Wim Thissen onze derde tienkamper OLYMPISCHE KANDIDATEN SPELEN GEEN GROTE ROL OP USSELMEER In drie klassen viel de beslissing op Westeinder Vervest prolongeerde wereldtitel 47/2 GERDA KRAAN ZORGDE VOOR ENIGE ZEGE HEIKE BLOK EN WIM MAARSE WINNAARS BIJ FD EN FINNJOLLEN Sterk veld dravers komt naar Warmond SPRINTEND DOOR DE ATLETIEK TWEE DODEN BIJ MOTORRACE MAANDAG 21 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA IU ver 672K 100: 11.4; 400: 52.0 110 m h.: 15.7 1500 m: 4.25.2 Kogel: 12.72 Discus 38.91 Speer 53.72 NATIONALE ZEILKAMPIOENSCHAPPEN Het moet gezegd worden, dat de Olympische kandidaten in de Flying Dutchmanklasse en de Finnlollen het er bij de kampioenschappen op het IJsselmeer niet te best hebben afgebracht. In de FD-klasse kwam Ben Verhagen het afgelopen weekend gelukkig tot betere resultaten dan vorige week. Nu tenminste werd hij tweemaal winnaar, terwijl hij in de tweede wedstrijd als vierde eindigde. Zijn overwinning van zaterdag was evenwel mede aan geluk voor hem toe te schrijven, want Jan van Sta veren, die gedurende lange tijd op kop had gelegen, gaf tenslotte de strijd tegen de stormwinden op en D. Bellinga, die een behoorlijke positie aan kop innam, moest lijdelijk toezien, dat zijn „Archibaldus" in de storm tenonder ging. Maar daarmee gaf hij zich nog niet gewonnen. Hij slaagde erin zijn schip weer overeind te krijgen en de strijd te vervolgen, om ten slotte als achtste te eindigen. Toch nog zege van Bart Kraan drie tweede plaatsen kwam hem de kampioenstitel ten volle toe. Evenals vorige week waren het in Heike Blok, die vorige week op de Finjollenklase ook nu Wim Maar- fraaie wijze de'leiding had genomen se en Hans Sleeswijk, die de beste met de plaatsen 212, moest nu resultaten behaalden, resp. 112 en met de plaatsen 4—34 genoegen ne- 2—3—3, waardoor de eerste terecht men, doch dat was voldoende in deze de beste genoemd mocht worden, zo- vrij ongelijke strijd om de kam- dat hij de kampioenstitel verdiende, pioenstitel te veroveren. Bart Kraan, Hier kon de Olympische afgevaar- die maar heel matige resultaten in aigde Hans Willems ook het afgelo- de eerste serie wedstrijden had ge- pen weekend niet tot behoorlijke boekt, kwam zondagmorgen eindelijk resultaten komen, getuigen zijn plaat- weer tot een overwinning, maar veel sen 494 en een vijfde plaats in meer bereikte hij niet. Deze klasse de eindrangschikking, gaf echter maar een matig beeld van In de Randmeerklasse tenslotte wat een strijd om het kampioenschap won H. J. de Ruijter de kampioens- betekent, als men in aanmerking titel mede doordat zijn ernstige te- neemt, dat slechts 'n dozijn deelne- genkandidaat L. Amons in de laat- roers van de vijftien ingeschreve- ste wedstrijd zijn tweede plaats door nen aan de wedstrijden deelnam. protest verloor. reglementaire gronden moest wor den uitgesloten. Met de plaatsen 1 24 in de laatste drie wedstrijden werd hij met 574 punten voorsprong op C. Smit en E. R. de la Rie kam pioen. SLECHT VOORBEELD De felste strijd in heel de serie van kampioenschappen werd geleverd in feit, dat zijn spinnaker aan flarden ?f Olympiajollenklasse, al gaf de ging. J. Hellemans Jr. liet het lelijk klass« »j? geheel een heel slecht liggen door slechts de plaatsen 5 en 6 voorbeeld van wat kampienschap- te bezetten. Daardoor bleef hij on- Pen eigenlijk moeten zijn. Nergens geveer 1200 punten achter bij kam- men zoveel wegblijvers of seüers, pioen Willemsen. d« »«nJd s«a*kten i Met. T t t Koert Jansen en Cas Visser deden In de Pampusklasse vergokte L. J. h he€l wat beter. Beiden behaal- A. de Wit zijn kans op de titel door den dne Mrste en drie tweede plaat- ui de race van zondagmorgen een aan- eindigden dus ex aequo. Bij de huicüge Oostenrijkse puntentelling de strijd moest staken. Kampioen j h t j d moeten beslissen wie werd nu E. A. Labouchere met 143 