LIDO-THEATER ONTHAALT VERLAMD MEISJE OP „FILM VAN HAAR ZUS" Varkensvlees is veel te duur V rouwenlonen in de winkel MILITAIR EN DUIZEND GULDEN SPOORLOOS DINSDAG 20 OKTOBER 1904 Dt LBÏDSK COWRAMT Een bus van de Gado-lijn StadskanaalGroningen is maandag een dames kapsalon in Borger binnengereden. De acht vrouwelijke passagiers wer den door de bus geslingerd, doch liepen geen noemenswaardige verwon dingen op. RED BAND ROOSENDAAL (Advertentie) STEUN VAN DE NOVIB Binnenkort zal de „NOVIB" (Ne derlandse Organisatie Voor Interna tionale Bijstand) een landelijke ac tie houden om middelen bijeen te brengen ter leniging van de ontstel lende noden, die vele delen van de wereld teisteren. De „Novib" tracht op korte en op lange termijn vooral de hongersnood en velp andere no den, die daaruit voortkomen, te be strijden. Naast de verheugend vele en grote gaven, die de katholieken van ons land bijeenbrengen voor de wereldwijde missionering, mogen zij uit nationale en christelijke overwe gingen niet achterblijven om ook aan de „Novib" hun steun te verlenen. Daarom roep ik al mijn diocesa- nen op om van harte aan deze actie deel te nemen. Eens moge Christus ook tot ons spreken: „Ik had honger, en gy hebt Mij te eten gegeven. Ik had dorst, en gij hebt Mij te drinken gege ven Ik was naakt, en gij hebt Mij gekleed", want „al wat gij ge daan hebt voor een dezer geringsten van Mijn broeders, hebt gij voor Mij gedaan" (Mat. 25, 35-40). t M. JANSEN Bisschop van Rotterdam INITIATIEF VAN PERSONEEL VAN HAAGSE ZUIDWAL-ZIEKENHUIS Linda, Trudy en hun familie in de zaal van het Lido-theater, vlak voor het begin van de voorstelling van zeven uur. Prijs gaat niet mee met markt Het Consumenten Contact Orgaan heeft in een brief aan de minister van Economische Zaken aandacht gevraagd voor de hoge consumentenprijzen voor varkensvlees. Deze prijzen hebben volgens het CCO de daling van de marktnoteringen voor slachtvarkens, die sedert december 1963 onge veer 24 procent bedraagt, niet gevolgd. De betere vleessoorten het grootste deel van het varken bleven op hetzelfde hoge niveau als december vorig jaar of bereikten zelfs een hoger peil. De goedkopere soorten, zoals spek, gaven een daling van ld tot 15 procent te zien. Het verloop van de groothandels- prijzen vertoonde een betere aan passing aan de gedaalde marktnote ringen. De kleinhandelsmarge moet derhalve aanzienlijk zijn gestegen. Verwacht mag worden dat in de ko mende maanden een belangrijk gro ter aantal slachtvarkens dan vorig jaar voor de consumptie beschikbaar zal komen. Van verschillende zij den, met name door het produkt- schap voor vee en vlees, is reeds ge wezen op de wenselijkheid om de consumptie van varkensvlees te sti muleren. Het CCO is van mening dat de enige doeltreffende stimulans is ge legen in een aanpassing van de con sumentenprijzen voor varkensvlees aan het verloop van de markt- en groothandelsprijzen. helpen zéker tegen brandend maagzuur (Advertentie) Anneke Grönloh en Blue Diamonds naar Indonesië Anneke Grönloh en de Blue Dia monds zullen op 18 december naar Djakarta vliegen om gedurende twee weken in Hotel Indonesia voorstel lingen te geven. De populaire sterren maken de reis op verzoek van de directie van dit hotel, die de KLM-vertegen- woordiger te Djakarta heeft ge vraagd zijn bemiddeling voor dit op treden te verlenen. Eenvoudig was het niet om het drietal voor deze periode vrij te maken want hun programma's waren reeds geheel volgeboekt. Voor de drie zangsterren betekent de reis meer dan een commercieel interessante toernee het wordt ook een weerzien met het land waar zij de eerste jaren van hun leven doorbrachten. Restaurateurs van „Frans Hals,, van oplichting verdacht De substituut-officier van Justi tie te Amsterdam mr. H. G. van Everdingen heeft een gerechtelijk vooronderzoek doen beginnen tegen de twee kunstschilders-restaurateurs P. M. en J. F. J. N. te Amsterdam die het deze zomer ontdekte en aan Frans Hals toegeschreven „mans portret" hebben gerestaureerd. Zij worden verdacht van poging tot oplichting. Zij zouden n.L heb ben getracht het doek voordelig in bezit te krijgen. zouden zij het tegen beter weten in hebben doen voorkomen alsof de res tauratie een teleurstellend resultaat had opgeleverd en dat het wel geen „Frans-Hals" kon zijn. De familie is op die poging niet ingegaan. Zoals bekend heeft zij het doek juist de zer dagen naar Duitsland verkocht. Na een eerste verhoor door de rijksrechersche, waarin de poging het stuk in bezit te krijgen werd toegegeven, is tegen beide mannen proces verbaal opgemaakt. Zij zijn niet gearresteerd. Nader