50 Jaar Koninklijke Middenstand in Leiden Burgerlijke Stand Leidse Agenda Rijnsburgerweg voorrangsweg M.A.school opende het nieuwe seizoen Weerbericht Het weer in Europa Marktberichten VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 GEM. AANKONDIGING Jubileum H. J. Willemse Na de enerverende activiteiten van de „Leidato" staat de Leidse middenstand, althans een niet on belangrijk gedeelte ervan, opnieuw een feestelijke gebeurtenis te wach ten, zij het dan op bescheidener schaal en met een minder openbaar karakter. Onder het motto: „50 jaar afdeling Leiden K.N.M.B., dat moet worden gevierd" zal de Leidse af deling van de Koninklijke Neder landse Middenstand Bond op 22 sep tember a.s. het feit herdenken, dat in augustus 1914 de eerste vergade ring van deze vereniging werd uit geschreven, teneinde in georgani seerde vorm de moeilijkheden die bij het uitbreken van de eerste we reldoorlog waren ontstaan, het hoofd te kunnen bieden. Vooral van de zijde ran burgemeester, wethouders en gemeenteraad bestond belangstel ling voor dit initiatief en reeds in 1916 trad de jonge vereniging als be langrijke eenheid naar buiten toe op tijdens het nationaal middenstands congres in de Stadsgehoorzaal. Bemiddeling in winkelspreiding. De afdeling Leiden van de K.N.M.B. vormt tezamen met de R.K. Midden standsbond en de Christelijke Mid denstandsbond: de Centrale Midden standsbond, waarvan ca. 40% van de Leidse winkeliers lid is en die in Leiden een in Nederland unieke be middeling tot stand brengt inzake de winkelspreiding en winkelvesti ging in de nieuwe woonwijken. De voornaamste taak van de afdeling Leiden van de K.N.M.B. is uiteraard de behartiging van de belangen van haar leden. Zij organiseert bijeen komsten; met moeilijkheden kan men zich altijd wenden tot het be stuur, dat eventueel kan verwijzen naar het Bondsbureau in Den Haag en er wordt door het Instituut voor Middenstand voor de leden een op leiding tot detaillist gegeven. Middenstand en grootwinkelbedrijf. Het bestuur van de afdeling Lei den gaf op een gisteren gehouden persconferentie te kennen dat opti misme ten aanzien van de positie van de zelfstandige vakman gerecht vaardigd is. Bij het veranderen van de maatschappij is ook de midden stand zich in een andere richting gaan ontwikkelen; een grotere vorm van zelfstandig ondernemerschap is ontstaan, nl. de grote winkel met een sterke specialisatie in de artike len. Hoewel vooral de zeer kleine middenstander zich door de concur rentie van het grootwinkelbedrijf, dat in tegenstelling tot de grote win kels vaak landelijk is georganiseerd, moeilijk zal kunnen handhaven, zul len er voor de goede vakman ook in de toekomst volgens het bestuur van de afdeling Leiden voldoende ontwikkelingsmogelijkheden zijn. Geboren: Robertus Johannes z.v H. M. G. Rijsbergen en H. M. Breg- ten; Petra d.v. P. Kloos en G. Sneij- diers; Arthur Maarten z.v. H. Hooger- vorst en A. J. Plesman; Abraham z.v A. van der Steen en E. J. Bodijn; Margot Marijke d.v. J. J. Jongeneel en E E den Hollander; Wilhelmus Johannes Maria z.v. J. W. Schoo en P. M. van den Broek; Claudia Re becca d.v. L. Pronk en