TV-prijzen voor «Brandpunt» in Kees nan Langeraad HOOFDPIJN Nieuwe stijl DINSDAG 20 SEPTEMBER 1064 DB LKfDQB COURANT PAGINA f Kees van Langeraad en het team van medewerkers aan de rubriek „Brandpunt" hebben gistermiddag in Lage Vuursche de zilveren Nip- kowschijven in ontvangst genomen, onderscheidingen van de door het ge. zeischap van televisiecritici opgerich te Stichting Prijs van de Televisie kritiek, voor hun prestaties in het afgelopen televisieseizoen. Kees van Langeraad kreeg de schijf, zoals mej. P. H. E. Wijnbeek namens de jury meedeelde, voor zijn verdiensten als samensteller en re gisseur van documentaires die stuk voor stuk meer waren dan journalis tieke reportages: een film over Zeeuws Vlaanderen, de film „Het Be sluit" en zijn documentaire over Ni geria. De jury waardeert hem ook als regisseur van de quiz „Als u het mij vraagt" en als vragensteller in de rubriek „Onder vier ogen". De heer Van Langeraad zei in zijn dankwoord onder meer, dat het ma ken van een goede documentaire al leen mogelijk is als er sprake is van een vruchtbare en homogene samen werking tussen degene die de docu mentaire creëert en de instantie waarvoor hij dat doet: hij moet meer zijn dan alleen maar een „werkne mer" die op een bepaald moment plotseling een stukje van het pro gramma moet vullen, hij moet „op de top van een golf" iets willen ma nifesteren. De heer Van Langeraad was er blij om dat de prijs van de televisiekritiek de documentarist een zekere status verschaft, aangezien er in de documentaire sector van de te levisie neg een grote behoefte be staat aan medewerkers. „Brandpunt" werd in het juryrap port geschetst als een rubriek die in Nederland een nieuwe stijl van tele- visiejournalistiek heeft geïntrodu ceerd, een stijl, gekenmerkt door di- rektheid in de presentatie, een per soonlijke maar niet eenzijdige ma nier van commentariëren en open heid bij de keuze van de onderwer pen. Richard Schoonhoven, die namens het „Brandpunt"-team de prijs in ontvangst nam, vroeg zich af of de t.v.-criticus zichzelf inderdaad kan beschouwen als. de gemiddelde kij ker. In dit verband haalde hij enkele resultaten aan van een sociologisch onderzoek dat de KRO laatst onder de kijkers heeft laten instellen. Daar uit bleek onder andere, dat „Brand punt" gemiddeld wordt gewaardeerd met een zeven en een half tus sen ruim voldoende en goed dat de grootste kijkdichtheid bestaat on der de leden van de VARA (die voor deze rijbriek overigens de minste DELFT HEEFT TE WEINIG DRINKWATER Delft tobt weer met drinkwater- problemen. Als gevolg van de breuk in de hoof da an voorleiding van het drinkwater, die zaterdag is ontstaan, is de druk op de waterleiding giste ren zeer gering geweest: de meeste bovenwoningen hadden geen druppel water en er vormden zich dan ook rijen waterhalers bij 't laboratorium van de Shell, even over de grens van Rijswijk, dat in het verleden al als helper in de nood is opgetreden. Een goede week geleden kreeg het bedrijf daarvoor een plastiek aange boden ails dank van de Delftse bevol king. De industrie die in belangrijke mate spoel- en koelwater gebruikt, ondervond gisteren uiteraard veel hinder van de geringe druk op de leiding. Het zwaarst bleek wel ge troffen te zijn de lijm- en gelatine- fabriek „Delft." Het bedrijf behoef de niet te worden stilgelegd, maar de produktie kon maar nauwelijks op gang komen. waardering hebben) en dat de hoog ste cijfers aan „Brandpunt" worden gegeven door de KRO- en VPRO-le- den. De heer Schoonhoven pleitte voor een intensiever wisselwerking tussen kranten- en televisiejourna- listiek, bijvoorbeeld door dagblad journalisten een stage van enkele ja ren bij de t.v. te latei* lopen. De voorzitter van de stichting, de heer H. Schaafsma, gaf tijdens de bijeenkomst zijn visie op de toekomst van de televisiekritiek. De inschake ling van Nederland 2 zal tot gevolg hebben, dat de recensent het gehele programma van een avond niet meer kan volgen. De heer Schaafsma ver wacht, dat de beschouwingen met een recapitulerend en rapporterend ka rakter binnenkort uit de tijd zullen zij.n Hij pleitte voor experimente ren met en research naar de mo gelijkheden van de televisie als pro- duktief medium. Tenslotte deelde hij mee, dat de stichting van mening is dat de radio in deze tijd een eigen taak en functie houdt en dat zij daar om volgend jaar ook zal overgaan tot de toekenning van twee radioprijzen. neem 'ASPRO' 'Aspro' bevat ailes öm u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. Neem 2ASPRO's^... tt&ntt0ee% fit/ j (Advertentie) STREMMING TELEFOONVERKEER IN ROTTERDAM Ten gevolge van werkzaamheden aan een vitaal deel van het telefoon kantoor te Rotterdam, zullen de te lefoon- en telexaangeslotenen in Rot terdam en omgeving in de nacht van 29 op 30 september van 01.15 uur tot 01.45 uur uitsluitend lokaal verkeer kunnen afwikkelen. Dit zal zich her halen in de nacht van 3 op 4 oktober van 01.15 uur tot 02.15 uur. Gedurende deze tijdvakken zullen ook alle interlokale en internationale telefoon- en telegraafverbindingen, die via Rotterdam lopen, gestoord zijn. DIEFSTAL UIT AMSTERDAMSE HOTELKAMER Uit de kamer van een hotel aan de Dam te Amsterdam, waar 'n Ame rikaanse grootindustrieel logeert, is een tas gestolen met 4000 dollar, sie raden en voor de eigenaar waarde volle papieren tot een gezamenlijke waarde van circa f 25.000. De tas is later in een andere kamer leeg terug gevonden. De eigenaar heeft een be loning van 2000 dollar in uitzicht ge steld voor inlichtingen en aanwijzin gen die kunnen leiden tot opsporing van het gestolene. (Advertentie) In dichte mist BUS RAMT VRACHTAUTO Een bus van de BBA-lijndienst waarin dertig passagiers zaten, is gis teren tijdens een zeer dichte mist op een provinciale weg in Dinteloord frontaal in botsing gekomen met een uit tegenovergestelde richting ko mende vrachtauto. Eén persoon werd zwaar gewond, de chauffeur van de vrachtwagen, de heer P. de Kreij uit Hoornaar. Een groot aantal inzitten den van de bus werd licht gewond. Ze konden ter plaatse door twee artsen worden behandeld. De bus-ohauffeur wilde juist vóór een flauwe bocht in de weg een land- bouwtraetor gaan inhalen. Het zicht was zeer slecht. Tijdens de inhaal manoeuvre ontdekte de chauffeur 'n tegenligger, maar toen kon krach tig remmen een botsing niet mee'r voorkomen. De vrachtwagen werd totaal vernield. Ook de bus liep aan zienlijke schade op. De zesjarige Diane Rooney in Warwick, Rhode Island, genoot maandag een voorrecht, dat velen haar zullen hebben benijd; toen president Lyndon B. Johnson hier op het vliegveld was aangekomen, stak zij haar enthou siasme niet onderstoelen of banken, maar gaf de eerste burger een hartelijke zoen op de wang (foto). Een lief tafereeltje en vermoedelijk goed voor heel wat democratische stemmen in Warwick In het Lambe th paleis te Londen ontmoette maandag de aartsbisschop van Canterbury, dr. Michael Ramsey, zijn Russische gast Alexii, Patriarch van Moskou. Het is het eerste bezoek van de patriarch aan Engeland. Als antwoord op het bezoek van de aarstbisschop van Canterbury aan Moskou in 1962. Het Amerikaanse atoom-vrachtschip „Savannah", dat a.s. woensdag voor een bezoek van enkele dagen in Rot terdam zal arriveren. Veteranen onthalen Eindhoven op barbecue De Amerikaanse veteranen van de 101ste Airborn - Division, die met vrouw en kinderen een bezoek van drie weken aan ons land brengen, sluiten dit bezoek hedenavond af met een openlucht barbecue in Ameri kaanse stijl met kip en kalkoen, die zij het gemeentebestuur van Eindho ven en de Eindhovense burgers bij wie zij gedurende drie weken zijn ondergebracht, aanbieden. Deze barbecue wordt gehouden aan het meer van het Euro-Restaurant bij Eindhoven. De veteranen hebben, zo als bekend, 20 jaar geleden meege holpen aan de bevrijding van Eind hoven na hevige strijd in het Ar dennen-offensief rond Bastogne te hebben geleverd. De groep maakte excursies door ons land en is onder meer ontvan gen door de commissarissen der Ko ningin in Brabant en Limburg en door de gemeentebesturen van Am sterdam en Den Haag. Het is de grootste groep oud-strijders van deze vermaarde luchtüanddngisdivisie, ook bekend onder de naam „Krijsende In Nijmegen is maandagochtend het huwelijk voltrokken tussen het zange- v?gTvf\ diC resje Ciska Peters (19) en de heer Pim ter Linde. De foto toont de enorme ^heeft ^zocht. De Ame- belangstelling bij het wrlaUn van het stadhuis. ÏT.L?™ J°?r t"" DC 8 toestel van de KLM gecharterd. Deze charmante ontmoeting tussen koningin Fabiola van België en de jeugd deed zich voor in Luik tiidens een bezoek van het Belgische koninklijk paar. Koning Boudewijn en de koningin hadden een druk programma in de stad aan de Maas. Hun bezoek gold n.l. niet alleen de herdenking van het uitbreken van de eerste wereld de koninv ïn i h™,^ ?i,Tk verjaardag van de bevrijding in 1944, maar ook de opening van de koning Albert-bmg, de onthulhng van het monument voor de verdedigers van Luik en van het ruiterstand- beeld van de koning-ruiter.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 9