Karstens »vlamde« even en iedereen werd WÊmÊP Philidor-LSG-combinatie sterker dan andere teams Peter Post niet naar Pellenaars TWEEDE PLAATS VOOR ARIEDENHARTOG Zaterdag: geen sterk veld, wel spanning en verrassing Ronde van Maarsen voor Ton v. d. Valk Drie jockey's voor observatie in Ursula Fons Veldhuizen kampioen 25 kilometer MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA l. RONDE VAN LEIDERDORP Verbeten gluurde „Jantje" van Amsterdam over xijn schouder. HU wilde er kennelijk nog niet in geloven. Krampachtig rukten zUn bezweten han den in de krommingen aan het stuur. Uit' alle macht stampten zUn voeten op de pedalen. Nog even zette de onberekenbare Swiftrenner aan. Maar het ging eenvoudig niet. Er viel niet aan een „lap" te ontkomen. En 100 meter verder gebeurde het. Vlkk voor de finish moest ook de renner, die verleden jaar de Ronde van Leiderdorp had gewonnen, buigen. Buigen voor het enorme geweld en de krachtsexplosies van Gerben Karstens. De sterke 22-jarige Tokio-ganger had zijn macht bewezen. Nog geen tien kilometer was er voor nodig geweest. Geen enkele regenbui of felle, ve nijnige windstoot had hem ervan kunnen weerhouden. Terwyl de man aan het rondebord met een geroutineerd gebaar „64" in „63" veranderde, was de beslissing al gevallen. Iedereen lag één of meer rondjes achter plekje deed vluchten, hield eveneens duchtig huis onder de renners. De zwakkeren werden vam de sterkeren gescheiden: van de ruim zeventig gestartte renners waren op dait ogen blik nog ongeveer dertig in de strijd. Het bleef hard gaan. Ook voorin. De Voorschotenaar Zoons moest af haken. En toen het rondebord op„80" stond barstte het grote geweld los. Snehchaaktoernooi Amersfoort Individueel ook goede klasseringen Eerste demarrage van Hennie v. Gent En alles was zaterdagmorgen in het feestelijke Leiderdorp toch zo rustig begonnen. Niets had erop gewezen, dat „de aardigheid" er al zo vlug af zou zijn. Als een bonte slinger had den de renners de eerste kilometers onder de ranke wieltjes doorgetrapt. Maar toen de speaker eenmaal het eerste premiesprintje had aangekon digd, werden de ruim zeventig ren ners wakker. De Leidenaar Hennie van Gent, één van die trouwe harde werkers van het vroege uur, liet zijn gezicht zien. Toen Van Gent echter na die spurt doorging, in plaats van zich rustig te laten afzakken, begon het spel. De stenke Jan Boode voelde ook wel iets voor een avontuurtje en zo kwam de eerste ontsnappingspoging op de proppen. Maar toen Fr. Zoons en Bertus van Doröh een paar ron den later na een lange jacht even eens aansluiting kregen, schrikt men in het bijna ingeslapen peloton wak ker. De moeite om de vluchtelingen te achterhalen nam men echter niet. Langzaam maar zeker werkte Ger ben Karstens zich toen in de grote groep naar voren. Het bleef rustig, maar toen Karstens eenmaal goed en wel aan het peloton begon te sleuren, vielen de uitvallers bij bosjes. Want een enorme plensbui, die de talrijke toeschouwers in aleriji naar 'n droog BESLISSING Samengebald op zijn ranke fietsje knalde Karstens uit het peloton weg. Hoe verwoedt men daarna nog op de pedalen ging staan, de beslissing was gevallen. Karstens was en bleef