12-17 oktober SPAREN IS GROEIEN DE S BIOSCOPEN TE LEIDEN RAIFFEISEN-SPAARWEEK tijde 11 MAANDAG 12 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT Het wonder van een satelliet Ofschoon de satelliet Relay, ondanks de aankondiging, verstek moest la ten gaan, heeft nadien de Syncom 111 de Olympiade in Japan zo snel mo gelijk nabij gebracht. Een afstand van 36.000 kilometer werd in de kortst mogelijke tijd overbrugd en dat be tekent: een knap staaltje intervisie. De kijker thuis heeft dat in de reeds verlopen uitzendingen met verheu genis kunnen waarnemen. Zo zal het in de komende weken hopelijk ver der gaan en het is al aangekondigd: het Olympisch nieuws zal steeds voorrang genieten. Wat we intussen hebben gezien, viel te prijzen, min der om de kwaliteit van beeld en geluid, dan om deze wereldprestatie van technisch vernuft We hebben al reeds een indruk gekregen van het immense stadion van Tokio, van de eerste wedstrijden en niet te verge ten van de luisterrijke opmars, bij de grote Nederlandse groep met Anton Geesink als vaandeldrager en Fanny Blankers-Koen als aanvoerster van de dames. Het Nederlands gesproken commentaar kregen we zowel van eigen als van Belgische journalisten. Verdere uitzendingen uit Japan zijn elke avond op Nederland I, om 18.15 en 22.30 uur; alleen donderdagavond de tweede uitzending iets later we gens een overgenomen reportage van de Britse verkiezingen. Terugblik Nu we onze aandacht over twee net ten moeten verdelen, stellen we ons voor, alleen de belangrijkste t.v.-uit- zendingen te volgen en daarvan in kort bestek iets te vertellen. Zondag lag het accent eerst op een stemmige ongecompliceerde uitzending van de Hoogmis in Leeuwarden en 's avonds bij de VARA op de twee programma onderdelen, die aan Georges Simenon en zijn Maigret-creatie waren gewijd. Het zal zijn opgevallen, dat de dra matisering van „Maigret en de in brekersvrouw" een uitstekende cast had meegekregen, met Kees Brusse als markante hoofdpersoon en titel rolspeler. Zaterdag hadden beide netten en kele attracties, zij het dan van licht- ontspannende aard. De AVRO was op NI en bracht eerst de beide Al- berti's samen in een muzikaal pro gramma. Daarin paste ook de beken de prijswinnaar van „Nieuwe oogst", André van Duin, nu o.m. met ge slaagde imitaties van Karei Prior en Armstrong. In hét quiz-halfuur le verden de deelnemenden aan alle drie series vlotte repliek, hetgeen de De films in de week van 8-14-10 zijn door de Katholieke Film Centra le als volgt gekeurd: Camera: „De verstotene". (Volw.) Dagelijks 2 30 7 00 en 9 15 u Zondag 2 30 4 45 7 00 en 9 15 uur Woensd.: „Romeo en Julia (14 jaar). Lido: „Daniela bij nacht". (18 jaar) Dag. **.30. 7 en 9.15 uur Zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 u Luxor: „Zoeloe". (14 jaar) Dag 2 30, 7 00 en 9 15 uur Zond 2 30. 4 45. 7 00 en 9 15 uur Studio: „Bergman festival". (Volw.) Dag 2 30. 7 00 en 9 15 uur Zond 2 30. 4 45. 7 00 en 9 15 uur. Trianon: „The price" (14 jaar) Dag: 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond. 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex: „De overwinnaars". (18 jaar) Dag. en zond. 2 en 7.30 uur Verhoogde prijzen. jury extra aan het denken moest zet ten. Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer waren voor het eerst na lan ge tijd Weer samen, maar deze keer niet veel anders dan als twee lollige broeken. Gelukkig gaf de combo van Ruud Bos en in wat mindere mate het optreden van de vier Raindrops althans wat artistieke steun aan het magere programma. Op N2 hebben we in eên amusementsprogramma uit Oslo o.a. Lill Babs kunnen horen en ook andere vocalisten, allen temid den van opvallend decor en panora ma. Fien de la Mar, opvallend in bruidstoilet, gaf geconcentreerd een monoloog uit „Stenen en wittebrood". Reeds om tien uur was de KRO al uit de lucht. Een reverance aan het eerste net met Tokio? De KRO was er ook daags tevoren, nu op NI. Een spitse Kees Schilper- oort presenteerde een nieuwe quiz, met visuele proeven tussen jeugdig enthousiasme en ervaring en met 'n opgewekt meelevend publiek. Voor af was pastoor Van Rijn uit Hillegom in gesprek met Frits v. d. Poel over de bewuste zaak in Missie integraal. De pastoor vroeg coördinatie bij de beschikbaarstelling van gelden voor de leniging van de wereldnood. Daar na kwam bisschop De Vet vanuit Rome het lekenschema op het Con cilie critiseren. Henk Neuman sprak intelligent met Soekarno over de be tekenis van vreedzame coëxistentie. Op N2 hebben we in het restaurant van het Amsterdamse havengebouw twee jonge Franse artisten bezig ge zien en gehoord, en in de rubriek „Achter het nieuws" iets vernomen over de spanningen in Brits Guyana. Komende uitzendingen Vanavond heeft de NTS op NI een filmpje over Rome, iets over „Ant woord '64" en als hoofdfilm „De dub belganger". Op N2 geeft de VPRO een concert voor jonge mensen en een portret van de Franse dirigent Michel Legrand. Dinsdag, na de En gelse les, vervolgt de NCRV met beeldverhaal van Pa Pinkelman en komt terug met een liedje door Ca roline Kaart. Wie eveneens voortij dig overschakelt op N2, kan via het Kath. Kerkgenootschap kennis ne men van de tweede aflevering van „Geloofsbrieven". Woensdag heeft de AVRO op NI zowel Dick van Dyke als De verdedigers. Belangrijk ver der zal wel zijn de reportage over thuislozen. Op N2 vertoont de KRO de comedie „De blauwe maagden van St Trinians". Het t.v.-spel op don derdag NI heet „Woorden zijn maar woorden". Tot één uur na midder nacht worden reportages van de Brit se verkiezingen doorgegeven. Op N2 komt de NCRV na Russisch divertis sement met een forum over gezins vorming. Historische wapendropping iti Overloon Meer dan duizend vogels vergiftigd door parathion Het gerechtelijk laboratorium in Den Haag stelt een onderzoek in naar een vogelvergiftisingszaak in Nieuwenhagen (L.). Op landerijen van een landbouwer uit deze plaats zijn tussen het wassende gerst tarwe korrels met parathion gevonden Ruim duizend vogels zijn als gevolg van het zware vergif reeds omgeko men. Her en der liggen dode vogels verspreid. De landbouwer ontkent dat hij de giftige korrels tarwe gestrooid heeft en wenst niet te voldoen aan het ver zoek van de controleur van de vo- gelwet, de heer H. de Boer uit Nieu wenhagen, zijn beide landerijen om te ploegen om de massale vogelver nietiging tot staan te brengen. Intussen sterven ook veel roofvo gels, d!ie zich gevoed hebben met de gestorven diertjes: de vogelwetcon- troleur is bevreesd dat de vogels die de vergiftiging te boven komen on geschikt zijn voor de voortplanting of onvolwaardige dieren zullen voortbrengen. De rijkspolitie van Waubach die de zaak in onderzoek heeft, wilde in afwachting van de uitslag van het onderzoek van het gerechtelijk labo ratorium geen verdere inlichtingen geven. HOOFDVERDACHTE IN AMSTERDAMSE OVERVAL BEKENT De hoofdverdachte van de gerucht makende gewapende roofoverval op een juwelierszaak in Amsterdam, de 35-jarige Petrus Dominias, heeft na veertien dagen hardnekkig ontken nen thans toegegeven daar wel in enig opzicht bij betrokken te zijn geweest. Deze bekentenis deed hij tijdens het hem vrijdagmiddag afge nomen zoveelste