r supra koffie Kredieten voor aardgas-aansluitingen en inruilvergoeding in Noordwijk SLIK UW PIJN WEG MET EEN AKKERTJE' Tor SlïiAKS BijDË RU Dy CAFRÉIL SHÖ*V^ VANNELLE'S BIOSCOPEN TE LEIDEN Gaskachels op schepen zijn verboden Onderwijzer na klap aan leerling in arrest gesteld immï^ VULCANO DINSDAG 15 SEPTEMBER 1964 DÉ LE1DSE COURANT PAGINA 2 ten nieuwe toestellen in deze bijzon dere omstandigheden door het gas bedrijf worden aangeschaft en gele verd. B. en w. van Noordwijk schrijven o.m. aan de raad: Het ziet er naar uit dat de gaslei ding onze gemeente eerder zal berei ken dan aanvankelijk was voorzien, al moet natuurlijk steeds met tegen vallers rekening worden gehouden. Thans hebben deze werkzaamheden een zodanig vlot verloop dat het niet uitgesloten is, dat hier het aardgas reeds in het najaar 1965 zal zijn. Alhoewel in de eerste plaats het gasnet geschikt moet worden ge maakt voor het aardgas willen wij reeds nu uw aandacht vragen voor de ombouw van de apparatuur, om dat bij de verdere onderhandelingen met de GGZH zeker moet zijn dat de te volgen werkmethode ook uw instemming heeft. Een eerste onderzoek heeft reeds uitgewezen dat rond 10.000 toestel len moeten worden omgebouwd. Het spreekt vanzelf dat dit niet in een paar dagen kan geschieden. Men re kent op 8 a 9 weken waardoor dan ongeveer een honderdtal ombouw- monteurs nodig zal zijn. Om practi- sche redenen is het ook niet mogelijk de ombouw in de zomermaanden uit te voeren, zodat het meest waar schijnlijke tijdstip het najaar 1966 zal zijn. Voor de verdeling var het net in 10 secties van 500 aansluitingen is reeds een krediet van ƒ25.000.- ver leend. Genoemde groep zal dan sec tie na sectie ombouwen en daarvoor slechts enkele dagen per sectie nodig hebben, waardoor het ongerief voor de gebruiker zo klein mogelijk wordt gehouden. „U zult begrijpen dat wanneer voor de ombouw in onze gemeente reeds 100 men nodig is, dat dit voor het hele land een gigantische organisa tie vereist. Om zeker te zijn dat met het beschikbare arbeidspotentieel het werk binnen aanvaardbare termijnen wordt uitgevoerd is na overleg in landelijk verband een combinatie ge vormd waarin grote Nederlandse mi- geniet dubbel met brandvers gemalen vacuum verpakt dernemingen samengaan met een Amerikaans bedrijf, dat veel erva ring heeft in de ombouw van gastoe- stellen. Bedoelde combinatie is be lichaamd in de onder auspiciën van de n.v. Werkspoor opgerichte specia le naamloze vennootschap genaamd Gascon n.v.". De kosten van de werkzaamheden worden door de GGZH geraamd op gemiddeeld ƒ70.- per aansluiting,, terwijl voor de aankoop van diverse benodigde materialen, zoals inspui- ters,. branders, e.d. gerekend wordt op 55.- per aansluiting. Gezien het totale bedrag ad ƒ125.- per aanslui ting spreekt het reeds vanzelf dat het in verband met de kosten van nieuwe toestellen niet verantwoord is één- en twee-vlamkomforen om te bouwen. Deze zullen door het bedrijf zonder meer worden vervangen door nieuwe apparaten. Wenst een ge bruiker een meer luxe toestel dan is dit uiteraard mogelijk, waarbij de gebruiker een tegemoetkoming krijgt overeenkomstig de hierna te bespre ken vergoedingsregeling. Zo zal het ook gewenst zijn de aan koop van nieuwe apparaten te stimu leren daar waar oude en verouderde apparaten worden gebruikt. Daarbij is er van uitgegaan, dat de bij de overgang naar aardgas aan te slui- I. Bij inlevering en aankoop van een: 1 vL 2 vl. komfoor komfoor 1 vl. komfoor 11. 2 vl. komfoor 22.35. 3 vl. komfoor 25.49. 