G. F. W. Ban- del; Jan Pieter z.v. H. J. van Easen en A. P. den Boer; Monique d.v. P. H. Marks en C. H. M. Langezaal; Ronaldus Joannes Woirterus Maria z.v. J. Legerberg en H. E v. d. Jagt. Geboren: Robert zn v. C. J. Ra- venebergen en J. M. Smittenaar; Laurentius Maria zn v. A. W. M. de Jong en M. J. Noordermeer; Adam Johannes Maria zn v. W. N. M. Wij- nands en E E. E, Altorf; Josephus Antonius Maria zn v. J. P. M. Klei ne en T. W. J. van Harteveld; Moni que dr v. H. den Oude en E. J. Noor dermeer; Izak zn v. I. Boom en J. Filippo; Marianne Wilhelmina Jaco bs dr v. F. van Leeuwen en J. van der Niet; Pieter zn v. J. van Klave ren en A. J. Haasnoot; Leonie Colet te dr v. W. H. van der Voorst en C. H. van der Tuuk. Ondertrouwd: J. H. Hegeman en G. J. E. de Bruijn; P. van der Kwaak en E. van de Nadort; G. J. M. van Os en M. H. Verhoeven; P. J. A. Verschragen en E. Honnef; H. de Weerd en J. Roos; R. Hoek en D. Fa- vier; W. A. Smits en G. L. M. Ba- doux; J. H. Pen en W. Nieuwenburg; J. H. van der Pool en M. Waasdorp; H. M. Kluck en R. M. Meinders; F. Daalmeijer en H. Franse; G. Quist en M. M. Lou wrier; H. Snik en C. Wijlirvg; K. J. de Haas en L. M. Li- bochant; J. H. van de Wijngaard en A. M. M. Beelen; H. J. Elderhorst en E. Donkersloot; A. G. van Leeu wen en J. Hannaart; A. G. M. Sips en M. S. li. Heetvelt; J. van der Nat en A. I. van der Lucht. Gehuwd: N. de Jong en ML M. T. van dre Bom; J. Vissers en C. C. van dier Sluijs; H. A. de Weerd en P. H. Lagendijk; H. Ginjaar en A. G. Pardon; A. J. N. Franke en M. Sou- v ere in; H. A. Monte en J. E. van Hooidonk; J. J. Rieteco en M. Free- ke; W. van de Steeg en M. W. Smit; G. Kreuger en T. M. E. Karremans; M Wassink en E. Barendse. Overleden: A. van Bronswijk, 53 jaar, man; H. A. de Bruin, 59 jaar, wed. van R. Kramer; G. H. Hamstra 12 dagen, dochter; L. Saintfiet 65 jaar, echtg. van C. F. Wisse; H. Jacobs 58 Jaar, man. Overleden: A. Kouwen, 76 jaar, man; C. W. Slegtenhorst, 64 jaar, wed. v. R. Pet; W. Sira, 43 jaar, man; G. Rupke, 57 jaar, man; J. J. Lau, 61 jaar.iiian; J. Drenth, 75 jaar, man; L. van der Reek. 102 jaar, man; G. W. van Ee, 80 jaar, man. Zelfstandig ondernemersschap. Hoewel het 40-jarig bestaan van de vereniging luisterrijk is gevierd, zal de viering van het 50-jarig be staan een bijna inofficieel karakter hebben. Na de lunch van het be stuur van de K.N.M.B., afdeling Lei den met de stedelijke autoriteiten, zal er voor de leden een bijeenkomst zijn waarop de voorzitter van de K.N.M.B. een inleiding zal houden. Speciale wensen voor de toekomst zijn er niet. De Leidse afdeling van de K.N.M.B. hoopt ook in de toe komst op de mogelijkheid van een zelfstandig ondernemerschap zonder overheidsbemoeienis en zonder ge leide economie. De middenstanders, vaak aangeduid met de benaming „zelfstandigen", willen niets liever dan dat ook te zijn. Oud-raadslid B. J. Huurman overleden BOUWDESKUNDIGE 59 Jaar oud is gisteren te Leiden overleden de heer M. G. Huurman. Hij was vooral in de bouwwereld een bekende persoonlijkheid. Hij heeft een langdnrig ziekbed achter de rug. De rouwdienst, gevolgd door de be grafenis vindt plaats