NOORDWUKERHOUT WEEKELYCKSE CRONYCKE SCHOLIEREN die zelf hun ZAKGELD ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1864 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN ZILVEREN JUBILEUM J. F. VAN DE VATE Van het dozijn zilveren jubilea, dat dit jaar bij N. Samsom n.v. reeds herdacht is, was dat van de heer J. F. van de Vate gisteren het laatste in deze rij. Ook hij is nl. zoals de directeur, de heer J. F. Samsom in zijn huldigingstoespraak zeide, een van degenen, die in het merkwaar dige jaar 1939 in dienst gekomen zijn. Daar verschillende werknemers toen onder de wapenen moesten ko men, kon de heer v. d. Vate direct het werk in de binderij aanvangen. In de huldigingsbijeenkomst, die ih de kantine van het bedrijf aan de Margrietlaan werd gehouden, wer den de jubilaris namens de directie waarderende woorden toegesproken en werd hem dank gebracht voor be toonde trouw en ijver gedurende - een kwart-eeuw .De heer v. d. Vate is steeds in de binderij werkzaam gebleven. Hij is een specialist in de bediening van de Martini-boeken- naaimachine. In de-loop der jaren is hem echter ook de controle en regis tratie van al het binnenkomende bindwerk opgedragen. Van de direc tie ontving hij het gouden ereteken voor 25-jarige dienst, benevens een stoffelijke blijk van waardering. Mevrouw v. d. Vate werd in de hul diging betrokken door de aanbieding van een fraai bloemstuk. Daar twee andere functionarissen van de binderij verhinderd waren aanwezig te zijn, werd namens het leidinggevend personeel gesproken door de heer B. Lammers, chef der controle-kamer. Daar hij dus als het ware als tolk optrad, zei hij, wilde hij de woorden die anderen hadden willen spreken, tot de zijne maken. Deze woorden gaven blijk van waar dering en van een goede samenwer king. Tenslotte voerde de heer A. Re- degeld namens de collega's het woord. Met een hartelijke gelukwens overhandigde hij namens het perso neel een fraai cadeau. BOSKOOP GDS Het programma voor deze week luidt: zaterdagmiddag: Bode graven A-GDS A 1 aanvang 4 uur; -GDS B-Gouda B 2, aanvang 4.30 uur; GDS C 1-Bodegraveh C 1 aanv. 3.15; GDS C 2-Be Fair C 4, aanv. 2.00 uur. Zondag: Zwervers-GDS, aanvang 2.30 uur; GDS 2-Bodegraven 4, aan vang 2.30 uur; GDS 3-GSV 6, aan vang 12 uur. HAZERSW OUDE VERZOEKSCHRIFT UIT DE GROENENDIJK Zondagmorgen krijgen de bewo ners van Hazerswoudes buurtschap de Groenendijk en andere belangstel lenden uit de gemeente, boven de 21 jaar, de kans een petitie te tekenen, die gericht is aan de leden van de gemeenteraad. Gisteren hebben ver scheidene ter plaatse verschijnende dagbladen reeds aandacht besteed aan de woningbouw in de Groenen dijk en de toestand zoals die er bin nenkort kan uitzien wat betreft de kleuter- en de lagere school. Alle Groenendijkers, en zoals gezegd an dere belangstellenden uit de ge meente Hazerswoude, worden dan ook uitgenodigd het verzoekschrift te tekenen, gericht aan de gemeente raad ten einde deze dringend te ver zoeken alles te willen doen wart; in zijn vermogen ligt om de realisering van een uitbreidingsplan in Groenen- stein op zo kort mogelijke termijn zijn beslag te doen vinden. Degenen die met de inhoud van de petitie kun nen instemmen kunnen wart dart be treft op zondagmorgen hun belang stelling tonen op de pastorie Groe nendijk na de H H. Missen van 6.45, 8.00, 9.30 en 11.00. KOUDEKERK WONINGBOUWVERENIGING „GOED WONEN" In hert Ver. Gebouw werd gister avond de algemene ledenvergadering van de woningbouw ver. „Goed Wo nen" gehouden, onder leiding van