het immi Ei ADR. VAN 00Y jr. GROTE SERIE GRONDZAKEN DOOR LEIDERDORPSE RAAD BEHANDELD Twee Duitse wezen waren twee jaar op de vlucht VULCANO „D R 0 0 M" SLAAPKAMER GEMEENTE IN BESPREKING OVER AANKOOP VAN .VOORDORP" BIOSCOPEN KRANTENBEZORGERS gevraagd AKT1EVE BEZORGERS DINSDAG 1 SEPTEMBER 1964 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 ZEER EXCLUSIEVE FRANSE bestaande uit: TOOGLEDIKANT 250 cm f 490.- met 2 aangebouwde nachtkastjes 2 leuke FRANSE STOELTJES per stuk f 90.- TAFEL met zwart glas f 90.- Grote KAPTAFEL met spiegel en lade 288.- bijpassend TABOURETJE f 60.- 3-deurs GARDEROBEKAST f 495- 2/3 lég 1/3 hang Wit smeedijzer met bleu/rose gebloemde Suwide- bekleding. Deze kamer kan geheel kompleet of ieder deel afzon derlijk geleverd worden. Levering in volgorde binnenkomst orders. Slaapkamer staat kompleet in onze stand no. 16-17-18 LE1DATO Stadsgehoorzaal te Leiden. Geopend van 10 u. tot 11 u. 's avonds. BREESTRAAT 39 LEIDEN „Het huis van vertrouwen dat vertrouwen geeft". In tegenstelling tot de vorige vergadering van de Leiderdorpse gemeen teraad, waarin de verordening ter uitvoering van de Algemene Bijstands wet nachtwerk had gevraagd en tenslotte was verworpen, is gisteravond de gewijzigde ontwerp-verordening snel onder de hamer doorgegaan. Het college had nu in het voorstel terdege rekening gehouden met de opmer kingen, die mr. J. de Groot (VVD) had gemaakt. De op staatsrechtelijke gronden aangevochten „afdeling" was geëlimineerd en het college had de concept-verordening ter uitvoering van de wet aangepast aan de wen sen van de raad. Weliswaar had mr. De Groot nog een respectabele serie vragen en wensen, doch principiële bezwaren voerde hij niet meer aan. Wat de vragen en wensen betreft: hij sloot zich aan bij de suggestie van de voorzitter, burgemeester mr. R. M. Gallas, dat men eerst eens met de nieuwe wet gaat werken en dat later, indien daar behoefte aan gevoeld zou worden, voorstellen ter verbetering worden ingediend. L. Krassenburg. De heer Van de Krol moest bedanken wegens zijn benoeming tot voorzitter van „Spar ta" en de heer Smit trok zich teru? om gezondheidsredenen. Voor de bouw van een kleuter school aan de Mauritssingel werd voorts besloten grond te verkopen aan de Stichting Parochiële Scholen Meerburg voor de prijs van f 30. per m2. De aankoop van twee film projectoren ten behoeve van 't film- onderwijs op de lagere scholen werd mogelijk door het beschikbaar stei» len van 4.500.- Bij landing in Engeland aangehouden Twee Duitse wezen, die al twee Jaar een zwervend bestaan in Europa hebben geleid, zijn maandagmorgen om zes uur in Scheveningen door de politie van boord gehaald van de Nederlandse kustvaarder „Jell" van de Groningse rederij „Carebeka". De Duitsers, de twintigjarige Berend Eckelmayer en zijn zestienjarig zus je Christel, zullen aan de Duitse autoriteiten worden overgegeven. Broer en zus Eckelmayer, die in Wenen zijn geboren, waren in een tehuis voor jeugdigen in Wildesheim geplaatst. Twee jaar geleden vlucht ten zij. Zij leidden een zwervend be staan in Duitsland en Zwitserland, van tijd tot tijd werkend om in hun onderhoud te kunnen voorzien. Op 1 augustus passeerden zij ille gaal de Nederlands-Duitse grens bij Gronau. Ze verbleven drie weken in Amsterdam en kwamen begin vorige De films in de week van 27 aug- 2 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: „Moord in galop" (14 jaar). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond.: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: „De val var. Rome", gepronlongeerd. Dag. 2.30 en 7.30 uur. zond. 2.30 en 7.30 uur. (14 jaar). Luxor: ,,'n Verrukkelijke idiote". (14 jaar). Dag. 