t r S VULPEN Zieken uit Leiden en omgeving op vakantie met Rode Kruis-schip Leidse Universiteit Geen subsidie van de provincie voor aankoop door de Lakenhal Leidse Agenda GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN Burgerlijke Stand Erespeld met smaragd voor J, van der Hulst en J. Kok Het weer in Europa 4-Ur *g Marktberichten MAANDAG 5 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Ook dit jaar maakt het Rode Kruis Hospitaalschip „J. Henry Dunant" onder auspiciën van de afdeling Lei* den en Omstreken van het Neder landse Roode Kruis een tocht door de binnenwateren van Nederland met als gasten 72 chronisch zieken en invaliden, mensen die anders prak tisch nooit buiten komen, aan boord. Scheepsarts is mejuffrouw G. J. Verbrugge, arts te Leiden, die gedu rende de reis wordt bijgestaan door een aantal verpleegsters, helpsters en helpers, voor een overgroot deel lid van de colonne's van het Rode Kruis Korps der bij deze tocht be trokken afdelingen. Ook het transport van de patiënten naar en van het schip wordt door kolonneleden verzorgd. Dank zij de prachtige medewerking van verschillende instanties, direc ties en personeelsverenigingen van diverse bedrijven, en van particu lieren, kan de afdeling Leiden e.o. haar gasten deze tocht geheel gratis aanbieden. De „J. Henry Dunant" zal op 10 okt. a.s. te Leiden arriveren en lig plaats nemen aan de kade van de Verenigde Touwf abrieken aan de Zijl, welke kade daartoe welwillend door de directie beschikbaar is ge steld. Op maandag 12 oktober a.s. vangt HET CABARËT~ OP 3 OKTOBER Veel 3-oktobervierders vonden el kaar terug zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal voor de traditionele Cabaretvoorstelling. Het begin was al direct adembenemend door de at letische vertoning van de vier Osma- nies, die met lenige hoogstandjes en goed jongleerwerk de toeschouwers wisten te boeien. Jaap en Ans Daniëls brachten hier na enige muzikale nummers, die door zang van vooral de vrouwelijke partij weldadig aandeden, hoewel enkele nummers te hard werden gezongen, waardoor zij minder tot hun recht kwamen. Het commentaar tussen door van pianist Jaap was soms hin derlijk en niet ter zake. Imca Marina was zowel voor als na de pauze het klapstuk in deze ca barethutspot. Zij bracht ó.a. „Lasz mein Hertz nicht weinen", waarvoor zij volgende week een gouden plaats krijgt. Ook Harlekino" ontving veel waardering en applaus. Na de pauze liet zij met liedjes uit der dertiger jaren het publiek meezingen, hetgeen haar best gelukte. De muzikale parodiste Benny Behr en Sem Nijveen brachten behalve een van hen verwachte leuke parodie een bijzonder goed gespeelde Weense rap sodie. De oosterse goochelaar Phao Yan Tiong vermaakte eenieder met zijn zeer goed gebrachte nummers. De conférences van John Pims waren spitsvondig en een vlotte manier van brengen was hem toevertrouwd. Om half elf was het gedaan met de pret en togen de toeschouwers naar het knallende vuurwerk op het Schuttersveld, waar vooral de waai- er-vuurpeilen goed ontvangen wer den. KREFELD GAST VAN LEIDEN Nadat de Krefeldse ambtenaren donderdag 1 oktober op het Stadhuis waren ontvangen en in de sfeervolle Burgerzaal vergast op een door de Koksschool Leiden uitstekend berei de hutspotmaaltijd, werden vrijdag