Leidse Kantonrechter Rechter contra politie-agent „kinderachtig" proces-verbaal GEMEENTERAAD v. WASSENAAR OVER GIFTIGE BESTRIJDINGSMIDDELEN 564ste STAATSLOTERIJ 4e kic» i4e ni*t DINSDAG 8 SEPTEMBER 1964 Dl LTIDSX COURANT PAGINA 11 „Ik ben eerst wel degelijk gestopt en pas stapvoets doorgereden toen ik die agent zag aankomen, want ik wilde hem de weg naar de Roose- veltstraat vragen", aldus verklaarde een 48-jarige koopman uit Amster dam, die terecht stond omdat hij met zijn auto op het voorrangs-kruispunt Papengracht-Langebrug niet was gestopt en bovendien de doorgang voor een agent-wielrijder niet had vrij gelaten. De koopman stak zijn ver ontwaardiging over de handelwijze van de betreffende agent niet onder stoelen of banken. „Ik heb hem absoluut niet de weg versperd. Hij wilde een andere automobilist, die had gezien dat ik nog voor de streep was gestopt niet aanhoren en wilde mij nadat hij mij „op de bon had ge slingerd" doodleuk de weg naar de Rooseveltstraat wijzen", luchtte hij „zijn hart". Gezien 't ambtsed'ig proces-verbaal van die betreffende agent achtte de officier verdachtes overtreding be wezen en eiste 25.- boete subs. 5 dagen. „Ik reed zachtjes op hem af om hem de weg te vragen en versperde hem absoluut niet de vrije doorgang. Dat kan mijn getuige bevestigen," benutte de koopman zijn laatste woord. De kantonrechter was in tegen stelling met de officier niet overtuigd, dat de koopman inderdaad de ten laste gelegde overtredingen had be gaan. „Ik vraag mij af of agenten niets aniders te doen hebben dan der gelijke kinderachtige processen-ver baal op te maken," luidde de con clusie die hij uit een en ander had getrokken en sprak de koopman vrij. SLORDIG GELADEN In de zaak tegen een 34-jarige groentengrossier uit LEIMUIDEN kwam weer eens overduidelijk naar voren, dat kleine onachtzaamheden vaak zeer ernstige gevolgen kunnen hebben. De kleine onachtzaamheid bestond in de onderhavige zaak hier uit, dat de grossier enkele van de in totaal ruim 150 lege kisten, die hij met zijn vrachtauto vervoerde, niet of onvoldoende had gestouwd. Op Rijksweg 4a onder Zoeterwoude ging de lading aan het schuiven en vielen 4 kisten middenop de rijbaan. De ernstige gevolgen waren ditmaal, dat een achteropkomend automobilist bij een uitwijkmanoeuvre dwars door de middenberm op de rijbaan van 't tegenliggend verkeer terecht kwam alwaar een frontale botsing met een tegenligger ontstond. De materiële schade was aanzien lijk beide auto's konden worden afgeschreven en de getuien noem den het dap ook een wonder, dat de bestuurders, ©r met. „slechts" een hersenschudding van af waren ge komen. De grossier liet verstek gaan en werd door zijn officieel gemachtig de echtgenote vertegenwoordigd. Zij, had uiteraard zelf de kisten niet opgeladen en kon dus slechts verkla ren: „Mijn man zegt, dat hij alle kisten zoals altijd stevig genoeg met touwen heeft gestouwd. Naar zijn me ning is het touw echter door de warmte gaan rekken met alle ge volgen van dien." De kantonrechter, mr. W. de Ko ning, kon voor dit argument echter geen enkele waardering opbrengen. „Als dat waar is dan heeft uw man verzuimd daar rekening mee te hou den en zich dus schuldig gemaakt aan een grove fout, die bijna mensen levens kostte." De echtgenote - gemachtigde repli ceerde hierop laconiek: „Mijn man is in die dingen nooit nonchalant en het is toch niet zijn schuld, dat het touw door de warmte ging rekken." De officier, mr. N. J. Out, noem de de nonchalance waarmede ver dachte volgens de politie te werk was gegaan bij het stouwen van de lading bijzonder ergerlijk. Temeer daar hier mede-weggebruikers ternauwernood aan een dodelijk ongeval waren ont snapt kon hij evenmin waardering koesteren voor de min of meer ge makkelijke wijze waarop verdachte een en ander had opgevat. Hij kwam dan ook tot een gevoelige correctie en eiste 90.