weg. Henk Peters, de rappe coureur uit Heemstede gaf er de brui aan. Hij zag in, dat hij de slag had gemist. Maar „Jantje" van Amsterdam, de onherkenbare winnaar van verleden jaar, wilde niet buigen. HU kon er eenvoudig niet in berusten. Dapper sprong de Leiderdorper achter de .trein" Karstens aan. Vergeefs. Op één been had Gerben Karstens het gat van ruim twee honderd meter inmiddels gedicht. Even bleef hU bij de koplopers. Maar ook dat ging hem niet hard genoeg. Weer zette de Lei denaar aan. Wanhopig probeerde Jan Boode en Bertus van Dorth zich aan het wiel van Karstens vast te kle ven. Maar ook zU moesten buigen. Zonder al te veel moeite werden ze los gereden en toen begon Karstens in z'n eentje aan de totale machts- Peter Post heeft dit weekeinde de knoop doorgehakt: hij blijft het vol gend jaar bij het Belgische extra- sportieve merk Flandria-Romeo. De afgelopen weken is Post van allerlei zijden benaderd, onder meer in Sal- lanches door Antoine Magne, de di- recteur-sportive van Mercier, en daarna ook nog door het Italiaanse merk Ignis, dat van plan is volgend seizoen weer met een sterke weg- ploeg aan de markt te komen. Maar na alle aanbiedingen tegen elkaar te hebben afgenomen heeft Post beslo ten zijn contract met Flandria, waar van Lomme Driessens ploegleider is, voor een jaar te verlengen. In deze Belgische formatie hebben ook bijgetekend Huub Zilverberg en Lambert van' der Ven, terwijl de amateurs Jos van der Vleuten en Jan Pieterse eveneens een contract heb ben gesloten met de Belgen. Jan Pie terse, die deel uitmaakt van de Olym pische wielerploeg, zal tot 1 januari als amateur blijven rijden en daar na overgaan tot de onafhankelijken. Voor Jos van der Vleuten liggen de zaken enigszins anders. Deze Bra bander, die de laatste maanden goed op dreef is en nog deze week de Ron de van het IJsselmeer op zijn naam schreef, hoopt alsnog in de Olymp. ploeg opgenomen te worden. De kans daarop is aanwezig want niet alle reeds gekozen Tokio-gangers zUn in vorm. Maar mocht Van der Vleuten niet naar Tokio gaan dan maakt hij op 11 oktober zijn prddebuut in de klassieker Parijs-Tours. Flandria, dat dit jaar in de Tour de France al na een week tal van renners kwyt was geraakt en verder geen rol speelde, wil in 1965 goed terug komen. Men heeft daarom ook het oog op Rudi Altig en Van Co- ningsloo, maar deze twee hebben het aanbod nog in beraad gehouden. Wielrennen De Amstelvener Pe ter Port, voor wie momenteel in Bel gië een startverbod op de weg geldt, heeft zaterdagavond met zijn nieuwe koppelgenoot Jan Janssen een ecla tante zege behaald in een omnium der vedetten. Onze landgenoten on dervonden daarbU grote tegenstand van good old Rik van Steenbergen,, die ditmaal Benond Beheyt als partner had. Riik van Looy was niet van de partU GROTE PRIJS DER NATIES De jonge, 23-Jarige Belg Walter Boucquet heeft zondag de 29ste Grote Prijs der Naties, de belangrijkste in dividuele tijdrit van het seizoen, over 100 km, met grote voorsprong gewon nen. Boucquet, die 't vorig jaar als 3e eindigde, beëindigde de afstand op merkelijk fris en legde ook de laatste ronden in het Pare des Princes het snelst van alle deelnemers af. De eveneens 23-jarige