Programma Oranjefeesten te Sassenheim „VANG De Nederlandse weggebruiker MOET ZIJN VERKEERSGEDRAG HERZIEN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 18 Geen frontale botsing tussen twee precies dezelfde au to's, maar een auto, die een etalage is binnengereden. Een optisch bedriegerijtje uit de Finse hoofdstad Hel sinki, waar een automobilist in een etalage terecht kwam in een overigens gelukte poging een botsing met een tegenligger te vermijden. Later dan ooit te voren gaat Sas senheim dit jaar zyn Oranjefeest vieren en wel op woensdag 30 sep tember en donderdag 1 oktober a.s. Het programma dat de Oranjever eniging dit jaar heeft samengesteld wijkt niet veel af van voorgaande ja ren en biedt voor elck wat wils. Dinsdagavond 29 september vangen de feestelijkheden aan met een lam pionoptocht met medewerking van HILLEGOM E.H.B.O.-diploma's. Aan de da mes A. v. Trigt-Lepage, H. Spreeuw- Hogervorst (hoogste aantal punten) en Joke Naaijen en de heren H. Wil- deschut, F. H. v. Stein, C. v. Leeu wen, C. Seijsener, C. J. v. Stein, G. Rozendaal en M. de Jong werd het E.H.B.O.-diploma uitgereikt. De volgende dames en heren zagen hun diploma opnieuw verlengd: de dames C. Oostendorp-v. d. Hulst, M. A. Warmerdam-de Groot en J. Deen- Frjjlink; verder: J. G. Elseman, H. v. Aalst, A. G. A. Leijten, Fr. v. d. Lin den, G. H. v. Dijk, G. v. d. Meij, Th. G. v. d. Hoorn, J. B. Meskers en Ch. Bikkers. LEIDSEHENDAM Geboren: Willem z.v. P. de Graaf en Z. M. van der Hoek; Filip Hubert Willem z.v. A. E. Christiaanse en S. M. E. Crijns; Abraham Paulus z.v. M. Noppen en A. A. Voets; Martinus z.v. M. Noppen en A. A: Voets; Mauritius C. S. z.v. L. J. van den Bosch en M. T. Waaijer. Ondertrouwd: Cornelis Antonius de Koning en Cornelia Hendrika van Steen; Wolfgang Peter van Peski te Rotterdam en Anneke Regina van Rossum; Leonardus Adrianus Vogels te Monster en Petronella Maria van der Geest; Pieter Johannes Keuke nmeester en Catharina Rijker; Gerar- dus Jaoobus de Korte en Senta Elise de Bont. Getrouwd: Theodorus Johannes Meester en Ingeborg Elisabeth Mak; Theodorus Leonardus Maria West geest te Wassenaar en Maria Martina Juffermans; Theodorus Johannes van Paassen te Rijswijk en Hendrika Am- merlaan; Paulus Johannes Verlaan en Maria Hilda Dover te Den Haag. Overleden: Cornelia Ansje Geense; Martinus Hakbijl, weduwn. van Cor nelia Kool; Dirkje Kraaij. de muziekvereniging „Adest Musica". Deze optocht vertrekt om 7.30 uur van de Oost-Haven en gaat via de Hoofdstraat naar Huize St. Bernar- dus. Vandaar via de Parklaan naar het feestterrein aan de Narcissenlaan, alwaar de stoet ontbonden wordt. Om 8.30 uur begint een concert op het muziekpodium, door de accordeon vereniging „D.S.V.P.". Woensdag wordt een optocht door verenigingen gehouden .waaraan me dewerken: Adest Musica, Crescendo, Voetbalver. Teylingen, Ter Leede, Het Gouden Hoofd, Wandelsportver. Hou 4 Koers, Gymnastiek ver. DOS, Korfbalver. T.O.P., Wielerver. S. en O. Operettever. Beatrix. Opstelling vindt plaats op de Parklaan. Via de voornaamste straten van Sassen heim gaat de stoet naar het Gemeen telijk Sportpark waar een vlaggen- parade zal plaatsvinden. Na afloop voetbalwedstrijden tussen aspiranten en juniorenelftallen van Teylingen en Ter Leede. 10.30 uur is er ring steken voor jongens en meisjes van 10 tot 14 jaar in de Gladiolenstraat met extra prijzen voor versierde fietsen. Tevens keuring van versierde steps voor kinderen van 6 tot 9 jaar, in dezelfde straat. Om 13.00 u. gaan de puzzelrijders in auto's van start bij het Koningshuys. In de A- klasse om de Twentse Bank en in de B-klasse om de Oranje wissel beker. Om 14.00 uur kunnen paren zich met elkander meten in het ringsteken op bromfietsen, dat ge houden wordt in de Gladiolenstraat. De jeugd van 14 tot 16 jaar kan in het strijdperk treden om 16 uur met „rui ter te paard". 