scherpe verhoor. Hij heeft nu bekend op de hoogte te zijn geweest van het plan tot de overval en van het tijdstip waarop dit zou worden uitgevoerd. Dat hij er aan deelgenomen heeft blijft hij ontken nen. Dat die 30-jarige Helmut Balck en de 41-jarige P. C. het plan zouden, volvoeren wist hij. Later im die mid dag van diie zaterdag zou hij hen ontmoeten in de camping in het Amsterdamse Bos. Toegegeven heeft hij ook die middag van taxi's ge bruik te hebben gemaakt en o.a. in die camping te zijn geweest. De Amsterdamse recherche hoopt dat de chauffeurs van deze taxi's zich bij haar zullen melden. Moge lijk kunnen hun verklaringen er toe bijdragen een beeld te krijgen van de bewegingen van de rovers na de overval en enige aanwijzingen geven in de richting van de plaatsen waar de buit kan zijn verborgen. Daar over heeft de recherche P. D. nog niets kunnen ontlokken. Prins Bernhard en prinsesBeatrix naar Ol. Spelen Kort na vijf uur gistermiddag zijn prins Bernhard en prinses Beatrix per DC-8 „Sir Alexander Fleming" van de KLM van Schiphol naar Tokio vertrokken, jvaar ze de Olympische Spelen tot het einde toe gaan bijwo nen. Koningin Juliana deed haar man en oudste dochter op het vliegveld uitgeleide. Ze vergezelde hen zelfs tot in het vleigtuig toe, waar ze afscheid nam. Vervolgens daalde ze alleen de vliegtuigtrap af en maakte de op het platform wachtende leden der hofhouding aan het lachen door 9tatig maar gekscherend op te mer ken: „Op het laatste moment heb ik besloten toch maar niet mee te gaan". Wie wel met de prins en prinses meereisden waren overste C. C. Geertsema en luitenant ter zee vlie ger le klas G. Pauli, beiden adju danten van de prins, mej. M. C. C. Wijnen, particulier secretaresse van de prinses, en hoofdcommissaris C. Sesink, hoofd van de Veiligheids dienst van het Koninklijk Huis. Met een natuurgetrouwe recon structie van wapendroppings, zoals die in de oorlogsjaren door de RAF boven Nederland werden uitgevoerd, Is zaterdag in de Noordbrabantse plaats Overloon de slag die 20 jaar geleden bij dit dorp plaats had en de geallieerde doorstoot naar de Maas, herdacht. De wapendroppings werden uitgevoerd door een RAF- toestel. een Pembroke, afkomstig van het Engelse vliegveld Laarbruch in West-Duitsland en een „vliegende verhuiswagen" van de Belgische luchtmacht. Oud KP-mensen hadden het pas- veld, waar de dropping zou plaats hebben, met fiets- en zaklantaarns gemarkeerd. Direct nadat het toe stel was overgekomen renden zij naar beneden schommelende para chutes. De wapens werden in een grote koker gestopt en met parachute en al in de grond begraven. Later wer den zij weer opgegraven en in een boerenwagen onder het stro „in vei ligheid" gebracht Voor de demonstratie bestond veel belangstelling. Via luidsprekers werd een toelichting gegeven op hetgeen zich boven en op het pasveld af speelde. De dropping van 30 para's van het Belgische parachutistenleger kon niet doorgaan daar er te veel wind stond. HERDENKING GESNEUVELDE STOOTTROEPERS Zondag is in het Maas en Waalse dorpje Beneden-Leeuwen de jaar lijkse herdenking van de gesneuvel den van het Regiment Stoottroepen gehouden. In de morgenuren waren er enige kerkdiensten, die ook in het teken stonden van deze doden herdenking. 