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zond.: 2.31). 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: „De koning is geschift", (alle leeft.) Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond.: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.). Dag. 2.00 en 8.00 uur. Zond. 2.00. 5.00 en 8.00 uur. Rex: „Yeah, yeah, yeah, daar zijn we", geprolongeerd. (Alle leeft.) Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zond.: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15. week naar Scheveningen, waar ze 's nachts op het strand sliepen. Berend en Christel hadden het plan opgevat naar Engeland te gaan, om daar een baantje te vinden. Zij hadden nog wat geld, toen zij zich vrijdag aan boord van de 390 ton metende „Jell" in de haven van Scheveningen verstopten. Het bootje ging met vee naar Great Yarmouth. In deze Engelse haven werden de verstekelingen ontdekt. Zondag avond zijn ze weer aan boord van de „Jell" gebracht, die gistermorgen in Scheveningen binnenliep. De Haagse politie haalde de jongelui van boord en bracht hen naar het hoofdbureau, vanwaar zij gistermid dag onder geleide zijn vertrokken naar hun vaderland. WAARDERINGSBARETTEN VOOR GEMECHANISEERDE INFANTERIE EENHEDEN Naar wij uit militaire kringen in Den Haag vernemen is men bij de Kon. Landmacht van plan om een bedrag van ongeveer honderdduizend gulden te gaan uitgeven voor nieuwe baretten. De baretten zijn bestemd voor het personeel dat dient bij de gemechaniseerde infanterie-eenhe- den. De militaire hoofddeksels krij gen een blauwe kleur en ze zijn be doeld als een blijk van waardering voor die militairen die hun gepant serde voertuigen goed onderhouden. Er zouden ongeveer 25.000 exempla ren nc#ij zijn en aangezien baretten ongeveer vier gulden per stuk kos ten vergt de invoering ervan een ton. De legerleiding zou verder van plan zijn een soortgelijke regeling voorde cavaleristen in te voeren. Alle cava leristen dragen nu een zwarte baret. In de toekomst zou men het mogen dragen van die zwarte baret even eens afhankelijk willen stellen van de zorg, die de cavalerist voor zijn voertuig toont. Het initiatief tot het invoeren van de blauwe baretten is, naar verluidt, afkomstig van staatssecretaris Haex. In het ondiepe bad is gistermid dag de 9-jarige René Beumer ver dronken in het zwembad in 't Voorn- sche Kanaal te Hellevoetsluis. Om trent de oorzaak van het ongeluk tast men in het duister. Het vermoeden bestaat evenwel dat de jongen, die aan toevallen lijdt, in het water een aanval van zijn kwaal heeft gekre gen. 36 Premiewoningen aan Van Poelgeestlaan Over ruim twintig Leiderdorpse za ken moest hierna nog een besluit genomen worden, doch de voorzitter leidde de vroede vaderen in een uur tijd naar de rondvraag. Besloten werd van de heer F. van Leeuwen een perceel grond met opstallen en water te kopen en de woning voofr 260.- per jaar te verhuren. Voor de pacht- ontbinding van de heer S. J. van der Stoel besloot de raad 59.438,40 te voteren. Voor aankoop van gronden van de heer T. Hogewoning en ont binding van de pachtovereenkomst, die de heer Hogewoning heeft op Capittel ten Hoogelande te Leiden, en op gronden, die de gemeente heeft aangekocht van jhr. Beelaerts van Blokland gaf de raad 210.000.