kamBioen zlln punten voorsprong op Duchateau en In"de sternklasse won B. R. de bijna vierhonderd punten op^D* Wit, Vries m#t sIechls 30 punten voor- die met de derde plaats genoegen 3pronj E Cancrinus de kam- moest nemen. pioenstitel, teavrijl J. van Hellemond In de 12 M2 klasse was Binkhorst met ruime voorsprong op A. F. T. tweemaal tweede en won de laatste Schimmer, Europees titelhouder, wedstrijd waardoor hy met drie over- kampioen van de Fj-klasse werd. winningen in totaal tegen Udo twee jn (je Vaurienklasse zegeverde P. met een gelijk aantal punten win- Henry op C. van Noort en L. Hom- naar kon worden. mels prolongeerde zijn titel van 12 Bij de Schakelklasse kon de Lei- Voetsjollenkampioen door nog een De meest constante zeiler in de denaar Q. F. M. Tetteroo de kam- eerste en een tweede plaats. Ook hier Drakenklases was Cor Groot, de re- pioenstitel in de wacht slepen on- waren slechts vijf wedstrijden nodig serve voor de Olympische Spelen voor danks hij in de eerste wedstrijd op voor de beslissing in zijn voordeel. Tokio. Met drie overwinningen en Te Vlissingen, op de jaarlijkse regionale tienkamp, georganiseerd door „Zeeland Sport", zorgde Wim Thissen (AV Holland) voor de atletiekverrassing van 1964. De atleet van wie velen meenden, dat hij op z'n retour was, kwam met een prachtige reeks prestaties tot 6353 punten, 249 punten meer dan Jan v. Heeks Zuid-Hollands record. Deze fantastische verrichting krijgt nog meer relief als men het lijstje aller tijden bekijkt. 1. Eef Kamerbeek 7724 p.; 2. Herman Timme 6992 p.; 3 .Wim Thissen 6353 p.; 4. R. Brasser 6264 p.; 5. J. Doornbosch 6228 p.; 6. J. de Haas 6185 p.; 7. J. v. Heek 6104 p. VIERDE PLAATS VOOR WIJNEN De 39-jarige Belg Jos Vervest heeft zijn in 1962 in Düsseldorf verworven wereldtitel in het anker-kader 47/2 geprolongeerd. Met 14 matchpnnten en een algemeen gemiddelde van 27.84 is de Gentenaar als overwinnaar uit het toernooi gekomen, dat tot de laatste partijen nog vier kanshebbers kende: de Belgen Vervest en Schranwen, de Spanjaard Galvez en de Nederlander Wijnen. Van hen had Vervest het voordeel niet afhankelijk te zijn van de resultaten der anderen: hij had aan winst tegen Wijnen ge noeg. Voor de overige drie gold, dat zij hun kansen niet meer in eigen hand hadden en alleen naar de titel konden worden „geholpen". OOSTDU1TSE DAMES TE STERK Geheel volgens de verwachtingen zij het ietwat aan de hoge kant heeft het Nederlandse damesatletiekteam met 7740 punten verloren van Oost-Duitsland. In het Friedrich Ludwig Jahn Sportpark van Oost-Ber- lijn, onder slechte weersomstandigheden het regende zo nu en dan en er stond een sterke wind zegevierden de Oostduitse dames tienmaal, waarbij vijf dubbele overwinningen en doorbrak alleen Gerda Kraan de Oostduitse hegemonie door een fraaie zege op de 800 meter in 2 min. 07 sec* Voor de Valkenklasse, de Vrijheid- jes en de 12 Voetsjollen waren op de Westeinderplassen slechts vijf wed strijden in totaal nodig om de kam pioenen aan te wijzen. In de Valkenklasse kwam die be slissing eigenlijk nog geheel onver wacht, want het was tengevolge van pech van Arie Klein, dat Rolf v. d. Baumen de titel eerder in zijn bezit kreeg dan hijzelf waarschnlijk mede gedacht zal hebben. Immers, toen Klein in de ochtendwedstrijd van zon dag fraai aan kop lag, had hij een kans op de overwinning, waardoor zijn positie ten opzichte van Rolf v. <L Baumen weer verbeterd zou zijn. Evenwel, bij een harde windvlaag knapte de gi6k van zijn „Rising Ho pe" in flarden en zo werd Klein ge dwongen de strijd voortijdig te sta ken. Ed Hoppe, die zaterdag reeds zijn eerste overwinning had behaald en ook nu als overwinnaar uit de strijd kwam, kreeg met Rolf v. d. Baumen op de tweede plaats toch onvoldoen de punten om nog een kans op de zege te maken en zo werd de laatste opnieuw kampioen in de