?r Groot aantal grondzaken in Leiderdorpse raad Burgerlijke stand Leidse Agenda PERSIQKLDIE LEIIIGEI GROTE BOS- EN HEIDEBRAND Marktberichten Weerbericht Het weer in Europa PA 11 ZE n M5 M'6 tl K- til Ll m tl n Tl Li'NDERDAG 27 AUGUSTUS 1964 PE LEI DSC COURANT RAGilv 4 Een groot aantal zaken, die direct verband houden met de sterke groei van Leiderdorp, zullen maandag avond weer de aandacht en besluit vaardigheid van de Leiderdorpse ge meenteraad opeisen. Grondaankopen, pachtontbindingen en openbare ge bouwen in nieuwe wijken vormen 't hoofdbestanddeel van de agenda. Voor de doortrekking van de Per- sant Snoepweg aan de Mumiikenweg tot de Hoogmadeseweg srtellen b. en w. voor een perceel grond voor de prijs van 16.400 te kopen van de heer F. van Leeuwen. Een deel van de grond zal opgaan in hert; park De Houtkamp. De gemeente kon onlangs met de heer S. J. van der Stoel tot overeenstemming komen over het pachtvrij maken' van gronden, die de gemeente door aankoop verkregen had. B. en w. stellen voor de gronden (ruim 10 ha) pachtvrij te maken en de heer Van der Stoel schadeloos te stellen. Ook met de heer T. Hogewoning kon de gemeente tot overeenstem ming komen. Van de heer Hogewo ning kan nu ruim een ha. gekocht worden, nodig voor de uitbreiding van de begraafplaatsTevens gaat de heer Hogewoning akkoord met ont binding van de pachtovereenkomst, welke hij heeft op gronden, die de gemeente wenst aan te kopen van jhr. Beelaerts van Blokland en Maria en Nicolai, Collator van Twee Pre benden, gefundeerd in het Capifcted ten Hoogelande te Leiden. Deze gron den zijn bij elkaar meer dian 13 ha groot. Tevens wordit voorgesteld de pacht te onbinden van de heer A Rietkerk op 5 ha. grond, die de gemeente on langs ten behoeve van de huisvesting aankocht van de heer Van Outeren. Tot overeenstemming kon de ge meente ook komen met de heer H. Braat te Leiderdorp over de verkoop van 4.95.40 ha land omsloten door de Hoogmadeseweg, de Ehvarsweternig Rijksweg 4a en Ommedijkseweg. Voor aankoop van deze grond wordt de raad gevraagd 100.000 te voteren. Behalve deze aankopen stel len b. en w. aan de raad voor aan de Prot. Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenzorg 2110 m2 grond by het Beiaardencentrum te verkopen voor 72.000 ten behoeve van de bouw van 18 bej aardenwoningen. Bouwpremie woningen Ook wordt voorgesteld aan de A nnem ingscombinatie „Leiderdorp" 5455 m2 grond aan de Van Poel geestlaan te verkopen voor de prijs van f 180.000,-. Op deze grond zul len 36 A-premiewoningen gebouwd worden. Twaalf van deze woningen moren verkocht worden aan Lei derdorpers of ingeschrevenen op de lijst van woningzoekenden te Lei derdorp. De overige woniDgen zul len door b. en w. worden verhuurd. LEIDEN Lodewijkparochie nam afscheid van kapelaan v. Paassen „Ik had gedacht en gehoopt, dat u nu eens een „blijvertje" zou zijn, maar het heeft niet zo mogen zijn. Het is spijtig, maar we zullen af scheid moeten nemen na slechts twee jaar van hartelijke en prettige samenwerking", zo sprak deken W. P. M. Haring gisteravond in rest. Van der Heyden tot zijn kapelaan L. C. van Paassen, een van de velen, die vorige week op de benoemings- lijst van het bisdom Rotterdam voor kwam. Vrijdagmiddag komt de verhuis wagen voor en kapelaan Van Paas sen zal naar zijn rectoraat in het St. Clara-ziekenhuis in Rotterdam Zuid gereden