- boete subs. 18 dagen. De echtgenote-gemachtigde negeer de ook nu de gevolgen van de losge raakte kisten en benutte haar laatste woord door slechts te herhalen: „Het touw is gaan rekken en daar kon m'n man niets aan doen." „U denkt er blijkbaar ook nogal gemakkelijk over," merkte de kan tonrechter vrij scherp op alvorens vonnis te wijzen. Gezien de ernst van het feit en het gebrek aan schuldbe wustzijn, dat zowel verdachte als diens gemachtigde duidelijk hadden getoond, vond hij de eis nog iets te mild en vonniste derhalve met 100.- boete subs. 20 dagen. DUUR VERWEER Een 26-jarige automobiliste uit Haarlem zal achteraf ongetwijfeld wel spijt hebben gehad, dat zij na de vrij milde eis van 40 subs. 8 dagen „het onderste uit de kan wilde heb ben" en daarom „het deksel op de neus kreeg" in de vorm van twee tientjes meer boete. De Haarlemse chaufeuse stond terecht, omdat zij op het kruispunt Rijksweg - Parklaan te Sassenheim geen voorrang had verleend aan een van rechts komende auto, die ook door een chauffeuse werd bestuurd. Beide dames reden met matige snelheid en de botsing was dan ook niet zo heel erg scha delik. doorreed trok zij echter plotseling op én was een botsing onvermijde lijk." De officier nam aan, dat de andere automobiliste inderdaad de indiruk had gevestgid verdachte voor rang te geven. Hij liet dit dan ook als een verzachtende omstandigheid gelden en eiste daarom in afwij king van het „gebruikelijke tarief' a raison van 60 slechts 40 subs. 8 dagen. Had verdachte hierna maar gezwe gen. Wellicht zou het vonnis nog iets milder zijn uitgevallen. Zij zweeg echter niet, doch repliceerde daaren tegen nogal fel: „Niet ik maar zij is schuldig want als zij niet had ge- wij feld zou ik haar voorrang hebben verleend en was er niets gebeurd." Dat verdachte zeer onverstandig had gehandeld werd haar enkele se conden later duidelijk, door de wijze waarop de kantonrechter reageerde. „Als u alle schuld op een ander wilt schuiven zal ik de tenlaste legging wat zakelijker moeten gaan bekijken en er de verklaringen van de getui gen bijhalen." Uit de verklaringen van drie getuigen resumeerde de kan tonrechter hierna, dat de van rechts komende automobiliste absoluut niet had gewijfeld, zelfs niet was gestopt en verdachte met onverminderde snel heid pardoes pardoes tegen haar auto was opgereden. „De schuld ligt dus wel degelijk geheel bij u, zodat de verzachtende omstandigheid, waarmede de officier by zijin eis rekening hield absoluut niet opgaat," kwam hij tot de con clusie. Verdachte kreeg uiteindelijk dan ook „het volle pond" oftewel 60 boete subs. U2 dagen. DOORGEREDEN Uit de verklaringen van een scoo terberijdster en haar duopassagiere moesten de rechter en officier wei concluderen, dat een 38-jarige auto mobiliste uit Leiden zich op de Haar lemmerstraatweg te Sassenheim niet bepaald als „een dame in 't verkeer" had gedragen. Uit hun verklaringen bleek namelijk, dat de automobiliste de scooter rakelings had ingehaald met als gevolg dat de achterbumper van haar auto finaal een stuk uit het patscherm van de scooter „sneed." Desondanks was de automobiliste rus tig doorgerden. Ter zitting liet zij om welke reden dan ook verstek gaan. Volgens het proces-verbaal verklaarde zij destijds tegen verbalisant: „Ik ben