de verschillende sportwedstrijden ge speeld. Hierbij bleek Krefeld de meerdere van Leiden te zijn: drie wedstrijden leverden een overwin ning op voor Krefeld, twee voor Lei den. De uitslagen waren: Leiden - Kre feld: badminton 0-6, schaken 5-2, bil jarten 7-5, tafeltennis 9-11, voetbal 0-1. Vrijdagavond bezochten' de gasten eerst de taptoe in het Van der Werf- park, waarvan men zichtbaar genoot. Daarna toog men naar Van der Hey- den voor de gezellige avond. Onder muzikale begeleiding van een uit stekend dansorkestje en onder het zingen van vele overbekende Duitse en Nederlandse liederen, steeg de gezelligheid spoedig naar de top. Zaterdag bezochten de gasten ver schillende 3-oktober - evenementen, waairbij vooral de optocht, 's mid dags in de smaak van gasten en gast vrouwen en -heren viel. Zondag 4 oktober werd om precies 10.00 uur de terugreis naar Krefeld onderno men. Op het Stadhuisplein weiden de laatste handen geschud. Auf Wie- dersefhen, tot in Krefeld volgend jaar. om 7 uur v.m. het embarkement der patiënten aan. Door de afdeling Rijn land van het Nederlandsche Roode Kruis worden daarbij bloemen aan schip en patiënten aangeboden. Om ongeveer 11 u. v.m. zal 't schip dan vertrekken voor de eerste etap pe van de route, die zal voeren langs Alphen a.d. Rijn, waar nog 8 patiën ten worden ontvangen, naar Gouda, Meerkerk, 's-Hertogenbosch, Dor drecht, Alphen a.d. Rijn en terug naar Leiden, alwaar na aankomst in de voormiddag van zaterdag 17 oktober de patiënten worden gede- barkeerd. Door de gemeenteraad van Leiden is bij de provincie Zuid-Holland aan geklopt om subsidie voor de aankoop van het tweetal zijpanelen van Cor nells Engebrechtsz ten behoeve van de verzameling schilderijen in de Lakenhal. Deze panelen werden 10 febr. aangekocht voor de totaalprijs van 210.000 inclusief commissie loon. De Vereniging „Rembrandt" heeft 25.000 voor de aankoop ter beschikking gesteld. De staatssecre taris van O. K. en W. heeft een ver zoek om subsidie afgewezen met als voornaamste argument, dat het be perkte bedrag, waarover hij voor subsidie aan musea beschikt, zulks niet toelaat. In het prae-advies aan de Staten geven G.S. het advies evenmin tot provinciale subsidie over te gaan. Zij menen dat de aangekochte kunstwer ken van groter belang zijn dan voor de provincie alleen en dat daarom voor de provincie niet verantwoord moet worden geacht deze aankoop te subsidiëren. Zij menen, dat het Pro vinciaal Museumfonds bestemd moet blijven voor steun bij het aankopen van voorwerpen, die in het bijzonder vanuit provinciaal standpunt van waarde zijn. De heer H. J. v.d. Hoeven in dienst van de Leidsche Wasserij N.V. te Leiden is op de vergadering van de afdeling Zuid-Holland van de ANWB onderscheiden met het in signe voor 40 jaar trouwe dienst. DINSDAG 6 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden Aanvangcursus 7.45 uur, gebouw GG en GD, Rodenburger straat. WOENSDAG 7 OKTOBER Postzegelver. Philatelistencentrum Veiling- en ruilavond, Café Van Meizen, Nieuwe Beestenmarkt 13. DONDERDAG 8 OKTOBER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Vervolgcursus 8 uur, ge bouw GG en GD, Roodenburgerstr. St. Christoffel (Handelreizigers), „Old Dutch", 8.15 uur. Weer een 40-jarig jubileum bij Ver to Koninklijk brons