^yj-EXINGTON „Robin and the seven Hoods" NIEUWE KATHOLIEKE KLEUTER SCHOOL te VOORHOUT INGEZEGEND Trouw aan de beste Amerikaan! from America's Best Tobaccos J. H. VAN DER PLOEG Medische diensten VRIJDAG 2 OKTOBER 1964 t>£ LEIDSE COURANT CIGAR ETTES AMERICA'S BESTTQ8ACCOS N.V. CIGARETTES IMPORT COMPANY V/H A. J. BLOK, SCHEVENINGEN (Advertentie) PRETENTIELOOS DOGH UITSTEKEND AMUSEMENT LIDO Frank Sinatra treedt de laatste tijd niet zo bijzonder veel voor het voetlicht als acteur en filmproducer, maai* als hij het eens doet, dan komt er misschien geen tot de allerhoogste toppen van film kwaliteit reikende, maar toch zeker goede rolprent voor de dag. Zo ook met „Robin and the seven Hoods", een bepaald niet van kwaliteit ge speende „gangster"-film, die behal ve de liefhebbers van voortreffelij ke songs, zoals die gezongen wor den door Frank Sinatra, Bing Cros by, Dean Martin en Sammy Davis Jr., ook de humorzoekende toe schouwers ruimschoots aan hun trek ken zal doen komen. Het verhaal is duidelijk onderge schikt aan de bedoeling, waarmee producer Sinatra zijn film gemaakt heeft: een zorge- en pretentieloos stuk amusement. En juist daaraan ontleent de film, die deze week in het Lido-theater draait, zijn char me. In losse, soms spottende trant wordt de gang van zaken bij een gangster-oorlog in het Chicago van het begin der dertiger jaren geschil derd, waarbij niet geschroomd wordt de draak te steken met in feite gruwelijke misdadigheden, in die tijd blijkbaar gebruikelijk onder de „jongens-onder-mekaar". ONE MAN-SHOW De liedjes, die door alle grote na men in deze film worden gezongen, zijn stuk voor stuk van uitzonder lijke kwaliteit, en dragen niet wei nig bij tot de uiteindelijke goede in druk, die de film bij de toeschouwer achterlaat. In dit verband moet vooral Sammy Davis genoemd wor den, die van zijn ruim vijf minuten durende lied een boeiende en amu sante one-man-show maakt, com pleet met gekke gezichten en tap dansen. Het gebeurt niet vaak, dat zoveel groten bijeen zijn in één film. En als wij zeggen, dat zij allen uitste kend passen in het raam van het verhaal, is dit reeds aanbeveling ge noeg! Iedereen, die ouder is dan veertien jaar mag deze pseudo-gang- sterfilm gaan zien. JEUGDPROBLEEM LUXOR Als de jeugd op een leeftijd komt, waarop zij aan den lijve de problemen van het leven der volwassenen gaat voelen, komt het niet zelden tot conflicten. Het zou bijna abnormaal zijn als het niet tot zekere spanningen komt tussen ouders en kinderen. Hoe zien jonge kinderen hun ouders? Wat zijn de eisen, die de jeugd aan hun vaders en moeders stellen? Het kan bepaald schokkend zijn als kinderen eens tot de ontdekking komen, dat hun ouders niet die helden, genieën of heiligen zijn, waarvoor zij hen al tijd hielden". De conflicten zullen allengs ver dwijnen tot de jeugd gaat inzien, dat ook zij nooit helden, genieën of hei ligen kunnen worden. Een interes sant probleem, met mogelijkheden bovendien voor een goede filmma ker. Afgezien van een wat romme lig en onoverzichtelijk begin mag gezegd worden, dat de film „Boven de achttien" een rolprent van be hoorlijk gehalte en een goede strek king is. Goedgekeurd voor personen boven 18 jaar. TEGENVALLER STUDIO Naar het toneelstuk van Jean Kerr: ,^/lary, Mary", dat in Nederland gespeeld werd met Kit ty Jansen en Guus Oster in de hoofd rollen, is nu ook een film