OLYMPISCH ALLERLEI Anderlecht - Nederland Crescendo haalde eerste winstpunten binnen Hoopvolle start van DOCOS in competitie luniorenteams van Siseo hadden slechte start In Antwerpen DINSDAG 29 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 Judoka Anton Geesink is door chef d'equipe Si mon de Wit aangewezen als de man, die op 10 ok tober tijdens de openings ceremonie aan het hoofd van de Nederlandse af vaardiging de nationale driekleur het stadion zal binnendragen. Uiteraard was de wereldkampioen zeer verheugd met deze eervolle opdracht. De Utrechter, die zich maan dag overigens niet geheel fit voelde, vertelde dat hij er eerlijk gezegd 'n beetje op gerekend had hetrood- wit-blauw te mogen dra gen. „Na aankomst in To kio heb ik er al voor ge oefend", aldus Geesink. Aangezien Geesink met zijn sterke body bepaald geen oefening nodig heeft om een vlag op de norma le wijze te dragen, zou men uit de „training" op kunnen maken, dat hij wellicht in navolging van de Russische vlaggendra ger van 1960 de vlag in één hand met gestrekte arm de olympische sintel- baan rond wil voeren. Het geen natuurlijk een spec taculaire stunt zou zijn. Prachtig op tijd arri veerde maandagavond even voor half acht de eerste grote Nederlandse groep op het vliegveld Haneda. Het waren de vijftien zwemsters en vijftien zwemmers onder leiding van chef d'equipe Siep Bol- man met de dames-leid sters mevr. Vlothuizen, mevr. Koster, mevr. Car- lile en de heren-leiders Piet Verwoerdt en Forbes Carlile. Aan boord bevon den zich voorts masseur v. Gelder, waterpolo-scheids- rechter De Kok en één der olympische artsen, dr. W. L. Mosterd. Zij werden verwelkomd door chef d'equipe Simon de Wit, diens assistenten Van der Woerd en Van den Hoek, alsmede door attaché Burg hard. De nieuw aangeko- menen maakten een ver moeide indruk en zagen er wat bleekjes uit, want tus sen Anchorage en Tokio had de KLM-Douglas in een zware tegenwind nog al geschud en gehobbeld. Zij waren dan ook bly, eindelijk voet op Japanse bodem te kunnen zetten. De belangstelling voor de Nederlandse groep was Chef d'equipe Bolman vertelde, dat er dinsdag niet getraind zal worden, om de ploeg te laten rus ten en bij te laten komen. Misschien wordt even het zwembad bekeken, maar iedereen blijft op het dro ge. Forbes Carlile stond daarbij te kijken of hij er maar half mee eens was. Wat hem betrof hadden ze meteen aan de slag kun nen gaan Goed nieuws uit de ziekenboeg. Chef d'equipe Van Luyn van de zeilers is aan de beterende hand. Hij moet nog het bed hou den. maar hoopt er één de- GEESINK DRAAGT NEDERLANDSE VLAG groot. Na de noodzakelijke formaliteiten vervuld te hebben ging de ploeg door een haag van applaudis serende toeschouwers op weg naar een gereedstaan de bus. Iedereen verlangde naar zijn bed en toonde zich verheugd, toen werd verzekerd dat in het Olym pisch dorp alles fijn voor elkaar was. De mannelijke leden van de ploeg zijn in een rustige hoek van het dorp ondergebracht in 12 kleine huizen, in gezellige geslotenheid rond 'n gras gazon geschaard. De dames verblijven zonder uitzon dering op de t derde ver dieping van één der grote gebouwen in het vrouwen park, in kamers met drie of vier bedden. zer dagen uit te komen. De boten, waarover nog steeds ongerustheid be staat, komen vermoedelijk woensdag aan. De zeilers voeren maandag in 'n ge huurde Draak en een ge huurde Flying Dutchman. Indonesië heeft be kend gemaakt, dat in de ploeg atleten zijn opgeno men, die aan de