IedÏÖ Elektronisch oog vervangt 800 meisjes bij girodienst i Noordwijk Menselijke minister in landbouwzaken Medische diensten Ontvluchting door de lucht Wilt u iets weten? 5 kg. 0.75 VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 Het is al weer 5 jaar geleden dait wij het echtpaar Cornells van der Poel en Geertruidia Hoogervonsrt in hun knusse woning opzochten ter ge legenheid van hun gouden huwelijks feest. Weer is er feest in hun woning aan de Zwanensteeg 1, want op maandag 21 sept. a.s. zullen zij het heuglijke feit herdenken, dat zij 55 jaar in de echt zijn verbonden. Niet tegenstaande de thans 84-jarige brui degom 2 jaar geleden een zeer zware operatie heeft ondergaan, is zijn ge zondheid prima en kan men hem da gelijks nog aantreffen op een wande- Duizend ^rekeninghouders van de girodienst zijn uitgenodigd mee te werken aan een nieuw experiment bij deze dienst. Over enkele weken wordt een machine met een elektro nisch oog in gebruik gesteld, waar mede zowel het over te maken be drag als het gironummer van de be gunstigde „gelezen" kan worden. Deze nieuwe machine zal te zijner tijd het werk van 800 meisjes moeten overnemen. De rekeninghouders, die thans met de proef gaan meewerken en aLs de proef slaagt iedereen voortaan moeten op hun gdmobiljet het bedrag en het gironummer niet meer invul len met cijfers. Op een merkrooster op het biljet zijn cijfers voorgedrukt en door het zwartmaken van de no dige cijfers kunnen zij zowel het be drag als het gironummer aartgeven. De girodienst is reeds geruime tijd geleden overgegaan op Computers, en dat had tot gevolg dat de meeste re keninghouders in plaats van de slap pe' girobiljetten thans voorgeponste girokaarten gebruiken. Maar bij aan komst op het girokantoor moeten deze kaarten verder geponst worden wat door meisjes gedaan wordt. Als nu blijkt, dat met de machine met het elektrisch oog het aflezen van bedragen en nummers en daardoor het verder automatisch ponsen kan geschieden, is een grote besparing aan arbeidskrachten, en aan tijd ver kregen. De machine kan ral. 5.000 kaarten per uur verwerken. ling door het dorp. Thuis is hij gaar ne bezig met allerlei karweitjes, want niets doen ligt ook nu nog niet in zijn karakter. De heer v. d. Poel, geboren te Kou dekerk aan de Rijn, heeft zijn bruid, die geboren werd aan de Warmon- derdam, gevonden te Voorhout, waar zij in 1909 in het huwelijksbootje n de Zivanensteeg stapten. 3'/s J'aar hebben zij aan de Li-sserdijk en 6l/i jaar in Zegwaard gewoond, maar reeds 45 jaar zijn het echte Noordwijkers, Dé bruidegom, metselaar van beroep, heeft tot zijn 68e jaar in het vrije-wonmgbouwbe- drijf hard moeten werken en heeft onder anderen meegeholpen aan de bouw van de stationsgebouwen te Rijpwetering, Roelofarendsveen en Oude Wetering van het voormalig Haarlemmermeerspoor. Nadien is hij het wat kalmer aan gaan doen en bleef dichter bij „honk" om eerst op zijn 76e jaar aan een welverdiende rust te beginnen. En wat te zeggen van de 80-jartige bruid? Als men haar nog door het huis ziet draven behoeft het geen be toog, dat zij nog geheel zelfstandig haar dagelijkse werk verricht en geen enkele hulp wil hebben. Nu ze geen kinderen meer heeft om te ver zorgen, is haar grootsite hobby de verzorging van de bloemen en plan ten, die een lieve lust zijn om te