worden. Slechts twee jaar is de kapelaan in Leiden en de Lo- dewijksparochie werkzaam geweest. De kapelaan vertrekt echter niet eenzaam, alleen nagezwaaid door de pastoor van de Lodewijk, want de lofrede, die deken Haring tot zijn vertrekkende medewerker hield, was gegrond. Het groot aantal parochia nen, dat aanwezig was, leverde het bewijs, dat kapelaan Van Paassen energiek en toegewijd zijn Leidse zielzorgende taak heeft vervuld. Meet grote waardering gewaagde deken Haring van de activiteiten van kapelaan Van Paassen in de ziel zorg, vooral onder de jeugd, en zijn stimulerende inzet voor de Milieu missie. „Omdat verhuizen bedstro kost" overhandigde de deken tenslotte na mens het Kerkbestuur een bedrag onder couvert. De heer P. J. L. Zjjerveld, voor zitter van de Parochieraad in de St. Lodewijksparochie, sprak een woord van dank namens de parochiege meenschap, voordat parochianen en vertegenwoordigers van organisaties en verenigingen persoonlijk afscheid namen van rector Van Paassen. Mr. H. A. Drielsma ivordt hoogleraar Bij K.B. is mr. H. A. Drielsma, se dert 1959 lector aan de Rijksuniver siteit te Leiden in het belastingrecht successiebelasting, registratierecht en zegelrecht), benoemd tot gewoon hoogleraar in <^e faculteit der rechts geleerdheid met dezelfde leerop dracht. Deze omzetting van lectoraat in professoraat hangt samen met de in voering van de fiscale studierichting in het nieuwe academiejaar. Aangezien, naar 't zich laat aanzien, de bouw van de definitieve r.k. la gere en kleuterschool in de Zijllaan en Mijepolder nog wel enige tijd op zich laat wachten, heeft de Stich ting Parochiële Scholen te Zoeter- woude een urgentieverklaring van het ministerie van O K en W verkre gen voor de bouw van een drieklas- sige noodschool. B. en w. willen al le medewerking geven en stollen de raad voor twee lokalen van de noodschool aan de Splinterlaan in bruikleen te geven ten behoeve van het lager onderwijs, alsmede een lo kaal ten behoeve van het kleuteron derwijs. Tevens vraagt het college 61.125 beschikbaar te stellen voor het bouwen van een vierde noodlo- kaal en afwerking van een speel terrein. Een laatste en zeker niet on belangrijke schoolzaak is het feit, dat aan de raad voorgesteld wordt de definitieve plaats van een te stichten gymnastieklokaal in de Zijl laan- en Meijepolder te bepalen. Algemene Bijstandwet Tenslotte presenteren b. en w. een nieuwe verordening van de Al gemene Bijstandwet. Zoals be kend dienden b. en w. eerder een ontwerp-verordening in, doch deze verordening werd op juridische gronden na langdurige discussies te rug genomen. In de nieuwe verorde ning is rekening gehouden met de bezwaren, die eerder werden geuit en b. en w. vertrouwen, dat dit keer een goedkeurend besluit door de raad genomen zal worden. Ned. kampioenschap in Leiden beslist Zondag a.s. wordt in café-rest. „Zomerzorg", Stationsweg 35 a, Lei den de tweede beslissingswedstrijd gespeeld tussen RDG en J. Blanke naar om het kampioenschap van Ne derland. De eerste wedstrijd, die in Haarlem gespeeld werd eindigde in een 1010 srtand. Aanvang der wed strijd 11 uur. Geboren: Jan z.v. J. P. Zwaan en G. van Voorbergen; Jacqueline Mar tina Maria d.v. G. A. van Goozen en C. M. Koenen; Perry Marius z.v. M. C. Stoof en M. W. van den Burgh; Marcel Abraham z.v. A. Keijzer en M de Tombe; Jacoba Maria Josehine