Ganefo- spelen hebben deelgeno men. Het internationaal Olympisch Comité heeft maandag in Tokio nog maals benadrukt, dat der gelijke atleten niet aan de Olympische Spelen mogen deelnemen. In het Olympisch dorp is het al behoorlijk druk. Maandag waren ruim 2000 van de verwachte 8000 be zoekers reeds gearriveerd. Ongeveer 20 atleten in het dorp vroegen maan dag om een elektrisch ka cheltje omdat het zo koud was. De temperatuur was vijf graden lager dan nor maal in deze tijd van het jaar en vooral de mensen uit de Kongo vonden dat nogal bezwaarlijk. Opval lend was wel, dat niet één vrouw klaagde over de koude. In het Olympisch sta dion heeft de generale re petitie van de openings plechtigheid plaats gevon den. Alles verliep volgens plan, waarvan ongeveer 10.000 uitgenodigde pad vinders en soldaten getui gen waren. Twee Australische at leten zijn betrapt, toen zij in de nacht van zondag op maandag trachtten 'n vlag mee te nemep, die wappert boven de ingang van het Olympisch dorp. Nadat een van de twee door de poli tie was opgebracht, werd door bemiddeling van de Australische chef d'equipe Len Curnow de zaak ge regeld. De vlag werd te ruggegeven. Wat de overbrenging van televisie-beelden via de satelliet Syncom 3 be treft, hebben zich nieuwe moeilijkheden voorgedaan. Gedurende enkele dagen van de Spelen zal zich een zonsverduistering voor doen, waardoor de batte rijen van de satelliet zich niet kunnen bijladen. De uitzendingen zullen op die dagen waarschijnlijk ver kort moeten worden. Crescendo kon weer beschikken over oud-aanvoerder Aad Schouten - in militaire dienst - en mede daardoor de eerste twee winstpunten in deze competitie binnenhalen. Schouten bracht niet aUeen de nodige zeker heid in de ploeg doch zorgde even eens door twee prachtige schoten, dat Crescendo een voorsprong van 0-2 kon nemen. Het pleit voor de blauw witters, dat zij zich hierdoor niet lie ten ontmoedigen en door prachtig spel en een hoog tempo de ruststand op 3-2 konden brengen. Na de thee bracht Jan Hensing de stand al spoedig op gelijke voet en kreeg Crescendo zelfs een voorsprong van 3-4 door Wim Mulder. Nadat Blauwwit de gelijkmaker had ge scoord en een ieder al op een punten verdeling rekende bracht Cees Cor- nelissen in de laatste minuut toch nog de stand op 4-5 en de volle winst binnen. Vicus O. 4-Crescendo 2 3-3; Cres cendo 3-De Danaiden 3 1-17. Resulcaten overige Leidse Clubs: KNKB. Overgangsklasse. SWIFT-VICUS O. 5-4. Vicus O. speelde in Amsterdam te gen Swift een goede gelijkopgaande strijd, die op de valreep met 5-4 ver loren ging. In de laatste minuut scoor de de Amsterdammers het winnende doelpunt. Ruststand 2-2 (doelpunten van Hensen en Meijer). Na rust na men Kluts en Sjardin ieder een doel punt voor hun rekening. Spangen 2-Vicus O. 2 5-6; Vicus O. 4-Creecendo 2 3-3; Crescendo 4-Vi cus O. 5 5-5. Eerste klasse: DKC -Zuiderkwartier 2-5 Zuiderkwartier is in Delft zeer goed voor de dag gekomen en heeft door een overwinning van 2-5 op DKC de eerste 2 winstpunten binnen gehaald. Ruststand 1-2 (doelpunten van Roedoe en Gressie). Hierna na men Moote, mevr. Van der Kaay en Nieboer de andere drie voltreffers voor hun rekening. Ready 2-Zuiderkw. 2 6-3; Madjoe 1- Zuiderkw. 3 2-5; Zuiderkw. 