99 „Vang" werd er in een nacht in okfc ber van het vorig jaar in een cafetaria in Haarlemmermeer geroe pen en de ongebraden kippen vlogen door de zaak heen. Dat ge beurde overigens tijdens de afwezig heid van de eigenaar der kippen; het was ruim het nachtelijk uur en de zaak was gesloten. Doch een drietal jongelui was de zaak binnengekomen en vermaak te zich toen met de kippen. Eén verdachte uit Rijnsaterwoude, één uit Leimuiden en een derde uit Langeraar stonden in verbamd met het gebeurde voor de Haagse politie rechter wegens diefstal subs heling van de kippen en een pak ijs. Het viel moeilijk uit te maken voor de rechter wie ,vang" had geroepen. In elk geval waren nog vier gretige handen uitgestrekt om te vangen. Vijf kippen verlieten het diepvries plus het pak ijs. Overigens werd het geval van het pak ijs voor de rechter ontkend. De kippen waren over 'n schutting gepooid en later opgehaald. Thuis was een kip gebraden en op gegeten. Een verdachte zou in deze de aanstichter van de kippenroof zijn geweest, hetgeen hij overigens ont kende. Maar wel stond het voor de Officier vast, dat deze verdachte vroeger tot de belhamels in zijn woonplaats behoorde. De trouwdag schijnt daar echter wel wijziging in gebracht te hebben en volgens ver dachte ziet hij zijn vroegere vrienden bijna nooit meer, hetgeen de O fficier maar het beste vond ook. In verband met betreden vam een beter pad wilde de Officier daarom nog ditmaal volstaan met een geld boete van f 50.of 10 dagen hech tenis voor deze verdachte en f 30. boete of 6 dagen hechtenis voor de beide anderen. De rechter veroor deelde overeenkomstig de eis. WARMOND T.v. „Steeds Vooruit". De uit slagen van de gespeelde bekerwed strijden luiden: Heren 1/2 klas: Steeds Vooruit 1- Scylla D 72. De heren A. Sikking en A. Versluis wisten alle drie hun partijen te winnen. L. Ritzen kwam eenmaal tot winst. Steeds Vooruit 2- TOV b 18. T. v, d. Voort kwam een maal tot winst. Heren 3/4 klas: Docos i-Steeds Vooruit 3 5—4. De heer T. v. d. Voort wist alle drie zijn partijen te win nen. G. v. Tongeren kwam eenmaal tot winst, K. Juffermans kon niet tot winst komen. Dames 3/4 klas: Den Burcht a- Steeds Vooruit 1 09; Docos b-Steeds Vooruit 2 4—5. Mej. Sj. Slingerland wist alle drie haar partijen te win nen. L. Post en B. v. Ruiten wonnen ieder eenmaal. Junioren meisjes 1/2 klas: Sala manders a-Steeds Vooruit 1 09; Den Treffers b-Steeds Vooruit 2 90. Voor de tweede ronde van de be kerwedstrijd werden de heren van Steeds Vooruit 1 uitgeschakeld, door Den Burcht a met 27. De dames van Steeds Vooruit 1 wisten de tweede ronde door te ko men en wonnen van Docos met 54. Mej. W. Beugelsdijk wist alle drie haar partijen te winnen. M. Brox- sterman en L. v. Wissen wonnen ieder een partij. LEIDSCHENDAM Dronken chauffeur rijbewijs kwijt „Er schijnt in dat Nieuwkoop nog al een stevig borreltje te worden ge dronken", veronderstelde de Haagse Politierechter. Daar was wel reden voor, want de inwoner van Leidschendam die te recht moest staan omdat hij onder invloed van drank verkerend zijn auto had bestuurd, had reeds vaker op drankgebied moeilijkheden in Nieuwkoop ondervonden. Voor werk zaamheden verkeerde hij daar vaker en hij was reeds in het belang van zijn werk geadviseerd uit het café te blijven. Die waarschuwing sloeg verdachte kennelijk in de wind, want op een kwade avond toen hij huiswaarts reed, kwam hij in de buurt van Delft op de rijksweg met zijn auto in de berm van de weg. Vernieuwing van ons verkeersreglement in 9JEuropesezin RONDE VAN SASSENHEIM De