Cursussen Leidse Jeugd Actie HOOFDPIJN WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 ■«■in»—.u mmtmirmi wiijiwuam DE LE1DSE COURANT PAGINA 3 In het kader van de feestelijkheden rond de opening van de nieuwe Leiderdorpse brug wordt vanaf tot en fbet zaterdag een show van 10 Leiderdorpse middenstanders gehouden in het Dorpshuis. De echtgenote van de burgemeester, mevrouw H. W. Gallas-Dortland, opent hedenmiddag deze show. Dagelijks kan de show be- socht worden van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 23.00 uur. Zaterdag alleen van 14.00 tot 18.00 uur. De foto toont een hoekje uit de welverzorgde show. Twee nieuwe cursussen De Leidse Jeugdactie heeft haar cursusprogramma voor 1964'65 be kend gemaakt. Een groot aantal cur sussen wordt op de oude voet voort gezet, doch er zijn twee geheel nieu we cursussen aan de reeks toege voegd: inleiding creatief spel en voortgezette opleiding handenarbeid. De eerste cursus staat onder leiding van de heer J. Koevoets, die in twin tig lessen zijn leerlingen alles zal vertellen over poppen, marionetten, vertellen, voordragen, pantomime en toneel. De lessen beginnen op 6 okto ber a.s. De tweede cursus is bedoeld voor bezitters van het diploma „Creatieve handvaardigheid voor jeugdleiding", en wordt verzorgd door de heer A. Labordus. De overige cursussen (handenarbeid A en B, eenvoudige handenarbeid voor het clubwerk, kunst- en sier voorwerpen van metaal, de moge lijkheden van de bandrecorder, foto graferen, pottenbakken, kampeerin- structie en kerstversieringen) wor den op in principe dezelfde wijze als tot nu toe gebruikelijk voortge zet. De Leidse politie heeft gister avond aangehouden een 23-jarige timmerman uit Leiden, die ervan verdacht wordt in een hotel-café aan de Beestenmarkt de muntmeter van de electriciteit te hebben leegge haald. Enige lichtingen hadden hem een totaalbedrag van 503.opge leverd. Het was de controleur van de Lichtfabrieken die de diefstal be merkte. De verdachte is opgesloten. De muntmeter werd met guldens ge voed ten behoeve van de electrici- teitsvoorziening van het café-restau rant en de aangrenzende snackbar. Tien voor half twaalf gister avond heeft aan de Van 't Hoffstraat zonder aanwijsbare oorzaak een 34- jarige onderhoudsmonteur uit Leiden een aanrijding veroorzaakt, die veel schade met zich bracht. Betrokken monteur reed tegen een langs de kant van de weg geparkeerde auto op, waarin zich niemand bevond. De auto gleed door en reed tegen een tweede langs de weg geparkeerde auto op. Bedde auto's waren 't eigen dom van een garage. De bestuurder van de auto kreeg snij wond en aan het gelaat en een hersenschudding. Twee auto's werden ernstig bescha digd, een auto minder ernstig. De straat- en huis-aan-huis-col- lecte ten bate van het Koningin Wil- helmina Fonds, die onlangs in Leiden werd gehouden, heeft wederom een record-opbrengst opgeleverd 13.879.39. Het bestuur van de afdeling Lei den van het KWF dankt allen, die hebben bijgedragen om dit resultaat te bereiken, de collectanten en col- lectrices, medewerkers en niet in minst het vrijwillige publiek. JUBILEUM BIJ DE L.D.M. Op vrijdag 18 september a.s. hoopt de administratief ambtenares mejuf frouw J. C. Waldkötter, het feit te herdenken dat zij 25 jaar geleden bij de n.v. Leidsche Duinwater