voor J. Roggeveen De eerste in de rij van jubilaris sen, die dit jaar hun 40-jarig jubi leum bij de N.V. Vereenigde Touw- fabrieken hebben gevierd, was de heer J. E. Roggeveen. Jl. vrijdag was het diens broer Jan, die deze respec tabele rij sloot. Men zou bijna kun nen spreken van de Roggeveen-dy nastie bij de Verto. Zijn vader trad in 1893 in dienst van de firma Hoos te Rotterdam, één der later met an dere in de Verto gefusiëerde bedrij ven; zijn oom heeft er gewerkt en mét de jubilaris is thans de derde generatie, diens zoon, ook werkzaam in dit concern. Hieruit mag toch wel de gevolg trekking worden gemaakt, dat de Roggeveens het bij dit bedrijf naar hun zin hebben gehad en dat liet bedrijf, aldus de directeur, de heer H. B. Haanappel in zijn toe spraak tot de jubilaris, het ook uit stekend met de generaties Rogge veen heeft getroffen! POSTZEGELVERZAMELAARS Het „Philatelistencentrum" houdt a.s. woensdagavond 7 oktober om ha:f acht weer een veiling- en ruilavond De veiling duurt niet lang, en heelt voor iedereen wat te koop. Ook niet- leden worden uitgenodigd te komen naar de grote zaal van café Van Mei zen, Nieuwe Beestenmarkt 13. Geboren: Johannes z.v. J. van Tol en M. M. Moor; René Gerardus Cor- Gevestigd van 23 t.m. 30 sept. 13. J. Vreugdenhill, Da Costastr. 93. nelis A- Q- F- v- Leeuwen en J. M. W. v. As en fam., bouwvakarbeider, R. A. H. M. v. d. Voor*, Lammer- Tetteroo; Sylvia Theodora d.v. L. A. ad ws ligg. Haarlemmerweg. H. L. markt 47. B. Bonnet, Sumatrastr. 52a van Zandwijk en J. P. M. Laagland; R. Henry en fam., Hoge Rijndijk 132. B. BijvanckVettewinkel, Rijnsbur- Margot Christine d.v. J. H. Westen en K. H. So en fam., v. Swietenstr. 3. gerweg 145. M. KoopsBoers, Plant- W. Smidt; Irma Td.v. J. C. de^ Boer W. de Ridder en fam., kelner, Prin- soen 71. P. H. Chin-A-Foeng, Ver- T J"'" T J JJ senstr. 52. J. Bovenberg en fam., damstr. 56. W. A. V. de Jong, Rijns predikant, Jac. Romansstr. 6. J. Tols- burgerweg 140. G. A. Tanke, zwem- ma en fam., uitvoerder, salonwagen, onderwijzeres. Oude Vest 223. Jonk Voorschoterweg. N. O. Korenhofheer H. A. v. Adrichem Boogaert, P- J- M. Konings en A. G. Swarte; Dowker en fam., Zylsingel 75. J. Breestr. 135a. E. de Jager, assistente, Bric Jan Willem z.v. D. C. J. Bakker Baart en fam., bankwerker, Drecht- W. Rozenstr. 57. S. Labordus, we- en T. A. Bolman; Theodora Ribertha straat 95. S. P. van Kins en fam., H. tensch. assistente, Boerhaaveln 242. d.v. D. Regeer en W. J. Dillewaard; Morsweg 25. J. W. v. Oudheusden A. B. Court, analiste, Rijnkade 2. C. Rudolf Nicolaas z.v. A. J. v. d. Hulst en fam., chemicus, Koninginneln 47. J. Barends, huisschilder, v. Rie- en T. A- Heemskerk; Apolonia Wil- A. Boelens en fam., techn. ambten., beeckhof 20. H. W. Groeneweg, 1.1. helmina Maria d.v. E. J. M. v. d. Drechtstr. 105. J. H. Haazebroekverpleegster, Rijnsburgerweg 10. W. Ploeg en H. C. M. Schrader; Ronald van der Velde, Narmstr. 10. H. J. H. J. Passtoors, Piet Paaltjsenpad 1. Patrick z.v. F. J. Jansen en H. H. M. Meijer, militair, Noordeinde 2a. M. A. Bal, Hooigrt 32. A. C. Wildschut, Staats. A. Veenstra, verpleegster, Houtlaan arts, Gerecht 10. G. R. Möhlmann, Gehuwd: J. H. C. A. F. v.d. Pool 55. K. J. Fluyt, Buys Ballotstr. 19. A. P. J. Blokstr. 