hoofdschotel vhn deze dag is de Ronde van Sassenheim voor ama teurs en nieuwelingen op het beken de parcours in de Oranjebuurt, geor ganiseerd door de Wielervereniging Sassenheim, onder reglement van de KNWU. Bij de aspiranten startten om 14.15 uur ruim 40 wielrenners en bij de amateurs is er een veld van 60 deelnemers, waaronder vele promi nenten uit de wielersport. Voor deze laatste is de start bepaald op drie uur. Hieraan vooraf zijn er wedstrij den voor de jeugd op gewone fietsen en wel om 13.30 uur tot 14 jaar en om 13.45 voor de leeftijd van 14 tot 17 jaar. Donderdagmorgen om 9 uur puz- zeltocht voor bromfietsers om een grote wisselbeker. Om 10.00 uur tob betje steken voor paren boven 16 tot 85 jaar. DRAVERIJ Om 13.00 uur kortebaandraverij, georganiseerd door de Harddraverij- vereniging Sassenheim en Omstre ken, op de prachtige baan op de Parklaan. Hierover volgen later nog nadere mededelingen. Om 14.00 uur het tonknuppelen op het feestterrein. Het feest wordt, om 23.00 uur besloten met een groots vuurwerk op het fe estterrein. Inschrijving voor puzzelrit auto's uitsluitend in het Bruine Paard op vrijdag 25 september a.s. tussen 8 en 10 uur 's avonds. Eveneens voor bromfietsen en wielerwedstrijd voor de jeugd op tourfietsen. Het start nummer en reglement voor auto's en bromfietsen kunnen bij de inschrij ving in ontvangst worden genomen. Voor de andere wedstrijden is de in schrijving op het feestterrein bij de aanvang van de wedstrijden. De drank speelde hierbij een be langrijke rol. Verdachte bekende voor de rechter dat hij fout was geweest, doch door bepaalde omstandigheden meer had gedronken dan goed voor hem was. Daar wilde de rechter wel rekening mee houden, waarom het vonnis luid de 200 boete benevens twee weken gevanigenisstraf voorwaardelijk en ontzegging der rijbevoegdheid gedu rende een jaar met aftrek van de tijd waarin het reeds is ingetrokken. Bij opgravingen in de omgeving van Perigueux, in het zuidwesten van Frankrijk, is het geraamte gevonden van een aapachtig dier, dat naar schatting ongeveer 60.000 jaar gele den daar moet hebben geleefd. De vorige maand werd in dezelfde streek reeds de schedel gevonden van een beer van 80.000 jaar terug. Nabij de Noordfranse stad Tour- coing zijn donderdagavond twee per sonen gedood en vier anderen, onder wie twee kinderen, zeer ernstig ge wond, toen de personenauto waarin zij zaten tegen de aanhangwagen van een stilstaande Nederlandse vracht auto botste. NAAST VOORDELEN ZIJN ER OOK ONMISKENBARE NADELEN De komende wijzigingen in de verkeersregels zullen gedeeltelijk neerkomen op aanpassing aan wat in andere landen reeds gebruikelijk is. Maar voor een ander deel zullen ze van de Nederland se weggebruikers aanzienlijk meer zelfdiscipli ne vragen dan velen thans plegen op te brengen. Om het gehele wegverkeer vertrouwd te maken met de veranderde rijstijl is het dringend ge wenst dat de locale overheden ditmaal met het aanbrengen van de nodige borden en lijnen op het wegdek niet wachten tot het laatst. EUROPESE samenwerking is op geen vlak zó drin- gend noodzakelijk als in verkeersaangelegenheden. Verkeer is immers van nature het wederzijdse commu nicatiemiddel tussen plaatsen en landen. Zoals van het verkeer in een grote stad tegenwoordig nog slechts mo gelijk is doordat iedereen- zich aan dezelfde verkeers regels houdt, zo is uniformiteit in de verkeersregels ook op het Europese vasteland als economisch en toe ristisch geheel allengs een klemmende noodzaak ge worden. Dat Zweden het moeilijk besluit heeft geno men, binnenkort niet langer links- maar rechts te gaan houden, is symptomatisch. Afwijkende verkeersregels leiden onvermijdelijk tot internationaal isolement. Nu