burgemeester Q. Waverijn. In zijn openingswoord wees de voorzitter op het feit dart de vereniging thans 120 woningen in beheer heeft, en dat er spoedig weer 8 woningen van het contingent 1963 gereed zullen ko- Dat de vereniging het doel na streeft om de Volkshuisvesting in Koudekerk te verbeteren blijkt uit het feit dat er actief wordt gewerkt aan de bouw van 16 bejaardenwo- nimgen, met conversatiezaal. Het ge hele complex zal centraal worden verwarmd. Door haar gunstige en centrale ligging wordt dit voor de bejaarden een aantrekkelijke woon gelegenheid. Ten slotte wees de voor zitter de vergadering er op dat er vele moeilijkheden moeten overwon nen worden om de bouw te verwe zenlijken. De secretaris en de penningmeester resp. de heren H. van Leeuwen én K. Koeman konden een gunstig ge luid laten horen omtrent de stand van de verenigingszaken. Vervolgens gaf de vergadering haar fiat om uit de verenigingskas een bedrag te be stemmen ter algemenen nutte. Ge dacht wordt aan enige banken in het plantsoen hetwelk zal worden aangelegd achter de be jaarden wo ningen. Als bestuursleden werden herkozen de heren D. Koeman en W. van Vegten. Als commissaris werd in de plaats van de heer B. de Wit, gekozen de heer Joh. van S tui ven- berg. Na de pauze kwamen aan de orde de bouwplannen, allereerst stelde de voorzitter aan de orde om bouwgrond te kopen voor de bouw van 18 wo ningen ten oosten van de Van Poel geestlaan gelegen. Deze woningen zullen worden gebouwd door de N.V. Grootstad te Nootdorp. Ten tweede vroeg hij het fiat der vergadering om aan te kopen de grond ten behoeve der bejaarden- woningen, gelegen aan de westzij de van die Dir. Vlaamdrenlaan en ten zuiden van de Pr. Beniardatraat Alle aanwezigen konden hiermede instemmen. Tevens vroeg het bestuur machtiging om plannen te laten voor bereiden ten behoeve van de bouw van 36 of zo mogelijk 42 woningwet woningen ten oosten van de Van Poelgeestlaan. Deze woningen wor den gebouwd in een zgn. stroken- bouw. Het te gelijk te bouwen aantal wordt bepaald naar de grootte van het te krijgen contingent. Zonder hoofdelijke stemming werden deze plannen aangenomen. Op voorstel van een der leden gaf de vergadering ook machtiging om grond aan te kopen voor de bouw van laatstge noemde woningen. In de rondvraag kwam ter sprake of er geen mogelijkheid is om een eigen onderhoudsdienst in het leven te roepen, en ook garages te laten bouwen. De voorzitter wees er op, dat er nog te weinig woningen zijn, wat bij eigen onderhoud een te grote financiële last zou geven. De bouw van garages kan niet worden ver wezenlijkt door de huidige moeilijke aredietverlening en de te verkrijgen Rij ksgoedkeuiringen. LANGERAAR Zwemdiploma's Leerlingen van de R.K. lagere school in Langeraar deden gisteren voor het eerst zwem- examen in het zwembad „De Hoorn" te Alphen a. d. Rijn. Voor het A-di ploma slaagden: Frieda v. d. Hoorn, Ineke Fransen, Hans Rodewjjk, Joke Wijzenbroek, Sina v. d. Pijl, Johnny v. d. Hoorn, Peter van Tol, Magda van Leeuwen, Trudy de Rijk, Mary Touw, Greet v. d. Zwaan, Joke Eg berts, Marian Droogh, Kees Lek, Ria Sassen, Gdel de Rijk, Trudy Lek, Toos v. d. Pijl, Ria v. d. Pijl, Tonny Uittewaal, Corrie Baak, Berrt Otto, Lies Vermeulen, Marian de Haan, Nellie Lek en Jan Zijerveld. Het B-diploma behaalden: Loes v. Kempen, Cobie v. d. Zwaan en Br en- da Droogih, LETMTTTDEN BOTSING MET AUTOBUS Gisteravond omstreeks half zeven vond op het kruispunt Provinciale weg en Dorpsstraat een botsing plaats tussen een personenauto en een autobus