Nederlander Arie den Hartog legde beslag op de zeer fraaie tweede plaats. De Zuid- ïander lag na ruim 52 km nog op de twaalfde plaats met een achterstand op de toen nog leidende Belg Fredi- nanid Bracke van 3.21. Een opvallend herstel bracht Den Hartog wel dicht bU de overwinning, maar hij moest zich tenslotte met de tweede plaats tevreden stellen. De uitslag luidt: 1 Waiter Boucquet (België) 2.22.49,8 over de 100 kilometer, hetgeen een uurgeoniddelide van 42.007 betekent; 2 Arie den Hartog (Ned) 2.24.56,1; 3 Claude Valdois (Fr) 2.25.14,9. Peter de Jong won „eigen" ronde De Ronde van Leiderdorp, die za terdagmiddag als een clubontmoeting tussen de Leidse Swift-combinatie en De Bataaf uit Halfweg werd verre den, heeft een verdiende zegepraal opgeleverd voor de sterke Peter de Jong. Zijn clubgenoot Jan van Bie- men werd tweede. Het is zaterdagmiddag in de ruim vijftig kilometer lange Roelofarend- veense wielerronde weer het oude liedje geworden. Want geen ogen blik is het rustig geweest. Voortdu rend probeerden de voor eigen pu bliek rijdende Peter de Jong of Peter Akerboom aan de greep van het pe loton te ontsnappen. Maar als de voorsprong „echt"begon te worden greep de hoofdmacht weer in. Als een bontgekleurd kluwetje rolde de vol tallige meute uiteindelijk de laatste bocht in. En daar viel de beslissing: met een machtige demarrage verraste Peter de Jong iedereen. Met ruime voorsprong finishte de glunderende Swiftrenner voor de snelle Jan van Biemen en de Bataafsman De Groot. De uitslag luidt: 1 P. de Jong (Swift) 53 km. in 1.12.12; 2 J. v. Biemen (Swift); 3 K. de Groot (Bataaf); 4 J. Heemskerk (Bataaf); 5 H. Schreure (Bataaf); 6 P. Akerboom (Swift); 7 A. Ravensbergen (Swift); 8 S. Maas (Bataaf). Karstens „lapt" twee tegenstanders greep. Diép over z'n stuur gebo gen; toch als een perfecte „machine". Karstens vlamde. Tien ronden later was het zover: iedereen had zijn „lap" ontvangen. Ook Van Amsterdam moest eraan ge loven. Ontluisterd reed de Leider dorper nog even door om vervolgens af te stappen. VALPARTIJ In de resterende zestag ronden ge beurde er eigenlek weinig meer. Een valpartij tje zaaide nog wat on rust. Alleen Slotemaker uit Bever wijk moest de strijd stuiken met be hoorlijke schaafwonden, terwUl Nol Kloosterman na veel moeite de kop lopers" weer wi«t te bereiken. Vijf kilometer voor het einde leek de spanning nog even terug te keren.. Zes man, Van der Knaap, Kebtenis, Kroon, Kloosterman, van der Helm Eens te meer is het tijdens 't jaar lijks snelschaaktoemooi te Amers foort duidelijk geworden, dat Leiden op dit gebied een buitengewoon ste vig woordje meespreekt. Het duide lijkst kwam dit tot uiting in de eind stand van de deelnemende teams: 1 „Leiden" 541/» punt met het Hilver- sums Schaakgenootschap als tweede (49 p.) en de winnaar van vorig jaar VAS (Amsterdam) als derde met 46'/j. Aangezien „Leiden" echter een combinatie was van spelers van Phi- lidor (drs. M. D. Etmans, J. J. Piket en A. J. W. Kohlbeck) en LSG (J. C. Kort en H. P. van der Spek) en de teamcompetitie uitsluitend voor clubs bedoeld was, werd halverwege het toernooi bekendgemaakt, dat „Leiden" slechts buiten mededinging meespeelde en