4 vL komfoor 33.50 57.50 fornuis 80. H. Bij inlevering van een in regel matig gebruik zijnd en aankoop van een gelijk nieuw toestel: Sudderkomfoor 8.55 Industrie (was) komfoor 8.55 Keukengeyser 72. Badgeyser 125. Gashaard, verbruik kleiner dan 1 m3/h 77. Gashaard, verbruik groter dan 1 m3/h 102.50 Losse oven 24.50 Gasradiator 87.50 Muurkachel 125. Deze vergoedingen zijn landelijk vastgesteld en samengesteld uit een bedrag, dat het bedrijf bespaart door het niet ombouwen van het ingele verde apparaat en een bedrag, ont staan door bestemming van een ge deelte van de winst bij levering door het bedrijf van een nieuw toestel. Komt dos in het algemeen de om bouw voor rekening van het bedrijf, dit geldt niet ten aanzien van de grootverbruikers (meer dan 5000 m3) die bij de nieuwe tarieven een dermate groot voordeel behalen dat er geen aanleiding is hen ook hierin tegemoet te komen. Resumerende stellen b. en w. voor ten aanzien van de ombouw het vol gende te besluiten: 1. de inruilvergoedingen aan klein verbruikers (minder dan 5000 m3) voor door hen ingeleverde aparaten vast te stellen als hierboven aange geven; Het is redelijk dat de fitters en winkeliers die hierdoor een zekere inkomstenderving treffen, een be paalde tegemoetkoming hierin wordt verleend. Naar aanleiding van het terzake gepleegd landelijk overleg stellen b. en w. voor aan fitters en/of winke liers die geen bemoeienis met de ver koop van nieuwe toestellen hebben gehad een vergoeding van 10% van de winkelprijs der verkochte toestel len toe te kennen. De toestellen wel ke gratis aan de verbruikers als ver vangingsapparaten ter beschikking worden gesteld, blijven voor deze vergoeding buiten beschouwing Voor het geval de fitters het plaat sen, aansluiten en controleren van de verkochte toestellen verzorgen, stellen wij U voor de bedoelde ver goeding op 15% van de winkelprijs te stellen. Een billijke verdeling over de betrokken fitters en/of winkeliers var. het totale bedrag dat op deze wijze ter compensatie wordt verkre gen, vraagt een nadere regeling, waarvoor nog overleg gaande is. Voor de inlevering van oude toe stellen kunnen op de winkelprijs van de nieuwe toestellen de volgende vergoedingen in mindering worden gebracht: 2. een vergoeding van 10% van de winkelprijs uit te keren aan die win keliers en fitters die geen bemoeie nis hebben gehad met de verkoop van door het bedrijf verkochte nieuwe toestellen; en 15% aan de fitters die een door het bedrijf geleverd toestel plaatsen aansluiten en controleren een en ander volgenr nader vast te stellen regels; 3. een krediet beschikbaar te stel len voor de ombouw door de n.v. Gascon van 4200 aansluitingen k 70.— ƒ294.000.— materialen ed. 4200 x ƒ55.— ƒ231.000.— onvoorzien 50.000. De ontploffingen op de KW. 160 Totaal 575.000.- en dit bedrag te brengen op de be groting van het bedrijf voor 1965. Het tempo waarmee bij het leggen van het transportnet wordt gewerkt noopt b. en w. bovendien kredieten tot een totaal bedrag van 355.000.— bij de raad aan te vragen. Van de aanvankelijke ramingen resteren dan nog voor nadere uit werking de post regel- en meetsta tion ad 25.000.en die voor ver nieuwing van de binnenleidingen ad 100.000.met nog voor onvoorzien 15.000. Hiervoor zullen tegelege- ner tijd kredieten worden aange vraagd. De vierjarige R. Beuving uit II- pendam is gisteravond bij een aan rijding dodelijk gewond. Toen het jongetje plotseling - viak voor de ouderlijke woning - de straat over stak, werd hij door een vracntwa- gen gegrepen en zo ernstig gewond, dat hij op weg naar het ziekenhuis in Purmerend overleed. „Ik hoop dat het voornaamste ge volg van deze gasexplosie aan boord van de „Vrouwe Alida" (Katwijk 