van Maarse Kroon. Vanuit de richting Alphen a. d. Rijn naderde op de Provinciale weg een personenauto met het echtpaar Dör uit Waddinxveen het kruispunt, ter wijl uit de Dorpsstraat de autobus het kruispunt passeerde in de rich ting Aalsmeer. De chauffeur van de bus merkte de personenauto niet op en verleen de geen voorrang, waardoor de per sonenwagen met grote snelheid te gen de zijkant van de bus botste. De heer en mevrouw Dör liepen hierbij zodanige verwondingen op, dat zij naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht, nadat door dokter J. A. Brinkhorst eerste hulp was ver leend. De auto werd zwaar beschadigd, térwijl de bus ter hoogte van het achterwiel werd ingedeukt. De heer Dör, die zijn verjaardag vierde, was op weg naar een ziekenhuis in Haar lem, waar zijn moeder wordt ver pleegd. Kath. Vrouwenbeweging In café Keizer startte de Kath. Vrou wenbeweging KAV het winterpro- gramma met een voorlichtingsavond op huishoudelijk gebied. De voorzit ster, mevrouw Th. van Egmond-v. d. Hoorn, heette allen hartelijk welkom en in het bijzonder mej. van Wijk van de Stichting voor Huishoudelijke voorlichting ten plattelande, die voor deze avond was uitgenodigd. Hierna maakte de voorzitster het winterprogramma bekend, dat er als volgt uit ziet: 15 oktober een avond over huwelijks- en gezinsleven met als spreker kapelaan De Jong; 12 nov. wordt een avond die geheel aan koffie gewijd zal zijn; in dec. komt St. Nicolaas wederom, terwijl in jan. een kaartavond wordt belegd waar voor ook de heren echtgenoten zul len worden uitgenodigd; in febr. volgt een kienavond; voor maart staat een voorlichtingsavond op me disch gebied op het programma; april „huishoudelijke gebruiksvoor werpen". Hierna demonstreerde mej. Van Wijk hoe op vele manieren hartige hapjes en koude schotels bereid kun nen worden. ROELOFARENDSVEEN ZILVEREN PRIESTERFEEST PATER ULRICH HOUTSMA Iedere parochiaan in de parochie St. Petrus Banden zal zich nog wel het bijna 8-jarig verblijf in de paro chie herinneren van pater Ulrich Houtsma, die na zijn vertrek uit Roelofarendsveen zijn verblijf heeft in een klooster in Aalsmeer, waar hy kapelaan is aan de daaraan ver bonden parochie. Maandag 14 sept. hoopt hij daar zijn zilveren priester feest te vieren. Te half elf wordt door hem de plechtige hoogmis in de kloosterkerk van Aalsmeer opgedra gen, waarna tot 1 uur receptie aan het klooster. Zondag 20 sept. wordt dit feest in de parochie Aalsmeer ge vierd. Eveneens te half elf de plech tige Hoogmis, opgedragen door pa ter Houtsma, waarna er in het paro chiehuis gelegenheid is tot felicite ren tot 1 uur. LEIDSCHENDAM Ondertrouwd: Nicolaas Buurman te Eindhoven en Francoise van Len- gevelde; Lambertus B. Knijnenburg te Voorschoten en Francisca M. de Vreede; Jan van der Veen en Johan na G. Vermeer; Adrianus A. van Djjk te Den Haag en Geertruida T, J. Bösecke; Nicolaas Si. Nieuwveen te Voorburg en Maria G. E. van Wissen; Stephanus P. M. Perquin en Wilhbrorda A. P. Delen te Den Haag. Getrouwd: Raffaello Nencioli te Arezzo (It) en Jeanne M. Jansen; Albert u« J. M. van Leeuwen en Mi en tje M. van Harte; Paulus J. Janson en Ephemia C. H. Sloot; Gerardus H. H. Dielen en Wilheknina H. M. Kelf- kens; Leonard P. A. Meddens en Beatrice M. B. van Aarsen te Voor burg; Jaoob Vermeer en Adriana P, van den Eijkhof te Haarlem; Ger- hardus A. W. J. Mensink te Den Haag en Elizabeth van der Pijl; Hubertus Muller en Maria A. Streef- land. HAARLEMMERMEER Geboren: Pieter Cornelis zn van C. Kramer en L. G. de Leeuw; Her- manus