Maat schappij in dienst trad Het zal mejuffr. Waldkötter, die bij het bedrijf een zeer gewaardeerde kracht is, op haar jubileumdag zeker niet aan belangstelling ontbreken. INSCHRIJVINGSAVOND Maandag 21 september a.s. vindt in het Leidse Volkshuis, Apothe- kersdijk 31, de algemene voorlich- tings- en inschrijvingsavond plaats. Iedere belangstellende is van harte welkom op deze avond, waarop alle docenten aanwezig zijn. Bovendien zullen er kleurendia's worden ver toond, die o.a. gemaakt werden tij dens de LJA-expositie op 20-21 juni van dit jaar. Noodklok werd gehoord Zeer geslaagde collecte voor Verbum Dei U moet maar geen cijfers publi ceren, zei de voorzitter van de Paulus Stichting tegen mij, maar u moet wel heel duidelijk laten blijken, dat de heren van de Stichting en de dames van Verbum Dei heel enthousiast zijn. Deze dienst aan het Woord bewijs ik dan indachtig de aansporing dat geen plicht groter is dan de plicht van dankbaarheid. En ik aarzel niet om voor deze dankbaarheid de eerste plaats in te ruimen voor onze Leidse Courant, die zo welwillend was om plaats in te ruimen voor de noodza kelijke warming-up. Het bezit van een eigen katholieke pers is een weldaad van het rijke roomse leven. Nog kortgeleden gaf onze Bisschop zijn bijzondere zegen aan een artikel van de Katholieke Nederlandse Dagbladpers, waarin te lezen staat: De tijd dat vanaf de preekstoel de gelovigen werden aan gespoord een abonnement op een katholiek dagblad te nemen is geluk kig voorbij. De demokratie is naar vele kanten doorgewerkt. Er moet echter nu gewaakt worden tegen het gevaar, dat de weegschaal te zeer naar de andere kant doorslaat en dat een katholiek niet meer voor vol wordt aangezien als hij een katholiek dagblad leest. Wij moeten er tegen waken geëvolueerde of geëmanci peerde op snobs gelijkende twintig- eeuwse modernisten te worden. Leidse Agenda VRIJDAG 18 SEPTEMBER VEBO-Leiden 10 uur v.m. ope ning door mi'. J. Klaasesz, commis saris van de koningin in Zuid-Hol land. Rest. „In den Verg. Turk" Steenstraat 2. ZATERDAG 19 SEPTEMBER Jazzconcert The Beat Stadsge hoorzaal 8 uur nam. Opening Speeltuin Zuidwest 14.30 uur. Berlagestraat. Leids Jeugdorkest De Burcht 10-jax-ig bestaan, Antonius Clubhuis, 15.30-17.00 n.m. De in de agenda voor Leiden aan gekondigde adviesavond van de Ne derlandse Katholieke Metaalbewer- kersbond „Sint Eloy" die gehouden zou worden op woensdag 16 septem ber, kan wegens omstandigheden niet doorgaan. Dit is ons medege deeld vanwege het secretariaat van de afdeling Leiden. LEIDERDORP Duivennieuws Leiderdorpse post duivenvereniging „De Rijnklievers". Wedvlucht vanaf Mons op 13 sept. jl. Afstand 194 km., in concours 212 dui ven. gelost 7.30 uur met n.w.-wind. Snelheid eerstaankomende duif 1161.73 meter per minuut. Uitslag: H. B. Bonneur 1, 6, 37; Chr. v. d. Pluym 2, 8, 14. 25, 26; P. van Griens- ven 3.9; A. G. Holland 4, 5. 