S>e CcicLeSou/fco/nt Vreselijk auto-ongeluk te Alphen aan den Rijn Lee Oswald had geen medeplichtigen Nog één dader roofoverval voortvluchtig Geen nieuw licht NEGEN DODEN Vrouw in Leeuwarden vermoord „MELKTREIN" ONGEHINDERD NAAR PARIJS Ruteck's Leiden verkocht MAANDAG 26 SEPTEMBER 1964 54e JAARGANG No. 16.337 BUREAU PAPENGRACHT 92 KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEIS EN OMSTREKEN op DRAMA IN DALLAS Directeur J. F. J. M. KOENS Hoofdredacteur L. C. J. lOOZEN Telef. 2.09.35 Red. 2.00.11, 2.55.94 Advert. 2.08.26 Klachten beiorgmg 3.38.39 (tussen 17.30 en 19.00 u.) - Giro 10.30.03 - Abonn. 0,78 p.w., 345 p.mnd., 10,05 p.kw. Franco p.p. 10,55. Adv. 20 ct p. mm. Teleloontjes f 1,75 Een zeer ernstig verkeersongeluk op de Steekterweg te Alphen a. d. Rijn, nabij voormalig Zwammerdam, heeft omstreeks 4 uur zaterdagmiddag aan negen men sen het leven gekost. Een volkswagenbusje met negen inzittenden vloog na een botsing met een tegenliggen- de vrachtauto in brand. Zeven van de inzittenden kwamen in de vlammen om, twee personen werden uit de auto geslingerd en waren vrijwel op slag dood. Onder de doden bevonden zich vijf kinderen. Ook de vrachtauto vloog in brand. De chauffeur daarvan kon zich, zij het met moeite, in veiligheid stellen. Hii heeft brand wonden en ander letsel opgelopen. De slachtoffers waren In dische Nederlanders, afkomstig uit Haaksbergen, die in Alphen aan den Rijn op familiebezoek waren. Als vermoedelijke oor zaak van het ongeval, het ergste dat zich sinds mensenheuge nis in die omgeving heeft afgespeeld, wordt door de politie aan genomen, dat de bestuurder van de volkswagenbus, waarin de slachtoffers zaten, met te grote snelheid op de Steekterweg heeft gereden en dat hem daarbij de overgang van het wegdek van bitumen naar straatklinkers parten heeft gespeeld. Boven dien was het wegdek door de regen glad geworden. Daardoor zal de wagen zijn gaan slippen, zo meent de politie, hetgeen overigens uit mededelingen van ooggetuigen eveneens worden gedistilleerd. WAGENS VLOGEN vrijwel onmiddellijk in brapd vloog. Door de hevige schok waren de por- ■w-m-r nn jut tv tieren klem geraakt. Hoewel de po- liV BRAIMJ Wat er overbleef van het volkswagen- busje. De 43-jarige mevr. J. D. is zater dagnacht in haar woning te Leeuwar den vermoord. Haar man vond haar om twee uur 's nachts levenloos op bed liggen. Zij bleek te zijn gewurgd. De politie heeft zondagmorgen tien uur in Leeuwarden de 26-jarige J. C. aangehouden. De man heeft tot dus ver ontkend iets met de moord te maken te hebben. Mevrouw D. was alleen thuis op het tijdstip dat de moord moet zijn gepleegd. Haar enig kind, een 17-ja- rige dochter, zou die nacht niet thuis komen. Deze hoorde het bericht van de moord op haar moeder pas gister morgen. De politie acht het niet uit gesloten, dat de dader mevrouw D. op straat ontmoet heeft en daarna met haar mee is gegaan naar huis. De politie arresteerde C. in een ca fé aan de Groninger Straatweg. De man ging zonder tegenstand te bie den mee. Conclusie van rapport-Warren geen sensatie: De eerste Nederlandse „melktrein" voor Frankrijk heeft zonder schok kende gebeurtenissen de reis naar de Franse hoofdstad kunnen maken. Bij de Belgisch-Franse grens stopte de trein niet om eventuele demonstra ties van de boeren te voorkomen. In de loop van zondag arriveerde de trein met 100.000 liter melk uit Til burg in Parijs. De melktransporten gaan voorlopig gewoon door. Gisteravond is te Washington het uitgebreide De Franse regering heeft zondag rapport gepubliceerd van de zeven man sterke een prijsverlaging van tien procent commjssje Warren, die een grondig onderzoek voor gecondenseerde melk aangekon- heeft ingesteld naar alles dat