Hein zn van H. W. J. Konin gen en G. Dijksman; Albertus Aart zn van H. W. J. Koningen en G. Dijksman; Robert Richard Nicolaas zn van J. N. W. de la Rive Box en J. M. H. S. Peri-in; Natas ja dr van B. J. Mescher en A. E. de Jong; Mar- tinus Gerardus Henri zn van H. A. van Velsen en M. Bos; Eligius Jo hannes Theodorus zn van M. J. T. Brandt en A. M. Jongeneelen; Jo hanna Cornelia dr van M. W. Jacobs en J. G. van der Zwaan; Monique dr van J. C. Goedknegt en B. Veen- hof; Jacqueline dr van A. J. Homan en J. T. Kruijshaar; Robert zn van D. C. W. Korver en M. Roele; Erik Marcel zn van J. van den Berg en S. van der Vliet; Barendina dr van J. H. Noorloos en E. H. Heemrood; Hendrik Jan zn van J. Geerts en J. C. Kooien; Monique Elisabeth dr van G. C. J. Oostdijk en C. E. Holdt- grefe; Elizabeth Jacomina dr van S. H. Allaart en M. E. Ocké; Daniel Marinus zn van M. P. Viergever en A. Veen vliet; Johny Cornelis zn van A. G. Baas en C. J. van Kesteren; Nelly dr van T. Lanser en J. Ver hoeven; Josephine Alida Maria dr van A. van der Hoofd en E. J. Schreurs; Sandra Mariana Elles dr van A. Visscher en H. J. Hermans; Edwin zn van A. Kaslander en H. J. Spitse; Wilhelmus Antonius zn van P. van Aarle en M. A. P. van Vlimmeren; Yvonne dr van M. Klootwijk en L. van Prooyen; Lau- rentia dr van W. F. Zekveld en G. Schlee. Ondertrouwd: Kerst Tambour, 22 jaar en Cornelia Tammes, 20 jaar; Marinus van Vulpen, 20 jaar en Geertje de Regt, 22 jaar; Gerardus Leonardus Maria van der Knaap, 24 jaar en Maria Adriana Lena Am- merlaan, 22 jaar; Lambertus Petrus Mostert, 24 jaar en Lucia Elisabeth Maria van den Maden, 19 jaar; Siet- se Kerzaan, 26 jaar en Pieternella van Vuren, 20 jaar; Arie Bakker, 28 jaar en Gerritje van Maanen, 28 jaar Jan Hendrik Asper, 22 jaar en Anna Catharina Hoogkamer, 18 jaar; An tonius Johannes Jozeph van Winsen, 26 jaar en Anna Paulina Petronella Kroon, 26 jaar; Jan Korenwinder, 29 jaar en Louwerina Catharina Oos- trom, 22 jaar. Gehuwd: Cornelis Bouwer en Eli zabeth Trudy Jonkers; Sjouke Cra- nendonk en Adriana Louise Rijnbeek Hans Willem Emile Simon Warde naar en Gerina Struiksma; Johannes Sakkers en Cornelia Johanna van Beek; Freddy van Aalst en Antje Aagje Bochoven; Willem 1st van Kor- tenoever en Ingrid Victoria Verhoef; Levinus Johannes Meiresonne en Geertruida Adriana Roodenburg; Ja cobus Cornelis Smit en Petronella Gras. Overleden: Neeltje Jans Schen kels, 59 jaar, w.v. W. Aarsen; Elisa beth Wiegel,. 87 jaar, w.v. J. Ver beek; Ludmilla Schindelker, 67 jaar, e.v. W. J. L. van der Meij den; Rei- nier Albertus Marous Snel, 5 jaar; Johannes Bouwmeester, 60 jaar e.v. W. van Haastregt; Dirk Hol, 66 jaar, e.v. J. G. van der Meer; Christoffel Visscher, 76 jaar, w.v. D. van Burk; Cilius Nieuwkoop, 61 jaar, w.v. N. DoL HILLEGOM Schaakclub „De Uil" De Schaak club „De Uil" opende hert seizoen met de jaarlijkse ledenvergadering. Na de bestuursverkiezing, waarbij de heren J. Brauckman en J. Th. v. d. Berg werden herkozen, volgde de uit reiking van de prijzen. De heer J. v. d. Zwet, kampioen van het seizoen 1963-1964 ontving als eerste een be ker uit handen van de voorzitter, ge volgd door de heer K. v. d. Linden, kampioen van het tweede tiental. De cup-winnaar W. Peet werd hierna de wisselbeker overhandigd. Hierop volgden nog enkele mede delingen, waarvan de voornaamste was dat de clubavonden voortaan zouden plaats vinden in een mooiere en ruimere zaal van „Weltevreden" Geboren: S. M. Warmerdam en M. van der Aar dr; T. J. J. Seijse- ner en H. J. van Rooij