Teleurstellende dag voor onze atleten GERDA KRAAN KON ZICH NIET HANDHAVEN IN SNELLE STRIJD Hoofdprijs van één ton in sporttoto DWS in Amsterdam tegen Ski og Lyn Goede kans op zilver voor kanoërs Geurts en Hoekstra NEDERLANDSE WIELERPLOEG SAMENGESTELD Twee debutanten in Oranje-elf ligtvoet DINSDAG 20 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT EEF KAMERBEEK STARTTE MET De achthonderd meter dames heeft een verrassende overwinning opge leverd voor de 22-jarige Engelse onderwijzeres Ann Packer. De Britse versloeg in een enerverende eindsprint, de favoriet geachte Fran?aise Maryvonne Dupureur. Onmiddellijk na de start nam de Hongaarse Nagy Szabo in een zeer hoog tempo de leiding. Dupureur bezette achter haar de tweede plaats. Op 350 meter nam de Fran^aise de leiding over en zij voerde de acht loopsters in 58,6 sec., een uitzonderlijk snelle tussentijd over de eerste 400 m. De Franse loopster handhaafde het scherpe tempo tot 250 m. voor de streep, waarna zij aanzette voor de beslissende aanval. Het tempo ging nog meer omhoog en bij het ingaan van het laatste rechte eind had Dupureur een voorsprong van enkele meters op de overige loopsters. oenschappen in Belgrado vestigde, met 2.02.8. Zij finishte in 2.05.8 als zevende. TERUGSLAG Ineens kwam toen Ann Packer, de winnares van de zilveren medaille op de 400 meter sterk naar voren. Met een felle spurt kwam de Engelse naast Dupureur, die zich in de laatste 50 meter gewonnen gaf. Gerdia Kraan, diie op het laatste stuk het uitzonderlijk hoge tempo niet had kunnen volgen, verloor niet alleen alle illusies, maar ook haar Europees record, dat zij twee jaar geleden tijdens Kde Europese loampi-.' Hup Feijenoord en baan kwijt De 40-jarige A. J. ten Teije, kelner in de kantine van Spar ta, is ontslagen omdat hij tijdens de roemruchte Rotter damse derby Sparta-Feijen- oord „Hup Feijenoord" had durven roepen. Hiermee is de heer Ten Teije de helft van zijn wekelijkse bijverdienste kwijt, want op de zondagen, dat Sparta uit speelt, beheert hi. de kantine van Feijen oord, dat geen reden ziet om zijn supporterende kelner de laan uit te sturen. Het Sparta-bestuur toonde zich uiterst verbolgen over het gedrag van de kelner, die juich te bij de goede resultaten van Feyenoord en bepaald geen ach en wee riep als het Sparta slecht ging. De Sparta-bestuurders be klaagden zich bij de pachter van de kantine, de werkgever van de heer Den Teije, die op aandrang van de boze Sparta nen de kelner ontsloeg. Desge vraagd deelde de restaurateur mede, dat „de soep wel niet zo heet gegeten zou worden". Hij zou een dezer dagen nog wel eens met Sparta bellen. J prestaties van Eef Kamerbeek. Van morgen is hij niet aan die start ver schenen. EERSTE GOUD BLJ JUDO Het eerste de beste onderdeel van de dinsdag begonnen judowedstrij- de.. heeft Japan al een gouden me daille opgeleverd. Takehide Nakatani zegevierde door in de finale de Zwit ser Eric Haenni te verslaan. Haenni legde beslag op het zilver. De Rus- se Oleg Stepanov en Aron Bogolu- bov behaalden elk een bronzen me daille. (Advertentie) WERELDREKORD? Het Ls nog niet zeker of Ann Pa cker met haar tijd vain 2.01.1 waarin zij de 800 meter liep een wereldre cord verbeterde. Voor het begin van die Olympische Spelen is tijdens een vergadering van die Internationale Atletiek Federatie het record op de 400 meter van de Noordkoreaanse Sim Kim Dan officieel erkend. Op 14 september liep Sim Kim Dan op de Noordkoreaanse kampioenschap pen de 800 meter in 1.5P(9, terwijl zij, op de Ganefo-Spelen 1.59.1 voor zich liet afdrukken. Deze beide keren bleef zij dus ruim ónder de tijd, die Ann. Packer nu voor zich noteerde. De Britse heeft het wereldrecord dat op naam zou staan van Dixie Willis (Austr.) met 0.1 sec. verbeterd. 