AL.SU 070-614431 BELT... PRECISI EWERKERS(STERS) Cyprus kan op Russische militaire steun rekenen Kerngeleerde werd hulppredikant Algemene staking in Zuit-Vietnamese hoofdstad Scheepsberichten TWEE DODEN EN ZWAARGEWONDE Aardgasleiding onder de Waal BEL DAN 070"614431 vooreen afspraak voor een MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 DB UEID3E COURANT PAGINA 5 Paus Paulus VI heeft in Vaticaanstad de Amerikaanse negerleider dominee Martin Luther King in audiëntie m!15iniia<, rf.«. ontvangen. Foto: de Paus in gesprek met ds. King; links mgr. Paul Marcinkus van het staatssecretariaat van de Present Charles de Gaulle is zondag p gt g r»nii» 'hf on hpf «liesveld Orlv Links Heilige Stoel, rechts: dr. Ralph Abemathy. door Zuid-Amerika begint. Op de foto inspecteert president De Gaulle de erewacht op het vliegveld Orly. Links premier Georges Pompidou. GRIEKENLAND (VOORLOPIG) AKKOORD Chroesjtsjow heeft erin toegestemd „militaire en andere hulp aan Cyprus te verlenen". Dit heeft de Cyprische minister van handel en industrie, An dreas Araouzos, zaterdag in Moskon verklaard na afloop van zijn onder- koud met premier Chroesjtsjow. Premier Papandreou van Grieken land heeft zaterdag op een persconfe rentie in Athene verklaard, dat de Cyprische regering 't recht heeft om steun aan Rusland te vragen, Cyprus, aldus Papandreou, is een soevereine Franse maatregel tegen melk-aktie N-ankrijk gaat het invoerrecht op melk uit de andere EEG-landen verlagen om de gevolgen te verzachten van de actie van de Franse veeboeren, die geen melk afleveren uit protest tegen de naar hun mening te lage prijs, zo is van officiële zijde in Parijs verno men. De contingentering voor buiten landse melk wordt tijdelijk afgeschaft. De maatregelen zijn gisteren officieel afgekondigd. De 43-jarige Britse kerngeleerde, dr. Ian Campbell, die in 1951 met zijn gezin in Polen ging werken om dat hij in het communisme geloofde en in '59 naar Engeland terugkeerde nadat hij zijn politieke mening had herzien, is thans hulppredikant van de Anglicaanse Kerk geworden in de plaats Stockport in Midden-Engeland. Hij gaf hiervoor zijn werk als lector aan de universiteit van Manchester op en verdient thans minder dan 10.000 gulden in plaats van 30.000 tot dusver. Zwaar programma wacht De Gaulle in Zuid-Amerika Generaal De Gaulle is gistermiddag per vliegtuig op Guadeloupe aange komen, vanwaar hij vandaag begint aan zijn reis door Zuid-Amerika. Tij dens deze reis, die 26 dagen duurt, zal hij alle tien Zuidamerikaanse republieken bezoeken, en een af stand van 32.000 km afleggen. Zijn enige concessie aan de dokter is, dat hij niet naar het 3.650 meter hoog gelegen La Paz in Bolivia zal gaan. De Franse president zal 52 uur in de lucht en vier dagen en twee nach ten op zee doorbrengen, op de tien duizend ton metende Framse kruiser Colbert. Hij spreekt 40 parlementen en andere instellingen toe, zal aan 40 banketten aanzitten, universdtei- en, kamers van koophandel en ande re instellingen bezoeken en de Fran sen die in die landen werken ont vangen. Aan het eind van zijn reis, op 15 oktober, geeft president De Gaulle een gala-receptie aan boord van de Colbert in de haven van Rio de Ja neiro. De Gaulle gaat eerst naar Ca racas, Venezuela, waar hij twee da gen blijft. De president zal tijdens zijn ver blijf in Zuid-Amerika onder meer de verhouding der Latijns-Amerikaanse landen tot de grote mogendheden Ter sprake brengen en zich uitspreken voor onafhankelijkheid ten opzichte van deze grote machten. In de omge ving van het Franse staatshoofd legt men echter de nadruk erop, dat De Gaulle er niet op uit is anti-Ameri kaanse gevoelens te wekken of aan <te moedigen. staat, die voortdurend met landingen wordt bedreigd. De Griekse regering kan de regering van Cyprus niet aan raden om maar geen hulp te zoeken Rusland had verklaard, dat het niet onverschillig zou blijven voor een niet uitgedaagde Turkse aanval op Cyprus. Het ging hier dus niet om een verbond tussen Cyprus