direct na dat ik een schok voelde wel degelijk gestopt en heb toen met de scooter berijdster een schaderegeling getrof fen." Deze verklaring verbaasde beide getuigen zichbaar. „Nadat wij van de schrik waren bekomen zijn wij haar achterna gegaan en eerst op ons tweede stopteken bracht zij haar auto tot stilstand. Een schaderege ling is er evenmin getroffen want zij verklaarde er financieel slecht voor te staan en dus ook niet tegen WA verzekerd te zijn," zo verzekerden beiden de rechter onder het gewicht van de eed. „Ik ben all-risk verzekerd en kreeg dus de schade van mijn maatsohappii vergoed want anders had ik door d- dame een financiële strop gehad, bewees de scooterberijdster nog eens te meer dat verdachte zich niet om een schadevergoeding had bekom merd. De officier was inmiddels tot de conclusie gekomen, dat verdachte ?ich wel degelijk aan de gevolgen van haar verkeersfout had willen onttrekken en kwam tot de eis yan 100 boete subs. 20 dagen. „Verdachte is weduwe en heeft omdat zij de kost voor het gezin moet verdienen schriftelijk om uiterste cle mentie verzocht," openbaarde de kantonrechter vervolgens nog. Hij kwam verdachte daarom iets tege moet en vonniste met 75 subs. 15 dagen. keenabroken. De heer Bloemendal stemde deze begnotinigswij zaging. ALPHEN AAN DEN RIJN LEEGGEROOFD Niet weinig ver baasd heeft het personeel van het aannemersbedrijf Dikkerboom opge keken toen het maandagmorgen de directiekeet aan de Aarkade binnen stapte en moest constateren, dat on genode gasten daarin het afgelopen weekeinde huisgehouden hebben. Daaris vrijwel niets meer achter gebleven van wat de directie in haar goede zorgen ten behoeve van het personeel aan levensmiddelen, ver snaperingen, rookartikelen, frisse dranken en warme slokjes in voor raad had genomen. Ook een reeks schoonmaakartikelen en -gereed schappen rekenden de bezoekers zich toe, kortom het was een hele waslijst van zaken, die zij zich we derrechtelijk hebben toegeëigend. „MEESTER" TEN BRINK 40 JAAR BIJ HET ONDERWIJS. Voor de heer F. J. ten Brink was het gisteren de dag, dat hij juist veertig jaar geleden bij het onder wijs kwam. Veertig jaar was hij er zeventien werkzaam in Alphen aan de Rijn en wel aan de lagere school aan de Oudshoornseweg. 's Morgens werd de jubilerende meester in de school door de leerlin gen een aantal leden van de ouder commissie en de collega's een harte lijke huldiging gebracht. Het hoofd van de school de heer B. W. van Daalen schetste de veran deringen die in die veertig jaar ook bij de jeugd zijn opgetreden. Een van de leerlingen bood ver volgens Meester Ten Brink een foto toestel aan en mevrouw Ten Brink ontving een bloemstuk. De heer Nauta sprak namens de oudercom- missie eveneens waarderende woor den en bood een paraattas bij het toestel aan, terijl de collega's het ge heel completeerden met een belich tingsmeter. De kinderen vermaakten zich daar na met verscheiden spelen in en om de school. Oes middags mocht de jubilaris in zijn woning aan de Van Boetselaar- straat een deputatie van het gemeen tebestuur ontvangen, waarbij de heer A. J. Dekker, de waarnemend secre taris de heer J. Constandse en de chef van de afdeling Onderwijs de heer L. Schipper woonde deze huise lijke bijeenkomst bij. De heer Dekker sprak de jubilaris namens hett gemeentebestuur har telijk toe. Hij bood een geschenk on der couvert aan. De heer Dekker wees ook op de verschillende func ties die de jubilaris in maatschappe lijke instellingen vervuld. De heer Ten Brink dankte voor de hartelijke huldiging en de belang stelling die hij