4-Fluks 5 Fluks-Quick 6-5 Ook de tweede Leidse eerste klas- ser Fluks behaalde een overwinning en wel met 6-5 op Quick, dat eerst na rust de vlag moest strijken. Rust stand 2-3 (Fluksdoelpunten van Nies- sing en mej. De Klerk). Na de thee zorgden resp. mej. Stadt, Niessing, Betcke en mej. Stadt voor de zij het benauwde overwinning. Fluks 2-Sperwers 2 7-6; Phoenix 2- Fluks 3 5-8; KNS 3-Fluks 4 3-7; Zui derkwartier 4-Fluks 5 6-3. Tweede klasse: De Algemene-GKV 7-5 Door een zege van 7-5 op de Gym nasiasten kon De Algemene wederom 2 winstpunten noteren en tevreden zijn over haar sterk verjongde ploeg, waarin de gebroeders Van Vliet weer bijzonder opvielen. Door doelpunten van Lambooy, W. van Vliet, mevr. Slegtenhorst, R. van Vliet en Lam booy was de ruststand 5-2. Na rust scoorden Filemon en Molenaar. De Algemene 2-Deetos 5 3-0. De Danaiden-Ons Huis 7-5 Ook De Danaiden behaalden een tweede zege en liet Ons Huis met een nederlaag van 7-5 naar huis gaan. Door treffers van Nap, Broersma en Van der Leede werd het voor rust 3-2 en zorgden daarna Marijt, mej. Bar- telsman, Van Nierop, Nap en Bleiji ervoor dat de winst behouden bleef. De Danaiden 3-Crescendo 3 17-1; De Danaiden 4-Zuiderkwartier 4 4-2. KNS-Kwiek 15-3 Door tegen Kwiek een waar schut tersfeest te organiseren heeft KNS met niet minder dan 15-3 gewonnen. Al met al heeft deze zege de Leidse Hout-bewoners mogelijk wat meer vertrouwen in eigen schotvaardigheid gegeven. Die Haghe 2-KNS 2 7-1; KNS 3- Fluks 4 3-7. Boksen. De Argentijnse bokser Adrian Servin, die vorige week woensdag in een door de televisie uit gezonden partij tegen Enrique Jana te Buenos Aires in de pauze voor de laatste ronde plotseling bewusteloos van zijn stoel viel en daarop in een ziekenhuis een hersenoperatie van drie en een half uur onderging, is maandag overleden zonder bij kennis te zijn gekomen. De 29-jarige Ser- vin laat een vrouw en drie kinderen achter. Zwemmen. De Canadese zwem ster Janes Hughes (16) heeft maan dag te Vancouver het wereldrecord op de 800 yards vrije slag verbeterd en gebracht op 9 min. 57.1 sec. Het oude record stond met 10 min. 11 sec. sedert 1959 op naam van de Austra lische Ilse Konrads. Op de luchthaven van de Japanse hoofdstad worden v.l.n.r. Klenie Bimolt, Ria van Velzen, Erica Terpstra en Ada Kok ver wel komd door Japanse hosstes. Docos kan zaterdag zonder bezwaar 3-oktober vieren. De voor dit feeste lijke gebeuren reeds in het afgelopen weekend gespeelde hoofdklassewed strijd tegen het Goudse Vriendenschaar leverde het Docos-drietal v. Steen- bergen-v. Veen-Brouwer n.l. het volle pond op (8—2). Begrijpelijk, dat na de wedstrijd in de zaal aan de Potgieterslaan een opgewekte stemming heer ste. Daarbij kwam nog, dat het goede debuut van Gerard Brouwer verwach tingen voor de komende malbhes wettigt. De wedstrijd was meer aantrekke lijk dan spannend, want een 50 voorsprong die halverwege de strijd was verworven, nam alle onzekerheid over het eindresultaat weg. slotpairtij Pol van zich af en bepaalde daarmee de pun/tenvoorsprong op 6 (8—2). Beker: De herenteaims A, B en D stelden enigszins teleur door zich te Laten overtroeven door de Treffers B, ScyLLa B, resp. V.V.V. B. Het le meisjesteam schoot duidelijk tekort tegen de voortreffelijke Treffers- meisjes (81), maar Li an Rodenburg liet zien, dat zij niet ver onder de top blajft. DEBUTANT Wim van Steenbergen beet de spits af en speelde zijn tegenstander Van Ma aren met aanval sspel in hoog tempo naar alle hoeken van de tafel. De Goudse speler werd keer op keer verrast en met 21-6; 21-7 verloor hij zacht uitgedrukt kansloos (1-0). Heel benieuwd was men naar de vol gende partij, waarin Gerard Brou wer (17) debuteerde tegen Pol. De Docosspeder verwierf een kleine