zaterdag aan staande om 11 uur ln de Groene of Willibrordkerk in Oegstgeest. bekendheid verworven. Hij was on der meer voorzitter vam de afdeling Leiden van de Aannemersbond, com missaris van enkele maatschappijen voor onroerend goed, lid van de huis vestingscommissie, notabel van de Hervormde Gemeente en technisch adviseur van de Vereniging voor Chr. Onderwijs. Vóór de oorlog was de heer Huurman raadslid voor de CHU. Na de oorlog maakte hij vele jaren deel uit van de Prot Christelijke fractie van de Leidse raad. «Kf fit NATAFELEN VAN DE LEIDATO Voor standhouders, medewerkers en andere genodigden heeft het Lei- datobestuur gisteravond in Meerrust te Warmond een slot-feestavond ge organiseerd, die klonk als een klok. Tot drie uur in de nacht bleef het gezelschap in opperbeste stemming bijeen, Freddie Hul zorgde met zijn muzikanten voor vrolijke muziek; de Chico's en de Wama's traden op. De heren Van Berge Henegouwen en Van Zijp maakten zich tot tolk van de standhouders, toen zij het voltal lig bestuur huldigden. De bestuurs leden kregen een oorkonde en een gouden ducaat. „SPORTIEF" Het bestuur van „Sportief' deelt mede: „Nu de vakantie weer voorbij is gaat de R.K. Meisjes- en Dames Gymnas tiek vereniging „Sportief" weer op volle toeren draaien. De wedstrijden komen in zicht, dus alle leden wor den weer op de gewone lestijden verwacht Vanzelfsprekend zijn ook nieuwe leden van harte welkom. Heeft u of uw dochter zin in een wekelijks uurtje ontspanning (wat ook de gezondheid ten goede komt) komt u dan eens kijken op onze les sen. Maandag en dinsdag voor de kleinere meisjes, vrijdag voor de grotere meisjes, dames en gehuwde dames. De lessen staan onder leiding van de deskundige leraar, de heer Neuteboom. De gehele week zit u in de dagelijkse sleur, één uurtje per week voor uzelf mag er dus wel af". Alle inlichtingen kan men ver krijgen bij: Mevrouw v. Velzen- Berbée, Noordein.de 24 Leiden. Telefoon 21168. Gistermiddag omstreeks tien mi nuten voor half zes reed op 't fiets pad van de Hoge Rijndijk de 56-ja- rige fabrieksarbeider Th. H. L. uit Zoeterwoude met zijn bromfiets over een op het pad liggende kei De man verloor de macht over het stuur en viel. Hierbij kreeg hij een schedel- basisfractuur en schaafwonden aan gezicht en handen. De EHD vervoer de hem naar het Academisch Zieken huis. ZATERDAG 19 SEPTEMBER Jazzconcert The Beat Stadsge hoorzaal 8 uur nam. Opening Speeltuin Zuidwest 14.30 uur. Berlagestraat. Leids Jeugdorkest De Burcht 10-jarig bestaan, Antonius Clubhuis, 15.30-17.00 n.m. OPENING BRUGGEN Burgemeester er Wethouders van Leiden biengen ter openbare kennis, dat de van gemeentewege bediende bruggen op zaterdag 3 oktober a.s. uitsluitend tussen 6.00 en 10.00 uur en tussen 17.00 uur en 22.00 uur voor het scheepvaartverkeer geopend zul len worden. Voorts dient op vrijdag 2 oktober a.s. des avonds na 18.00 uur met enige stagnatie inzake het openen der brug gen rekening te worden gehouden. (Advertentie) VERKEER Burgemeester en wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben besloten: a. een wachtverbod vast te stellef voor de Zuidsingel, noordzijde, voor