41. A. S. Kwak, Klik- en M. Waasdorp; J. v.d. Bijl en L Y. Korenhof, huishoudster, Diepen spaanweg 15. T. B. Cleton, Rood- van Heemskerck Düker. brocklaan 26. G. C. Burger, Bakh. borststr. 39. A. W, Vintges, bouwk. Overleden: C. E. Schild, 93 jaar, Roozenboomstr. 22. J. M. Duijnstee, tekenaar, Bachstr. 518. G. G. M. wed. v. J. Beulink; G. Fasseur, 80 Morsweg 138. L. B. M. van Balen, Schuiten, rijksambtenaar, v. Vollen- jaar, echtgen. van A. Tegelaar; G. H. Noordeinde 50. A. Esch, Mariënpoel- hovenplein 31. ten Dijk, 88 jaar, vrouw, straat 7. E. M. Ros, li. verpleegster, Rijnsburgerweg 10. F. W. H. Viëtor, Noordeinde 17. H. J. R. Simonis, Nw. Rijn 33a. M. M. Doerga, Wasstr. 28. A. D. Bos, Piet Paaltjenspad 2. H. V. Warnaar, Hooigracht 57. S. M. A. J. van Uhm, Noordeinde 50. H. G. J. Zondervan, Witte Singel 88. W. Yn- tema, Nieuwsteeg 11. M. E. van der Koogh, Hogewoerd 97a. N. J. C. Francken, Utr. Jaagpad 25. G. van Rhijn, Plantsoen 81. V. B. Kandt, Rijnsburgerweg 91a. F. I. L. Pathuis, gezinsverzorgster, Groenesteeg 16. C. Guldemeester, marechaussee, Rem- brandtstr. 27. A. H. G. van de Coe- vering, Breestr. 121a. B. Y. M. E. Ha mers, Witte Singel 36. L. F. Carriere, Klikspaanweg 47. J. W. M. Wagema- en J. Hoogendijk; Ingrid d.v. C. v.d. Bosch en A. W. Ramp; Esmaria d.v. C. F. A. Borchardt en S. H. J. Vil- joen; Eric Wilhelmus Johannes Jubilarissen bij R.K. Harmonie TH. DRIESSEN 40 JAAR MUZIKANT de richting gegaan. We mogen nu gezien en gehoord worden in Lei den", aldus pastoor Commandeur, „maar we moeten ook aan de toe- T -TT i komst denken. Meer optreden naar re, R.K. Leidse Harmonie Kapel b^tcn za* onze Harmonie nog meer ker, militair, Noordeinde 2a. J. de Vos heeft zaterdagavond tijdens t „uit- jn de belangstelling plaatsen en ho- Witte Singel 27. M. E. Ruijgrok, blazen" na de Optocht drie muzi- penlijk zullen nog meer muzikanten Boerhaavelaan 2. G. Pijnse van der kanten gehuldigd. De voorzitter van Jjcl wensen te worden van ons prach- Aa, Zoeterwoudsesingel 81. W. van de Kapel, de heer H. M. van Wely, tjge korps». Pastoor Commandeur der Harst, LI. verpleegster, Rijns- deelde tot grote verrassing van de dankte tevens het bestuur van de burgerweg 10. H. L. Heinsius, C. R. leden van de Harmonie nj^de, dat Harmonie voor het aanbod om op Jadnanansing en A. S. Romeo, Witte het bestuur van de R.K. Federatie zaterdag 17 oktober een muzikale Singel 27. E. J. M. Hoenen, hulp in van Harmonie en Fanfareverenigin- rondgang te maken door de Anto- de'huish., Rijnsburgerweg 10. P. Kop £en hi Nederland aan de heren J. nuis-parochie in Leiden Zuid-West. rijksambtenaar, Langebrug 48. L. M. van der Hulst (78) uit Rijnsburg en Namens de onderscheiden jubila- A. F. Castelein, Boerhaavelaan 13 M. de heer J. Kok de erespeld met sma- rissen sprak de heer J. Kok een I. Maat, groepsleidster, Joh. de Witt- ragd had toegekend wegens 50 jaar dankwoord. De heer Jaegel, de di straat 23. P. C. van der Oest, 1.1. zie- musiceren in R.K. verenigingsver- rigent van de Harmonie, dankte kenverzorgster, Mezenstr. 2. S. Za- band. De heer Th. Driessen kreeg )iZjjn jongens" voor hun inzet en nen, Witte Singel 9. G. J. R. Maat, de speld voor zijn^ muzikale presta- ijver, waardoor het mogelijk is, dat Roodborststr. 