is dit inzicht natuurlijk niet nieuw. De vergaan de overeenstemming op het gebied van de verkeersbor den, zoals die in Genève tussen de betrokken landen tot stand kwam, maakt het sinds lang mogelijk, dat toe risten in grote trekken de verkeersaanwijzigingen in een vreemd land „verstaan", ook al kennen zij geen woord van de landstaal. Maar de Geneefse Conventie verbiedt geen der deelnemende landen, naar eigen be hoefte op het gemeenschappelijke patroon voort te borduren. En al bordurende komt men in de loop der jaren tot sterk afwijkende patronen. Dan is nieuw overleg en radicale aanpassing nodig, wil men voor komen dat de verkeersregels zich langs geheel ver schillende wegen ontwikkelen, wegen waarvan men la ter niet gemakkelijk meer terug kan keren. IN dit licht moeten wij de veranderingen in het Neder landse Wegenverkeersreglement bezien die nu al enige jaren in de pen zijn en die naar alle waarschijn lijkheid in de loop van 1965 van kracht zullen worden. Het zijn de wijzigingen die met de naam van Prof. Belifante verbonden zijn en die voor een deel diep zul len ingrijpen in het gedrag van de Nederlandse wegge bruiker. Weinig méér dan formele aanpassing aan wat in an dere landen al gebruikelijk was, is het bindend maken van de ononderbroken streep op het wegdek. Sinds jaren is controle op het verbod om zo'n doorlopende streep te overschrijden of zelfs maar aan te raken een der stokpaardjes van de Franse politie. Bij ons was en is de streep meer vrijblijvend en eigenlijk alleen bij een ongeluk een aanwijzing, dat iemand „te ver is ge gaan". Dat gaat straks ènders worden. Dan bakent zo'n doorlopende streep de rijbaan af alsof er vangrails waren aangebracht. Alleen van de zijde waar er een stippellijn langs loopt is overschriiden dan nog toege staan. Of er tegenliggers in aantocht zijn of niet speelt dan geen rol meer bij de vraag, of passeren van de streep toegestaan is. Verwant met dit onder alle omstandigheden bin dend maken van de ononderbroken streep op het weg dek is het streng hanteren van de voorsorteringsrege- ling. De voorsorteringsvakken zijn immers met door lopende strepen gescheiden. Het zal niet meer geoor loofd zijn, bij een te laat bemerkte vergissing op het laatste ogenblik nog van vak te wisselen. Evenmin mag men dan nog in een ongebruikt „linksaf-vak" gaan staan, om bij het op groen springen van het verkeers licht de in het „rechtdóór-vak" opgestelde file te vlug af te zijn. Dit slimmigheidje is on het ogenblik zeer in trek bij de „vlotte jongens" onder de automobilisten. Maar volgens de nieuwe regeling zal het processen- verbaal gaan kosten. Pijlen op het wegdek krijgen dan bindende kracht. Een verandering die een voor de Nederlandse wegge bruiker ongewoon beroep op het verantwoordelijk heidsgevoel doet, is de bevoegdheid tot rechts passeren in geval van file-vorming bij zeer druk verkeer. Oog luikend geschiedt het ook nu reeds. De wettelijke sanc tie beweegt zich straks in de richting van het Ameri kaanse „keep your lane"-systeem, al gaat dat eigenlijk veel verder. MISBRUIK MOGELIJK De vaagheid van de formulering in de nieuwe wet opent helaas de kansen op heel wat misbruik. Onver antwoordelijke lieden met haast zullen de „noodzaak" tot rechts passeren veel eerder aannemen dan beza digde rijders. Het Nederlandse automobilisten-heir teu - wij behoeven er geen doekjes om te winden - een zeker percentage rij-maar-rakers die in de nieuwe re geling een vrijbrief zullen zien voor een gesanctio neerde chaos. Streng politietoezicht in de eerste fase zal hier het insluipen van onduldbare praktijken moe ten voorkomen. Het mislukken van de knipperbollen heeft destijds geleerd, dat een eenmaal ingeworteld misbruik