GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN LEENT EEN TON BIOSCOPEN TE LEIDEN Ws/e3* televisie MAANDAG 19 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 WINKELS VRIJDAGS TOT 9 UUR OPEN De raad van Leimuiden kwam vrij dagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester B. Kammenga. De. jaar wedden van secretaris en gemeen teontvanger zullen met 3,5 procent worden verhoogd. Aan de heer N. Vianen werd een perceel grond van 172 centiare verkocht voor 3850, gelegen aan de Oosterweg en waarop reeds een schuur gebouwd is, welke eigendom van genoemde koper was. VISSERIJ De visserij combinatie „De West- plas" werd weer in de gelegenheid gesteld het visrecht in het water van de gemeente in de Westeinder- plas onder de gemeente Aalsmeer te pachten voor 270 per jaar. Uit een vraag van de heer W. Muys bleek, dat het bezwaarlijk is aan andere belangstellenden dit recht te verle nen. Het maximaal aantal vergunningen dat de gemeente Aalsmeer aan in Leimuiden woonachtige sportvissers kan afgeven is 25 voor peurvissers en eveneens maximaal 25 voor hen gelaars met één hengel, geaasd met vis. In het verleden werden deze aantallen echter nimmer bereikt. LENING Bij de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten zal een geldlening wor den aangegaan van 100.000 tegen 5l/ï procent per jaar. Waarom niet de goedkopere kasgeldlening aange houden van de heer P. W. de Graaf. Een dergelijke lenin" kan elke dag opgevraagd worden en dan komen we in de moeilijkheden, aldus de voorzitter. De bezoldiging van de ambtena ren van de burgelijke stand werd vastgesteld. De ambtenaar belast met de huwelijksvoltrekking ontvangt 170 per jaar, de ambtenaar-vervan ger 65 per jaar en de ambtenaar belast met het verrichten van de overige werkzaamheden 125 per jaar. Deze laatste ambtenaar ont ving tot heden geen beloning. UITBREIDINGSPLAN Het uitbreidingsplan voor de Wes terpolder werd vastgesteld, ondanks het feit dat de heer Noteboom zich in zijn maatschappelijk bestaan be dreigd voelde, omdat bij eventuele aanleg van een weg rijn eigendom men in drieën gesplitst zouden wor den. De voorzitter was echter van me- De films in de week van 15 t.e.m. 21 okt. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: don. Het Naakte eiland, (a.l.) vrijd. en zat.: Amerika zon der masker (volw.) zond. en mnd,: Orfen Negro (18 jaar) La Notte (str. volw.) Dagelijks 2 30 UU an 9 16 U Zondag 2 30 4 45 7 00 en 9 15 uur Lido: Mensen van Morgen (18 jr.) en Amsterdam (a.l.) Dag.: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond. 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Te rijk om los te lopen. (14 jaar) Dag 2 30, 1 00 en 9 15 uur Zond 2 30. 4 45. 7 00 en 9 15 uur Studio: Ingmar Bergmanweek (Volw.) don.: Het zevende zegel. Vrijd. en zat.: Als in een donkere spiegel. Zond. en maand.: De avond maal gasten. dinsd. en woensd. De grote stilte. Dag. 2.30. 7 en 9.15 uur Zond 2.30 4.45 7 en 9.15 u. Trianon: Veel liefs uit Moskou (18 jaar) Dag: 2.30, 7 en 9.15 uur Zond. 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur Rex. De KFC heeft de film van deze week ontraden. ning, dat hier van bedreiging geen sprake is, omdat er alleen ruimten worden opengehouden voor aanleg van wegen, indien dit in de toe komst mogelijk zou kunnen zijn. De Dokter Stapenseastraat (thans bestrating) zal van een asfaltlaag worden voorzien, voor welke recon structie een krediet van 15.000 be schikbaar werd gesteld. De heer P. van Graas maakte bezwaar omdat er geen enkele samenwerking blijkt te bestaan tussen de Lichtfabrieken, PTT en waterleiding, die soms om beurten de straten openbreken om andere leiding te leggen. Maar de door de gemeente verrichte herstel lingen worden toch door genoemde instellingen vergoed? dacht de heer P. W. de Graaf. Ja, inderdaad ge beurt