d.v. M. Schoone en A. A. van Duijn- hoven; Tonny z.v. F. Hölper en S. J. J. Juli ens; Dirk Korstiaan z.v. A. G. Heemskerk en M. Paap; Robert z.v. W. Bekooy en J. Ooms; Hendricus Bartholomeus Jacobus z.v. B. S. Wit- teman en M. M. S. van der Holst. Gehuwd; L. J. Matters en J. Ruyg- rok. Ondertrouwd: J. A. A. Nagtegaal en P. J. G. van Bers; J. C. de Knegt en W. de Vogel; H. Ginjaar en A. G. Pardon; F. Hofenk en C. Wielders: A. J. Arbouw en J. Ravensbergen; M. Geerlof en A. A. M. van der Linden; N. de Jong en M. M. T. van der Born; J. Vissers en C. C. van der Sluijs; W. G. Flippo en M. Willemse; L. A. Kamphues en J. Holswilder; J. R van Ruiten en E. M. H. Braggaar; F. R. Ferrier en E. E. M. Becking; S Brouwer en C. H. van Helden; J. C H. van de Meeberg en J. de Jong; A. A. Verplanke en E. H. Visser; P. J. J Blokdijk en S. J. H. Heemskerk; G. F. Post en A. H. C. Hendxiksen: P. H. J. Kruit en A. M. M. Deegens. Overleden: L. van der Meij, 86 j., vrouw; L. A. A. van Schooten, 35 j., man; J. Betjes, 6 jaar, zoon; G. E. M. Groenewegen, 8 jaar, dochter. DONDERDAG 27 AUGUSTUS Ver. Oud-Leiden 6 uur wande ling door Leiden. Samenkomst op de Burcht. ZATERDAG 29 AUGUSTUS Leidato Stadsgehoorzaal 10.00- 12.00, 14.00-18.00 en 19.00-22.00 uur. Volktuinwerk Bloemen- en fruit- tent-kantine Royal McBee, 10.30 uur. OEGSTGEEST Geboren: Marc, z.v. A. Hazewinkel en S. L. N. Tio. Ondertrouwd: G. Blankert en J. Bouwman. Getrouwd: J. C. M. Juffermans en M. H. Witteman; W. C. Michon en A. H. van Aken; C. J. Biesbroek en D. H. van Gog; J. A Vos en N. Hoog straten; L. T. Akershoek en I. God- dij n. NOORD WUK Nieuws van TOV Er staat voor de leden van de Tafeltennis-vereni- ging TOV veel te wachten. Te be ginnen met 7 sept. a.s. vangen de Bekercompetities waaraan TOV met 6 heren, 1 damen- en 2 junioren teams zal deelnemen. De eerste trai ningsavond in dit seizoen vindt plaats vrijdag 4 september voor alle leden, zowel dames als heren, tevens de junioren welke dit jaar zijn over gegaan naar de senioren, aanvang 7.30 uur. Op deze avond zal ook de samenstelling van de teams worden bekend gemaakt. Zaterdagmiddag te 2.30 uur worden alle junioren ver wacht. Om behoorlijke resultaten te behalen in de komende competitie, verwacht het bestuur dat alle leden trouw aan de training zullen deel nemen. Bedraj^en van 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week, maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTEL IJ KE DIENST VOOR KI S BE RE ER El KREDIETWEZEN SIMS, LEIDEN, POSTBUS ISO, IEL 20210 (Advertentie) Tussen Oisterwijk en Haren (NBr) woedt een grote bos- en heidebrand. De brandweren van Oisterwijk, Box tel, Oirschot en Haren bestrijden het vuur. De brand brak omstreeks half een uit op de Campinaheide in Oister wijk. Aan de blussing nemen deel brandweerkorpsen van Oisterwijk, Boxtel en Haren (dus niet Oirschot zoals eerder gemeld). Volgens de brandweer in Oirschot staat de Cam pinaheide over een lengte van 4 a 5 kilometer in brand. Het vuur woedt richting Boxtel. Alhoewel de brand zich nog steeds uitbreidt, ziet de brandweer 't niet somber in. Woonhuizen noch fabrie ken worden door het vuur bedreigd. Wel staan op het terrein enkele bos wachterswoningen, doch men hoopt deze te kunnen behouden. Behalve de bradweren nemen ook burgers aan de blussing deel. Voorts zijn militairen uit de legerplaats Oir schot