achteraf onmogelijk meer uit te roeien is. Zal ons onderbezette politiekorps dat strenge en moeilijke toezicht in de spitsuren inderdaad kunnen realiseren? NOG vager is de toekomstige bepaling volgens welke wij niet zó langzaam mogen rijden dat andere, „ge woon" rijdende weggebruikers er hinder van onder vinden. Wat is hier „normaal" en wat is minder „hin der"? Het komt ons voor, dat hier in beginsel een mi nimum-snelheid wordt ingevoerd. Maar dit maatregel krijgt pas wezenlijk effect als men van geval tot ge val met borden duidelijk maakt, hoeveel kilometer per uur die minimum-snelheid precies bedraagt. Iets derge lijks dus als Frankrijk sinds kort doet met ronde blau we borden waarop in witte cijfers het aantal kilome ters dat men minstens rijden moet. De meest controversiële bepaling is die van het ver plicht aangeven van richtingverandering bij het inha len. Juister gezegd: alvorens in te halen moet men het voornemen daartoe kenbaar maken met de richting aanwijzer. Dit is nu net de handeling die ons voorheen de smadelijke benaming „pijlridder" placht te bezor gen. Nederlandse automobilist-organisatie} zijn er in het verleden fel tegen geweest. Ze zijn het in beginsel natuurlijk nog altijd. Het heeft weinig zin, de motieven voor die afwijkende zienswijze andermaal aan de orde te stellen. In de meeste Westeuropese landen is het gebruik van de richtingaanwijzer bij een inhaalma noeuvre sinds lang usance of voorschrift geworden.'En Nederland is in het Europese verkeersspel maar een bescheiden medespeler van het tweede plan. Ter wil le van de uniformiteit leggen wij ons neer bij het systeem, dat onze oprechte sympathie niet heeft. Op een praktisch probleem dat uit deze wijziging voortvloeit moeten wij hier nog wijzen. Bijna alle nieu we wagens zijn tegenwoordig met clignoteurs (knipper signalen) uitgerust. De uitslaande pijlen, hoewel eigen lijk de enige soort richtingsaanwijzers die de wet voor heen erkende, zijn ouderwets geworden. Maar er ble ven toch nog heel wat van die bewegende pijltjes in gebruik. Helaas zullen ze het spoedig afleggen, als de wet het gebruik ervan verplicht maakt bij inhalen. In halen geschiedt op buitenwegen nu eenmaal altijd met aanzienlijke snelheid. En op de enorme luchtdruk, die in zulke gevallen optreedt, zijn de zwakke mecha nismen niet berekend. Vaak zullen de pijltjes bij 100 km/u eenvoudig dienst weigeren. Slaan ze wél uit, dan worden de dunne asjes door de hevige tegenwind verbogen, zodat ze defect raken. Op het ogenblik zullen vele automobilisten soortge lijke ervaringen al hebben opgedaan bij verkeerscir- cuits op de autosnelweg, als ze vóórsorteerden. Maar dat geaehiedt toch meestal met aanmerkelijk geringer snelheid. Hoge snelheden ,op de buitenweg tegenwoor dig normaal, zijn voor uitslaande pijltjes #unest. Er zit voor de laatste bezitters van pijl-mechanismen weinig anders op dan ze door clignoteurs te vervangen. En tijdig toe zij anders zeker „uitverkocht" of „overstelpt met werk" zij doen verstandig daar t over te gaan, omdat te horen krijgen. UET is voorts ernstig te hopen, dat ook de rijks-, pro- vinciale- en gemeentelijke overheden zich zullen herinneren, dat veranderingen als de onderhavige een psychologische achtergrond hebben en dat de reacties der weggebruikers eveneens tijdig in de juiste richting moeten worden geleid. Bij de invoering van de maxi mum snelheid hebben wij het beleefd, dat aanvanke lijk plaatsnaamborden „tijdelijk" en vaak heel ondui delijk begin en einde van de zone aangaven. Toen het eindelijk tot de vereiste borden met het getal 50 kwam, wachtten vele gemeenten tot de laatste dag met het plaatsen ervan. De komende veranderingen in het Wegenverkeers