Valkenklasse. A Wester, voor wie vorige week ten onrechte een opgegeven wedstrijd was genoteerd, doch tweede was ge worden, kwam nu met de plaatsen 35 als derde in het klassement ach ter Rolf v. d. Baumen en Hoppe, ter wijl Klein vierde werd en H. Prins, vijfde. GROTE CONCURRENTIE J. Hofland kon zijn successen van vorige week niet evenaren. Daarvoor was de strijd het afgelopen week einde te fel. Zaterdag won de Sneek- zeiler J. Alberda, zondag boekte K. Tol twee fraaie overwinningen, waar mee hij zijn slechte beurten van vo rige week weer goed maakte. De eindstrijd ging hier eigenlijk tussen Hofland en Alberda, maar de eerste zou al heel slecht moeten varen om de titel toch niet in zijn bezit te krijgen. Met de plaatsen 32tegen Alberda 142 handhaafde Hof land zich aan de kop en met 229 pun ten voorsprong op Alberda mocht hij zich kampioen in de Regenboogklas se noemen. Krijn Tol kwam door zijn successen van zondag nog op de der de plaats. In de 16 M2 klasse kon geen be slissing worden verkregen doordat enige protesten tegen 'n uitsluiting door het Verbond van 'n drietal zei lers niet tot oplossing konden* wor den gebracht. Het is vrij zeker, dat de Fries Jaap Helder de titei in zijn b^zit krijgt, doordat hij het afge lopen weekeinde driemaal als over winnaar uit de strijd der concurren ten te voorschijn kwam. De strijd in de Vrijheidsklasse was ook al na vijf wedstrijden beslist door dat Beer Willemsen zowel zater dagmiddag als zondagochtend als overwinnaar uit de strijd kwam, in de laatste wedstrijd ondanks het Zoals bekend heeft de Bond van Kortebaandraverijen besloten om op zaterdag, 26 september, de strijd om het kampioenschap van Nederland op d>e kortebaan voor paarden te doen plaats vinden in Warmond. Naar de stichting tot viering van Warmonds feesten, afdeling harddraverij, mee deelde zijn voor deze unieke wed strijd de navolgende paarden inge schreven: Baron Harvester G, Bento- prise, Brinda Dunst, Barcelona Dy namic, Benno, Cara VP, Bram Wil liams, Chima Chima S, Bea, All Pri se, Antje K, Zebulon, Zergana van Umudden, Anton, Argus D, Alex Spencer, Axki Scotch, Aalscholver S, Zelda The Saint, Zombrewer, Ar- ma Marijk, Zus Clementine, Ylnotte, Zephyr Magowan, Amtha Thelma, Yashmir, X Ologie M, Anna Scotch, X Worthy, Xylophoon, X Hanover, Wise Guy, Sammy Mars en Un Gar- min. Een respectabel aantal, waaronder verschillende favorieten, zodat een boeiende strijd te wachten staat. Waar en op welk uur de wedstrijd wordt gehouden is reeds per adver tentie in ons blad bekend gemaakt. SPANNING Ondanks de serie nederlagen wa ren er enige spannende nummers, zoals het verspringen waarbij Joke Bijleveld slechts met twee centi meter verschil het hoofd moest bui gen voor Hildrun Laufer, terwijl Lia Hinten die op de 80 meter horden niet opgewassen bleek tegen we reldrecordhoudster Kagin Balzer en In Parijs verbeterde de Fransman Michel Jazy het nationale record op de mijl met een tijd van 3 min. 57.9 sec. Het oude record stond met 3.58.2 op naam van Michel Bernard. Harry Jerome, de grote favoriet van de Canadezen, won in Vancou ver een 100 meter in 10.2 sec. voor Edwin Roberts (Trinidad) en de Amerikaan Darrel Newman, die bei den 10.4 sec. lieten afdrukken. Groot-Brittannië zal toch een 4 x 100 meter estafetteploeg naar Tokio zenden bestaande uit Lynn Davies, Peter Radford, Alf Meakin, en John Campbell. Tsjecho-Slöwakije won een lan- denwedstrijd met 108 - 104 punten va<n Hongarije. De beste prestatie kwam op naam van Kalocsai die 16.16 mieter hinkte, stapte en sprong. Peter Snell liep zondag in Auck land een race over driekwart mijl (1207 meter) in de fraaie tijd van 3 min. 00.9 sec. Hij kwam tot deze pres tatie ondanks een harde wind en hij zei na afloop dat onder gunstige om standigheden er zeker 6 seconden af kunnen. Murra Halberg noteerde over zes mijl een