wordt on derzocht of zij zich aan enige straf bare handeling hebben schuldig ge maakt. sterker gestegen dan mannenlonen Het gemiddelde bruto-weekloon van de meerderjarige Nederlandse vrou welijke nijverheidsarbeider is in de periode oktober 1960. - april 1964 gestegen met 47,5 procent, terwijl 't weekloon van de meerderjarige man nelijke industriearbeider in deze pe riode slechts met 38,8 procent toe nam, zo blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het gemiddelde weekloon van alle categorieën arbeiders, inclusief de minderjarigen, vertoonde een stij ging van 40,0 procent. Door een da ling van het gemiddelde aantal werk uren (inclusief overuren) van 48,8 in oktober 1960 tot 46,5 in april 1964, zijn de gemiddelde bruto - uurlonen sterker gestegen de weeklonen. Het uurloon der meerderjarige vrouwen mam toe met 55,3 procent, dat dier mannen met 45,9 procent. Het totale gemiddelde bruto-uurloon bereikte een stijgimgspercentage van 47,3 procent. De vrouwenlonen ste gen het sterkst in de leer- en rubber- nijverheid, nl. 57,2 procent voor de weeklonen en 67.6 procent voor de uurlonen. Het slechtst kwamen de vrouwen, werkzaam in de textiel nijverheid er af: hun gemiddelde weekloon nam toe met slechts 42,4 procent en hun uurloon met 49,2 pet. Het gemiddelde weekloon voor alle groepen groeide het sterkst in de chemische industrie en het totale ge middelde uurloon het sterkst in de sector aardewerk, glas, kalk en ste- De Amerikaanse actrice Olivia de Havilland heeft wegens ziekte de opnamen voor de film „Hush, hush sweet Carlotte", waarin zij met Bette Davis zal optreden, moeten onderbreken. Niet in Den Haag Linda, het in enkele dagen tijds beroemd geworden meisje uit Kees Brusses film „Mensen van Morgen", heeft gisteren voor de tweede keer „haar" film gezien. In het Leidse Lido-theater, waar deze voor treffelijke Nederlandse film avond aan avond volle zalen trekt en voor ons land ongekende triomfen viert. Linda was niet alleen. Zij had vrij wel haar gehele familie meegeno men, inclusief haar 25-jarige zusje Trudy, die sinds haar zeventiende jaar aan kinderverlamming lijdt Nauwelijks opgemerkt door de weinige, gehaaste voorbijgangers, stopte gisteravond om precies half zeven voor de deuren van het Lido- theater een ambulance-auto, die Trudy, die vergezeld werd door een uitgebreide staf van verplegend per soneel, van het Haagse Zuidwal- ziekenhuis naar Leiden had ver voerd. Met vereende krachten werd de rijdende brancard uit de wagen ge- tüd en naar het middenpad in de zaal van het Lido-theater gereden, waar Trudy, onder het zorgzaam toeziend oog van haar verplegers, de film van haar zusje heeft kunnen zien. Twintig minuten na Trudy's aankomst verwelkomde de Lido-di- rectie Linda en haar familie aan de deuren in de nog rustige hal. Het initiatief voor deze voor Tru dy ongetwijfeld prettige verrassing was uitgegaan van het personeel van het Haagse Zuidwal-ziekenhuis. Linda spreekt tijdens de film over haar zieke zus, bij wie zij dank zij onbaatzuchtige hulp van haar dorps genoten dagelijks op bezoek kan gaan iedere dag rijdt een auto- bezittende dorpsgenoot enkele fami lieleden van Linda naar Den Haag en deze kleine passage uit de film was voor het Zuidwal-perso- neel aanleiding genoeg om te onder zoeken, of Trudy de film ook zou kunnen zien. Aanvankelijk leken de pogingen op niets uit te lopen: de accommo datie van het Haagse Passage-thea ter, waar de film ook draait, werd door de Haagse brandweer niet ge schikt geacht, aangezien dit theater niet beschikt over een middenpad, zoals het Lido-theater in Leiden. Na deze teleurstellende bevinding nam het personeel contact op met de pro ducer van de film, die op zijn beurt de directie van het Lido-theater polste. De Lido-directie zegde on middellijk alle steun toe en wees de maandagavond als de minst druk ke aan als de geschiktste. Om Trudy's uitzicht zo weinig mogelijk te belemmeren, werden zo veel mo gelijk mensen, die voor de voorstel ling van zeven uur een kaartje voor een plaats in de zaal vóór de bran card van Trudy hadden gekocht, naar de balcons verwezen. En daar tegen zullen maar weinig bezoekers bezwaar hebben gemaakt Minister Luns door Paus Paulus ontvangen Minister mr. J. Luns heeft gisteren in het Vaticaan een bezoek gebracht aan Paus Paulus. Hij legde het bezoek af op verzoek van de Paus. Deze had de wens te kennen gegeven de Ne derlandse minister te spreken toen hij vernomen had, dat minister Luns maandag in Rome was voor politiek overleg. Het is niet bekend waarover Paus en minister gesproken hebben. Minister Luns reist