1. Ann Packer (G.B.) 2.01.1 (nieuw Olympisch record) 2. Maryvonne Dupureur (Fr) 2.01.9 3. Mary se Chamiberlain (Nw. Zeeland) 2.02.8 4. Nagy Szabo (Honig) 2.03.5 5. Antje Gleichfeld (Did) 2.03.9 6. Erik Laine (Rusland) 2.05.1 7. Gerda Kraan (Nederland) 2.05 8 8. Ann Smith (G.B.) 2.05.8 GEBLESSEERD „Het gaat gewoon niet. Moet je maar kijken naar het hoogspringen" en met een gezicht als 'n donderwolk liep hij weer de arena binnen. Zo kennen wij Eef Kamerbeek niet. Vaak genoeg heeft hij blessures ge had, die hem toch niet beletten het moeilijkste onderdeel die de atletiek kent met behoorlijke resultaten af te werken. Hij is mentaal ook niet zeker van zichzelf, omdat de pijn lijke ontsteking hem irriteert. Gistermiddag werd het inderdaad niets met Kamerbeek. Hij kreeg een been niet omhoog en hoe hij toch nog over 1.70 meter kwam is ons nog een raadsel. Het is voor onze top atleet eigenlijk een lichamelijk en geestelijk lijden. Het waren dan ook geen grootse Het is zeer waarschijnlijk dat de Tweede Kamer binnenkort de hoofd prijs in de sporttoto zal vaststellen op honderdduizend gulden „schoon", dit wil zeggen zonder de normale aftrek van 15 pet. loterijbelasting. De Ka merleden drs. J. J. Voogd, dr. ir. A. P. Oele, mevrouw H. van Someren- Downer en mevrouw mr. J. M. Stof- fels-Van Haaften, mr. A. M. I. H. Baeten en mr. P. J. M. Aalberse heb ben op het wetsontwerp op de kans spelen van minister Y. Scholten van Justitie een desbetreffend amende ment ingediend. OP 4 NOVEMBER De besturen van DWS en het Noor se Ski og Lyn hebben maandag over eenstemming bereikt over de data van de wedstrijden, die beide clubs tegen elkaar moeten spelen voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioe nen. De eerste ontmoeting wordt woens dag 4 november in het Olympisch Stadion van Amsterdam gespeeld, de return-wedstrijd vindt veertien da gen later, op 18 november in het Oslose Bisletstadion plaats. Beide wedstrijden worden bij kunstlicht gespeeld. Oorspronikelij k waren de diaita 18 november en 2 december voorgesteld. VERLIEZEN DAN STAKEN 1 Er gaat geen dag voorbij in het Olympisch bokstoernooi, dat in het fraaie Korankuen ijspaleis wordt gehouden, zon der dat er een schandaal ge beurt. Maandagavond was het weer raak tden de Australische scheidsrechter Tanner de Kore aan Dong Kih-Choh in zijn partij tegen de Rus Sorokin na zes en ze9tig seconden diskwa lificeerde. Dè Koreaan nam het niet en ging in sit-down-sta- king. Op een handdoek; bleef Choh bijna drie kwartier mid den in de ring zitten terwijl in en om de ring de Koreaanse officials en de boksautoriteiten in hevige debatten waren ge wikkeld. De 5000 toeschouwers de hal was voor het eerst vol ledig uitverkocht staken hun sympathie voor de Aziati sche bokser niet onder stoe len of banken. Met applaus en spreekkoren: „Korea, Korea", stijfden zij de Koreaan in zijn houding. Toen na bijna drie kwartier de speaker eindelijk aankon- de dat de internationale bokscommissie de