Stemmige herdenking van |a//es CB? kar» me>t rptahpi/jr het ontzet van Leiden EERSTE ABONNEMENTSCONCERT VAN RESIDENTIEORKEST Duizend studenten kunnen in Leiden geen kamer krijgen Burgerlijke Stand DIT JAAR: MINDER BELANGSTELLING VOOR STUDENTENCORPS Leidse Agenda Weerbericht Het weer in Europa Kleuter redt kleuter VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 DE LEIDSE COURANT AGIN/. 4 (Advertentie) GISTERAVOND IN PIETERSKERK Op initiatief van de Chr. Orato riumvereniging „Ex Animo" werden gisteravond op stemmige wijze de herdenkingsfeesten van Leidens ont zet ingeluid in de Pieterskerk. In historisch opzicht is er ln Leiden geen geschikter ruimte denkbaar dan die tussen de kerkmuren van deze gotische kerk, waar in en om de 15e eeuw zich immers het bekende Hol lands-Spaanse drama heeft afge speeld. Tevens vormt deze kerk tot in onze tijd het meest ideale klank bord voor het muzikaal beleven in onze stad! Zo ook gisteravond. In aanwezigheid van het college van b. en w. en van een vrij gering aantal burgers zongen het gemengd koor en het jeugdkoor van de zang vereniging onder leiding van de diri gent, Herman Wolff, enige psalmen en nationale liederen. Heieen Ver- kley, sopraan, verleende solistische medewerking met een aria uit Can tate no. 32 van J. S. Bach en twee psalmen, bewerkt door Albert de Klerk. Spreker op deze avond was ds. D. J. Vossers. Het motief van zijn kor te toespraak vormde de gedachte van Gods leiding, welke ook het Leiden van 1574 tot de bevrijding had ge voerd. Het gemengd koor was uitstekend in vorm bij de hymne „Lof zij de Helden" van F. W. Kücken en het „Die Welt singt Gotes Preis" van J. W. Franck; liederen die qua tekst en melodie ons nog goed in het gehoor liggen. Een minder gunstige indruk maak te het jeugdkoor: goed materiaal, maar nog onvoldoende gevormd wat betreft de dynamische accenten in de muzikale zin. Er werd vlak en ongenuanceerd gezongen. Interessant was de wijze, waarop de dirigent de Valerius-Herdenkings Suite voor zijn koren had bewerkt. Van een geheel andere orde dan de zo strijdbaar nationaal getinte liede- REUVENS WEER OPEN De geheel verbouwde en vernieuw de hoofdbibliotheek van Reuvens aan die Rreestraat 25 zal met ingang van 13 oktober 1964 worden heropend. In verband hiermede wordt de tij delijke voorziening in de Louise de Coliginy-H.B.S. met ingang van 6 ok tober 1964 gestaakt. ren zijn de psalmen 122 en 134. Al- bert de Klerk bewerkte ze voor so praan en orgel. Devoot en met groot gemak zong Heieen Verkley deze modern-suggestieve bewerkingen; An nie Blankenstein-Offenberg begeleid de haar hierbij aan het orgel. Deze karakteristieke Leidse avond werd besloten met het volkslied: Wilhelmus van Nassouwen. M. M. J. N. Kok blaast voor de 40e maal in Optocht zijn wijsje mee Als morgenmiddag de traditionele optocht door de Leidse straten trekt zullen er onder de vele tienduizenden toeschouwers ongetwijfeld slechts weinigen zijn, die weten dat het geheel voor de heer J. N. Kok, eerste klarinettist hij de R.K. Harmonie- kapel een extra feestelijk tintje heeft. De 68-jarige heer Kok, medeop richter en één der steunpilaren van de R.K. kapel (opgericht in 1950), herdenkt morgen namelijk het zowel heuglijke als unieke feit, dat hij voor de veertigste maal de 3 oktober- optocht muzikaal mede helpt opluis teren en al blazende de tientallen kilometers lange route aflegd. De toen 12-jarige klarinettist Kok blies voor het eerst zijn partij mee in de 3 oktoberoptocht anno 1908 en wel als lid van de