ingeschakeld. Twee houten vakantiehuisjes, die op de Campinaheide stonden, zijn vermoedelijk door de brand vernield. BEIRS0VERZ1CHT Staatsfondsen vast Amsterdam, 27-8. De handel in de staatsfondsenhoek is vanmiddag, vooral beginbeurs, aan de levendige kant geweest. Dit in tegenstelling tot de voorgaande beursdagen, toen in deze sector geen noemenswaardige omzetten werden geregistreerd. De stemming was vast, tot zeer vast. De staffellening opende 5/8 hoger op 81 om daarna in zeer korte tijd op le lopen tot 81Vï. De 5% procent obli gaties 1964 bereikten de pari-koers. Zoals bekend was de uitgiftekoers 99 procent. Ook de 4J4 leningen lagen vast in de markt met koerswinsten van een kwart tot 3/8 procent. De vraag kwam van publieke zijde, ter wijl daarnaast voor buitenlandse (Zwitserse) rekening werd gekocht. De beurs vermoedt dat Duitse obli gaties worden omgeruild in Neder landse staatsobligaties. De 6 procent lening van de Provinciale Geldersche Electriciteits-Maatschappij, waarop gisteren tegen een koers van 100 pro cent werd ingeschreven, is een groot succes geweest. De stemming voor de internatio nale waarden was verdeeld, met wei nig zaken. Philips kon zich weer goed handhaven op f 152.80 (f 152.70). Unilevers lagen bepaald vast in de markt waardoor de koers kon aan trekken van f 145.30 tot f 145.80 (f 145.10). Kon Olie moest een paar dubbeltjes prijsgeven tot f 162.80. Hierbij dient echter rekening te wor den gehouden met het feit, dat dit fonds gisteren in Wallstreet 'n halve dollar lager sloot. De beroepshandel nam vanmiddag de oliewaarden uit de markt. AKU was praktisch on veranderd op 459. Hoogovens werden iets hoge geadviseerd op 599. Gezien het feit dat Wallstreet gisteren we derom lager sloot, viel de stemming voor de internationale waarden van middag op het Damrak zeker niet tegen. Aandelen Centrale Suiker ont moette wat belangstelling waardoor de koers opliep van 436 tot 444 (438). De V.A.T. aandelen moesten 'n stap je terug doen tot f27. Vanmorgen was de laagste prijs f 25, tegen giste ren als hoogste prijs ca. f30. Zoals bekend, worden deze stukken op de incourante markt verhandeld. Be paald aangenaam verrassend vond de beurs de gepubliceerde tweede kwar taalcijfers van de KLM. Hieruit blijkt dat de maatschappij met een verlies in genoemd kwartaal van slechts f 1,4 min. tegen een verlies van f 18 min. in het tweede kwar taal van 1963, de goede kant opgaat, aldus de beurs. De aandelen KLM werden iets hoger geadviseerd. In de scheepvaartsector bleven de koersen een weinig beneden 't slot- niveau van gisteren. Aandelen Kon. Boot verloren echter een paar pun ten tot 145 3/4. Van de leidende cul tures moest Amsterdam Rubber ruim een punt prijsgeven op 108 3/4. In de lokale afdelingen werd, even als gisteren, wederom op verzoek van het beursbestuur, geen notering opgemaakt in aandelen Pluvier. Zo als bekend werd een bod van 20 pet. op deze aandelen uitgebracht. Dit bod is gisteren ingetrokken, doordat niet voldoende stukken werden aan gemeld. De laatstgedane koers van Pluvier was 18 ys procent. Mevrouw v.d. Kolk-van Male (Alphen) 40 jaar hoofd Nutskleuterschool Burgemeester Bruins Slot heeft gistermiddag in de Nutszaal in Al phen aan den Rijn aan mevrouw M. D. van der Kolk-van Male ter gelegenheid van het feit, dat zij veertig jaar geleden benoemd werd als hoofd van de Nutskleuterschool