zien. Uit het huwelijk zijn 11 kinderen ge boren, waarvan 9 nog in leven. Al len zijn gehuwd en zorgden voor een nakomelingschap van 34 kleirakinde-,. ren. Een kleine schaduwzijde is, dat de oudste zoon en de jongste dochter niet op het feest kunnen komen, om dat deze naar Australië zijn geë mi- greerd, doch met de wetenschap, dat zij het daar uitstekend maken, zal dit toch geen beletsel worden om op maandag 21 september met de overi ge kinderen en kleinkinderen het heuglijke feit van hun 55-jarige echt vereniging op genoeglijke wijze te vieren. Op deze dag zal een receptie worden gehouden in hotel ,De Beurs" van 3.30 tot 5 uur. De menselijke noot ontbreekt niet in de landbouwbegroting van minister Biesheuvel. In zijn memorie van toelichting zegt hij een open oog te wil len tonen voor spanningen in het maatschappelijk vlak, die bij de boeren zijn ontstaan. „Achter de ondernemer zie ik de mens", aldus de minister. „Het streven moet er daarom steeds op gericht zijn voor de problemen menswaardige op lossingen te scheppen". Wil de Nederlandse landbouw zijn positie op de binnen landse en buitenlandse mark ten handhaven en verder ver sterken, dan zal naar het oor deel van de minister bijzonder moeten worden aan een ver dere verbetering van de kwa liteit van de agrarische pro- dukten en een zo groot moge lijke aanpassing aan de door de afnemers gestelde eisen. LEIDEN EN OMGEVING Leiden In het komende week einde nemen waar de artsen Pieterse, Rijndijk 4, tel. 24403; Tegelaar, Burg- graVenlaan 14, tel. 34092; Mastenbroek Houtlaan 27, tel. 53156, Veldhuyzen, De Laat de Kanterstraat 35, tel. 20617; en Ligtenberg, Witte Singel 33, "fel. 22630. Voor tandartsdiensten, zie de raamborden. Apotheekdienst: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Aarlanderveen Dkt. K. Gill, tel. 01726-2527. Alkemade en Leimuiden Dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwete ring, tel. 01712-202 en dkt. v. Hase- len, Kerkstraat 91, Oude Wetering, tel. Ö1713-217. Alphen a. d. Rijn Dkt. J. K. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tel. 2858; apotheek Somberg, Wilhelmi- nalaan 67, tel. 3500. Bodegraven Dkt. v. Beek, Burg. v Dobben de Bruynstraat, tel. 2268; wijkverpleging, zr. W. Faber, Irene- straat, tel. 2599; dierenarts J. v. Oos- terojn, Vijverlaan, tel. 2136. Boskoop Dkt. Bom, Burg. Co- lijnstraat 60, tel. 2136; wijkverple ging, zr. v. Dam, tel. 2141. Hillegom Dkt. G. P. D. Ie Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613; tandarts R. J. v. Geest, Wit-Gele Kruisgebouw, Noordwijkerhout; apo theek, zie Lisse; wijkverpleging, zr. Bakker, Maarten Tromplaan 29, tel. 6657. Katwijk a. d. Rijn Dkt. Berg man, Valkenburgseweg IB, tel. 2921; apotheek, Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk a. Zee Dkt. De Jager, Boulevard 59, tel. 3777; apotheek, zie Katwijk a. d.- Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Wijkver pleging, zr. v. Leeuwen, Rijndijk, Zoeterwoude, tel. 01710-34673. Zr. v. Leeuwen neemt ook waar te Hazers- woude (Rijndijk) en te Leiderdorp. Bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Wou- brugge Dkt. J. Nooter, Woubrug- ge', tel. 01729-104; wijkverpleging, zr. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02970- 245. Leiderdorp Dkt. Blauwendraad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714- 208; apotheek Havenapotheek te Lei den, tel. 20085. Leidschendam Dkt. Perquin, Venestraat 24, tel. 3510; wijkverple ging, zr. v. Ruiten, Burg. Veldhuy- zenlaan 231, tel. 6059, b.g.g. 3280; tandarts, tel. 070-543035. Lisse Dkt. G. v. Dijk jr., Heere- weg 316, tel. 4486; tandarts, zie Hil legom; apotheek, Lissese apotheek, Vierkant 223, tel. 3608; wijkverple ging, zr. Ernesta, Schoalstraat 4, tel. 3353, b.g.g. 3305. Noordwijk Dkt. Goudriaan, tel. 2333; Wit-Gele Kruis, zr. N. Brou wer, tel. 2338, b.g.g. tel. 02532-7302; apotheek De Duinrand op zondag van 12-1 en van 5-6 uur. Noordwijkerhout en De Zilk Dkt. B. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 2285; tandarts zie Hillegom. Oegstgeest Dkt. Van Walchren, Oranjelaan 29, Oegstgeest, tel. 52130; apotheek: Oegstgeestse apotheek; Wit-Gele Kruis, zr. Van der Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim Dkt. Kwint, Hoofd straat 324, tel. 7253; wijkvérpleging „Bethesda" en „Wit-Gele Kruis" zr. Van den Beukei, Emmalaan 2, tel. 7463; wijkverpl. „Groene Kruis" zr. Meijssen, Jac. van Beierenweg 1, tel. 02532-7796; weekenddiensten tandartsen zie Hillegom. Valkenburg Zie Katwijk aan den Rijn. Voorhout Dkt. Lempers, Dins dagse Wetering 56, tel. 02532-7529. Voorschoten Dkt. Swen, Veur- seweg 20, tel. 2356; tandarts C. Ken- gen, Kon. Wilhelminalaan 10; apo theek Doeza apotheek zie Leiden. Chroesjtsjow over „verschrikkelijk wapen" Premier Chroesjtsjow heeft giste ren ontkend, dat hij, toen hij dinsdag met een Japanse delegatie over een wapen sprak dat hij in de buurt van Moskou gezien had, gesproken zou hebben van een wapen „van onbe perkte kracht". Het was wel een ver schrikkelijk wapen, maar geen kern bom. De Sowj et-premier zei dit tot wes telijke journalisten op een Indische receptie in Moskou. „De buitenland se pers heeft mijn woorden verkeerd weergegeven. Ik heb gezegd, dat ge leerden mij een verschrikkelijk wa pen hadden laten zien, dat aantoont waartoe de mensheid in staat is". Hij had niemand willen dreigen. Erg kwalijk nam de Russische pre mier het de journalisten nu ook weer niet. Zijn woorden waren eerst in het Japans vertaald en daaruit weer in andere talen. Dan kon zoiets voor komen. Chroesjtsjow beloofde een officiële tekst, maar dat zou enige tijd vergen. Op valse cheque ruim 7 mille geïncasseerd Een buitenlander, die zioh heeft gelegitimeerd met een Portugees pas poort, heeft op 9 september bij een bijkantoor van de Rotterdamse Bank in Utrecht op 'n valse cheque 7200.90 geïncasseerd. De bank heeft daar van eerst nu aangifte - gedaan bij dé Utrechtse politie. De valse cheque was afkomstig van de First national city bank of New York te San Juan in Porto Rico. Op de cheque (2000 dollar) stond de handtekening van een employé van dieze bank. De man die het geld in casseerde, had een Portugees pas poort op naam van Jorge Blanco Norbitti of Norberto. Zijn signale ment luidt: middelmatig postuur, 40 a 45 jaar, 1.70 a 1.75 meter lang, zwart glad achterover gekamd haar, een donker, zuidelijk type. De man sprak met een Engels accent en da^>eg eën gabardine regenjas. DODELIJKE VAL VAN TRAP De heer Weinreich uit Hasselt vond gistermiddag bij zijn thuiskomst zijn bejaarde vrouw levenloos onder aan de trap. De dokter constateerde o.a. een schedelbasisfractuur. Mevrouw W. is zeer waarschijnlijk van de trap gevallen. Wassenaar Dkt. Ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en dkt. De Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124 apotheek Langstraat 86, tel. 2141. Zwammerdam Zie Aarlander veen. ZELDZAAM BLOED Een Afrikaanse vrouw in Jo hannesburg stond gisteren bloed af om het leven te redden van een baby die ongeveer over 'n week in de Amerikaanse stad Philadelphia ter wereld zal ko men. De vrouw, Josephine Sha- balala, is een van de slechts twee mensen ter wereld die de in verwachting zijnde moedei' kunnen helpen. Alle drie de vrouwen missen een erfelijk heidsfactor in hun bloed, die als de shabalalafactor bekend staat. Hun baby's lopen een grote kans te sterven, tenzij hun bij de geboorte hetzelfde bloed wordt toegediend. i J Een 23-jarige Oostduitser is giste ren met een sportvliegtuigje naar West-Duitsland gevlucht. Hij had op dracht een aantal akkers in Oost- Duitsland met een bestrijdingsmid del te bestuiven, doch nam de wijk naar het Westen en landde op een weiland bij Uelzen, in Neder-Saksen. De vluchteling liét zijn vrouw, die niet mee wilde, en een kind in het communistische gebied achter. ARRESTATIES IN ZUID- RIIODESIë Zuidrhodesische politie heeft woensdag, bij het aanbreken van de dag, 454 inwoners van de Afrikaan se wijk van de hoofdstad Salisbury, gearresteeerd, omdat zij waren door gedrongen in tehuizen, waar zij geen recht van toegang bezaten. Voorts werden 22 negers aangehouden, om dat zij gevaarlijke wapens in hun be zit hadden. Donderdagavond is in Salisbury van officiële zijde vernomen, dat thans in Zuid-Rhodesië ruim tweeduizend negers wegens politieke overtredin gen zijn aangehouden, gevangen ge zet of in hun bewegingsvrijheid be perkt. KOMPLOT IN ZUID-KOREA Naar in Seoel is bekend gemaakt zijn twee jonge Zuidkoreanen aange houden, die van plan waren presi dent Park Tsjoeng te vermoorden door een hinderlaag te leggen. De politie heeft wapens in beslag geno men. pij het vliegveld van Teheran zijn gistermorgen twee personen gedood en twintig gewond toen een straal jager van de Perzische luchtmacht, die het vliegtuig van keizer Haile Selassi begeleidde, neerstortte. D$ piloot redde zich met zijn valscherm. De keizer van Ethiopië, die 'n staats bezoek aan Perzië heeft gebracht, was op weg naar Warschau voor een officieel bezoek aan Polen. Gehoor na angstige droom herkregen De 72-jarige doodgraver Ri chard Duckett in de Britse stad Werrington, die 46 jaar lang doof is geweest, heeft zijn ge hoor herkregen na een angsti ge droom die voor hem 'n veld slag in de eerste wereldoorlog deed herleven. Duckett was in de zomer van 1918 bij Kamerijk aan 't hoofd gewond en was sindsdien doof. In zijn droom hoorde hij weer het gebulder van de kanonnen. Toen hij, in zijn zweet badend, wakker werd hoorde hij voor het eerst weer de klok tikken. De artsen nemen aan, dat Duckett door een nieuwe psy chologische schok bevrijd is van de eerste die hij in de eer ste wereldoorlog opliep. Rozebotteljam. Hoe luidt het recept voor rozebotteljam en hoe kan men deze bewaren? Antwoord: Voor het maken van ro zebotteljam kunt U de fraai glan zende rode vruchten van de wilde roos gebruiken in de maanden sep- tember-oktober. Ze bevatten zolang ze nog niet rijp zijn zeer veel vi tamine C en carotine, de