's Middags had op het symbolisch erekerkhof de herden king plaats. Hierbij waren aanwezig vertegenwoordigers van de Ameri kaanse, Belgische, Canadese, Engel se en Franse ambassades. Het mini sterie van Defensie werd vertegen woordigd door generaal-majoor W. C. H. van Reede. ZOETERWOUDE (Dorp) E.H.B.O. Het bestuur van de R.K. E.H.B.O. St. Lidwina deelt me de, dat er woensdag 14 oktober a.s. weer een begincursus aanvangt in het Wit-Gele Kruisgebouw en wel om 8 uur. Belangstellenden kunnen zich op die avond in het bovenge noemde gebouw opgeven. Spaar- Leg iets opzij. U wint erbij. De Raiffeisen-Spaar- week is een goede gelegenheid om iets èxtra weg te leggen. Het is in üw voordeel.. Doen. (Advertentie) Aetherklanken HILVERSUM I, 402 M. 7.00—24.00 KRO KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Ouverture radio voor vroege mensen. Aansl.: Overweging. 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Ouverture. radio voor vroege mensen (verv.). 8.45 Olympisch Jour naal. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Klassieke kamermuziek. 10.40 Olym pisch Journaal. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 11.50 Volaan. vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.03 Mededelingen Lb.v. land- en tuinbouw. 12.06 Olym pisch Journaal. 13.00 Nieuws. 13.15 Draaien maar: lichte grammofoonmu ziek met commentaar. 14.00 Voor de plattelandsvrouwen. 14.10 Lichte- en amusementsmuziek (gr.) 14.50 Licht baken, praatje. 15.00 Lichte orkest muziek en zangsoliste. 15.30 Olym pisch Journaal. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Onderweg Contact met de mens, Godsdienstig programma. 17.00 Voor de jeugd. 17.35 Voor de padvin ders. 17.50 Regeringsuitzending: Fil men in de Nederlandse Antillen. I. Sprekers: Raymundo Debrot. 18.00 Licht instrumentaal ensemble. 18.20 Uitzending van het Gereformeerd Politiek Verbond. Onderneming op de helling? Tot u spreekt: Mr. P. W. Smits. 18.30 Radia Volks-Universi- teit: Het oppervlak van de maan, door dr. J. van Diggelen. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.35 Metropole orkest: lichte muziek. 20.00 Olympisch Journaal. 20.30 Sopraan met harp: klassieke liederen. 20.55 Vader/Moe- der/school, gesprekken over samen werking Ouders-Onderwfjs. 21.10 Hoogtepunten uit de opera; Un ballo in maschera (gr.). (stereofonische uitzending). 21,40 Kerkorgelconcert. 22.05 Franse chansons (gr.) 22.25 Boekbespreking. 22.301 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Liedjes. 23.15 Lichte grammofoonmuziek. 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO VPRO: 6.30 Olympisch Journaal. 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Caxillonbespeling. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dag opening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Och tendgymnastiek. 9.00 De groente man. 9.05 Klassieke kamermuziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 9.55 Boek bespreking. 10.00 Arbeidsvitamine (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 12.00 Lichte orkestmuziek (gr.). 12.20 Re geringsuitzending: Voor de land bouw. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmu ziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelin gen, eventueel actueel of grammo foonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Instrumentaal ensemble en zangsolisten. 14.00 Voor de vrouw. 14.40 Schoolradio. 15.00 Lichte gram mofoonmuziek. 15.30 Adelbrieven van de sport, klankbeeld. 15.35 Mili tair orkest (gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Stereofonische uitzending: Altviool en piano: klassieke muziek. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 New York calling. 17.35 Lichte grammafoonmuziek voor de tieners. 18.00 Nieuws. 18.15 Even tueel actueel. 18.20 Stereofonische uitzending: Promenade-orkest en so list: amusementsmuziek. 18.55 Ge sproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Operamuziek, (gr.). 