160) zal zijn, dat de schippers er le ring uit zullen trekken en meer aan dacht zullen gaan geven aan de be palingen van de scheepvaartinspec tie. Het is een verkeerd gerichte ei genwijsheid om de bepalingen te ne geren, want ze hebben allemaal een achtergrond van noodzaak, ze dienen voor de veiligheid aan boord". Dit zei de hoofdinspcteur voor de scheep vaart, de heer J. Met* gisteren bij de behandeling door de raad voor de scheepvaart van de gasexplosie op 16 april van dit jaar aan boord van een Katwijkse motorlogger in de ha ven van IJmuiden, waarbij vier men sen ernstig gewond werden. De schipper van de KW 160 A. J. v. d. P. rook op de bewuste dag een gaslucht in de logies van zijn schip. Hij waarschuwde zijn bemanning om geen vuur te gebruiken. Met dekens trachtte men het gas door de geopen de patrijspoorten te verdrijven. In middels was geconstateerd, dat de gasfles, die de gaskachel in het lo gies voedde, was leeggelopen. Toen de eigenaar van het schip, N. van der P. aan boord kwam, wilde deze een lucifer aanstrijken om te zien of zijn schipper gelijk had. „Wacht dan even tot ik weg ben" riep de schipper, maar het was al te laat. Het op de grond van het schip hang- gende gas veroorzaakte een hevige explosie. „STOMME STREEK" „Van achteren bekeken was het een stomme streek, maar ja ik had geen gas geroken", vertelde de eige naar als getuige. De eigenaar zei niets te weten van bepalingen, die het gebruik van gas kachels verbieden. De schipper zelf had wel eens iets van het verbod ge hoord, maar het fijne wist hij niet. Ue films in de week van 10 tot 16 september zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Operatie „Petticoat" (a. 1). Dagelijks 2.30, 7 00 en 9 15 u. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido De val van Rome (14 j.) Geprolongeerd. Dag., ook zond. 2.30 en 7.30 uur. Luxor Madame zonder schaamte (volw.) Dag. 2 30, 7.00 en 9.15 uur Zond.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „A Bout de Souffle" (18 J.) Geprolongeerd. Dag. 2.3G. 7.00 en 9.15 uur ZöAd.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.) Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2, 5 en 8 uur. Hex: De vermetele ridder Pardall ien (a. I.) Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zond.: 2.30, 4.45, f.00 en 9.15 uur. De Gemeentepolitie van Kromme nie heeft maandagavond de 61-jarige onderwijzer J. B. uit deze plaats in arrest gesteld op verdenking van mishandeling van de 13-jarige scho lier Rien Kraak. De onderwijzer, die waarnemend schoolhoofd is, gaf de jongen maandagmorgen een paar tik ken op het hoofd, omdat hij ondeu gend zou zijn geweest. Thuisgekomen werd de jongen on wel. De huisarts werd erbij geroepen. Deze onderzocht de jongen en liet hem daarna naar het St. Janszieken huis brengen. Daar werd de jongen aan een oor geopereerd. „Veel loggers hebben gaskachels Bovendien, als het om de naleving van de voorschriften gaat, gaat nie mand in IJmuiden vrijuit". De hoofdinspecteur bleef van me ning, dat de schipper verantwoorde lijk is voor de zeewaardigheid van zijn schip. Voor het ontstaan van de explosie achtte hij de schipper niet direct verantwoordelijk. De raad zal later schriftelijk uitspraak doen. 29% NEDERLANDSE TV-HUISHOUDENS KEEK NAAR REM Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie (NIPO) heeft In de periode van 17 augustus tot en met 7 september een onderzoek ingesteld naar het kijk-bereik van TV-Noord zee (REM). Het NIPO deelde mede dat op 17 augustus (bij een steekproef van 340 televisie-bezitters) werd ge registreerd: 5 procent met „REM-an- tenne"; op 31 augustus (bij 368 t.v.