in verband stond zèid. dat grote hoeveelheden gecfm met de moord op wijlen president Kennedy. De centreerde melk zijn ingevoerd uit conclusies van de commissie zijn. landen, waar deze goedkoper is en De moord is gepleegd door de 24-iarige Lee Harvey Oswald, die zichzelf „Marxist" noemde. Oswald, die alleen heeft gehandeld, vuurde op 22 november 1963, uit een raam op de zesde verdieping van een gebouw in de Texaanse stad Dallas driemaal op de auto van de presi dent, die op dat tijdstip in een rij andere auto's door de straten van Dallas reed. De schoten werden gelost met een geweer van Italiaanse makelij, dat later op de grond van een vertrek dat de Franse fabrikanten van ge concentreerde melk met ingang van vandaag hun prijzen met tien pro cent zullen verlagen. Intussen begint in Frankrijk en vooral in Parijs, nu de tweede week van dc melkstaking is ingegaan, tekort aan poedermelk en gecondenseerde melk te ontstaan. De kleine voorraden uit Nederland veranderen in feite weinig aan de si tuatie. Dit is de plaats waar het ongeluk te Alphen aan den Rijn zaterdagmiddag geschiedde. De witte pijl is de baan waarlangs de slippende ongelukswa gen zich in de vrachtauto boorde. Op het Rokin in Amsterdam hebben rechercheurs gistermiddag om half een de 35-jarige statenloze typograaf P. D. aangehouden, die vermoedelijk een van de drie uit Duitsland afkomstige daders is van de zaterdagochtend gepleegde gewapende sensationele roof overval op een juwielerszaak aan de Heiligeweg in het centrum van de hoofdstad. Dit heeft commissaris P. L. Landman, chef van het politiebureau Singel, die het onderzoek leidt, gisteravond mee gedeeld. In het gezelschap van D. was een 20-jarige vrouwelijke opticiën uit Essen, die eveneens is gearresteerd. De aanhouding geschiedde op het moment dat zij in een op het Rokin geparkeerd staande auto met een Duits nummerbord, die daar zaterdagavond werd aangetroffen, waren gestapt en de wagen wilden starten. Niet geheel toevallig stond een der banden leeg. Het Duitse ken teken op de auto zo bleek uit het onderzoek, was afgegeven aan iemand waarvan de politie vermoedt dat hij in verbinding staat met drie man van de bekende bende in Duitsland, die verdacht wordt van het plegen van soortgelijke roofovervallen op juwe liers uit het Ruhrgebied en voorts van inbraken en een dubbele moord bij een roofoverval op een café in Luzern. De drie mannen worden ook verdacht van de inbraak in een juwelierszaak in de Leidsestraat in Amsterdam op zondagmorgen 7 juni, waarbij ook geschoten werd om het publiek op een afstand te houden. Hier bestond de buit uit juwelen voor een waarde van 50 mille. (Zie ook pagina 3) personeel. Een deel zal wel ontsla gen moeten worden. Het restaurant zal in ieder geval geopend blijven tot na drie oktober. De heer Platteel kon nog niet mededelen, wanneer hij de lunchroom, die hij in het pand van het cafetaria gaat inrichten, zal ope nen: op 1 of 5 oktober. de toegesnelde redders ook maar een brandende bus hebben afgespeeld en der portieren open krijgen. Een theo- hoe verschrikkelijk en diep-tragisch rie, die door grote waarschijnlijk- de confrontatie van de familie bij de heid door de politie als zeker wordt doodstrijd van hun naasten wel was aangenomen is, dat door het expan- en hoe het gevoel was van de velen, wc pu- deren van de metalen delen van de die waren toegestroomd om te hel- litie op dit punt nog in het duister auto ingevolge van de hitte door de pen, toen zij de strijd op leven en tast, voornamelijk door het feit, dat braJJd. de portieren vast zijn ge- dood tegen de vlammen van mensen tengevolge van de botsing twee inzit- iaa*". als zij onmachtig en hulpeloos moes- Hoe wel de hevigheid waarmede het tenden