zover gelegen tussen de Kalvermarkt en de Kijfgracht, aan beide zijden van de weg. b. de Rijnsburger weg aan te wij zen als voorrangsweg, zulks met ingang van 1 oktober a.s. (Advertentie) Burgemeester en Wethouders van Leiden hebben besloten met ingang van 1 oktober a.s. de Rijnsburgerweg aan te wijzen als voorrangsweg. Als gevolg van het steeds inten siever wordende verkeer doen zich thans herhaaldelijk gevaarlijke situa. ties voor bij het verlenen van voor rang op deze weg. B. en W. verwachten dat de ge troffen maatregel een veilige en vlot te afwikkeling van het verkeer zal bevorderen. Op grond van dezelfde overwegingen heeft het gemeentebe stuur van Oegstgeest besloten de Leidse Straatweg en de Geversstraat eveneens met ingang van 1 oktober tot voorrangsweg te verklaren. Zilveren jubileum bij V. D. De heer H. W. G. P. Spendel, gara gechef, vierde vandaag zijn zilveren jubileum bij Vroom Dreesmann te Leiden. Na een feestelijke ontvangst door het personeel met veel geschen ken en veel waarderende woorden „Wat is het fijn om U nu eens een servicebeurt te mogen geven" werden jubilaris en echtgenote door de directie ontvangen. Tijdens deze ontvangst schetste mr. W. J. M. Kerck- hoff wat er allemaal moet gebeuren om het wagenpark van efen waren huis in conditie te houden. Het vak manschap van de heer Spendel werd gewaardeerd met het vererend ge tuigschrift van de Mij. van Nijver heid en Handel en de daarbij beho rende leg- en draagpenning. Na de vindingrijkheid van de ju bilaris te hebben gememoreerd welke vooral in de oorlogsjaren zo belangrijk was overhandigde mr. Kerckhoff een geschenk onder cou vert. Vela bedrijfsgenoten en'gepen sioneerden maakten van de eelegen- heid gebruik om de sympathieke ju bilaris met het bereiken van deze zilveren mijlpaal te complimenteren. Vandaag was het 25 Jaar geleden, dat de heer H. J. Willemse in dienst trad bij de N.V. v.h. R. M. Beuth Zonen, Dekenfabrieken te Leiden. Op verzoek van de jubilaris werd dit feit slechts in intieme kring her dacht. De directeur, de heer J. F. Bogaars, die hem en zijn echtgenote hedenmorgen ontving, huldigde in sympathieke bewoordingen de heer Willemse en wees erop, dat de jubi laris zich steeds heeft doen kennen als een plichtsgetrouw werker, die voor iedereen klaar staat en waarop nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan. Als stoffelijk blijk van waar dering bood spreker, namens de fir ma, aan de jubilaris een enveloppe met inhoud aan, alsmede, namens de Nederl. Maatschappij voor Nijverheid en Handel, het Vererend Getuig schrift met bijbehorende draagpen ning. Mevrouw Willemse ontving een fraai boeket bloemen. Namens het personeel werd de heer Willemse toegesproken door de heer Majolée, die de jubilaris een geschenk onder couvert aanbood, ter wijl mevrouw Willemse met bloemen werd verrast. Nadat de jubilaris had bedankt, mede namens zijn vrouw, voor deze hulde en ontvangen cadeaus, werd hem de gelegenheid gegeven dit heu gelijke feit verder in huiselijke kring te vieren. BOERHAAVE-PENNING VOOR AMERIKAAN Prof. dr. Kuenen heeft gisteravond in het Groot-auditorium van de Leid