20.00 Nieuws. 20.05 De Verdedigers, programma gewijd aan de Advocatuur in Nederland. 20.45 Tot uw orders, gevarieerd programma voor de mili tairen. 21.35 Toneelbeschouwing. 21.45 Festival van Bergen: Pianore cital: klassieke muziek. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualitei ten. 23.00 Gesproken brief. 23.05 Klas sieke grammofoonmuziek. 23.40 In strumentaal trio en zang: lichtè mu ziek. 23.5524.00 Nieuws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NEDERLAND I NOT-NTS: 14.05—14.30 Schooltele visie: Ontwikkelingsgebieden (2). NTS: 18.15 Olympische Spelen te To kio. 19.30 Engelse les. 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Pa Pinkelman en Tante Pollewop, beeldverhaal. 20.05 Atten tie. NTS: 20.50 Hootenanny, showpro gramma. NCRV. 21.10 Wat is er aan de hand met de landbouw?, opiniepei lingen. 21.55 Liedjesprogramma. 22.20 Zesdaagse: Reportage Kerkbouwac- tie. NTS. 22.25 Journaal. 22.30—23.30 Olympische Spelen te Tokio. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.01 Verschuivende grenzen: wetenschap pelijk programma. 20.25 De schavui ten: De juwelen van San Luco, TV- film. 21.15 Filmvenster. 21.45 Ach ter het nieuws. RKK: 22.1022.35 Geloofsbrieven TV-Noordzee heden- en morgenavond MAANDAG 12 OKTOBER 18.30 Supercar; pl.m. 18.58 Gevar progr. („Wist U dat ");pl.m. 19.19 Danger man. Pauze 22.00 87th Precinct; 23.00 Einde. DINSDAG 13 OKTOBER 18.30 Wilhelm Tell{ pl.m. 18.59 Ge- var. progr. (o.m. „Club du Piano"); pl.m. 19,24 Bob Cummings Show. Pauze. 22.00 Wagon Train; 23.00 Einde. „En vooral geen verdenking wek ken, begrepen? Ik kan je veel te goed gebruiken, omdat je in krin gen kunt werken, waar anderen niet in kunnen komen. Maar al je waar de voor mij zou vernietigd zijn, als iemand ging vermoeden, dat je iets anders was dan 'n deftige leeg loper met wat geld." „Zeg u liever „zonder geld", dat is juister," verklaarde Warwik. Hij stond loom op, geeuwde, keek eens naar de Spin en het kaartre- gister, waarin zulk een schat van in lichtingen lag opgehoopt, nam hoed, handschoenen en stok en begaf zich bedaard naar de deur. „Wacht even," zei de Spin. „Je tuit vermoedelijk andere helpers van me tegen het lijf lopen. Ver schillende hunner weten, dat jij bij ons hoort en jij kent hen niet. iemand, wie dan ook, je het teken geeft, dat ik even zal voor doen, dan betekent dat, dat hij of zij lid van onze organisatie en dus te vertrouwen is. Kijk goed toe!" De Spin etak de rechterhand uit met duim en pink over de palm heengevouwen en de drie andere vingers rechtuit gestrekt. Daarna sloot hij de vingers over pink en duim heen, stak ze weer uit en sloot ze voor de tweede maal. „Dat is het teken van de Spin, mijnheer Warwik. Goed gezien?" Warwik deed het teken zonder fout na. „Ik weet het. Goede dag mijnheer!" Warwik verliet de kamer van de Spin, sloot de deur, zoals hij ge leerd had, zorgvuldig achter zich dicht en spoedde zich naar bene den, waar Silvia hem onder aan de trap opwachtte. „Bent u klaar met die akelige za ken met mijn oom?" vroeg ze glim lachend. „Helemaal klaar, jonge dame. En hij heeft gezegd, dat ik de vrijheid mag nemen, morgen te komen om u voor een ritje af te halen." „Prachtig! Maar.moet u nu al weg?" „Jammer genoeg moet ik wel," antwoordde Warwik. Ik moet naar mHn kamers en mijn post gaan nazien' ,,'n Aardig spel zo lang ik niet gesnapt word", dacht Warwik on der het rijden door de stadsdrukte. Hij stopte voor een grote zaak en snelde naar binnen om 'n paar over hemden te bestellen. Juist toen hij er weer uitkwam, hoorde hij zijn naam. John Warwik!.Zeg, wat