- uit. Bij het punt verkoop van de wo ningwetwoning Meijelaan 16 aan de bewoner, de heer C. van den Kom mer, drong de heer P. Andrik (P.v.d.A.) er bij het college op aan er tegen te waken, dat speculatie zal worden bedreven met verkochte wo- ningwet-woningen. Zonder op- of aanmerkingen werd voorts besloten de woningen Achthovenerweg 36 en 44 en Hoofdstraat 242, 244, 246 en 248 onbewoonbaar te verklaren. Voor het ontbinden van de pacht overeenkomst met de heer A. Riet kerk op ruim 5 ha land werd zon- der hoofdelijke stemming besloten 22.611,60 te voteren. CADEAUS AANVAARD Onder dank besloot de raad twee beelhouwwerken als geschenk te aan vaarden van de N.V. Gebr. Rolff's Handel Mij. te Alkmaar. Het beeid „Liggende Vrouw" zal vermoedelijk geplaatst worden op de hoek Corts- laan-Hoofdstraat. De „Drie dansende vrouwtjes" staam, zoals bekend, in het plantsoen aan de Eikenlaan. Eervol ontslag werd verleend aan de heer G. Veldhoven, ambtenaar ter secretarie, die een benoeming heeft aanvaard in Loenen aan de Vecht In zijn plaats werd als ambtenaar van de burgerlijke stand benoemd de heer J. Groeneveld. Nadat de voorzitter de heren P van de Krol en P. Smit had bedankt voor hun vele werk in de Culturele Raad, benoemde de raad in hun va catures dr. D. J. Roorda en de heer WATERMOLEN VERHUURD De watermolen in de Zij liaan en Mejjepolder krijgt een bewoner: de heer D. J. H, T. Versteegen. Voor verbouwingen en het treffen van noodzakelijke voorzieningen is totaal een bedrag van f 9.910.- nodig. De gemeente zal hiervan 6.000.- voor haar rekening nemen. De heer Ver steeg de rest waarna hij de molen kan huren voor 17,50 per week. Voor 180.000.- kan de Leider- dorpse Aannemingscombinatie eige naresse worden van *n perceel bouw grond aan de Van Poelgeestlaan. Op deze grond zullen terzijnertijd 36 A premiewoningen gebouwd worden Van deze woningen kunnen er 12 verkocht worden of meer indien het college van B. en W. dat zou beslui ten. De resterende woningen zullen verhuurd worden aan woningzoe kenden van de gemeente. De heren Andrik en Kleiss kwa men bij dit punt lijnrecht tegenover elkaar te staan. De heer Andrik wenste zo weinig mogelijk premie woningen verkocht te zien, terwijl de heer Kleiss het tegendeel wenste Voor de bouw van bejaardenwonin gen bij het Bejaardencentrum werd aan de Protestants Interkerkelijke Stichting een perceel grond verkocht voor de prijs van 72.000.- Een belangrijke grondaankoop be trof nog bijna 5 ha land van de heer H. Braat. Deze aankoop en de ont binding van een pachtovereenkomst vragen een bedrag van 112.271,77 uit de gemeentelijke schatkist. KATHOLIEKE SCHOLEN Omdat de goedkeuring voor een definitief gebouw nog lang op zich zal laten wachten werd besloten 2 lo kalen van de noodschool aan de Splin terlaan in bruikleen te geven aan de Stichting Parochiële Scholen Meer burg voor het lager onderwijs. De zelfde stichting krijgt bovendien een lokaal in bruikleen voor het kleuter onderwijs. By de school zal tevens een vierde lokaal gebouwd worden voor het openbaar kleuteronderwijs (kosten 59.125.-). Verontrust toonde mr. De Groot zich, zo bleek uit de rondvraag, over het vervallen „Voordorp". Het is een voorwerp geworden voor de balda digheid van de jeugd. De voorzitter antwoordde, dat de gemeente door onderhandelingen tracht de eigendom van „Voordorp" te verwerven. Heeft de gemeente het gebouw eenmaal dan zal het afgebroken worden. Verontrust was ook de heer Tieken (KVP) over het verkeer op de Erica laan. Hij vroeg een betere bewijze- ring, het plaatsen van een opvang- hek bij de Engel en dael school. Tevens suggereerde hij óf de Ericalaan óf d< Hoogmadeseweg tot voorrangsweg te verklaren. De voorzitter antwoord de, dat onlangs borden zijn geplaatst, waardoor het verkeer wat afgeremd wordt. Overigens blijft het kruispunt een voorwerp van aandacht van het college. Ir. Poels vroeg tenslotte hoe het stond met de jachthavenplannen