scheidsrech terlijke beslissing nog zou be studeren, verliet de Koreaanse vlieggewicht onder donderend applaus de ring. Anton Geurts kreeg helemaal zijn zin. De strijd in de tweede serie van de K 2-klasse ontwikkelde zich precies zoals de Nederlandse kanovaarder dat graag wenste. Roemenië, Rusland en Zweden het leidende drietal bleven dicht bijeen en het Nederlandse duo Geurts-Hoekstra kon op korte afstand blijven volgen. Kort voordat de 500 meter-lijn gepasseerd werd zag de Nederlandse K 2 zelfs kans de derde positie van Zweden over te nemen. Vijfhonderd moeilijke meters i de race, waarvan de eerste drie aankomenden zich plaatsten in de halve finales van woensdag. Plotseling vielen de Denen aan en het zag er somber uit voor het Neder landse tweetal. De grillige wind heeft Ben Verhagen en Nico de Jong maandag duidelijk parten gespeeld in de Flying Dutch- manklasse. Op de foto tracht Ben Verhagen „Daisy" in goede koers te houden, terwijl Nico de Jong eep nat pak haalt. Na langdurige besprekingen is de Nederlandse ploeg, die donderdag in de individuele wegwedstrijd start, geformeerd uit Gerben Karstens, Bart Zoet, Harry Steevens en Jan Pieterse. De keuze van Karstens, Steevens en Zoet stond al lang vast. Het ging dus om één plaats, waar voor Pieterse, Evert Dolman en Henk Gornelisse de kandidaten waren. Cornelisse viel af omdat hij de afge lopen week met de achteTvolgings- ploeg uitsluitend op de baan heeft getraind en daardoor niet voldoende kilometers in de benen heeft. De moeilijkheid was nu dat zowel Pieterse als Dolman in een uitste kende vorm verkeren. Dat tenslot te Pieterse de voorkeur kreeg ge schiedde met volledige instemming van Dolman, die moest toegeven dat zijn concurrent meer recht op de plaats had. Al meer dan een jaar geleden heeft Pieterse op verzoek van de KNWU zijn plannen om prof te worden uitgesteld tot na de Spelen. Het Olympisch wielerprogramma dreigt in het honderd te lopen. Het betreft de ploegachtervolging en het tandemnummer die dinsdag aan de beurt zou komen, maar door de regen moest het programma naar woens dag worden verschoven. Dan zal men trachten alle resterende ritten ach ter elkaar af te werken. Mocht het echter woensdag weer regenen, dan zal men genoodzaakt zijn donderdag tegelijk met de wegwedstrijd ook de baan wedstrijden te houden, omdat vrijdag reeds een groot aantal dele gaties naar huis gaat VECHTLUST Geurts en Hoekstra gaven zich echter niet gewonnen. Zij toonden een vechtlust, die bewondering af dwong bij de bijna 2.000 toeschou wers rond het door nevelsluiers som ber aandoende Sagami-meer. Op de 750 meter-lijn trok de Oranje-ploeg naar voren. Denemarken werd snel het eerste slachtoffer. De Nederlandse combinatie vond een derde plaats kennelijk nog niet voldoende. In één sprint ging de K 2 door en passeerde ook Zweden. Boord aan boord vochten de Neder landers en Roemenen daarna om de eer van de overwinning. Het lukte net niet. Met miniem verschil al leen zij die vlak bij de finishlijn za ten konden direct de overwinnaar aanwijzen triomfeerde Roemenië, dat de Nederlandse formatie 0,1 se conde achter zich liet. HERKANSINGEN Op de andere nummers hadden de Nederlanders minder succes. Anton Na een lichte training in het Sport centrum van de KNVB in Zeist heeft bondscoach Denis Neville maandag het Nederlands elftal samengesteld, dat zondag in Tirana tegen