stof die het lichaam omzet in vitamine A, het groeivitamine. Het is dus zeer ge zond voor kinderen. Verwerk ze zo vlug mogelijk, was de rozebottels, verwijder steeltjes en kroontjes, zet ze op met zoveel water tot de vruch ten haif onderstaan en kook ze zachtjes tot ze zacht zijn (ca. 10 minuten). Roer ze door een vergiet en daarna door een zeef. Weeg het moes. Neem op 500 gram moes 500 gram suiker. Breng suiker en 1 dl sap of water aan de kook en laat het even indam pen; voeg het moes er bij en kook onder roeren tot de jam wat is in gedikt. Roer van het vuur af het in een theelepel heet water opgeloste benzoëzuur (1/4 theelepel) er door (om schimmelen tegen te gaan), ge durende 5 minuten. Doe de jam in de schoongemaakte potjes of glaas jes en sluit ze af met vochtige cello faan of plastic. Zo toebereid kunt U de jam gedurende lange tijd bewa ren, mits de bewaarplaats niet voch tig is. Cabaretgezelschap Kunt u mij zeggen waar ik inlichtingen kan krij gen over revue- en cabaretgezel schappen i.v.m. organiseren van een feestavond, vraagt H. d. W. Antwoord: Wij verwijzen u naar de heer Victor Conselman, een bekend impressario, die u zeker kan helpen. Adres: Dillenburgstraat 13, Utrecht. Bedorven regenwater Ik vang regenwater in een wijnvat op. Na enkele weken is dit water bedorven. Ik veronderstel dat de ton behandeld is met paraffine en dat dit de oor zaak is van het kwaad. Kunt u mij adviseren hoe ik de paraffine moet verwijderen? vraagt ons H. d. W. Antwoord: Uw veronderstelling is niet juist. Paraffine heeft juist een beschermende invloed. Maar feit is nu eenmaal, dat regenwater gauw bederft. Net als in leidingwater zijn in regenwater zouten opgelost, waar door snel bederf voor de hand ligt. Het beste kunt u het regenwater in de schaduw zetten, in de noord-oost hoek van uw huis, maar ook dén zal bederf niet geheel te voorkomen zijn. Organisaties der V.S. Wat is 't doel en de betekenis van de volgen de organisaties van de Ver. Naties: UNRWA, UNHCR, WHO en FAO? vraagt P. v. N. Antwoord: De betekenis en 't doel van de genoemde organisaties van de Ver. Naties zijn: FAO (Food en Agri cultural Organization) is de voedsel- en landbouworganisatie, die zich met name bezighoudt met de bestudering van vraagstukken, die tot oplossing van de hongersnood in de onderont wikkelde landen zou kunnen leiden. WHO (World Health Organization) houdt zich bezig met de gezondheids toestand in de wereld. Op het andere gedeelte van uw vraag komen wij nog nader terug. DE STEEKPARTIJ IN VEENDAM De 81-jarige weduwe T. Kolk, die evenals haar 61-jarige neef W Kolk en een buurman ernstig werden ge wond bij een steekpartij in haar wo ning in Veendam, heeft in het zieken huis te Groningen verklaard, dat haar buurman, de 39-jarige Geert P. deze daad heeft begaan. Geert P., wiens toestand nog zeer kritiek is en die in een inrichting in Zuid-Laren wordt verpleegd, mag nog niet wor den gehoord, zodat in dit drama tot op heden nog weinig licht is geko men. De toestand van de heer W. Kolk is vrij redelijk. N. V. N UTRI CIA ZOITBRMEEl In ons modern baby-voeding bedrijf kunnen enkele personen geplaatst worden voor de funktie van MACHINEBEDIENER in ploegendienst. niet ouder dan 50 jaar; 48-urige werkweek; 17 werkdagen vrij per jaar gratis bedrijfsopleiding; werkkleding vrü; deling in de winst; U kunt geheel vrijblijvend komen solliciteren dagelijks tussen 9 en 5 uur of 's woensdags tussen 7 en brieksingang). uur 's avonds (melden bij. de fa-. U kunt ook schrijven naar de afdeling Personeelszaken van de N.V. NUTRICIA te ZOETERMEER. 