zn; H. L. C. van Haaster en A. M. Meijboom zn; N. Heij en A. M. Verhoog dr; B. L. M. J. Hartman en A. M. W. Winke laar dr; C. Los en C. Plug dr; R. Krijger en W. Lundhof zn. - Ondertrouwd: J. Flipsen en H. Holleman; C. D. Schuurman en H. van Dijk; C. R. J. M. Veelenturf en R. J. Warmerdam. Gehuwd: M. Schotsma en KL A. van der Meij; J. T. van Kampen en M. G. T. de Groot; A. F. Otten en D. van den Over; F. A. Ligthart en A. C. van Leur; J. H. J. van der Zande en P. M. van de Loo. Kettingbotsing. Donderdagmid dag vond op de v. d, lindelaan, ter hoogte van de Draka, een ketting botsing plaats. Een vrachtwagen moest plotseling afremmen en als gevolg daarvan ook de hier achter rijdende volkswagen. De hierna vol gende bestelwagen merkte bedoelde manoeuvre te laat op, waardoor hij op de volkswagen inreed, en deze laatste weer in aanraking kwam met de vrachtwagen. De volkswagen werd hierbij zwaar beschadigd. Persoon lijke ongevallen deden zich niet voor. KATWIJK AAN DEN RIJN JUBILE EN AFSCHEID Een zeer bekende persoonlijkhedd, de heer J. de Kreek, onderwijzer aan de geref. school Noordwijkerweg, zal dezer dagen zijn functie beëindigen na 40 jaren het onderwijs gediend te hebben. Het was op 1 september '24 dat de eerste gereformeerde school te Katwijk a. d. Rijn werd opgericht De heer De Kreek solliciteerde voor deze benoeming en werd benoemd. De heer De Kreek werd 17 augustus 1900 te Strijen geboren en verkreeg zijn op leiding aan de christelijke kweekschool voor onderwijzers te Rotterdam, waar hij In 1919 de on- derwiizersaofce behaalde. In 1982 ver- wierf hij de hoofdakte. De heer De Kreek staat én bij het schoolbestuur én bij de ouders der kinderen hoog aangeschreven Woensdag 18 septem ber a.s. om 20 uur zal de heer De Kreek officieel afscheid nemen vam zijn werk. waaraan hij «edureride 40 iaren in Katwiik a. d. Rite zijn beste krachten heeft gereven Dit zal ge beuren in heit narochtehuis im de Kerkstraat On^ertwIIfeld zpi te be langstelling hiervoor giroot zijn. f.fQSR OOGST VAN DE STRAAT Gevonden: rose badhanddoek met onderbroekje, step met lekke band, oranje portefeuille, goudkleurig hor loge met zwart bandje, kanarievogel, paar nylon dameshandschoenen, step, bruin lederen herenportemonnaie met inhoud, groen-grijze kinderpor- temonnaie met weekkaart NZH. Verloren: blauwe portemonnaie inh. huissleutel, solexsleutel, plm. 10,-, briefje van aangetekende brief; rode kinderstep, groenkleurige mo hair sjaal, roodlederen portemonnaie inh. 4 bankbiljetten van 2,50, he renpolshorloge „Junghans", stalen- band, chroomkast m. ingeslagen nr 34701; bruin lederen schooltas met naam Coryie Schouten, inh. nylon re genbroek, thermosfles, zonnebril bruine herenportemonnaie inh. ruim 7,-; zilveren ketting met 12 bedel tjes; rode marokkaans lederen porte monnaie inh. 10,-; licht bruine por temonnaie 40,-; paar bruine natu rel dameshandschoenen; jongensjas je lichtgrijs; paarse portemonnaie inh. 1,17; wieldop „Fiat"; bruin lede ren knipportemonnaie inh. 3 zilveren rijksdaalders, kleingeld en 2 sleutels van geldkistje; groen colbertjasje; envelop geddr. „Christofferse" met nota's; bruine fietstas inh. leef net, steltje; groene jongensfiets „Loco motief"; grijze damesportemonnaie inh. suikerzakje en 1 lot nr. 629. Denk om de inschrijven Zater dag 12 sept. kan de jeugd van Li«6e zich laten inschrijven voor deelname aan de kinderfeesten op woensdag 23 september in de Oud-Hollandse zaal van de „Witte Zwaan". Alleen „koppels" worden ingeschreven. Van 2-4 uur wordt door het feestcomité