zo ging de fraaie wis selbeker voor een jaar naar Hilver sum. VAN OOSTEROM WINNAAR Ook de individuele beker ging naar Hilversum, ral. naar Henny van Oos- teroon, die in dit soort toernooien al tijd goed voor de dag komt. Hij be haalde 13 punten uit 15 partijen (een nul tegen Kort en remise met Har- toch en Van der Spek), juist een half puntje meer dan de bekende jonge Amsterdamse snelschaker Robby Har- toch, terwijl diens stadgenoot B. En klaar met 12 p. derde werd. Hierna kwamen als vierde en vUfde de eer ste Leidse spelers: de Leidse kam pioen Kort en zyn clubgenoot Van der Spek, die beiden llVs p. scoorden. In d« eindrangschikking van de maar liefst 128 snelschakers, die uit alle delen van Nederland naai Amersfoort waren gekomen, kwa men vervolgens Etmans en Joop Pi ket op de gedeelde zesde plaats met 11 punten. Vier Lei,denaars dus bij de eerste zeven in dit zeer stenke veld met bekende snelschakers als H. F. Crabbendam en P. v. d. Weide (Amsterdam), F. van Santen (Den Haag), mr Aarts (Hilversum) en tal rijke hoofdklassers. Ook Kohlbeck, die als vijfde man van het team 9Vs p. vergaarde, kwam tot een zeer be hoorlijk resultaat. MINDER OPVALLEND De LSG'er A. van Oosten en de Philidorspeler C. H. v. d. Bosch kwa men tot minder opvallende resulta ten, al mag vooral Van Oosten, die in de A-groep 8V» punt maakte, tevre den zijn over zijn remise met Har- toch. C. H. v. d. Bosch was de enige Leidenaar, die bij de hergroepering na negen ronden onvoldoende pun ten had gescoord om in de A-groep te komen. In de B-groep behaalde hij uiteindelijk acht punten. KORTE GOLF Tsjechische bekertiouder, heeft zich zondag in Pilsen als zevende club geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars. De Tsjechen versloegen Anorthosds (Cyprus) met 60. Bij de rust was de stand 20. Spartak had de eerste wedstrijd, die in Famagusta werd gespeeld, met 10 gewonnen. en De Goede waren aan de macht vain een vrolU'k rondknipogende Ger ben Karstens ontsnapt en deden zelfs nog een vertwijfelde greep naar de kroon. Maar toen het er naar uitging zien, dat de troon van Karstens heel zachtjes begon te wankelen het gat was inmiddels al ruim driehonderd meter geworden kwam er plotse ling een einde aan. Met verbluffend gemak sprong Karstens de vluchte lingen achterna. Op de valreep kre gen de zes rebellen een laatste be straffende tik Uitslag: 1 G. Karstens (Leiden), 2 E. Kroon #(Den Haag), 3 J. de Goe de (Beverwijk), 4 A. Kloosterman (Leiden), 5 T. ten Dam (Den Haag), 6 J. Boode (NUverdal), 7 B. v. Dorth (Rotterdam), 8 A. v. cL Knaap (Wa- teringéh), 9 D. v. d. Helm (Den Haag), 10 M. Kettenis (Den Haag), 11 P. Bregman (Benthuizen), 12 C. van Amsterdam (Leiderdorp), 13 H. van Gent (Leiden), 14 A. Konijn (Koog a. d. Zaan), 15 F. Zoons (Voor schoten). DRAVERIJEN en RENNEN DUINDIGT De dravers hadden zaterdagmiddag op Duindigt het rijk alleen. Dit feest werd echter niet gevierd met een programma van grote allure, al wa ren er toch natuurlUk wel aardige dingen, felle strijd, verrassingen. Met een laatste soort begon het program ma: Darling Adrie V, die nog maar één keer op de baan was geweest, liep nu zomaar in een veld van veer tien toch in het algemeen