toenmalige R.K Harmoniekapel ?,St. Gregorius''. Ook voor hem kwam van 1914 tot 1920 de gedwongen non-activiteit om daarna van 1920 tot 1940 zowel als klarinet tist in de R.K kapel „Perosi" als enige malen in „Werkmans Wils kracht" zijn „optochtrondjes" op 3 oktober te lopen. Toen in 1950 we derom een beroep op hem werd ge daan en wel om niet alleen uit het oude „Perosi" een nieuwe kapel te vormen doch ook om de houtblazers van deze kapel te gaan aanvoeren trad de 54-jarige heer Kok weer ras-amateur-muzikant als hij is in „actieve dienst", hetgeen ermede toe bijdroeg, dat de R.K. Harmonie kapel haar levensvatbaarheid nu al weer ruim 14 jaar lang overduidelijk heeft kunnen bewijzen. Het zal de heer Kok (Anna van Saksenstraat 10a) morgen stellig niet aan belangstelling en gelukwensen ontbreken. Onzerzijds eveneens: pro ficiat". GEM. AANKONIGINGEN VERKEER Burgemeester en wethouders van Lelden brengen ter openbare ken nis, dat de Zoeterwoudse Singel, voor zover gelegen tussen de Van Disselbrug en de Thorbeckestraat, met ingang van maandag 5 oktober a.s. voor de duur van de asfalterings- werkzaamheden zal zijn afgesloten voor het verkeer met alle voertui gen, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare ken nis, dat het verkeer, komende van de rotonde Lammenschansplein en gaande in de richting van het stads centrum, met ingang van 5 oktober a.s. voor de duur der werkzaamhe den aan het wegdek van de Lammen- schansweg nabij de genoemde roton de, zal worden geleid via de Ka naalweg. De omleiding zal door middel van borden worden aangegeven. Uitvoering met te grote tegenstelling VAN OTTERLOO GROOT INTERPRETATOR Duizend studenten hebben dit jaar in Leiden geen kamer kunnen krij gen. Vorig jaar was dit cijfer 6 a 7 honderd. Het aantal studenten be draagt ongeveer 7250. Voor 1970 ver wacht men 9400 ingeschrevenen. Vanaf nu zullen 2730 kamers bij moe ten komen om in 1970 aan de vraag te kunnen voldoen. Voor het hele land zullen er in de periode 19641970 meer dan 20.000 nodig zijn om het probleem van de studentenhuisvesting op te lossen. Tot deze conclusie is de Leidse arts dr. D. C. den Haan, voorzitter van de centrale stichting studentenhuisves ting, gekomen na een uitgebreid en nauwkeurig onderzoek. Het somberst is de situatie in Am sterdam, waar volgens de prognoses in de eerstkomende zes jaar 5000 ka mers geproduceerd zullen moeten worden. Het Amsterdams studenten blad Propria Cures meldt, dat er in de hoofdstad dit jaar al 5000 kamer- zoekende studenten zijn, tegen 3600 vorig jaar. Op het ogenblik telt Am sterdam 12.000 studenten, welk getal in 1970 tot 19.000 zal zijn gestegen. Bijna even slecht als Amsterdam staat Utrecht er voor wat betreft stu dentenhuisvesting. Dan volgen Gro ningen, Leiden en Delft, in welke laatste stad het kamertekort in 1970 omstreeks 2000 zal zijn. In Rotterdam en Wageningen is de kamernood het kleinst. In de meeste gevallen zal de bouw van studenten flats de enige oplossing zijn, omdat gebleken is dat de stadshuizen weinig of geen studentenkamers meer te bie den hebben. Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter kennis van be langhebbenden, dat van 6 oktober tot en met 19 oktober 1964 ter ge meentesecretarie, afdeling Openbare Werken (kamer 112), ter inzage zal liggen een ontwerp van een door hun College aan de Gemeenteraad voor te stellen besluit krachtens ar tikel 9 der Wegennet (met toelich ting en situatietekening), tot het aan het openbaar verkeer onttrekken van de le Looierstraat, met uitzon dering van het meest zuidelijke ge deelte ter lengte van ongeveer 20 meter. Eventuele bezwaren tegen dit voorstel moeten uiterlijk op 26 okto ber 1964, overeenkomstig artikel 10, lid 2, van de genoemde wet, bij de Gemeenteraad worden ingediend. Leiden, 1 oktober 1964 Burgemeester en wethouder® voornoemd, de secretaris, J. v. d. POEL de burgemeester F. H. v. KINSCHOT (Advertentie) Géboren: Jannetje'd.v. K. Duijver man en J. Kamphues; Amanda Herk- W. Nooij; Marleen Corine d.v. J. de Mooij en A. van Delft. Gehuwd: A. A. Schouten en J. J. M. Hazebroek; K. J. de Haas en L. M. Libochant; H. M. Kluck en R. M. Meinders; A. G. M. M. Sips en M. S L. Heetveld; J. H. Pen en W. Nieu- wenburg; H. de Weerd en J. Roos; G. Quist en M. M. Louwrier; J. W. M. Voskuil en A. P. F. van deer Hoe ven; J. H. Hegeman en G. J. E. de Bruijn; W. A. Smits en G. L. M. Ba- doux. Overleden: H. H. J. Laurs, 3 maan den, zoon; M. J. den Boer, 33 jaar, man; J. van der Voort, 78 jaar, man; J. van der Burg, 13 jaar, zoon; W.. H van der Linden, 76 jaar, vrouw; A M. van Rooijen. 28 jaar, echtg. van A. C. Jöbsis; M. C. Veerman, 90 jaar, wed. van C. Smit. D. H. Valburg 25 jaar bij V D Vanmorgen werd er bij Vroom Dreesmann Leiden N.V. weer een zil veren jubileum gevierd. Deze keer was de feesteling de heer D. H. Val burg, hoofd van dienst expeditie, die zijn indiensttreding 25 jaar geleden zo geregeld had, dat hij nu met zijn eigen feest en de 3 oktoberviering opgewekt een (very) long-weekend tegemoet kon gaan. Namens het personeel werd de ju bilaris toegesproken door de heer Gribnau, bedrijfsleider, die de ver diensten van de jubilaris en de ge hele expeditie karakteriseerde met de zegswijze: „Het onmogelijke doen we direct; wonderen duren iets lan ger". Ook de heren Kok en Mulder spra ken waarderende woorden tot deze collega, die destijds als hulpchauf feur begon en opklom tot een verant woordelijke functie in de belangrijke expeditie-afdeling. Alle sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van geschenken, waarbij niet alleen de jubilaris, maar ook zijn echtgenote goed bedacht werd. Op het overdekte dakterras werd de jubilaris ontvangen door de direc tie. Mr. W. Kerckhoff dankte de heer Valburg voor zijn toewijding en over handigde hem na het directiegeschenk onder couvert ook het vererend ge tuigschrift van de Maatschappij van Nijverheid en Handel, met bijbeho rende leg- en draagmedaille. Na deze feestelijke bijeenkomst gingen jubilaris en echtgenote huis waarts om de bloemetjes binnen en buiten te zetten tot na het vuurwerk van zaterdagavond. Het aantal nieuwe studenten, die zich bij de verschillende gezellig heidsverenigingen heeft aangemeld is thans ten naaste bij bekend. Op het Inlichtingenbureau, georga niseerd door het Praesidium Faculta- tum, zijn 1284 bezoekers geweest. (1963: 1094). Hiervan zal ongeveer 1/3 gedeelte meisjes zijn. De V.V.S.L. schreef dz 320 novie ten in. (1963: 290). Catena kreeg 178 kennismakers, van wie er reeds enkele afvielen. (1963: 105). Het Leidse Studenten Corps houdt zich op het ogenblik bezig met 252 Groenen (1963: 295 van wie er 17 gedurende of onmiddellijk na de Groentijd verdwenen). Sanctus Augustinus kreeg 240 as pirant-leden (170 mannelijke studen ten; 70 vrouwelijke studenten). Hier van zijn 30 40 lid van het L.S.C.; 20 van Catena; 8 meisjes zijn geen iid van de V.V.S.L. Het juiste aantal aspirant Augustinusleden van 1963 is ons niet bekend. Volgens mededelin gen van bestuurszijde is er een lichte stijging. Vooral het plotselinge