alhier, de ere-medaille in goud ver bonden aan de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt. Dit hoogtepunt van een bijzonder geslaagde huldi ging vond plaats kort voor de druk bezochte receptie, die eveneens in de fraaie met tal van bloemstukken versierde Nutszaal werd gehouden. Na een kort inleidend woord van de voorzitter van het bestuur van de Nutskleuterschool, de heer C. P. Mulder, werd de jubilaresse. die geflankeerd werd door haar echt genote, de heer G. J. van der Kolk en haar zoon, toegesproken door burgemeester Bruins Slot. Deze zei bewondering te hebben voor het elan en het enthousiasme waarmee de jubilaresse steeds weer haar UTRECHT. 27 ang. 1964" VEE Aanvoer 4285. Runderen 949. Vette kalveren 498, Graskalveren 69; Nuch tere kalveren 205. Schapen 919, Var kens boven 100 kg 314; idem beneden 100 kg 127. Biggen 1153. Bokken en geiten 53. Prijzen: Melk- en Kalf- koeien 5251000; Kalfvaarzen 1200 1575; Vare koeien 9501175; Pin ken 675—825; Stieren 600—830; Gras- kalveren 475600; Nuchtere kalve ren 4590; Schapen 90150; Lam meren 95140; Varkens boven 100 kg 350500; idem beneden 100 kg 70— 100; Biggen 5065; Nuchtere Fok mestkal veren 200325; Bokken en geiten 1068; Vette koeien le kw 4.00—4.20; idem 2e kw. 3 80—4 00 idem 3e kw. 3.60—3 80; Vette Kalve ren le kw. 3.003 25; idem 2e kw 2.80—3.00; idem 3e kw. 2 60—2.80. Nuchtere Kalveren 1.401.90; Var kens boven 100 kg 1.751.85: idem beneden 100 kg 1.851.90; Slachtzeu- gen 1.451.50; Jonge Zeugen 1.50— 1.55. Overzicht handel en prijzen: Melk en Kalfkoeien: redelijk - iets lager; Vette koeien; lui - even lager; Vare koeien: rustig - even lager; Vette kalveren: idem; Graskalveren: vlot - als vorige week; Nuchtere kalveren stabiel - als vorige week; Schapen- rustig - als vorige week; Lammeren idem; Varkens: redelijk - als vorige week; Biggen: idem. BARNEVELD, 27 aug. Eieren Aanvoer 2.350.000 stuks, handel, gro te. kalm, andere redelijk. Prijzen (in f per 100 stuks). Eieren van 60—65 gram 12.75—13.75; Alg. prijs 13.15, kg priis 2.12 op basis 62 gram: Eieren van 45/59 gram 6.7512.50 kg prijs 1.50—2.12. BARNEVELD, 26 aug. Pluimvee Aanvoer 26.000 stuks, handel kalm met aflopende prijzen. Prijzen (in f per kg): Slachtkippen lichte: 1.20 1.55; Slachtkuikens 1.451.60. 's-HERTOGENBOSCH, 26 aug., vee Aanvoer 8885. Runderen 1672, graskalveren 272, vette kalve ren 1424, nuchtere kalveren 931, schapen 617, geiten 26, fokzeugen 18, slachtvarkens 644, lopers 7, big gen 2576, slachtrunderen 698. Prijzen: melk- en kalfkoeien 915- 1525, guiste koeien 875-1240, gras- kalveren 325-550, kalfvaarzen 1200- 1575, klamvaarzen 1000-1125, guiste vaarzen 900-1050, pinken 600-825. nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 200-345, weideschapen 100-140. ooien met lammeren 90-120, drach tige zeugen 330-430, lopers 72-94, biggen 50-65. Slachtrunderen extra kw. 4.40-4.60, idem le kw. 4.00-4.25. idem 2e kw. 3.70-3.95, idem 3e kw. 3.50-3.65, vette stieren 4.10-4.30, worstkoeien 3.30-3.50, vette kalveren le kw. 3.05-3.40, idem 2e kw. 2.75- 2.95, idem 3e kw. 2.50-2.65, nuchtere slachtkalveren 1.55-1.95, slachtzeu- gen le kw. 1.45-1.55, idem 2e kw. 1.40-1.45, slachtvarkens 1.65-1.75, vette schapen 105-135, vette lamme ren 115-145. Overzicht aanvoer, handel en prij zen: melk- en kalfkoeien: ruimer, lui, aflopend, guiste koeien: groter, stug, vast, jongvee: ruim, traag, ge drukt, vette kalveren: groot, vlot, prijsh., nuchtere slachtkalveren: be hoorlijk, flauwer, vast, schapen en lammeren: ruimer, goed. prijsh., fok zeugen: minder, rustig, gehandhaafd lopers en biggen: ruim, kalm, niet gehandhaafd, slachtvee: ruim, traag, gedrukt, slachtzeugen: groter, sle pend, niet prijsh. R.A.