voonsprong en behieild deze de hele partij: beide games 21-15 (20). Toen vervolgens Jacques van Veen van Vriendenschaars topman De Gruyl besdist een speler met in houd wist te winnen, het dubbel spel Van Veen - Van Steenbergen haar defensieve kracht onderstreepte en Genard Brouwer tegen Van Maa- ren vlotweg een tweede zege binnen sleepte, waande Docos zich op rozen. En dat was juist. Ton de Gruyl mocht tegen Brouwer en Van Steenbergen zijn blazoen opfleuren met 2 winst partijen, daartegenover stond de hat trick die Van Veen voltooide tegen Van Ma aren, zij het in drie games. Wim van Steenbergen hield in de RED BAND ROOSENDAAL (Advertentie) HOCKEY Ook de tweede hockey-zondag is voor de vier seniorenteams van Siseo weer succesvol verlopen, hetgeen blijkt uit de navolgende resultaten: dames: BDHC IV-Slseo I 1-3; Siseo II- MRHC II 3-1; heren: Siseo I-Groen Geel IV 1-1; HGC VlII-Slseo II 0-8. Helaas was de start van de drie Ju niorenteams bijzonder slecht en werd het bewijs geleverd, dat er met „de jonkies" nog hard getraind moet wor den. Hun wedstrijdresultaten waren: meisjes: Siseo a-Victoria a 1-7; Si seo b-Ring Pass b 0-12; jongens: Kie viten e-Siseo a 2-0. BDHC IV-SISEO 1 1-3 Hoewel de Leidse dames reeds di rect na de beginbully sterk op de aanval gingen spelen en hierdoor enige gevaarlijke situaties voor het iMHC-doel ontstonden, leverde dit deerde Groen Geel IV minder sterk dan vorige week tegen VCL (even eens gedegradeerd) en moest mede daardoor met een gelijkspel van 1-1 genoegen nemen. Door het zachte veld lag het tempo van weerszijden vrij Laag en konden beide verdedi gingen dus sterk domineren. Nadat de Haagse linksbinnen De Reus in de 20e minuut de score door een ver keerde beoordeling van keeper Van Adrichem had kunnen openen (0-1) schoot Erik Bus kort daarna de ge lijkmaker in de Haagse kooi. Ook na de thee wogen beide partijen vrijwel gelijk tegen elkaar op en zouden de Siseo-heren de strijd nog met 1-2 heb ben gewonnen als kort voor tijd Ben van Adrichem een strafpush niet kei hard tegen de paal in plaats van in het Haagse doel had geschoten. D« Duitse olympische paarden, die in Tokio zulien uitkomen, zijn maandagochtend op de luchthaven Schiphol aan boord van een KLM-vliegtuig gebracht Met uitzondering van doelman Jean Trappenlers (reserve) zal het gehele elftal van Anderlecht België verte genwoordigen in de landenwedstrijd tegen Nederland, die woensdagavond in Deurne wordt gespeeld. Het doel wordt bij afwezigheid van de gebles seerde vaste keus Jean Nicolay ver dedigd door Guy Delhasse van FC Luik. Naast gerenommeerde interna tionals als Paul van Himst, Jacky Stockman en Wilfried Puis staat in de voorhoede de nieuwste aanwinst van Anderlecht, de van de derde klasser Overpelt overgenomen Johan De- vrindt. Keuzeheer Constant Vandenstock heeft geen beroep gedaan op veld- spelers van andere verenigingen, om dat volgens hem de Anderlechtploeg door de training voor de Europa Cupduels in topvorm is. „Andere spe- Iers, zoals met name Paul van den Berg, zouden naast de „acteurs" van de landskampioen momenteel tekort schieten", aldus Vandenstock. Het elftal ziet er als volgt uit: Doel: Guy Delhasse (FC Luik). Achter: Georges Hey lens, Laurent Verbiest, Jean Plaskie en Jean Cor- nelis. Midden: Pierre Hanon en Joseph Jurion. Vóór: Jacky Stockman, Paul van Himst, Johan Devindt en Wilfried Puis. Reserves zijn Jean Trappeniers (Anderlecht), Weyn (Beerschot), Paul van den Berg (Union St.' Gillis) en Gerard Sulon (FC Luik). Schaken. In het internationale Danilionschaaktoemooi voor dames, dart in Emmen wordt gespeeld, heb ben na die derde ronde de Zuidsla- vische mevrouw Staditler en de Roe meense mej. Nicolau de leiding met 2V« pum/t. De beste Nederlandse dame is mevrouw Vreeken, die met 2 uit 3 die derde plaats deelt met de Hon gaarse mevrouw Bollek. door enige misschoten aanvankelijk geen succes op. In de 15e minuut was het eohter wel raak doordat de uit stekend opgestelde José Kriek een voorzet van Joke de Vrind prachtig benutte (0-1). Nog voor rust slaagde Els de Vrind erin de voorsprong tot 0-2 te vergroten. Na de thee kwamen de Bloemendaalse dames op hun beurt sterk opzetten en moest keepster Ral ly Wohl in de 10e minuut zwichten voor een raak schot, dat de voor sprong tot 1-2 terugbracht en de winstkansen dus aanmerkelijk klei ner maakte. Gelukkig schoot Mieleke Aalders, die weer een prima wedstrijd speelde, kort daarna nog een keer raak (1-3) en speelde BDHC uitein delijk toch een verloren wedstrijd. SISEO I-GROEN GEEL IV 1-1 Heren I speelde tegen het gedegra- Emerson versloeg McKinley DAVIS CUP WEER NAAR AUSTRALIË Australië heeft de Davis Cup her overd. Roy Emerson zette de kroon op zijn prachtige seizoen, waarin hij ondermeer Wimbledonkampioen werd, door in het beslissende enkel spel de Amerikaanse Chuck McKin ley verdiend te verslaan. Alleen in de eerste set ondervond de Australiër tegen de bijzonder fel speLendie Amerikaan moeite, zoveel zelfs, dat McKinley deze eerste set met 63 op zijn naam kon schrijven. Hierna herstelde Emerson zich ech ter en toen hij goed op dreef kwam was er voor de Amerikaanse kam pioen, diie zich bijzonder goed ver dedigde, geen houden meer aan. Met 62, 64, 64 maakte Emerson een einde aan de partij en bracht de „lelijkste beker ter wereld" voor één jaar bij het land, dat daar het meeste aanspraak op kan maken: Australië. VECHTPARTIJEN NA VOETBALLEN Tijdens de voetbalwedstrijd USV (Den Hulst, gemeente Nieuwleusen)—Walcker (De Wijk), zond voor de tweede klasse A va.i de onderafdeling Zwolle gespeeld, is het tot ern stige ongeregeldheden geko men. Deze wedstrijd tussen de teams van twee naburige dor pen heeft reeds in het verle den dikwijls moeilijkheden ge geven en de pessimisten kre gen ook deze keer weer gelijk. Toen de officiële speeltijd was verstreken, stond Walcker met 2-1 voor, maar wegens een aantal onderbrekingen had scheidsrechter Van Diepen be sloten de wedstrijd enige mi nuten te verlengen. Tijdens de ze verlenging kreeg USV een strafschop toegewezen, welke werd benut: 2-2. Dit was de Walckerspelers teveel: zij om ringden de scheidsrechter en dienden hem enige rake trap pen en klappen toe. Een van de elftalcommissie van de thuis club rende het veld op om de bedreigde arbiter te ontzetten. Hij had echter aanmerkelijk minder succes dan de Geuzen, die op een paar dagen na 390 jaar geleden hetzelfde bij Lei den probeerden: één van de spelers van Walcker ving de heer Groen namelijk op en gaf hem zo'n slag, dat hij met een gescheurde bovenlip en 'n ver brijzeld kunstgebit tegen de (groene) vlakte sloeg. Hierop stormden de verbol gen USV-supporters in groten getale het veld op om dit on recht recht te zetten. Met in spanning van alle krachten wis ten politie en bestuur van USV echter een massale vechtpartij te voorkomen. Tegen de vecht lustige Walckerspeler, M. v. d. Weide, werd proces-verbaal opgemaakt wegens mishande ling.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10