se universiteit de Boerhaavepenning overhandigd aan prof. dr. L. S. King. Prof. dr. L. S. King is patholoog- amatoom en lid van de redactieraad van The Journal of the American Me dical Association. Hij is een vooraan staand medisch historicus en heeft fraaie studies geschreven over de ont wikkeling van het medisch denken gedurende de eeuwen. Verder ook een zeer belangrijk werk over de geneeskunde uit de 18e eeuw, waaruit blijkt dat hij een groot Boerhaave-kenner is. Zjjn benadering tot de geneeskun de is een philosophisch-historische. leiderdorp Naambord Persant Snoepweg onthuld Gistermiddag heeft mevr. Persant- Snoep in Leiderdorp het naambord onthuld van de weg, die is vernoemd naar wijlen dokter Persant Snoep. Deze nieuwe weg is gelegen in het verlengde van de nieuwe Rijnbrug. In tegenwoordigheid van burgemees ter mr. R. M. Gallas, de beide wet houders Meerburg en Nievaart, de gemeente-secretaris Hobo en de di recteur van gemeentewerken, de heer W. Buitendijk. Tot mevr. Persant Snoep zei de burgemeester: „Uit er kentelijkheid voor alles wat uw man voor de gemeenschap van Leiderdorp heeft gedaan als dokter en als mens. hebben wij U uitgenodigd hier de onthulling te willen verrichten. Namens vele patiënten is op 24 no vember 1959 aan het gemeentebe- noordwukerdout Het winterseizoen van de Mater Amabilisschool, het begin van een nieuwe driejarige cursus voor 58 jonge meisies en een vervolg voor nog 40 andere. Is dit jaar wel bijzon der stijlvol Ingezet. Rector J. P J Kraakman droeg in de intieme kloos terkapel van „De Voorzienigheid" een H Mis op tot intentie van be- stnnr, docenten en cursisten tijdens welke de meisies zelf onder leiding van mej M Dankelman enkele psal men zongen Allen verenigden zirh daarna in de aula van de huishoud school, onder de gastvrije hoede van zuster Aloysi. de directrice. Daar werd de koffie met koek ge serveerd. die inmiddels door de goe de zorgen van concierge Van den Aardweg en zijn dochter was toebe reid en verwelkomde mevr. E. van der Weijden-de Wert in de eerste plaats de jonge cursisten, de docen ten (waaronder enkele nieuwe ge zichten) en in het bijzonder de gast van de avond, de schrijver Toon Kortooms. Mevr. Van der Weijden deelde in haar openingswoord onder meer mede, dat de voorzitter van het bestuur, de heer J. P. de Jong. die vanaf de oprichting de stuwende kracht daarin was geweest, zijn taak had neergelegd Bijzonder dank is hem voor het vele werk, dat hij voor voorhout Meisje viel uit rijdende bus Omstreeks 6 uur gisteravond reed een autobus van de NZH op de Leid- sevaart onder de gemeente Voorhout, richting Noordwijk. Een 20-jarige jonge dame A K uit Rijnsburg had gevraagd of zij bij de deur mocht blijven staan omdat zij erg veel last van wagenziekte had Op de Leidse- vaart zakte zij in elkaar, viel tegen de deur, die op een kier stond, zodat deze openging. Zij viel er uit en kwam op het fietspad terecht. Zij is naar een ziekenhuis in Leiden ver voerd Haar toestand is redelijk en er is geen levensgevaar. Een dokter uit Voorhout constateerde dat het slachtoffer een toeval had gekregen. de school heefl verricht, verschuldigd