ook VOOR JOU Aparte ^tienercorner' met 8 Leidse combo's De Leidato-combo's in contour Op de Leidato: Adamo in Boskoop Leidse Top-Tien Vorige week heeft „De Leidse Courant" verslag mogen doen van hetgeen de vandaag geopen de LEIDATO-4 op amusements- gebied heeft te bieden. En U zult het met ons eens zijn, dat dat niet gering is: voor jong en oud zijn er zeer aantrekkelijke programmapunten. Maar het organisatie-comité verdient ons inziens een extra pluim op de amusementshoed: het is op het originele idee ge komen orri voor de tieners een „Tiener-corner" in te richten, waar elke avond gelegenheid is tot dansen. Voor de verzorging van deze dansmuziek nu heeft het Leidato-comité een beroep gedaan op acht Leidse combo's en één Haagse. Dit initiatief was voor de redaktie van OOK VOOR JOU aanleiding de bands bijeen te brengen voor een groepsfoto. Negen bands, niet alle compleet wegens enkele va kantiegangers, presenteren zich alvast aan het Leidse publiek. Danny and his Flying Arrows Danny and his Flying Arrows mo- gen zich, na een concours-optreden te Zoeterwoude (december 1963) ver heugen in een platencontract bij Phi lips. Het inmiddels verschenen plaat je wordt in redelijke aantallen over de toonbank gereikt. Het gaat nog steeds crescendo met The Arrows: verzoek om optreden uit alle delen van het land bereiken manager Hans Blomsma bijna dagelijks, terwijl ook Bussum en Hilversum belangstelling hebben voor de Pijlen. Zaterdag 5 september 8 uur. The Archers The Archers, opgericht 1 februari 1963, bestaan uit: Cees v.d. Dorst, Johnny v.d. Kaai, Ton Verwer en André Korpershoek. De band is graag-gezien en -beluisterd in de Leidse clubhuizen. Hun optreden op het jaarfeest van de Leidse Am bachtsschool leverde enkele contrac ten buiten Leiden op, zodat de com bo op het moment meer bekendheid buiten dan in de Sleuteltsad geniet. Wellicht brengt de Leidato hierin verandering. Donderdag 3 september, 8 uur. The Real Jumping Stars The Real Jumping Stars verzorgen de dansmuziek op de feestavonden van het SFL aan de Nieuwe Rijn. De band bestaat 2 y2 jaar en heeft al een radio-optreden achter de rug. De leden van de Stars zijn: B. v. d. Tuin, Aad v. d. Meer, John Privé, N. Har- tevelt en N. Korpershoek. Woensdag 2 september, 8 uur. Les Golondria,s Les Golondria's zoeken het in de Zuidamerikaanse rock. Het kwintet telt de volgende leden: leider P. v. d. Linden, F. v. d. Voort, W. J. v. Vel- zen, H. Tegelaar en zanger Th. Jas per. Maandag 31 augustus, 8 uur. The Hurricanes brief, S. van Es en J. Slingerland. De heer J. A. de Does is zakelijk leider en als adviseur treedt de heer C. Hil- lebrand op. Zaterdag 29 augustus, 8 uur n.m. The Yellow Blacks The Yellow Blacks verzorgen de dansmuziek op diverse jeugdavond- jes, terwijl zij zich in de finale van het onlangs gehouden Brasepicon- cours plaatsten. De band is voortge komen uit The Liönschool Players. De samenstelling is: Max Spaingen- berg, Ton v. d. Does, Henk Jansen en leider Jan Nederlof. Vermeldens waard is, dat de Blacks beschikken over een eigen vervoermiddel: een geelzwarte bakfiets. Vrijdag 4 september, 8 uur n.m. The Beat Five Beat Five bestaat pas 4 maanden maar in deze periode is er al veel gespeeld: in instuiven, De Burcht en. The Hurricanes, de enige band, die Zomerzorg. De combo bestaat uit lei- niet uit Leiden komt. De totale leef- der Ed. Hoogkamer, Siem Weeda, tijd van de vier enthousiaste jongens, Piet Neuteboom, Johnny van Hou- rasechte Hagenaars, is slechts 54 jaar: ten en Hans Laman. Piet de Kruyf (13). Peter Kok (14). Zaterdag 29 aufrustus, ïan ,.6uur. The White Pearls The White Pearls heeft als bezetting: scholier Wim Bekooy, scheepsbeschie- ter Hans Sloos, automonteur Hennie Staphorst, machinebankwerker Mar tin Lepelaar, scholier Henk Beumer en de charmante zangeres Joyce Mi- lané (15). Eén jaar oud is de combo en wekelijks komen de bandleden enkele malen bijeen om het reper toire fiks uit te bouwen. The Pearls kwamen o.m. uit op Jaap van Praags Kaagconcours. Dinsdag 1 september, 8 uur n.m. Op bovenstaande foto treft U verder de heren Langezaal en Hofenk aan, beiden lid van het Leidato-comité. Martin Keehnen (14) en Bennie Lu nenburg (13). Deze knapen, die zich onder de vakkundige leiding van de heer P. A. de Kruyf hebben gesteld, werken zeer serieus en zijn in mu zikaal Den Haag erg populair. Zaterdagmiddag 5 september van 3 tot 6 uur. The Silvering Explosions The Silvering Explosions bewe gen zich niet alleen op het terrein van de tienermuziek. Door het aan trekken van een accordeonist zijn er, wat het repertoire betreft, meer mo gelijkheden. The Silvering Explo sions, die al enkele malen te beluis teren waren via radio Veronica en de AVRO, bestaan uit: leider W. de Does, W. Overdijk, B. Kiel, P. Vijl- Foto Holvast De Leidse Courant Het was te verwachten: The Beatles blijven in de running. In Amerika zijn de knapen vo rige week met nog nooit ver toond enthousiasme binnenge haald, terwijl in ons land de film „A Hard da/s night" met 11. A Hard day's night The Beatles. 