-'VEEN, 26 aug. Bloemen Montbretia 2236, Freesia 27—52, Asters 823, Ornithogalum 1552, Eikenblad 2938, Gladiolen. 1649, Dahlia's 2248, Troschrysanthen De- lightfull 2666, Lilian Hoek 3062, Chatsworth 23—52, Cotswold Flame werkzaamheden aan de door haar zo zeer beminde school heeft ver richt. Dit sprak vooral in de voor afgaande jaren toen de overheid feitelijk zo weinig deed of kon doen voor het kleuteronderwijs en veel gedaan moest worden door particu lieren. Gelukkig bracht de wet van 1957 op het Kleuteronderwijs pret tige veranderingen. Eén wens, al dus de burgemeester, zal er nog steeds bij de jubilaresse zijn name lijk de wens voor een nieuwe Nuts kleuterschool aan de Hoofdstraat. Burgemeester Bruins Slot richtte zich in dit verband meteen tot de aanwezige inspectrice van het kleu teronderwijs. mej. G. M. C. Ge lauff, om te trachten deze wens nog vóór de pensioenering van de jubilaresse te vervullen. Vervol gens sDeldde de burgemeester me vrouw Van der Kolk het koninklijk goud op. waarna de even ontroerde jubilaresse vele gelukwensen van bestuur en dames in ontvangst mocht nemen. De heer C. P. Mulder sprak na mens het Nutskleuterbestuur harte lijke woorden van dank tot de jubi laresse, waarin hij ook de heer Van der Kolk betrok en bood namens het bestuur een rijwiel aan. Mej. Gelauff zei trots te -zijn op de hoge Koninklijke onderscheiding die mevr. Van der Kolk heeft mo gen ontvangen omdat daarvan ook wat afstraalt op het kleuteronder wijs in het algemeen. Graag wilde de insnectrice de toezegging doen te trachten met spoed een urgentie verklaring voor een nieuwe Nuts kleuterschool beschikbaar te krij gen. De inspectrice van het Nutskleu- teronderwiis, mej Niikamp prees de activiteit van de jubilaresse. die geen stilstand in haar werk kende. De echtgenote van ds. Linschoten die veertig jaar geleden een groot aandeel heeft gehad in de benoe ming van mevr. Van der Kolk hield een treffende toespraak mede na mens haar echtgenoot, die op dok tersadvies was thuis gebleven. Zij las een brief voor van haar man, waaruit de genegenheid van dit echtpaar voor de jubilaresse duide lijk aan het licht trad. Mede na mens haar man bood mevr. Lin schoten twee Delfts-blauwe wand borden aan. Namens het Nutsbestuur sprak de heer P Groenhart woorden van waardering en hulde. Tot grote verrassing van de jubilaresse bood hij vier fraai verwerkte gouden tientjes aan. De heer en mevrouw Vogel, directeur van de Martha- Stichting bood een dienblad aan. Mevr. v. Klaverwiiden-Rlonk bond namens werkcommissie van de school een zestal koffiekopjes met schotels aan. Er werden de jubilaresse tijdens deze receptie voorts nog vele ge schenken en bloemstukken aange boden, waaruit wel heel duidelijk bleek hoe zeer in vrijwel alle krin gen der bevolking het werk van mevr. Van der Kolk gewaardeerd wordt. Zij en haar echtgenoot zul len ongetwijfeld nog vaak met gro te voldoening op deze dag terug zien, die werd besloten met een diner in hotel Centraal. Medegedeeld door het KNMI. Geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt te 11.15 uur. AANZIENLIJK KOELER Vannacht enkele verspreide buien met kans op onweer. Morgen zonnige perioden en droog weer. Zwakke tot mati ge wind tussen west en noord. Lagere temperaturen. HELSINKI geh. bew. 17 11 STOCKHOLM onbew. 