en het zal ons. aldus mevr Van der Weijden. moeilijk vallen de leegte die door zijn heengaan is ontstaan, door eenzelfde energieke voorzitter te vullen Nu reeds, nu de cursus nog moet beginnen, kon mevr Van der Weijden de directrice van de huis houdschool al bedanken vooi de «ast vrijheid, die de M A schooi telkens weer en in alle omstandigheden van zr Aloysi en haar staf ondervindt Zij wenste de meisjes en docpnten eer bijzonder prettig en vruchtbaar cursusjaar namens het bestuur toe en beval hen in de bekende goede zorgen van de leidster, mej C. Au- gustinus, aan. De gast van de avond, de heer Toon Kortooms, die de liefde tot zijn Peel- larnd en vooral tot de bewoners van het Brabantse deel daarvan uitvoe rig en op velerlei wijzen in zijn boe ken heeft uitgedragen, had de verde re avond zijn toehoorsters volledig in de ban van zijn verteltrant, waar in hij hen de humor van de Brabantse mens toonde. Over de humor, het raakvlak van het tragische en het komische, zijn vele dikke boeken volgeschreven en Kortooms kon in de hem toegemeten tijd dan ook slechts enkele vlakken van dèt juweel doen schitteren. stuur een plaquette met de beeltenis van dr. Persant Snoep, vervaardigd door de Leiderdorpse beeldhouwer L. C. Verstoep, aangeboden. Het was toen de bedoeling dat deze plaquette aangebracht zou worden in 'n muur van een naar de dokter te noemen straat. Nu dit niet mogelijk is zal het gemeentebestuur aan het bestuur van het Groene Kruis verzoeken de plaquette te plaatsen in het nieuwe Groene Kruisgebouw. oegstgeest DIPLOMA'S POELMEER Bij de onlangs gehouden zwemexa- mens slaagden voor het diploma A: Leonar Oonk, Theo Tobe, Bep van Heiningen en Bernard Tulp. Voor het diploma B: Imca v. d. Bosch, Jaap v. Toorenburg, Frans v. Bellen, Wilma v. d. Putte, Okie v. d. Voet en Lyda Angevaare. Voor het diploma C: Petra de Wolf, Jan de Wolf, Ans Molenkamp, Johny v. d. Luyfc* Jan Willem Hillebrandt, Willy v. d. Kooy en Jaap Tooren burg. Voor het diploma D: Petra de Wolf, Jan de Wolf, Arie Vreeken, Thea Hui- berts, Bert Boland, Jaap Brouwer, Lenneke Thorn, Antoinet Smit en Marion Sprunken. Het bad wordt op 19 september ge sloten. htt.f.fc.om Schaken De uitslagen van de l9te ronde van de schaakclub „De Uil" zijn: groep a J. Brauckman-J. van der Weijden '/i-Vi, J van der Linden-J Staats 1-0, W Peet-M. Rood '/»-'/*. groep b: D. Balkenende-L. C. Zonne veld 1-0, J. van den Berg-B. Winke laar 1-0, Th. Brandsma-Fl. van den Berg 0-1, groep c: G.„van Heusden- J. die Vries 1-0, D. Kaptein-J. van der Wolf 1-0, H. Telkamp-J. Salie* »/.-»/., W. Ciggaar-W. Mohlmann 0-1. BEURS0VERZ1CHT Amsterdam, 18 sept. de interna tionale waarden hebben vanmiddag Beursplein 5 verlaten in een opge wekte stemming. De Philips aande len waren aan de vaste kant. Dit door lokale en Zwitserse vraag. Het fonds sloot gisteren in Wall Street een halve dollar hoger. Philips lag de laatste tijd op de New Yorkse beurs vast in de markt. De mogelijkheid tot het uitgeven en verhandelen ter beurze van aandelen Philips met een nomi nale waarde van f 10 (thans f 25) wordt in Wall Streetkringen als zeer gunstig voor de