vandaag naar Londen waar hij waarschijnlijk de nieuwe Labour-minister van buiten landse zaken, Gordon Walker, zal ont moeten. „Zeer tevreden" Minister Luns besprak gisteren met zijn Italiaanse collega Saragat diepgaand velerlei problemen die voor Nederland en Italië van belang zijn. Na afloop van de conferentie verklaarde de Nederlandse bewinds man zeer tevreden te zijn. Opnieuw is gebleken, dat de Nederlandse en Italiaanse regering wat politieke in zichten betreft „zeer eensgezind zijn". Feestelijk vertrek van pastoor Beex naar Concilie Onder grote belangstelling is de parochieherder van het Brabantse dorpje Esch, pastoor ITarry Beex, vanmorgen als enige Nederlandse pastoor-auditor naar het Concilie in Rome vertrokken. „Ik geloof, dat niemamd van al die 2.000 bisschoppen bij zijn ver trek naar het Concilie in Rome uit geleide is gedaan door de school jeugd, fanfare, de schuts, de burger lijke overheid en de bevolking van zijn diocees", merkte pastoor Beex op, toen de gehele parochiegemeen schap vanmorgen in alile vroegte feestelijk afscheid van hem nam. Vader die kinderen te vondeling legde weer in vrijheid De Apeldoornse gemeentepolitie heeft gistermiddag de 33-jarige be drijfsleider rJ. van Zuiden op vrije voeten gesteld. De man was zaterdagmiddag aan gehouden en in de cel gezet, omdat hij ervan verdacht werd zijn kinde ren te vondeling te hebben gelegd, een daad waar gevangenisstraf op staat. De heer Van Zuiden en zijn 21- jarige vrouw Tonnie lieten hun twee kinderen vrijdag achter in de kamer van de Apeldoornse wethouder G. van der Tak, die zij tevergeefs om een woning vroegen. (Advertentie) Rond de motor van het Russische IL-18 vliegtuig, dat in de omgeving van Belgrado is neergestort, lopen Tegenover de familie Hotinoi te brandweermaIinen en deskundigen, die een onderzoek naar de oorsaak van de ramp instellen. Zoals bekend, dekter^het had laten restaureren kwam bij het ongeluk de chef-staf van de Russische strijdkrachten, maarschalk Sergej Birjoezow om 't leven. Prof. mr. J. A. van Hamel is zondag op 84-jarige leeftijd in Baarn overleden. Hij was oud-hoogleraar in het strafrecht aan de Universiteit van Amsterdam en oud hoge-commissaris van de Volkenbond. Prof. Van Ha mel was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en commandeur in de Orde van Oranje Nassau. De 20-jarige dienstplichtige kor poraal W. J. M. van S. uit Tilburg is dezer degen uit die Wilhelminaka- zerne te Bergen op Zoom gedeser teerd. Toen de Koninklijke Mare chaussee een onderzoek instelde naar de verdwijning van de militair, kwam aan het Licht diat uit een geldkistje op het bureau van de administratie, waar Van S. werkte, een bedirag van duizend gulden was ontvreemd. Ruzie tussen generaal Haex en wachtmeester voor ambtenarengerecht „Twee dagen verzwaard arrest", luidde het vonnis, dat vorig jaar werd geveld voor de wachtmeester eerste klasse M. C. Grootendorst uit Woerden, die een korte woorden wisseling had gehad met een woe dende generaal J. C. E. Haex. De wachtmeester stond met zijn pa trouille van de Koninklijke Mare chaussee vorig jaar op 13 juli te schuilen onder een viaduct over Rijksweg 12. Een passerende per sonenauto stopte plotseling op de vluchtberm en reed achteruit. Ge schrokken door de gevaarlijke ma noeuvre liep een van de marechaus sees naar de auto, waarin generaal Haex bleek te zitten, die duidelijk boos vroeg, of de patrouille niet had opgemerkt dat een eindje terug een militair stond te liften. Hij som meerde de marechaussee met zijn motor in de middenberm te keren, maar deze weigerde deze gevaarlijke manoeuvre uit te voeren. Bovendien maakte de inmiddels naderbij geko men wachtmeester de generaal erop opmerkzaam, dat hij zelf ook tegen de lifter had kunnen optreden. Hierop reed de generaal woedend weg, en belde even later de Kon. Marechaussee op, die hij bevel gaf wachtmeester Grootendorst in ar rest te nemen. Hierover heeft de wachtmeester zich nooit beklaagd Zijn divisiecommandant verklaarde later, dat hij de straf eigenlijk nog wat te licht had gevonden. Op de beoordelingsstaat van de wacht meester werd ingevuld „onvoldoen de voor het optreden tegenover meerderen". De wachtmeester is in middels gedegradeerd. Gisteren heeft het ambtenarenge recht beide partijen aanhoord. De vertegenwoordiger van generaal tegenwoordig staatssecretaris Haex wees erop, dat de wachtmees ter het herhaalde bevel had moeten opvolgen en er later melding van had moeten maken bij zijn directe superieuren. Over drie weken doet het ambtenarengerecht uitspraak.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8