dit, zei de voorzitter. De plaatselijke winkeliersvereni ging kreeg toestemming om vrijdag- 's avonds de winkel open te houden tot 9 uur, hetgeen voor alle winke liers geldt. AL.G BIJSTANDSWET Met ingang van 1 januari 1965 zal de Armenwet hebben afgedaan, hier voor in de plaats zal de Algemeen Bijstandswet komen. De verordening betreffende de behandeling van aan vragen om bijstand en van bezwaar schriften werd vastgesteld zoals door b. en w. voorgesteld, ofschoon nogal enige bezwaren rezen. De heer W. Muys was blij met deze wet. Was het met de Armenwet zo, dat alleen hulp werd verleend als anderen te kort schoten, met de Algemene Bij standswet is een rechtsplicht ont staan, hetgeen een principiële ver andering teweegbrengt. B. en W. wa ren van mening, dat voorlopig nog geen afzonderlijk college noodzake lijk is, doch de heer Muys dacht hier anders over, vooral omdat de Armen wet slechts voor enkele mensen no dig was maar de Bijstandswet een veel breder terrein gaat omvatten. De heer P. v. Graas was het met de meer Muys eens. Wethouder C. A. W. Buikx was echter van mening, dat juist de afzonderlijke commissie een vertragende werking zal teweegbren gen. De heer P. W. de Graaf vond, dat het een moeilijke taak voor b. en w. zal worden om dit te beoordelen en verwachtte bovendien veel werk zaamheden. De heer Muys vroeg zich af of de hulp wel zal worden ver leend waar dat inderdaad gewenst is, als b. en w. dit in handen heeft. De voorzitter verwachtte wel, dat de pastoor en de predikanten eventuele gevallen wel te berde zullen bren gen. Het voorstel Muys werd niet ge steund, ofschoon de heren P. W. de ANTWOORDKERK IN HOOGVLIET INGEZEGEND Graat en P. van Graas verzochten dit voorstel te herzien. WONINGBOUW De tijdsomstandigheden eisen dat er spoed word betracht met de nieu we uitbreiding van de gemeente. Het bouwrijpmaken van de gronden is ook weer tegen gevallen, aldus de he*fP. W. de Graaf. De noodzakelijke gesprekken zijn reeds gevoerd, maar nog niet afgesloten, deelde de voor zitter mee, maar aanstaande maan dag zal er weer een gesprek worden gevoerd. De heer P. van Graas wilde graag weten, wie de 16 woningen gaat bou wen maar dit bleek nog niet bekend te zij'n. VERVELEND Waar blijven de statuten van het zwembad, informeerde de heer P. v. Graas. G.S. war het enige com mentaar van de voorzitter. Dat is vervelend vond de heer Van Graas. De Raad maakt plannen, maar er komt niets. Wij hadden slechts een eenvoudig plan. Is dat nu zo be grotelijk. De heer van Graas vond het echt tragisch. En de kostprijs wordt straks f 20.000 tot 30.000 hoger, zei de heer P. W. de Graaf, met het gevolg dat de prijs te hoog is en het zwembad nooit gereali- serd wordt. De voorzitter merkte op, dat het water in „De Blauwe Beugel", waar de kinderen zwemles krijgen, schei kundig goed is, maar het is een nood oplossing. Tenslotte deelde de voorzjtter nog mede, dat Gedeputeerde Staten het raadsbesluit betreffende de verkoop van enkele percelen grond aan de Acacialaan aan de heren Koenders, Los en Reumerman voor f 25 per vierkante meter hebben afgekeurd, omdat deze prijs te laag werd geacht. desuperieure HALF ZWARE SHAG van DOUWE EGBERTS (Advertentie) y- na ttp Zondagmiddag is in Hoogvliet bij Rotterdam de eerste kerk die als re sultaat van de actie antwoord '64 kon worden gebouwd (overigens door een speciale constructie van prefab- staal in zes dagen tijds) ingezegend. De actie die tot zaterdag bijna 21 miljoen heeft opgebracht, maar waar van het eindbedrag nog niet te voor spellen is, wordt gevoerd door 9 kerkgenootschappen en heeft tot doel een fonds te vormen waaruit de bouw van 396 kerken kan worden gefinan cierd. De eerste v>am de 396 kerken is nu in gebruik genomen in een van de sa tellieten van Rotterdam, tijdens een dienst d'ie o.a. werd bijgewoond