32. Quand les roses Adamo. 3. House of the Rising Sun Animals. 4. Liebeskummer lohnt sich nicht Siw Malmkvist. 2 5. On the beach Cliff Richard. 6. It's over Roy Or- bison. (5) 7. Hello Dolly Louis Armstrong. (10) 8. Harlekino Imca Marina. 8 9. Long tall Sally The Beatles. 10. I won't forget you Jim Reeves. Verrassing voor de Ook-voor-jou-lezers Op 2 oktober a.s. zal onze Sal- vatore Adamo, zonder zusjes weliswaar, naar Boskoop ko men. Adamo treedt dan op in Zaal Florida. Reeds nu is het mogelijk voor deze gebeurtenis kaarten te verkrijgen, en wel bij de heer J. Uljee, Rijndijk 189 te Hazerswoude. De tournee van Adamo wordt georganiseerd door The Rhythm Sociëteit te Den Haag; voor de show te Bos koop wordt medewerking ver leend door de dansvereniging 't Zwaantje' uit Hazerswoude. Voor de lezers en lezeressen brengt de volgende OOK VOOR JOU-pagina een prettige verras sing: houdt de L C van 12 sep tember in de gaten, want er val len kaarten voor de Adamo- show van 2 oktober te verdie nen! (ja, kent U ze nog?), een opgewekte Rose Rose, I love you, Moonlight Gambler, That lucky old Sun, enz. „BOOGIE HOEGIE" is de titel van de LP, die geheel gevuld wordt door Rob Hoeke's Boogie Woogie Kwartet. Dit kwartet won het Loosdrecht- concours 1962 en het is geen geringe daad van Philips om deze talentvolle musici een LP te laten volspelen. Immers, boogie woogie is op 't mo ment bepaald niet „in". Bij 6 num mers zit lieder Rob Hoeke achter de Philicorda, een orgel, dat goed bruik baar is voor deze uitvoeringsvorm van blues (P 12.930 L). De film „Robin and the 7 Hoods" is onlangs in première gegaan. Op Re prise verschenen inmiddels twee singles met muziek uit deze film. Frank Sinatra en Bing Crosby zin gen deze plaatjes vol met fijne lied jes, swingend begeleid door het or kest van Nelson Riddle. Wat nog te OOK VOOR JOU, een plezie- zige pagina voor ieder, die jong is, jong denkt en zich jong voelt, onder redaktie van Cees van Leyden en Anton Abma. GREETJE KAUFFELD OP HOLLANDSE T.V. Oud-Skymasters-vocaliste Greetje Kauffeld, die zich lange tijd niet meer op de Nederlandse televisie schermen heeft laten zien, heeft in Duitsland, waar zij al weer enkele jaren woont, hard aan de uitbreiding en uitvoering van haar repertoire ge werkt. Dat dit repertoire ook 'n gro te verandering heeft ondergaan, kun nen de kijkers zien op woensdag avond 2 september a.s., wanneer de VARA een programma rond Greetje Kauffeld presenteert. De liedjes die zij brengt worden begeleid door de befaamde Zweedse jazzpianist Bengt Hallberg. zeggen van deze twee groten uit de muziekwereld? Het is vakwerk, ple zierig om naar te luisteren. (Bing Crosby Reprise RR 27.060 met „Don't be a do-badder" en Frank Sinatra Reprise RR 27.057 met „My kind of town en „Ik like to lead when I dance"). DE ZINGENDE TRAM-CONDUC TRICE Selma van Lochem heeft haar vijde plaatje volgezongen. Ons is niet duidelijk waarom. De liedjes „Grijze haren" en „Het is wel gek" zijn nog al vlak met een bonkerige begelei ding. Deze begeleiding zorgt er voor, dat sommige delen van de tekst vrij wel onverstaanbaar zijn. (Artone DR 25.239). Op deze tekening-in- contour, gemaakt naar de grote foto aan het hoofd van de pagina, zijn de com bo's als volgt genum merd: 1) Danny and his Flying Arrows, 2) The Archers, 3) The Real Jumping Stars, 4) Les Golondrias, 5) The Silvering Explo sions, 6) The Yellow Blacks, 7) The Beat Five, 8) The White Pearls, 9) The Hur- i ricanes. KRO'S jonge en pitte disc-jockey GONNIE BAARS weet ook op de plaat van wanten! Simpel, maar leuk om te horen, zingt Gonnie twee lied jes: „Hey Boy, loop me niet voorbij" en „M'n boyfriend heeft 'n Beatle- koppie", twee vertalingen van resp. een Duits (Mit siebzehn soil man nicht weinen) en een Amerikaans succes: „My Boyfriend got a Beatle- haircut" (Artone DR 25.233). GOOD OLD FRANKIE LAINE! Een goede gedachte van het CBS-label om de vele successen van deze zan ger op één plaat te brengen. Het is uitermate prettig om de getalenteer de Frankie te beluis4eren in zijn suc cessen van 10 jaar geleden en zijn liedjes van vandaag. Op CBS 2361 vindt U o.m. High Noon en Jezebel

Leidse Courant | 1964 | | pagina 8