iets gerou- tineerder paarden naar huis. Dat In de sterkbezette Ronde van Maar sen heeft de Voorschotense Swiftren ner Ton van der Valk zaterdagmid dag met een prachtige demarrage kort voor de finish de erebloemen voor zich opgeëist. Juichend, met één hand omhoog gestoken ging de slimme Voorschotenaar met een ruime voor sprong als eerste over de eindstreep. Van der Valk had het zaterdagmid dag in Maarsen goed gezien. Want toen ongeveer halverwege de wed strijd de sterke Zwanenburger Jan Buis aan de haal ging, sprong de Voorschotenaar mee. Zes andere ren ners wisten na een lange jacht de kopgroep eveneens te bereiken, maar daar bleef het bij. In de slotfase zag Ton van der Valk zyn kans schoon. Met een flitsende de marrage ontsnapte de sterke Swift renner uit de kopgroep en met ruim twee honderd meter voorsprong ging hU zegevierend over de eindstreep. Achter hem won de snelle Buis het sprintje van de vluchtelingen voor de Amsterdammer Jansen. Wielrennen De 23-jarige Cees Lute uit Castricum is de opvolger geworden van zUn land- en ploeg genoot Bas Maliepaard, door zondag in Amiëns de tweedaagse Ronde van Picardië te winnen. Lute maakte op beide dagen deel uit van de kop groep. Zaterdag werd hij elfde, zon dag tweede en deze ereplaatsen le verden hem de eindzege op. In het eindklassement werd de weer her stelde Jo de Roo vijfde, de tele vizie ren Jo de Haan, Dick Groeneweg en Piet Damen respectievelijk zesde, ze vende en elfde. bracht twintig gulden netto vooi een ingezette gulden. Ook Cesar Julia bracht een flinke cote, zU het maar ruim de helft van de vorige. HU had tenminste de laat ste keer al laten zien, dat hij sterk vooruitgegaan was. Cceckmate die vele, vele malen was uitgeschakeld .wegens onregelmatige gangen leek nu eindelyk eens te gaan winnen. Hij bleef tot 250 meter voor het eind voor op en niets wees op een ineen storting. Toch kwam die. Ineens vond hU het genoeg en de galop die toen volgde duurde zolang, dat zelf3 de acljterste paarden hem hadden in gehaald. De laatste koers bleef beperkt tot een duel tussen Attila en X Bond. Een machtig duel. Attilla ging snel naar de kop, X Bond hield zqn eind sprint schoon en deed in het begin kalm aan. In de laaste bocht echter begon het gevecht, waarbU de kracht van Attila een iets zwaarder wapen bleek als de pure snelheid van X Bond. Een ander paard dat een zeer lage cote bracht was Pigh Life. Die deed het net zo makkelijk als Barry Wil liams, al liet hU zUn supporters niet zo lang in onzekerheid. De uitslagen van de zaterdag ge houden draverij e luiden: Walt Disney-prijs (1500 m. met au tostart): 1 Darlin Adrie V. (W. Leeu wenkamp) 2.15.4, 1.30.3; 2 Darlin' Jill; 3 Diana Volann. Tot. win. 21, pi. 3,40, 1.60, 3, gek. 4.60, cov. 4.60. Donald Duck prijs (2000 m.): 1 Cae sar Julia H. (A. Haarselhorst jr.) 3.06.1, 1.33.1; 2 Carma; 3 Christa Hol- landa. Tot. win. 11.90, pl. 2.60, 1.80, 3, gek. 9.70, cov. 4.60. Panda-prijs (2140 m.): 1 Bonnie K. (P. A. Strooper) 3.13.3, 1.29.5; 2 Berno Axkit; 3 Zombrewer. Tot win. 6.40, pl. 2.40, 1.80, 3.60, gek. 18.50, cov. 8.50 trio 1.0205, 30. Boskabouter-prijs (2120 m.): 1 Con Brio (W. Leeuwenkamp) 3.08.