Ck 1 i§pr. aAe*e A tiunkemöller fexi's RUSTIC OOK KADAR WIL EIGEN KOERS GAAN VAREN De Gaulle in Peru DINSDAG 29 SEPTEMBER 19Ö4 DE LEIDSE COURANT PAS A 11 welige nylon Ideaal voor het kille najaar /Wfi r Elegant nachthemd van prachtige kwaliteit, licht en toch sterk, warm en behaaglijk. Leuke hals pas met strookjes van kant, driekwart mouw tjes met kant afgezet. Abrikoos, bleu en rose, 42-44-46 slechts Weer vief en fit. Opgewassen tegen het leven, dank zij Pleegzuster 'Bloedwijn geneeskrachtige wijn met zenuwsterkende, bloedvormende en opbouwende bestanddelen voor nieuwe energie l alleen verkrijgbaar bij apotheker of drogist Janos Kadar, premier van Honga rije en leider van de Hongaarse com munistische partij, heeft in een on derhoud met de diplomatieke corres pondent van het Westduitse zondags blad „Welt am Sonntag" verklaard, dat „er niet langer een communisti sche internationale bestaat". Kadar sprak zich uit voor „onbeperkte on afhankelijkheid en vrijheid van be schikking van zijn eigen en alle an dere communistische partijen. Over de komende conferentie van communistische partijen en het ideo logische conflict tussen Moskou en Peking, verklaarde de Hongaarse premier dat „elke partij het recht heeft zelf te beslissen over alle bin nen- en buitenlandse vraagstukken en er zelf een standpunt op na te houden". Kwestie-Mindszenty Op vragen over geruchten, dat kar dinaal Mindszenty zijn ballingschap in de Amerikaanse ambassade in Boe dapest in de komende vier tot zes weken zou beëindigen, zei Kadar: „Mindszenty zou wel eens aanzien lijk langere tijd dan een paar weken kunnen blijven waar hij nu is, omdat hij de situatie niet begrijpt. Deze was door Paus Johannes XXIII deugde lijk erkend. Onder geen omstandig heden zullen wij toelaten, dat Minds zenty zijn huidige verblijfplaats met vliegende vaandels als overwinnaar verlaat". Makarios liever alleen bisschop In een vraaggesprek met de Zwit serse televisie heeft aartsbisschop Makarios de wens uitgesproken, dat de kwestie-Cyprus spoedig zal wor den geregeld. Hij zou dan zijn functie van staatshoofd kunnen opgeven ten einde zich geheel aan zijn religieuze taak te wijden. De aartsbisschop verklaarde geen communist te zijn. Hij zou hulp van de Russen aanvaarden, voor zover hieraan geen voorwaarden verbon den zijn. President De Gaulle van Frankrijk heeft zaterdagavond in Lima op een gemeenschappelijke zitting van bei de huizen van het Peruviaanse con gres een beroep op de Latijns-Ame rikaanse landen gedaan om een gro tere rol op het wereldtoneel te spe len en zo een belangrijk element te vormen voor het evenwicht en de vrede in de wereld. Hij bood de ianden van Latijns- Amerika samenwerking met Frank rijk aan, speciaal op wetenschappe lijk, technisch en cultureel gebied. Na zijn toespraak zette De Gaulle de besprekingen met president Fer nando Belaunde van Peru voort, die eerder op de dag begonnen waren. Een passagierstrein uit Nettuno is zondag in het station Termini van Rome met zoveel geweld op de buf fers gelopen, dat het eerste rijtuig uit de rails liep. Vijftig mensen liepen verwondingen op. Bloedig jazz-festival Tijdens een jazzfestival in een sportpark in Soweto, een Afrikaanse nederzetting nabij Johannesburg, zijn zondag 6 mannen vermoord, terwijl 4 vrouwen werden aangerand en on geveer 30 personen verwondingen op liepen. Alle slachtoffers waren Afri kanen. Volgens de politie begonnen de moeilijkheden, toen een groepje dronken mannen de boel op stelten zetten en met kapot geslagen flessen toeschouwers aanvielen. Het festival werd door 35.000 mensen bijgewoond. De Zuidafrikaanse advocaat Fi sher, die destijds als verdediger op trad van Nelson Mandelaen woens dag op grond van de wet tot onder drukking van het communisme werd gearresteerd, is vrijdag tegen een borgstelling van 50.000 gulden in voorlopige vrijheid gesteld. FATALE GOUDSMOKKEL Een goudsmokkelaar heeft een poging de Egyptische douane te misleiden met de dood moe ten bekopen. Bij zijn aankomst in de haven van Alexandrië besloot de man zijn smokkel waar in de vorm van vier klompjes goud in te slikken. Hij passeerde zonder moeilijk heden de douane, maar kreeg kort daarop hevige pijnen. In een ernstige toestand werd hij in een ziekenhuis opgeno men, waar hij de oorzaak van zijn lijden opbiechtte. Bij een spoedoperatie werd het goud gevonden, doch de smokkelaar overleefde de ingreep slechts enkele uren.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11