gemaakt met Debbie Reynolds. De film ver telt het verhaal van een gescheiden man, die door belastingmoeilijkheden weer in kontakt komt met zijn vroe gere vrouw. Hij staat op het punt om voor de tweede maal te trouwen, maar wordt getroffen door de on verwachte charme van zijn eerste vrouw. Maar al is zij van uiterlijk ver anderd, spoedig hebben zij weer dezelfde kibbelarijen, waardoor het huwelijk is spaak gelópen. Wanneer de man in plaats van aspirines slaap tabletten inneemt krijgt hij de hin derlijke gewoonte op de kritieke mo menten in slaap te vallen. Als ten slotte alle kapers verdwenen zijn valt hij in haar armen in slaap. Degenen, die het toneelstuk gezien hebben, willen misschien ook nu weer gaan kijken. Zij zullen echter merken dat de spitse dialoog het in de film niet zo goed doet. 14 jaar. GRAPPIG TONEEL CAMERA Doris Day en David Niven vormen een ideaal echtpaar, zo van het toneel weggelopen, in de film „Don't eat the daisey's" die deze week in Camera draait. Uitgangspunt van deze rolprent is een toneelstuk en dat kan men wel merken. Veel genoegen kan men echter toch be leven aan het vakkundige spel, dat deze twee oude rotten in het vak laten zien. Zij zijn de gelukkige ouders van 4 „monsters van kinderen", hebben met het woonprobleem maar meer nog met de wrange nasmaak die de kritische pennevruchten van de jour nalist-echtgenoot, voormalig profes sor in de dramaturgie, geven. De ex- professor spaart toneel-schrijvers en spelers niet in zijn kritieken, met het gevolg dat hij zich veel vijanden maakt. Hoe een en ander ook tot hu welijksverwikkelingen kan leiden de heer Van der Ploeg onderschei den met het pauselijk erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Acht kinderen heeft het echtpaar Van der Ploeg. Wat het aantal be treft drukt J. H. dus de voetsporen van zijn vader, maar de verscheiden heid is wel anders: drie dochters en vijf zoons. Dat de appel meestal niet ver van de boom valt en het bloed dikwijls kruipt waar het niet gaan kan wordt ook in dit gezin weer be wezen: de oudste zoon interesseert zich eveneens sterk voor politiek en doch bekleedt thans een functie in het bedrijfsleven. Maar wel is hij bestuurslid van de de Jongeren- KVP Leiden, heeft zitting in het be stuur van de Zoeterwoudse KVP en in het bestuur van de Stichting Le vensscholen. Zo vader zo zoon dus; maar ja. als je ook Van der Ploeg heet. Politiek en verenigingswerk vult zijn leven Johannus Henricus van der Ploeg is een bekende figuur in Zoeterwou- de. Maar niet alleen daar, door zijn sociale activiteiten is hij ook buiten de wijde grenzen van het kleine dorp bekend geworden. Deze week werd zijn zilveren raadslidmaatschap gevierd en dat leek ons een gerede aanleiding te trachten wat meer van hem te we ten te komen. De naam „Van der Ploeg" heeft een bekende en goede klank in de vaderlandse en Europese sociale po litiek. „J. H." komt uit hetzelfde Zoeterwoudse nest als „C. J.", de landelijke voorzitter van „St. Deus- dedit", die als kamerlid en lid van van het Europese parlement sociale politiek bedrijft op internationaal niveau. Zij waren de enige zoons van het gezin van vader Van der Ploeg, een Zoeterwoudse gemeente werkman, dat overigens ook nog zes dochters telde. J. H. (53) was nauwelijks 23 ja ren oud toen hij werd gekozen tot bestuurslid van de Zoeterwoudse K.A.B. (thans N.K.V.) en werd