teruglopen van het aantal aspirant-leden van 't L.S.C. in vergelijking met 1963 is vreemd. De oorzaak daarvan is moei lijk na te gaan. Normaal zou veeleer een extra stijging zijn geweest, i.v.m. Lustrum 1965, nieuwe Sociëteit, lu wen van de stormen rond de Groen tijd e.d. Over het algemeen kan men stel- VERENIGING SANCTA VERONICA A-s. dinsdag 6 oktober is er weer maandelijkse bijeenkomst van de da mes van de Vereniging Sancta Vero nica. De vorige maand was het een dirukke opkomst. Er is veel materiaal afgehaald. Hopelijk is het dinsdag even druk, nu om aides, wat gereed is gekomen, terug te brengen. Met de koude wintermaanden voor de deur is er behoefte aan veel za ken: warme kinderkleding en nacht goed voor bejaarden en zieken. 't Adres is: Klooster Camelatessen, Oude Vest naast de Schouwburg, in gang Hazewindsteeg, 2e deur rechts. len dat het percentage niet-V.V.S.L.- leden vrijwel constant blijft, (dus dit jaar geen extra stijging bij de V.V. S.L. i.v.m. het Lustrum). Het aantal ongeorganiseerde man nelijke studenten is verder gestegen. Duitse ambtenaren kregen hutspot Burgemeester en wethouders heb ben gisteravond in het kader van 'n ambtenarenuitwisseling tussen Kre- feld en Leiden, ten stadhuize 42 Duit se gasten met hun Leidse collega's ontvangen. Omdat deze vierde uit wisseling tussen Krefeld en Leiden bijna geheel in het teken van de 3 oktober-festiviteiten zal staan, schet ste de Leidse burgervader bij zijn welkomstwoord in het kort het beleg van Leiden en de rol die de hutspot en het haring en witte brood daarbij speelde. De uitwisseling zal van 1 t.m. 4 oktober duren en het programma omvat naast de^gebruikelijke 3 okto ber-festiviteiten voor vandaag een aantal sportevenementen waaronder badminton en schaken, en een gezel lige avond bij café-restaurant Van der Heijden. Als aandenken aan het verblyf in Leiden werd aan iedere Duitse deelnemer een fotoboek van Leiden met Duitse tekst aangeboden en aan de officiële afgevaardigden werden miniatuurhutspotketels met marsepein overhandigd. Het geschenk van het Leidse gemeentebestuur aan de stad Krefeld had eveneens histo rische achtergrond; het was een af druk van een kaart van de Leidse stadswallen omstreeks 1675. De heer Th. Fabel bedankte na mens de Krefeldse deelnemers en overhandigde eveneens geschenken. De deelnemers aan deze uitwisseling zullen wegens de 3 oktober-drukte niet bij particulieren maar in hotels worden ondergebracht. Zondagoch tend a.s. zullen zij Leiden weer ver laten, met hopeljjk de beste herin neringen aan de voor hun wat onge bruikelijke hutspot en haring en wit te brood. 1MET GEMENGDE GEVOELENS hebben wij de Stadsgehoorzaal verlaten na dit le concert van het jubilerend Residentie-orkest. De Krönungsmesse, hoe goed ook door Van Otterloo opgevat als Kerk muziek uit de laat 18e eeuw en hoe gaaf ook gezongen door koor en so listen (tjes), hoe volgzaam ook ge speeld door het nog te grote strijk orkest met positief - het paste niet in het programma. Na Pijper en Bartok was de tegenstelling te groot Na de geladenheid en de muzikale gespannenheid in de muziek van vóór de pauze, bracht deze Missa in C gr t van Mozart geen „ontspan ning", maar een „andere spanning" De Wiener Sangerknaben en vooral de jongenssopraan hebben het ge klaard met groot gemak en met gro te volgzaamheid van de dirigent hebben zij prachtig gezongen vooral het „Agnus Dei" werd ontroerend mooi door de jongenssopraan ge bracht. Ook de overige delen werden door het Chorus „Viennensis" en door het