffen zonder dat er gaan van een vaste geldlening bij de 1 x niet boven de miljoen iets anders voor is. En dan gaat het N.V. Bank voor Nederlandsche Ge- Ingelegd werd tn*ns de Raiffeisen- niet om de volwassenen, maar om meenten tot'n bedrag van I.OOO.9OO spaarweek voor een bedrag van de kinderen. (rente 5 5/8 procent); aanbieding f 270.583.43. Het aantal kasstartim- En ls dat ..memoriseren dan zulk van de gemeente- en bedrpfsbegro- gen bedroeg 1675 en het aantal nieu- ®en „ra^P? Wel .memoriseren dat: tmgen voor 1965; de subsidiering van m spaarders 174 Door bestaande 2 is 4 liggen is iets anders dan personeelsverenigingen; onbewoon- snaarders werd eestort f 245 302 75 leKen. le PaPa betekent met de baarverklarmg van de wonmgen spaaraers wera geewrt j iio.sui l» moeder Amsterdam is de hoofdstad Achthovenerweg 46 en Jaagpad 60 K^^^ar^lT^Xlf^r' l7 ons land; en niet dit: God gaf en 61; verlenling van de ontrui- Het saMo spaargeldbedroeg per 17 Qns 2ijn tien geboden, er zijn zeven mingstermijn der onbewoonbaar ver- oktober f 8.-06.621,74 dius werd de Sacramenten, Maria is de moeder klaarde woningen Achthovenerweg 8 miljoen ruim overschreden. Saldo van Christus. 45/47 en Hoofdstraat 168; onttrek- spaargeld vang jaar 7.118.805,92, jjj beb een pastoor gekend, die king van de oude Leiderdorpse brug thans 8.206.621/74. een reeks rake oreken (in uw trant, aan het openbaar verkeer; verkoop In één jaar werd dus gespaard voor geachte redactie, niet te lang) wist ran grond van Eurowoningen N.V. 1.087.915,82. De bank breidt zich te geven over de zeven Sacramenten, ten behoeve van de bouw van een dus steeds uit en vervult een econo- over.de tien geboden Gods en ook garage; grondruil met de N.V. Ver- mische functie im Voorschoten. De over het nuchtere nut van de vijf eenigde Touwfabrieken te Rotter- bank heeft dan ook al weer plan- geboden van de H. Kerk. Het is lang dam; de verhuur van volkstuintjes; nen tot uitbreiding. Na het inleidend geleden, maar ik „memoriseer" het beroep van de heer A. J. F. Neve woord van de voorzatter werden door mij nog. tegen de weigering van een door notaris Boom de zegels van de trom- Jong geleerd heet toch oud gedaan? hem gevraagde vergunning voor de mei verbroken en moest Mej. A. EEN KATHOLIEK bouw van een garage. No. 525 Hor.: 1. mannelijk be roep, 8. eer, 9. aanwijzend voornaam woord, 10. scheik. element (afk.), 11. kleinigheid, 13. rijschool (afk.), stad in Frankrijk, 16. meisjesnaam, 17. hetzelfde, 18. wijnmaat, 20. pers. voornaamw., 22. deel van het gelaat, 23. staatsbedrijf (afk.), 24. godin van de dageraad, 26 koor van zangers, 27. het machinaal vervaardigen van gebreide stoffen. Vert.; 1. meteoorsteen, 2. tijdre kening, 3. voorzetsel, 4. nobel, 5. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 6. schijn, voorkomen, 7. beantwoording, 11. alles wat men drinkt, 12. volk uit de oudheid, 14. Turks bevelhebber. 15. mijnheer (Eng.), 19. gewicht, 21. schrobnet, 23. zelfkant, 25. muziek noot, 26. deel van de mast. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 522 Hor.: 1. log, 4. ons, 6. emelt, 7. s.s., 9. ka, 10. serpe- ling, 15. rei, 16. oei, 17. trimester, 20. re, 21. ra, 22. melis, 24. moe, 25. iep. Vert.: 1. löss, 2. ge, 3. mede, 4. Ot, 5. slag, 8. serre, 9. knier, 11. rei, 12. Pim, 13. los, 14. iet, 17. tram, 18. eelt. 19. raap, 22. me, 23. si. PUNT Schiet nou op, want anders zijn die dingen al uit de mode! WOERDEN, 21 oktober. Kaas Heden geen kaasmarkt, i.v.m. na- jaarmarkt in Woerden; wordt a.s. vrijdag gehouden.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3