mocht ondervinden. Gehuwd: Jan Kroon, 21 jaar en Ma art je C. van der Stoel, 22 jaar; Willem de Feij, 27 jaar en Catharina H. Kuiper, 23 jaar; Pieter Haring, 28 jaar en Mariejan van Egmond, 23 jaar; Dirk Baksteen, 23 jaar en Auktje D. Busscher, 21 jaar; Willem C. van Otterloo, 22 jaar en Marga- retha M. Meijer, 20 jaar. HAZERSWOUDE Verdachte hield een min of meer Dammen. Hazerswoudes jonge uitvoerig pleidooi dat neerkwam op: dammer Ben Fase is zaterdag j.1. „Zij wijfelde en stopte, waardoor ik goed van start gegaan tijdens de in <Je veronderstelling verkeerde, dat kampioenschappen ven Zuid-Holland zij mij voorrang wilde geven. Toen ik voor jonge dammers in Den Haag. Plet Samen Sterk-lid kwam in zijn ontmoeting tegen Jan de Lange uit Groot Ammers remise overeen. Zwemdiploma's. Geslaagd voor hun KNZB-zwemdiploma: Riet de Boer, Toos de Boer, Jan van Beek, Willy Baak, Tineke van Wetten, en Atie Verkerk. ZOETERMEER De feestelijkheden begonnen zater dagmorgen reeds te zeven uur met een hengel wedstrijd aan de Leddse. Wallen. De deelname was groot. Bij de jeugd tot 14 jaar vielen de prijzen als volgt: 1 A. Stroeve, 2 P. v. d. Hof, 3 R. Hoogma. De beste visser was de zesjarige Rob Bolleboom, die met zijn hengeltje een snoek wist te verschal ken van 45 cm. Bij de groten vielen de prijzen als volgt: 1 C. Waltman met 39 vissen, 2 W. van Mullem met 16 en 3 N. Rense met 13 vissen. De grootste vis werd gevangen door J. Klos, een brasem van 32 cm. Te 9 uur vond de start plaats van de eerste van een serie wandeltoch ten, georganiseerd door de wandel sportvereniging De Meenstappens. Ruim 250 deelnemers naonen deel aan de verschillende parcoursen. Alle deelnemers ontvingen een herinne ringsmedaille. De vliegerwedstrijd aan de Dr W. J. Paltelaan kon helaas niet doorgaan, omdait er te weinig wind was. Het bestuur en de jury hakte de knoop door door alle deel nemers een waardebon te geven. Te 1 uur 's middags begon op het Piet Heinplein een kindercorso waar aan door niet minder dan 69 kinderen werd deelgenomen. Van de versierde fietsen, steppen en wagentjes was veel werk gemaakt. Uit het publiek werd een jury aangewezen bestaande uit mevr. C. T. Ruitewberg-Dontje, Toos de Bruin en de heer J. Dagevos. Ook was er een jeugdige jury. De prijzen werden als volgt toegekend: le prijs Jan Hertog, 2e prijs kinderen Baden-Berends-Van Lenten; kinde ren Zeldenthuis en Jolanda en Ella v. d. Spek, 3e prijs Monique de Vos, Marjolijn Soons, Anneliesje v. Steen- deren, kinderen Van Haaren en kin deren Van Rijn. In optocht trok men voorafgegaan door het fanfarecorps Barpe Davids naar de speelweide waair twee elftal len uit de Zoetermeerse bedrijfsvoet bal vereniging en om de eer streden. Het werd een strijd tussen de rood- dassen en de geel-dassen. Deze amu sante gecostumeend'e wedstrijd ein digde in een gelijke stand 55. Tij dens de wedstrijd begon het te rege nen. De geplande behenddgheidswed- strijden driegden letterlijk in het wa ter te vallen. Na een gedwongen pauze besloot het bestuur van de Oranjevereniging de wedstrijden toch te doen plaats vinden, mede op aandringen van de vele liefhebbers. In verkorte vorm met nu en dan een mals regentje vonden de kruiwagenraoes en het touwtrekken plaats. Uitslagen krui wagenrace via wip: 1 mej. B. Tette- roo, 2 de heer J. B. van Schie, 3 de heer J. Rozenboóm en 4 Jan Stolker. Touwtrekken: 1 de heer J. v. d. Srnan, 2 Marina Voliebregit, 3 de heer R. Kerkhoven. Op het feesbbtenrein was grote be langstelling. Der tnadöitie getrouw werden de feestelijkheden besloten met-een vuurwerk. Gelukkig, was