OM DE MEUBELTENTOONSTELLING TOT IETS BELANG RIJKS TE MAKEN. De nieuwste producten, de allerlaatste snufjes op het gebied van de vormgeving, briljante suggesties en mogelijkheden om Uw interieur geheel naar eigen wens en smaak in te richten, ontdekt U op 750 m2 van de meubelafdeling. Naast de sublieme collectie eet- en zitkamers maakt U kennis met een idee van de meubelindustrie, n.l. ruimtebesparende wand- systemen. Het W.M. Systeem dat naast 1000 toepassingen ook de mogelijkheid schept om fraaie wandbetimmeringen op eenvoudige manier aan te brengen. De prijzen van deze betimmeringen en wandcombinaties zijn bijzonder aantrekkelijk. Op de meubeltentoonstelling zijn op overzichtelijke ma nier de nieuwste gordijnstoffen geexposeerd o.a. Boussac. (1e etage meubelafdeling). U bent vooraf verzekerd van een warm welkom I DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Piet Beelen vijf dagen tiaar T sjecho-S loivakije Op voordracht van de NTC gaat Piet Beelen met Dick de Bruin en Ton Veldhuizen voor de vijf daagse trip naar Tsjecho-Slowakije. Het ver trek is bepaald op 18 sept.. Zij zul len daar deelnemen aan internatio nale baanwedstrijden te Pardubice/ Pilzen op 22 sept. Bovendien staat een cross over 10 km op het program ma. Als ploegleider treedt op de heer N. Lemmens. OM DE WERELDBEKER Inter verliest eerste wedstrijd Independiënte, de Zuidamerikaanse voetbalkampioen, heeft woensdag avond in Buenos Aires in de eerste wedstrijd om de wereldbeker met 1o gewonnen van Internazionale uit Milaan, de houder van de Euro pese voetbalbeker. Bij de rust was de stand nog. 00. Vermeldenswaard is, dat Indepen- diënte vrijwel de gehele tweede helft met 10 man moest spelen en juist in deze periode toch de overwinning wist te behalen. De return wedstrijd wordt over 14 dagen in Milaan ge speeld. Europa-cup wedstrijden In vele plaatsen in Europa zijn gisteren wedstrijden gespeeld voor de Europa-cup. De uitslagen van de wed strijden in de eerste ronde luiden: PartizanFC Köln 00; Vasas GyorChemie Liepzig 42; Rode Ster (Belgrado)—Glasgow Rangers 4—2; St. EtienneChaux de Fonds 2—2; Rep as Lahti—Lyn Oslo 21 en AnderlechtBologna 10. Voetbal Oud-landskampioen PSV heeft woensdagavond in Casa blanca een oefenwedstrijd tegen het Olympische voetbalelftal van Marok ko met 3—2 gewonnen. Bij de rust stonden de Eindhovenaren nog met 21 achter. EUROPESE BEKER VOOR BEKERWINNAARS De uitslagen van de woensdag ge speelde wedstrijden in het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars zijn als volgt: Aufbau MaagdenburgGalatasaray 1—1; A.E.K. Athene—Dynamo Zagreb 2— 0: EsbjergCardiff City 00; Ste- aunaDerry City 30; TSV 1860 MünchenUnion Luxemburg 60; HonvedLausanne Sports 10. De Oostenrijkse politie heeft een man gearresteerd die volgens de Ita lianen een leidende rol speelt in de terroristische activiteiten in Zuid- Tyrol (Alto Adige). De man, Georg Klotz, werd in het Tyroolse Imst op gepakt. In Zuid-Tyrol, nabij Perca, is een vrachtwagen met politiemannen op een door terroristen geplaatste tnijn gereden. Hierbij vielen vijf ernstig gewonden. Het ongeluk vond plaats aan de vooravond van de voortzetting der besprekingen in Genève tussen de ministers van buitenlandse zaken van Italië en Oostenrijk over de kwestie Zuid-Tyrol. Tijdens het proces in Frankfort tegen Hunsche en Krumey, twee me dewerkers van Eichmann, zijn docu menten voorgelezen waaruit blijkt, dat de Zweedse koning en Paus Pius de XH in 1944 verscheidene malen de regent van Hongarije, Horthy, hebben verzocht de Hongaarse joden te redden. Een stationschef en een inspec teur der Poolse staatsspoorwegen zijn er, na een treinreis van zes dagen in een goederenwagon, in geslaagd Oos tenrijk, via Tsjecho-Slowakije, te bereiken. Zij hadden zich tussen sta pels timmerhout verscholen. De twee vluchtelingen hebben politiek asiel in Oostenrijk verzocht. Een lege tram is woensdag in Praag, door onbekende oorzaak „op hol geslagen" en ingereden op een stilstaande volle tram. 17 Mensen liepen verwondingen op. f LIFT DRUKT JONGEN DOOD De politie en de veiligheidsinspec tie stellen een onderzoek in naar aanleiding van een ongeval met een lift, waardoor gisteravond in de bak kerij van de firma Versteeg te Bar- neveld de 13-jarige Bart Leyenhorst om het leven kwam. De jongen was bezig met het be dienen van de elektrische goederen lift, die hij gedeeltelijk had volge laden met bussen. Bij het nakijken of de lift in orde was heeft hij geen rekening gehouden met een hoek ijzer en raakte bekneld tussen dit hoekijzer en de vloer van de eerste verdieping. Hij werd op slag gedood. De jongen, die 13 jaar was, mocht eigenlijk nog niet in het arbeidspro ces worden opgenomen. De werk zaamheden, die hij deed werden ge daan in overleg met de ouders, die hem er iets bij wilden laiten verdie nen. In Leiden wordt rijmbijbel uitgegeven Onder leiding en met medewerking van dr. J. R. Smeets, lector in de ge schiedenis van de Taal en de Letter kunde der Franse middeleeuwen aan de Leidse universiteit is een équipe van studenten en oud-studenten aan De rijmbijbel zal in zeven delen deze universiteit bezig de rijmbijbel verschijnen en elk deel zal de com- van Macé de la Charite (dertiende plete bijbeltekst van de daarin voor eeuw) uit te geven. Met de uitgave komende boeken bevatten, voor zo- van deze rijmbijbel - waarvan de ver mogelijk voorzien van varian- oorspronkelijke tekst bewaard is ge- ten uit een handschrift uit tours, dat bleven in een enkel handschrift, dat in juni 1940 bij oorlogshandelingen zich in de Bibliotheque Nationale in verloren is gegaan. Van dit manu- Parijs bevindt - zullen ongeveer zes script heeft men deeltjes kunnen ach- jaar gemoeid zijn. terhalen, dankzij een drietal studies rond 1900 aan deze tekst gewijd. Voorts zal men in elke aflevering kritische aantekeningen aantreffen, alsmede een register met namen, een verklarende woordenlijst en een bi bliografie. In zijn woonplaats Reek (gemeen te Schadjk) is gisteravond de 56-jarige heer L. van der Linden om het leven gekomen. Hij werd van achteren door een personenauto aangereden. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. Op Texel is woensdagmiddag de 82-jarige bromfietser J. Witte uit Den Hoorn door een auto van een Duits toerist gegrepen en op slag ge dood, toen hij zonder op het verkeer te letten de pontweg wilde overste ken. ZUID-TYROL

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11