-, 1.29.5; Bergleeuwerik S; 3 Claudette D. Tot. win. 2.50, pl. 2.40, 4.60, gek. 10.30, cov 5.30. Lassie-prUs (2100 m.): 1 Pigh Life II (M. Vergay) 2.58.6, 1.25.-; 2 Z. the Saint; 3 Takq Erebus. Tot. win. 1.80, pl. 1.20, 1.20, 1.50, gek. 2.30, cov. 2.70. Bamby-prUs (2000 m. met autostart) 1 Bruno (Buiten weddensch.) (J. Wa genaar jr.) 2.53.-, 1.26.5; A SUverho; Zaita Hanover, Blido. Tot. win. 10.60, Delaware pakt prijs van 2-jarige renpaarden Zondag hadden de renpaarden op Duindigt hun grote prijs der twee jarigen. Acht van de meestbeloven- den uit Neerlands ren-jeugd kwa men hiervoor aan de start met Right Royal, Miss Pixie en Krlshlova als lichte favorieten. Het liep echter an ders, want op de niet zo lichte baan zorgde Delaware voor een flinke verrassing. Het paard van stal Mar ja, dat van start af vlak achter de leidende Krishlova had gelopen kwam na het uitgaan van de laatste bocht fel op. Zo fel ging het, dat Krishlova alles al vroeg moest geven, en Right Royal de aanval die Van DUk met hem in gedachten had niet kon door zetten. Krishlova sneuvelde in het duel tegen Delaware met ere, Right Royal was grondig verslagen derde voor Dancing Lady en Miss Pixie, die voor de ren vrU lastig was. De hoofdkoers voor de dravers bracht Jour de Java nu zonder zyn eeuwige tegenstander Quicksilver S aan de start. Toch moest hU een km- tijd van 1.21.4 lopen om in een span nende eindstrijd juist Jostra van de kopplaats af te halen. Xuthus T, die tweede had kunnen worden, bleef vlak achter Jour maar Jostra bleef zo flink doorgaan in haar wonder- lyke draf, dat Xuthus die tweede plaats miste. Opvallend was verder dat Anne Emüie niets meer van een fout wil weten. Ze won nu weer duidelijk en had nog over. De uitslagen van de zondag gehou den draverij en en rennen luiden: Jokerprijs (2140 m): 1 Carla (H. C. ten Hagen) 3.14.24, 1.30,8; 2 Bel- lamia; 3 Allstar Boy. Tot. win. 4.10, pl. 1.60, 1.20, 1.70; gek. 5.440; cov. 3.60. Canasta-prijs (2100 m): 1 Anne Emilie (A. S. Teeselaar) 2.57.9, 1.23.9; 2 Bernadine; 3 Xandor. Tot. win. 4.4Ó pl. 2.00, 1.70, 2.00; gek. 4.00;.cov. 5.10. Trio 204.10. Kruisijas-prijs (2140 m): 1 Comité du Commerce (L. J. M. Lange) 3.04.8, 1.26.4; 2 Cita du Maire W; 3 Zealot Hollandia. Tot. win. 8.50; pl. 2.20, 1.90, 1.90; gek. 3.70; cov. 4.50. Klaverjas-prijs (2120 m): 1 Jour de Java (M. Vergay) 2.57.4, 1.21.4; 2 Yostra; 3 Xuthus T. Tot. win. 1.30, pl. 1.30, 1.80; gek. 4.60; cov. 3.70. Bridge-prijs (2100 m voor leerling- pikeurs en rijders met een B-ver gunning): 1 Zanto (L. J. M. Lange) 2.57.7, 1.23; 2 Zus Hanover; 3 Xave- rius 2. Tot. win. 3.90, pl. 1.60, 1.70; gek. 5.60; cov. 4.50. Pandoer-prijs (2500 m): 1 Zoon van Calumet (J. Ham) 3.39.4, 1.26.4; 2 Asilverno; 3 Beachcomber. Tot. win. 3.40; pl. 1.50, 2.30, 2.10; gek. 10.40; cov. 6.00. Grote prijs der 2-jarigen, afstand 1700 m (Rennen): 1 Delaware (A. Kammerzelt) 2.53.4; 2 Khrislova; 3 Right Royal. Tot. win. 8.80; pl. 1.40, 1.10, 1.20; gek. 4.20; cov. 3.40. Zeesterprijs (1900 m) (1ste afde ling): 1 Loveley Surprise S (A. W. van Dijk) 2.07.2; 2 Miss Willy; 3 Peeler. Tot. win. 3.50; pl. 1.50, 1.50, 1.90; gek. 10.50; cov. 4.10. Zeesterprijs (1900 m) 3e afd.: 1 Remus II (F. vandeuren) 2.08.6; 2 White-food S; 3 Buchfink. Tot. win. 5.90; pl. 1.50, 1.30, 2.80; gek. 88.30; cov. 5.50 Trio 118.40. Zeesterprijs (1900 m) 2e afd.: 1 Funny Face (G. Bier) 2.07.8; 2 Flying Peter S; 3 Mowgli. Tot. win. 4.30; pl. 1.40, 1.20, 1.60; gek. 5.10; cov. 4.20. Totalisatoromzet 188.956.