16, 27; J. v. d. Wal 7, 39; J. Wassenburg 10, 18. Gespreksavonden te Leiden In het komende najaar zal er te Leiden opnieuw een reeks gespreks- en bezinningsavonden worden geor ganiseerd voor belangstellenden uit de parochies van Leiden, Oegstgeest en omstreken. Reeds enige jaren mag deze vorm van geloofsverdieping, die bekend staat onder de naam van „Academia pro mundi vita" zich verheugen in 'n enthousiaste deelname. De nieuwe reeks die uit acht avon den bestaat is zo ontworpen dat ook degenen die de voorafgaande series niet hebben gevolgd eraan kunnen deelnemen. Onder de titel „de chris ten in gesprek met de moderne tijd" zal ditmaal aandacht worden gegeven aan de dialoog die de kerk moet voe ren met de wereld van vandaag, waarbij de schijnbare vervreemding van het geloof der vaderen ten op zichte van het moderne levensgevoel in het geding is. Het ligt in de bedoeling om de deel nemers ter wille van de gedachte wisseling, die een essentieel onder deel vormt in het programma, onder te brengen in groepen van hooguit 35 personen. De gehele serie staat onder leiding van enkele paters Re demptoristen. Belangstellenden kunnen zich, liefst vóór 22 sept. voor inschrijven en na dere informaties wenden tot onder staand adres: Mevr. H. A. v. d. BERG-HUIBERS, Plantsoen 29, Leiden, Tel. 24186. LAFV opende het seizoen De Leidse Amateur-Fotografenver eniging opende gisteravond in de bo venzaal van restaurant „De Doelen" haar nieuwe, 42ste winterseizoen met een zeer goed bezochte bijeenkomst. Traditiegetrouw stond ook deze ope ningsbijeenkomst weer grotendeels in het teken van het projecteren van selecties uit de „nieuwe dia-oogst", welke de kleuren-amateurs in de af gelopen zomermaanden hadden ver gaard. In zijn welkomstwoord sprak de voorzitter, dokter J. Versteeg, aller eerst zijn genoegen uit omdat hij op deze eerste seizoensbijeenkomst zo'n groot aantal trouwe leden welkom mocht heten. Hij kon hen eveneens traditiegetrouw ook nu weer in het komende winterseizoen naast de on derscheidene onderlinge competities enkele interessante en leerzame avon den in het vooruitzicht stellen en wees in dit kader reeds op de lezing welke prof. ir. Schermerhorn over het onderwerp „Experimentele foto grafie" zal houden op de eerstvolgen de LAFV-avond. Zich in het bizonder tot de nieuwe leden richtende spoorde spr. hen aan om aan de komende competities deel te nemen vooral, omdat zij dan van de jury-beoordelingen heel veel kon den opsteken. Nadat enkele huishou delijke punten waren afgehandeld, volgde de projectie van de „nieuwe oogst", waarna zowel de inzenders als de kijkers-zonder-meer met grote belangstelling hadden uitgezien. Hoe wel de inzenders in verband met de komende kleuren-competitie waar schijnlijk wel weer „hun troeven" achter de hand hebben gehouden, schoven er weer vele series fraaie kleurendia's door de L AF V-pro jecr tor, die zowel in eigen land als in meerdere Europese landen waren „ge schoten". Als leerzaam en interes sant intermezzo projecteerde de voorzitter nog een fraaie serie ma cro-foto's en toonde vice-voorzitter Van der Berg de prachtige resulta ten, die hij^ bereikte op meer experi menteel gebied o.m. met polariserend licht en dubbele belichting. Al met al weer een leerzame LAFV- avond. Burgerlijke stand Geboren: Catharinus Johannes Jacobus z.v. J. J. A. Stoffels en J. Roest; Richard z.v. P. Mast en C. v. Herk; Onno Reinoud z.v. C. F. Han sen en A. M. Vogelenzang; Clasina d.v. C. S. v. Doesburg en J. v. Els- wijk; Gerrit z.v. J. Godwaldt en G. C. v. d. Horst; Peter Laurens z.v. A. M. Siebers en T. H. M. Grubben; Theodorus Christianus Maria z.v. C. J. E. v. d. Meer en M. T. Rooijakkers; Johannes Carolus Maria z.v. C. J. E. v