zitting gehouden. Kankerbestrijding Voor de kan kerbestrijding heeft Lisse 2550,- opgebracht, een bedrag dat nog nooit bereikt werd. Geboren: Kempe Focke, z.v, H. C. Segers en F. M. Tromp; Adrianus P. N. z.v. N. v. Rooyen en B. P. J. Kerkvliet; Robertus Wilhelmus C. z.v. C. J. v. Loon en M. M. v.d. Meij; Theodorus Franciscus M. z.v. W. J. N. v. Dorp en T. J. v.d. Zwet. Ondertrouwd: Martinus de Graaf en Petronella J. J. Crezée; Wilhelmus Th. Verhart en Lena D. A. Bon; Jan Overdorp en Elisabeth Versteeg. Getrouwd: W. C. J. Hoogendoorn en J. A. J. Wassenaar; H. M. Teeu- wen en H. A. Hogervorst. NOORDW1JK DE GEWEIGERDE KAMPEERVERGUNNING Langdurige kwestie opnieuw in raad B. en W. van Noordwtfk schrijven aan de Raad: Bij schrijven van 8 augustus 1964 ingekomen 18 aug, 1904 heeft mevrouw J. J. C. Koo- menHulsbosch, Vogelaardreef 11 alhier, bij de raad beroep aangete kend tegen het besluit van B, en W. van 24 juli 1904 tot weigering van een door haar gevraagde vergunning om te laten kamperen op het bij haar woonhuis-„pension" gelegen ter rein door gezinnen in ten hoogste 50 tenten en/of kampeerwagens. Dit besluit werd op 24 juM 1904 aan aanvraagster uitgereikt, zodat het Het door de wol geverwde Legden quam in last. De oude nyverheyd, die kreegh weer raecke klappen en meenigh werckman moest maer op gaen stappen en hy nu in het (werreck) duyster tast. De roem van Leydens vestde wolle van weleer, aaet voor de Sleutelstad al meer end' meer verlooren; de wolleweevers hebben andere pleck verkooren en wat geweest is, dat en komt nooyt weer. Nae 't laecken en de saey, wyckt nu die andere roem, moet thands een deel van 't wollewerck hét nu begeeven. Noah luttel jaers misschien en dan sal sneeven de laetste Leydsche wolleweever-met-pensioen. WILLEM VAN HORSTENDAEL willen verdienen met het bezorgen van DE LEIDSE COURANT in een gedeelte van Noordwijkerhout, kunnen zich opgeven bij J. VAN SCHAIK DORPSSTRAAT 19 (Advertentie) beroepschrift tijdig is ontvangen. Het is bekend aldus B. en W. aan de Raad dat mevrouw Koomen tot 1952 in haar woonhuis en op het daarbij behorende terrein een kam- peerbedrijf heeft geëxploiteerd. In het voorjaar van 1953 moest daaraan als gevolg van de zeer recalcitrante houding van mevrouw Koomen een einde worden gemaakt. In de jaren" 1953 tot en met 1956 heeft zij her haaldelijk getracht opnieuw een ex ploitatie-vergunning te verkrijgen, doch omdat zij halsstarrig weigerde te verklaren, dat zij de geldende voorschriften wenste na te leven werd op die verzoeken steeds afwij zend beschikt. Toen zij het in 1959 nog eens pro beerde was een nieuwe situatie inge treden omdat inmiddels voor de be- neden-voorlakaliteit van het perceel Vogelaardreef 11 een verlof A inge volge de Drankwet was verleend, terwijl bovendien de nieuwe eigena resse (Stichting Het Zuid-Hollands Landschap) ernstig bezwaar maakte tegen het verlenen van de gevraagde vergunning. Echter alleen reeds om dat het voor kamperen bestemde terrein open aanhorigheid vormde van de ve'Mofalokaliteit moesten wij toen de gevraagde vergunning wei geren (artikel 5, sub 2 onder b, Kam- peerverordening) De aanvrage die wij na 4 jaren van rust op 15 november 1963 ont vingen hield zekere beloften in dat mevrouw Koomen een nieuwe koers wilde gaan varen. Zij verklaarde im mers uitdrukkelijk afstand te doen van haar verlof A wanneer haar de gevraagde vergunning om te 'laten kamperen zou worden verleend, ter- wel zij zich ook uitdrukkelijk bereid verklaarde alsdan alle geldende voor schriften en