en de landen van het oostelijk blok. Maar mocht Cyprus iets dergelijks wel wil len, dan zullen onze wegen uit elkaar gaan, zo zei de Griekse premier met nadruk. In de Zuidvietnamese hoofdstad Saigon is vanmorgen een algemene staking uitgebroken, waardoor met name de elektriciteils- en watervoor ziening, het busvervoer en de ver bindingen worden getroffen. De sta king is voor 48 uur afgekondigd door de vakbonden uit protest tegen het door de regering opgelegde stakings verbod voor de duur van de noodtoe stand. Ongeveer 60.000 arbeiders, al len lid van het algemeen vakverbond, nemen aan de staking deel. voorstel van oe thant Ernstig ongeluk door Amer. pantserwagen aan turkije Secretaris-generaal Oe Thant van de Ver. Naties heeft Turkije voorgesteld, zijn contingent troepen voor Cyprus onder het bevel van de vredesmacht van de V.N. te stellen. Dit heeft de Turkse premier, Ismet Inonoe zondag gelegd. Oe Thant had nog gezegd, dat hiermee de kwestie van het aflossen van het Turkse troepencontingent op Cyprus zou zijn opgelost. Een woordvoerder van het Turkse ministerie van buitenlandse zaken heeft gezegd, dat Turkije wil hebben, dat Oe Thant een oplossing voor ge noemde kwestie zoekt binnen het be stek van de driezijdige overeenkomst over Cyprus tussen Cyprus, Enge land, Turkije en Griekenland. HONGARIJE WIL MEER TOURISTEN TREKKEN Met ingang van 1 oktober zal Hon garije meer faciliteiten gaan verle nen aan toeristen uit westelijke lan den. Als zij per auto of schip op de Donau bij de grensposten aankomen, zullen de toeristen daar direct een vi sum kunnen krijgen. Zij die per vlfe tuig reizen, zullen op het vlieg veld van Boedapest een visum kun nen krijgen. Journalisten en mensen, die in een ambtelijke functie op dienstreis zijn, zullen echter niet van deze faciliteiten kunnen profiteren. Kermia: 17 Belfast, 18 vn Belfast nr Ardcrossan; Ladon: 18 v. George- town/Nickerie; Maashaven 18 te Takoradi; Zafra: 18 290 z.w. Bom bay nr. Srinacba. Scooter rijdt man aan Bij een verkeersongeval dat om streeks twaalf unr in de nacht van zaterdag op zondag in Oisterwijk ge beurde, zijn twee mensen om het le ven gekomen. Een derde werd ern- tig gewond. Toen de 84-jarige heer Van der Wijst, uit Oosterwijk, die doof is, plotseling de straat overstak, werd hij aangereden door een scooter, bestuurd door de 27-jarige heer R. v. Heeswijk, eveneens een inwoner van Oisterwijk. De scooterberijder viel en was vrijwel op slag dood, de oude heer overleed nog dezelfde nacht In het ziekenhuis te Tilburg. De scooterberijder had als duopas- sagiere een familielid, de 17-jarige mej. Verbiessen, die hij naar haar woning in Tilburg wilde brengen. Mej. Verbiessen werd zeer ernstig ge wond en kreeg een shock. Ook zij werd naar het ziekenhuis in Tilburg gebracht. E»e heer van Heeswijk was sinds een half jaar getrouwd. WASSENAAR WINT BRANDWEERWEDSTRIJDEN De brand weer van Wassenaar heeft zaterdag bij brandiweerwedstrijden in Mijdrecht, georganiseerd door de Nederlandse Vereniging yoor Brand weercommandanten, ter gelegenheid van de „Brandweerdagen '64" van alle deelnemende gemeentebrandwe ren 't hoogste puntenaantal gehaald namelijk 256,52. Aan de wedstrijd namen ongeveer 40 brandweerkorp sen uit alle delen van het land deal. Gisteren heeft zich in de buurt van Koeditz in Beieren een ernstig ver keersongeluk voorgedaan, dat vier doden en zes zwaargewonden heeft geëist. De stuurinrichting van een Ame rikaanse pantserwagen van 7 ton was onklaar geraakt* waardoor het voer tuig op de linkerkant van de weg kwam en een tegemoetrijdende per sonenauto met zijn ketting greep. Het pantservoertuig sloeg zelfs over de kop. De bestuurster van de personen auto en twee dochters van haar wa ren op slag dood. Een meerijdende jongen stierf in het ziekenhuis. Zijn vader en twee andere inzftenden wer den levensgevaarlijk gewond. Ook drie Amerikaanse militairen zijn ern stig gewond. ZWEEDSE VERKIEZINGEN De sociaal-democratische partij ia Zweden heeft bij de algmene