solistenkwartet vlot en goed vertolkt, hoewel het geheel niet een Kerkelijk-liturgisch ge zicht kreeg, maar ook geen concert- indruk gaf. Daarvoor was de jon genszang te naief. Echter het geheel gaf toch wel weer, hoe een goed Zilveren jubileum bij Fa. De Koning In de gezellig met visnetten en ballonnen versierde zaai van restau rant „De Zon" Warmond hebben gisteravond de directie en de per soneelsleden vah het manufacturen- bedrijf, de firma B. de Koning uit Leiden, gestalte gegeven aan het zil veren jubileum van mej. P. v. d. Linde, cheffin van de afdeling kleu ter- en kinderconfectie. -Het gehele personeel was met echtgenoten en ;Verloofden rpet busL sen naar Warmond gekomen om blijk te geven van de waardering voor de jubilaresse, die de groei van het bedrijf in deze kwarteeuw van nabij heeft meegemaakt en gezien heeft, dat er vestigingen kwamen in Katwijk aan Zee en Rijnsburg. De directeur, de heer A. Sanders, hëeft in een van waardering getui gende toespraak de verdiensten van mej. Van der Linde belicht. Hfj hoopte, dat mej. Van der Linde, het bedrijf nog vele jaren zou mogen dienen en bood haar enige geschen ken aan: een envelop met inhoud en een koelkast, die door het jongste personeelslid Emile Sanders (geen familie van de directeur) van achter een gordijn naar de tafel van de ju bilaresse werd gereden. Na deze woorden van de heer San ders sprak mej. I. Caspers. Zij was de tolk van het gehele personeel van de firma De Koning. „Wij hebben in u een goed collega en een gewaar deerd cheffin", zei zij. Het geschenk was een gouden ring met een gra naatsteen en een fraaie handtas. De heer J. v. d. Zeeuw zorgde nog voor een verrassing. Hij vertelde, dat er elke morgen aan het perso neel een kopje koffie wordt aange boden en dat daarbij met verjaarda gen een gebakje wordt gepresen teerd. Wanneer dat laatste het geval is kan men mej. Van der Linde geen groter plezier doen, dan haar een „Breestraatje" aan te bieden. Omdat zij op deze jubileumdag twee ver jaardagvieringen had gemist van de boekhouder en de assistent van de directeur overhandigde hij haar een extra groot „Breestraatje" Nadat alle aanwezigen mej. Van der Linde hadden geluk gewenst sprak zij een dankwoord, waarin zij gewaagde van haar grote waardering voor de haar ten deel gevallen hul de^ Zij hoopte nog vele jaren werk zaam te mogen zijn in het bedrijf en met de collega's. Het verdere gedeelte van de avond werd in gezellige sfeer doorgebracht. Er werd een dansje gemaakt op de tonen van het Perdido Kwinter uit Leiden, dat onder leiding staat van Theo Wisse, en er was een koud buffet, dat alle eer werd aangedaan. INBRAAK In de constructiewerkplaats van Van der Voet aan de Zoeterwoudse- weg is vannacht ingebroken. De da- der(s) kwamen binnen door een raampje te forceren en hebben bin nen ook flink huisgehouden. Een aan tal deuren en een stalen bureau sneu velden en het geheel werd een flinke ravage. Voorzover bekend wordt er echter niets vermist. TENTOONSTELLINGEN Zaterdagmiddag 3 okt. om 2 uur wordt in „De Ruif", Jan Vossensteeg 59, een tentoonstelling geopend van tekeningen, etsen en schilderijen van Maronier. DINSDAG 29 SEPTEMER Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Leiden Aativang cursus 7.45 uur, gebouw GG en GD, Roodenburgeir- kerkkoor met orkestbegeleiding van uitgelezen musici een mis tot klin ken kan brengen. l/OOR DE PAUZE heeft Willem van Otterloo weer bewezen, hoe groot hij is als dirigent en „inter pretator". Een meesterwerk, als de derde symphonie uit 