aanwijzingen voor het laten kamperen nauwgezet en stipt te zullen opvolgen. Ofschoon de Stichting Het Zuid- Hollands Landschap haar eerder ge uite bezwaren tegen het verlenen van een kampeervergunning aan me vrouw Koomen onverkort handhaafde kon deze ons niet voldoende over tuigen dat de huurovereenkomst haar het recht gaf het kamperen op het door mevrouw Koomen gehuurde terrein tegen te gaan en het leek er toen dus op dat wij de aanvrage in gunstige overweging zouden kunnen nemen indien het terrein en de ac commodatie aan de te stellen eisen zouden voldoen. Bij de controle of zulks het geval was trad echter in het licht dat ook ernstig aandacht diende te worden geschonken aan de combinatie van het kampeerbedrijf en zoals zij het noemt het „hotel-pension" van mevrouw Koomen. Nadat was nage gaan wat dit „hotel-pension" in feite is adviseerde de secretaris van de Kampeerraad ons op 19 maart 1964 onder meer: „Onder de gegeven omstandigheden „acht ik een vergunning voor de ex ploitatie van een kampeerterrein „niet verantwoord, omdat met betrek- „king tot de wijze van exploitatie „van de logiesgelegenheld geen enkele „zekerheid bestaat omtrent een goede „gang van zaken". Aangezien in dat advies de vraag werd opgeworpen of een logiesgele genheld als de onderhavige als een hotel-pension diende te worden ge zien, dan wel onder de werking van de Kampeerverordening behoorde te vallen en de secretaris van de Kam peerraad mededeelde dat deze vraag met het Bedrijfsschap Horeca werd besproken, hebben wij onze beslis sing in afwachting van de uitslag van die bespreking nog even uitge steld. Deze kwestie heeft zeer veel tijd gevraagd en is in feite de reden waarom de afdoening van de aan vrage van mevrouw Koomen werd vertraagd. Het zeer uitvoerig rapport van de Kampeerraad hierover dat wij op 21 juli 1964 ontvingen is voor ons aanleiding op korte termijn na de totstandkoming van de Kam- peerwet na te gaan of bedrijven als het „hotel-pension" van mevrouw Koomen niet beter onder de Kam peerverordening kunnen worden ge bracht. Mevrouw Koomen heeft echter aan de in de vorige alinea's beschreven vraag voor de beoordeling van haar aanvrage van 15 november 1963 alle betekenis ontnomen, omdat zij eind juni 1964 plotseling verklaarde toch geen afstand van haar verlof A te zullen doen. Weliswaar liet zij toen tussen het voor kamperen bestemde terrein en de gebouwen (waarvoor het verlof A geldt) een afscheiding plaatsen, maar deze afscheiding houten paaltjes met drie gegalvani seerde draden met twee ruime on derbrekingen vormt in feite geen belemmering om van het kampeer terrein naar de verlofslokaliteit te gaan, zodat wij dat terrein moesten blijven zien als een open aanhorigheid van de verlofslokaliteit en dus ook nu op grond van eerdergenoemd arti kel 5, sub 2 onder b, van de Kam peerverordening de vergunning moest worden geweigerd. Bovendien was bij de gehouden controles gebleken dat de toiletten en wasgelegenheden op het voor kamperen bestemde terrein in de huidige toestand in genen dele vol- Reumatiek TO GAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT (Advertentie) doen aan redelijkerwijs te stellen eisen, waarom het ook niet verant woord was de gevraagd vergunning te verlenen. Intussen blijven wij zoals bij voor u ter inzage liggend schrijven ook aan mevrouw Koomen is mede gedeeld bereid haar gelijke kan sen als de overige kampeerterrein- houders te geven, maar dan zal toch de waarborg aanwezig moeten zijn dat het kamperen aldaar op verant woorde wijze kan