14. F. B. Blaissse, P. ties gedurende 40 jaar. de R.K. Leidse Harmonie Kapel zo'n Paaltjenspad 1. P. B. Baker, winkel- uitstekende bijdrage aan het 3 ok- bediende, Kapteynstr. 28. A. Weij- Nadat de voorzitter de ereteke- toberfeest had geleverd en in muzi- ling, leraar, Lammenschansweg 133. nen had opgespeld bij de jubilaris- kaal opzicht geenszins meer de min- M. H. A. Hogenkamp, kleuterleidster sen en ook namens de R.K. Zuidhol- dere bleek van andere Leidse gezel- Oude Rijn 51. G. R. I. Nieuwhof, on- landse Bond de felicitaties had over- schappen, derwijzeres, Witte Rozenstr. 22. L. F. gebracht werd namens de Harmonie Wong, kok, Stationsweg 30. Y. Sule- een kist sigaren aan iedere jubile- De jubilarissen van de R.K. Harmo- man, verkoper, Breestr. 49. P. L. rende muzikant aangeboden. Pas- nie Kapel met moderator N. Com- Eichhorn, stuurman, Cobetstr. 71. M. toor N. Commandeur, moderator van mandeur en voorzitter H. van Wely. L. van Dinten, Haarlemmerstr. 257. de Harmonie, hield hierna nog een Op de voorgrond het jongste lid van M. H. van Tol, 1.1. verpleegster, Hout- opwekkingspeech. „In enkele jaren de Harmonie, Lenneke van der Berg, laan 55. P. J. Langeveld, Boerhaave- zijn. we ad een flink eind in de goe- die zaterdag 12 jaar werd. laan 2. A. J. T. v. Erp, Noordeinde Spr. bracht de jubilaris, die prak tisch in alle onderafdelingen, welke de Spinnerij kent, heeft gewerkt, hartelijk dank voor zijn trouwe ijver en toewijding en prees het elan, waarmede de heer Roggeveen z(jn taak vervult. De directeur wenste hem dan ook toe, dat het de jubila ris gegeven moge zijn de jaren, wel ke hem nog van zijn pensioen schei den, met evenveel voldoening in goe de gezondheid en welstand in gezin en werkkring, vol te maken. Zijn ge lukwensen deed de heer Haanappel vergezeld gaan van de gebruikelijke geschenken, een gouden armband horloge, de gouden Verto-draagspeld met briljant, het Vererend Getuig schrift van de Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel met draagspeld en een envelop met inhoud. Burgemeester, mr. R. M. Gallas, zei- de, dat de afgelopen 40 jaren onge twijfeld hoogtepunten en dieptepun ten zullen hebben gekend. Deze wor den bij dit gedenkwaardige jubileum als het ware samengebundeld. Die samenbundeling vormt een beeld van rijkdom: de jubilaris, omringd door zijn vrouw, twee zoons en schoon dochter, die nog echt zin in zijn werk heeft, welk werk door de hoogste leiding in het bedrijf wordt gewaar deerd en de wijze, waarop hij het verricht geroemd. Bij de bloemen en geschenken, die de jubilaris mocht ontvangen, was het de burgemeester dan ook een ge noegen hem de versierselen te mo gen uitreiken van de bronzen ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Nadien werd het woord nog ge voerd door de heer I. Vogelenzang, bedrijfsleider der vezelafdelingen, de heer J. Nievaart, mede namens de heer K. Kuperus spinnerij chef, on der aanbieding van een kist sigaren, de heer Jac. Stouten namens de ju bileumcommissie (geschenk werp hengel met molen). De heer A. Bey feliciteerde namens de ondernemings raad. De maatschappelijke werkster, mr. H. G. A. Streeder, en baas W. Koo ien, hebben mevr. Roggeveen bloe men aangeboden. De jubilaris dankte ontroerd, waar na de collega's uit de spinnerij en anderen ruimschoots van de gele genheid gebruik maakten hem