- pl. 2.20, 2.10, 2, cov. 5.90, trio 355,90. Ivanhoe-prijs (2000 m. met auto start) 1 Barry Williams (J Ham) 1.24; 2 A. Reine Kiniey; 3 Apollo T; Tot. win. 1.70, pl. 1.10, 1.10, 1.10, gek. 3.20. cov. 2.80. Pinkeltje-prijs (2100 m.): 1 Attila (J. Wagenaar jr.) 2.56.3, 1.24.-, 2 X Bond; 3 Xaxerius II. Tot. win. 1.80, pl. 1.10, 1.10, gek. 2.20, cov. 2.90. Tot. omzet f 109.523.50. Ongeval op Duindigt In de ren om de derde afdeling van de „Zeester-prijs" heeft zich zon- dag op Duindigt een ongeval voor gedaan. In de laatste bocht kwamen de volbloeds Sexy, Ex Gratia en Flo- karin ten val, waarbU ook drie joc key's betrokken waren: de Engels man Rowan, de Oostenrijker Scheikl en onze landgenoot Henk J. van der Kraats, die ter observatie in de Ur- sula-kliniek werden opgenomen. Daar bleek dat, hoewel de juiste diagnose nog niet kon worden ge steld, de toestand van de jockey's niet ernstig is. Het ongeval werd veroorzaakt door Sexy, die in de bocht uitgleed. De andere paarden konden haar niet meer ontwUken. Slechts Delbrassinne slaagde er met het paard Gift of Couvage in de gevallen paarden met een enorme sprong te „omzeilen". De drie volbloeds, die na de val zonder berijder het parcours rondliepen, "bleven ongedeerd. SCHAKEN Engeland verslaat Nederlands schaakteam Het Nederlandse schaakteam hee d_ jaarhjkse wedstrijd tegen Engt- land om de „Schelde-trofee" dit jaar te Vlissingen verspeeld- met voorlopig lll/2-7Vs verloren. Aan de eerste vijf borden ging de score ge- lyk op: 5-5, maar aan de lagere bor den was Engeland duidelijk sterker De LSG-kopman drs. C. van den Berg maakte tegen N. Littlewood, die in Eastbourne met Van den Bergs club genoot mr. A. de Groot op de ge deelde vierde plaats eindigde, een maal remise en verloor eenmaal. De uitslagen waren: Kuijpers-Kott- nauer 1-0, V2-V2; Cortlever-Clarke Vï-Vi; Bouwmeester-Clarke V2-V2; v. d. Berg-N. Littlewood V2-V2, 0-1; Van Scheltinga-Hindle '/s-'/t, V2-V2, Prins- Golombek V2-V2, Vt-Vi; Barendregt-J Littlewood V2-V5, 0-1; Ree-Frankln. 0-1 en afgebroken; Bredewout-Hollis 0-1, 1-0; Kerkhoff-Gibbs 0-1, 0-1. Roessel-Rumens 1-0, 0-1. Aan het elfde bord speelde de da meskampioenen van Engeland en Ne derland twee maal tegen elkaar. In de eerste ronde kwamen mevrouw Vreeken en miss Sunnucks remis overeen, maar in de tweede partij won de Nederlandse kampioene. De Brabander Fons Veldhuizen zaterdag in de omgeving van dc Reeuwijkse plassen Nederlands kam pioen 25 kilometer geworden. Veld huizen toonde zich op het winderige parcours veruit de sterkste en finish te met bijna Zy2 minuut voorsprong op zijn naaste concurrent Jan v. d. Berg. De uitslag: 1 Fons Veldhuizen (Volt) 1 uur 23 minuten en 0,04 se conden, 2 Jan v. d. Berg (PH) 1.25.254, 3 Rudy Mol (Altis) 1.25.286. 4 De Hartog (AAC) 1.27.292, 5 Jac ques Smits (AV'36) 1.27.470, 6 Jac. Kraan (Bataven) 1.28.448.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 15