door de ministens Biesheuvel en Toxopeus, die secretaris - generaal van het Mini sterie van Volkshuisvesting en Bouw nijverheid, mr. van der Flier namens minister Bogaens en de burgemees ters van Dijk van Poorlugaal en Van Walsum en Rotterdam alsmede uiter aard talrijke vertegenwoordigers van die betrokken kerkgenootschappen. Het Christelijk Haags Knapenkoor, onider leiding van Marius Borstlap, verleende medewerking aan deze dienst, waarin dir. P. G. Kunst preek te over Jesaja 65, vers 16: „Ik was te vinden voor hen die mij niet zochten. Ik zei tot een volk dat mijn naam niet aanriep ,hier ben ik'." De belangstelling, gestimuleerd door een rechtstreekse telvisieuitzendiing, was zo groot dat de rijkspolitie alle moeite had het verkeer in goede ba nen te leiden. Het eerste net favoriet Ook in de afgelopen dagen, met veel aandacht voor politieke en sportieve wereldgebeurtenissen, is ons duide lijk gebleken, dat het eerste t.v.-net Nederland 1, favoriet blijft. Is dat opzettelijk, omdat aansluiting op 't tweede net nog altijd vertraging on dervindt? Het is zelfs zo, dat bijvoor beeld de Vara heeft besloten een zo belangrijke quiz als die van Theo Eerdmans welbewust van het tweede net naar het eerste over te brengen. Intussen stond zondag bij de NTS wel een quiz van Paul v.d. Velde op N 2 genoteerd. Verder had dat net op die dag weinig te betekenen. Alle hoogtepunten evenwel kwamen op N1uiteraard de Olympische Spe len, niet te vergeten iets over de af sluiting van de spectaculaire bouw van de Antwoordkerk, verder Willy Walden en Piet Muyselaar met hart verwarmende humor, die nochtans niets heeft verraden van de lopende Sleeswijk-revue en tenslotte Ko v. Dijk als studentikoze bohemienach- tige hoofdfiguur in het spel „Instap- kaarten gereed houden", op de man af vertaald door Alfred Pleiter en handig geregisseerd door Jan Retél. De voorstelling was onderhoudend en leverde een geval van zelfbedrog. Over de quiz op N 2 kan worden gezegd, dat ze was tot stand geko men in samenwerking met de Belgi sche t.v. en dus was er ook een Bel gisch team aan verbonden. Dat team en ook het Nederlandse moesten 'n Nederlands woord kiezen dat vier betekenissen kon hebben. Thuis heeft men met genoegen naar het spel kun nen kijken en luisteren. Terugblik In verband met het overlijden van Cole Porter heeft de Vara zaterdag avond op N 2 het programma van de Poolse zangeres Belina vervangen door een dito met Porter, waaraan ook Milli Scot en Rob de Nijs tepas kwamen. Het Haags (oud?) studen ten-cabaret kwam weer eens opdra ven en vooral Rinus Ferdinandusse moest het weer hebben van satire en kritiek, zij het dan in matig humoris tische vorm. Op N1 had de NCRV gezorgd voor de welkome terugkeer van Swiebertje. Verder bracht ze een niet in alle opzichten geslaagde musicale komedie van Willy van He- mert, met dochter Ellen in de hoofd rol van ballerina. We noteerden ver der aannemelijke rollen van Ber- nord Droog, Ramses Shaffy, Perron- ne Hosang en Coba Keiling. Daags tevoren was er op N 2 een nieuwe Danny Kaye-show voor menig lief hebber en met José Ferrer als extra verrassing. Op N1 hebben we de gezellige terugkeer beleefd van Stief - been en Zoon, voorgesteld door Rien van Nunen en Piet Romer, ook nu menigmaal met elkaar in dispuut, gesitueerd in een bioscoop. Jan van Hillo heeft lang en intelligent ge sproken met Kees Brusse over een onderwerp dat beiden gemeen had den: Van Hillo met zijn t.v.-rubriek „Onder vier ogen" en getrokken, maar details uit Brusse's film, die we graag op het scherm hadden ge zien, bleven uit. Rita Corita en Bue- no de Mesquita waren weer eens sa men in een show, die nochtans niet uitging boven de middelmaat; een actuele inlas betrof de Olympiade. De Franse cellist Maurice Baqet kwam ons meer humoristisch dan diepzinnig voor. De aangekondigde Koos Huysmans hebben we in het programma niet kunnen ontdekken. Komende uitzendingen Vanaf vandaag zullen de t.v.