1926 van Willem Pij per, zó geanalyseerd te dirigeren, kan alleen als men deze moeilijke partituur geheel onder de knie heeft. Een vasle toonsoort valt niet te bespeuren en waarom wij het werk met de vele melodische ont wikkelingen en de steeds wisselende rytmiek hebben bewonderd valt eigenlijk niet onder woorden te brengen. Het uit drie kiemcellen (één melodische en twee rythmi- sche) opgebouwde werk bezit echter een ingehouden geladenheid, die tot het laatste abrupte accoord blijft boeien. Wel had de finale, met een iets hoger tempo, deze geladenheid tot groter climax gevoerd. Het werk werd uitgevoerd door een groot ver sterkt orkest waaraan o.a. ook een piano (vierhandig) en een mandoli ne was toegevoegd. DELA BARTOK'S „Muziek voor snaarinstrumenten, slagwerk en ceLe9tra" wordt tamelijk veel uitge voerd. Onder slagwerk heeft Bartok ook de piano verstaan. Door het werk „Muziek" te nemen, was Bartok vrij in het bepalen van de vorm, hoewel hij het wel onderverdeeld heeft in vier vaste vormen. Het begin, andante tranauillo heeft een fugavorm, die reeds in de expositie afwijkt van het traditionele. In plaats van como - dux, co mo - dux in grondtoon en quint, zien we hier het thema steeds weer ver schijnen in opvolgende quinten. Maar dit fugathema blijkt ook de verbin dende schakél te zijn tussen de vier Onderdelen. Het geheel is een prachtig werk, spannend en boeiend en Van Otter loo heeft er een grootse uitvoering van gegeven. Het vergt van de musici het uiterste aan precisie en volle overgave aan het felle en meesle pende rythme. Alle medewerkers' orkest, slagwerkers, pianist en de celesta-bespeler hebben Van Otter- loo's intenties met grote toewijding gevolgd. Het applaus bewees dat men meer en meer de hedendaagse muziek van grote meesters gaat begrijpen en waarderen. De Wienersëngerknaben met het Choris Viennensis kregen meer dan applaus; het werd een ovatie, waarin het solistenkwartet volledig werd betrokken. THEO TEN HOOVEN BEURS0VERZ1CHT ZEER VAST VOOR KON. OLIE Amsterdam 2-10. De feature van de markt was vandaag de zeer vaste stemming van de aandelen Kon. Olie. Gistermiddag was het hoofdfonds op gelopen tot ƒ161.60. Nabeurs ont wikkelde zich een levendige handel op geruchten over nieuwe olievond sten. Dit lokte vooral buitenlandse kopers uit en in de avondhandel was het met name Zwitserland, dat in Amsterdam sterk opereerde. Er werd zeer veel omgezet en ook vanmorgen bleef de vaste tendens gehandhaafd. Olies liepen op tot 164 80 maar van middag bij de officiële opening werd 165.genoteerd. In de loop van de middag bleef olie zich bewegen tussen dit niveau en 164.50 Ook voor de overige internationale fond sen was de markt vriendelijk en aan de vaste kant, echter bij kleine om zetten. Dientengevolge kwam 't slot van de week op een aanmerkelijk beter niveau dan de eerste dagen het geval was. Per saldo bedroeg het verlies van AKU deze week slechts twee punten, Hoogovens echter le den een verlies van tien punten. Voor Philips beperkte de daling zich tot een halve gulden terwijl Unilever, die vanmiddag 148.noteerde, slechts 30 cent lager waren. Olie was de grote winnaar en trok deze week bijna vijf gulden aan. Overigens had de markt een rus teloos en oninteressant verloop, maar de noteringen wisten zich goed te handhaven. Het Damrak trok zich niets aan van de sombere berichten uit Amerika over de arbeidsonlusten, waardoor Wall Street iets omlaag ging. Daarentegen ging hier de aan dacht wederom, in ie lokale sector, uit naar de diveres