- bezitters): 9 procent en op 7 septem ber (bij 362 t.v.-bezitters)10 pro cent. Het betreft hier steeds nieuwe, aselecte, landelijk gespreide steek proeven. Ook t.v.-bezitters zonder speciale REM-antenne kunnen niet te ver van Noordwijk aan Zee de uitzen dingen van TV-Noordzee dikwijls goed opvangen. Zo bleek dat op 24 augustus, 31 augustus en 7 septem ber resp. 7, 12 en 14 procent van de geënquêteerde kijkers een goede ont vangst hadden. Deze 14 procent op 7 september betekent een goede ont vangst door 270.000 t.v.-gezinnen. Bij een steekproef van alle tele visie-bezitters, waaronder dus ook die met een goede ontvangst van „TV- Noordzee" heeft het NIPO nagegaan waarop van maandag 31 augustus tot en met zondag 6 september werd af gestemd. Op TV-Noordzee hebben over de gehele week van 31 augustus tot en met 6 september plm. 550.000 tele visie-ontvangers een of meer avon den afgestemd gestaan. Dat is 29 procent van alle Nederlandse t.v.- huishoudens. GANGETJE LEIDEN (Advertentie) Ren vervolgverhaal van Suske en Wiske Aetherklanken WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1964 7.00 - 24.00 NCRV HILVERSUM 1, 402 m, 746 kc/« NCRV: 7.00 Nws. en SOS-berich- ten; 7.10 Dagopening; 7.20 Lichte gram.; 7.45 Radaokrant; 8.00 Nw6; 8.15 Gewijde muziek (gr.); 8.30 Fan fare-orkest (gr.); 8.45 Week van de Koorzang: Vooaal ensemble (gr.); 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstan den; 9.40 Voor de huisvrouw; 10.10 Fluit en klavecimbel: klassieke muz. (gr.); 10.30 Morgendienst; 11.00 Klas sieke kamermuziek (gr.); 11.15 Tot ziens in Jeruzalem, Bijbelse quiz; 12.00 Lichte gram.; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Week voor de Koorzang: Meisjeskoor en instru mentaal sextet: 12.53 Gram., event, aktualiteiten; 13.00 Nws; 13.15 Tran sistor: licht programma; 14.15 Als ik Burgemeester van Hindelopen was hoorspel; 1500 Klassieke kamermuz. (gr.); 15.30 Viool, cello en contrabas: klassieke muz.; 15.50 Bijbel vertelling voor de jeugd; 16.00 Voor de jeugd; 17.15 Orgelspel met ritmische bege leiding en zangsoliste; 17.45 Lichte gram.; 17.55 Het Spektrum, berichten en lezing; 18.10 Week voor de Koor zang: Mannenkoor: Klassieke en mo derne liederen; 18.30 Radio - Volks - Universiteit: Muzikaal Spectrum, door Klaas A. Posthuma; 19.00 Nws. en weerpraatje; 19.10 Week voor de Koorzang: Koorzang van Het Leger des Heils; 19.30 Radiokrant; 19.50 Draaiorgelmuziek (gr.); 20.05 Lichte gram.; 20.30 Week van de Koorzang: Moderne muziek; 21.15 Antwoord 64, negen kerken in Nederland gaan sa men bouwen voor nu en de toekomst, klankbeeld; 21.40 Lichte orkestmuz. en zangsoliste; 22.00 Amusements muziek; 22.30 Nws. 22.40 Avondover denking; 22.55 Klassieke kamermu ziek (gr.); 23.10 Commentaar over Het Tweede Vaticaanse Concilie; 23.20 Metropole-orkest: Romantische muz., 23.55 - 24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m, 1007 kc/s VARA: 7.00 Nws; 7.10 Ochtend- gymn.; 7.20 Soc. strijdlied; 7.23 Lich te ochtendklanken (gr.); (Om 7.30 Van de voorpagina); 8.00 Nws en soc. strijdlied; 8.18 Lichte gram.; 8.50 Ochtendgymn. voor de vrouw; 9.00 Kookpraatje; 9.05 Klassieke gram.; VPRO: 9.40 Boekbespreking; VARA: 10.00 Lichte gram.; 11 00 Nws; 11.02 Voor de vrouw; 11.40 R.V.U.: Roof vogels, een symbool van internatio nale natuurbescherming, door drs. J. Wattel; 12.10 Licht instrumentaal trio; 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb 12.33 Voor 't platteland; 12.38 Orgel spel: lichte muziek; 13.00 Nws; 13.15 Licht ensemble (stereofonische uitz.); 13.45 Peking benaderd door zijn bu ren, lezing; 14.00 Rotterdams