het toen droog, zodat het feest op waar dige wijze besloten kon worden. Naar aanleiding van een vraag, die het raadslid mevrouw mr C. M. s'Ja- cob-des Bouvrie vorige maand heeft gesteld over het gebruik van giftige stoffen bij de bestrijding van onge dierte heeft de Wassenaarse gemeen teraad zich gisteravond enige tijd be zig gehouden met de gevaren van het gebruik van giftige bestrijdingsmid delen. Mevrouw s'Jacob kreeg overi gens op haar vraag een geruststellend antwoord. Zij had gevraagd ervoor te zorgen dat als in de parken en plant soenen giftige stoffen worden ge- bruitk ter bestrijding van ongedierte, er waarschuwingsborden worden ge plaatst, zodat eigenaren van honden die daar wandelen hiermede rekening zouden kunnen houden. In het door burgemeester mr W. J. Geerteema gegeven anitwoord op deze vraag werd duidelijk, diait er geen causaal verbaind is tussen het gebruik van vergif in parken en plantsoenen de de sterfte cq ziekte van enige honden, waarover de laatste tijd en kele klachten zijn binnengekom en en die kennelijk mevrouw s'Jacob ge ïnspireerd hebben tot het stellen van haar vraag. Tijdens een onderzoek zijn er feiten aan het licht gekomen dat hier van opzettelijke vergiftiging gesproken moet worden. Mollen Bij de mollenbestrijding want daar ging het om wordt al meer dan 18 jaar vergif gébruikt. Diit werk wondt, aldus b. en w., steeds door een en dezelfde man verricht Nimmer is er een klacht geweest over de nade lige gevolgen daarvan. De bij de be strijding gevolgde methode sluit dan ook nagenoeg elk gevaar uit. Kort samengevat komt de methode hierop neer dat het gif, met name Taupi- ainepoeder, met gebruikmaking van voor dit doel gevangen wormen in een opgespoorde mollengang wordt gebracht op een diepte van 15 tot 20 cm onder de grond. Bij het onderzoek is gebleken dat de moliengangen waarin voor de mel ding der vergiftigingen vergif was gedeponeerd ongeschonden waren en niet door honden of andere dieren waren omgewoeld. In De Paauw werd voor de eerste vergiftigingsverschijin- selen voor het laatst op 24 juli 1964 vergif gebruikt. Ingeval, door welke oorzaak ook, enig vergif aan de op pervlakte zou zijn gekomen zou, als gevolg van de vele stortregens na ge noemde datum de werking van dit gif door uitspoeling ongedaan zijn gemaakt. Niettemin hebben b. en w. besloten het gebruik van verdelgingsmiddelen welke strychnine bevatten voorlopig stop te zetten. Het plaatsen van waar schuwingsborden kan derhalve ach terwege blijven. Intussen hébben b. en w. zich gewend tot het hoofd van de afdeling bestrijding van Onge dierte" van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid met het verzoek, terzake van advies te dienen. Zodra dit advies zal zijn ontvangen zuilen b. en w. zich nader beraden. Onkruid Mevr. s'Jacob toonde zich gerust gesteld door dit anitwoord. Er werden het college nog enkele vragen gesteld. Mr. C. A. van Gorcum (PvdA) had geconstateerd, dat in de omgeving van de Hofcampweg onkruid was ver delgd met behulp van het een of andere giftige bestrijdingsmiddel en hij vroeg het college met dergelijke middelen de uiterste voorzichtigheid te betracht. Uit het antwoord van wethouder ir. G. A. P. de Kort en van de burgemeester bleek, dat van ge meentewege allleen onschadelijke middelen wonden gebruikt. De heer Van Gorcum trok daaruit de con clusie, dat de onkruidbestrijding waarop hij doelde door anderen moet zijn uitgevoerd. Parkeerstroken De voorgestelde begrotingswijzi gingen gaven nog aanleiding tot en kele opmerkingen en vragen. De heer H. L. J. van