Allbanië uitkomt. Het team ziet er in de 4-2-4- formatie ais volgt uit: Doel: Eddiie Pieters Graafland (Feijenoord) Achter: Willy Quadaeckers (Fortuna '54), Rinus Israël (DWS), Daan Schrijvers (DWS) en Cor Veldhoen (Feijenoord). Midden: Bennie Muller (Ajax) en Piet Fransen (GVAV). Voor: Gerard Bergholitz (Feijenoord) Henny van Nee (Heracles), Frans Geurtsen (DWS) en Mick Clavan Holl. Sport). Res.: Tonny van Leeuwen (GVAV), Peter Kemper (PSV), Fons van Wis sen (PSV) en Dick Hollander (DWS). Bondscoach Neville heeft twee de butanten in het elftal opgenomen: Piet Fransen en Frans Geurtsen. Fransen neemt in de „middenste twee" de plaats van Forus van Wis sen in terwijl de DWS-goalgetter Frans Geurtsen op de plaats van de Feijenoorder Krui ver zal opereren. Verrassend is verder de terugkeer van veteraan Mick Clavan (Holland Sport), die op 11 november 1962, tegen Zwitserland voor het laatst het oranje-shirt droeg. Clavan neemt de linksbuitenplaats over van Dick Hol landers (DWS), die na zijn debuut tegen België eind vorige maand in Antwerpen nu een plaatsje op de reservebank kreeg. Ondanks de verwonding, die Pie ters Graafland zondag in de wedstrijd tegen Sparta opliep, zal de Feijenoor der toch het Nederlandse doel in Tirana kunnen verdedigen. Nederland won de eerste wedstrijd tegen Al banië, die eind mei in Rotterdam werd gespeeld met 20. Geurts werd dinsdagmorgen in de K 1-klasse na ^een matige race naar de herkansingen, die laat in de mid dag worden verwerkt, verwezen. Ook de K 4, bestaande uit Paul Hoekstra, Theo van Halteren, Chick Weyzen en Jan Wittenberg, zal z'n olympische toekomst via de herkan singen zeker moeten stellen. Geurts gaf de schaarse Nederland se supporters aanvankelijk nog enige hoop. Als derde passeerde hij de 500 meter-lijn, achter de bekende Zweed Rolf Peterson en wereld- en Olym pisch kampioen Erik Hansen uit Ko penhagen. De sterke Hongaar Mi- haly Hesz voer echter op dat mo ment achter de Eindhovenaar. Het ging te hard voor de Nedeidander, die in de tweede helft van de race naar de vierde plaats terug viel. De strijd bij de K 4'en verliep op bijna gelijke wijze. 'Tot halverwege de race konden de Nederlanders hun derde plaats behouden. Daarna moest de vaderlandse K 4 echter buigen voor het geweld van de Hon garen. UmVdlaM-tl: GANGETJE TAFELTENNIS Den Burcht 4 wint bekerfinale In de door de NTTB afd. Den Ha?- georganiseerde bekerwedstrijden s.s Den Burcht 4 in de 3e - 4e klasse heren kampioen geworden. Van de 64 teams, die hadden ingeschreven kwamen uiteindelijk na 6 overwin ningen. DDC 6 en Den Burcht 4 in de finale, die in een neutrale zaal in Den Haag gespeeld werd. Den Burcht, bestaande uit de he ren G. Bernard, H. Jansen, en K. Kutelaar konden zich pas met de laatste smash kampioen noemen. Krachtsverschil was er nauwelijks, maar vróuwe Fortuna was met hen. In de laatste wedstrijd in de 3e game won H. Kutelaar met 21-19 van J. Bekker. Hiermee kwam de eind stand op 5-4. In het St. Jansziekenhuis te Weert is gistermiddag ten gevolge van een gistermorgen bij een ver keersongeval opgelopen verwonding, de 68-jarige landbouwer P. J. Gub- bels, wonende in Swartbroek bij Weert, overleden. De man was, toen hij met zijn fiets van een oprit van zijn woning de Ittervoorterweg op reed, gegrepen door een passerende bestelauto.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 7