filhar monisch orkest, koor en solisten: •klassieke muziek; 14.50 Kamerpraat; 15.00 Voor de jeugd (Oom 16.00 Nws) 16.50 Voor de zieken; 17.20 Tentoon- stelilingsagenda; 17.25 Stereofonische uitz.; Musette-orkest; 17.50 Rege- ringsuitz.: Geven en nemen: tips voor en van weggebruikers; 18.00 Nws.; 18.15 Lichte gram.; 1820 Uitzending van de Pacifistisch Soc. Partij: Na de Troonrede; 18.30 Stereofonische uit2.: Lichte orkestmuz. (opn.); 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Artistieke Staalkaart; 19.40 Stereofonische uitz.: Licht instrumentaal trio met zang soliste: Jazzmuziek; 20.00 Nws; 20.05 DWS - Fenerbache, rechtstreeks ver slag van de le wedstrijd in het toer nooi om de Europa-beker voor lands kampioenen te Amsterdam; 22.00 Na- tafelen, licht progr.; 22.30 Nws; 22.40 Balans: actuele kroniek; 22.55 Con trasten: muziek voor kenners en lief hebbers (gr.); 23.55 - 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 De Verrekijker, intern jeugdjournaal: AVRO: 17.10 - 17.45 Voor de kinderen; 19.30 125 jaar Spoorwegen, filmreportage; NTS. 20.00 Journaal en weeroverzicht; 20.20 De Bezetting XVIII, documentaire over Nederland in de Tweede Wereld oorlog; AVRO: 21.35 Een avond ergens in Rusland.muzikaal pro gramma; 22.10 AVRO's Televizier- 22.25 Voordracht; NTS: 22.35 - 22.40 Journaal. door Antonio del Monte Protesterend wolkte het zand om hoog en ineens zag hij het kleine, vierkante vlak van ijzer. Het water had alle oorspronkelijke kleur van het metaal weggevreten en het zat schuin ingegraven tussen het eeu wenoude zand. Donato knielde. Koortsachtig be gon hij met zijn mes in de bodem te wroeten. Zware zandkolommen sloe gen op. Ze werden gevolgd door an deren. Tenslotte hingen ze bewegen- loos ter hoogte van zijn gebogen schouder of ze nooit meer zouden zinken. De kist was niet bijster groot. Zij lag bij ander doorgeroest ijzer, dat zich destijds tot een eenheid had ver- 2ameld en zich diep in de bodem had gedrongen. Een teleurstelling bekroop hem: hij kon zich moeilijk voorstellen, dat dit kleine ding, dat hij met beide han den gemakkelijk 2ou kunnen om spannen, de loden kist was, waarover Alvaro had gesprokén. Aan 'het eind was zijn mes ragdun. Hij probeerde het onder het deksel te schuiven, direct boven de inke ping van het slot. Hij spande al zijn krachten en duwde. Het kistje bleek open te zijn. Met een schok stootte het uiteinde van het lemmet tegen de ijzeren achter wand. Hij kwetste zijn hand, maar voor de bloedende snij wond had hij geen seconde aandacht; hij merkte het ternauwernood. Van het mes was de punt gebro ken. Hij liet het onachtzaam op de grond glijden en werkte verder met zijn handen. Langzaam week de dun ne, verroeste klep. De binnenkant was een vettige korst van kleine zandkleurige schilfertjes. Toen hij het niet snel genoeg kon demonteren, probeerde hij de kist uit het zand te trekken, maar er was geen beweging in te krijgen. De opening was nu echter groot genoeg om een doorgang voor zijn hand te vormen. Langzaam schoof zijn vlakke handpalm over het scherpe metaal; zijn vingers krom den zich of zij een vrolijk kinder spelletje speelden. Dan ineens gleed zijn pols door de opening. Zijn hand kwam terecht in een papperige brei, die kleverig aan zijn vingers plakte als een opdringerig dier. Tegelijkertijd schoot het deksel open. Eén van de scharnieren was gebroken en liet nu de klep krachté- loos opzij glippen. Daar lag het geld. De gebundelde bankbiljetten lagen opgestapeld tus sen de metalen wanden en waren ver gaan tot een waardeloze, grauwe massa, aangevreten door het water. Nog enige tijd, dan