Dillen (KVP) had ge constateerd, dat van een pand aan de Oud Wassenaarseweg, dat eigendom van de gemeente is, het rieten dak was hersteld. Hij vroeg waarom, met het oog op het brandgevaar van rie ten diaken dit dak niet door een pan nen dak was vervangen. Weth. E. M. Schade antwoordde, dat dit nagelaten is met het oog op de hoge kosten die een vernieuwing van de dakcon structie met zich mee zou brengen. Een andere begrotingswijziging had betrekking op de voorbereidimgskos- ten voor het aanleggen van parkeer stroken in de Prinses Marielaam, waarbij de daar aanwezige rijwiel paden zullen worden opgeofferd. De heer D. Bloemendal (PvdA) had daar bezwaren tegen. Hij achtte het onjuist in deze laan, waaraan niet zoveel huizen staan en waar bovendien vele garages aanwezig zijn, de fietspaden op te offeren ten behoeve van par keerstroken. De burgemeester wees er op, dat wanneer in de Prinses Ma nielaan door bezoekers en leveran ciers geparkeerd wordt, de weg veel te smal is voor het passerende ver keer. Er moest dan ook gekozen worden uit het instellen van een par keerverbod en de aanleg van par keerstroken. Gezien de moderne op vatting over wegaanleg, volgens wel ke aparte fietspaden in dit soort lanen overbodig worden geacht hebben b. en w. besloten tot de aanleg van par- LISSE NAJAARSFEESTEN Om rónd de jaarlijkse harddrave rijfeesten ook meer aandacht te schenken aan de jeugd van Lisse, werd vorig jaar een Commissie ge vormd uit drie organisaties, nl. de Harddraverij ver „Lisse en Omstre ken", het Oranje-Comité en de afd. Lisse van VVV. Deze commissie heeft een aantrekkelijk programma samen gesteld voor woensdag 23 september a.s, de dag vóór de grote harddrave rijen. Uit het programma nemen wij het volgende over: voor de jongens en meisjes van 13 en 14 jaar een puzzeltocht, waarvoor men zich als koppel moet aanmelden; voor jon gens en meisjes van 10, 11 en 12 jaar is een wandelpuzzeltocht georgani seerd in het winkelcentrum van Lis se (ook per koppel aanmelden)voor de jongens van de 5e en 6e klas wordt een voetbaltournooi georga niseerd waar aan iedere school met maximaal 2 elftallen kan deelnemen. Hiervoor is een prachtige beker uit geloofd voor het winnende elftal en het tweede winnende elftal; voor de meisjes van de 5e en 6e klas zullen teamwedstrijden worden gehouden zoals b.v. 60 meter hardlopen, esta fette lopen, ver-springen en even- wichtsbalk. Van iedere school kun nen twee teams meedoen, terwijl eveneens aan het winnende team en het tweede geplaatste een beker be schikbaar wordt gesteld. De namen van de deelnemende jongens en meis jes moeten vóór 15 september wor den opgegeven aan de secretaris van de Commissie Najaarsfeesten, de heer A. P. van Berkel, Heemskerk plein 1. Behalve de uitgeloofde prij zen zal aan iedere deelnemer een verrassing worden uitgereikt. De waardevolle prijzen zijn vanaf 10 sept. a.s. te bezichtigen in de etalage van het WV-kantoor aan het Vier kant. Hoe de duiven vlogen De Post- duivenver. „De Luchtklievers" hield een na vlucht vanaf Vilvoorde (149 km) in regen- en onweersbuien met 143 vogels in deelname. Uitslag was als volgt: Jac van Es 1, 9, 23, 24; De Haas-Schoone 2, 8; Chr. de Bruin 3, 11; G. Mens 4; M. de Vreugd 5, 12, 17, 20, 25, 28, 29; H. van Kesteren 6; H van Diest 7, 10, 21; J. J. Schoone 13, 16, 18 (met deelname van 4 dui ven J. Duivenvoorden 14; J. van der Hulst 15; Roodenburg-Does- wijk 19, 22, 26; C. van der Poll 27. De eerste prijsduif had een snelheid van 877 meter per minuut, de laatste 747 meter per minuut. Er waren door de weersomstandigheden nogal ach terblijvers, maar de prestatie van J. J. Schoone met 3 prijzen door 4 vogels was enorm! TE KOOP: AUTO BMW Luxus 700 cc, bouwjaar 1963, km.st. 22500 t.e.a.b. Te bevr. A. J. Deutekom, Beatnxstraat 5, Voorhout, telef. 