Philips aandelen op gevat. Hierdoor zouden deze stukken in een nog grotere kring bekendheid gaan genieten. Unilever verbeterde een gulden tot f 149,20. Philips was circa f 1,50 hoger op f 161,30. Verder verbeterde AKU bijna vier punten tot 478. Dit als nawerking op de gun stige resultaten van de Amerikaanse dochter American Enka over de eer ste negen maanden van 1964. De ad viesprijs voor Hoogovens was 613 (onv.). De koers voor aandelen Cen trale Suiker Maatschappij daalde aan vankelijk van 419 tot 416. Op dit verlaagde niveau kwam vraag los waardoor de koers steeg tot 424 (420). De VAT aandelen waren ge durende de niet-officiële ochtendhan- del ingezakt tot f 17,50. Vanmiddag werd rond de f 20 gehandeld. Vergeleken met de slotkoers van de vorige week bleven AKU's deze beursweek praktisch onveranderd evenals Hoogovens. Philips bracht het er beter af met een koersstijging van bijna twee, Unilever met een gulden; daarentegen moest Kon Olie circa anderhalve gulden prijsgeven De scheepvaartmarkt gaf weinig kleur te zien. De omzetten waren gering. Op 2 oktobei kan pari met claimrecht worden ingeschreven op f -,25 min 5 3/4 procent converteer bare obligaties. De conversiekoers is 200 voor de certificaten, 100 voor de obligaties. De claimhandel begint dinsdag 22 september. De leidende cultuurwaarden werden praktisch verwaarloosd. De staatsfondsenmarkt gaf wederom een vaste stemming te zien. Dit gold ook voor de leningen Bank voor Ned. Gemeenten. Al met al is de beleggingsmarkt deze week z^er vast geweest met grote omzet ten. Dit hoofdzakelijk door vraag van het publiek en het buitenland. De lokale afdelingen sloten vanmidd." de beursweek af met weinig zaken. Grote fluctuaties deden zich in dez£ afdelingen sporadisch voor. (Medegedeeld duor uci KNMI. Geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond. Opgemaakt te 11.15 uur) MORGEN AFNEMENDE WIND Wisselende bewolking met en kele buien. Aanvankelijk voor al aan de kust nog krachtige tot harde, maar morgen tot ma tig afnemende noordwestelijke wind. Ongeveer dezelfde tempe raturen. HELSINKI half bew. 15 10 STOCKHOLM zw. bew. 15 9 OSLO regen 11 8 KOPENHAGEN licht bew. 17 10 ABERDEEN regenbui 14 7 LONDEN onbew. 18 9 AMSTERDAM onbew. 18 10 BRUSSEL licht bew. 17 9 LUXEMBURG zw. bew. 9 PARIJS licht bew. 18 9 BORDEAUX half bew. 22 12 GRENOBLE zw. bew. 21 12 NICE licht bew. 30 17 BERLIJN half bew. 18 10 FRANKFORT zw. bew. 9 10 MüUCHEN zw. bew. 19 10 ZURICH zw. bew. 19 11 GENèVE half bew. 19 11 LOCARNO onbew. 26 13 WENEN onbew. 22 12 INNSBRUCK half bew. 19 8 BELGRADO regen 29 14 ATHENE onbew. 18 ROME half bew. 29 BARCELONA zw. bew. 26 19 MADRID onbew. 34 14 MALLORCA half bew. 33 19 LISSABON onbew. 34 20 P V Z ZEL Nr. 541. Hor.: 1 dwaze, 7 ten dele, 9 telwoord, 11 rustig. 12 het noodsein, 14 streling, 15 tijdrekening, 16 niet dicht opeen staande, 18 plomp, 20 nobel, 22 scheik. element (afk.). 23 hooggebergte in Eng. O Afrika, 25 in de richting naar omlaag. Vert.: 2 in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 3 onderricht, 4 dodelijk, 5 profeet. 6 stopverf (ZN). 