d. Meer en M. T. Rooijakkers; Za- charias z.v. J. A. Bink en A. M. J. de Bruijn; José z.v. M. Stad en J. G. Waterham; Frederik Jan z.v. M. Kal lenberg en M., J. Nieuwenhuis; Bar tholomew Wilhelmus Antonius z.v. F. G. de Waijer en A. T. M. Kutt- schrütter; Johannes Reiner us z.v. J. R. Smits en J. B. Henzing; Karoline Elisabeth d.v. W. P. M. Hillenaar en M. W. W. T. Janssen; Maria Wille- mijntje d.v. J. C. Klerk en W. A. Hol; Huibert Frank z.v. R. J. Nik- kels en K. Dijkhuizen. Overleden: L. Metselaar 79 j., m.; G. E. J. Kollmann 70 j., v. Gehuwd: B. Bonnet en J. F. Hen driks. neem 'ASPRO 'Aspro' bevat alles om u snel van uw pijn af te helpen. Doeltreffend en betrouwbaar. 2 ASPRO® ÜJ&it weeft fit/ GEM. AANKONDIGING SCHEEPVAART B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat zij hebben be sloten de Kleine Havenbrug (ver binding Havenplein-Kalvermarkt) met ingang van heden af te sluiten voor normaal scheepvaartverkeer. Derhalve zal genoemde brug, anders dan op speciaal verzoek, voor het scheepvaartverkeer niet meer wor den geopend. (Adv.) Benoemingen door de Leidse Raad De gemeenteraad van Leiden be krachtigde in zijn vergadering van gisteren de volgende benoemingen: tot docenten aan het Rembrandt-ly- ceum: als tijdelijk lerares in de Ne derlandse taal en letterkunde: mej. A. A. Voorma; als tijdelijk lerares in de Spaanse taal en letterkunde: mej. I. M. G. de Windt. Tot docenten aan de Louise de Co- ligny-H.B.S.: als tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letterkunde: de heer S. C. van der Vegt; als tijdelijk lerares in de Engelse taal en letter kunde: mej. M. L. A. Groenhoff; als tijdelijk leraar in de Duitse taal en letterkunde: de heer J. W. Veenhof; als tijdelijk leraar in de wis- en na tuurkunde: de heer A. Se venster; als tijdelijk leraar in de wiskunde: de heer A. Spies; als tijdelijk leraar in de natuurkunde: drs. W. Bloemhoff; als tijdelijk leraar in de staatsweten schappen: mr. dr. J. Th. Vermeulen; als tijdelijk lerares in de biologie: mevr. drs. A. M. Jacobs-Schepers; als tijdelijk lerares in het tekenen: mevr. L. J. Steinbach-Janssen; als tijdelijk lerares in de lichamelijke oefening: mej. R. H. Postel. Benoeming van leraren aan de ge meentelijke bedrijfstechnische school Als leraar in de algemeen vormende vakken: de heer S. M. de Mik; als leraar schilderen: de heer D. van der Meer; als leraar vaktekenen en vak theorie metaalbewerker: de heer A. Breedveld; als leraar vaktekenen en vaktheorie metaalbewerken: de heer K. H. de Bruin; als leraar metselen en vaktekenen en vaktheorie metse len: de heer A. G. van 't Hag; als leraar schilderen en vaktekenen en schilderen: de heer H. Kleevens; als leraar handtekenen: de heer H. Kors; als leraar vaktekenen en schilderen: de heer D. van der Meer; als leraar voor muziek: de heer S. M. de Mik; als leraar vaktekenen en vaktheorie timmeren: de heer D. J. Peterusma; als leraar timmeren en vaktheorie timmeren: de heer W. Schuitema; als leraar roomsch-katholiek godsdienst onderwijs: de heer J. P. Seysener; als leraar voor algemeen vormende vak ken enz.: de heer B. P. Uittenbo- gaard; als leraar vaktekenen: de heer F. S. Vermeulen; als leraar voor handtekenen: de heer D. Visser; als leraar vaktekenen en vaktheorie met selen: de heer W. G. Visser; als leraar