02531-7744. GEVRAAGD een NET WINKEL MEISJE Levensmiddelenbedrijf T. DELVER Molenplein 6, tel. 01751- 3761, Wassenaar. Woensdag markt. Leu ke trappelzakken nu 1.49. Jongens- en meisiespya- ma's vanaf 2.98. Dames- pyama's tot 48, alle maten 5.98, nachtjaponnetjes tot 52 3.98, damesslips 69 Nieuwe Rijn over Kleine Burcht, Japie. 3? Woensdag markt. On ze laaitste Noorse heren net-sportgoed, alle maten 2,98, nu twee stuks 5.-. Leuke damescocktailschor- ten 1,98, donkere washand jes drie voor een gulden. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht, Japie. 33? Sleutels bijmaken Lips, Yale, auto-, kontakt-, en voordeursleutels. Klaar terwijl u wacht! Haarden en kachels, nieuwe en ge bruikt en alle onderelen: Hartwijk, Nwe Beesten markt 7-9, 4, Leiden, tel. 26627. 3? Gevraagd werkster 1 x p.w. van 9 tot 1. 1 p. uur en busvergoeding, Heren weg 57, Warmond, telef. 01711-598. 2* Mevr. den Heeten, War- monderw. 5, Leiden vraagt meisje voor de huish. of werkster, event, voor de ochtenduren. Leids automobielbe drijf zoekt voor twee staf- employé's een of twee rui me zit-slaapkamers zonder warme maaltijd met ge bruik van keuken en evt. telefoon. Telefonische in lichtingen onder no. 34403 of 34594. <2? Te koop haardkachel in prima staat met vloer plaat en schoorsteenplaat. Tevens een moderne gang- spiegel. Na 6 uur, Acacia straat 18, Leiden. f5? Papegaai, grijze rood staart, pracht jonge vogel, begint te praten, 150. tel. 070-725793. <2? N.V. Confectiefabriek Gebr. de Weerd, v.d. Werf- straat 7a te Leiden, tel. 30390 heeft op haar japon- nenateliers plaats voor er varen en aank. modinettes. Persoonlijke sollicitaties tot 's avonds 6.30 uur. Hulp in de huish. gevr. voor dag of dag en nacht, in moderne bungalow te Wassenaar, bij bushalte Zijdeweg, tel. 01751-8072. Fraaie Mechelse leeu wenkopdressoir, leeuwen koptafel en bewerkt kast je, mahonie tafels en eiken tafels in soort, kabinet, se cretaire en mahoniekasten. Inkoop antiek enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Rijn 9, t.o. V D, bij Hoogstraat, tel. 23261. Technisch Bureau K. F. HENNEMAN te DEN HAAG vraagt voor spoedige indiensttreing: CENTRALE VERWARMINGS MONTEURS hulp C.V. monteurs ELEKTROMONTEURS hulp elektromonteurs SANITAIR MONTEURS hulp sanitair monteurs Aanmelden dagelijks van 8-17 uur: ATJEHSTRAAT 68 TELEF. DEN HAAG 550300 HOGE PRIJZEN ƒ10.000 2221 ƒ5000 11027 ƒ1500 1356 2899 ƒ1000 1712 4824 10512 1681* 19029 19759 400 5597 6100 6219 6717 9364 10355 14273 17679 17917 185S7 200 2623 9 <:Sb"7222 7392 7853 8085 8196 9161 10147 11141 11169 11317 11354 11378 13405 13530 13572 13755 14934 15176 17159 18780 20005 20431 20497 21389 21659 21792 PRIJZEN VAN 80,— 967 8045 083 104 227 304 376 390 415 511 542 567 705 747 757 876 881 988 4032 219 322 443 480 527 528 555 581 584 709 743 767 769 849 868 5130 222 544 619 792 S95 904 9S2 604S 071 097 115 201 216 552 679 823 843 858 962 7002 036 083 091 124 310 376 403 415 450 483 540 569 632 825 959 8094 245 379 418 480 549 594 657 687 859 8031 356 358 373 415 452 510 528 557 559 709 10193 150 195 200 312 336 429 470 506 684 69S 758 830 898 948 997 11153 239 413 468 517 656 812 865 1009 055 107 130 153 167 185 192 227 232 275 277 284 288 299 325 381 403 428 467 484 495 496 503 509 527 552 564 574 679 S05 810 830 844 881 890 929 930 961 2017 025 055 097 110 120 