2 Wegens omstandighe den te koop partij nieuw hout voor opbouw woon ark 17x4. Aantrekkelijke prijs. Tevens nieuwe be tonnen casco, lichtelijk be schadigd voor de helft van de nieuwprijs. Brieven on der no. 6263 bur. van dit blad. 2 Autoschade en exper tise, snelle rfw~rking Eigen plaatwerkerr en spuitinrichting. Blonk's Autobedrijf, Nieuwstraat 33-41. Lpiden. tel 30600 2 Hij loopt weet puik met onderdelen v Struik Dus voor il uw motor- scooter- en bromfiets-on derdelen naar he' vanouds bekende adres: T Struik Groenesteeg 3 6 en 8 tel 22026 2 Los uw wasdroogpro- bleem radikaa1 op! Huur een Philips droogautomaat met recht van koop en zon der vooruitbetaling! Van- daag besteld, morgen in huis. Bel dan: vóór 6 uur 010-120705 en 's avonds 070-863977. JJStaatsloterij. Gevestigd kantoor Nederl. Staatslo terij. Debitant Mevr. N. Dubbeldeman, Staringka de 38 (Haagwegkwartier). Bestellingen worden gaar ne aangenomen. <2* Jong, pas getrouwd echtpaar zoekt- kamer(s) met keuken voor VA jaar in Leiden of omgeving. Brieven onder no. 7029 bur. van dit blad. 2* Te koop Heinkel-scoo- ter, in goede staat. Boek- horstlaan 3. Voorhout. Chevrolet '64 Opel Rek. 1500 '64 V.W. 1500 '64 ij Isar T 700 '64 Glas 1204 '64 ij VW de luxe, schfd. '63 ji VW d'e liuxe, radio '63 5 Opel Kadet '63 3 Isar T 700 '62 Isar T 700 USA '61 jj Goggomobil T 400 '59 :j Goggomobil T 400 '58 Goggomobil T 300 '58 :j Goggomobil T 300 '57 V.W. de Luxe '56 :j Inkoop Garantie ij Inruil Financiering ij Oft. dealer Leiden e.o. jj Glas. Isar. Goggomob. ji Kort Galgewater 14-16 ij Leiden Telef. 3 33 55 ij "illlliiiiiiiiiii»11®111" 2 Hyper moderne bank- stellen en zit-slaapbanken van ruim f 1100 nu f 475. 2 moderne clubfauteuils met vier stoelen van f 375 nu f 155. Nieuwe Eethoeken f 125. Klooster tafels, Bromfietsen, Stof zuigers enz. Nieuwénburg, Hooigracht 55 (geen win kel). 2 Kolberts. 29 75. 39.-. 47.50, 59.-; pantalons, ter- lenka, trevira 2475, 29.75, 35.-, 39.-. Vee) dessins. Leune, Janvossensteeg 67, Leiden, tel. 22415 32256. 2 Kostuums. De nieuw ste dessins in kamgaren. terlenka 69.-, 79.-, 89.-. 99.-. 129 -, 149.- Leune. Janvossensteeg 67, Leiden, telef. 22415 32256. 2 Schoolkleding voor jongens en meisjes. Nylon jacks, parka's; helanka-, terlenka- en spijkerbroe ken, spijkerhemden. Grote sortering truien en ves ten. Leune, Janvossensteeg 67, Leiden, telef. 22415 32256. 2 ..De Zonnebloem" bloemsierkunst, tevens aanleg en onderhoud van siertuinen. Doezastraat 27, Leiden, tel. 01710—22895. Rilksgedipl. hovenier. 2 Vele accessoires voor uw auto kun* U kopen bij: Vlasveld, Stationsweg 36. Leiden, tel. 34689. 2 Wij leveren U reeds v.a. 15.- een Indianentent Doch ook in spellen, pop pen, auto's en ander speel goed hebben wij een rui me keuze. G. van Brussel, Haarlemmerstr 267, telef. 22061. 2 Jodopakken (origineel Japans) vanaf f 15.50. Ju do been beschermers f 11.95 Judo enkelkous f 9.75. Judo halszweetdoek f 1.95. Judo slippers 1.95. Judo banden f 3.95. Judotas f 5.95. Natuurlijk weer bij Sporthuis Van Delft. Steenstraat 45. Leiden. 