18 15 OSLO geh. bew. 17 13 KOPENHAGEN onbew. 21 16 ABERDEEN regen 19 10 LONDEN onbew. 30 13 AMSTERDAM onbew. 30 16 BRUSSEL onbew. 32 18 LUXEMBURG onbew. 31 16 PARIJS onbew. 35 16 BORDEAUX mist 34 17 GRENOBLE onbew. 28 15 NICE onbew. 28 20 BERLIJN onbew. 27 17 FRANKFORT onbew. 33 14 MüNCHEN onbew. 28 13 ZURICH onbew. 28 9 GENèVE onbew. 28 14 LOCARNO onbew. 27 13 WENEN onbew. 29 17 INNSBRUCK onbew. 30 11 BELGRADO onbew. 28 13 ATHENE onbew. 31 23 ROME onbew. 34 18 BARCELONA onbew. 26 16 MADRID zw. bew. 32 12 MALLORCA onbew. 30 15 LISSABON onbew. 19 Morgen: Augustinus, geb. t3 nov. 354 te Tagaste (Noord- Afrika), t 28 aug. 430 te Hippo eveneens Noord-Afrika) HIJ VOND WAT HIJ ZOCHT Augustinus, „een van de machtigste geesten en meest indrukwekkende persoonlijkheden der wereldgeschie denis", is lang een zoeker naar de waarheid gebleven. Op zijn 33ste jaar werd hij (te Milaan door Am- brosius) in de Kerk opgenomen. Aan zijn zoeken en vorsen herinnert h\j in deze passage uit zijn wereldbe roemde „Belijdenissen": „En iets anders is het van een bos rijke bergtop het vaderland van de vrede te zien maar de weg daarheen niet te vinden en zich vruchteloos daartoe af te tobben in onbegaan bare streken iets anders de weg te houden die daarheen leidt en die gebaand is door de zorg van de he melse Koning; waar geen rovers zijn, die het hemelse heirleger verlaten hebben. Want zij vermijden die weg als een straf." PUZZEL n 7 I9 ii '2 Ï3~ u 19 iüj 19 20 22 23 TT 2854, Koene's Glorie 5168, White Hope 50—67 per bos, idem geplozen Breitner 9—16, Migoli 10—17, Evelyn Bush 1421, Medaillon 1219, Crim son 1016. White Hope 815, Rega lia 1015, Preludium 1113. Alfret- ton 15—17, Am. Anjers Sim Rood 1018, Sim Rose 817, Sim Wit 9 16. Carry Sim 12—17, Orchid Beauty 20—22, Dazzler 1618, Kokomo Sim 1014, G. J. Sim 1013, Arthur Sim 1014, Lelies 1020, Rozen 429 p. st. GOUDA, 27 aug. Kaas Aanvoer 133 partijen kaas. Prijzen (in f per kg); le kwal. 2.852.93; 2e kwal. 2.75—2.84; Extra kwal. 2.94—3.45; Handel: goed. PUIST Kerel, we hebben in een kring gewerkt! Nr. 520. Horizontaal: 2 langzaam; 6 meisjesnaam; 8 tijdrekening; 10 kraam; 12 stad in Duitsland; 13 son ordre (afk); 14 moerasvogel; 16 maan stand; 17 plaats in Limb.; 18 lid woord; 20 vlaktemaat; 21 slede; 23 deel van een fornuis: 25 teken dat in de psalmen voorkomt; 27 gemalin van de zeegod Aegir; 29 meisjesnaam, 30 adellijke titel. Verticaal: 1 klap; 2 metaalsoort; 3 spil van een wiel; 4 dwaas; 5 betui ging van erkentelijkheid; 7 jongens naam; 9 buitenhaven; 11 oogvocht; 12 de gezamenlijke hoeveelheid; 15 bloeiwijze; 18 meisjesnaam; 19 mors doekje; 21 meisjesnaam; 22 venster: 24 nauw; 26 grond die bij een hoeve behoort; 28 uitroep. Oplossing morgenavond. Oplossing 51P- Horizontaal: 1 bank 4 Best; 8 ora; 10 Lea; 11 re; 12 rel 14 mn; 15 menie; 17 monster; 19 Et ten; 21 af; 23 eer; 24 Bo; 25 net; 27 den; 28 deel; 29 raad. Verticaal: 1 bord; 2 are; 3 na; 5 el; 6 sen; 7 tand; 9 venster; 12 rente, 13 liter; 15 moe; 16 een; 18 hand; 20 pond; 22 fee; 24 Bea; 26 te 27 da.

Leidse Courant | 1964 | | pagina 4