geschieden. Me vrouw Koomen weet nu echt wel aan welke eisen zij zal moeten voldoen en zij Jieeft het dus voor een belang rijk gedeelte in eigen hand of zij nog weer eens kampeerders zal mo gen ontvangën. Het volgend jaar zal kunnen blijken of zij bereid is de daarvoor nodige offers te1 brengen. Zoals de toestand nu is kunnen wij u slechts voorstellen met hand having van onze beslissing afwij zend te beschikken op het verzoek van mevrouw Koomen om haar de gevraagde vergunning in beroep te verlenen. De commissie voor het Langeveld heeft zich met dit voorstel verenigd. Grondaankoop in „Boerenburg" De heer N. L. Peschier alhier heeft zich bereid verklaard aan de gemeen te te verkopen het perceeltje teelland groot 895 m2 en het daaraan gren zende aan hem toebehorende onver deelde aandeel; zijnde 1/6 van het perceeltje pad en berm in totaal groot 498 m2. Beide perceeltjes zijn ge legen nabij de Van de Mortelstraat in het uitbreidingsplan „Boerenburg" en moeten voor de realisering van dat uitbreidingsplan door de gemeen te in eigendom worden verkregen. De bedongen koopprijs bedraagt 4,- per m2, vermeerderd met een be drijfsschadevergoeding van 4,- per m2. Aldus wordt voorgesteld. Geboren: Cornelis, z.v. D. Brouwer en J. A. Heemskerk; Jolanda M., d.v. J. C. v. d. Linden en T. Zwaan; Mar tina J. J., d.v. W. M. v. Westerop en J. M. Steen voord en; Jan, z.v. M. Ha- ztenoot en D. Plug; Renéz, z.v. B. J. Bouwman en H. J. v. Overbeek; Jo hannes W. A., z.v. A. C. Reekers en J. C. M. Dijsselbloem; Leonardus, z.v. W. J. A. v. Schie en A. W. J. Knij nenburg; Eduard L. H., z.v. G. L. Q. Turk en W. A. M. de Haas; Arthur W. M., z.v. W. Eijs en E. M. M. Ha- zebroek. Ondertrouwd: F. C. M. Wijfjes (Hil- legom) en C. J. W. Borst; T. J. Cra mer en C. M. v. d. Meulen; L. v. Vel- zen (Katwijk) en E. Sampimon; A. J. v. d. Berg en P. A. M. v. Wetten; G. G. v. d. Meij (Katwijk) en C. Ad miraal. Getrouwd: F. H. Hiep en E. C. A. Spierings; P. Th. Steen voord en en P. M. Hoogervorst. Overleden: Jacobus Klinkenberg, 24 jaar; Lijsbertus v. d. Niet, 12 jaar; Maria C. Wijsman, 60 jaar. RIJNSBURG Geboren: Cornelis Jan zn van A. van den Bosch en J. C. Kerkman; Johannes Cornelis Jan zn van F. L. Zwaan en C. Tintel; Jolanda Chris tina dr van T. van Rootselaar en S. Scholten; Sophia Maria dr van P. van Delft en G. W. van Egmond; Wilhelmina Jacoba dr van D. van Egmond en C. Guijt. Getrouwd: Jan Plekkenpol en Bregtje Gerda Schone veld; Jan Cle mens Gerardus van Bers en Antje Jacoba van der Meij; Jan Pit èn Ma- rijtje Schoneveld. SASSEN HEIM BIJ OVERSTEKEN GEDOOD Gisteravond omstreeks acht uur is een 71-jarige inwoners van Sassen- heim, de heer S Kovacs, bij het over steken van de Hoofdstraat naar de Warmonderdam, met zijn bromfiets aan de hand door een passerende personenauto gegrepen en op slag gedood. De auto werd zwaar bescha digd en de bromfiets totaal vernield. Valpartij. Gistermorgen om half negen had op de Hoofdstraat een aanrijding plaats tussen twee brom fietsrijders van 18 jaar en een wiel- rijdster van 10 jaar. Deze laatste wilde linksaf de Charbonlaan inrijden. Zij lette hierbij niet op het haar achter op komende verkeer. Eén der brom fietsers reed tegen haar op. De twee de bromfietser, die net aan het in halen was, kon de zaak niet meer mis rijden en hierdoor was de situatie zo, dat alle drie personen met hun voWtuigen over de straat kwamen te rollen. Gelukkig liep alles, op en kele schrammen en lichte materiële schade na, goed af.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4