2 Wie koopt (voordelig) van mij: cassette, merk Gero, Iinnenuitzet, merk Cindarella en kookset, merk Lagostina. Br. onder no. 2302 dut. v. d. blad. 2 Voor judo-, jiu-jitsu, boksen en indoortraming naar Sportschool De Vries Lessen staan o.l.v L. N. de Vries, kamp. van Ned. '63. Gevestigd te Leiden. Sas senheim en Oegstgeest. Aanmelden: Herensingel 26, Leiden. 2 Tropische vogels steeds voorradig uit buitenvoliè res v.a. 5.- o. paar, zoals: zebravinken, band vink en. Jap. meeuwen, rijstvogels. napoleonnetjes, ekstertjes enz. C Mulder, Haarlem merweg 21, Leiden, telef 20550 Wij bouwen ook vo lières. 2 Gebruikte bromfietsen voorradig. Door inruil ver kregen. Door vakmensen nagezien. Van Zijp, Haar lemmerstraat 295, Leiden. 2 Bij G. v. Brussel Haar lemmerstr. 267. tel. 22061 vindt U een grote sorte ring bruiloftsliedjes, slin- .gers, feestmutsen en an dere feestartikelen. Het vanouds bekende en goed koopste adres. 2 Gevraagd op textiel- atelier enkele leerlingen voor versch. afd. 15-17 jaar. Goed loon. Reisk. verg. Firma P. en J. van Poot en Co, 46 Lammer markt 46, Leiden. 2 Taxi De Groot, Bees tenmarkt 3, tel. 23300 Ver bonden met diverse zie kenfondsen. Geldige kwi tanties. Let wel 2.3.3.0.0. F Metalen boekenrek 2,69 Extra grote maat 57 cm breed, stevig plaat ijzer en diverse fraaie kleuren. Dit boekenrek met 2 planken 4,98 en met 3 planken f 7,95 I.V.A., Haarlemmerstraat 48. No va, Noordeinde 43. Leiden. 2 Plastic /c-brll f 8.98 Kleur lichtblauw. Zware kwaliteit plastic, geheel compleet. Alleen eerste kwaliteit, zonder fouten Past op elke stenen wc- pot. I.V.A.. Haarlemmer straat 48. Nova, Noord einde 43. Leiden 2 R-K. meisje, 21 jaar zoekt leuke vriendin. Brie ven onder no. 7037 bur. van dit blad. 2 Voetbalschoenen o.a Adias. Puma, Maestro. Vanaf t 12.95 Voetbalbroe ken vanaf f 2.75. Voetbal kousen vanaf f 5.25. Voet balshirts vanaf f 6.25 Trainingspakken vanaf f 12.95. English Scheids- rechterskleding Natuurlijk weer bij Sporthuis Van Dei ft. Steenstraat 45. Lei den.' 2 Wandelwagentje f 5.98 Kinderwandelwagentje voor de pop. Flinke maat stevige metalen uitvoe i ring. luxe afwerking, ge heel opvouwbaar. Vooi deze prijs alleen bij: I V A Haarlemmerstraat 48 No va, Noordeinde 43. Leiden 2 Weerhuisje 1.98 Luxe uitvoering met thermome ter Zeer mooi afgewerkt en verpakt in stevige doos Vastgestelde prijs 2 98 Al leen met deze advertentie voor 1 98 L.V.A.. Haarlem merstr 48, Nova, Noord- einde 43 Leiden 2 Koelkasten: Bauknecht, Ignis, Friventa, Bosch, v.a. 298.Van Zijp, Haar lemmerstraat 279. 2 Keukenkrukje 3.98. Stevige kwaliteit metalen keukenkrukje in diverse kleuren. Ook zeer ge schikt voor jongens en meisjeskamer. Prijs 4 98; alleen met advertentie v. 3.98. I V A.. Haarlemmer straat 48. Nova. Noordein de 43. Leiden. 2 Rijwielen als nieuw vanaf f 35 .Twee persoons kaDokbedstellen f 35. Eén- pers. f 19. Ledikanten. Stapelbedden. Kantelbed- den, Vloerkleden. Dekens. Wringers, Huistrappen. Clubfateuils, Matten, Au topeds, Driewielerfietsies, Keukenstoelen, Tafels, Kinderledikanten, Petro leumkachel enz. Nieuwen- burg. Hooigracht 55 (geen winkel). 2 Grammofoonplaten populair, klassiek, top-hits. Keuze uit meer dan 20.000 nummers. Van Zijp, Haar lemmerstraat 279, Leiden. Pakken oude couranten Veiicrijgbaar aan ons bureau

Leidse Courant | 1964 | | pagina 15