heb ik Jou in een tijd niet gezien!" Warwik wendde zich om en nam zijn hoed af. Hij wist onmiddellijk dat hij het verfijnde postuurtje van Alice Norton voor zich zou zien en dat ze hem de hand zou toesteken. Alice Norton behoorde tot zijn krin gen en was een grote vriendin van mevrouw Berklan, wier man hij in opdracht van de Spin die avond be roven moest. Er was een tijd ge weest, dat Warwik zich verbeeld had verliefd op haar te zijn en hij wist, dat het meisje heel veel van hem hield. Maar hij had zich wegens de stand zijner financiën niet tegen over haar verklaard en zij begreep er niets van waarom Warwik alle belangstelling voor haar zo opeens verloren scheen te hebben. Miss Norton wist niet van War- wiks geldzaken af en was een vrouw, die zich niet in bekrompen omstandigheden zou weten te schik ken. „Ik heb je in geen eeuwigheid ge zien," herhaalde ze, hem glim lachend aanziende, toen hij haar een slappe hand reikte. „Vanavond dineer ik bij Berklans en natuurlijk ben jij daar ook," zei hij. „Dus je komt heus?" „Beslist!" „Ik was al bang, dat je ons te leur zou stellen, John. Geen van ons heeft je in de laatste tijd veel ge zien. Ik zou bijna gaan denken, dat je de meeste tijd doorbrengt bij die jonge dame op de American Ave nue." „Ehneem me niet kwalijk!" stamelde John Warwik, „o ja.ja natuurlijk.Je bedoelt Miss Rod ney. „Ik heb je met haar zien rijden 'n Knap ding, John," zei Alice, hem scherp opnemend om het effect van haar woorden te beoordelen. ,,'n Aardig kind", beaamde John Warwik, beseffend, dat hij in het oog gehouden werd. „Wie is ze eigenlijk?" „O.ik heb haar een paar jaar geleden in Frankrijk leren kennen. Haar oom is schatrijk, maar invalide. Ze zijn zich hier komen vestigen, geloof ik. Arm kind! Geen ander ge zelschap dan een kreupele oom en het personeel. Ze is er erg gelukkig mee, dat ik haar een beetje aandacht schenk en ik ben natuurlijk blij, dat ik haar een pleziertje kan doen." „Natuurlijk! Maar als het werke lijk lui van stand zijn, waarom kan iemand haar dan niet in onze krin gen introduceren?" „Daar heb ik ook al over gedacht. Ik heb het haar zelfs voorgesteld. Maar ze wil' -liever niet, zegt ze. Nogal fijngevoelig tegenover hsar oom, snap je? Ze vindt dat het niet te pas zou komen, dat zij zo maar wat rondfladdert, terwijl de oude heer kreupel is en zo meer. Jammer!" Alice Norton lachte heel even en bleef hem aandachtig opnemen. „En zulk medelijden is niet ver meer van liefde verwijderd," zei ze. „Je mag wel voorzichtig zijn. John." „Och kom nou! Dat is toch alle maal onzin? Niets van dien aard? Ik vind het alleen jammer voor dat meisje. Ik zal haar wel eens aan je voorstellen." Hij haaste zich naar zijn roadst&r toe. Zijn gezicht stond ernstig. Hij kende het karakter van Alice Norton vrij goed; hij kon zich voorstellen, wat ze dacht, maar niet uitsprak „Ik moet oppassen," mompelde hij. „Als Alice jaloers wordt, zal ze heel lastig zijn. Gaan rondsnuffelen. me in gevaar brengen Voorzichtig!" Dreigende brieven. John Warwiks huisknecht was een Jappanner van twijfelachtige leeftijd en veel wereldwijsheid Warwik noemde hem Togo, zoals hij niet heette en was bijzonder mei hem in zijn schik. Togo was een Ju weel van een hulsknecht en boven alles stijlvol, gracieus en onver stoorbaar. Met een plechtige buiging ont ving hij Warwik die middag en reikte hem een brief over. „Speciaal bezorgd, meneer, nog geen half uur geleden," zei hij. Het was een doodgewone envelop pe en ook het schrift was heel ge woon. De brief luidde: (Wordt vervolgd

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2