toen meteen maar tot voorzitter gebom bardeerd. Toen de KAB na de on derduikperiode tijdens de oorlogs jaren weer bovengronds kwam, werd hij tevens gekozen tot voor zitter van het gewest Leiden. Maar niet alleen in de standsorganisatie mag men zelf gaan zien indien de voorkeur uitgaat naar goede acteurs in een vrolijk blijspel. KFC: alle leeftijden. SUIKERZOET „Heimweh nach St. Paul" (Tria non) is voor de liefhebbers van „Heimweh"-Freddy Quinn 'n heer lijke film. Hun idool doet alle dingen waarom hij bekend is geworden en vult daarmee de gehele rolprent. Een sentimenteel tot suikerzoet verhaal tje voor diegenen, die zich 'n avondje rustig willen ontspannen. Een vro lijke, geheel pretentieloze film, die voor alle leeftijden toegankelijk is. LEKKER LACHEN REX Harold Lloyd doet het nog wel. Zijn slungelachtige manier van doen, gepaard aan zijn ongebreidelde en handige fantasie zorgt in kritieke situaties steeds voor een bijzonder soort „lach-werk". De verouderde opname- en regie-techniek van deze uit de archieven opgediepte rolprent werkt trouwens in ruime mate mee tot het succes van deze bij uitstek voor een dag als drie oktober ge schikte film. Iedereen, die eens on bezorgd wil lachen om een reeks on mogelijke situaties, kan deze week in Rex terecht. is hij actief. Hij heeft het voorzit tersschap bekleed van de kath. bouwvakarbeidersbond „St. Jozef" en toen hij moest overgaan naar „St. Eloy", de bond van de kath. metaal bewerkers, werd hij ook daarvan al spoedig de voorzitter. Van bouw vakker werd hij nl. scheepstimmer man en werkt in dat vak nu al bijna twee decennia op de scheepswerf van Gebr. Akerboom aan de Hoge Mors. Zijn grootste liefde heeft echter wel de kath. woningbouwver. „St. Willebrord", waarvan hij eveneens voorzitter is. Vice-voorzitter is hij van de Stichting voor Maatschappe lijk werk in zijn woonplaats. Sinds de oorlog is hij - met enkele jaren sociaal werk. Enkele jaren was deze bezoldigd propagandist voor de KAJ onderbreking - daarbij fractievoor zitter van de KVP in Zoeterwoudse raad. Voor zijn sociale werk werd CONCILIE en ORTHODOXIE Voor een gehoor van enkele hon derden priesters van wie ten minste 60 bisschoppen heeft archimandriet Scrima, persoonlijk vertegenwoordi- ger op het Concilie van patriarch Athenagoras woensdagavond als zijn mening te kennen gegeven, dat Va- ticaan U wellicht de beslissende wen ding zal zijn, waaruit een verbeterde houding tussen de Kerk van Rome en de Orthodoxe Kerken zal voort spruiten. Hij voegde eraan toe, dat hij het wel nuttig achtte, dat voor de dialoog zou beginnen en voor andere pogin gen tot verzoening tussen de Kerken gedaan zouden worden, de intercom munie zou worden hersteld. „De Orthodoxie voelt het als een diepe smart", zo zeide mgr. Scrima, rector van de Orthodoxe kerk te Rome, „dat de Kerk van Rome niet die eenheid tussen Oosten en Westen erkent, terwijl toch de leer en de sacramenten in beide Kerken gelijk zijn." Amerikaanse havenstakers gelast werk te hervatten Ongeveer zestigduizend Ameri kaanse havenarbeiders in de havens aan de Atlantische Oceaan en de Golf van Mexico zijn, als gemeld, gisteren in staking gegaan. Presi dent Johnson heeft daarop onmid dellijk de eerste stappen gedaan voor het van kracht verklaren van 'n „af koelingsperiode" van tachtig dagen, waarin de arbeidswet van Taft en Hartley voorziet. Hij heeft