DAHLIA'S OP HAARLEMSE KEURING Wat doet een kapper bij Hoogovens !Z HOOGOVENS IJMUIDEN Hebt u in die kapper ergens uself herkend Papeveers tuindersgebied in Ter Aar open Keetsloot vervangen door Paradijsweg WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA li (F. de Vries, blokwaker ij) BEKERSTRIJD IN HOUDBAARHEID Elizabeth Taylor, gefotografeerd met een tamme, getrainde oeverloper, waarmee zij optreedt in haar nieuwste film „De oeverloper". In de film vlucht het diertje voor een havik en zoekt dan bescherming op de schou der van Liz Gelukkig vogeltje huis worden afgegeven. Op water gezet blijven ze daar tot de maan dag daarop en heeft de keuring plaats. Dit jaar werden 76 soorten inge zonden. Bij een voor-selectie kwamen er 35 als waardeloos op de mestvaalt terecht. De kweker Maarse uit Aals meer zag aan zijn best gevormde zachtgele dahlia Stylemaster 9.33 punten toegekend, het hoogste aan tal. Autumm Magic van dezelfde kweker was met 8.67 punten de daar opvolgende. Bij de pompons ging Billy Boy van Lommerse met de trofee strijken en in de middelklasse was het de gele semicactus Meridian van Maarse, die als de beste werd bekroond. Aan alle dahlia's, die minstens 7 punten behaalden, werd een certifi caat voor houdbaarheid toegekend. Duidelijk is, dat een dergelijke wedstrijd louter wordt georganiseerd in het belang van de liefhebbers, waar tenslotte alle bloemen terecht komen. Het lijkt ingewikkelder dan het is. Kapper de Vries werkte in een plattelandsstreek waar de trek naar de industrie gebieden zo groot was, dat hij zijn zaak moest opgeven. „Ik ging toen in loondienst werken", zegt hij, „omdat ik voortaan vast wérk wilde met een vast inkomen en vaste •werktijden. En bij Hoogovens omdat ik daar zo veel kanten op kon. Ook voor de toekomst". Nu werkt hij aan de walsbaan. Dat is het stukje Hoogpvehs waar-hij zich het meest thuis voelt en waar zijn beste promotiekansen liggen. De haven, het spoorwegnet, de cementfabriek en de giet- hallen, om maar een greep te doen, zijn andere stukjes. Hoogovens. Met elkaar vormen zij Hoogovens Dmuiden. Samen met de mensen van de afd. personeelszaken heeft meneer de Vries er zijn plaats gevonden. Hij is er zomaar één uit velen. Nog steeds zijn het de dahlia's die in het Krelagehuis te Haarlem domine ren. De bloemkwaliteit blijft, zowel wat vorm als kleur betreft, uitste kend. De weersomstandigheden, die In andere jaren deze bloem zo on barmhartig kunnen geselen, zijn de ze keer buitengewoon gunstig. Zo kwam het, dat een aantal kwekers, waaronder Kops uit Hillegom, Lom merse uit Vijfhuizen en Hippeastra uit Hillegom, eer groep van beste bloemen hadden kunnen samenstel len. Vandaag echter heerste in de keu ringszaal een aparte spanning. De liefhebber vraagt als hij bloemen koopt op de allereerste plaats naar de houdbaarheid. Bloemen die, van daag gekocht, morgen als een slappe vaatdoek over de rand van de vaas hangen, vinden weinig aftrek. Elk jaar worden door de Neder landse Dahlia vereniging verschil lende soorten op hun houdbaarheid getoetst. Aan het soort, dat in zijn ras het hoogste aantal punten be haalt, wordt de wisselbeker toege kend. De bloemen moeten donder dags vóór 12 uur aan het Krelage- «T - va Door een geweldige storm, die gisteren de omgeving van de Venezo laanse stad Caracas heeft geteisterd, zijn vijf mensen omgekomen, terwijl dertig worden vermist. Een paar honderd woonhuizen werden ver nield. (F. de Vries, blokwalserij - zie ook elders op deze pagina) Bent u, net als hij indertijd, ook uit op meer mogelijkheden voor de toekomst? Met andere woordenhebt u ook het gevoel dat u meer kunt bereiken als u maar de kans krijgt? Misschien heeft deze kapper u dan op een idee gebracht. Want de kans is heel groot dat u bij Hoogovens wèl helemaal uit de voeten komt zoalsu dat eigenlijk al zo lang wilt. Hoogovens hééft doorzijn omvang en opbouw de mogelijkheden. En u zou allicht eens een visje kunnen uitgooien. Denk daar eens over na en praat er thuis eens over. Als u met vragen zit, kunt u altijd bellen, schrijven of even langskomen bij de afd. personeelszaken, ge bouw „Buitenhof", Staalstraat in Velsen-Noord. Elke maandag t/m vrijdag, van 8.30 tot 17.00 uur, bent u welkom. Telefoon: 02550-6611, toestel 1111. HOOGOVENS IJMUIDEN Voor een vijftigtal tuinders in het Ter Aarse Papeveer zal 22 september a.s. niet alleen een vreugdevolle maar stellig ook een historische dag worden. Immers, op die dag des mid dags om half drie zal burgemeester Hogenboom met het openen van de Paradijsweg een vijftigtal tuinders- bedrijven westelijk van Papeveer ontsluiten. Daarmee wordt een vele jaren gevoerde actie om de z.g. Keetsloot te vervangen door 'n flinke weg met succes afgesloten. Moesten de tuinders voorheen steeds met een schouw naar hun be drijven varen, omdat deze eenvou dig op geen enkele andere wijze be reikbaar waren, nu is dit alles ge heel anders en kan men vanaf de Westkanaalweg via de Bloemstraat de uitstekende weg bereiken. Nog tijdens het laatste werkbezoek, dat de commissaris van de Koningin in de provincie, mr. J. Klaasesz en zijn echtgenote aan Ter Aar heeft ge bracht, is de hoge bezoeker op de steeds onhoudbaarder toestand ge wezen. Met een bootje is men toen langs de bedrijven gevaren en heb ben de tuinders op verscheidene bor den toen hun verlangens voor een wegverbinding kenbaar gemaakt. Velen zullen toen niet gedacht heb ben, dat reeds zo spoedig daarna de raad der gemeente kon besluiten tot de aanleg van de wegverbinding. De weg is van behoorlijke afme tingen en heeft een breedte van ruim 4 meter en is totaal 850 meter lang. Er zijn drie bruggen in de weg ge maakt en voorts is er ook over de Keetsloot een verbinding gemaakt in de richting van de Bloemstraat. Welk een verbetering dit voor de tuinders betekent, is zonder meer duidelijk. De weg is door de gemeente aan gelegd, maar de tuinders moeten pond-pondsgewijs 'n gedeelte van de kosten meebetalen. Aan dit laatste doet men natuurlijk maar wat graag mee, want de voordelen die er tegen over staan zijn zeer groot.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11