in Leiderdorp. De voorzitter antwoord de, dat dezer dagen juist de eerste tekeningen waren binnen, gekomen. De heer Poels drong hierna aan op spoedige afhandeling. Voordat de raad zioh zette aan de behandeling van de agenda herdacht de burgemeester de onlangs overl- den heer W. de Jong. In kort bestek en met grote waardering sprak de voorzitter over het vele werk, dat de heer De Jong verricht heeft in dienst van de Leiderdorpse samenleving Onder meer was hij ruim 17 jaar voorzitter van de buurtvereniging „Doesburg." DE LEIDSE COURANT, vraagt voor Leiden Oegstgeest Hoge honorering BijzondeT geschikt voor scholieren. Sollicitaties Abonnementenafdeling: Papengracht 32, Leiden, telefoon 20935 Een vervolgverhaal van Suske en Wlske Mberichtztftnietmr) Aelherklanken WOENSDAG 2 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m. 746 kc/s. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte gram. 7 45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Lichte ork.muz. gr. 8.45 Koorzang: volkslie deren gr. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huis vrouw. 10.10 Klass. muz. gr. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klass. gram. 11.15 Oslo, klankbeeld. 11.45 Lichte gram. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.38 Lichte ork.muz. en sol. 12.53 Gram., evt. act. 13.00 Nws. 13.15 Lich te ork.muz. 13.35 Transistor: licht va- kantieprogr. 15.00 Klass. gram. 15.30 Klass. kamermuz. gr. 15.50 Bijbel vertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.15 Dansmuz. gr. 17.25 Or gelspel met ritmische begeleiding en zang. 17.55 Het Spektrum: reportage van de officiële opening van een nieuwe kweekschool. 18.10 Koorzang: Geestelijke liederen. 18.30 Radio- Volks-Universiteit: Chateau de Méri- don, door A. Gombert. 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Muz. van Het Le ger des Heils gr. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte gram. 20.05 Blaas-ens. 20.25 Omroepork. en sol.: mod. muz. 21.15 Daphne, opera opn. 22.30 Nws en SOS-ber. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Daphne, opera (vervolg - opn.). 23.30 Het Godsbeeld bij Gezelle: Schepper of Verlosser?, lezing. 23.45 Strijkork. en sol.: klass. muz. gr. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kc/«. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 8.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtend- gymn. 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nws en soc. strijdlied. 8.18 Lichte gram. 8.50 Ochtendgymn. voor de vrouw. 9.00 Kookpraatje. 9.05 Klass. gram. VPRO: 9.40 Boekbespreking. VARA: 10.00 Lichte gram. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Instrum. trio: klass. en mod. muz. 12.00 Ste reo! uitz.: Licht ork. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgel en zang: lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Act. 13.20 Stereo! uitz.: Licht ens. 13.45 Peking benaderd door zijn buren, lez. (VI). 14.00 Romantische concertstukken gr. 14.50 Hoe helpen wij Afrika, toespr. 15.00 Voor de jeugd. (Om 16.00 Nws). 16.50 Voor de zieken. 17.20 Tentoon stellingsagenda. 17.25 Stereof. uitz.: Ballroomork. 17.45 Europees honkbal kampioenschap in Milaan. 17.50 Reg.- uitz.: Geven en nemen. Tips voor en van weggebruikers. 18.00 Nws. 18.15 Lichte gram. 18.20 Uitz. van de Paci fistisch Soc. Partij: Eerst schieten, dan praten?, lezing door prof. dr. J. de Graaf. 18.30 Stereof. uitz.: Licht ens. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Artistieke Staalkaart. 19.40 Stereof. uitz.: Licht instrum. trio met zang sol.: jazzmuz. 20.00 Nws. 20.05 Drie dagen - aanloop tot de Tweede We reldoorlog, docum. klankbeeld. 