de hand te drukken. Het feest werd ver der „thuis" gevierd. LEIDERDORP Geboren: Edward Rudolf z.v. D. Bastiani en J. Koekendaal; Gerlinde d.v. M. v. d. Berg en J. G. Baonzaaij- er; Alexandra Wilhelmina Elisabeth d.v. R. v. Win en H. A. Weeteling; Yvette Gertrude d.v. H. R. Roman en G. T. Bauer. Ondertrouwd: J. J. L. v. Waalwijk van Doorn, 26 j., te Wageningen, en F. H. de Bruijne 22 j.; Ph. B. Stik- voort 27 j., te Leiden, en W. H. Ver- hey 22 j. ZOETERWOUDE (Dorp) Geslaagd. Geslaagd aan de Bis schoppelijke Kweekschool te Den Haag de heer A. W. G. v. d. Helm voor volledig bevoegd onderwijzer met hoofd-akte. Bts.,d Medegedeeld door het KNMI, geldig van maandagavond tot dinsdagavond Opgemaakte te 11.15 uur: WEINIG WIND Droog weer met weinig bewolking, maar in de nacht en vroege ochtend hier en daar mist. Weinig wind. In het binnenland plaatselijk nachtvorst. Overdag ongeveer dezelfde tempera turen als vandaag. GARANTIE en SERVICE zijn belangrijker dan V denkt bij de aansrbaf van een goede In uw eigen belang koopt IJ daarom natuurlijk een vulpen in onze speciaalzaak VULPENKLINIEK wolfslag 8REESTRAAT 146 LEIDEN TELEFOON 23211 HELSINKI onbew. 14 3 STOCKHOLM onbew. 15 3 OSLO geh. bew. 10 4 KOPENHAGEN mist 12 7 ABERDEEN geh. bew. 17 9 LONDEN mist 21 7 AMSTERDAM onbew. 17 7 BRUSSEL onbew. 18 9 LUXEMBURG onbew. 16 7 PARIJS mist 21 8 BORDEAUX mist 21 10 GRENOBLE zw. bew. 21 12 NICE onbew. 22 1G BERLIJN onbew. 16 4 FRANKFURT onbew. 19 5 MüNCHEN licht bew. 16 5 ZURICH mist 20 8 GENEVE zw. bew. 16 13 LOCARNO geh. bew. 17 14 BELGRADO onbew. 18 3 ROME onbew. 23 13 BARCELONA licht bew. 25 17 MADRID onbew. 26 9 MALLORCA onbew. 28 15 LISSABON onbew. 27 16 P 0 ZZEL Nr. 511. Hor.: 1 Europeaan, 4 mond water, 7 bloeiwijze, 8 gem. in N.H., 9 plaats in Zeeland, 11 liggende, 14 water in Z.H., 15 deel van Over, 19 stap, 20 de fijnste veren, 21 voer tuig, 22 stad in Italië, 23 voegwoord. Vert.: 1 landman, 2 tegenstelling, van hoog, 3 eetketeltje, 5 gekneed meel, 6 jongensnaam, 9 plaats in Groningen, 10 latwerk, 12 meisjes naam, 13 honingbij, 15 trede, 16 deel van een fototoestel, 17 meisjesnaam, 18 zijtak Elbe. Oplossing morgenavond. Op 2 oktober 1964 zijn op de Rijks universiteit te Leiden geslaagd voor de examens: Doet. ex. Ned. Fecht H. E. Jonker Roelands (Wassenaar) en H. J. de Bijll Nachenius (Rotterdam). Kan. ex. Godgeleerdh. R. Schipper (Leiden). Kand. ex. Fiscaal Recht J. M. C. Walraven (Hoensbroek). Kand. ex. Ned. Recht G. H. v. d. Ende (Den Hoorn) en F. A. Gub- bels (Bergen op Zoom). Kand. ex. Notariaat L. J. den Hol lander (Middelharnis). Kand. ex. Ned. Recht C. L. van Zanten Jut (Velp) en E. R. Kambel (Amsterdam). Kand. ex. Notariaat R. v. d. Meer (Doetinchem). Kand. ex. Ned. Recht P. A. V. v. Harinxma thoe Slooten (Den Haag) en H. Visser (Rijswijk). 52. K. F. N. T. Oosterhoff en H. J. Matthijsse, militairen, Noordeinde 2a. L. S. Brons, 1.1. verpleegster, Rijnsburgerweg 10. T. J. H. A. van Kampen, Hoge Morsweg 44. J. H. F. OsseweijerKuyten, de L. de Kan- terstr. 13. W. J. van DaalenFeen- stra, maatsch. werkster, Boerhaaveln 194. W. Veilbriefv. Kims, Ambon- str. 32. G. W. de Graaff, Klikspaan- weg 9. H. F. Schüsler, Papengrt 8. O. M. Mackenzie en J. F. W. Westen dorp, Schelpenkade 34, M. Droste, Nieuwsteeg 31. L. A. van Oostende, gezinsverzorgster, Haagweg 35. H. C. M. Coesel, 1.1. verpleegster, Me zenstr. 