8 deel van een klok. 10 soort onderwijs (afk.), 13 de maangodin, 17 lusthof, 19 rund, 21 deel van het oog, 24 as sistant engineer (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing 540. Hor. 1 Toronto, 7 es, 8 Leen, 9 kit, 10 wee, 11 de, 12 rei, 13 bar, 14 An, 15 dar, 16 dak, 18 aria, 20 ei. 21 roerend. Vert.: 1 tel. 2 os, 3 olie. 4 net, 5 te, 6 onder, 9 kei, 10 wen, 11 dar, 12 radar, 13 bak, 15 daar, 16 die, 17 lid, 19 r.o., 20 en. PltST rofi.ofarendsveen Zilveren professie van pater Houtsma Naar gebleken is verkeren velen in de mening dat het zilveren professie- feest van Pater M. Houtsma Carm. zaterdag gevierd zal worden. Na drukkelijk werd ons* echter medege deeld dat dit zondag a.s. 20 septem ber zal plaatsvinden. Zondagochtend te 10.30 uur is er in de Carmelkerk te Aalsmeer een plechtige gezongen H. Mis, waarna in het parochiehuis ach ter de kerk, de receptie wordt gehou den welke tot 13.00 uur duurt. Vele inwoners van onzt gemeente zullen ongetwijfeld de kennismaking met Pater Houtsma weer eens willen her nieuwen als men weet dat hij 6 jaar lang assistent is geweest in de Paro chie van St. Petrus Banden- LEEUWARDEN, 18 sept KAAS Commissienoteringen: Goudse kaas 2.50-2.51; Edammer kaas 2.41-2 42; en broodkaas 2.42-2.43. Handel rede lijk. LEIDEN, 18 sept., VEE Stieren 2; melkkoeien 90, 1000-1275-1475. rus tig; vette koeien 250, 3.40-3.90 4.20, tamelijk; vare koeien 30, 625 950- 1275, kalm; pinken 3; vette kalveren 119, 2.60-3 10-3.40, vlug, duur; nuch tere kalveren 7; vette schapen 220, 85-100, stug; fokschapen 160, 135-175. rustig; vette lammeren 1788, 120-130 140, goed; varkens (zeugen) 27; drachtige zeugen 325-425, redelijk, schrammen 114, 90-100-110. redelijk; biggen 592, 56-60-66, redelijk; veu lens 2; geiten 12. Totale aanvoer 3416. LEIDEN, 18 sept., KAAS Aan gevoerd 17 partijen Goudse kaas en 4 partijen Leidse kaas. Noteringen: Goudse kaas, extra kwal. tot 3.02; lste kwal. tot 2.95; Leidse kaas 1ste kwal. tof 2.98. Handel matig. R'VEEN, 17-9. Bloemen Eiken blad 21-43, Anemonen 13-32, Free- sia's 27-52, Ornithogalum 17-46, As ters 10-32, Dahlia's 15-42, Troschry- santhen: Koene's Glorie 28-42, Grace 32-68, Clasina Marie 24-37, Lilian Hoek 28-46, Davine 32-61, Cotswold Flame 30-68, Chatsworth 10-38, Mi rakel 30-37, White Hope 38-57, De- lightfull 28-50, Oldland Sceptre 40- 58, tros gemengd 41-69 p. bos, idem geplozen: Migoli 10-18, Evelyn Bush 13-15, Regalia 10-14, Breitner 9-15, Devils Cape 9-14, Escorte 14-20, Ja cob Maris 9-23, Bomholm 15-20, Me daillon 12-19, Goldene Sonne 10-12, Yolanda 13-16, Am. Anjers: Sim rose 4-13, Sim rood 4-12, Kokomo sim 9- 14, Dazzler 10-23, Sim wit 5-8, Har vest Moon 12-14, Rozen 4-32, Cycla men 1.02-1.24 p. st. RIJNSBURG, 17-9 Bloemen Chrysanthen: Migolie 1500-1600, Breitner 1500, White Hope 1900-2000, Medaillon 2000-2400, Am. Anjers: Sim wit, Sim rose, Sim rood, Arthur 800- 1000; Tangerina 1600, Yellow 1700- 1800, Desire 1600-1800, Gerbera 1700- 2000, Rozen: Baccara 3300 alles p. 100. Dwergasters 40-47, Enkele Asters 40- 56, Chrysanthen: Delightfull 50-65-70, Grace 80-95. Chatsworth 30-50, Lilian Hoek 40-55 p. bos.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4