20.35 Hoogtepunten uit de operette Der Bettelstudent gr. 21.15 Natafelen: licht progr. 21.45 Stereo! uitz.: Pro- menade-ork. 22.20 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Balans: hoofd- en bijzaken uit het dagelijks gebeuren. 22.55 Instrumentaal kwartet en om- roepkamerkoor: mod. werken. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA'S NTS: 17.00 De Verrekijker, inter nat. jeugdjournaal. VARA: 17.10-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Top of Flop. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nws. 20.45 TV-film. 21.15 100 jaar socialistische Internationale. 21.55 Filmvenster. NTS: 22.25-22.30 Journaal. Experimentele uitzendingen op het tweede net (kanaal 27). NTS: 20.45-22.30 Operatie Cicero (Five Fingers), speelfilm. (Beide keu ringen 14 jaar). door Antonio del Monte 65) Onbeweeglijk hing hij in het water, maar dan opeens begonnen zijn ar men en benen zich te krommen en horizontaal in het water, bewoog hy zich voort als een menselijke, voort- kruipende krab. Onder hem verschoof het wier en kwam steeds dichterbij. Hij gleed er over heen als een helicoptere, die zorgvuldig zijn plaats van landing zoekt. De reusachtige huid van „De Si- rius" strekte zich toen plotseling donker en afwerend beneden hem uit. Hij nam het mes tussen zijn tan den, zodat het als de bek van een zwaardvis scherpten afwerend voor hem uit piekte. Zijn armen bewo gen zich berekenend door het wa ter, zyn voeten maakten slectfs af en toe enkele slappe bewegin^n en ten laatste kwam er grond onder de rub beren voeten van zijn zwemvliezen. Hellende, ijzeren grond, begroeid met mos, waarin zich petieterige diertjes hadden vastgezogen. De romp van „De Sirius" leek een natte zeem, waarop hij telkens uit gleed, terwijl hü voortstrompelde me» als molenwieken bewegende armen om zijn evenwicht te kunnen houden. Achter het masker lachte hij, want behalve het ijzeren lijf, was er niet veel meer van 't schip over. De dek ken waren weggeslagen en het hout over het wateroppervlak, was ergens op het eiland aangespoeld en mis schien nog verder weggedreven. Het schip bestond nog uit zijn meta len binten en balken, die als een af schrikwekkend groot geraamte, wer den aangevreten door het eeuwige wa ter. Hij stond op het uiteinde van „De Sirius" en zette zich af van de rand. Als een vogel door de lucht zweefde hij naar beneden, nauwkeurig de sta- ketseien vermijdend, waaraan hij zich zou kunnen verwonden. Als een treurende vrouw lag net schip in het zand. De kleurloze pijp, waardoor de rook zich talloze malen naar de lichte hemel had gewolkt en de roep van de sissende fluit door heen perste naar de rumoerige kade in vreemde havenplaatsen, leek zich wanhopig in de bodem te hebben ge graven. Verderop had het zand zich tot vele bergen geformeerd, die in allerlei af metingen onvruchtbare vulcanen le ken, eindigend in rusteloze kraters van telkens ingekerfde handen, als meren die zijn drooggemalen. Hij liep er heen en begon met zijn mes in een van de zandhopen te wroeten. Het zand stoof op in dichte, vuilgrijze wolken en waaierde rond zijn benen weer naar beneden. Zijn kapmes verkleinde de berg steeds sterker, of hij een mislukt kasteel on der handen had, dat was gemaakt door een scheppende kleuter aan het strand. Zijn hand ging aldoor gejaagder, tot het scherpe staal van zijn mes eindelijk op iets hards stuitte. Hij moest wachten tot het laatste zand was weggew dkt en daarna ving hij gehaast aan te onderzoeken. Maar wat hij vond was slechts een nutte loos brok ijzer, dat hier of daar van af gesprongen was. Hij