173 215 276 306 322 412 441 520 537 538 549 559 569 579 586 632 684 700 705 723 745 757 759 763 80S 810 838 929 962 979 989 3023 050 052 056 071 093 101 116 147 159 176 190 220 236 258 369 380 3SS 458 495 500 528 531 582 587 633 655 670 680 684 724 770 S32 871 874 S92 900 964 969 4003 036 072 079 109 111 243 257 295 312 378 382 384 400 422 433 475 505 529 547 594 64S 653 654 661 693 736 803 860 861 862 894 912 914 91S 923 983 B058 083 093 101 113 164 253 340 347 393 411 413 474 492 550 586 594 625 663 679 760 816 823 837 842 874 883 8S9 911 932 952 956 6011 019 035 047 116 118 140 144 148 157 158 180 324 260 280 297 302 343 375 424 461 467 503 506 555 558 560 590 591 616 643 646 655 660 68S 697 7Q1 756 761 788 81S 880 935 94S 949 982 7003 017 044 054 073 103 113 134 900 305 312 327 346 387 464 468 476 509 528 548 578 616 630 648 669 677 681 692 693 705 725 761 767 773 739 842 847 850 866 881 886 900 905 914 955 992 995 996 8010 025 086 092 096 120 138 146 156 158 207 217 283 298 316 332 333 342 357 366 367 392 439 443 451 468 471 478 527 528 532 658 677 684 688 700 722 745 800 809 837 864 868 896 911 933 954 958 959 966 9011 044 045 058 087 091 124 125 155 156 171 177 207 264 289 334 367 194 264 268 271 287 337 425 452 462 477 542 543 549 555 648 651 669 728 738 764 806 836 868 871 906 981 993 12012 090 190 255 T A 473 634 733 82S 907 1S013 084 184 205 397 486 504 523 583 589 14044 063 128 146 312 328 378 583 620 642 675 729 837 891 954 964 15252 286 289 423 504 581 704 706 798 16018 031 043 067 076 126 383 395 487 585 643 650 653 862 11064 118 123 202 216 225 374 436 470 572 584 632 754 785 963 18077 173 223 233 238 288 299 392 409 603 623 888 914 923 926 949 958 19027 089 120 127 315 438 492 508 647 719 737 816 862 894 30043 160 196 211 215 399 439 456 509 543 584 676 6S5 699 913 21061 100 141 168 392 478 547 623 640 650 664 850 22000 497 499 583 624 639 642 655 684 719 746 750 769 825 837 S3S S44 ÏT'1 920 924 977 18022 056 07S 086 110 332 135 254 270 r 5 329 335 343 386 425 460 4S6 492 5'^ 5 8 543 547 619 639 661 70S 710 733 754 774 799 805 811 834 850 866 895 923 937 954 14015 028 029 r i09 127 130 132 135 139 176 188 200 2'. 234 265 271 276 316 382 398 405 407 439 456 459 467 499 510 5'5 571 575 604 615 630 644 659 697 710 712 720 722 738 747 795 849 866 916 960 961 962 15005 029 030 047 105 146 158 162 165 371 206 226 229 233 279 328 382 383 389 403 411 427 486 490 492 496 502 518 539 521 524 525 563 573 604 632 642 645 671 677 689 720 756 837 852 896 905 927 947 959 16004 034 038 050 103 104 118 136 144 162 165 221 225 232 250 260 276 278 282 295 307 318 343 356 382 408 413 433 492 500 513 564 589 626 644 648 678 705 737 742 801 811 817 821 850 869 888 926 931 954 11010 020 059 067 101 129 136 157 170 182 196 203 210 217 242 253 298 320 340 351 426 427 446 45S 466 585 603 655 741 775 783 829 830 835 916 945 951 953 971 996 18008 009 039 045 051 081 089 120 153 225 260 271 276 324 330 358 401 405 414 430 461 488 496 519 570 627 691 739 767 791 932 944 973 986 18009 026 034 037 059 094 112 115 122 137 141 155 179 ISO 202 237 333 340 374 422 435 441 486 493 510 519 550 596 604 608 613 622 664 670 674 690 700 727 774 778 787 795 820 829 834 840 888 912 922 924 935 979 10046 101 189 229 248 280 287 298 319 377 391 430 463 495 540 546 548 549 553 562 582 591 608 618 662 688 724 725 733 751 767 775 793 796 875 895 929 941 947 950 21000 008 039 069 074 078 087 163 235 244 252 256 269 299 300 335 353 428 466 471 726 745 757 750 788 7»« 5 874 917 972 989

Leidse Courant | 1964 | | pagina 11