reglement zijn veel ingrijpender. Ze bepalen een ver keersgedrag dat geleidelijk moet worden aangekweekt. Daarom wil de wetgever tussen afkondiging (vermoe delijk 1 jpiuari) en definitieve invoering (vermoede lijk 1 juli 1965) een half jaar van overgang in acht nemen. Dat getuigt van wijs inzicht. Het halve jaar dient voor de locale overheden om strepen, voorsor teringsvakken en nieuwe borden in overeenstemming te brengen met de veranderde eisen. Het dient ook om de weggebruikers aan het nieuwe te wenen. Maar dat wennen is slechts mogelijk, als strepen, vakken en bor den gerééd zijn. Het is daarom te wensen, dat locale overheden van even wijs inzicht blijk zullen geven als de wetgever en ditmaal met hun bijdrage geleidelijke aanpassing in het gedrag der weggebruikers zou dan weinig terecht komen. Voor een werkbezoek aan de Nederlandse Antillen en Suriname is de minister van Defensie P. J. S. de Jong gistermiddag van Schiphol via New York naar de west vertrok ken. Eerst zal hij 5 dagen doorbren gen in de Antillen en vervolgens nog eens 5 dagen in Suriname. Op 28 september wordt hij op Schiphol te rug verwacht. Een 19-jarige Hongaarse danser die met een Hongaarse dansgroep Frankrijk bezoekt, heeft in Nancy zijn landgenoten verlaten. Hij wil in Frankrijk blijven. Gemaskerde mannen hebben woensdag een bank in een Londense voorstad beroofd en zich het 8.000 pd st. (ruim 80.000 gulden) uit de vo»eten gemaakt. Een orkaan heeft woensdag zeer grote schade aangericht in het Ne- dersaksische dorp Schessinghausen. Slachtoffers zijn niet te betreuren. Dinsdag j.l. zijn, tengevolge van he vig onweer, vijf inwoners van noor delijke en westelijke gebieden der bondsrepubliek om het leven geko- Smidje Verholen en de sport- computer 17: Intussen had de kleine doctor Yokito, om wie al deze ingewikkelde soesa ontstaan was, ook het nodige beleefd. Hoe was dat dan allemaal ge gaan? Wel, om te beginnen had Plat vink-Jantje hem met bruut geweld naar binnengetrokken en de kleine Ja panner had toen geen gelegen heid gekregen iets tegen deze schurk te ondernemen. Franse Sjarl stond namelijk binnen klaar met het van ouds bekende wapen, dat knuppel heet. En toen dikke Jantje de voor deur met een zoevende slag dicht smeet, hief Sjarl de knuppel op. „lek zal avek mijn knuppel.de caout chouc speel een mooie slaapliedje voor U!" siste de schavuit. „Plok. zei de knuppel en Yokito ging onder zeil„Ik zal hem gelijk maar effe wegbrenge," zei Jantje en met 'n geoefende zwaai legde hij de klei ne Japanner over zijn schouder. En door ons nu bekende onderaardse gang was Yokito afgevoerd naar het hoofdkwartier van Kille Bill. Nu be grijpen we ook waarom Piet, de slim me brigadier, geen levende ziel had aangetroffen in het huisje, toen hij er een inval deedTja en nog steeds zat dr. Yokito nu by Kille Bill, stevig vastgebonden op een an tieke stoel in een van de kamers van een groot en kostbaar gemeubeld huis. Langzaam kwam hij weer by en hij keek toen in de door een don kere bril verborgen ogen van Kille Bill. „Aangenaam kennis met U te maken, doctor Yokito," zei Kille Bill met ijskoude, meedogenloze stem. „U wilt mij wel vergeven, dat ik U zo ongastvry aan. deze zetel heb doen vastbinden, nietwaar?" „Om wer- ke reden hebt U mij vastgebinderd aan deze stoer?" vroeg Yokito. „De reden ligt voor de hand," ant woordde Bill ijzig. „Gij zijt hier niet uit vrije wil gekomen." „U heeft mij dus ontgevoerd?" riep de Japan ner uit. „Noem het hoe ge wilt,'' zei Bill schouderophalend. „Ge zijt hier tegen uw zin. Als ik U dus niet stevig vastbindt, zult ge er vandoor gaan. Eilaasdat kan ik U niet toestaan." Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1964 | | pagina 18