vaktekenen en vaktheorie timmeren: de heer W. Zwikker. ZOETERWOUDE MISSIENAAIKRING „ST. ROSA". In het Don Boscohuis te Zoeter- woude is weer de jaarlijkse missie tentoonstelling gehouden door de missienaaikring „St. Rosa". De opening werd om 12.30 uur ver richt door deken v. d. Boog, die enige woorden wijdde aan het gebouw, dat, nu het parochiehuis als kerkzaal in gebruik is, de taak heeft gekregen als parochiehuis te fungeren. De deken had vele goede woorden voor het werk van de dames van de missienaaikring, die zo vele vrije uren besteden aan dit mooie werk. Hierna opende hij de tentoonstelling door het opzij schuiven van het gor dijn, tussen de zgn. erkerzaal en de grote zaal, waardoor de genodigden en belangstellenden het werk van de missienaaikring konden bewonderen. Er waren vele kazuifels, superplies, stola's enz. uitgestald, die stuk voor stuk keurig netjes afgewerkt waren. Onder de genodigden bevonden zich twee missionarissen, te weten pater Bosman en pater De Groot. Na de bezichtiging kon men zijn geluk beproeven bij het „rad van avon tuur", ballegooien, schieten, sjoelen, grabbelen enz. Het bestuur had na melijk tevens een fancy-fair georga niseerd, welke vooral 's middags zeer druk bezocht werd. 's Avonds was er ook ten bate van de missienaaikring een dansavond in de grote zaal van het Don Boscohuis, onder muzikale leiding van de Leidse band „Danny and the Flying Ar rows". Het werd een zeer gezellige en drukke avond, die bij de jeugd van Zoeterwoude en omstreken zeker in de smaak gevallen is. Voor deze avond werden plm. 200 kaarten ver kocht, zodat het bestuur van „St Ro sa" met een gevulde pot en een te rugblik op een geslaagde dag naar huis kon gaan. Van „The Sun", het nieuwe Britse dagblad, dat in de plaats is gekomen van de „Daily Herald", zijn op de eerste dag meer dan 3.500.000 exemplaren verkocht. In Zuid-Tirol (Alto Adige) is gisteren weer een bomaanslag ge pleegd. Ditmaal was het huis in Bol zano van de directeur van een Duits talig blad het doelwit. Er werd alleen materiële schade aangericht. BEURSOVERZICHT Kon. Olie aangeboden AMSTERDAM, 16-9. Op 't Dam rak ging in de hoofdfondsen weinig om. De wegwijzer naar een lager ni veau, ten opzichte van het slotni- veau van gisteren, kwam uit Wall- street. De markt aldaar sloot dins dag lager, na aanvankelijk aan de vaste kant te zijn geweest. Dat daar naast ook Kon. Olie er een halve dol lar moest prijsgeven, deed vandaag in Amsterdam voor dit fonds de deur dicht. Het aanbod in deze hoek kwam van Amerikaanse zijde. Het werd weliswaar goed opgenomen, doch al leen op een lager niveau. Deze stuk ken gingen in andere handen over op ca. f 160,80 (f 161,80). Alleen in deze hoek was de handel aan de ruime kant. Philips ontmoette begin- beurs gode steun van Zwitserse zij de waardoor dit aandeel veertig cent hoger opende op f 158,50. Later op de middag moest deze koerswinst praktisch geheel worden prijsgege ven, dit als gevolg van gering aan bod in een vrij lege markt. Unilever een paar dubbeltjes lager op f 147,30. AKU ruim twee punten lager op 472. Opvallend is de vaste stemming in Wallstreet voor American Enka. Een gunstige uitwerking op de koersvor- ming van de AKU-aandelen had dit echter niet. De AKU-hoek heeft nog steeds van verkoopdruk te lijden. Zij het in geringe