-orga- nisaties in Europa, dus ook de NTS, geen relay-programma van de Olym pische Spelen in Tokio meer kunnen uitzenden. De satelliet Relay 1 is n.l. deze week niet meer beschik baar voor de overdracht van beel den naar Amerika en Europa. Toch blijven de zendtijden gehandhaafd. De speelfilm van vanavond op N1 heet „Stad in boeien" en is een span nende western. Op N 2 heeft de NCRV een verscheiden programma. Dinsdag is er de KRO op N 1 met een voodracht en met een voor de NTS op te voeren eenacter „De schaak partij" met Lo van Hensbergen. Op N 2 heeft deze NTS een fiim „De vijfde colonne". Woensdag ligt bij de NCRV op N1 het zwaartepunt bij de uitzending van de strijd „Een te gen allen" uit Bolsward. OpN 2 draaien een paar films. Donderdag is er het toneelstuk „Quadrille" op N 1 en op N 2 bij de KRO een programma met Anneke Grönloh. 4et her klanken DINSDAG 20 OKTOBER 1964 HILVERSUM 1. 402 m. 746 kc/s. 7.00-2400 KRO* KRO: 7..0 Nieuws. 7.10 Het Lévende Woord. (Tussen 7.40 en 9.00 uur kunnen de programma's onderbro ken worden voor rechtstreekse uit zendingen uit Tokio: Olympisch Journaal). 7.15 Ouverture: licht pro gramma (7.55-8.00 Overweging). 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Ou verture (deel II). 8.50 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 19.00 Lichte grammo- foonmuziek. 10.30 Olympisch Jour naal 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan. vooruit, lezing. 12.00 An gelus. 12.04 Volksliedjes (gr.). 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Voor de plattelandsvrou wen. 14.10 Lichte grammofoonmu ziek. 14.50 Lichtbaken, lezing (herh. van zaterdag j.l.). 15.00 Rieleksen amusementsprogramma. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Onderweg: godsdienstig programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.50 Regeringsuitzending: Het eiland Saba. Tekst: Henk Den- nert. 18.00 Licht instrumentaal en semble. 18.20 Uitzending van de katholieke Volkspartij: Kaarten op tafel. Een uitzending over politieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 Radio Volksuniversiteit: op weg naar een wetenschap van oorlog en vrede, door dr. E. H, F. van der Le- ly en prof. Mr. B. V. A. Röling. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.35 Licht orkest, (opn.). 20.00 Olympisch journaal. 20.30 Moderne grammofoonmüziek (gr.) 21.15 Ble- rick maakt school, klankbeeld over onderwijsvernieuwing (deel 3). 21.30 Klassieke kamermuziek voor piano en clavecimbel. 22.05 Gregoriaanse zangen en commentaar. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epi- loogf. 22.45 Vreemd een keuze uit woord, zang en dans van elders en anders. 23.15 Licht ensemble. 23.35 Licht instrumentaal kwartet met zangsoliste. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/s. 6.30 AVRO. 7.50 VPRO. 8.2400 AVRO. AVRO: 6.30 Olympisch journaal. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnas tiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmu ziek. 8.50 Ochtendgymnastiek. 8.05 Gewijde klassieke muziek (gram). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeids vitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Licht instrumentaal ensemble en zangsoliste. 12.20 Rege ringsuitzending: Voor de landbouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuz. (gr.). 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen event, actueel of grammofoon muziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Pianospel en zang. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Fluit, cello en piano: klassieke en moderne muziek. 15.45 Voordracht. 16-00 Nieuws. 16.02 Stereofonische uitzen ding: Bas-bariton en piano: moderne liederen. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte gram. voor de tieners. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Promenade orkest: amusementsmuziek. 18.55 Ge sproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Kleurrijke klan ken: muziekrevue. 20.00 Nieuws. 20.05 Variété-theater: gevarieerd mu zikaal programma. 21.20 Gehoord, gezien, gelezen: kritieken. 21.50 In leiding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 22.05 Vioolrecital: klassieke muziek. 22.30 Nieuws en mededelin gen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Ge sproken brief. 23.05 Moderne orkest muziek (gr.). 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland 1: NOT/NTS: 14.05- 14.20 Schooltelevisie. NTS: 18.15 Olympische Spelen. 19.30 Engelse les voor beginners. 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Wissewassen, amusements-pro- gramma. 20.45 De speelplaats, TV- film. 21.10 Paulus, documentaire. NTS: 21.35 De schaakpartij, TV-spel 22.15 Journaal. 22.30-23.30 Olympi sche Spelen. Nederland II: NTS; 20.00 Journaal. AVRO: 20.01 De schone heks, TV- film. 20.25 Artistieke ontmoetingen. NTS. 21.10 De Vijfde Colonne, TV- film. CVK/IKOR. 22.10-22.35 Ge sprek over wrijfpunten in de ver houding tussen samenleving en kerk. TV-Noordzee heden- en morgenavond MAANDAG 19 OKTOBER 18.30 Supercar („Ontvoerd"); pl.ni. 18.58 Popeye (tekenfilm) („Wist U dat"); pl.m. 19.19 Danger man „Be roepsmoordenaar"). Pauze. —21.00 87th Precinct („De ondervraging"); 22.00 Einde. DINSDAG 20 OKTOBER 18.30 Wilhelm Teil („De verrader"); pl.m. 19.00 Mr. Magoo (tekenfilm); pl.m. 19.07 „Club du Piano"; pl.m. 19.24 Bob Cummings Show („Cupido Bob"). Pauze. 21.00 Wagon Train („The Christine Elliott Story"); 22.00 Einde. „Bij Warwik naar binnendringen en zien, wat er gebeurd is. Er is al leen een Japanse bediende in huis. Misschien zitten onze twee kame raden gevangen.. Het zal niet lastig zijn, want we kennen dat huis door en door." „Ja, zijn kamers liggen op de derde verdieping," zei de eerste man. „Een van ons moet gewoon naar boven gaan en daar aanklop pen. Als die Japanner zich vertoont, zegt hij 'n boodschap te hebben voor Brown, die naar hij weet bij Warwik op bezoek is. Twee anderen "begeven zich naar het balcon op de derde verdieping. Langs dat balcon kun nen we de glazen deuren van War wik bereiken. Het is zo donker dat niemand ons zal zien en mochten we iemand ontmoeten, dan zullen ze ons nog niet verdenken, De bewo ners gebruiken dat balcon vaak ge noeg om van de ene naar de an dere kamer te gaan." De drie mannen keerden terug en gingen brutaalweg met de lift naar de derde verdieping. Een hun ner ging naar de deur van Warwik en twee anderen begaven zich door de gang naar het langs het huis lo pende balcon. Togo hoorde iemand aankloppen, maar lette daar niet op. Na het ver trek van Warwik had hij beide ge vangenen een prop in de mond ge duwd, omdat hij vreesde, dat er ge klopt zou worden en dat zij dan om hulp zouden schreeuwen. Toen het kloppen herhaald werd, keek hij de beide woedende mannen grijnzend aan. En wel voor de tiende maal kwam hij naar de divan toe om te kijken, of hun boeien nog wel goed vast zaten. Er brandde slechts een lamp in een hoek van de kamer. Het was dan ook half duister in het vertrek en zo kwam het, dat Togo de schaduw der beide mannen niet op het balcon voor bij zag glijden. Ze gluurden tussen de gordijnen door en zagen de twee mannen gebonden op de divan liggen en Togo kaarsrecht op een stoel zit ten. Hij zat een sigaret te roken met de ogen dicht, maar hij sliep niet. Geruisloos wisten de twee mannen de deur open te krijgen met een daar toe geschikt instrumentje. Intussen had de derde man, toen zijn kloppen onbeantwoord bleef, zich bij hen ge voegd. „Ga jij terug naar de gang en be waak de deur", werd hem bevolen. „Die Jap