tijd van 28 min. 50.6 sec. Voetbal Gornik Zbrze, de Poolse voetbalkampioen, heeft zondag in Chorzow voor ruim 90.000 toeschou wers de tweede wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker tegen Dukla Praag met 30 gewonnen. Bij de rust stond Gornik reeds met 10 voor. Omdat de eerste ontmoeting tussen beide clubs in een 41 zege voor de Tsje chen eindigde, is een beslissingswed strijd noodzakelijk geworden om uit te maken wie overgaat naar de vol gende ronde. Gundula Diel, op de 800 meter haar beste prestatie van 24.4 sec. eve naarde. Zij verloor wederom van Balzer, maar versloeg Heilweg Ja cob, die reeds eerder tijdens de kwa lificatiewedstrijden tussen oost- en West-Duitsland Jutta Heine in 23.8 sec. klopte. Tilly van der Zwaard verloor kansloos van Gertrud Schmidt en op de technische num mers waren Inge Schwalbe en Rose- marie Schubert bij het speerwerpen, Renate Garisch en Johanne Hueb- ner bij het kogelstoten en de discus- werpsters Ingrid Lotz en Doris Lo- renz van te grote klasse om zich maar enigszins bedreigd te gevoe len. Op de 4x100 meter estafette kwam het Nederlandse kwartet Corrie Bak ker, Elle Joachim, Lia Hinten en Joke Bijleveld tot 46.4 sec. en daar mee bleven zij slechts 0.3 sec. ver wijderd van het Nederlandse record dat met 46.1 sec. op naam staat van Hannie Bloemhof, Ine Spijk, Ria van Kuik en Joke Bijleveld. Zaterdagmiddag werd Tini Wijnen in deze positie van afhankelijkheid gedwongen door de Argentijn Gir- vez, die de Ossenaar tijdens het duel op een achterstand van meer dan 250 caramboles zette. Hij verloor ten slotte toch met drie caramboles. Voor Wijnen werden nu de re sultaten van Scholte van „levensbe lang". Alleen als de Eindhovenaar erin zou slagen om Vervest, maar vooral Galvez te overwinnen, kon de Ossenaar nog aan de top komen, mits hij zelf van Rudolph en Ver vest zou winnen. Scholte bleek best bereid om te trachten zijn landge noot te helpen, zoals deze hem een half jaar geleden in Bilbao had ge steund. Maar het lukte eenvoudig niet. In zijn laatste partij verzamelde Vervest de laatste punten door een overwinning op Tini Wijnen. De uit slagen van de laatste ronde luiden: Vervest Wijnen Twee jongens, drie en zes jaar oud, zijn zondag te Diedenbergen (Duits land) gedood toen een motor met zij span tijdens een grasbaanrace in het publiek reed. Negen personen liepen ernstige verwondingen op. De rijder en zijn zijspanpassagier, die deelna men aan een wedstrijd om de titel van Hessen, werden slechts licht ge wond. Een scherp gevecht in de Regenboog klasse op de Westeinderplassen. De eindstand luidt als volgt: pnt car. b. h.s. al.g. 1. Vervest 14 3063 110 366 27.84 2. Galvez 13 3124 129 122 24.21 3. Schrauwen 12 2826 86 236 33.25 4. Wijnen 10 2936 100 226 29.36 5. Spielmann 8 2509 119 235 21.08 6. Scholte 6 2175 103 246 23.05 REGIONALE JEUGDCOMPETITIE Eerste winst van Q. B. Elf glunderende Katwijkers stap ten zaterdagmiddag van het winde rige Nieuw-Zuid; eindelijk was het dan gelukt. Eindelijk had men de eer ste punten binnen gehaald. En de verradende 2-0 overwinning van het regionale jeugdteam van Quick Boys op het lang niet zwakke Hermes DVS wijst toch wel duidelijk in de richting van één ding: herstel. Een volledig uitkomende Katwijk- se ploeg dus met Aad Remmers- waal en doelman Schaap heeft 't Schiedamse HDVS een lelijke ver rassing bezorgd. Want met vlotte, open aanvallen zetten de kansloos geachte Katwijkers de Schiedamse achterhoede onder druk. En toen Jan Parlevliet kort voor de rust 'n mooie Quick Boys-aanval doeltreffend af rondde, was dat ook zeker niet tegen de verhouding. Na de thee zorgde Wim van der Plas al vlug voor het tweede doel punt en tegen de harde storm in hebben de Katwijkers hun kostbare voorsprong met man en macht met succes verdedigd.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 10