mate. Voor Hoogovens werd geadviseerd 612 (612)^). Aandelen Centrale Suiker Maat schappij werden weer vlot verhan deld. Na een opening op 431 daalde die koers even tot 428. Op dit niveau kwam van vele kanten vraag los waardoor de koers kon aantrekken tot 434 43ö). Ook in de VAT-aande- len werd gehandeld en wel rond de 23,50 (onv.). De scheepvaartwaarden waren in mineur met weinig zaken. Ook de cultuuraandelen moesten een toontje lager zingen. De staatsfondsenmarkt was verdeeld, met weinig zaken. De nieuwe 5-% procent lening Bank voor Ned. Gemeenten kwam voor het eerst in de notering. De koers werd geadviseerd op 101 3/8. De uit- giftekoers was 99. Voor de inschrij ving a pari op de 25 min rente- spaarbrieven Bank voor Ned. Ge meenten bestond een matige belang stelling. In de lokale afdelingen werden aan delen Ingenieursbureau voor Bouw nijverheid iets hoger geadviseerd op de aanzienlijk hogere omzet over '64. Daarentegen kreeg Veenendaalsche Stoomspinnerij een lagere advies- koers op 300 laten. Dit fonds is bin nen enkele dagen circa 17 punten gedaald op de aangekondigde emissie. De divident-hervatting met 6 pjrocent door Domaniale Mijn was niet van invloed op de koers van deze aan delen. PHILIPS AANDELEN VAN TIEN GLD. NOMINAAL Bij gelegenheid van de officiële ope ning hedenochtend van de Philips' Machinefabriek te Almelo, heeft de pres.-directeur van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, ir. F. J. Phi lips, sprekend over de bezitsvorming door vermogensaanwasdeling, de uit gifte aangekondigd van Philips aan delen met een nom. waarde van f 10. OEGSTGEEST Aanzienlijk hogere omzet bij I.B.B. De omzet van de n.v. Ingenieurs bureau voor Bouwnijverheid te Oegstgeest over 1964 zal, zo deelt de directie mede, niet onaanzienlijk ho ger zijn dan die over het vorige jaar,' terwijl de omvang van de nog niet uitgevoerde opdrachten aan het eind van het jaar in dezelfde orde van grootte zal liggen als het vergelijk bare bedrag op het eind van 1963. Redelij kerij ze mag worden ver wacht, dat de resultaten over 1964 een vooruitgang zullen vertonen ver geleken met die van het vorige jaar. Kath. kapperspatroons spraken over beunhazerij Een uitnodiging van het bestuur van de Nederlandse Katholieke Kap- perspatroonsbond afd. Leiden, deed vele kappers gisteravond besluiten bijeen te komen in het Geref. Jeugd huis aan de Breestraaf. Voorzitter E. M. Langezaal wees nog eens op het belang van de bond. Op de avon den worden contacten gelegd met collega's, men wisselt ervaringen uit en er worden vaak hechte vriend schapsbanden gesmeed. De heer Th. v. d. Bosch, lid van het hoofdbestuur, die als gedelegeer de veel ervaring heeft opgedaan in de organisaties van kappers, beant woordde vragen van leden-aanwezi gen over de werkwijze van de bond en/of welke standpunten de organi satie t.o.v. bepaalde problemen in- neemt. Er waren vele vragen en uiteraard ook over tarieven, maar als het meest belangrijke probleem kwam naar voren: de onrechtmatige vestiging van kappers. Een schrikba rend aantal kappers werkt in Ne derland zonder de nodige papieren. De procedure welke voorafgaat aan een sluiting van een dergelijke kap perszaak neemt zeer veel tijd iin be slag. De heer v. d. Bosch was zich terdege van de beunhazerij bewust en gaf de verzekering dat aan