wilde verder gaan. De volgende zandheuvel was op louter enkele voetpassen afstands, doch hij merkte ineens, dat het ademen voortdurend moeilijker ging. De duikerhelm klem de zwaar rond zijn hoofd en hy moest onmiddellijk naar boven. Achter het glazen masker keek hij spijtig rond, voor hy zich met een ruk van de bo dem arzette en zich naar het tinte lend wateroppervlak stuwde. Maria hielp hem aan boord te ko men en even later zaten ze tegenover elkaar in de brandende zon, zonder dat er een zuchtje verkoelende wind was. Met de handen onder het hoofd zat Donato voor zich uit te kijken. Som bere rimpels hadden zich tussen zijn borstelige wenkbrauwen gegroefd en toen Maria hem een brandende siga ret aanreikte, sprak hij geen woord. „Weer geen succes?" vroeg ze lang zaam en ze wilde opstaan en naar hem toekomen. Maar opeens bedacht ze zich en geruisloos ging ze weer zit ten op het smalle bankje. „Nee", antwoordde Donato afwe zig en schudde enkele malen zijn hoofd. Op de heenreis had hij haar ge vraagd met de postboot van zondag mee naar Napels te gaan. Hij had haar hand van het rper genomen en ter wijl ze rustig over het vriendelijke water ronddobberden had hy gezegd: „In Lipari heb ik een ring voor je gekocht, Maria. Een ring met zulke fijn geslepen diamantjes er in, dat ze zelfs in de donkerste nacht nog zullen glinsteren. Vanavond zal ik hem je komen brengen, Maria, en zondag gaan we naar Napels. Wij samen. Voorgoed". En alle dagen was Donato over de bodem van de zee gegaan om spon zen te zoeken, dacht Maria nu. Ze maakten lange uren, want geen en kele keer wist hij resultaat te boe ken en hij had het niet opgegeven in steeds weer andere richtingen te va ren om daar opnieuw zijn geluk te beproeven. Het had hem handen vol geld gekost en aan het einde van zijn verblijf op Vulcano, was hij nog even ver als in het begin. „Donato", zei ze opeens. „We. moes ten het zoeken maar opgeven. Ik zal straks naar Enzo gaan en vragen of hij mij nog een week in de puim steengroeve wil laten werken. Dan hoef jij ons geen geld meer te beta len tot we zondag naar Napels gaan." Snel keek hy op en gejaagd rolden de woorden tussen zijn lippen: „Er zijn hier beneden wèl sponzen. Ik had ze eindelijk gevondèn, maar ik had geen zuurstof genoeg om nog langer rond te kyken!" Ze waren een eind afgedreven en Maria wendde nu direct het roer. „Wou je dus nog een keer duiken?" vroeg ze. „Nee. Morgenvroeg wou ik m'n slag slaan", hij lachte haar toe. „Ze zullen misschien moeilijk te krijgen zijn en ik heb nu toch niet het goede mate riaal." „Weet je de plaats?" Ze stond op om de motor aan te zetten en wachtte zijn reactie. „Die kan ik dromen. Laten we maar gaan!" De motor gonsde door de wijde stilte. Maria hield het stuurrad en bepaalde met opéén geperste lippen de richting, terwijl Donato op zijn plaats zwijgend zijn sigaret oprook te en ver weg met zijn gedachten scheen. Hy was er van overtuigd, dat hij de loden kist niet spoedig in bezit zou kunnen hebben. Er waren verschil lende mogelijkheden, die bepalend waren voor de plaats waar de kist zich ongeveer moest bevinden. Het was een kwestie van tijd die te onder zoeken. Er was potlood noch papier aan boord, maar de berekeningen stonden Donato zo helder voor ogen, dat hy ze nooit meer kon vergeten. „Kom je straks bij ons eten?" riep Maria opeens. Hij keek op. Langs hem schoven plotseling de huizen aan de kade. Ze voeren rakelings langs een roeiboot je, dat aan een touw heen en weer schommelde en nadat Maria de motor had afgezet, stuurde ze het scheepje feilloos langs de grauwe stenen wal,

Leidse Courant | 1964 | | pagina 2