namelijk een commissie van drie ingesteld, die moet uitma ken of de staking aanleiding kan ge ven tot het ontstaan van een natio nale noodtoestand. Indien de com missie tot de slotsom komt, dat dit inderdaad het geval is, zal de pre sident het ministerie van Justitie op dracht geven bij gerechtelijk bevel de staking gedurende tachtig dagen op te schorten. De federale rechter, Frederik Bry an, heeft stopzetting van de staking tot 10 oktober gelast. Op 8 oktober zal een rechtszitting worden gehou den om het begin van de „afkoelings periode" van 80 dagen vast te stellen. In de Newyorkse haven staken on geveer 28.000 havenarbeiders. Leiden en omgeving Leiden Gedurende het komende weekend nemen waar (wijzigingen voorbehouden) de artsen v. Gent, Plantage 14, tel. 22538; dkt. Wydicks, Witte Singel 17, tel. 30177; dkt. Jan sen, Rijnsburgerweg 29B, teL 53024; dkt. Roodenburg Vermaat, Boshui- zerlaan 8, tel. 26655; dkt. Meel, Thor- beckestraat 5, tel. 22522. Voor week end-diensten van de tandartsen, zie de raamborden. Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807, geopend tot zondagochtend 8 uur. Nadien ge opend tot maandag, apotheek Her- dingh en Blanken, Hogewoerd 171, teL 20502. Hillegom dkt. A. en J. J. v. d. Kaaden, Hoofdstraat 14, tel. 5114. Tandarts Bollenstreek: H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse, tel. 3126. R.K. Wijkverpleging: zr. E. Snellenberg, M. Trompstraat 29, tel. 6316 Apo theek Hillegom en Lisse: Lissese Apotheek, Vierkant, Lisse. Katwijk a. d. Rijn dkt. C. J. Hagen, tel. 3222. Apotheek, Prince- straat 3, tel. 2755. Katwijk a. Zee dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Leiderdorp apotheek R. v. Breest' Smallenburg is geopend. Leidschendam dkt. J. 'J. Grob- ben, Patrijslaan 32, tel. 4445. Wijk verpleging: zr. Lyckema, Willem Pij-- perlaan 49, tel. 4169. Ambulance, tel. 3923. Apotheek, Herenstraat 28, Rijs wijk, tel. 118767. Lisse dkt. H. A. Holl, Veldhorst straat 50, tel. 3155. Noordwijk dkt. De Beer, tel. 2751. Wit-Gele Kruis: zr. N. Brouwer, tel. 2338, b.g.g. 7302. Groen Kruis: zr. v. Luijn, tel. 2907. Apotheek al leen De Duinrand, zondag 12.00-13.00 en 17.00-18.00 uur. Noordwijkerhout dkt. K. A. v. Praag, tel. 02533-2385. Tandarts, zie Hillegom. Wit-Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest dkt. D. Held, Mare- laan 36, tel. 52255. Oegstgeestse Apo theek is geopend. 4 Okt.: dkt. J. H. Meisner, Louise de Colignylaan 19, tel. 53865. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. J. M. v. Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Wijkver pleging: zr. L. Konijn, Kerkdam 3, Warmond, tel. 01711-250. Tandarts Bollenstreek, zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk a. d. R. Voorschoten Dr. W. I. M. van Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Tandarts (alleen spoedgevallen) B. van Wijk, Kon. Julianalaan 32. Apo theek zie Leiden. Wassenaar dkt. E. M. N. Ooster- baan, Prinses Marielaan 14a, tel. 3056; H. S. Boogaart, Storm v. 's-Gra- vesandeweg 1, tel. 4466. Apotheek: Schouwweg 32, tel. 2402. Hedenmorgen omstreeks half twaalf brandtlaan gebouwde nieuwe katho- lende, in eenvoudige stijl gehouden heeft te Voorhout de inzegening lieke kleuterschool. De foto geeft gebouw, plaats gehad van de aan de Rem- een beeld van het vier lokalen tel-

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3