deze kwestie alle aandacht besteed wordt. Ook de soms buitensporige hoge lonen van sommige bedienden kwa men ter sprake. Dat het voor som mige kappers voordeliger is „alleen te staan", blijkt duidelijk. In Leiden werken 75 van de kappers zonder hulp. Ondanks deze problemen zet ten de kappers de zorgen op 21 sept. a.s. opzij. De scharen zullen dan voor een dag rusten, want de Leidse figa ro's brengen dan een bezoek aan de KRO-studio en gaan 's middags (het bloed kruipt waar het niet gaan kan) naar een vakbeurs. Aan het einde van de avond wees de heer Langezaal nog even op het belang van de komende zng. vak technische - avonden. Onder leiding van een trainer worden de Leidse kappers op de hoogte gesteld van de nieuwe mode en het nieuwe ma teriaal. Er staat de Leidse Dames- en He renkappers het komende seizoen heel wat te wachten. Deze springlevende vereniging heeft nu al plannen in petto voor de jaarviering op 8 no vember a.s., daarnaast worden het gehele seizoen afwisselend op maan dag en dinsdag de vak-technische avonden gehouden, en men verwacht en vertrouwt op grote belangstelling. Dali is zijn snorpunten kwijt „Salvador Dali heeft zijn snor gecoupeerd. Toen hij maandag bij een stierengevecht in Catalonië verscheen zagen de verbaasde toeschouwers, dat de lange, omhoogstaande pun ten van zijn knevel verdwe nen waren. In kunstenaarskrin gen in Spanje is deze ingrij pende verandering het gesprek van de dag. Men breekt zich het hoofd over de vraag, wel ke koers de surrealistische schilder nu zal gaan volgen. Dat de verdwijning van zijn snorpunten in zijn werk te be speuren zal zijn acht men wel zeker. BIBLIOTHEEK UNIVERSITEIT NIJMEGEN KOST 5 MILLIOEN In Nijmegen kan men beginnen aan de bouw van een bibliotheek voor de Katholieke Universiteit. De aanbe steding heeft onlangs plaatsgevonden. Dit gebouw, ontworpen door archi tectenbureau Kraaijvanger, is bere kend op een boekenschat van ca» 2 miljoen delen, die in een boeken toren zullen worden ondergebracht Het gebouw omvat verder leesza len en uitleen- en administratie ruimten. Het zal verrijzen in de Zuid- Oost-hoek van het terrein Heyendael en aan de Heyendaelse weg. Laagste inschrijver bleek te 'zijn het bouw bedrijf A. J. Remmers N.V. te Til burg, aan wie het werk werd ge gund voor 5.112.250.- Op het perron van het NS-sta- tion te Eist (Utrecht) is gisteravond de 78-jarige A. Marcelis uit Eist ge vallen en door een passerende goede rentrein gegrepen Hoe het drama zich heeft afgespeeld, is niet bekend: niemand heeft het zien gebeuren. Marktberichten WOERDEN, 16 sept., KAAS - Aan voer 79 partijen. Prijzen: le kwali teit 2.86-2.94; 2e kwaliteit 2.80-2.85 en extra kwaliteit tot 3.30. Handel: stug. RIJNSBURG, 15 sept.. BLOEMEN - Am. Anjers: Sim Rose, Sim Wit, Sim Rood. Arthur Shocking Pink 480-700; Désiré, Jonker, Yellow 1000-1800; Chrysanten: Breitner 1200-1600; Mi golie 1000-1400; Evelyn Bush 1200; Medaillon 1200-1400; Gerbera 1700- 200; diverse Gladiolen 400-900, alles per 100; Chrysanten Delightful! 35- 45; Kocus Glory 30-40; Chat worth 30 -40; Grace 65; Dauphine 85; White Hope 80; Dwergasters 28-32 per bos. TER AAR, 15 sept., AUGURKEN - Fijnbasterd 33-37; basterd 33; grof A 29; grof 18; knorrels 10; bommen 6, alles per kg.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 3