kon wel eens trachten te ontsnappen, als we binnenkomen. Dan kun je hem daar opvangen. Hij mag niet bij de telefoon kunnen komen. Pak hem niet ruw aan, maar houd hem beleefd met smoesjes tegen. Iemand mocht je eens zien. Als wij maar eenmaal binnen zijn, ia het met een paar minuten voor elkaar." De man haastte zich naar de gang terug en de beide anderen bleven aan het werk. Eindelijk waren de dubbele deuren open en stonden de mannen op het punt naar binnen te sluipen, net als Togo kort te voren gedaan had. Zachtjes gleden ze naar binnen. Togo bemerkte blijkbaar hun aanwezigheid nie^. Ze slopen omzich tig naar de rechtop zittende Togo toe in de hoop, hem te kunnen overrom pelen, voordat hij alarm kon maken. Een der gevangenen op de divan zag hen aankomen en verried door de uit drukking van zijn gezicht hun aan wezigheid. Togo keek op dat mo ment juist naar hem. En ogenblik kelijk scheen hij te voelen, dat er iets niet in de haak was. Maar hij sprong niet op om zijn mogelijke vijanden tegemoet te treden. Hij keek in een grote spiegel boven de divan en zag de beide donkere scha duwen naar zich toekomen. Togo kneep zijn ogen tot spleetjes dicht en bleef zijn sigaret roken. Maar zijn ene hand zakte als onwillekeurig naar zijn zak omlaag en greep het pistool beet, dat hij bij zich had. In de spiegel bleef hij de gedaan ten bespieden. Ze slopen steeds na der en een van de twee schoof in de richting vam de deur, om Togo het ontsnappen te beletten. Toen maakte de voorste aan stalten om zich op Togo te werpen. Togo rookte rustig door, maar omklemde zijn pistool vaster. Toen deed de man een sprang vooruit. Togo kwam tegelijkertijd in actie. De man greep in de lucht in plaats vam de Japanner bij zijn keel te pakken, struikelde hij tegen de stoel aan en viel er mee onderstebo ven. Togo was opzij gesprongen en wendde zich nu onmiddellijk om, zo dat hij hen beiden met zijn pistool in bedwang kon houden. „Erg, erg onhandig!" merkte Togo op. „Ik heb in de spiegel gekeken. Ik u moet verzoeken tegen muur te gaan staan". De man bij de deuir vloekte met de handen in de lucht. De andere krab belde overeind, maar deed geen aan val op de Japanner. „Erg onhandig", herhaalde Togo. „Wat willen de heren?" „Ik geloof, dat jij jezelf als heel handig beschouwt", zei de man bij de deur. „Waarom bemoei jij je hier mee?" „Een van deze twea heren binnen gekomen en heeft revolver op mijn vereerde meester gericht. De andere mij trachtte neer te slaan. Ik hem ge bonden en mijn meester geholpen. En mijn meester bevolen, ik deze twee bewaken moet, tot hij terugkomt. De dat doe. Dat is alles. „Misschien kunnen we zaken doen", zei de man bij de deur. „Zaken?" „Hoeveel betaalt je meester je?" „Een heel behoorlijk loon elke maand. „Als je ons laat weggaan, zullen we hier niet meer terugkomen en je er veel geld voor geven. We geven je honderd dollar, als je ons dadelijk laat gaan". „En wat dan zeggen tegen mijn vereerde meester?" vroeg Togo. „Zeg, dat die twee ontsnapt zijn en verder niets." „Maar hoe zij moeten wegkomen? Zij gebonden en Togo op wacht. Mijn vereerde meester zeker zou zeggen, Togo kan wel twee gebonden mannen bewaken. En wat ik dan zeggen moet?" „Zeg, dat een van de twee zich Los gewerkt heeft en je overrompeld heeft, toen je de andere kant uit keek." „Dan mijnheer Warwik denken zal ik erg, erg dom. En bovendien mijn vereerde meester zelf heeft touwen vastgeknoopt." „Maar wat wil je dan doen? Ons de halve nacht blijven bewaken?" „Ik denk, ik politie telefoneren zal". Hij zag, hoe de twee elkaar aan keken en als hij Togo niet was ge weest, zou hij geglimlacht hebben. Die blikken beduidden, dat Togo blijkbaar niet wist, wat zijn mees ter uitvoerde anders zou hij niet ever de politie gesproken hebben. (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2