2. J. van Rossum, Boerhaave laan. P. T. G. Duivenvoorden, Sie- boldatir. 2. F. W. Eindhoven, 1.1. ver pleegster, Houtlaan 55. P. A. H. J. van Hofwegen, P. Paaltjenspad 7. M. E. TangYuk, Morsweg 138. E. v. d. Luit, Uiterstegracht 52. P. C. Onvlee, Maresingel 1. M. L. Tunk, 1.1. ver pleegster, Lombokstr. 10. R. P. Des- sing, Apothekersdijk 3. M. W. Kem perman, 1.1. verpleegster, Stations plein 34. F. E. v. Bruggen, Plantsoen 49. M. F. Cox, Oude Vest 45. J. de Kruif, Zoeterw. singel 18. C. F. H. M. Hogenhuis, Zoeterw. singel 53. B. Huisman, de M. v. Streefk.str. 33. P. E. Hansen, Surinamestr. 148. J. Ho- genbosch en C. Hogenbosch, Rapen burg 98a. C. P. C. M. Oomen, Hoge Rijndijk 134. H. Polack, Maredijk 25 J. E. Arentz, Plantsoen 9a. A. F. P. M. de Goeij, Brederostr. 10. P. Ver hoef, verpleegster, Jan v. Houtkade 44. T. G. Visscher, Burggra venlaan 12. M. L. Eggermont, Vreewijkstr. 1 r r KATWUK AAN DEN RUN, 2 okt. Groente Waspeen (per kist): A- extra 3.80; AI 2.50—3.70; A2 2.40— 3.70; B-extra 4.50; BI 3.30—4.60; B2 2.40; Cl 1.90—2.30; C2 1.30—1.90; Bospeen (per 100 bos) 15.0035.00; Bloemkool (per 100 st.): 6 st per bak; AI 18.00—36.00; A2 12.00—40.00; 8 st. per bak: AI 18.0036.00; A2 12.00—22.00; BI 13.00; B2 20.00; Sla (per 100 st.) 8.0018.00; Andijvie 8.0015.00; Spinazie 30.00—33.00; Prei 24.00; Spruiten 31.00—46.00; Groene kool 9.00—12.00; Gele kool 8.0017.00; Prinsessenbonen 68.00 93.00; Snijbonen 47.00; Uien (per kist) 2.30—4.00; Komkommers (per 100 st.); 19.00—46.00; tomaten (per bakje a 6 kg) 4.70—5.90; Knolselderie (per 100 st.) 16.00—24.00; Selderie (per 100 bos) 2.00—8.00; Peterselie (per 100 bos) 5.00—8.00; Krulpeter- selie (per 100 bos) 4.00; Kervel (per 100 bos) 5.00. Aanvoeren: waspeen 44.000 kg; bloemkool 12.000 stuks. Amsterdam, 5 okt. 1964. Vee Aanvoer 219 runderen, prijzen 3.40— 4.30; 106 Varkens 2.452.50. ROTTERDAM, 5 oktober. Vee Totale aanvoer 1836, weekaanvoer 1162, varkens 674. Prijzen, resp. Ie, 2e en 3e kwal. vette koeien 385-410' 345-375, 330-345, varkens (lev. gew.) 202, 198, 194, Overzicht aanvoer, handel en prijzen: vette koeien iets ruimer, kalm, eerste kwal. onveran derd, tweede en derde niet geheel prijshoudend, enkele prima's boven notering; worstkoeien 300-320 p. kg. Varkens: even groter, redelijk, iets hoger, prima vleesvarkens boven no tering, slachtzeugen 155-165 per kg. TER AAR, 2 okt. Groente Kassabonen 1.39—1.71, idem B 6690, idem stek 3055, stamprin- sessenbonen 5899, stokprinsessen- bonen 88, witte pronkbonen 2343, andijvie 811, postelein 19, uien 13 —21. spinazie 56—58, spruiten 20—32, waspeen 12, rode kool 10, groene kool 7, prei 23, aardappelen 11, kroten 8 alles per kg, tomaten binnenland: Ax. 1.553.20, idem Bx 1.603.30 idem Cx 1.65—2.50, idem CCx 2.00* idem Bonken 2.50 alles per bakje van zes kilo, Sla A 18—27, idem B 8— 13, Bloemkool A 40—46, idem B 24— 31, idem C 12, Komkommers 1034 alles per stuk. Bospeen 12—14, Sel derij 4—5 per bosje, Aardbeien 25 per doosje, Peren Legipont 25—29 Conference 25—26 per kilo. Export veiling: Tomaten 5.30—6.90 per bak je van zes kilo, Spruiten 41—48 per kilo, Komkommers 2745 per stuk.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5