claims. Claims Van Ommeren werden geadviseerd op 105, Fokker 75, Thompsen op 306. Het was de laatste dag van de cLaimhandel in Wegener. De aan- deienclaim werd geadviseerd op 1200, de converteerbare claim op 500 a 525 (gisteren 1150 resp. 450). Maandag is de inschrijving op de 5 pet lening der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal tot een bedrag van nom. f 25 min. Men verwacht hiervoor grote belangstel ling. Dinsdag begint de claimhandei i ntapijtfabrieken Bergoss krachtens de uitgifte van nom. 712.800 aande len pari in de verhouding van één op twee. Weersverwachting, meegedeeld door het KNMI, geldig van vrijdag- tot zaterdagavond, opgemaakt te 11.15 u. DROOG WEER. Droog weer met opklaringen, maar ook enkele plaatselijke wolkenvel den. Vannacht slechts kleine kans op nachtvorst, morgenmiddag dezelfde temperatuur als vandaag of iets la gere. Matige, morgen nu en dan vrij krachtige wind tussen oost en noord oost. HELSINKI zw bew. 11 3 STOCKHOLM 1. bew. 13 5 OSLO 1. bew. 9 2 KOPENHAGEN onbew. 13 2 ABERDEEN zw. bew. 15 7 LONDEN onbew. 19 8 AMSTERDAM onbew. 16 8 BRUSSEL onbew. 18 8 LUXEMBURG onbew. 18 8 PARIJS 1. bew. 22 22 BORDEAUX zw. bew. 21 14 GRENOBLE regen 21 12 NICE onweer 22 17 BERLIJN onbew. 15 4 FRANKFORT mist 19 5 ZURICH geh. bew. 15 11 GENEVE geh. bew. 20 14 LOCARNO regen 20 15 WENEN zw. bew. 17 8 INNSBRUCK mist 22 7 BELGRADO onbew. 22 6 ATHENE onbew. 26 17 BARCELONA onbew. 24 15 MADRID zw. bew. 21 13 MALLORCA 1. bew. 29 16 LISSABON onbew. 23 15 P U ZZEL Oplossing 510 Hor.: 1 rots, 4 nl., 6 pali, 7 vier, 9 oa, 10 era, 12 Ee, 13 openbaar, 16 em, 17 nd, 19 branders, 22 ha, 23 aar, 24 o.e., 25 maal, 27 Iser, 29 R.K., 30 Eger. Vert.: 1 raap, 2 o.l., 3 tienmaal, 4 ni, 5 leer, 6 Poot, 7 vaandrig, 8 re, 11 R.B., 14 eer, 15 adé, 18 Aser, 19 baar, 20 na, 21 roer, 22 hm, 26 a.k., 28 se. PINT Ik geef me over! Het driejarige kleutertje Elle Kreuk niet, dat in het „Weizigt park" in Dordrecht met haar tweejarige vriendje Peter Visser aan het spelen was, begreep onmiddellijk wat ze doen moest, toen Peter bij een vijver het evenwicht verloor in het water viel en kopje onder ging Voor er hulp kwam opdagen ging ze plat op de grond liggen om de drenkeling j de helpende hand te reiken Niet dan met grote moeite kon ze hem op de karnt krijgen, maar gered had ze hem. KINDERPOSTZEGELS NEDERLAND 1964 Van 17 november '64 t.m. 15 jan. 1965 zullen op alle postinrichtingen in Nederland de kinderpostzegels '64 verkrijgbaar zijn. Zoals bekend, worden deze zegels uitgegeven met een toeslag ten bate van het misdeelde en hulpbehoeven de kind. De serie van dit jaar is ontworpen door de kunstenaar R. de Oxenaar, ('s-Gravenhage) die het kind in zijn creativiteit op de zegels heeft afge beeld. De kinderzegels 1964 blijven voor frankering geldig tot en met 31 de cember 1965. KOPJE KOFFIE IN DE TREIN DUURDER Met ingang van vandaag is de prijs van het kopje koffie in de trei nen en op de perrons - binnen het kader van de door de minister toe gestane prijsverhogingen - gebracht op 45 cent inclusief. Economische redenen zijn hiervan de oorzaak, aldus de spoorwegen, die daarbij opmerken, dat de verhoging die in januari 1964 werd toegestaan des tijds niet is toegepast. De prijs, ex clusief, werd van 34 cent gebracht op 39 cent. Deze had 40 cent mogen worden maar in verband met het berekenen van de inclusiefprijs heeft men 39 cent aangehouden, zo delen de spoorwegen mee. Deze prijs is dus met zes cent verhoogd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4