verkie zingen van zondag een absolute meer derheid behaald, maar kan die weer verliezen als de per post uitgebrachte stemmen zijn geteld. Volgens de voorlopige cijfers heb ben de socialisten 117 van de 223 ze tels in de Kamer verkregen. Het zal enkele dagen duren voordat de defi nitieve uitslag bekend is. De eerste aardgasleiding ligt thans door de rivier de Waal, zodat het Land van Maas en Waal en Nijmegen binnenkort op het aardgasnet kunnen worden aangesloten. De werkzaam heden om de 495 meter lange leiding mete en diameter van 30 centimeter door de Waal te trekken begonnen za terdagmorgen. De studiedienst van de Rijkswaterstaat controleerde toen of de sleuf, waarin de buis kwam te lig. gen, voldoende diepte had. Zondag middag omstreeks halfdrie was de „overtocht" volbracht en verscheen de buis op de Tielse oever. Men zal nu zo spoedig mogelijk de leiding door de Waalbandijk leggen en aansluiten op het aardgasverdeelstation te Tiel. ...dan begint een Ingewikkeld samenspel van technisch vernuft. Dit samenspel heet: TELECOMMUNICATIE. Daaraan komen talloze onderdelen te pas die vervaardigd zijn door moderne, In de praktijk geschoolde, specialisten: die U kunt aantreffen In de lichte, ruime werkplaatsen van Philips Telecommunicatie Industrie in Den Haag. Zij vervaardigen de onmisbare apparatuur voor het moderne telefoonverkeer. Zeer individueel werk, waarbij het niet gaat om diploma's, maar wél om accuratesse en handigheid. Iets voor U? Als U niet op de ondergenoemde spreekuren kunt komen, bezoek aan onze personeelsafdeling. Werktijden van half 8 tot 5 uur, zaterdags vrij, winstdeling, pensioen, 100% ziekengeld, bedrljfsoursussen, steun bij studie en reisgeld vergoeding... kortom een werkkring met goede vooruitzichten. Op onze afdeling Personeelzaken, Televisiestraat 16-18 (hoek Fruitweg) zal men U gaarne alle Inlichtingen geven. Dagelijks (behalve zaterdags) van 10-12 en van 2-4 uur. Bovendien houden wij a.s. woensdagavond van 18.30 - 20.30 uur spreekuur in Café Rest. „Zomerzorg", Stationsweg 35 A te Lelden. NV. PHILIPS TELECOMMUNICATIE INDUSTRIE BEDRUF 's GRAVENHAGE Smidje Verholen en de s port- computer 19. Dr. Yokito wreef zijn pijnlijke polsen en keek met steelse ogen naar de rechterhand van Kille Bill, die geen ogenblik uit zijn jaszak kwam. „Hij heeft revorverdacht Yo kito. „Ga jij nu terug naar de keu ken, Jonathan," beval BilL „Ik wil schiete," mopperde Jonathan. „Jij wilt alleen maar doen wat ik zeg," siste Kille Bill. „Ga dus terug naar de keuken. Stook het vuur op en slijp de hakbijl." Treurig wandelde Jonathan weg en dr. Yokito zei: „Ge vart me tegen, waarde heer! Uw ouderwetse kwelmethodes maken geen indruk op mij. Ik moet rachen om vuurtjes en hakbijrtjes. „Bijl en vuur waren niet voor U, waarde doctor," lachte Bill vals. „We eten vanavond spinazie. Zodoende." „Geef mij dan nu maar vuur voor mijn raatste sigaret," verzocht de kleine Japanner. „Ik zar hem rekker oproken en daarna moogt ge uw kin derachtige pijnproeven op mij gaan proberen. Maar verter mij eerst eens: waarom wirt U zo graag mijn sport- computer hebben?" „Hij is goud waard," lachte Kille Bill, zijn kost bare aansteker te voorschijn halend. „En ik ben dol op goud, begrijpt ge? Hoe meer goud, hoe liever! Hahaha- hal!" Kille Bill ging zo op in de genotvolle gedachten aan zijn goud, dat hij helemaal niet merkte, dat Yokito twéé handen uitstak om vuur voor zijn sigaret te krijgen. De aan steker knipte open en Yokito lispel de: „Kreine Japanner vraagt verge ving van pijnrijk judogreepje En voor Kille Bill goed en wel be greep wat er gebeurde zwaaide hij al met een reuze vaart door Yokito's losse schouderrad heen. En deze greep had succes want met een behzende slag sloeg de schurk met zijn schedel tegen de wand. Wel zag hij nog kans zijn pistool te voorschijn te fromme len en hij loste op goed geluk af een schot. Een donderende knal daverde door het vertrek. Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1964 | | pagina 5