van de bus uit de wagen wer- Het is welhaast met geen pen te I-en aanzien, busje de vrachtauto raakte al vol- den geslingerd en vrijwel op slag dood beschrijven welke hartverscheurende doende zou zijn geweest om een aan- waren kon naderhand niemand van tonelen zich in de als een fakkel zie vervolg pagina 2* tal doden tot gevolg te hebben, de omvang van de ramp werd in hevige mate verergerd, doordat het busje van deze zesde verdieping is teruggevonden. Aangetoond is, dat een ervaren schutter als Oswald de drie schoten heeft kunnen lossen in het korte tijdsbestek, waarin deze werden af gevuurd. Jack Ruby, eigenaar van een nachtclub in Dal las, die Oswald 24 november dood schoot, toen deze van het hoofdbureau van politie van Dal las naar een gevangenis zou worden overge bracht, kende zijn slachtoffer niet. Ook hij handelde geheel op eigen verantwoordelijk heid. Er is geen enkele aanwijzing gevonden, die er op zou duiden, dat Oswald en/of Ruby mede plichtigen hebben gehad, of in een samenzwe ring waren betrokken. (Vervolg op pagina 8) Het cafetaria en het restaurant van Ruteck's Leiden zijn gekocht door Biermans automobielbedrijf te Lei den. Bierman heeft op zijn beurt bet cafetaria met ingang van 1 oktober a.s. verhuurd aan de heer S. Platteel, die reeds eigenaar is van meerdere café's en restaurants in de Sleutel stad. Omlanigs heeft hij het door een bierbrouwerij opgekochte „Zomer- zorg" aan de Stationsweg gepacht. Verder bezit hij het hotel-café-res taurant „De Morschpoort" aan de Beestenmarkt en de naarnaast gele gen snackbar „Christina". Het beken de café „Ik leer nog" aan de Hoge Rijndijk heeft hij indertijd overge nomen en weer verkocht. Biermans automobielbedrijf (Sim- ea-dealer voor Leiden) zal in het restaurant een showroom inrichten. Morgenavond zal een vergadering worden belegd voor het Ruteck's- „Halen we Maartje, dan leven we nog een jaartje" - dat zeg gen de oudjes, wanneer de winter gevaarlijk dichtbij komt. Het leven is hun nog lief, al heeft het geen groter ruimte dan tussen de stoof en de bed- dekruik. Maar u bent jong! Als u een stoof had en een bedde- pan, dan verkocht u ze aan een antiquair. Van een koude win ter gaat u niet dood. Alleen als het saai wordt, hebt u geen leven. Maar gelukkig, uw win ter wordt groots, want u kunt nu inschrijven voor het „We- relddansprogramma" bij dans school Evert Castelein, Boer- haavelaan 13, Leiden. Tele foon 5 20 54. TREINBOTSING In Montgomery, in de Amerikaan se staat Illinois, is vannacht een pas- sagierstrein ingetreden op een andere passagierstrein, die op een zijspoor stond. Ten minste vier personen verloren hierbij het leven terwijl er meer dan twintig werden gewond. Drie van de doden waren spoorwegfunctionaris- Fraai herfstweer Een van de oceaan afkomstig hoge- drukgebied verplaatst zich in bete kenis toenemend over onze omgeving, België en Noord-Frankrijk naar Duitsland. Komende nacht zal er op nieuw weinig wind zijn, waarbij zich weer op uitgebreide schaal mist zal vormen bij tamelijk lage temperatu ren. Morgen overdag komt er dan bij overwegend zonnig weer wat meer wind uit zuid tot zuidoost, mede om dat een vlak lagedrukgebied voor de kust van Spanje en Portugal zich naar het noordoosten gaat uitbrei den. Op het noordelijk deel van de oceaan is de depressie-activiteit toe genomen, maar deze reikt niet verder dan het noorderlij k deel van de Noordzee. Dit nummer bestaat uit l!*i pagina's ZON- EN MAANSTANDEN 29 Sept.: zon op 6.37, onder 18.22; maan op 23.37, onder 15.50. H oogwaterstanden 29 Sept.: v.m. 8.15; n.m. 20.51. KORRELTJE Het is altijd dom, als je niet de moed hebt de grenzen van je kunnen te erkennen.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 1