zou ook deze drabbige klomp tot niets zijn opge lost. Donato stond langzaam op. Hij draaide zich om en begon met een versteend gevoel door de dode we reld van het water te lopen. Instinc tief ging hij in de richting van het rif, waaraan hij het koord van de scheepsbel had gebonden. Hij zou het nog maar een korte tijd kunnen uit houden; daarna moest Maddalena on herroepelijk vlugger pompen, opdat hij sneller naar boven zou kunnen stijgen. Hij vorderde voetje voor voetje, doch hoe meer hij de vreemd opge trokken rots naderde, hoe sterker het eiland wéér bezit van zijn ge dachten nam. Daar waren Campo en Maddalena, die niet zouden aarzelen, indien ze hem de vrijheid Uit handen konden slaan. Het was wel het laatje waaraan Maddalena op dat ogenblik dacht. Terwijl haai- hand met gelijk matige bewegingen de handle van de pompinstallatie bewerkte, probeerde ze met haar andere uit een verfrom meld pakje een sigaret te halen. Ze keek naar Maria, die de voor plecht van het scheepje ontruimde om straks de sponzen op de Witte vloer te kunnen uitleggen. Met han dige bewegingen stapelde ze alle overbodige voorwerpen achter de wand van de kajuit. Ze hield pas op met werken toen Maddalena haar vroeg het pompen een tijdje te willen overnemen. „Hé", antwoordde ze gebelgd. „Nu had ik juist een ogenblikje rust wil len nemen!" „Steek dan even die sigaret voor me op!" Ze ging het kajuitje binnen om het vlammetje van de lucifer tegen de wind te beschermen. Ze keek een beetje verlegen toen ze terug kwam en Maddalena vriendelijk tegen haar lachte. „Het is echt niet, dat ik je een reisje naar Napels misgun, Maria", zei ze opeens. „Geloof je niet dat ik het beste met je voor heb?" Maria leunde tegen de eiken be timmering van de roef. Ze knikte langzaam. „Maar het was toch gemeen van je om.om dat van Donato te zeg gen. „Ik ben ouder en wijzer dan jij, maar je wilt niet naar me luisteren. Wanneer ik je alles verteld heb, zul je zelf zien, dat ik er goed aan deed Donato zwart te maken tegenover jou. „Dus je geeft toe, dat het een leu gen was?" viel Maria scherp in de rede. „Ja", beaamde Maddalena onzeker. „Ja, Maria!"' Ze draaide zich om en terwijl ze over de zee staarde, trommelden haar vingers een dof-rommelende mars op het wit gelakte dak van de cabine. „Zal je nu naar me luisteren en niet naar Napels gaan?" „Natuurlijk ga ik naar Napels!" „Ik ken Donato langer dan van daag", begon Maddalena zacht, ter wijl haar hand regelmatig de pomp aan het werk hield. „Ik ontmoette hem al achttien jaar geleden." „Hou op!" riep Maria woedênd. „Je slaat weer aan het fantaseren, alleen om mij van Donato af te hou den. Ik wil niet naar je luisteren." Ze ging demonstratief het roefje bin den en sloeg de deur zo wild achter zich dicht, dat de ruiten rinkelden. Maria in Napels. De kleurrijke, jachtige stad gebouv:) rond de ver inspringende baai van de saffieren blauwe zee. Maria in het huis van mevrouw Ciesatti. Herinnering en toekomstbeeld begonnen traag in elkander te vloei en, werden onafscheidelijk vast ge klonken door de verschrikking, die ze met elkaar gemeen hadden. Door de brede straat zou de taxi rijden. De chauffeur telde de num mers van de kolossale huizen en stopte tenslotte na een joviaal seintje van Donato. Natuurlijk zou Maria een nieuwe jurk dragen. Een strak model met een enkele, geraffineerd aangebrach te versiering zou haar wel het aan trekkelijkst maken, dacht Madda lena. En sierlijke, kleine schoenen, die haar ranke enkels zouden accen tueren en haar slanke, mooi ge vormde benen. Wordt vervolgd).

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2